Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Status propisa

Na snazi

Prikazana Verzija

Nema dostupnih verzija

Opšte Informacije

DonosilacNarodna skupština Republike Srbije

Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Strana 27

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
5020Izgradnja vojnog objekta posebne namene1,800,000,0002,527,760,0002,527,711,6522,527,711,652100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti1,737,600,0002,471,600,0002,471,553,1282,471,553,128100.0100.0
512Mašine i oprema62,400,00056,160,00056,158,52456,158,524100.0100.0
5021Služenje vojnog roka10,159,623,0008,753,211,0008,748,041,2648,748,041,26499.999.9
421Stalni troškovi169,693,000157,739,000156,555,056156,555,05699.299.2
422Troškovi putovanja193,572,000119,215,000119,215,000119,215,000100.0100.0
423Usluge po ugovoru627,100,000365,100,000364,791,970364,791,97099.999.9
424Specijalizovane usluge19,280,00017,352,00014,502,24714,502,24783.683.6
425Tekuće popravke i održavanje605,000,000544,500,000544,370,924544,370,924100.0100.0
426Materijal4,378,136,0002,836,790,0002,836,100,3822,836,100,382100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti2,000,000,0001,800,000,0001,799,997,5141,799,997,514100.0100.0
512Mašine i oprema2,166,842,0002,912,515,0002,912,508,1712,912,508,171100.0100.0
220Civilna odbrana13,500,000705,000701,875701,87599.699.6
0004Vanredne situacije13,500,000705,000701,875701,87599.699.6
421Stalni troškovi1,000,000
422Troškovi putovanja9,500,000150,000149,875149,87599.999.9
425Tekuće popravke i održavanje2,000,000555,000552,000552,00099.599.5
426Materijal1,000,000
250Odbrana neklasifikovana na drugom mestu1,132,212,0001,714,722,000988,205,407988,205,40757.657.6
0005Izgradnja i održavanje stambenog prostora20,000,00060,480,00055,355,13055,355,13091.591.5
511Zgrade i građevinski objekti20,000,00060,480,00055,355,13055,355,13091.591.5
Unapređenje stanja u oblasti naoružanja i vojne opreme i održavanje500,000,000904,991,000362,411,343362,411,34340.040.0
0006
sredstava
512Mašine i oprema500,000,000904,991,000362,411,343362,411,34340.040.0
Unapređenje stanja u oblasti vojnog obrazovanja i vojne110,000,000247,039,00068,231,00968,231,00927.627.6
0007
naučnoistraživačke delatnosti
422Troškovi putovanja6,500,00010,700,0006,859,8316,859,83164.164.1
423Usluge po ugovoru13,500,00033,039,00018,547,74718,547,74756.156.1
424Specijalizovane usluge4,500,0003,505,2963,505,29677.977.9
425Tekuće popravke i održavanje30,000,00095,000,0007,169,8657,169,8657.57.5
512Mašine i oprema60,000,000103,800,00032,148,27132,148,27131.031.0
0008Funkcionisanje sistema specijalnih veza502,212,000502,212,000502,207,924502,207,924100.0100.0
421Stalni troškovi123,324,000120,513,000120,512,330120,512,330100.0100.0
425Tekuće popravke i održavanje60,888,00057,147,00057,146,97957,146,979100.0100.0
513Ostale nekretnine i oprema318,000,000324,552,000324,548,614324,548,614100.0100.0
20MINISTARSTVO DRŽAVNE UPRAVE I LOKALNE SAMOUPRAVE1,952,828,0002,078,201,7051,839,373,1561,839,373,15688.588.5
Izvori finansiranja za razdeo 20
01Opšti prihodi i primanja budžeta1,752,627,0001,675,457,0001,555,867,4711,555,867,47192.992.9
05Donacije od inostranih zemalja12,500,00012,500,0002,079,2452,079,24516.616.6
07Transferi od drugih nivoa vlasti37,700,00037,700,0006,301,2906,301,29016.716.7
11Primanja od inostranih zaduživanja150,001,000328,190,011264,770,457264,770,45780.780.7
15Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih godina3,251,5253,251,5253,251,525100.0100.0
17Neutrošena sredstva transfera od drugih nivoa vlasti21,103,1707,103,1697,103,16933.733.7
0607Sistem javne uprave737,041,000747,731,000652,783,397652,783,39787.387.3
111Izvršni i zakonodavni organi498,913,000505,852,000461,652,971461,652,97191.391.3
0001Upravna inspekcija73,453,00069,462,00060,722,39760,722,39787.487.4
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)50,225,00046,825,00045,948,43745,948,43798.198.1
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca7,609,0007,209,0006,983,3876,983,38796.996.9
413Naknade u naturi50,00050,000
414Socijalna davanja zaposlenima400,000400,000109,071109,07127.327.3
415Naknade troškova za zaposlene450,000450,000229,366229,36651.051.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi590,000590,000416,201416,20170.570.5
421Stalni troškovi4,009,0003,609,0002,594,1972,594,19771.971.9
422Troškovi putovanja848,000848,000594,688594,68870.170.1
423Usluge po ugovoru1,180,0001,180,00028,08228,0822.42.4
424Specijalizovane usluge1,000210,000140,400140,40066.966.9
425Tekuće popravke i održavanje3,100,0003,100,0001,496,5571,496,55748.348.3
426Materijal3,321,0003,321,0001,309,0991,309,09939.439.4
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate120,000120,00056,70856,70847.347.3
512Mašine i oprema1,550,0001,550,000816,204816,20452.752.7
0006Uređenje i nadzor sistema javne uprave36,961,00044,661,00042,968,85442,968,85496.296.2
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)29,840,00036,490,00035,902,75035,902,75098.498.4
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca4,521,0005,571,0005,439,2675,439,26797.697.6
423Usluge po ugovoru2,600,0002,600,0001,626,8371,626,83762.662.6
0007Sistem matičnih knjiga50,326,00051,176,00048,522,30148,522,30194.894.8
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)28,498,00029,218,00028,811,67328,811,67398.698.6
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca4,318,0004,448,0004,364,9684,364,96898.198.1
422Troškovi putovanja811,000811,00019,00019,0002.32.3
423Usluge po ugovoru13,599,00013,599,00012,316,48412,316,48490.690.6
426Materijal100,000100,00079,20079,20079.279.2
515Nematerijalna imovina3,000,0003,000,0002,930,9762,930,97697.797.7
0010Podrška radu JP Službeni glasnik252,000,000252,000,000247,055,007247,055,00798.098.0
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama252,000,000252,000,000247,055,007247,055,00798.098.0
0011Stručno usavršavanje i stručni ispiti86,173,00088,553,00062,384,41162,384,41170.470.4
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)19,806,00022,306,00021,861,14821,861,14898.098.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca3,001,0003,381,0003,311,9643,311,96498.098.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi11,550,00011,050,0008,080,5568,080,55673.173.1
422Troškovi putovanja772,000772,0007,5007,5001.01.0
423Usluge po ugovoru39,750,00039,750,00026,296,28426,296,28466.266.2
426Materijal88,00088,00032,16032,16036.536.5
515Nematerijalna imovina11,206,00011,206,0002,794,8002,794,80024.924.9
411Opšti ekonomski i komercijalni poslovi238,128,000241,879,000191,130,426191,130,42679.079.0
0009Administracija i upravljanje238,128,000241,879,000191,130,426191,130,42679.079.0
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)82,008,00085,308,00084,060,49084,060,49098.598.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca12,448,00012,968,00012,738,90112,738,90198.298.2
413Naknade u naturi50,00050,000
414Socijalna davanja zaposlenima1,801,0002,301,0002,025,9942,025,99488.088.0
415Naknade troškova za zaposlene13,744,00013,744,00011,984,76811,984,76887.287.2
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi700,000820,000772,955772,95594.394.3
421Stalni troškovi14,344,00012,910,0006,269,7946,269,79448.648.6
422Troškovi putovanja5,405,0005,405,0002,880,0712,880,07153.353.3
423Usluge po ugovoru64,936,00059,056,00045,126,57145,126,57176.476.4
424Specijalizovane usluge790,0007,581,0006,478,6166,478,61685.585.5
425Tekuće popravke i održavanje6,500,0006,500,0002,775,3402,775,34042.742.7
426Materijal20,300,00020,134,0007,642,5357,642,53538.038.0
481Dotacije nevladinim organizacijama1,0001,000
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate100,000100,00032,36232,36232.432.4
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova500,000500,000220,370220,37044.144.1
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa1,0001,000
512Mašine i oprema14,000,00014,000,0008,121,6598,121,65958.058.0
515Nematerijalna imovina500,000500,000
0608Sistem lokalne samouprave1,014,422,0001,140,805,7051,011,799,5321,011,799,53288.788.7
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni poslovi i519,701,000718,255,705589,287,530589,287,53082.082.0
110
spoljni poslovi
0002Uređenje i nadzor u oblasti lokalne samouprave29,915,00029,365,00027,882,77927,882,77995.095.0
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)23,102,00022,602,00021,980,44621,980,44697.397.3
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca3,500,0003,450,0003,330,0383,330,03896.596.5
422Troškovi putovanja383,000383,000130,683130,68334.134.1
423Usluge po ugovoru2,930,0002,930,0002,441,6122,441,61283.383.3
Podrška radu Zajedničkog konsultativnog odbora Komiteta regiona4,585,0004,585,00039,00039,0000.90.9
0005
Evropske unije i Republike Srbije
422Troškovi putovanja3,752,0003,752,00039,00039,0001.01.0
423Usluge po ugovoru833,000833,000
Program za suzbijanje larvi komaraca na teritoriji Republike Srbije -260,000,000256,560,000255,479,880255,479,88099.699.6
4003
Centralna Srbija
423Usluge po ugovoru34,424,00030,984,00029,922,60029,922,60096.696.6
426Materijal225,576,000225,576,000225,557,280225,557,280100.0100.0
4005Lokalna samouprava za 21. vek12,500,00015,751,5255,330,7705,330,77033.833.8
423Usluge po ugovoru12,500,00015,636,1875,215,4325,215,43233.433.4
426Materijal64,33864,33864,338100.0100.0
512Mašine i oprema51,00051,00051,000100.0100.0
5001Partnerstvo za lokalni razvoj212,701,000411,994,181300,555,101300,555,10173.073.0
462Dotacije međunarodnim organizacijama25,000,00022,500,00022,380,18622,380,18699.599.5
511Zgrade i građevinski objekti187,701,000389,494,181278,174,915278,174,91571.471.4
180Transakcije opšteg karaktera između različitih nivoa vlasti494,721,000422,550,000422,512,002422,512,002100.0100.0
0004Podrška razvoju i funkcionisanju sistema lokalne samouprave494,721,000422,550,000422,512,002422,512,002100.0100.0
463Transferi ostalim nivoima vlasti494,721,000422,550,000422,512,002422,512,002100.0100.0
0613Reforma javne uprave201,365,000189,665,000174,790,227174,790,22792.292.2
111Izvršni i zakonodavni organi201,365,000189,665,000174,790,227174,790,22792.292.2
0003Uređenje javno - službeničkog sistema zasnovanog na zaslugama48,402,00048,752,00040,060,65440,060,65482.282.2
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)33,842,00034,092,00033,342,81433,342,81497.897.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca5,127,0005,227,0005,051,4365,051,43696.696.6
422Troškovi putovanja1,906,0001,906,000934,732934,73249.049.0
423Usluge po ugovoru7,527,0007,527,000731,672731,6729.79.7
0004Podrška radu regionalne škole za javnu upravu - RESPA18,000,00018,000,00017,646,08817,646,08898.098.0
462Dotacije međunarodnim organizacijama18,000,00018,000,00017,646,08817,646,08898.098.0
0005Upravljanje reformom javne uprave131,878,000119,828,000114,472,777114,472,77795.595.5
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)17,816,00016,036,00013,970,00213,970,00287.187.1
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca2,700,0002,430,0002,116,4552,116,45587.187.1
422Troškovi putovanja1,285,0001,285,000475,528475,52837.037.0
423Usluge po ugovoru6,977,0006,977,0004,968,5664,968,56671.271.2