Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Status propisa

Na snazi

Prikazana Verzija

Nema dostupnih verzija

Opšte Informacije

DonosilacNarodna skupština Republike Srbije

Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Strana 42

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
960Pomoćne usluge obrazovanju6,127,674,0006,853,483,1136,058,302,6626,058,302,66288.488.4
0001Sistem ustanova učeničkog standarda4,801,726,0005,379,408,8554,725,869,5394,725,869,53987.987.9
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)2,035,617,0002,282,952,0002,189,814,1062,189,814,10695.995.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca308,597,000350,288,273331,899,381331,899,38194.894.8
413Naknade u naturi10,241,00011,029,0008,148,4828,148,48273.973.9
414Socijalna davanja zaposlenima46,552,00064,224,17349,358,22849,358,22876.976.9
415Naknade troškova za zaposlene54,679,00079,030,15266,860,06966,860,06984.684.6
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi29,021,00051,385,90242,543,28342,543,28382.882.8
421Stalni troškovi585,928,000591,081,000501,281,008501,281,00884.884.8
422Troškovi putovanja66,163,00069,149,67550,751,64750,751,64773.473.4
423Usluge po ugovoru203,423,000217,498,891181,264,784181,264,78483.383.3
424Specijalizovane usluge106,692,000116,364,00083,516,71183,516,71171.871.8
425Tekuće popravke i održavanje265,553,000337,974,552276,145,559276,145,55981.781.7
426Materijal1,005,771,0001,067,392,872875,579,606875,579,60682.082.0
441Otplata domaćih kamata16,00016,00015,31815,31895.795.7
444Prateći troškovi zaduživanja720,000840,0004,1924,1920.50.5
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta1,665,0002,315,000850,789850,78936.836.8
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate10,788,00013,171,4644,811,5474,811,54736.536.5
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova4,411,0005,497,0001,308,3081,308,30823.823.8
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa3,721,0004,027,8932,171,8182,171,81853.953.9
511Zgrade i građevinski objekti637,0008,139,1874,320,0904,320,09053.153.1
512Mašine i oprema32,085,00075,835,82036,211,06636,211,06647.747.7
515Nematerijalna imovina996,0001,346,000661,685661,68549.249.2
522Zalihe proizvodnje6,250,0006,150,000844,223844,22313.713.7
523Zalihe robe za dalju prodaju22,200,00023,700,00017,507,63817,507,63873.973.9
0002Modernizacija infrastrukture ustanova učeničkog standarda208,598,000356,724,258226,842,948226,842,94863.663.6
425Tekuće popravke i održavanje45,575,00045,555,00024,485,29624,485,29653.753.7
511Zgrade i građevinski objekti81,000,000180,025,544103,403,251103,403,25157.457.4
512Mašine i oprema82,023,000130,693,71498,954,40198,954,40175.775.7
513Ostale nekretnine i oprema300,000
515Nematerijalna imovina150,000
0003Individualna pomoć učenicima1,117,350,0001,117,350,0001,105,590,1751,105,590,17598.998.9
421Stalni troškovi15,300,00015,300,00014,258,27514,258,27593.293.2
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta1,045,350,0001,045,350,0001,038,074,4001,038,074,40099.399.3
621Nabavka domaće finansijske imovine56,700,00056,700,00053,257,50053,257,50093.993.9
26.4VIŠE I UNIVERZITETSKO OBRAZOVANjE84,878,843,00099,750,657,20055,231,663,18421,510,746,00076,742,409,18455.476.9
Izvori finansiranja za glavu 26.4
01Opšti prihodi i primanja budžeta49,089,031,00063,944,896,00055,215,713,98455,215,713,98486.386.3
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika30,870,508,00030,870,508,00017,715,186,00017,715,186,00057.4
05Donacije od inostranih zemalja29,868,00029,868,000254,209,000254,209,000851.1
06Donacije od međunarodnih organizacija2,995,335,0002,995,335,0002,646,784,0002,646,784,00088.4
07Transferi od drugih nivoa vlasti1,444,020,0001,444,020,000792,678,000792,678,00054.9
08Dobrovoljni transferi od fizičkih i pravnih lica125,998,000125,998,00098,285,00098,285,00078.0
09Primanja od prodaje nefinansijske imovine189,583,000189,583,000
15Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih godina15,949,20015,949,20015,949,200100.0100.0
56Finansijska pomoć EU134,500,000134,500,0003,604,0003,604,0002.7
2005Visoko obrazovanje84,878,843,00099,750,657,20055,231,663,18421,510,746,00076,742,409,18455.476.9
940Visoko obrazovanje84,878,843,00099,750,657,20055,231,663,18421,510,746,00076,742,409,18455.476.9
0003Modernizacija infrastrukture ustanova visokog obrazovanja1,943,781,0001,907,488,000
425Tekuće popravke i održavanje53,057,00046,957,000
511Zgrade i građevinski objekti527,352,000472,952,000
512Mašine i oprema1,231,784,0001,255,991,000
513Ostale nekretnine i oprema15,772,00015,772,000
514Kultivisana imovina9,500,0009,500,000
515Nematerijalna imovina84,606,00084,606,000
522Zalihe proizvodnje15,800,00015,800,000
523Zalihe robe za dalju prodaju5,410,0005,410,000
541Zemljište500,000500,000
0004Podrška radu Univerziteta u Beogradu31,335,382,00033,927,200,00018,769,949,58621,510,746,00040,280,695,58655.3118.7
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)18,412,205,00019,033,180,00015,114,544,8806,774,064,00021,888,608,88079.4115.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca2,788,173,0002,886,471,0002,292,135,446977,743,0003,269,878,44679.4113.3
413Naknade u naturi54,131,00054,131,000
414Socijalna davanja zaposlenima165,076,000360,064,000129,609,3061,100,174,0001,229,783,30636.0341.5
415Naknade troškova za zaposlene197,615,000340,065,00073,959,868187,963,000261,922,86821.777.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi96,427,000258,316,000159,977,473115,409,000275,386,47361.9106.6
421Stalni troškovi1,212,384,0001,887,225,000778,430,1071,043,838,0001,822,268,10741.296.6
422Troškovi putovanja573,061,000574,461,0005,114,009774,657,000779,771,0090.9135.7
423Usluge po ugovoru3,763,211,0003,790,411,00052,019,0954,683,709,0004,735,728,0951.4124.9
424Specijalizovane usluge2,251,374,0002,287,974,00076,380,2692,264,706,0002,341,086,2693.3102.3
425Tekuće popravke i održavanje346,425,000346,425,000427,596,000427,596,000123.4
426Materijal1,157,215,0001,790,392,00087,779,1331,018,374,0001,106,153,1334.961.8
434Upotreba prirodne imovine25,00025,00025,00025,000100.0
435Amortizacija nematerijalne imovine500,000500,000
441Otplata domaćih kamata1,150,0001,150,0001,166,0001,166,000101.4
444Prateći troškovi zaduživanja5,977,0005,977,00012,364,00012,364,000206.9
462Dotacije međunarodnim organizacijama3,240,0003,240,0007,526,0007,526,000232.3
463Transferi ostalim nivoima vlasti17,040,00017,040,0008,338,0008,338,00048.9
465Ostale dotacije i transferi20,000,00020,000,000635,754,000635,754,0003,178.8
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta26,526,00026,526,00082,647,00082,647,000311.6
481Dotacije nevladinim organizacijama5,920,0005,920,0005,133,0005,133,00086.7
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate24,661,00024,661,00047,311,00047,311,000191.8
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova2,560,0002,560,00017,990,00017,990,000702.7
484Naknada štete za povrede ili štetu nastalu usled elementarnih nepogoda ili60,00060,000
drugih prirodnih uzroka
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa6,810,0006,810,0007,066,0007,066,000103.8
511Zgrade i građevinski objekti44,010,00044,010,000268,258,000268,258,000609.5
512Mašine i oprema50,014,00050,014,000885,360,000885,360,0001,770.2
515Nematerijalna imovina28,759,00028,759,00048,721,00048,721,000169.4
522Zalihe proizvodnje31,180,00031,180,00085,746,00085,746,000275.0
523Zalihe robe za dalju prodaju49,653,00049,653,00029,108,00029,108,00058.6
0005Podrška radu Univerziteta u Novom Sadu18,973,670,00021,997,561,00011,140,264,42111,140,264,42150.650.6
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)9,149,126,00010,949,626,0009,315,644,7629,315,644,76285.185.1
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,415,536,0001,708,536,0001,413,131,4441,413,131,44482.782.7
413Naknade u naturi51,090,00051,090,000
414Socijalna davanja zaposlenima146,896,000271,928,00052,543,48452,543,48419.319.3
415Naknade troškova za zaposlene168,239,000304,439,00049,600,20349,600,20316.316.3
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi69,854,000151,236,00079,731,94279,731,94252.752.7
421Stalni troškovi956,474,000955,114,000
422Troškovi putovanja612,119,000611,749,000
423Usluge po ugovoru2,360,767,0002,360,107,000
424Specijalizovane usluge774,976,000774,976,000
425Tekuće popravke i održavanje623,992,000623,872,000
426Materijal724,712,000724,432,000
441Otplata domaćih kamata912,000912,000
444Prateći troškovi zaduživanja1,652,0001,652,000
462Dotacije međunarodnim organizacijama1,850,0001,850,000
463Transferi ostalim nivoima vlasti2,500,000593,067,000229,612,587229,612,58738.738.7
465Ostale dotacije i transferi387,120,000387,120,000
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta125,814,000125,814,000
481Dotacije nevladinim organizacijama2,700,0002,700,000
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate25,255,00025,255,000
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova6,651,0006,651,000
484Naknada štete za povrede ili štetu nastalu usled elementarnih nepogoda ili100,000100,000
drugih prirodnih uzroka
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa501,000501,000
511Zgrade i građevinski objekti498,921,000498,921,000
512Mašine i oprema762,926,000762,926,000
513Ostale nekretnine i oprema100,000100,000
515Nematerijalna imovina89,033,00089,033,000
523Zalihe robe za dalju prodaju13,854,00013,854,000
0006Podrška radu Univerziteta u Kragujevcu5,937,741,0006,501,072,0004,476,472,1994,476,472,19968.968.9
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)3,755,289,0003,925,159,0003,689,308,5153,689,308,51594.094.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca578,001,000608,001,000561,279,994561,279,99492.392.3
413Naknade u naturi3,825,0003,825,000
414Socijalna davanja zaposlenima42,682,000104,182,00029,645,72529,645,72528.528.5
415Naknade troškova za zaposlene49,823,000127,660,00026,401,60726,401,60720.720.7
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi22,375,00061,519,00027,104,46827,104,46844.144.1
421Stalni troškovi205,833,000316,916,000121,193,218121,193,21838.238.2
422Troškovi putovanja68,080,00068,080,000932,518932,5181.41.4
423Usluge po ugovoru371,653,000370,903,0006,800,6216,800,6211.81.8
424Specijalizovane usluge582,339,000580,929,0004,831,8954,831,8950.80.8
425Tekuće popravke i održavanje55,937,00055,937,000
426Materijal100,479,000176,536,0008,973,6388,973,6385.15.1
441Otplata domaćih kamata350,000350,000
444Prateći troškovi zaduživanja1,800,0001,800,000
463Transferi ostalim nivoima vlasti106,000106,000
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta4,360,0004,360,000
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate4,471,0004,471,000
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova80,00080,000
511Zgrade i građevinski objekti14,870,00014,870,000
512Mašine i oprema61,344,00061,344,000