Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Status propisa

Na snazi

Prikazana Verzija

Nema dostupnih verzija

Opšte Informacije

DonosilacNarodna skupština Republike Srbije

Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Strana 26

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
IPA prekogranična saradnja - Fokalna tačka - podrška upravljanju38,620,00039,579,2757,969,6867,969,68620.120.1
4013
makroregionalne strategije za Jadransko-jonski region
421Stalni troškovi10,00010,000
422Troškovi putovanja9,600,0009,919,2753,273,1223,273,12233.033.0
423Usluge po ugovoru27,000,00027,640,0004,113,5074,113,50714.914.9
425Tekuće popravke i održavanje10,00010,000
426Materijal800,000800,00012,04712,0471.51.5
512Mašine i oprema1,200,0001,200,000571,011571,01147.647.6
Strategija EU za Jadransko Jonski region - Projekat razvoja strateških49,570,00049,570,00032,650,69132,650,69165.965.9
4016
projektnih ideja
421Stalni troškovi10,00035,00018,81318,81353.853.8
422Troškovi putovanja2,160,0002,160,000566,916566,91626.226.2
423Usluge po ugovoru46,500,00046,500,00032,064,96232,064,96269.069.0
425Tekuće popravke i održavanje100,000100,000
426Materijal800,000775,000
IPA 2020 II deo – Jačanje sposobnosti Republike Srbije u oblasti13,436,00013,436,00013,119,15913,119,15997.697.6
4017razminiranja i uništavanja neeksplodiranih ubojnih sredstava, druga
faza
512Mašine i oprema13,436,00013,436,00013,119,15913,119,15997.697.6
IPA program prekogranične saradnje Srbija - Crna Gora, Srbija - Bosna89,151,000101,633,02645,473,32245,473,32244.744.7
4018
i Hercegovina i Srbija – Severna Makedonija - tehnička pomoć 2021-
421Stalni troškovi1,740,0002,243,5001,131,0661,131,06650.450.4
422Troškovi putovanja8,900,00010,037,0002,146,3492,146,34921.421.4
423Usluge po ugovoru36,600,00047,341,52624,088,81324,088,81350.950.9
425Tekuće popravke i održavanje1,060,0001,160,000190,524190,52416.416.4
426Materijal701,000701,0005,5905,5900.80.8
465Ostale dotacije i transferi37,000,00037,000,00017,880,57317,880,57348.348.3
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate100,000100,00030,40830,40830.430.4
512Mašine i oprema3,050,0003,050,000
4020Međuregionalni programi evropske teritorijalne saradnje4,550,0004,550,0002,998,4722,998,47265.965.9
422Troškovi putovanja2,000,0002,000,000497,081497,08124.924.9
423Usluge po ugovoru150,000150,000140,454140,45493.693.6
465Ostale dotacije i transferi2,400,0002,400,0002,360,9382,360,93898.498.4
Priprema finansijski održivih projekata spremnih za finansiranje216,000,000211,200,000
4021
(PPF 12)
423Usluge po ugovoru216,000,000211,200,000
Efikasno sprovođenje sistema kontrole projekata prekogranične,35,302,00039,283,00036,855,22836,855,22893.893.8
4022
transnacionalne i međuregionalne saradnje
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)28,000,00031,457,00031,254,32631,254,32699.499.4
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca4,242,0004,766,0004,735,0304,735,03099.499.4
415Naknade troškova za zaposlene480,000480,000286,320286,32059.659.6
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi170,000170,000161,792161,79295.295.2
421Stalni troškovi10,00010,000
422Troškovi putovanja1,050,0001,050,0003,0003,0000.30.3
423Usluge po ugovoru700,000700,0007,2407,2401.01.0
425Tekuće popravke i održavanje50,00050,000
512Mašine i oprema600,000600,000407,520407,52067.967.9
Razvoj i unapređenje informacionih sistema posvećenih različitim142,000,00054,420,000
5001segmentima praćenja procesa pristupanja Republike Srbije Evropskoj
Uniji
515Nematerijalna imovina142,000,00054,420,000
IPA 2017 - Evaluacija IPA II pomoći i Nacionalnog programa IPA40,371,00040,371,000
7075
TAIB 2013 (nealocirana sredstva)
423Usluge po ugovoru40,371,00040,371,000
19MINISTARSTVO ODBRANE261,770,065,000275,571,466,000274,128,924,237274,128,924,23799.599.5
Izvori finansiranja za razdeo 19
01Opšti prihodi i primanja budžeta260,621,299,000248,502,956,000248,303,156,899248,303,156,89999.999.9
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika521,448,000521,448,000178,053,787178,053,78734.134.1
05Donacije od inostranih zemalja2,055,0001,798,8241,798,82487.587.5
08Dobrovoljni transferi od fizičkih i pravnih lica7,318,0008,588,0005,721,9455,721,94566.666.6
09Primanja od prodaje nefinansijske imovine620,000,0001,235,000,000720,235,783720,235,78358.358.3
11Primanja od inostranih zaduživanja23,600,000,00023,458,240,00023,458,240,00099.499.4
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina1,692,311,0001,453,852,9991,453,852,99985.985.9
15Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih godina9,108,0007,864,0007,864,00086.386.3
1703Operacije i funkcionisanje MO i VS261,770,065,000275,571,466,000274,128,924,237274,128,924,23799.599.5
210Vojna odbrana260,624,353,000273,856,039,000273,140,016,955273,140,016,95599.799.7
0001Funkcionisanje MO i VS92,454,322,00089,959,167,00089,574,718,56589,574,718,56599.699.6
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)111,200,00042,582,01742,582,01738.338.3
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca18,800,0007,063,6657,063,66537.637.6
413Naknade u naturi45,000,00044,980,00044,968,33944,968,339100.0100.0
414Socijalna davanja zaposlenima244,206,000236,206,000236,178,011236,178,011100.0100.0
415Naknade troškova za zaposlene91,000,000111,220,000110,736,488110,736,48899.699.6
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi534,920,000716,920,000716,873,026716,873,026100.0100.0
421Stalni troškovi6,769,638,0005,756,878,0005,753,171,5805,753,171,58099.999.9
422Troškovi putovanja1,440,971,0001,270,847,0001,255,197,8401,255,197,84098.898.8
423Usluge po ugovoru2,100,970,0001,721,086,0001,690,617,6871,690,617,68798.298.2
424Specijalizovane usluge1,258,462,0001,555,586,0001,548,345,3421,548,345,34299.599.5
425Tekuće popravke i održavanje7,020,415,0004,749,699,0004,666,204,4194,666,204,41998.298.2
426Materijal8,981,686,0008,355,814,0008,347,541,6418,347,541,64199.999.9
462Dotacije međunarodnim organizacijama24,138,00021,375,00020,578,03820,578,03896.396.3
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta59,600,00031,840,00031,748,40231,748,40299.799.7
481Dotacije nevladinim organizacijama10,000,0009,951,0009,742,6589,742,65897.997.9
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate17,418,00015,708,00013,833,75813,833,75888.188.1
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa823,974,000842,499,000836,238,693836,238,69399.399.3
511Zgrade i građevinski objekti1,522,100,0005,578,663,0005,498,958,3725,498,958,37298.698.6
512Mašine i oprema47,476,685,00045,031,577,00044,965,877,19244,965,877,19299.999.9
515Nematerijalna imovina90,630,00076,480,00076,423,86976,423,86999.999.9
621Nabavka domaće finansijske imovine13,942,509,00013,701,838,00013,701,837,52613,701,837,526100.0100.0
0002Multinacionalne operacije1,413,000,0001,661,871,0001,603,038,3661,603,038,36696.596.5
413Naknade u naturi23,246,00020,922,00013,080,30013,080,30062.562.5
421Stalni troškovi9,901,0008,911,0006,072,9886,072,98868.268.2
422Troškovi putovanja147,630,000132,867,00093,939,25593,939,25570.770.7
423Usluge po ugovoru13,715,00012,344,0008,521,0858,521,08569.069.0
424Specijalizovane usluge990,229,0001,266,829,0001,265,739,8141,265,739,81499.999.9
425Tekuće popravke i održavanje66,680,00060,012,00059,696,09259,696,09299.599.5
426Materijal100,147,00090,133,00088,061,41088,061,41097.797.7
511Zgrade i građevinski objekti3,601,0002,141,2192,141,21959.559.5
512Mašine i oprema61,402,00066,202,00065,786,20465,786,20499.499.4
515Nematerijalna imovina50,00050,000
0003Administracija i upravljanje86,074,051,00079,821,487,00079,818,246,88379,818,246,883100.0100.0
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)66,479,719,00060,700,719,00060,699,318,80760,699,318,807100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca12,921,309,00012,175,889,00012,175,512,82512,175,512,825100.0100.0
414Socijalna davanja zaposlenima870,240,000913,740,000912,522,843912,522,84399.999.9
415Naknade troškova za zaposlene5,502,783,0005,755,283,0005,755,044,0985,755,044,098100.0100.0
464Dotacije organizacijama za obavezno socijalno osiguranje300,000,000275,856,000275,848,309275,848,309100.0100.0
0009Vojno zdravstvo3,680,400,0003,421,828,0003,316,559,7523,316,559,75296.996.9
414Socijalna davanja zaposlenima2,180,0001,962,0001,800,0051,800,00591.791.7
421Stalni troškovi1,163,894,0001,033,075,0001,015,524,0951,015,524,09598.398.3
422Troškovi putovanja6,364,0006,064,0005,987,7355,987,73598.798.7
423Usluge po ugovoru202,567,000182,332,000167,826,455167,826,45592.092.0
424Specijalizovane usluge49,450,00044,505,00033,123,57033,123,57074.474.4
425Tekuće popravke i održavanje483,200,000548,200,000508,536,777508,536,77792.892.8
426Materijal1,486,045,0001,337,481,0001,335,585,8591,335,585,85999.999.9
462Dotacije međunarodnim organizacijama2,750,0002,732,0002,730,3002,730,30099.999.9
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate200,000200,000200,000200,000100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti1,500,0001,350,000
512Mašine i oprema279,750,000261,527,000243,744,956243,744,95693.293.2
514Kultivisana imovina1,000,000900,000
515Nematerijalna imovina1,500,0001,500,0001,500,0001,500,000100.0100.0
4001Popuna ratnih materijalnih rezervi240,000,000239,143,000239,142,816239,142,816100.0100.0
512Mašine i oprema240,000,000239,143,000239,142,816239,142,816100.0100.0
4008Modernizacija i remont sredstava NVO812,000,0001,083,200,0001,083,199,9981,083,199,998100.0100.0
512Mašine i oprema812,000,0001,083,200,0001,083,199,9981,083,199,998100.0100.0
5008Opremanje NVO po tripartitnom sporazumu6,728,417,0006,969,088,0006,969,088,0006,969,088,000100.0100.0
512Mašine i oprema6,728,417,0006,969,088,0006,969,088,0006,969,088,000100.0100.0
5013Unapređenje informacione bezbednosti i sajber odbrane u MO i VS262,540,000260,961,000260,958,799260,958,799100.0100.0
512Mašine i oprema215,340,000213,761,000213,760,895213,760,895100.0100.0
515Nematerijalna imovina47,200,00047,200,00047,197,90447,197,904100.0100.0
5014Izgradnja objekata i infrastrukture za KoV527,220,000474,720,000474,720,000474,720,000100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti527,220,000474,720,000474,720,000474,720,000100.0100.0
5015Izgradnja objekata i infrastrukture za RViPVO320,000,000233,000,000233,000,000233,000,000100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti320,000,000233,000,000233,000,000233,000,000100.0100.0
5016Izgradnja objekata i infrastrukture za VS u Pančevu277,780,000250,280,000250,280,000250,280,000100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti277,780,000250,280,000250,280,000250,280,000100.0100.0
5017Izgradnja objekata i infrastrukture za VS u Priboju800,000,000720,000,000702,947,860702,947,86097.697.6
511Zgrade i građevinski objekti800,000,000720,000,000702,947,860702,947,86097.697.6
5018Izgradnja objekata i infrastrukture za VS u Nišu75,000,00068,000,00068,000,00068,000,000100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti75,000,00068,000,00068,000,00068,000,000100.0100.0
5019Opremanje Vojske Srbije VnBA55,000,000,00077,412,323,00077,270,363,00077,270,363,00099.899.8
424Specijalizovane usluge500,000,000499,800,000499,800,000100.0100.0
512Mašine i oprema55,000,000,00076,912,323,00076,770,563,00076,770,563,00099.899.8