Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Status propisa

Na snazi

Prikazana Verzija

Nema dostupnih verzija

Opšte Informacije

DonosilacNarodna skupština Republike Srbije

Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Strana 57

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
38MINISTARSTVO INFORMISANjA I TELEKOMUNIKACIJA6,422,056,0009,082,698,2406,613,591,4266,613,591,42672.872.8
Izvori finansiranja za razdeo 38
01Opšti prihodi i primanja budžeta2,855,856,0002,896,705,0002,793,715,8062,793,715,80696.496.4
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika200,000200,00099,90099,90050.050.0
11Primanja od inostranih zaduživanja1,200,000,0003,819,349,2403,819,348,4203,819,348,420100.0100.0
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina444,000427,300427,30096.296.2
56Finansijska pomoć EU2,366,000,0002,366,000,000
0703Telekomunikacije i informaciono društvo4,785,902,0007,513,264,2405,091,713,4915,091,713,49167.867.8
460Komunikacije4,785,902,0007,513,264,2405,091,713,4915,091,713,49167.867.8
0001Uređenje i nadzor elektronskih komunikacija i poštanskog saobraćaja134,771,000318,326,000316,378,031316,378,03199.499.4
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)58,563,00067,201,00066,935,34166,935,34199.699.6
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca8,843,00010,146,00010,140,70410,140,70499.999.9
413Naknade u naturi170,000153,00060,00060,00039.239.2
414Socijalna davanja zaposlenima400,000400,000394,676394,67698.798.7
415Naknade troškova za zaposlene300,000697,000531,312531,31276.276.2
421Stalni troškovi300,000900,000899,240899,24099.999.9
422Troškovi putovanja300,000300,000287,389287,38995.895.8
423Usluge po ugovoru25,000,00022,610,00021,812,98721,812,98796.596.5
426Materijal2,700,0002,700,0002,255,6962,255,69683.583.5
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama175,000,000175,000,000175,000,000100.0100.0
462Dotacije međunarodnim organizacijama32,595,00032,595,00032,538,42632,538,42699.899.8
463Transferi ostalim nivoima vlasti1,500,0001,500,0001,500,0001,500,000100.0100.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate100,000100,000
515Nematerijalna imovina4,000,0004,024,0004,022,2584,022,258100.0100.0
0003Održavanje i razvoj AMRES140,000,000140,000,000140,000,000140,000,000100.0100.0
424Specijalizovane usluge140,000,000140,000,000140,000,000140,000,000100.0100.0
0008Razvoj informacionog društva345,849,000309,070,000275,435,416275,435,41689.189.1
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)22,595,00030,034,00029,776,76829,776,76899.199.1
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca3,424,0004,551,0004,511,1804,511,18099.199.1
413Naknade u naturi100,000100,00018,00018,00018.018.0
414Socijalna davanja zaposlenima80,00080,00079,29979,29999.199.1
415Naknade troškova za zaposlene250,000300,000255,631255,63185.285.2
421Stalni troškovi900,000810,000629,857629,85777.877.8
422Troškovi putovanja400,000400,000360,115360,11590.090.0
423Usluge po ugovoru83,000,00073,224,00063,267,91663,267,91686.486.4
425Tekuće popravke i održavanje2,000,0001,830,0001,736,6641,736,66494.994.9
426Materijal100,000100,000
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama35,000,000
462Dotacije međunarodnim organizacijama88,000,00090,250,00090,249,93190,249,931100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama25,000,00025,000,00024,998,01324,998,013100.0100.0
512Mašine i oprema10,000,0009,100,0009,100,0009,100,000100.0100.0
515Nematerijalna imovina75,000,00073,291,00050,452,04050,452,04068.868.8
0010Razvoj IKT infrastrukture u ustanovama obrazovanja, nauke i kulture281,000,000280,782,000280,782,000280,782,000100.0100.0
424Specijalizovane usluge231,000,000231,000,000231,000,000231,000,000100.0100.0
512Mašine i oprema50,000,00049,782,00049,782,00049,782,000100.0100.0
0011Administracija i upravljanje98,106,000104,969,00095,473,60295,473,60291.091.0
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)31,880,00033,373,00033,286,80033,286,80099.799.7
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca4,830,0005,043,0005,042,9505,042,950100.0100.0
413Naknade u naturi200,000200,00030,00030,00015.015.0
414Socijalna davanja zaposlenima120,000230,000230,000230,000100.0100.0
415Naknade troškova za zaposlene1,276,0001,276,000817,943817,94364.164.1
421Stalni troškovi4,000,0006,388,0005,319,3655,319,36583.383.3
422Troškovi putovanja6,500,0007,964,0007,476,5687,476,56893.993.9
423Usluge po ugovoru37,000,00037,000,00034,760,92634,760,92693.993.9
424Specijalizovane usluge1,500,0001,350,0001,196,9501,196,95088.788.7
425Tekuće popravke i održavanje4,500,0004,050,0002,983,2232,983,22373.773.7
426Materijal5,000,0004,536,0003,755,1243,755,12482.882.8
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate300,000270,00075,01275,01227.827.8
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova500,000450,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa500,000450,000290,524290,52464.664.6
512Mašine i oprema2,389,000208,216208,2168.78.7
Izgradnja širokopojasne komunikacione infrastrukture u ruralnim3,566,000,0006,185,349,2403,819,348,4203,819,348,42061.761.7
4005
predelima Republike Srbije - Faza 1 i 2
511Zgrade i građevinski objekti3,566,000,0006,173,795,5193,807,794,6993,807,794,69961.761.7
512Mašine i oprema11,553,72111,553,72111,553,721100.0100.0
Unapređenje kapaciteta AMRES za pružanje IKT servisa školama i90,000,00060,000,00059,078,56859,078,56898.598.5
4009
ostalim ustanovama obrazovanja, nauke i kulture u RS
512Mašine i oprema90,000,00060,000,00059,078,56859,078,56898.598.5
4010Unapređenje IKT kapaciteta i servisa ustanova kulture50,000,00034,592,00034,486,65834,486,65899.799.7
512Mašine i oprema50,000,00034,592,00034,486,65834,486,65899.799.7
5004Digitalizacija turističke ponude Srbije80,176,00080,176,00070,730,79670,730,79688.288.2
512Mašine i oprema80,176,00080,176,00070,730,79670,730,79688.288.2
1204Sistem javnog informisanja1,636,154,0001,569,434,0001,521,877,9351,521,877,93597.097.0
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni poslovi i1,636,154,0001,569,434,0001,521,877,9351,521,877,93597.097.0
110
spoljni poslovi
0001Podrška ostvarivanju javnog interesa u oblasti informisanja312,200,000312,115,000304,940,998304,940,99897.797.7
423Usluge po ugovoru2,000,0002,337,0002,336,1702,336,170100.0100.0
424Specijalizovane usluge213,000,000211,678,000211,675,000211,675,000100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama97,200,00098,100,00090,929,82890,929,82892.792.7
Podrška informisanju građana na teritoriji AP Kosovo i Metohija na20,280,00019,970,00018,785,36518,785,36594.194.1
0003
srpskom jeziku
423Usluge po ugovoru280,000280,000244,565244,56587.387.3
424Specijalizovane usluge14,000,00014,000,00014,000,00014,000,000100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama6,000,0005,690,0004,540,8004,540,80079.879.8
Podrška informisanju pripadnika srpskog naroda u zemljama regiona35,120,00035,135,00035,088,68035,088,68099.999.9
0005
na srpskom jeziku
423Usluge po ugovoru320,000335,000334,598334,59899.999.9
424Specijalizovane usluge34,800,00034,800,00034,754,08334,754,08399.999.9
0006Podrška informisanju nacionalnih manjina na sopstvenom jeziku60,450,00060,475,00060,471,82860,471,828100.0100.0
423Usluge po ugovoru450,000475,000474,198474,19899.899.8
424Specijalizovane usluge42,000,00042,000,00042,000,00042,000,000100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama18,000,00018,000,00017,997,63017,997,630100.0100.0
0007Podrška informisanju osoba sa invaliditetom25,350,00025,395,00025,393,71525,393,715100.0100.0
423Usluge po ugovoru350,000395,000394,598394,59899.999.9
424Specijalizovane usluge14,000,00014,000,00014,000,00014,000,000100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama11,000,00011,000,00010,999,11610,999,116100.0100.0
0008Podrška radu ustanove za novinsko - izdavačku delatnost „Panorama”71,048,00072,663,00064,969,46364,969,46389.489.4
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)23,659,00024,509,00023,826,57123,826,57197.297.2
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca3,585,0003,715,0003,609,7253,609,72597.297.2
414Socijalna davanja zaposlenima191,000182,256182,25695.495.4
415Naknade troškova za zaposlene200,000180,000
421Stalni troškovi2,245,0002,021,0001,411,3551,411,35569.869.8
422Troškovi putovanja3,294,0002,975,000611,591611,59120.620.6
423Usluge po ugovoru29,069,00030,966,00030,932,70430,932,70499.999.9
425Tekuće popravke i održavanje528,000476,000464,700464,70097.697.6
426Materijal1,884,0001,696,0001,221,9061,221,90672.072.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate84,00084,00031,80531,80537.937.9
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova3,500,0003,150,000
512Mašine i oprema3,000,0002,700,0002,676,8502,676,85099.199.1
0009Finansiranje osnovne delatnosti javnih medijskih servisa900,000,000900,000,000900,000,000900,000,000100.0100.0
463Transferi ostalim nivoima vlasti900,000,000900,000,000900,000,000900,000,000100.0100.0
0010Projektno finansiranje javnih medijskih servisa100,000,000100,000,00080,000,00080,000,00080.080.0
424Specijalizovane usluge20,000,00020,000,000
463Transferi ostalim nivoima vlasti80,000,00080,000,00080,000,00080,000,000100.0100.0
0011Međunarodna saradnja u oblasti informisanja3,000,000
424Specijalizovane usluge3,000,000
Razvoj sistema u oblasti javnog informisanja i nadzor nad sprovođenjem28,706,00033,851,00032,227,88732,227,88795.295.2
0012
zakona
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)17,721,00021,325,00020,654,74420,654,74496.996.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca2,685,0003,225,0003,129,1943,129,19497.097.0
413Naknade u naturi100,00090,00030,00030,00033.333.3
414Socijalna davanja zaposlenima100,000190,000183,744183,74496.796.7
415Naknade troškova za zaposlene200,000900,000689,179689,17976.676.6
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi221,000211,268211,26895.695.6
422Troškovi putovanja400,000400,00017,98617,9864.54.5
423Usluge po ugovoru7,500,0007,500,0007,311,7727,311,77297.597.5
Istraživanje i analiza stanja i kretanja na medijskom tržištu i u20,000,0002,000,000
0013
oblasti javnog informisanja
424Specijalizovane usluge10,000,0001,000,000
481Dotacije nevladinim organizacijama10,000,0001,000,000
Podrška izdavanju pristupačnih novina saveza i udruženja osoba sa10,000,0004,020,000
0014
invaliditetom radi unapređenja osoba sa invaliditetom
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama10,000,0004,020,000
Podrška izdavanju novina čiji su izdavači osnovani od strane50,000,0003,810,000
0015
nacionalnih saveta nacionalnih manjina
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama50,000,0003,810,000
39MINISTARSTVO ZA JAVNA ULAGANjA25,048,367,00026,410,801,63619,331,103,76919,331,103,76973.273.2
Izvori finansiranja za razdeo 39
01Opšti prihodi i primanja budžeta7,300,196,0006,891,656,0005,222,360,8265,222,360,82675.875.8
06Donacije od međunarodnih organizacija1,722,198,9461,716,303,8521,716,303,85299.799.7
11Primanja od inostranih zaduživanja17,748,171,00017,774,381,06212,369,873,46312,369,873,46369.669.6