Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Status propisa

Na snazi

Prikazana Verzija

Nema dostupnih verzija

Opšte Informacije

DonosilacNarodna skupština Republike Srbije

Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Strana 50

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
424Specijalizovane usluge2,500,0002,500,0002,477,8792,477,87999.199.1
425Tekuće popravke i održavanje2,600,0002,600,0002,569,4182,569,41898.898.8
426Materijal1,500,0001,500,000859,011859,01157.357.3
512Mašine i oprema20,000,00023,900,00018,932,92618,932,92679.279.2
515Nematerijalna imovina5,000,0005,000,0003,867,9813,867,98177.477.4
CultHeRit - Pronalaženje rešenja za neuravnoteženosti na tržištu rada6,007,0006,007,0005,843,4795,843,47997.397.3
4002u sektoru kulturnog nasleđa u Dunavskom regionu poboljšanjem njegove
dostupnosti mladim stručnjacima
422Troškovi putovanja411,000411,000397,569397,56996.796.7
423Usluge po ugovoru4,096,0004,096,0003,947,2903,947,29096.496.4
512Mašine i oprema1,500,0001,500,0001,498,6201,498,62099.999.9
Konzervacija, restauracija i prezentacija arheološkog nalazišta166,650,000125,650,00019,921,49019,921,49015.915.9
5006
„Caričin grad” u opštini Lebane
511Zgrade i građevinski objekti166,650,000125,650,00019,921,49019,921,49015.915.9
Rekonstrukcija, sanacija i adaptacija objekta Glavne železničke900,000,000900,001,000145,605,914145,605,91416.216.2
5007
stanice u Beogradu i promena namene u objekat Istorijskog muzeja
423Usluge po ugovoru18,001,000
511Zgrade i građevinski objekti900,000,000882,000,000145,605,914145,605,91416.516.5
5008Izgradnja nove zgrade Prirodnjačkog muzeja500,000,000450,000,000
511Zgrade i građevinski objekti500,000,000450,000,000
1203Jačanje kulturne produkcije i umetničkog stvaralaštva4,051,429,0004,119,301,4952,958,573,2362,958,573,23671.871.8
820Usluge kulture4,051,429,0004,119,301,4952,958,573,2362,958,573,23671.871.8
0007Podrška radu ustanova kulture u oblasti savremenog stvaralaštva4,046,909,0004,114,781,4952,954,318,1842,954,318,18471.871.8
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)1,535,513,0001,551,493,9751,527,937,2411,527,937,24198.598.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca262,079,000265,139,469260,834,869260,834,86998.498.4
413Naknade u naturi2,651,0002,571,0001,506,2241,506,22458.658.6
414Socijalna davanja zaposlenima16,700,00023,454,66621,693,30021,693,30092.592.5
415Naknade troškova za zaposlene28,300,00025,400,00023,551,38023,551,38092.792.7
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi29,295,00053,692,56547,662,95747,662,95788.888.8
421Stalni troškovi223,700,000230,000,000216,936,186216,936,18694.394.3
422Troškovi putovanja132,100,000143,200,000112,184,484112,184,48478.378.3
423Usluge po ugovoru234,600,000330,975,690301,270,466301,270,46691.091.0
424Specijalizovane usluge1,346,339,0001,236,143,585267,973,230267,973,23021.721.7
425Tekuće popravke i održavanje42,200,00049,200,00040,096,38740,096,38781.581.5
426Materijal102,400,000102,512,72266,914,51866,914,51865.365.3
462Dotacije međunarodnim organizacijama940,000940,000709,621709,62175.575.5
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate4,226,0004,226,0002,138,1332,138,13350.650.6
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova6,500,0006,500,000162,698162,6982.52.5
511Zgrade i građevinski objekti6,166,0006,166,000
512Mašine i oprema61,700,00065,865,82348,587,55448,587,55473.873.8
515Nematerijalna imovina5,500,0005,300,0004,530,4784,530,47885.585.5
523Zalihe robe za dalju prodaju6,000,00012,000,0009,628,4589,628,45880.280.2
0009Digitalizacija u oblasti savremenog stvaralaštva4,520,0004,520,0004,255,0524,255,05294.194.1
423Usluge po ugovoru3,000,0003,000,0003,000,0003,000,000100.0100.0
512Mašine i oprema1,500,0001,500,0001,255,0521,255,05283.783.7
515Nematerijalna imovina20,00020,000
MINISTARSTVO ZA RAD, ZAPOŠLjAVANjE, BORAČKA I
30SOCIJALNA PITANjA226,642,747,000234,730,757,687230,284,097,580230,284,097,58098.198.1
Izvori finansiranja za razdeo 30
01Opšti prihodi i primanja budžeta206,809,558,000213,393,506,205211,904,446,860211,904,446,86099.399.3
03Socijalni doprinosi2,355,145,0002,401,336,5482,173,627,4452,173,627,44590.590.5
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika6,156,584,0006,213,440,5784,873,017,3024,873,017,30278.478.4
05Donacije od inostranih zemalja2,500,0006,683,750000.00.0
06Donacije od međunarodnih organizacija15,121,00016,974,8531,973,8531,973,85311.611.6
07Transferi od drugih nivoa vlasti10,065,776,00011,221,704,57310,312,540,37810,312,540,37891.991.9
08Dobrovoljni transferi od fizičkih i pravnih lica73,194,00076,995,53119,731,92119,731,92125.625.6
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina174,181,000247,432,038221,389,974221,389,97489.589.5
15Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih godina19,920,00043,289,98223,135,54723,135,54753.453.4
17Neutrošena sredstva transfera od drugih nivoa vlasti186,602,000295,855,852292,525,025292,525,02598.998.9
56Finansijska pomoć EU784,166,000813,537,778461,709,274461,709,27456.856.8
MINISTARSTVO ZA RAD, ZAPOŠLjAVANjE, BORAČKA I
30.0SOCIJALNA PITANjA186,246,233,000191,768,579,000190,485,666,211190,485,666,21199.399.3
Izvori finansiranja za glavu 30.0
01Opšti prihodi i primanja budžeta185,471,094,000190,993,440,000190,047,759,825190,047,759,82599.599.5
05Donacije od inostranih zemalja2,500,0002,500,000
15Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih godina5,950,0005,950,000656,727656,72711.011.0
56Finansijska pomoć EU766,689,000766,689,000437,249,659437,249,65957.057.0
0802Uređenje sistema rada i radno-pravnih odnosa1,183,430,0001,273,130,0001,023,867,5811,023,867,58180.480.4
410Opšti ekonomski i komercijalni poslovi i poslovi po pitanju rada1,183,430,0001,273,130,0001,023,867,5811,023,867,58180.480.4
0002Administracija i upravljanje939,064,0001,032,654,000844,972,630844,972,63081.881.8
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)342,609,000360,609,000359,117,578359,117,57899.699.6
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca51,906,00054,906,00054,422,03254,422,03299.199.1
413Naknade u naturi1,000301,000291,000291,00096.796.7
414Socijalna davanja zaposlenima4,000,0004,100,0002,098,2572,098,25751.251.2
415Naknade troškova za zaposlene11,059,00016,059,00015,894,23315,894,23399.099.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi3,800,0004,600,0004,383,6704,383,67095.395.3
421Stalni troškovi23,090,00023,090,00018,471,19018,471,19080.080.0
422Troškovi putovanja14,500,00014,500,00013,953,71713,953,71796.296.2
423Usluge po ugovoru223,754,000265,754,000229,108,278229,108,27886.286.2
424Specijalizovane usluge9,500,0009,500,0001,523,6001,523,60016.016.0
425Tekuće popravke i održavanje10,000,00016,000,0006,669,5006,669,50041.741.7
426Materijal28,220,00047,220,00021,333,25421,333,25445.245.2
462Dotacije međunarodnim organizacijama16,125,00015,515,00015,514,49615,514,496100.0100.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate1,500,0001,500,000186,305186,30512.412.4
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova30,000,00030,000,00024,828,18924,828,18982.882.8
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa1,000,0001,000,000652,406652,40665.265.2
512Mašine i oprema12,000,00012,000,0004,656,9244,656,92438.838.8
515Nematerijalna imovina156,000,000156,000,00071,868,00071,868,00046.146.1
0013Zapošljavanje i socijalne inovacije EASI66,166,00062,276,00054,046,53454,046,53486.886.8
421Stalni troškovi400,000400,000
422Troškovi putovanja865,000865,000
423Usluge po ugovoru5,900,0004,800,000
462Dotacije međunarodnim organizacijama57,001,00054,211,00054,046,53454,046,53499.799.7
463Transferi ostalim nivoima vlasti1,700,0001,700,000
465Ostale dotacije i transferi300,000300,000
Učešće u izgradnji i osnaživanju centara za socijalni rad u Republici60,000,00060,000,00010,393,91610,393,91617.317.3
4001
Srbiji
462Dotacije međunarodnim organizacijama60,000,00060,000,00010,393,91610,393,91617.317.3
4002IPA 2022- Usklađivanje radnog zakonodavstva i učešće u EURESU-u118,200,000118,200,000114,454,501114,454,50196.896.8
423Usluge po ugovoru118,200,000118,200,000114,454,501114,454,50196.896.8
0803Aktivna politika zapošljavanja2,063,806,0002,085,129,0001,558,101,0901,558,101,09074.774.7
412Opšti poslovi po pitanju rada2,063,806,0002,085,129,0001,558,101,0901,558,101,09074.774.7
0003Podrška rešavanju radno-pravnog statusa viška zaposlenih150,000,000195,000,000194,393,839194,393,83999.799.7
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta150,000,000195,000,000194,393,839194,393,83999.799.7
Podrška preduzećima za profesionalnu rehabilitaciju osoba sa705,000,000705,000,000704,984,118704,984,118100.0100.0
0004
invaliditetom
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama705,000,000705,000,000704,984,118704,984,118100.0100.0
Podsticanje zapošljavanja osoba sa invaliditetom putem Nacionalne550,000,000541,822,000423,385,144423,385,14478.178.1
0005
službe za zapošljavanje
464Dotacije organizacijama za obavezno socijalno osiguranje550,000,000541,822,000423,385,144423,385,14478.178.1
0006Podrška razvoju socijalnog preduzetništva50,000,0005,000,000
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama50,000,0005,000,000
0007Podrška IT prekvalifikaciji49,501,00048,447,71748,447,71797.997.9
462Dotacije međunarodnim organizacijama49,501,00048,447,71748,447,71797.997.9
4001Jačanje lokalne politike zapošljavanja1,650,0001,650,000
463Transferi ostalim nivoima vlasti1,450,0001,450,000
465Ostale dotacije i transferi200,000200,000
4002Garancija za mlade200,000,000180,000,000152,456,354152,456,35484.784.7
464Dotacije organizacijama za obavezno socijalno osiguranje200,000,000180,000,000152,456,354152,456,35484.784.7
7024IPA 2014 - Sektor podrške zapošljavanju mladih i aktivnoj inkluziji2,265,0002,265,000155,497155,4976.96.9
481Dotacije nevladinim organizacijama2,265,0002,265,000155,497155,4976.96.9
7084IPA 2020 - Podrška sprovođenju mera aktivne politike zapošljavanja404,891,000404,891,00034,278,42234,278,4228.58.5
423Usluge po ugovoru58,652,00058,652,00034,278,42234,278,42258.458.4
424Specijalizovane usluge346,239,000346,239,000
0902Socijalna zaštita34,990,329,00032,830,352,00032,446,127,50332,446,127,50398.898.8
Socijalna pomoć ugroženom stanovništvu, neklasifikovana na drugom34,521,414,00032,397,037,00032,015,403,36432,015,403,36498.898.8
070
mestu
0003Prava korisnika socijalne zaštite32,065,031,00030,137,824,00030,088,420,10830,088,420,10899.899.8
421Stalni troškovi384,000,000384,000,000354,950,412354,950,41292.492.4
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta31,681,031,00029,753,824,00029,733,469,69629,733,469,69699.999.9
0004Podrška udruženjima i lokalnim zajednicama1,100,000,0001,053,008,0001,009,842,4001,009,842,40095.995.9
463Transferi ostalim nivoima vlasti600,000,000555,000,000512,656,596512,656,59692.492.4
481Dotacije nevladinim organizacijama500,000,000498,008,000497,185,804497,185,80499.899.8
4003Pomoć migrantskoj populaciji u Srbiji99,520,00099,520,00063,651,70063,651,70064.064.0
421Stalni troškovi18,500,0002,500,000
423Usluge po ugovoru68,050,00085,350,00061,722,00061,722,00072.372.3
425Tekuće popravke i održavanje100,000100,000
426Materijal11,100,0009,800,0001,374,3481,374,34814.014.0
463Transferi ostalim nivoima vlasti1,000,0001,000,000
465Ostale dotacije i transferi770,000770,000555,352555,35272.172.1