Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Status propisa

Na snazi

Prikazana Verzija

Nema dostupnih verzija

Opšte Informacije

DonosilacNarodna skupština Republike Srbije

Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Strana 14

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
423Usluge po ugovoru4,540,0004,540,0003,551,1943,551,19478.278.2
426Materijal7,300,0007,072,0006,152,9686,152,96887.087.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate100,000100,00046,07146,07146.146.1
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova7,478,0006,071,0005,432,0045,432,00489.589.5
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa1,0001,000
0006Administrativna podrška sprovođenju sudskih postupaka Upravnog suda431,685,000453,615,000447,623,153447,623,15398.798.7
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)342,978,000359,478,000358,587,347358,587,34799.899.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca51,962,00054,462,00054,326,01154,326,01199.899.8
413Naknade u naturi580,000580,000579,865579,865100.0100.0
414Socijalna davanja zaposlenima26,440,00026,740,00022,994,70322,994,70386.086.0
415Naknade troškova za zaposlene6,121,0006,121,0005,697,3935,697,39393.193.1
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,104,0002,634,0002,627,7422,627,74299.899.8
425Tekuće popravke i održavanje1,500,0002,600,0002,058,4312,058,43179.279.2
512Mašine i oprema1,000,0001,000,000751,662751,66275.275.2
6.3PRIVREDNI APELACIONI SUD411,899,000445,798,000440,356,199440,356,19998.898.8
Izvori finansiranja za glavu 6.3
01Opšti prihodi i primanja budžeta348,851,000379,001,000374,488,850374,488,85098.898.8
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika63,048,00065,897,00064,981,50864,981,50898.698.6
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina900,000885,840885,84098.498.4
1603Rad sudova411,899,000445,798,000440,356,199440,356,19998.898.8
330Sudovi411,899,000445,798,000440,356,199440,356,19998.898.8
0007Sprovođenje sudskih postupaka Privrednog apelacionog suda211,955,000228,354,000224,245,312224,245,31298.298.2
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)158,306,000172,145,000170,050,183170,050,18398.898.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca23,984,00026,382,00025,747,40625,747,40697.697.6
413Naknade u naturi40,00040,00024,00024,00060.060.0
414Socijalna davanja zaposlenima1,459,0001,681,0001,656,0701,656,07098.598.5
415Naknade troškova za zaposlene4,646,0004,446,0004,100,4194,100,41992.292.2
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi624,000636,000634,788634,78899.899.8
421Stalni troškovi6,316,0006,316,0006,188,2116,188,21198.098.0
422Troškovi putovanja3,800,0003,800,0003,590,0123,590,01294.594.5
423Usluge po ugovoru3,205,0002,983,0002,784,4702,784,47093.393.3
426Materijal9,323,0009,061,0009,025,7029,025,70299.699.6
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate1,0001,000
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova250,000250,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa1,000613,000444,051444,05172.472.4
Administrativna podrška sprovođenju sudskih postupaka Privrednog199,944,000217,444,000216,110,886216,110,88699.499.4
0008
apelacionog suda
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)157,580,000172,580,000171,957,316171,957,31699.699.6
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca23,874,00026,174,00026,051,53426,051,53499.599.5
413Naknade u naturi200,000200,000192,000192,00096.096.0
414Socijalna davanja zaposlenima9,322,0009,422,0009,036,4329,036,43295.995.9
415Naknade troškova za zaposlene2,864,0002,864,0002,731,6792,731,67995.495.4
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,500,0001,526,0001,524,8831,524,88399.999.9
425Tekuće popravke i održavanje1,560,0001,434,0001,373,5621,373,56295.895.8
512Mašine i oprema3,044,0003,244,0003,243,4803,243,480100.0100.0
6.4PREKRŠAJNI APELACIONI SUD673,356,000682,097,000676,250,916676,250,91699.199.1
Izvori finansiranja za glavu 6.4
01Opšti prihodi i primanja budžeta585,515,000592,310,000591,210,316591,210,31699.899.8
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika87,841,00088,404,00083,926,12983,926,12994.994.9
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina1,383,0001,114,4711,114,47180.680.6
1603Rad sudova673,356,000682,097,000676,250,916676,250,91699.199.1
330Sudovi673,356,000682,097,000676,250,916676,250,91699.199.1
0009Sprovođenje sudskih postupaka Prekršajnog apelacionog suda283,951,000286,289,000281,425,299281,425,29998.398.3
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)201,375,000201,275,000197,717,204197,717,20498.298.2
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca30,509,00030,509,00029,954,15629,954,15698.298.2
413Naknade u naturi66,00066,00030,00030,00045.545.5
414Socijalna davanja zaposlenima2,965,0003,817,0003,813,8093,813,80999.999.9
415Naknade troškova za zaposlene5,648,0005,088,0004,572,6354,572,63589.989.9
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,700,0002,140,0002,139,7322,139,732100.0100.0
421Stalni troškovi31,725,00031,214,00031,213,60031,213,600100.0100.0
422Troškovi putovanja645,0001,295,0001,252,2281,252,22896.796.7
423Usluge po ugovoru1,104,000958,397820,180820,18085.685.6
426Materijal7,704,0007,409,0007,408,9927,408,992100.0100.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate10,00010,0003,5163,51635.235.2
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova500,0001,744,6031,737,3541,737,35499.699.6
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa763,000761,893761,89399.999.9
Administrativna podrška sprovođenju sudskih postupaka Prekršajnog389,405,000395,808,000394,825,617394,825,61799.899.8
0010
apelacionog suda
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)304,113,000308,813,000308,797,331308,797,331100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca46,074,00046,789,00046,782,79746,782,797100.0100.0
413Naknade u naturi342,000342,000195,000195,00057.057.0
414Socijalna davanja zaposlenima20,800,00021,908,00021,494,53221,494,53298.198.1
415Naknade troškova za zaposlene7,200,0006,700,0006,390,2356,390,23595.495.4
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi3,402,0003,817,0003,816,1663,816,166100.0100.0
425Tekuće popravke i održavanje1,550,0001,539,0001,449,5601,449,56094.294.2
512Mašine i oprema5,500,0005,500,0005,499,9965,499,996100.0100.0
515Nematerijalna imovina424,000400,000400,000400,000100.0100.0
6.5APELACIONI SUDOVI2,598,216,0002,774,404,0002,650,263,7402,650,263,74095.595.5
Izvori finansiranja za glavu 6.5
01Opšti prihodi i primanja budžeta2,252,468,0002,401,556,0002,371,692,8592,371,692,85998.898.8
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika345,744,000345,744,000252,782,359252,782,35973.173.1
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina4,00027,104,00025,788,52225,788,52295.195.1
1603Rad sudova2,598,216,0002,774,404,0002,650,263,7402,650,263,74095.595.5
330Sudovi2,598,216,0002,774,404,0002,650,263,7402,650,263,74095.595.5
0011Sprovođenje sudskih postupaka Apelacionih sudova1,259,195,0001,419,383,0001,320,391,9351,320,391,93593.093.0
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)845,739,000965,121,000887,555,028887,555,02892.092.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca134,211,000154,917,000142,525,799142,525,79992.092.0
413Naknade u naturi351,000451,000294,785294,78565.465.4
414Socijalna davanja zaposlenima442,0009,442,0009,107,8369,107,83696.596.5
415Naknade troškova za zaposlene29,000,00026,100,00024,891,15424,891,15495.495.4
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi4,051,00010,951,00010,767,86310,767,86398.398.3
421Stalni troškovi132,000,000134,917,626133,220,945133,220,94598.798.7
422Troškovi putovanja2,001,0002,001,0001,357,6241,357,62467.867.8
423Usluge po ugovoru75,000,00079,000,00078,992,08978,992,089100.0100.0
426Materijal23,000,00023,000,00022,448,02422,448,02497.697.6
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate600,000600,000163,448163,44827.227.2
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova6,800,0006,882,3746,788,2656,788,26598.698.6
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa6,000,0006,000,0002,279,0752,279,07538.038.0
Administrativna podrška sprovođenju sudskih postupaka Apelacionih1,339,021,0001,355,021,0001,329,871,8051,329,871,80598.198.1
0012
sudova
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)1,070,057,0001,079,057,0001,075,864,8211,075,864,82199.799.7
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca162,114,000163,614,000162,994,331162,994,33199.699.6
413Naknade u naturi4,000,0004,000,0002,617,3502,617,35065.465.4
414Socijalna davanja zaposlenima56,850,00062,350,00052,877,71352,877,71384.884.8
415Naknade troškova za zaposlene18,000,00018,000,00016,684,46216,684,46292.792.7
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi11,000,00011,000,00010,589,29810,589,29896.396.3
425Tekuće popravke i održavanje15,000,00015,000,0007,286,7667,286,76648.648.6
512Mašine i oprema2,000,0002,000,000957,065957,06547.947.9
6.6VIŠI SUDOVI7,397,618,0007,992,481,0007,752,359,6517,752,359,65197.097.0
Izvori finansiranja za glavu 6.6
01Opšti prihodi i primanja budžeta6,701,478,0007,221,520,0007,163,284,3137,163,284,31399.299.2
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika696,136,000697,136,000521,203,078521,203,07874.874.8
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina4,00073,825,00067,872,25967,872,25991.991.9
1603Rad sudova7,397,618,0007,992,481,0007,752,359,6517,752,359,65197.097.0
330Sudovi7,397,618,0007,992,481,0007,752,359,6517,752,359,65197.097.0
0013Sprovođenje sudskih postupaka Viših sudova4,183,048,0004,684,408,1624,500,058,5504,500,058,55096.196.1
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)1,536,297,0001,716,304,0001,568,515,3181,568,515,31891.491.4
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca243,008,000272,043,000248,430,587248,430,58791.391.3
413Naknade u naturi640,000640,000520,213520,21381.381.3
414Socijalna davanja zaposlenima401,00012,401,0009,119,8499,119,84973.573.5
415Naknade troškova za zaposlene17,200,00019,700,00018,549,00218,549,00294.294.2
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi8,001,00015,001,00013,777,15113,777,15191.891.8
421Stalni troškovi315,000,000306,211,918304,517,702304,517,70299.499.4
422Troškovi putovanja7,501,0006,007,1134,564,0104,564,01076.076.0
423Usluge po ugovoru1,800,000,0001,629,317,5391,627,952,6761,627,952,67699.999.9
426Materijal74,000,00072,490,79272,225,96672,225,96699.699.6
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate2,000,0001,937,339804,272804,27241.541.5
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova143,000,000586,354,461585,181,029585,181,02999.899.8
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa36,000,00046,000,00045,900,77445,900,77499.899.8
0014Administrativna podrška sprovođenju sudskih postupaka Viših sudova3,214,570,0003,308,072,8383,252,301,1003,252,301,10098.398.3
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)2,497,315,0002,547,315,0002,540,163,4562,540,163,45699.799.7
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca378,353,000386,053,000384,850,995384,850,99599.799.7
413Naknade u naturi7,400,0007,400,0005,701,7275,701,72777.177.1
414Socijalna davanja zaposlenima158,001,000191,822,000180,266,566180,266,56694.094.0
415Naknade troškova za zaposlene65,759,00065,759,00065,429,32065,429,32099.599.5
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi30,742,00034,742,00032,719,99932,719,99994.294.2
423Usluge po ugovoru1,000,000900,000900,00090.090.0