Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Status propisa

Na snazi

Prikazana Verzija

Nema dostupnih verzija

Opšte Informacije

DonosilacNarodna skupština Republike Srbije

Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Strana 7

Tabelarni deo člana 4.

Izveštaj o realizaciji ukupnih sredstava budžeta po korisnicima, programima,
projektima, funkcijama, ekonomskim klasifikacijama i izvorima
RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
u dinarima
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
1NARODNA SKUPŠTINA3,212,418,0003,194,791,0002,977,086,4892,977,086,48993.293.2
Izvori finansiranja za razdeo 1
01Opšti prihodi i primanja budžeta3,212,418,0003,194,791,0002,977,086,4892,977,086,48993.293.2
1.0NARODNA SKUPŠTINA958,397,000955,497,000887,366,532887,366,53292.992.9
Izvori finansiranja za glavu 1.0
01Opšti prihodi i primanja budžeta958,397,000955,497,000887,366,532887,366,53292.992.9
2101Politički sistem958,397,000955,497,000887,366,532887,366,53292.992.9
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni poslovi i958,397,000955,497,000887,366,532887,366,53292.992.9
110
spoljni poslovi
0001Vršenje poslaničke funkcije958,397,000955,497,000887,366,532887,366,53292.992.9
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)417,227,000417,227,000410,651,612410,651,61298.498.4
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca59,604,00059,604,00058,585,22958,585,22998.398.3
413Naknade u naturi4,500,0004,500,0001,140,1001,140,10025.325.3
414Socijalna davanja zaposlenima1,500,0001,500,0001,081,8171,081,81772.172.1
415Naknade troškova za zaposlene13,000,00015,700,00015,155,57515,155,57596.596.5
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi2,500,0002,500,000323,584323,58412.912.9
417Poslanički dodatak170,384,000170,384,000162,277,764162,277,76495.295.2
422Troškovi putovanja220,000,000214,400,000172,498,817172,498,81780.580.5
423Usluge po ugovoru69,681,00069,681,00065,652,03565,652,03594.294.2
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova1,0001,000
1.1NARODNA SKUPŠTINA - STRUČNE SLUŽBE2,254,021,0002,239,294,0002,089,719,9562,089,719,95693.393.3
Izvori finansiranja za glavu 1.1
01Opšti prihodi i primanja budžeta2,254,021,0002,239,294,0002,089,719,9562,089,719,95693.393.3
2101Politički sistem2,254,021,0002,239,294,0002,089,719,9562,089,719,95693.393.3
130Opšte usluge2,254,021,0002,239,294,0002,089,719,9562,089,719,95693.393.3
0002Podrška radu Republičke izborne komisije162,600,000131,550,00059,306,16559,306,16545.145.1
413Naknade u naturi1,000,0001,000,00084,30084,3008.48.4
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi39,600,00039,600,00039,355,42039,355,42099.499.4
421Stalni troškovi1,225,0001,225,0001,006,0571,006,05782.182.1
422Troškovi putovanja5,000,0005,000,000612,958612,95812.312.3
423Usluge po ugovoru114,025,00083,825,00018,247,42918,247,42921.821.8
426Materijal600,000600,000
462Dotacije međunarodnim organizacijama350,000
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova300,000300,000
515Nematerijalna imovina500,000
0003Stručna i administrativno - tehnička podrška radu poslanika2,091,421,0002,107,744,0002,030,413,7922,030,413,79296.396.3
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)721,336,000786,336,000786,055,924786,055,924100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca109,327,000119,327,000119,125,344119,125,34499.899.8
413Naknade u naturi59,000,00056,125,00019,595,44719,595,44734.934.9
414Socijalna davanja zaposlenima12,000,00012,000,00011,999,18011,999,180100.0100.0
415Naknade troškova za zaposlene21,000,00020,940,00019,504,13919,504,13993.193.1
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi8,056,0008,056,0007,835,8857,835,88597.397.3
421Stalni troškovi155,000,000168,000,000166,303,712166,303,71299.099.0
422Troškovi putovanja18,300,00020,800,00019,374,38819,374,38893.193.1
423Usluge po ugovoru400,000,000387,000,000386,856,722386,856,722100.0100.0
424Specijalizovane usluge10,100,0007,900,0001,060,3001,060,30013.413.4
425Tekuće popravke i održavanje240,400,000240,400,000239,621,309239,621,30999.799.7
426Materijal88,200,00088,200,00063,881,42763,881,42772.472.4
462Dotacije međunarodnim organizacijama26,000,00025,300,00024,767,73424,767,73497.997.9
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate500,000800,000784,775784,77598.198.1
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova1,0001,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa1,000136,000134,558134,55898.998.9
511Zgrade i građevinski objekti3,200,0003,200,000396,000396,00012.412.4
512Mašine i oprema120,000,000120,000,000119,948,948119,948,948100.0100.0
515Nematerijalna imovina99,000,00043,223,00043,168,00043,168,00099.999.9
2PREDSEDNIK REPUBLIKE218,662,000215,520,000203,699,068203,699,06894.594.5
Izvori finansiranja za razdeo 2
01Opšti prihodi i primanja budžeta218,662,000215,520,000203,699,068203,699,06894.594.5
2101Politički sistem218,662,000215,520,000203,699,068203,699,06894.594.5
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni poslovi i218,662,000215,520,000203,699,068203,699,06894.594.5
110
spoljni poslovi
Obavljanje stručnih i drugih poslova u cilju ostvarivanja funkcije218,662,000215,520,000203,699,068203,699,06894.594.5
0004
predsednika Republike
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)117,149,000118,849,000117,757,274117,757,27499.199.1
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca17,825,00018,125,00017,932,30517,932,30598.998.9
413Naknade u naturi200,000200,000120,000120,00060.060.0
414Socijalna davanja zaposlenima1,190,0001,190,0001,097,9161,097,91692.392.3
415Naknade troškova za zaposlene1,348,0001,348,0001,112,6091,112,60982.582.5
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,800,0001,800,0001,569,6871,569,68787.287.2
421Stalni troškovi3,701,0003,701,0002,687,2002,687,20072.672.6
422Troškovi putovanja34,020,00032,020,00024,830,10024,830,10077.577.5
423Usluge po ugovoru36,900,00034,526,00033,583,27033,583,27097.397.3
425Tekuće popravke i održavanje1,000,0001,000,000508,383508,38350.850.8
426Materijal2,529,0002,529,0002,500,3242,500,32498.998.9
512Mašine i oprema1,000,000232,000
3VLADA31,970,191,00043,171,387,04941,751,607,72141,751,607,72196.796.7
Izvori finansiranja za razdeo 3
01Opšti prihodi i primanja budžeta31,862,976,00041,842,267,00040,468,904,25740,468,904,25796.796.7
06Donacije od međunarodnih organizacija94,715,000103,403,01471,477,88771,477,88769.169.1
08Dobrovoljni transferi od fizičkih i pravnih lica12,500,00012,500,000
11Primanja od inostranih zaduživanja1,212,920,0731,210,944,7771,210,944,77799.899.8
15Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih godina296,962280,800280,80094.694.6
3.1KABINET PREDSEDNIKA VLADE88,194,00088,194,00075,478,74875,478,74885.685.6
Izvori finansiranja za glavu 3.1
01Opšti prihodi i primanja budžeta88,194,00088,194,00075,478,74875,478,74885.685.6
2102Podrška radu Vlade88,194,00088,194,00075,478,74875,478,74885.685.6
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni poslovi i88,194,00088,194,00075,478,74875,478,74885.685.6
110
spoljni poslovi
0001Stručni i operativni poslovi Kabineta predsednika Vlade88,194,00088,194,00075,478,74875,478,74885.685.6
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)21,076,00018,976,00010,463,08010,463,08055.155.1
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca3,193,0002,874,0001,585,1571,585,15755.255.2
413Naknade u naturi37,00037,000
414Socijalna davanja zaposlenima147,000147,000
415Naknade troškova za zaposlene1,800,0001,620,000831,242831,24251.351.3
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi420,000420,000
421Stalni troškovi450,000450,0004,2504,2500.90.9
422Troškovi putovanja7,900,0007,900,0007,899,5497,899,549100.0100.0
423Usluge po ugovoru51,948,00054,247,00053,178,34053,178,34098.098.0
426Materijal1,221,0001,521,0001,517,1291,517,12999.799.7
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova1,0001,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa1,0001,000
KABINET PRVOG POTPREDSEDNIKA VLADE I MINISTRA
3.2FINANSIJA27,100,00026,860,00025,658,17525,658,17595.595.5
Izvori finansiranja za glavu 3.2
01Opšti prihodi i primanja budžeta27,100,00026,860,00025,658,17525,658,17595.595.5
2102Podrška radu Vlade27,100,00026,860,00025,658,17525,658,17595.595.5
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni poslovi i27,100,00026,860,00025,658,17525,658,17595.595.5
110
spoljni poslovi
Stručni i operativni poslovi Kabineta prvog potpredsednika Vlade i27,100,00026,860,00025,658,17525,658,17595.595.5
0028
ministra finansija
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)4,940,0005,370,0005,333,2315,333,23199.399.3
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca749,000829,000807,985807,98597.597.5
413Naknade u naturi46,00046,0009,0009,00019.619.6
414Socijalna davanja zaposlenima149,000149,000
415Naknade troškova za zaposlene250,000250,00024,20024,2009.79.7
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,0001,000
421Stalni troškovi165,000165,000
422Troškovi putovanja5,000,0005,000,0004,947,2084,947,20898.998.9
423Usluge po ugovoru15,400,00014,650,00014,536,55214,536,55299.299.2
425Tekuće popravke i održavanje30,00030,000
426Materijal320,000320,000
512Mašine i oprema50,00050,000
KABINET POTPREDSEDNIKA VLADE I MINISTRA
3.3UNUTRAŠNjIH POSLOVA47,607,00047,017,00046,601,40446,601,40499.199.1
Izvori finansiranja za glavu 3.3
01Opšti prihodi i primanja budžeta47,607,00047,017,00046,601,40446,601,40499.199.1