Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Status propisa

Na snazi

Prikazana Verzija

Nema dostupnih verzija

Opšte Informacije

DonosilacNarodna skupština Republike Srbije

Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Strana 45

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
414Socijalna davanja zaposlenima1,520,0001,520,000108,636108,6367.17.1
415Naknade troškova za zaposlene1,316,0001,316,0001,053,3121,053,31280.080.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi901,0001,201,000631,917631,91752.652.6
421Stalni troškovi7,194,0007,194,0005,665,0115,665,01178.778.7
422Troškovi putovanja2,197,0002,992,6382,222,1362,222,13674.374.3
423Usluge po ugovoru36,005,00046,116,35644,872,95944,872,95997.397.3
424Specijalizovane usluge601,000601,000224,500224,50037.437.4
425Tekuće popravke i održavanje2,400,00015,120,00014,147,27314,147,27393.693.6
426Materijal7,030,0007,030,0006,821,5546,821,55497.097.0
462Dotacije međunarodnim organizacijama700,000700,000365,217365,21752.252.2
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate320,000520,000153,016153,01629.429.4
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova100,000100,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa401,000401,000187,606187,60646.846.8
512Mašine i oprema5,500,0005,500,0004,929,7254,929,72589.689.6
515Nematerijalna imovina1,650,0001,650,0001,646,7421,646,74299.899.8
Pružanje stručne podrške ustanovama u domenima vrednovanja i2,200,0002,200,0002,162,8092,162,80998.398.3
0009
samovrednovanja
423Usluge po ugovoru2,200,0002,200,0002,162,8092,162,80998.398.3
0010Istraživanje i vrednovanje u obrazovanju16,300,00015,600,00015,553,87915,553,87999.799.7
422Troškovi putovanja4,200,0003,500,0003,486,4273,486,42799.699.6
423Usluge po ugovoru11,100,00011,100,00011,067,45211,067,45299.799.7
424Specijalizovane usluge1,000,0001,000,0001,000,0001,000,000100.0100.0
27MINISTARSTVO ZDRAVLjA37,470,890,00038,624,158,62436,801,544,85436,801,544,85495.395.3
Izvori finansiranja za razdeo 27
01Opšti prihodi i primanja budžeta34,192,139,00033,677,978,71332,717,021,63332,717,021,63397.197.1
06Donacije od međunarodnih organizacija62,770,00062,770,00017,586,84817,586,84828.028.0
08Dobrovoljni transferi od fizičkih i pravnih lica50,000,00050,000,00025,445,18325,445,18350.950.9
11Primanja od inostranih zaduživanja2,868,198,0002,997,480,8002,599,182,4172,599,182,41786.786.7
15Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih godina1,513,729,5301,396,243,1941,396,243,19492.292.2
56Finansijska pomoć EU297,783,000322,199,58146,065,58046,065,58014.314.3
27.0MINISTARSTVO ZDRAVLjA37,401,095,00038,478,663,62436,673,370,94436,673,370,94495.395.3
Izvori finansiranja za glavu 27.0
01Opšti prihodi i primanja budžeta34,122,344,00033,532,483,71332,588,847,72332,588,847,72397.297.2
06Donacije od međunarodnih organizacija62,770,00062,770,00017,586,84817,586,84828.028.0
08Dobrovoljni transferi od fizičkih i pravnih lica50,000,00050,000,00025,445,18325,445,18350.950.9
11Primanja od inostranih zaduživanja2,868,198,0002,997,480,8002,599,182,4172,599,182,41786.786.7
15Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih godina1,513,729,5301,396,243,1941,396,243,19492.292.2
56Finansijska pomoć EU297,783,000322,199,58146,065,58046,065,58014.314.3
1801Uređenje i nadzor u oblasti zdravstva1,034,300,0001,723,009,3671,679,401,7711,679,401,77197.597.5
760Zdravstvo neklasifikovano na drugom mestu1,034,300,0001,723,009,3671,679,401,7711,679,401,77197.597.5
0001Uređenje zdravstvenog sistema188,984,000866,291,845856,994,091856,994,09198.998.9
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)75,936,00068,436,00061,618,19061,618,19090.090.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca11,505,00010,355,0009,335,1569,335,15690.290.2
414Socijalna davanja zaposlenima1,187,0001,537,0001,407,7071,407,70791.691.6
415Naknade troškova za zaposlene1,700,0001,700,0001,592,4461,592,44693.793.7
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi206,000206,000
421Stalni troškovi1,050,000750,000508,636508,63667.867.8
422Troškovi putovanja1,600,0002,400,0001,981,6471,981,64782.682.6
423Usluge po ugovoru20,300,00013,542,43213,542,43213,542,432100.0100.0
425Tekuće popravke i održavanje2,000,0001,400,0001,399,2751,399,27599.999.9
426Materijal2,000,000151,036,554151,036,554151,036,554100.0100.0
465Ostale dotacije i transferi50,000,000122,795,454122,786,429122,786,429100.0100.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate300,000300,000109,962109,96236.736.7
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova20,000,000491,333,649491,333,648491,333,648100.0100.0
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa200,000200,000131,408131,40865.765.7
512Mašine i oprema1,000,000299,755210,600210,60070.370.3
0002Nadzor zdravstvenih ustanova146,799,000171,792,316166,111,427166,111,42796.796.7
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)61,882,00063,782,00062,949,12062,949,12098.798.7
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca9,376,0009,666,0009,545,1139,545,11398.798.7
413Naknade u naturi200,000200,000137,300137,30068.768.7
414Socijalna davanja zaposlenima930,0001,130,0001,118,0581,118,05898.998.9
415Naknade troškova za zaposlene2,000,0001,800,0001,189,2091,189,20966.166.1
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi47,991,00055,591,00055,164,81755,164,81799.299.2
421Stalni troškovi6,020,0005,020,0003,367,0983,367,09867.167.1
422Troškovi putovanja550,000403,316174,520174,52043.343.3
423Usluge po ugovoru14,800,00031,950,00031,032,31431,032,31497.197.1
425Tekuće popravke i održavanje700,000900,000899,314899,31499.999.9
426Materijal1,000,000500,00044,76044,7609.09.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate500,000600,000489,803489,80381.681.6
512Mašine i oprema600,000
515Nematerijalna imovina250,000250,000
0003Sanitarni nadzor418,712,000402,384,198391,619,389391,619,38997.397.3
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)232,204,000232,204,000229,272,613229,272,61398.798.7
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca35,183,00035,183,00034,738,88934,738,88998.798.7
413Naknade u naturi1,300,0001,300,000666,120666,12051.251.2
414Socijalna davanja zaposlenima4,400,0004,400,0004,399,3204,399,320100.0100.0
415Naknade troškova za zaposlene3,500,0003,500,0003,053,9353,053,93587.387.3
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi19,585,00019,585,00016,498,36016,498,36084.284.2
421Stalni troškovi17,900,00015,367,42813,872,39813,872,39890.390.3
422Troškovi putovanja700,000500,000135,481135,48127.127.1
423Usluge po ugovoru33,900,00029,300,00029,236,14829,236,14899.899.8
424Specijalizovane usluge5,000,000
425Tekuće popravke i održavanje3,000,0003,000,0002,999,1592,999,159100.0100.0
426Materijal2,000,0001,000,000697,301697,30169.769.7
465Ostale dotacije i transferi53,300,00053,000,00052,238,36052,238,36098.698.6
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate2,000,0002,000,0001,827,0941,827,09491.491.4
512Mašine i oprema2,900,0002,044,7701,984,2121,984,21297.097.0
515Nematerijalna imovina1,840,000
Nadzor u oblasti lekova i medicinskih sredstava i psihoaktivnih43,689,00048,852,94345,264,68145,264,68192.792.7
0004
kontrolisanih supstanci i prekursora
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)32,906,00038,506,00036,947,56836,947,56896.096.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca4,986,0005,846,0005,597,5575,597,55795.895.8
414Socijalna davanja zaposlenima400,000400,000336,465336,46584.184.1
415Naknade troškova za zaposlene620,000620,000397,465397,46564.164.1
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi157,000163,000161,792161,79299.399.3
421Stalni troškovi920,000473,943445,301445,30194.094.0
422Troškovi putovanja600,000400,000222,136222,13655.555.5
423Usluge po ugovoru1,100,0001,150,000814,452814,45270.870.8
424Specijalizovane usluge500,000500,000
425Tekuće popravke i održavanje250,000200,000183,233183,23391.691.6
426Materijal450,000300,000125,170125,17041.741.7
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate100,000100,00033,54433,54433.533.5
512Mašine i oprema500,000
515Nematerijalna imovina200,000194,000
0007Administracija i upravljanje236,116,000233,688,066219,412,183219,412,18393.993.9
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)70,873,00070,873,00064,550,94064,550,94091.191.1
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca10,738,00010,738,0009,780,4549,780,45491.191.1
413Naknade u naturi700,000700,000399,000399,00057.057.0
414Socijalna davanja zaposlenima4,300,0004,300,0001,869,8241,869,82443.543.5
415Naknade troškova za zaposlene5,400,0005,400,0005,294,4785,294,47898.098.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi2,030,0002,030,0001,283,4351,283,43563.263.2
421Stalni troškovi8,600,0006,650,0005,929,8345,929,83489.289.2
422Troškovi putovanja10,900,0005,002,6223,634,0603,634,06072.672.6
423Usluge po ugovoru44,520,00066,119,44065,986,15465,986,15499.899.8
424Specijalizovane usluge3,000,000
425Tekuće popravke i održavanje3,500,0003,150,0003,147,6723,147,67299.999.9
426Materijal28,100,00022,321,31822,285,09122,285,09199.899.8
462Dotacije međunarodnim organizacijama28,800,00023,994,12823,994,12823,994,128100.0100.0
465Ostale dotacije i transferi855,000855,000
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate1,000,000900,000760,454760,45484.584.5
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova6,800,0006,800,0006,800,0006,800,000100.0100.0
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa3,000,0003,000,0003,000,0003,000,000100.0100.0
512Mašine i oprema3,000,000854,558696,660696,66081.581.5
1802Preventivna zdravstvena zaštita2,179,526,0002,149,971,7612,052,151,4502,052,151,45095.595.5
760Zdravstvo neklasifikovano na drugom mestu2,179,526,0002,149,971,7612,052,151,4502,052,151,45095.595.5
0001Podrška radu instituta „Dr Milan Jovanović Batut”487,166,000521,371,303521,211,364521,211,364100.0100.0
423Usluge po ugovoru8,000,00012,750,21512,671,29712,671,29799.499.4
465Ostale dotacije i transferi479,166,000508,621,089508,540,067508,540,067100.0100.0
0002Podrška radu instituta i zavoda za javno zdravlje1,417,900,0001,354,330,3741,354,094,0051,354,094,005100.0100.0
465Ostale dotacije i transferi1,417,900,0001,354,330,3741,354,094,0051,354,094,005100.0100.0
0003Omasovljavanje dobrovoljnog davalaštva krvi26,000,00026,000,00025,949,29425,949,29499.899.8
465Ostale dotacije i transferi20,000,00020,000,00019,949,29419,949,29499.799.7
481Dotacije nevladinim organizacijama6,000,0006,000,0006,000,0006,000,000100.0100.0
0004Virusološki nadzor infektivnih bolesti (Institut „Torlak”)60,190,00060,190,00060,190,00060,190,000100.0100.0
465Ostale dotacije i transferi60,190,00060,190,00060,190,00060,190,000100.0100.0
0005Prevencija širenja humanog besnila (Pasterov zavod)1,500,0001,500,0001,500,0001,500,000100.0100.0
465Ostale dotacije i transferi1,500,0001,500,0001,500,0001,500,000100.0100.0
0010Unapređenje dostupnosti zdravstvene zaštite romskoj populaciji66,000,00026,376,01924,405,09924,405,09992.592.5
423Usluge po ugovoru50,000,00011,577,0199,606,9999,606,99983.083.0
481Dotacije nevladinim organizacijama16,000,00014,799,00014,798,10014,798,100100.0100.0