Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Status propisa

Na snazi

Prikazana Verzija

Nema dostupnih verzija

Opšte Informacije

DonosilacNarodna skupština Republike Srbije

Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Strana 43

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
513Ostale nekretnine i oprema3,425,0003,425,000
515Nematerijalna imovina9,249,0009,249,000
523Zalihe robe za dalju prodaju1,370,0001,370,000
0007Podrška radu Univerziteta u Nišu8,714,614,0009,381,305,0005,683,255,9715,683,255,97160.660.6
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)5,063,223,0005,211,343,0004,731,959,2604,731,959,26090.890.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca766,652,000791,852,000716,106,505716,106,50590.490.4
413Naknade u naturi8,991,0008,991,000
414Socijalna davanja zaposlenima70,325,000156,763,00035,746,95835,746,95822.822.8
415Naknade troškova za zaposlene60,035,000117,987,00024,700,83224,700,83220.920.9
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi35,373,00094,492,00057,969,10557,969,10561.361.3
421Stalni troškovi270,267,000446,097,00086,937,74486,937,74419.519.5
422Troškovi putovanja220,544,000220,544,000841,379841,3790.40.4
423Usluge po ugovoru660,058,000659,268,0007,019,6637,019,6631.11.1
424Specijalizovane usluge928,140,000926,210,00013,229,42213,229,4221.41.4
425Tekuće popravke i održavanje85,428,00085,428,000
426Materijal281,399,000398,151,0008,745,1048,745,1042.22.2
441Otplata domaćih kamata420,000420,000
444Prateći troškovi zaduživanja3,600,0003,600,000
463Transferi ostalim nivoima vlasti1,169,0001,169,000
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta50,00050,000
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate10,574,00010,574,000
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova3,007,0003,007,000
511Zgrade i građevinski objekti50,882,00050,882,000
512Mašine i oprema132,612,000132,612,000
513Ostale nekretnine i oprema2,500,0002,500,000
515Nematerijalna imovina13,215,00013,215,000
522Zalihe proizvodnje44,150,00044,150,000
523Zalihe robe za dalju prodaju2,000,0002,000,000
Podrška radu Univerziteta u Prištini sa privremenim sedištem u4,467,217,0004,823,605,0004,256,668,6574,256,668,65788.288.2
0008
Kosovskoj Mitrovici
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)3,565,222,0003,745,222,0003,581,217,4433,581,217,44395.695.6
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca533,041,000569,041,000539,626,772539,626,77294.894.8
413Naknade u naturi2,213,0002,213,000
414Socijalna davanja zaposlenima11,764,00037,178,00025,421,31525,421,31568.468.4
415Naknade troškova za zaposlene13,226,00025,271,0009,713,7509,713,75038.438.4
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi12,220,00062,631,00050,373,75450,373,75480.480.4
421Stalni troškovi52,362,00077,000,00024,549,31024,549,31031.931.9
422Troškovi putovanja19,974,00020,054,000417,725417,7252.12.1
423Usluge po ugovoru76,866,00076,326,0004,480,5454,480,5455.95.9
424Specijalizovane usluge87,181,00087,971,0009,150,8069,150,80610.410.4
425Tekuće popravke i održavanje9,115,0009,115,000
426Materijal34,542,00062,092,00011,717,23611,717,23618.918.9
441Otplata domaćih kamata10,00010,000
444Prateći troškovi zaduživanja2,0002,000
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta350,000350,000
481Dotacije nevladinim organizacijama2,050,0002,050,000
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate1,102,0001,102,000
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova10,00010,000
511Zgrade i građevinski objekti14,359,00014,359,000
512Mašine i oprema30,626,00030,626,000
515Nematerijalna imovina982,000982,000
0009Podrška radu Državnog univerziteta u Novom Pazaru782,999,000831,631,000425,740,505425,740,50551.251.2
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)608,680,000608,680,000364,203,208364,203,20859.859.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca91,612,00091,612,00055,176,78655,176,78660.260.2
413Naknade u naturi15,00015,000
414Socijalna davanja zaposlenima3,618,00010,582,000221,281221,2812.12.1
415Naknade troškova za zaposlene4,231,00022,183,000609,771609,7712.72.7
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi536,0002,055,000
421Stalni troškovi35,314,00053,844,0003,904,9873,904,9877.37.3
422Troškovi putovanja6,249,0006,249,000250,000250,0004.04.0
423Usluge po ugovoru6,582,0006,582,000470,832470,8327.27.2
424Specijalizovane usluge1,203,0001,203,00069,66469,6645.85.8
425Tekuće popravke i održavanje11,690,00011,690,000
426Materijal6,599,00010,266,000833,977833,9778.18.1
481Dotacije nevladinim organizacijama6,000,0006,000,000
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate670,000670,000
0010Podrška radu Univerziteta umetnosti2,505,517,0002,746,050,0002,239,038,1632,239,038,16381.581.5
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)1,792,035,0001,898,536,0001,857,276,4901,857,276,49097.897.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca271,193,000287,893,000281,540,923281,540,92397.897.8
413Naknade u naturi1,560,0001,560,000
414Socijalna davanja zaposlenima15,135,00033,743,00012,421,68612,421,68636.836.8
415Naknade troškova za zaposlene19,580,00028,148,0004,863,2134,863,21317.317.3
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi6,136,00023,299,00015,936,40915,936,40968.468.4
421Stalni troškovi80,421,000102,791,00047,927,17547,927,17546.646.6
422Troškovi putovanja19,684,00019,834,000318,418318,4181.61.6
423Usluge po ugovoru58,632,00058,152,0004,375,5454,375,5457.57.5
424Specijalizovane usluge99,762,00099,192,0004,909,6774,909,6774.94.9
425Tekuće popravke i održavanje27,032,00027,032,000
426Materijal56,053,000107,576,0009,468,6279,468,6278.88.8
463Transferi ostalim nivoima vlasti3,000,0003,000,000
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta375,000375,000
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate645,000645,000
511Zgrade i građevinski objekti23,100,00023,100,000
512Mašine i oprema24,527,00024,527,000
515Nematerijalna imovina6,277,0006,277,000
522Zalihe proizvodnje370,000370,000
0011Podrška radu visokih škola9,710,873,00010,899,626,0005,593,634,8835,593,634,88351.351.3
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)6,390,207,0006,686,907,0004,545,396,9734,545,396,97368.068.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca974,045,0001,046,745,000694,854,316694,854,31666.466.4
413Naknade u naturi16,115,00016,115,000
414Socijalna davanja zaposlenima76,400,000160,841,00042,389,58542,389,58526.426.4
415Naknade troškova za zaposlene113,138,000225,942,00042,394,02642,394,02618.818.8
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi37,050,00087,990,00049,524,26449,524,26456.356.3
421Stalni troškovi341,420,000690,240,000119,485,054119,485,05417.317.3
422Troškovi putovanja177,493,000180,543,0003,412,8823,412,8821.91.9
423Usluge po ugovoru445,228,000464,028,00023,219,46123,219,4615.05.0
424Specijalizovane usluge341,993,000362,943,00028,303,42728,303,4277.87.8
425Tekuće popravke i održavanje144,316,000144,316,000
426Materijal154,510,000214,058,00016,494,06816,494,0687.77.7
441Otplata domaćih kamata405,000405,000
444Prateći troškovi zaduživanja1,325,0001,325,000
462Dotacije međunarodnim organizacijama3,000,0003,000,000
463Transferi ostalim nivoima vlasti120,000,00028,160,82828,160,82823.523.5
465Ostale dotacije i transferi2,500,0002,500,000
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta3,040,0003,040,000
481Dotacije nevladinim organizacijama4,490,0004,490,000
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate13,142,00013,142,000
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova5,486,0005,486,000
484Naknada štete za povrede ili štetu nastalu usled elementarnih nepogoda ili1,200,0001,200,000
drugih prirodnih uzroka
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa4,960,0004,960,000
511Zgrade i građevinski objekti140,254,000140,254,000
512Mašine i oprema257,683,000257,683,000
513Ostale nekretnine i oprema17,522,00017,522,000
515Nematerijalna imovina29,052,00029,052,000
522Zalihe proizvodnje8,500,0008,500,000
523Zalihe robe za dalju prodaju6,399,0006,399,000
0012Podrška otvorenosti visokog obrazovanja101,810,000133,219,20056,923,88056,923,88042.742.7
422Troškovi putovanja900,000900,000
423Usluge po ugovoru30,622,00028,092,0001,794,7781,794,7786.46.4
424Specijalizovane usluge42,587,00063,337,00027,494,76227,494,76243.443.4
426Materijal50,00050,000
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta27,651,00040,840,20027,634,34027,634,34067.767.7
0013Podrška realizaciji doktorskih studija184,676,000304,796,000195,575,800195,575,80064.264.2
421Stalni troškovi33,824,00030,444,000
422Troškovi putovanja4,750,0004,380,000
423Usluge po ugovoru11,327,00010,237,000
424Specijalizovane usluge83,162,000213,162,000195,575,800195,575,80091.791.7
425Tekuće popravke i održavanje3,080,0002,780,000
426Materijal16,664,00015,024,000
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate40,00040,000
511Zgrade i građevinski objekti5,266,0004,746,000
512Mašine i oprema26,443,00023,863,000
515Nematerijalna imovina120,000120,000
0014Razvoj visokog obrazovanja208,015,0006,282,336,0002,384,282,5772,384,282,57738.038.0
415Naknade troškova za zaposlene5,100,0005,100,000
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,800,0001,800,000
421Stalni troškovi11,250,00026,251,0005,781,2605,781,26022.022.0
422Troškovi putovanja7,978,0007,978,000
423Usluge po ugovoru107,625,000107,075,000
424Specijalizovane usluge37,014,00099,014,00065,997,34665,997,34666.766.7
425Tekuće popravke i održavanje7,000,0007,000,000