Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Status propisa

Na snazi

Prikazana Verzija

Nema dostupnih verzija

Opšte Informacije

DonosilacNarodna skupština Republike Srbije

Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Strana 9

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni poslovi i450,000,000391,940,000361,171,867361,171,86792.192.1
110
spoljni poslovi
Stručni i operativni poslovi Kabineta ministra bez portfelja142,475,000144,035,000137,253,800137,253,80095.395.3
0046zaduženog za koordinaciju aktivnosti u oblasti rodne ravnopravnosti i
osnaživanja žena
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)12,311,00022,531,00022,518,32822,518,32899.999.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,866,0003,476,0003,411,5273,411,52798.198.1
413Naknade u naturi100,000100,00036,00036,00036.036.0
414Socijalna davanja zaposlenima555,000555,000345,710345,71062.362.3
415Naknade troškova za zaposlene800,000850,000830,439830,43997.797.7
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,0001,000
421Stalni troškovi250,000250,000146,286146,28658.558.5
422Troškovi putovanja12,000,00011,270,00010,947,32310,947,32397.197.1
423Usluge po ugovoru50,690,00078,790,00078,739,35478,739,35499.999.9
425Tekuće popravke i održavanje300,000300,000
426Materijal2,550,0002,295,0002,282,6272,282,62799.599.5
465Ostale dotacije i transferi30,000,00022,500,00016,973,02416,973,02475.475.4
481Dotacije nevladinim organizacijama30,000,000
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate50,00050,000
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova1,0001,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa1,000106,00098,55698,55693.093.0
512Mašine i oprema1,000,000960,000924,626924,62696.396.3
0047Podrška sprovođenju politike rodne ravnopravnosti307,525,000247,905,000223,918,067223,918,06790.390.3
422Troškovi putovanja2,202,0001,982,000
423Usluge po ugovoru25,000,00035,000,00032,640,06732,640,06793.393.3
463Transferi ostalim nivoima vlasti60,000,00040,000,00040,000,00040,000,000100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama220,323,000170,923,000151,278,000151,278,00088.588.5
KABINET MINISTRA BEZ PORTFELjA ZADUŽENOG ZA
3.9MEĐUNARODNU EKONOMSKU SARADNjU459,825,000433,410,000406,867,502406,867,50293.993.9
Izvori finansiranja za glavu 3.9
01Opšti prihodi i primanja budžeta459,825,000433,410,000406,867,502406,867,50293.993.9
2102Podrška radu Vlade459,825,000433,410,000406,867,502406,867,50293.993.9
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni poslovi i459,825,000433,410,000406,867,502406,867,50293.993.9
110
spoljni poslovi
Stručni i operativni poslovi Kabineta ministra bez portfelja109,385,00097,665,00075,558,50475,558,50477.477.4
0050
zaduženog za međunarodnu ekonomsku saradnju
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)16,400,00014,790,0007,832,1667,832,16653.053.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca2,400,0002,160,0001,186,5731,186,57354.954.9
413Naknade u naturi150,000150,0006,0006,0004.04.0
414Socijalna davanja zaposlenima250,000225,000000.00.0
415Naknade troškova za zaposlene450,000405,000205,347205,34750.750.7
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,0001,000
421Stalni troškovi3,184,0002,684,0001,743,2371,743,23764.964.9
422Troškovi putovanja15,000,00013,400,00012,660,47312,660,47394.594.5
423Usluge po ugovoru65,200,00058,600,00047,229,50347,229,50380.680.6
424Specijalizovane usluge150,000150,000
425Tekuće popravke i održavanje250,000150,000100,080100,08066.766.7
426Materijal2,500,0002,300,0002,262,3402,262,34098.498.4
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate100,000100,000
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova100,000100,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa250,000250,000151,003151,00360.460.4
512Mašine i oprema3,000,0002,200,0002,181,7822,181,78299.299.2
0051Koordinacija aktivnosti u oblasti međunarodne ekonomske saradnje172,700,0007,600,0003,187,9993,187,99941.941.9
423Usluge po ugovoru14,000,0007,600,0003,187,9993,187,99941.941.9
463Transferi ostalim nivoima vlasti158,700,000
0056Društveni položaj crkve u zemlji i inostranstvu95,000,000285,405,000285,380,998285,380,998100.0100.0
423Usluge po ugovoru10,000,0009,000,0008,976,0008,976,00099.799.7
481Dotacije nevladinim organizacijama85,000,000276,405,000276,404,998276,404,998100.0100.0
4029Podrška realizaciji projekta „Tačka ključanja”82,740,00042,740,00042,740,00042,740,000100.0100.0
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama82,740,00042,740,00042,740,00042,740,000100.0100.0
KABINET MINISTRA BEZ PORTFELjA ZADUŽENOG ZA
POMIRENjE, REGIONALNU SARADNjU I DRUŠTVENU
3.10STABILNOST466,858,000449,426,000261,356,445261,356,44558.258.2
Izvori finansiranja za glavu 3.10
01Opšti prihodi i primanja budžeta466,858,000449,426,000261,356,445261,356,44558.258.2
2102Podrška radu Vlade466,858,000449,426,000261,356,445261,356,44558.258.2
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni poslovi i466,858,000449,426,000261,356,445261,356,44558.258.2
110
spoljni poslovi
Stručni i operativni poslovi Kabineta ministra bez portfelja97,238,000125,948,000113,019,566113,019,56689.789.7
0052
zaduženog za pomirenje, regionalnu saradnju i društvenu stabilnost
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)17,000,00030,960,00030,617,43530,617,43598.998.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca2,600,0004,675,0004,638,5424,638,54299.299.2
413Naknade u naturi195,000195,000194,996194,996100.0100.0
414Socijalna davanja zaposlenima300,000300,000165,454165,45455.255.2
415Naknade troškova za zaposlene1,903,0002,553,0002,540,9432,540,94399.599.5
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi140,000140,000
421Stalni troškovi1,200,0001,080,000990,000990,00091.791.7
422Troškovi putovanja20,000,00018,000,0007,472,0527,472,05241.541.5
423Usluge po ugovoru50,100,00064,600,00064,573,38464,573,384100.0100.0
424Specijalizovane usluge200,000180,000
425Tekuće popravke i održavanje150,000135,000
426Materijal1,500,0001,350,000680,426680,42650.450.4
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate500,000450,000
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova50,00050,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa200,000200,00066,85166,85133.433.4
512Mašine i oprema1,200,0001,080,0001,079,4831,079,483100.0100.0
0053Koordinacija aktivnosti u oblasti pomirenja200,250,000190,250,000100,239,535100,239,53552.752.7
423Usluge po ugovoru250,000250,000246,247246,24798.598.5
463Transferi ostalim nivoima vlasti100,000,000100,000,00099,993,28899,993,288100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama100,000,00090,000,000
0054Koordinacija aktivnosti u oblasti regionalne saradnje50,250,00027,225,000
423Usluge po ugovoru250,000225,000
463Transferi ostalim nivoima vlasti30,000,00027,000,000
481Dotacije nevladinim organizacijama20,000,000
0055Koordinacija aktivnosti u oblasti društvene stabilnosti119,120,000106,003,00048,097,34448,097,34445.445.4
423Usluge po ugovoru250,000225,000140,432140,43262.462.4
454Subvencije privatnim preduzećima70,000,00056,908,000
481Dotacije nevladinim organizacijama48,870,00048,870,00047,956,91247,956,91298.198.1
3.11GENERALNI SEKRETARIJAT VLADE1,925,205,00010,160,715,00010,140,621,66010,140,621,66099.899.8
Izvori finansiranja za glavu 3.11
01Opšti prihodi i primanja budžeta1,925,205,00010,160,715,00010,140,621,66010,140,621,66099.899.8
2102Podrška radu Vlade1,925,205,00010,160,715,00010,140,621,66010,140,621,66099.899.8
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni poslovi i1,925,205,00010,160,715,00010,140,621,66010,140,621,66099.899.8
110
spoljni poslovi
0008Stručni i operativni poslovi Generalnog sekretarijata Vlade1,084,281,0008,043,973,0008,029,612,9198,029,612,91999.899.8
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)418,285,000448,285,000445,202,925445,202,92599.399.3
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca63,371,00067,871,00067,455,85267,455,85299.499.4
413Naknade u naturi600,000600,000345,000345,00057.557.5
414Socijalna davanja zaposlenima2,926,0004,126,0003,935,4933,935,49395.495.4
415Naknade troškova za zaposlene22,300,00026,800,00026,272,53026,272,53098.098.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi3,900,0004,400,0004,135,9794,135,97994.094.0
421Stalni troškovi21,483,00022,383,00022,191,63922,191,63999.199.1
422Troškovi putovanja94,000,000147,700,000147,191,197147,191,19799.799.7
423Usluge po ugovoru321,000,000416,260,000415,047,080415,047,08099.799.7
424Specijalizovane usluge1,500,0001,350,0001,267,1201,267,12093.993.9
425Tekuće popravke i održavanje3,000,0004,000,0003,948,6133,948,61398.798.7
426Materijal9,000,00016,100,00016,065,95116,065,95199.899.8
461Donacije stranim vladama15,576,00066,636,00063,062,06063,062,06094.694.6
462Dotacije međunarodnim organizacijama606,850,000606,064,988606,064,98899.999.9
465Ostale dotacije i transferi21,800,0002,048,120,0002,047,726,1502,047,726,150100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama21,800,0004,050,902,0004,050,901,5064,050,901,506100.0100.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate290,000590,000330,064330,06455.955.9
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova950,000950,000394,128394,12841.541.5
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa1,500,0003,650,0003,545,4273,545,42797.197.1
512Mašine i oprema30,000,00077,400,00076,630,89276,630,89299.099.0
515Nematerijalna imovina31,000,00029,000,00027,898,32427,898,32496.296.2
4002Kontribucija Republike Srbije prema UNDP Srbija290,000,000326,294,000326,052,199326,052,19999.999.9
462Dotacije međunarodnim organizacijama290,000,000326,294,000326,052,199326,052,19999.999.9
4019Organizacija događaja od značaja za Republiku Srbiju152,000,0001,289,524,0001,285,789,9291,285,789,92999.799.7
421Stalni troškovi12,000,000137,340,000137,272,756137,272,756100.0100.0
422Troškovi putovanja31,820,00031,693,93231,693,93299.699.6
423Usluge po ugovoru100,000,000911,485,000910,223,191910,223,19199.999.9
425Tekuće popravke i održavanje10,000,00010,289,00010,248,04410,248,04499.699.6
426Materijal30,000,00078,600,00077,753,26177,753,26198.998.9
465Ostale dotacije i transferi84,990,00084,073,94584,073,94598.998.9
512Mašine i oprema35,000,00034,524,80034,524,80098.698.6
7067Nagradna igra „Uzmi račun i pobedi”248,000,00094,000,00092,661,76992,661,76998.698.6
423Usluge po ugovoru25,000,0009,000,0008,162,8968,162,89690.790.7
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate223,000,00085,000,00084,498,87384,498,87399.499.4