Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Status propisa

Na snazi

Prikazana Verzija

Nema dostupnih verzija

Opšte Informacije

DonosilacNarodna skupština Republike Srbije

Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Strana 38

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi960,000960,000871,097871,09790.790.7
421Stalni troškovi6,500,0006,500,0005,702,7365,702,73687.787.7
422Troškovi putovanja3,500,0003,500,0003,499,2273,499,227100.0100.0
423Usluge po ugovoru28,000,00028,000,00026,300,22626,300,22693.993.9
424Specijalizovane usluge17,000,00017,000,00016,550,35016,550,35097.497.4
425Tekuće popravke i održavanje29,000,00027,848,00024,662,24024,662,24088.688.6
426Materijal52,400,00052,400,00048,217,02548,217,02592.092.0
512Mašine i oprema39,000,00032,710,00032,710,00032,710,000100.0100.0
Nacionalna referentna laboratorija za kontrolu kvaliteta životne82,085,00076,182,00072,056,73872,056,73894.694.6
0009
sredine
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)29,686,00029,686,00029,500,86329,500,86399.499.4
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca4,498,0004,498,0004,469,3814,469,38199.499.4
415Naknade troškova za zaposlene500,000500,000314,168314,16862.862.8
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,0001,000
422Troškovi putovanja2,500,0002,500,0002,493,4092,493,40999.799.7
423Usluge po ugovoru7,000,0007,000,0006,542,4806,542,48093.593.5
424Specijalizovane usluge4,000,0004,000,0003,134,7663,134,76678.478.4
425Tekuće popravke i održavanje12,900,0008,074,0005,750,7605,750,76071.271.2
426Materijal16,000,00016,000,00015,973,31115,973,31199.899.8
512Mašine i oprema5,000,0003,923,0003,877,6003,877,60098.898.8
Informacioni sistem za zaštitu životne sredine i administrativni168,170,000162,223,000155,467,150155,467,15095.895.8
0010
poslovi
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)52,315,00053,315,00053,101,36553,101,36599.699.6
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca7,926,0008,078,0008,044,8578,044,85799.699.6
413Naknade u naturi200,000200,000117,000117,00058.558.5
414Socijalna davanja zaposlenima1,908,0001,908,000998,088998,08852.352.3
415Naknade troškova za zaposlene750,000750,000533,634533,63471.271.2
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi370,000370,000359,201359,20197.197.1
421Stalni troškovi19,000,00016,650,00016,515,23216,515,23299.299.2
422Troškovi putovanja2,000,0002,000,0001,992,0121,992,01299.699.6
423Usluge po ugovoru51,000,00050,215,93849,053,09149,053,09197.797.7
424Specijalizovane usluge3,500,0002,300,0001,107,8001,107,80048.248.2
425Tekuće popravke i održavanje7,000,0007,000,0005,347,1845,347,18476.476.4
426Materijal10,000,00010,000,0009,645,9809,645,98096.596.5
462Dotacije međunarodnim organizacijama600,000600,000451,526451,52675.375.3
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate151,000151,00098,63498,63465.365.3
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova185,062184,062184,06299.599.5
511Zgrade i građevinski objekti5,000,0001,200,0001,174,8001,174,80097.997.9
512Mašine i oprema6,100,0006,100,0005,560,0845,560,08491.191.1
515Nematerijalna imovina350,0001,200,0001,182,6001,182,60098.698.6
25.2USTANOVE U OBLASTI ZAŠTITE ŽIVOTNE SREDINE317,316,000326,713,000315,099,663315,099,66396.496.4
Izvori finansiranja za glavu 25.2
01Opšti prihodi i primanja budžeta317,316,000326,713,000315,099,663315,099,66396.496.4
0405Zaštita prirode i klimatske promene317,316,000326,713,000315,099,663315,099,66396.496.4
560Zaštita životne sredine neklasifikovana na drugom mestu317,316,000326,713,000315,099,663315,099,66396.496.4
0006Podrška radu Zavoda za zaštitu prirode Srbije317,316,000326,713,000315,099,663315,099,66396.496.4
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)158,210,000173,010,000172,772,412172,772,41299.999.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca23,969,00026,169,00026,156,74226,156,742100.0100.0
413Naknade u naturi500,000500,000499,974499,974100.0100.0
414Socijalna davanja zaposlenima471,000871,000800,339800,33991.991.9
415Naknade troškova za zaposlene4,417,0004,017,0003,978,3183,978,31899.099.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi680,000680,000565,792565,79283.283.2
421Stalni troškovi30,621,00029,521,00028,372,62128,372,62196.196.1
422Troškovi putovanja18,670,00017,470,00017,386,71817,386,71899.599.5
423Usluge po ugovoru37,928,00037,698,00036,308,87136,308,87196.396.3
424Specijalizovane usluge5,450,0002,971,0002,706,1002,706,10091.191.1
425Tekuće popravke i održavanje7,520,0006,229,0006,092,8166,092,81697.897.8
426Materijal15,460,00015,129,00014,684,13714,684,13797.197.1
444Prateći troškovi zaduživanja70,00070,00021,95221,95231.431.4
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate1,100,0001,100,000334,135334,13530.430.4
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova9,000,0006,978,000358,875358,8755.15.1
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa100,000100,000
512Mašine i oprema2,590,0003,540,0003,425,1723,425,17296.896.8
515Nematerijalna imovina560,000660,000634,690634,69096.296.2
26MINISTARSTVO PROSVETE374,447,862,000404,402,096,525323,948,100,00921,510,746,000345,458,846,00980.185.4
Izvori finansiranja za razdeo 26
01Opšti prihodi i primanja budžeta262,821,552,000289,584,371,743277,221,066,542277,221,066,54295.795.7
03Socijalni doprinosi16,364,80915,592,73415,592,73495.395.3
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika37,557,754,00038,218,828,2344,342,614,95517,715,186,00022,057,800,95511.457.7
05Donacije od inostranih zemalja188,456,000189,466,00023,575,028254,209,000277,784,02812.4146.6
06Donacije od međunarodnih organizacija4,172,683,0004,195,113,766325,572,6042,646,784,0002,972,356,6047.870.9
07Transferi od drugih nivoa vlasti51,970,370,00052,413,079,57532,062,899,310792,678,00032,855,577,31061.262.7
08Dobrovoljni transferi od fizičkih i pravnih lica1,178,433,0001,192,567,155296,749,50598,285,000395,034,50524.933.1
09Primanja od prodaje nefinansijske imovine201,250,000201,327,000297,369297,3690.10.1
11Primanja od inostranih zaduživanja213,000,0001,055,620,000988,114,483988,114,48393.693.6
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina830,619,214620,071,166620,071,16674.774.7
15Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih godina145,498,516110,082,154110,082,15475.775.7
16Roditeljski dinar za vannastavne aktivnosti14,445,145,00014,445,145,0007,653,149,3047,653,149,30453.053.0
17Neutrošena sredstva transfera od drugih nivoa vlasti83,229,000116,367,366107,611,880107,611,88092.592.5
18Neutrošena sredstva od roditeljskog dinara za vannastavne aktivnosti181,738,148147,654,634147,654,63481.281.2
56Finansijska pomoć EU1,615,990,0001,615,990,00033,048,3413,604,00036,652,3412.02.3
26.0MINISTARSTVO PROSVETE6,648,863,0005,825,559,0003,435,713,8893,435,713,88959.059.0
Izvori finansiranja za glavu 26.0
01Opšti prihodi i primanja budžeta5,171,173,0004,347,869,0003,412,525,6053,412,525,60578.578.5
06Donacije od međunarodnih organizacija37,090,00037,090,000
56Finansijska pomoć EU1,440,600,0001,440,600,00023,188,28423,188,2841.61.6
2001Uređenje, nadzor i razvoj svih nivoa obrazovnog sistema6,648,863,0005,825,559,0003,435,713,8893,435,713,88959.059.0
980Obrazovanje neklasifikovano na drugom mestu6,648,863,0005,825,559,0003,435,713,8893,435,713,88959.059.0
Utvrđivanje zakonskih okvira i praćenje razvoja obrazovanja na svim396,697,000407,575,000394,197,236394,197,23696.796.7
0001
nivoima
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)174,040,000181,315,000181,314,477181,314,477100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca26,367,00027,470,00027,469,14427,469,144100.0100.0
413Naknade u naturi10,00010,000
414Socijalna davanja zaposlenima2,890,0002,890,0001,567,6451,567,64554.254.2
415Naknade troškova za zaposlene3,000,0005,500,0005,171,5105,171,51094.094.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,100,0001,100,000967,915967,91588.088.0
422Troškovi putovanja2,000,0002,000,0001,442,0591,442,05972.172.1
423Usluge po ugovoru162,379,000162,379,000162,194,105162,194,10599.999.9
424Specijalizovane usluge1,300,0001,300,000
425Tekuće popravke i održavanje1,597,0001,597,000809,336809,33650.750.7
426Materijal4,251,0004,251,0002,862,8692,862,86967.367.3
462Dotacije međunarodnim organizacijama5,000,0005,000,0004,430,2384,430,23888.688.6
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta1,700,0001,700,0001,517,2101,517,21089.289.2
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate763,000763,000123,977123,97716.216.2
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa800,000800,000
512Mašine i oprema9,500,0009,500,0004,326,7524,326,75245.545.5
0002Stručno-pedagoški nadzor nad radom ustanova obrazovanja i zavoda319,618,000331,636,970314,076,585314,076,58594.794.7
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)205,452,000216,152,000215,929,231215,929,23199.999.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca31,131,00032,831,00032,725,88832,725,88899.799.7
413Naknade u naturi10,00010,000
414Socijalna davanja zaposlenima2,772,0002,772,0001,712,1671,712,16761.861.8
415Naknade troškova za zaposlene4,600,0004,600,0003,946,5863,946,58685.885.8
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,250,0001,250,000826,798826,79866.166.1
421Stalni troškovi13,000,00013,000,00011,039,04011,039,04084.984.9
422Troškovi putovanja2,100,0002,100,0001,957,5981,957,59893.293.2
423Usluge po ugovoru38,000,00038,000,00036,013,35336,013,35394.894.8
424Specijalizovane usluge3,500,0003,118,970888,540888,54028.528.5
425Tekuće popravke i održavanje2,500,0002,500,0001,026,6441,026,64441.141.1
426Materijal7,403,0007,403,0004,677,4984,677,49863.263.2
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate900,000900,000129,961129,96114.414.4
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa1,000,0001,000,000
512Mašine i oprema6,000,0006,000,0003,203,2803,203,28053.453.4
0003Inspekcijski nadzor nad radom ustanova obrazovanja i zavoda140,562,000140,287,00093,004,19793,004,19766.366.3
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)63,848,00063,998,00063,853,47063,853,47099.899.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca9,673,0009,698,0009,673,8019,673,80199.899.8
413Naknade u naturi10,00010,000
414Socijalna davanja zaposlenima850,000850,000406,253406,25347.847.8
415Naknade troškova za zaposlene2,000,0002,550,0002,225,2312,225,23187.387.3
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi650,000650,00042,00042,0006.56.5
421Stalni troškovi6,050,0006,050,0005,951,3045,951,30498.498.4
422Troškovi putovanja2,000,0001,500,0001,140,1081,140,10876.076.0
423Usluge po ugovoru1,760,0001,760,0001,539,0911,539,09187.487.4
424Specijalizovane usluge44,271,00043,771,0003,714,7603,714,7608.58.5
425Tekuće popravke i održavanje700,000700,000409,452409,45258.558.5
426Materijal6,609,0006,609,0002,507,5602,507,56037.937.9
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate151,000151,00016,72116,72111.111.1
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa500,000500,000133,710133,71026.726.7
512Mašine i oprema1,490,0001,490,0001,390,7351,390,73593.393.3
0004Administracija i upravljanje u oblasti obrazovanja414,576,000455,525,930389,989,546389,989,54685.685.6