Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Status propisa

Na snazi

Prikazana Verzija

Nema dostupnih verzija

Opšte Informacije

DonosilacNarodna skupština Republike Srbije

Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Strana 12

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
Izvori finansiranja za glavu 3.21
01Opšti prihodi i primanja budžeta54,068,00055,878,00042,197,77242,197,77275.575.5
2102Podrška radu Vlade54,068,00055,878,00042,197,77242,197,77275.575.5
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni poslovi i54,068,00055,878,00042,197,77242,197,77275.575.5
110
spoljni poslovi
Stručni i administrativni poslovi u pregovaračkom procesu sa54,068,00055,878,00042,197,77242,197,77275.575.5
0014
privremenim institucijama samouprave u Prištini
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)28,328,00028,328,00023,285,49923,285,49982.282.2
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca4,292,0004,292,0003,527,7533,527,75382.282.2
413Naknade u naturi90,00090,0009,0009,00010.010.0
414Socijalna davanja zaposlenima1,189,0001,189,000150,947150,94712.712.7
415Naknade troškova za zaposlene360,000360,000186,550186,55051.851.8
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,000201,000161,792161,79280.580.5
421Stalni troškovi705,000705,000390,899390,89955.455.4
422Troškovi putovanja10,207,0009,207,0005,106,5155,106,51555.555.5
423Usluge po ugovoru6,517,0009,517,0008,058,2978,058,29784.784.7
424Specijalizovane usluge200,000200,000167,200167,20083.683.6
425Tekuće popravke i održavanje80,00080,00046,88046,88058.658.6
426Materijal1,456,0001,066,0001,008,3281,008,32894.694.6
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate5,0005,000
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova5,0005,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa200,000200,000
512Mašine i oprema383,000383,00098,11298,11225.625.6
515Nematerijalna imovina50,00050,000
KANCELARIJA NACIONALNOG SAVETA ZA KOORDINACIJU
SARADNjE SA RUSKOM FEDERACIJOM I NARODNOM
3.22REPUBLIKOM KINOM44,884,00042,236,00032,517,72632,517,72677.077.0
Izvori finansiranja za glavu 3.22
01Opšti prihodi i primanja budžeta44,884,00042,236,00032,517,72632,517,72677.077.0
2102Podrška radu Vlade44,884,00042,236,00032,517,72632,517,72677.077.0
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni poslovi i44,884,00042,236,00032,517,72632,517,72677.077.0
110
spoljni poslovi
Stručna i administrativna podrška sprovođenju politika44,884,00042,236,00032,517,72632,517,72677.077.0
0020Nacionalnog saveta za koordinaciju saradnje sa Ruskom Federacijom i
Narodnom Republikom Kinom
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)22,542,00022,542,00019,911,78419,911,78488.388.3
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca3,416,0003,416,0003,016,6353,016,63588.388.3
413Naknade u naturi100,000100,00060,00060,00060.060.0
414Socijalna davanja zaposlenima241,000241,000
415Naknade troškova za zaposlene380,000380,000163,031163,03142.942.9
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi95,00095,000
421Stalni troškovi1,532,0001,432,0001,138,1441,138,14479.579.5
422Troškovi putovanja5,215,0003,979,000122,489122,4893.13.1
423Usluge po ugovoru10,138,0009,538,0007,925,9137,925,91383.183.1
425Tekuće popravke i održavanje100,00050,000
426Materijal625,000263,000129,731129,73149.349.3
512Mašine i oprema500,000200,00049,99949,99925.025.0
KANCELARIJA ZA DUALNO OBRAZOVANjE I NACIONALNI OKVIR
3.23KVALIFIKACIJA2,778,830,0003,876,536,0493,096,425,2893,096,425,28979.979.9
Izvori finansiranja za glavu 3.23
01Opšti prihodi i primanja budžeta2,704,115,0002,579,916,0001,829,483,8771,829,483,87770.970.9
06Donacije od međunarodnih organizacija74,715,00083,403,01455,715,83555,715,83566.866.8
11Primanja od inostranih zaduživanja1,212,920,0731,210,944,7771,210,944,77799.899.8
15Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih godina296,962280,800280,80094.694.6
2102Podrška radu Vlade2,778,830,0003,876,536,0493,096,425,2893,096,425,28979.979.9
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni poslovi i2,778,830,0003,876,536,0493,096,425,2893,096,425,28979.979.9
110
spoljni poslovi
Stručni i operativni poslovi Kancelarije za dualno obrazovanje i206,275,000216,642,962178,837,809178,837,80982.582.5
0030
Nacionalni okvir kvalifikacija
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)43,780,00043,780,00038,059,37038,059,37086.986.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca6,636,0006,636,0005,765,9955,765,99586.986.9
413Naknade u naturi200,000200,00057,00057,00028.528.5
414Socijalna davanja zaposlenima850,000850,000646,693646,69376.176.1
415Naknade troškova za zaposlene945,000945,000528,801528,80156.056.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi5,0005,000
421Stalni troškovi20,229,00020,229,00020,126,87920,126,87999.599.5
422Troškovi putovanja1,900,0004,245,0003,443,8523,443,85281.181.1
423Usluge po ugovoru91,830,00091,951,96264,963,14264,963,14270.670.6
424Specijalizovane usluge2,900,0004,371,0004,072,4684,072,46893.293.2
425Tekuće popravke i održavanje590,000534,000
426Materijal3,600,0003,564,0002,174,7452,174,74561.061.0
462Dotacije međunarodnim organizacijama30,000,00036,550,00036,535,72336,535,723100.0100.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate300,000297,000
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova5,0005,000
511Zgrade i građevinski objekti5,0005,000
512Mašine i oprema500,000495,000492,320492,32099.599.5
515Nematerijalna imovina2,000,0001,980,0001,970,8201,970,82099.599.5
0031Unapređenje kvaliteta obrazovanja i vaspitanja13,049,00012,919,0002,907,5312,907,53122.522.5
423Usluge po ugovoru4,714,0004,667,0002,907,5312,907,53162.362.3
481Dotacije nevladinim organizacijama8,335,0008,252,000
0032Podrška radu Agencije za kvalifikacije158,039,000156,459,000146,731,393146,731,39393.893.8
424Specijalizovane usluge158,039,000156,459,000146,731,393146,731,39393.893.8
0033Promocija dualnog obrazovanja118,000,000115,820,00082,556,28682,556,28671.371.3
454Subvencije privatnim preduzećima20,000,00019,800,0003,836,2863,836,28619.419.4
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta88,000,00087,120,00078,720,00078,720,00090.490.4
481Dotacije nevladinim organizacijama10,000,0008,900,000
Podrška radu Vazduhoplovno - obrazovnog centra „Vazduhoplovna506,867,000548,298,000542,859,915542,859,91599.099.0
0034
akademijaˮ
424Specijalizovane usluge372,300,000417,577,000417,525,000417,525,000100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti134,567,000130,721,000125,334,915125,334,91595.995.9
4024Razvoj okvira kvalifikacija Republike Srbije4,600,00013,242,01412,390,03412,390,03493.693.6
421Stalni troškovi1,4061,4061,406100.0100.0
422Troškovi putovanja400,000729,390702,372702,37296.396.3
423Usluge po ugovoru4,000,00012,313,21711,488,78011,488,78093.393.3
424Specijalizovane usluge200,000198,000197,475197,47599.799.7
4027Infrastruktura u obrazovanju Srbije813,357,003811,367,037811,367,03799.899.8
444Prateći troškovi zaduživanja4,426,5803,483,3253,483,32578.778.7
511Zgrade i građevinski objekti808,930,424807,883,712807,883,71299.999.9
4028Centar za obuku za dualno obrazovanje436,766,070433,506,470433,506,47099.399.3
444Prateći troškovi zaduživanja3,205,6721,204,6721,204,67237.637.6
511Zgrade i građevinski objekti115,477,102114,221,677114,221,67798.998.9
512Mašine i oprema318,083,296318,080,122318,080,122100.0100.0
Izgradnja ,,Poslovno-upravljačkog centra sa trening-centrom za razvoj222,000,000222,000,000188,927,279188,927,27985.185.1
5002
radne snage i edukacionim centrom”
511Zgrade i građevinski objekti222,000,000222,000,000188,927,279188,927,27985.185.1
5003Razvoj trening centara za dualno obrazovanje u Republici Srbiji1,550,000,0001,341,032,000696,341,535696,341,53551.951.9
511Zgrade i građevinski objekti1,200,000,000950,132,000488,768,640488,768,64051.451.4
512Mašine i oprema350,000,000390,900,000207,572,895207,572,89553.153.1
3.24KANCELARIJA ZA JAVNU I KULTURNU DIPLOMATIJU407,084,000393,949,000379,288,456379,288,45696.396.3
Izvori finansiranja za glavu 3.24
01Opšti prihodi i primanja budžeta407,084,000393,949,000379,288,456379,288,45696.396.3
2102Podrška radu Vlade407,084,000393,949,000379,288,456379,288,45696.396.3
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni poslovi i407,084,000393,949,000379,288,456379,288,45696.396.3
110
spoljni poslovi
Stručni i operativni poslovi Kancelarije za javnu i kulturnu109,724,00098,684,00089,927,82189,927,82191.191.1
0042
diplomatiju
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)22,057,00022,057,00020,829,47220,829,47294.494.4
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca3,342,0003,342,0003,155,6653,155,66594.494.4
413Naknade u naturi300,000300,000217,400217,40072.572.5
414Socijalna davanja zaposlenima1,000,0001,000,000
415Naknade troškova za zaposlene452,000450,000174,208174,20838.738.7
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi160,000162,000161,792161,79299.999.9
421Stalni troškovi16,258,00016,258,00015,006,56115,006,56192.392.3
422Troškovi putovanja13,000,00011,650,00010,246,69010,246,69088.088.0
423Usluge po ugovoru31,205,00035,005,00033,680,51833,680,51896.296.2
424Specijalizovane usluge14,300,0002,400,0001,164,8001,164,80048.548.5
425Tekuće popravke i održavanje3,000,000500,00028,80028,8005.85.8
426Materijal2,500,0002,500,0002,454,0322,454,03298.298.2
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate100,000100,0003,6993,6993.73.7
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova50,00050,000
512Mašine i oprema2,000,0002,910,0002,804,1842,804,18496.496.4
0043Podrška u organizovanju aktivnosti u oblasti javne diplomatije153,925,000155,805,000155,661,432155,661,43299.999.9
423Usluge po ugovoru77,875,00079,930,00079,836,43279,836,43299.999.9
424Specijalizovane usluge35,100,00035,100,00035,100,00035,100,000100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama40,950,00040,775,00040,725,00040,725,00099.999.9
0044Podrška u organizovanju aktivnosti u oblasti kulturne diplomatije143,435,000139,460,000133,699,204133,699,20495.995.9
423Usluge po ugovoru79,075,00079,075,00075,472,60475,472,60495.495.4
424Specijalizovane usluge40,950,00037,150,00035,001,60035,001,60094.294.2