Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Status propisa

Na snazi

Prikazana Verzija

Nema dostupnih verzija

Opšte Informacije

DonosilacNarodna skupština Republike Srbije

Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Strana 49

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
0006Održavanje Dvorskog kompleksa na Dedinju77,000,00077,000,00077,000,00077,000,000100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama77,000,00077,000,00077,000,00077,000,000100.0100.0
0008Podrška radu Matice srpske71,000,00071,000,00071,000,00071,000,000100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama71,000,00071,000,00071,000,00071,000,000100.0100.0
0009Digitalizacija kulturnog nasleđa78,850,00078,850,00065,673,82265,673,82283.383.3
423Usluge po ugovoru10,000,00010,000,000370,370370,3703.73.7
424Specijalizovane usluge16,000,00016,000,00015,194,89215,194,89295.095.0
463Transferi ostalim nivoima vlasti40,850,00040,850,00038,117,56038,117,56093.393.3
481Dotacije nevladinim organizacijama12,000,00012,000,00011,991,00011,991,00099.999.9
Podrška istraživanju, zaštiti i očuvanju nematerijalnog i pokretnog236,000,000208,250,000202,957,234202,957,23497.597.5
0011
kulturnog nasleđa
423Usluge po ugovoru2,000,0002,000,0001,857,5831,857,58392.992.9
424Specijalizovane usluge38,000,00038,000,00036,961,16436,961,16497.397.3
463Transferi ostalim nivoima vlasti111,000,00091,750,00090,176,27490,176,27498.398.3
481Dotacije nevladinim organizacijama85,000,00076,500,00073,962,21373,962,21396.796.7
Podrška razvoju bibliotečko-informacione delatnosti i bibliotečko-82,000,00082,000,00078,676,33978,676,33995.995.9
0012
informacione delatnosti Saveza slepih Srbije
424Specijalizovane usluge5,000,0005,000,0002,640,0002,640,00052.852.8
463Transferi ostalim nivoima vlasti53,000,00053,000,00052,036,33952,036,33998.298.2
481Dotacije nevladinim organizacijama24,000,00024,000,00024,000,00024,000,000100.0100.0
0013Podrška radu zavoda za zaštitu spomenika kulture i istorijskih1,000,0001,000,000
463Transferi ostalim nivoima vlasti1,000,0001,000,000
0015Podrška obavljanju matične delatnosti ustanova zaštite13,500,00013,500,000
424Specijalizovane usluge500,000500,000
463Transferi ostalim nivoima vlasti13,000,00013,000,000
Obnova kulturno-istorijskog nasleđa i podsticanje razvoja Sremskih56,000,000112,000,000112,000,000112,000,000100.0100.0
0016
Karlovaca
463Transferi ostalim nivoima vlasti56,000,000112,000,000112,000,000112,000,000100.0100.0
Sufinansiranje tekućih izdataka i rashoda subjekata u kulturi koji35,000,00035,000,00035,000,00035,000,000100.0100.0
0017
uživaju posebnu brigu na osnovu Zakona o kulturi
481Dotacije nevladinim organizacijama35,000,00035,000,00035,000,00035,000,000100.0100.0
4001Zaštita i prezentacija manastira Manasija225,800,00089,350,00089,350,00089,350,000100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama225,800,00089,350,00089,350,00089,350,000100.0100.0
1203Jačanje kulturne produkcije i umetničkog stvaralaštva3,188,150,0002,758,999,0001,979,351,5221,979,351,52271.771.7
820Usluge kulture3,188,150,0002,758,999,0001,979,351,5221,979,351,52271.771.7
0001Podrška razvoju vizuelne umetnosti i multimedije130,800,000104,300,00014,342,82014,342,82013.813.8
423Usluge po ugovoru800,000800,000
424Specijalizovane usluge30,000,00028,500,0003,500,0003,500,00012.312.3
463Transferi ostalim nivoima vlasti50,000,00037,500,0002,350,8002,350,8006.36.3
481Dotacije nevladinim organizacijama50,000,00037,500,0008,492,0208,492,02022.622.6
0002Podrška filmskoj umetnosti i ostalom audiovizuelnom stvaralaštvu2,146,900,0001,825,749,0001,303,693,0761,303,693,07671.471.4
423Usluge po ugovoru400,000400,000
424Specijalizovane usluge80,000,00033,822,00024,916,95424,916,95473.773.7
454Subvencije privatnim preduzećima2,000,000,0001,731,652,0001,241,776,1221,241,776,12271.771.7
463Transferi ostalim nivoima vlasti26,500,00035,875,00035,000,00035,000,00097.697.6
481Dotacije nevladinim organizacijama40,000,00024,000,0002,000,0002,000,0008.38.3
0003Podrška razvoju književnog stvaralaštva i izdavaštva190,200,000178,200,000171,054,746171,054,74696.096.0
423Usluge po ugovoru2,200,0002,200,0002,098,7652,098,76595.495.4
424Specijalizovane usluge136,000,000117,000,000111,965,317111,965,31795.795.7
463Transferi ostalim nivoima vlasti12,000,00020,000,00018,599,45918,599,45993.093.0
481Dotacije nevladinim organizacijama40,000,00039,000,00038,391,20438,391,20498.498.4
0004Podrška razvoju muzičkog stvaralaštva106,450,000100,950,00098,155,57398,155,57397.297.2
423Usluge po ugovoru400,000400,000370,370370,37092.692.6
424Specijalizovane usluge19,050,00019,050,00018,047,63218,047,63294.794.7
463Transferi ostalim nivoima vlasti25,000,00035,000,00034,293,20634,293,20698.098.0
481Dotacije nevladinim organizacijama62,000,00046,500,00045,444,36545,444,36597.797.7
0006Podrška kulturnoj delatnosti društveno osetljivih grupa76,200,00059,950,00022,386,65422,386,65437.337.3
423Usluge po ugovoru1,200,0001,200,000987,654987,65482.382.3
424Specijalizovane usluge10,000,00010,000,0003,655,0003,655,00036.636.6
463Transferi ostalim nivoima vlasti20,000,00015,000,0004,854,0004,854,00032.432.4
481Dotacije nevladinim organizacijama45,000,00033,750,00012,890,00012,890,00038.238.2
0008Digitalizacija savremenog stvaralaštva19,400,00019,400,00010,892,70710,892,70756.156.1
423Usluge po ugovoru400,000400,000
424Specijalizovane usluge5,000,0005,000,0004,487,2904,487,29089.789.7
463Transferi ostalim nivoima vlasti8,000,0008,000,0006,405,4176,405,41780.180.1
481Dotacije nevladinim organizacijama6,000,0006,000,000
0010Podrška jačanju savremenog stvaralaštva Srba u inostranstvu30,400,00024,400,00023,672,42023,672,42097.097.0
423Usluge po ugovoru400,000400,000370,370370,37092.692.6
424Specijalizovane usluge30,000,00024,000,00023,302,05023,302,05097.197.1
0011Podrška razvoju umetničke igre62,400,00050,650,00047,039,24247,039,24292.992.9
423Usluge po ugovoru400,000400,000370,370370,37092.692.6
424Specijalizovane usluge5,000,0005,000,0003,400,0003,400,00068.068.0
463Transferi ostalim nivoima vlasti10,000,00010,000,0008,024,9728,024,97280.280.2
481Dotacije nevladinim organizacijama47,000,00035,250,00035,243,90035,243,900100.0100.0
0012Podrška jačanju pozorišne umetnosti110,400,000110,400,0003,997,0003,997,0003.63.6
423Usluge po ugovoru400,000400,000
424Specijalizovane usluge20,000,00020,000,000
463Transferi ostalim nivoima vlasti55,000,00055,000,0003,400,0003,400,0006.26.2
481Dotacije nevladinim organizacijama35,000,00035,000,000597,000597,0001.71.7
4001Prestonica kulture Srbije315,000,000285,000,000284,117,284284,117,28499.799.7
423Usluge po ugovoru1,500,0001,500,000617,284617,28441.241.2
463Transferi ostalim nivoima vlasti313,500,000283,500,000283,500,000283,500,000100.0100.0
1205Međunarodna kulturna saradnja482,800,000486,314,160424,894,506424,894,50687.487.4
820Usluge kulture482,800,000486,314,160424,894,506424,894,50687.487.4
0005Evropske integracije i saradnja sa međunarodnim organizacijama149,900,000142,900,00095,684,64195,684,64167.067.0
423Usluge po ugovoru900,000900,00077,16077,1608.68.6
424Specijalizovane usluge30,000,00027,000,00011,821,82711,821,82743.843.8
462Dotacije međunarodnim organizacijama70,000,00066,000,00065,634,40465,634,40499.499.4
463Transferi ostalim nivoima vlasti9,000,0009,000,0002,000,0002,000,00022.222.2
481Dotacije nevladinim organizacijama40,000,00040,000,00016,151,25016,151,25040.440.4
0006Bilateralna saradnja i Međunarodna kulturna razmena245,900,000232,457,102226,941,938226,941,93897.697.6
423Usluge po ugovoru900,000900,000291,267291,26732.432.4
424Specijalizovane usluge158,000,000106,557,102103,549,831103,549,83197.297.2
463Transferi ostalim nivoima vlasti15,000,00015,000,00013,832,19313,832,19392.292.2
481Dotacije nevladinim organizacijama72,000,000110,000,000109,268,647109,268,64799.399.3
7010IPA Podrška za učešće u programima EU87,000,000110,957,058102,267,927102,267,92792.292.2
423Usluge po ugovoru7,142,6744,897,8824,897,88268.668.6
424Specijalizovane usluge5,000,0007,814,3851,707,1501,707,15021.821.8
462Dotacije međunarodnim organizacijama82,000,00096,000,00095,662,89595,662,89599.699.6
1206Priznanja za doprinos kulturi347,000,000326,100,000322,170,660322,170,66098.898.8
820Usluge kulture347,000,000326,100,000322,170,660322,170,66098.898.8
0001Nacionalna priznanja za vrhunski doprinos u kulturi347,000,000326,100,000322,170,660322,170,66098.898.8
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta347,000,000326,100,000322,170,660322,170,66098.898.8
29.1USTANOVE KULTURE11,520,179,00012,074,902,4538,159,080,6078,159,080,60767.667.6
Izvori finansiranja za glavu 29.1
01Opšti prihodi i primanja budžeta10,304,352,00010,162,636,0006,982,536,1086,982,536,10868.768.7
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika780,878,0001,059,758,507862,056,457862,056,45781.381.3
05Donacije od inostranih zemalja1,900,0001,900,000
06Donacije od međunarodnih organizacija7,039,0007,039,000
07Transferi od drugih nivoa vlasti399,900,000399,900,00010,299,15010,299,1502.62.6
08Dobrovoljni transferi od fizičkih i pravnih lica26,110,00026,110,0001,864,6581,864,6587.17.1
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina357,876,925295,069,620295,069,62082.582.5
15Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih godina46,062,9935,917,5955,917,59512.812.8
17Neutrošena sredstva transfera od drugih nivoa vlasti13,619,0281,337,0201,337,0209.89.8
1202Unapređenje sistema zaštite kulturnog nasleđa7,468,750,0007,955,600,9585,200,507,3705,200,507,37065.465.4
820Usluge kulture7,468,750,0007,955,600,9585,200,507,3705,200,507,37065.465.4
0010Podrška radu ustanova u oblasti zaštite i očuvanja kulturnog nasleđa5,819,293,0006,393,242,9584,962,403,0874,962,403,08777.677.6
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)1,875,306,0001,961,904,0031,918,284,6451,918,284,64597.897.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca283,366,000300,717,385292,016,621292,016,62197.197.1
413Naknade u naturi9,373,0007,403,7704,454,4024,454,40260.260.2
414Socijalna davanja zaposlenima47,055,00049,058,30740,161,71640,161,71681.981.9
415Naknade troškova za zaposlene33,800,00038,257,00032,807,35332,807,35385.885.8
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi33,500,00073,316,87865,345,03165,345,03189.189.1
421Stalni troškovi727,050,000787,430,085724,479,897724,479,89792.092.0
422Troškovi putovanja102,400,000130,915,46096,324,72296,324,72273.673.6
423Usluge po ugovoru397,643,000588,130,765483,562,822483,562,82282.282.2
424Specijalizovane usluge700,325,000730,855,040577,187,769577,187,76979.079.0
425Tekuće popravke i održavanje130,920,000160,884,869131,539,058131,539,05881.881.8
426Materijal135,035,000160,085,727128,233,193128,233,19380.180.1
462Dotacije međunarodnim organizacijama750,0003,050,0002,869,8822,869,88294.194.1
481Dotacije nevladinim organizacijama100,00062,05762,05762.162.1
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate11,065,00015,713,52511,179,18211,179,18271.171.1
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova6,400,00071,544,00070,452,37570,452,37598.598.5
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa250,0001,978,0001,467,5041,467,50474.274.2
511Zgrade i građevinski objekti1,097,935,0001,051,325,000195,459,122195,459,12218.618.6
512Mašine i oprema131,120,000139,083,14390,272,53290,272,53264.964.9
515Nematerijalna imovina91,700,000113,160,00090,852,59290,852,59280.380.3
523Zalihe robe za dalju prodaju4,300,0008,330,0005,390,6125,390,61264.764.7
0014Digitalizacija u oblasti zaštite i očuvanja kulturnog nasleđa76,800,00080,700,00066,733,39966,733,39982.782.7
422Troškovi putovanja200,000200,00074,64474,64437.337.3
423Usluge po ugovoru45,000,00045,000,00037,951,54037,951,54084.384.3