Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Status propisa

Na snazi

Prikazana Verzija

Nema dostupnih verzija

Opšte Informacije

DonosilacNarodna skupština Republike Srbije

Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Strana 54

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
425Tekuće popravke i održavanje3,840,0003,456,000589,448589,44817.117.1
426Materijal11,200,00011,200,0004,778,9684,778,96842.742.7
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate340,000340,000215,460215,46063.463.4
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova800,00025,800,00025,288,09225,288,09298.098.0
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa800,000800,000596,440596,44074.674.6
512Mašine i oprema5,160,0005,160,0002,169,0002,169,00042.042.0
Koordinacija poslova razvoja, upravljanja projektima i evropskih67,508,00048,188,00044,485,74544,485,74592.392.3
0009
integracija
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)19,888,00019,888,00018,765,19518,765,19594.494.4
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca3,014,0003,014,0002,842,9272,842,92794.394.3
414Socijalna davanja zaposlenima200,000200,000159,272159,27279.679.6
415Naknade troškova za zaposlene506,000506,000478,916478,91694.694.6
421Stalni troškovi150,000150,00036,36136,36124.224.2
422Troškovi putovanja500,000500,000
423Usluge po ugovoru6,750,0006,750,0006,518,0286,518,02896.696.6
462Dotacije međunarodnim organizacijama36,500,00017,180,00015,685,04415,685,04491.391.3
MINISTARSTVO ZA LjUDSKA I MANjINSKA PRAVA I
33DRUŠTVENI DIJALOG576,869,000568,090,738547,010,453547,010,45396.396.3
Izvori finansiranja za razdeo 33
01Opšti prihodi i primanja budžeta576,869,000560,142,000545,700,545545,700,54597.497.4
06Donacije od međunarodnih organizacija7,948,7381,309,9081,309,90816.516.5
1001Unapređenje i zaštita ljudskih i manjinskih prava i sloboda511,354,000496,575,000485,745,845485,745,84597.897.8
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni poslovi i511,354,000496,575,000485,745,845485,745,84597.897.8
110
spoljni poslovi
0002Prava nacionalnih manjina na samoupravu30,000,00025,000,00024,500,00024,500,00098.098.0
481Dotacije nevladinim organizacijama30,000,00025,000,00024,500,00024,500,00098.098.0
0005Stvaranje uslova za politiku jednakih mogućnosti57,565,00050,292,00046,922,55346,922,55393.393.3
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)27,565,00029,725,00029,617,91429,617,91499.699.6
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca4,177,0004,494,0004,487,1144,487,11499.899.8
414Socijalna davanja zaposlenima1,0001,000
415Naknade troškova za zaposlene622,000622,000546,848546,84887.987.9
422Troškovi putovanja2,000,0001,800,0001,029,3661,029,36657.257.2
423Usluge po ugovoru6,900,0004,900,0003,091,3123,091,31263.163.1
481Dotacije nevladinim organizacijama16,000,0008,650,0008,150,0008,150,00094.294.2
515Nematerijalna imovina300,000100,000
0007Unapređenje položaja nacionalnih manjina330,415,000330,865,000329,649,613329,649,61399.699.6
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)12,964,00014,264,00014,095,99214,095,99298.898.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,964,0002,164,0002,135,5432,135,54398.798.7
414Socijalna davanja zaposlenima1,0001,000
415Naknade troškova za zaposlene186,000186,000136,417136,41773.373.3
422Troškovi putovanja400,000300,000149,980149,98050.050.0
423Usluge po ugovoru8,200,0007,300,0006,489,0926,489,09288.988.9
481Dotacije nevladinim organizacijama306,000,000306,000,000305,999,989305,999,989100.0100.0
515Nematerijalna imovina700,000650,000642,600642,60098.998.9
0008Administracija i upravljanje93,374,00090,418,00084,673,67884,673,67893.693.6
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)45,701,00045,701,00045,245,00945,245,00999.099.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca6,924,0006,924,0006,854,6196,854,61999.099.0
413Naknade u naturi400,000400,000386,040386,04096.596.5
414Socijalna davanja zaposlenima481,000721,000718,384718,38499.699.6
415Naknade troškova za zaposlene2,658,0003,969,0003,379,6143,379,61485.285.2
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi870,000570,000551,303551,30396.796.7
421Stalni troškovi2,557,0002,557,0001,611,8481,611,84863.063.0
422Troškovi putovanja2,150,0001,550,0001,549,4021,549,402100.0100.0
423Usluge po ugovoru18,950,00016,923,00015,353,94315,353,94390.790.7
424Specijalizovane usluge2,000,0002,000,0001,512,0001,512,00075.675.6
425Tekuće popravke i održavanje1,600,0001,000,000494,522494,52249.549.5
426Materijal5,280,0004,500,0003,554,3013,554,30179.079.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate202,000202,000107,879107,87953.453.4
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa1,000401,000386,614386,61496.496.4
512Mašine i oprema3,500,0003,000,0002,968,2002,968,20098.998.9
515Nematerijalna imovina100,000
1002Stvaranje podsticajnog okruženja za razvoj civilnog društva65,515,00071,515,73861,264,60761,264,60785.785.7
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni poslovi i44,914,00043,277,00039,667,20339,667,20391.791.7
110
spoljni poslovi
0001Podsticajno okruženje za razvoj civilnog društva44,914,00043,277,00039,667,20339,667,20391.791.7
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)23,930,00027,130,00026,854,00626,854,00699.099.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca3,626,0004,106,0004,068,3824,068,38299.199.1
414Socijalna davanja zaposlenima351,000351,00082,63382,63323.523.5
415Naknade troškova za zaposlene216,000921,000765,743765,74383.183.1
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi190,000225,000211,397211,39794.094.0
422Troškovi putovanja450,000323,000114,671114,67135.535.5
423Usluge po ugovoru5,000,0002,777,0001,450,2531,450,25352.252.2
481Dotacije nevladinim organizacijama11,000,0007,000,0005,837,2685,837,26883.483.4
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova50,00050,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa1,000394,000282,850282,85071.871.8
515Nematerijalna imovina100,000
133Ostale opšte usluge20,601,00028,238,73821,597,40421,597,40476.576.5
4001Građani, jednakost, prava i vrednosti20,601,00028,238,73821,597,40421,597,40476.576.5
422Troškovi putovanja2,922,330299,243299,24310.210.2
423Usluge po ugovoru3,506,796612,396612,39617.517.5
426Materijal1,519,612398,268398,26826.226.2
462Dotacije međunarodnim organizacijama20,601,00020,290,00020,287,49620,287,496100.0100.0
34MINISTARSTVO ZA BRIGU O PORODICI I DEMOGRAFIJU1,552,651,0001,942,834,4211,826,992,3211,826,992,32194.094.0
Izvori finansiranja za razdeo 34
01Opšti prihodi i primanja budžeta1,552,651,0001,938,432,0001,826,992,3211,826,992,32194.394.3
06Donacije od međunarodnih organizacija4,402,421
0903Porodično-pravna zaštita građana1,552,651,0001,942,834,4211,826,992,3211,826,992,32194.094.0
040Porodica i deca1,552,651,0001,942,834,4211,826,992,3211,826,992,32194.094.0
0004Administracija i upravljanje339,651,000328,853,000248,215,539248,215,53975.575.5
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)73,660,00081,460,00081,353,71081,353,71099.999.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca11,160,00012,360,00012,325,08712,325,08799.799.7
413Naknade u naturi70,000170,000159,000159,00093.593.5
414Socijalna davanja zaposlenima401,000801,000763,241763,24195.395.3
415Naknade troškova za zaposlene2,911,0007,960,0007,671,8377,671,83796.496.4
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi700,0001,000,000924,234924,23492.492.4
421Stalni troškovi4,120,0003,720,0002,068,3792,068,37955.655.6
422Troškovi putovanja15,000,00012,225,0006,474,0126,474,01253.053.0
423Usluge po ugovoru36,659,00032,994,00026,153,96926,153,96979.379.3
424Specijalizovane usluge3,000,0002,400,000536,900536,90022.422.4
425Tekuće popravke i održavanje3,000,0001,500,000564,216564,21637.637.6
426Materijal10,170,0008,170,0005,816,4725,816,47271.271.2
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta75,000,000101,500,00098,807,92098,807,92097.397.3
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate50,00050,00017,33117,33134.734.7
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova2,500,0002,500,0001,796,9421,796,94271.971.9
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa250,000250,000
512Mašine i oprema16,000,00014,400,0002,482,2892,482,28917.217.2
515Nematerijalna imovina85,000,00045,393,000300,000300,0000.70.7
0006Podrška porodici i deci90,000,00083,616,00074,053,21074,053,21088.688.6
423Usluge po ugovoru20,000,00018,616,00018,615,53818,615,538100.0100.0
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta20,000,00010,442,67210,442,67252.252.2
481Dotacije nevladinim organizacijama70,000,00045,000,00044,995,00044,995,000100.0100.0
0007Koordinacija i sprovođenje politike u oblasti demografije103,000,00095,102,42185,276,83185,276,83189.789.7
421Stalni troškovi100,421
422Troškovi putovanja558,000
423Usluge po ugovoru24,000,00023,344,00014,770,58514,770,58563.363.3
462Dotacije međunarodnim organizacijama54,000,00048,600,00048,006,85748,006,85798.898.8
481Dotacije nevladinim organizacijama25,000,00022,500,00022,499,38922,499,389100.0100.0
0008Koordinacija i sprovođenje populacione politike555,000,0001,014,600,0001,013,162,2341,013,162,23499.999.9
423Usluge po ugovoru20,000,00020,000,00018,580,49218,580,49292.992.9
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta500,000,000963,100,000963,081,742963,081,742100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama35,000,00031,500,00031,500,00031,500,000100.0100.0
0009Podrška udruženjima u oblasti zaštite porodice i dece465,000,000420,663,000406,284,507406,284,50796.696.6
463Transferi ostalim nivoima vlasti440,000,000398,163,000383,784,508383,784,50896.496.4
481Dotacije nevladinim organizacijama25,000,00022,500,00022,499,99922,499,999100.0100.0
35MINISTARSTVO ZA BRIGU O SELU1,455,497,0001,371,873,000757,875,747757,875,74755.255.2
Izvori finansiranja za razdeo 35
01Opšti prihodi i primanja budžeta1,455,497,0001,371,873,000757,875,747757,875,74755.255.2
0110Planiranje i sprovođenje politike razvoja sela1,455,497,0001,371,873,000757,875,747757,875,74755.255.2
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni poslovi i1,455,497,0001,371,873,000757,875,747757,875,74755.255.2
110
spoljni poslovi
0001Administracija i upravljanje131,727,000123,790,000106,771,417106,771,41786.386.3
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)49,822,00051,422,00051,224,13951,224,13999.699.6
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca7,548,0007,798,0007,760,4577,760,45799.599.5
413Naknade u naturi150,000150,00054,00054,00036.036.0
414Socijalna davanja zaposlenima926,000926,000584,998584,99863.263.2
415Naknade troškova za zaposlene3,300,0003,300,0002,139,6222,139,62264.864.8
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,0001,000
421Stalni troškovi1,100,0001,063,000279,539279,53926.326.3
422Troškovi putovanja1,190,0001,190,000248,707248,70720.920.9