Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Status propisa

Na snazi

Prikazana Verzija

Nema dostupnih verzija

Opšte Informacije

DonosilacNarodna skupština Republike Srbije

Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Strana 41

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
514Kultivisana imovina250,000712,000447,400447,40062.862.8
515Nematerijalna imovina29,989,00033,884,4889,756,2719,756,27128.828.8
522Zalihe proizvodnje39,350,00042,259,22024,823,22424,823,22458.758.7
523Zalihe robe za dalju prodaju10,835,00011,141,0001,801,9631,801,96316.216.2
541Zemljište10,00010,000
0003Podrška radu škola od posebnog interesa za Republiku Srbiju1,309,567,0001,513,524,8601,314,603,0981,314,603,09886.986.9
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)764,046,000901,606,000899,946,031899,946,03199.899.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca115,855,000137,095,000136,846,662136,846,66299.899.8
413Naknade u naturi11,601,00011,601,0003,272,9323,272,93228.228.2
414Socijalna davanja zaposlenima15,701,00017,882,00013,649,99513,649,99576.376.3
415Naknade troškova za zaposlene17,252,00017,252,00013,666,27613,666,27679.279.2
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi17,810,00019,310,00016,430,49716,430,49785.185.1
421Stalni troškovi79,782,00080,177,36062,949,32262,949,32278.578.5
422Troškovi putovanja49,304,00054,842,36921,526,43321,526,43339.339.3
423Usluge po ugovoru100,603,000104,618,32238,093,22138,093,22136.436.4
424Specijalizovane usluge42,051,00041,901,26022,697,14722,697,14754.254.2
425Tekuće popravke i održavanje23,262,00050,777,96442,275,00542,275,00583.383.3
426Materijal35,284,00035,515,73523,189,22523,189,22565.365.3
465Ostale dotacije i transferi624,000776,756776,756776,756100.0100.0
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta1,850,0002,050,0001,705,1741,705,17483.283.2
481Dotacije nevladinim organizacijama150,000150,000
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate991,000991,00020,16720,1672.02.0
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova3,360,0003,360,00063,94063,9401.91.9
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa2,200,0002,200,000678,352678,35230.830.8
511Zgrade i građevinski objekti12,160,00012,603,7814,269,2604,269,26033.933.9
512Mašine i oprema14,751,00017,884,31311,966,91911,966,91966.966.9
515Nematerijalna imovina930,000930,000579,785579,78562.362.3
0004Takmičenje učenika srednjih škola163,609,000162,264,47826,774,99226,774,99216.516.5
421Stalni troškovi377,000407,00015,33915,3393.83.8
422Troškovi putovanja74,134,00074,548,3805,386,6765,386,6767.27.2
423Usluge po ugovoru28,375,00028,643,4201,149,3811,149,3814.04.0
424Specijalizovane usluge43,986,00041,761,39018,121,14618,121,14643.443.4
425Tekuće popravke i održavanje20,00020,000
426Materijal9,198,0009,335,288519,265519,2655.65.6
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta7,299,0007,329,0001,583,1841,583,18421.621.6
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate10,00010,000
512Mašine i oprema210,000210,000
0005Rad sa talentovanim i darovitim učenicima12,705,00013,925,0006,765,2686,765,26848.648.6
424Specijalizovane usluge10,980,00011,024,6006,765,2686,765,26861.461.4
426Materijal1,705,0001,705,000
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta10,00010,000
512Mašine i oprema10,0001,185,400
0006Modernizacija infrastrukture srednjih škola1,516,469,0001,685,003,001767,379,520767,379,52045.545.5
421Stalni troškovi181,000181,000
423Usluge po ugovoru16,000,00016,000,000
425Tekuće popravke i održavanje338,198,000335,332,00024,286,52924,286,5297.27.2
426Materijal5,900,0005,900,000
465Ostale dotacije i transferi116,766102,440102,44087.787.7
511Zgrade i građevinski objekti844,411,000886,021,764461,076,239461,076,23952.052.0
512Mašine i oprema305,208,000434,820,471281,320,825281,320,82564.764.7
513Ostale nekretnine i oprema1,000,0001,000,000
515Nematerijalna imovina5,461,0005,521,000593,486593,48610.710.7
522Zalihe proizvodnje100,000100,000
541Zemljište10,00010,000
0009Tehnička podrška sprovođenju upisa učenika u srednje škole33,748,00030,780,00012,142,93212,142,93239.539.5
423Usluge po ugovoru1,177,0001,177,000553,500553,50047.047.0
424Specijalizovane usluge32,055,00029,055,00011,120,30611,120,30638.338.3
426Materijal516,000548,000469,126469,12685.685.6
0010Podrška sprovođenju državne mature43,205,0001,603,000
422Troškovi putovanja132,00030,000
423Usluge po ugovoru36,474,000474,000
424Specijalizovane usluge5,627,000627,000
426Materijal942,000442,000
512Mašine i oprema30,00030,000
0012Obavljanje proširene delatnosti u srednjim školama744,042,000764,369,240400,972,979400,972,97952.552.5
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)77,497,00090,265,54972,959,58072,959,58080.880.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca11,593,00013,931,64611,051,00911,051,00979.379.3
413Naknade u naturi2,147,0002,277,000725,237725,23731.931.9
414Socijalna davanja zaposlenima3,143,0003,443,0001,606,3281,606,32846.746.7
415Naknade troškova za zaposlene5,678,0007,773,0002,072,3862,072,38626.726.7
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi5,012,0005,012,000341,932341,9326.86.8
421Stalni troškovi50,290,00047,517,11922,956,02822,956,02848.348.3
422Troškovi putovanja11,980,00012,380,0004,773,8974,773,89738.638.6
423Usluge po ugovoru59,418,00055,071,50031,551,71431,551,71457.357.3
424Specijalizovane usluge21,754,00024,071,5008,830,5038,830,50336.736.7
425Tekuće popravke i održavanje26,149,00028,276,7479,535,8339,535,83333.733.7
426Materijal137,231,000132,445,42160,764,42060,764,42045.945.9
431Amortizacija nekretnina i opreme350,000350,000
441Otplata domaćih kamata26,00026,000
444Prateći troškovi zaduživanja73,00073,000
462Dotacije međunarodnim organizacijama50,00050,000
463Transferi ostalim nivoima vlasti50,00050,000
465Ostale dotacije i transferi100,000100,000
471Prava iz socijalnog osiguranja (organizacije za obavezno socijalno200,000200,000
osiguranje)
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta1,400,0001,400,000614,786614,78643.943.9
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate24,957,00020,127,0006,917,3796,917,37934.434.4
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova1,815,0001,900,000222,470222,47011.711.7
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa250,000323,16273,16273,16222.622.6
511Zgrade i građevinski objekti20,951,00020,951,0002,056,2362,056,2369.89.8
512Mašine i oprema35,512,00030,892,5398,797,4488,797,44828.528.5
513Ostale nekretnine i oprema650,000650,000
514Kultivisana imovina4,050,0004,814,5001,872,8921,872,89238.938.9
515Nematerijalna imovina1,174,0001,274,000363,528363,52828.528.5
522Zalihe proizvodnje226,591,000244,567,558148,473,874148,473,87460.760.7
523Zalihe robe za dalju prodaju13,951,00014,156,0004,412,3364,412,33631.231.2
0013Podrška radu srednjih škola sa domom učenika702,288,000750,869,082533,111,276533,111,27671.071.0
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)1,802,0003,672,0002,910,7122,910,71279.379.3
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca273,000736,315439,494439,49459.759.7
413Naknade u naturi860,000949,000478,800478,80050.550.5
414Socijalna davanja zaposlenima310,0001,780,000326,676326,67618.418.4
415Naknade troškova za zaposlene400,000400,000174,846174,84643.743.7
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi10,00010,000
421Stalni troškovi223,390,000225,140,322172,032,740172,032,74076.476.4
422Troškovi putovanja12,657,00013,697,3625,412,0005,412,00039.539.5
423Usluge po ugovoru41,919,00043,967,00027,657,45827,657,45862.962.9
424Specijalizovane usluge21,961,00023,201,00013,699,99913,699,99959.059.0
425Tekuće popravke i održavanje55,454,00059,953,36741,816,16641,816,16669.769.7
426Materijal296,834,000308,028,883236,137,333236,137,33376.776.7
441Otplata domaćih kamata10,00010,0007167167.27.2
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta480,000515,000166,095166,09532.332.3
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate1,921,0008,433,693776,375776,3759.29.2
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova5,570,0009,284,260641,024641,0246.96.9
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa100,000100,000
511Zgrade i građevinski objekti8,600,00013,704,9248,891,5488,891,54864.964.9
512Mašine i oprema28,377,00035,644,95621,201,92421,201,92459.559.5
515Nematerijalna imovina1,260,0001,260,00066,36866,3685.35.3
522Zalihe proizvodnje100,000381,000281,000281,00073.873.8
Optimizacija mreže srednjih škola i podrška radu Nacionalne4,500,0006,896,7194,068,8654,068,86559.059.0
4001
referentne tačke
422Troškovi putovanja500,000990,000513,297513,29751.851.8
423Usluge po ugovoru3,500,0004,956,9003,555,5683,555,56871.771.7
424Specijalizovane usluge500,000549,819
426Materijal100,000
512Mašine i oprema300,000
4002Reforma opšteg srednjeg obrazovanja25,000,00025,000,00022,784,68222,784,68291.191.1
424Specijalizovane usluge11,000,00011,000,00010,981,33410,981,33499.899.8
512Mašine i oprema14,000,00014,000,00011,803,34811,803,34884.384.3
4004Podrška radu učeničkih zadruga u srednjem obrazovanju10,000,00010,450,0006,815,9806,815,98065.265.2
512Mašine i oprema10,000,00010,450,0006,815,9806,815,98065.265.2
4007Podrška unapređenju obrazovanja odraslih10,500,00010,500,000
424Specijalizovane usluge5,500,0005,500,000
426Materijal5,000,0005,000,000
26.3UČENIČKI STANDARD6,127,674,0006,853,483,1136,058,302,6626,058,302,66288.488.4
Izvori finansiranja za glavu 26.3
01Opšti prihodi i primanja budžeta5,218,421,0005,494,261,2605,239,784,3245,239,784,32495.495.4
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika907,983,0001,100,216,323650,231,511650,231,51159.159.1
07Transferi od drugih nivoa vlasti1,270,0003,166,5752,673,2752,673,27584.484.4
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina252,779,567163,286,163163,286,16364.664.6
17Neutrošena sredstva transfera od drugih nivoa vlasti3,059,3882,327,3882,327,38876.176.1
2007Podrška u obrazovanju učenika i studenata6,127,674,0006,853,483,1136,058,302,6626,058,302,66288.488.4