Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Status propisa

Na snazi

Prikazana Verzija

Nema dostupnih verzija

Opšte Informacije

DonosilacNarodna skupština Republike Srbije

Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Strana 37

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
463Transferi ostalim nivoima vlasti30,000,00089,810,00089,805,80289,805,802100.0100.0
4012Nabavka, zamena, rekonstrukcija i sanacija kotlarnica za grejanje350,000,000523,747,000523,151,843523,151,84399.999.9
463Transferi ostalim nivoima vlasti350,000,000523,747,000523,151,843523,151,84399.999.9
4014SAFETY4TMF INTERREG DANUBE - Dunavski transnacionalni5,500,0005,500,0001,884,6191,884,61934.334.3
421Stalni troškovi60,00060,000
422Troškovi putovanja340,000340,00089,96189,96126.526.5
423Usluge po ugovoru4,800,0004,800,0001,794,6581,794,65837.437.4
426Materijal300,000300,000
0405Zaštita prirode i klimatske promene1,394,326,0001,303,514,6141,206,375,8541,206,375,85492.592.5
560Zaštita životne sredine neklasifikovana na drugom mestu1,394,326,0001,303,514,6141,206,375,8541,206,375,85492.592.5
Uređenje i unapređenje sistema zaštite prirode i očuvanja502,462,000500,762,000452,185,071452,185,07190.390.3
0001
biodiverziteta
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)75,303,00075,303,00074,363,59074,363,59098.898.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca11,409,00011,409,00011,266,08411,266,08498.798.7
415Naknade troškova za zaposlene2,200,0002,200,0001,674,2471,674,24776.176.1
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi200,000400,000373,060373,06093.393.3
422Troškovi putovanja4,000,0004,000,0001,279,0091,279,00932.032.0
423Usluge po ugovoru5,000,0005,000,0002,160,0002,160,00043.243.2
424Specijalizovane usluge79,250,00087,350,00079,317,26379,317,26390.890.8
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama10,000,000
463Transferi ostalim nivoima vlasti250,000,000250,000,000242,204,360242,204,36096.996.9
484Naknada štete za povrede ili štetu nastalu usled elementarnih nepogoda ili25,000,00025,000,00015,643,45815,643,45862.662.6
drugih prirodnih uzroka
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa100,000100,000
512Mašine i oprema16,000,00014,410,000
515Nematerijalna imovina24,000,00025,590,00023,904,00023,904,00093.493.4
Podsticaji za programe upravljanja zaštićenim prirodnim dobrima od550,000,000550,000,000524,623,812524,623,81295.495.4
0002
nacionalnog interesa
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama470,000,000478,000,000477,312,612477,312,61299.999.9
463Transferi ostalim nivoima vlasti80,000,00072,000,00047,311,20047,311,20065.765.7
0004Pošumljavanje u cilju zaštite i očuvanja predeonog diverziteta150,000,000147,000,000146,960,785146,960,785100.0100.0
463Transferi ostalim nivoima vlasti150,000,000147,000,000146,960,785146,960,785100.0100.0
Podsticaji lokalnoj samoupravi za realizaciju projekata uspostavljanja20,000,0001,000,000
0007
Geoparkova
463Transferi ostalim nivoima vlasti20,000,0001,000,000
4009Očuvanje i zaštita zemljišta kao prirodnog resursa66,000,000
463Transferi ostalim nivoima vlasti66,000,000
Smanjenje ugljeničkog otiska lokalnih zajednica primenom principa86,298,00082,901,56973,462,20173,462,20188.688.6
4011
cirkularne ekonomije u Republici Srbiji
422Troškovi putovanja247,000660,630532,480532,48080.680.6
423Usluge po ugovoru11,011,00011,286,9391,976,1191,976,11917.517.5
462Dotacije međunarodnim organizacijama75,040,00070,954,00070,953,60270,953,602100.0100.0
Izrada izveštaja Republike Srbije prema Okvirnoj konvenciji UN o9,934,00012,219,0452,552,0782,552,07820.920.9
4012
promeni klime i Sporazumu iz Pariza
422Troškovi putovanja728,000728,00091,20091,20012.512.5
423Usluge po ugovoru9,206,00011,491,0452,460,8782,460,87821.421.4
Jačanje kapaciteta za usklađivanje sa unapređenim okvirom9,632,0009,632,0006,591,9086,591,90868.468.4
4013
transparentnosti sporazuma iz Pariza (SVIT 2)
422Troškovi putovanja112,000112,000
423Usluge po ugovoru2,800,0002,800,000
462Dotacije međunarodnim organizacijama6,720,0006,720,0006,591,9086,591,90898.198.1
Integrisano upravljanje otpadom, otpadnim vodama, hemikalijama i
0406
biocidnim proizvodima10,065,970,0008,300,863,1304,332,743,8344,332,743,83452.252.2
560Zaštita životne sredine neklasifikovana na drugom mestu10,065,970,0008,300,863,1304,332,743,8344,332,743,83452.252.2
0001Uređenje sistema upravljanja otpadom i otpadnim vodama211,630,000106,508,000100,715,330100,715,33094.694.6
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)57,820,00068,120,00067,872,51667,872,51699.699.6
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca8,760,00010,310,00010,282,68610,282,68699.799.7
415Naknade troškova za zaposlene1,000,0001,900,0001,647,4211,647,42186.786.7
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi450,000450,000422,536422,53693.993.9
422Troškovi putovanja2,000,0002,000,000120,573120,5736.06.0
423Usluge po ugovoru9,000,0002,100,000
424Specijalizovane usluge132,600,00021,628,00020,369,59820,369,59894.294.2
0002Uređenje sistema upravljanja hemikalijama i biocidnim proizvodima49,353,00047,603,00039,391,68239,391,68282.882.8
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)26,663,00029,463,00029,448,80829,448,808100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca4,040,0004,490,0004,476,3054,476,30599.799.7
415Naknade troškova za zaposlene500,000500,000473,948473,94894.894.8
422Troškovi putovanja2,150,0001,150,0006216210.10.1
423Usluge po ugovoru16,000,00012,000,0004,992,0004,992,00041.641.6
0004Sanacija i zatvaranje nesanitarnih deponija1,350,000,0001,305,000,0001,304,980,2321,304,980,232100.0100.0
463Transferi ostalim nivoima vlasti1,350,000,0001,305,000,0001,304,980,2321,304,980,232100.0100.0
0005Realizacija projekata izgradnje sistema upravljanja otpadom700,000,000474,253,000474,252,919474,252,919100.0100.0
463Transferi ostalim nivoima vlasti700,000,000474,253,000474,252,919474,252,919100.0100.0
Usluga izmeštanja i trajnog zbrinjavanja opasnog otpada na teritoriji10,000,0001,000,000
0006
Republike Srbije
424Specijalizovane usluge10,000,0001,000,000
4003Projekti ispitivanja kvaliteta voda i sedimenata16,560,0009,120,0007,533,6007,533,60082.682.6
424Specijalizovane usluge16,560,0009,120,0007,533,6007,533,60082.682.6
4015Prevencija nelegalnog odlaganja otpada i uklanjanje200,000,000199,100,000198,977,449198,977,44999.999.9
463Transferi ostalim nivoima vlasti120,000,000119,100,000119,089,489119,089,489100.0100.0
512Mašine i oprema80,000,00080,000,00079,887,96079,887,96099.999.9
Zelena transformacija gradova – pametna, održiva i nisko-ugljenična71,022,00071,022,00057,209,56857,209,56880.680.6
4018
urbana rešenja
422Troškovi putovanja1,479,0001,479,000
423Usluge po ugovoru9,543,0009,543,000
462Dotacije međunarodnim organizacijama60,000,00060,000,00057,209,56857,209,56895.395.3
Dalje jačanje kapaciteta za procenu rizika opasnih supstanci kroz13,697,00013,697,0006,847,2886,847,28850.050.0
4019
njihov ceo ciklus kruženja u životnoj sredini
462Dotacije međunarodnim organizacijama13,697,00013,697,0006,847,2886,847,28850.050.0
IPA 2021 - Uspostavljanje integrisanog regionalnog sistema za1,692,448,000873,479,000
4020upravljanje otpadom u Novom Sadu i opštinama Bačka Palanka, Bački
Petrovac, Beočin, Žabalj, Temerin i Vrbas
511Zgrade i građevinski objekti1,068,448,000561,479,000
512Mašine i oprema624,000,000312,000,000
OP IPA 2024 Projekat nabavke mobilnih drobilica za građevinski258,330,000170,218,000
4021
otpad
423Usluge po ugovoru49,770,00045,082,000
512Mašine i oprema208,560,000125,136,000
5003Nabavka opreme za sakupljanje i reciklažu500,000,000500,000,000499,386,432499,386,43299.999.9
512Mašine i oprema500,000,000500,000,000499,386,432499,386,43299.999.9
Izgradnja sistema za postrojenje za prečišćavanje otpadnih voda u187,000,0001,000,000
5004
Zubinom Potoku
511Zgrade i građevinski objekti187,000,0001,000,000
7069IPA 2017 - Sektor zaštite životne sredine1,086,125,000741,011,000114,895,770114,895,77015.515.5
423Usluge po ugovoru20,540,55420,540,55420,540,554100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti1,086,125,000720,470,44694,355,21694,355,21613.113.1
7083IPA 2018 - Sektor zaštite životne sredine3,121,226,0003,189,273,1301,256,516,2581,256,516,25839.439.4
423Usluge po ugovoru9,491,0499,491,0499,491,049100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti3,121,226,0003,179,782,0801,247,025,2091,247,025,20939.239.2
7086IPA 2020 - Životna sredina i klima598,579,000598,579,000272,037,306272,037,30645.445.4
423Usluge po ugovoru289,870,000289,870,000178,534,877178,534,87761.661.6
511Zgrade i građevinski objekti6,652,2806,652,2806,652,280100.0100.0
512Mašine i oprema308,709,000302,056,72086,850,14986,850,14928.828.8
0407Zelena agenda9,633,376,00011,231,049,29610,929,766,39510,929,766,39597.397.3
560Zaštita životne sredine neklasifikovana na drugom mestu9,633,376,00011,231,049,29610,929,766,39510,929,766,39597.397.3
Podrška projektima civilnog društva u oblasti zaštite životne50,000,00046,652,25046,652,25093.393.3
0001
sredine
481Dotacije nevladinim organizacijama50,000,00046,652,25046,652,25093.393.3
0003Podsticaji za ponovnu upotrebu i iskorišćenje otpada3,500,000,0003,428,000,0003,428,000,0003,428,000,000100.0100.0
454Subvencije privatnim preduzećima3,500,000,0003,428,000,0003,428,000,0003,428,000,000100.0100.0
4002Unapređenje infrastrukture za zaštitu životne sredine3,201,000,0004,156,703,6064,156,703,6054,156,703,605100.0100.0
444Prateći troškovi zaduživanja1,000,00011,578,26311,578,26311,578,263100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti3,200,000,0004,145,125,3424,145,125,3424,145,125,342100.0100.0
4003Izgradnja regionalnih centara za upravljanje otpadom2,174,543,0003,000,125,1662,984,548,6532,984,548,65399.599.5
423Usluge po ugovoru90,078,00040,078,00024,501,48724,501,48761.161.1
511Zgrade i građevinski objekti2,017,415,0002,806,733,8862,806,733,8862,806,733,886100.0100.0
512Mašine i oprema67,050,000153,313,280153,313,280153,313,280100.0100.0
4004Projekat daljinskog grejanja u Kragujevcu200,000,00042,157,52542,157,52542,157,525100.0100.0
424Specijalizovane usluge200,000,00042,157,52542,157,52542,157,525100.0100.0
4005Upravljanje otpadnim vodama u Leskovcu, Srbija (ORIO10/SB/01)557,833,000554,063,000271,704,362271,704,36249.049.0
444Prateći troškovi zaduživanja1,000,0001,000,000167,026167,02616.716.7
511Zgrade i građevinski objekti556,833,000553,063,000271,537,336271,537,33649.149.1
25.1AGENCIJA ZA ZAŠTITU ŽIVOTNE SREDINE457,861,000438,569,000416,446,123416,446,12395.095.0
Izvori finansiranja za glavu 25.1
01Opšti prihodi i primanja budžeta457,861,000438,569,000416,446,123416,446,12395.095.0
0404Upravljanje zaštitom životne sredine457,861,000438,569,000416,446,123416,446,12395.095.0
560Zaštita životne sredine neklasifikovana na drugom mestu457,861,000438,569,000416,446,123416,446,12395.095.0
0007Monitoring kvaliteta vazduha, vode i sedimenata207,606,000200,164,000188,922,236188,922,23694.494.4
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)26,457,00026,457,00025,902,41225,902,41297.997.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca4,009,0004,009,0003,924,2153,924,21597.997.9
415Naknade troškova za zaposlene780,000780,000582,707582,70774.774.7