Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Status propisa

Na snazi

Prikazana Verzija

Nema dostupnih verzija

Opšte Informacije

DonosilacNarodna skupština Republike Srbije

Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Strana 36

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
0003Stručna i administrativna podrška za sprovođenje mera podsticaja1,212,429,0001,212,429,000830,175,843830,175,84368.568.5
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)430,313,000439,313,000434,741,672434,741,67299.099.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca65,195,00066,595,00065,865,60765,865,60798.998.9
413Naknade u naturi500,000500,000
414Socijalna davanja zaposlenima1,500,0004,700,0004,410,2524,410,25293.893.8
415Naknade troškova za zaposlene6,161,0006,161,0005,507,8505,507,85089.489.4
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi300,000950,000839,163839,16388.388.3
421Stalni troškovi70,402,00063,852,00043,965,64943,965,64968.968.9
422Troškovi putovanja5,000,0006,000,0005,531,6235,531,62392.292.2
423Usluge po ugovoru353,800,000353,300,000233,909,455233,909,45566.266.2
424Specijalizovane usluge7,000,0007,000,000
425Tekuće popravke i održavanje16,658,00015,458,0004,410,0494,410,04928.528.5
426Materijal70,000,00063,000,00018,948,21718,948,21730.130.1
444Prateći troškovi zaduživanja500,000500,000156,428156,42831.331.3
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate600,000600,000219,395219,39536.636.6
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova10,000,00010,000,0002,731,4562,731,45627.327.3
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa6,000,0006,000,000
511Zgrade i građevinski objekti3,000,0003,000,000
512Mašine i oprema100,000,000100,000,0008,939,0288,939,0288.98.9
513Ostale nekretnine i oprema500,000500,000
515Nematerijalna imovina65,000,00065,000,000
0005Kreditna podrška u poljoprivredi1,300,000,0001,289,843,2521,182,686,3871,182,686,38791.791.7
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama1,300,000,0001,289,843,2521,182,686,3871,182,686,38791.791.7
0006Posebni podsticaji300,000,000270,000,000177,573,912177,573,91265.865.8
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama300,000,000270,000,000177,573,912177,573,91265.865.8
0007Pravila i mere uređenja tržišta1,000,000,000967,506,000947,505,112947,505,11297.997.9
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama1,000,000,000967,506,000947,505,112947,505,11297.997.9
4005IPARD6,357,000,0006,199,650,000693,871,093693,871,09311.211.2
444Prateći troškovi zaduživanja6,000,0006,000,0001,321,4671,321,46722.022.0
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama6,294,000,0006,136,650,000692,549,626692,549,62611.311.3
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa57,000,00057,000,000
4007Projekat tržišno orijentisane poljoprivrede1,734,810,0001,734,810,000944,118,573944,118,57354.454.4
421Stalni troškovi20,000,00020,000,0004,554,5964,554,59622.822.8
422Troškovi putovanja4,000,0004,000,0001,224,1101,224,11030.630.6
423Usluge po ugovoru400,000,000396,549,000159,698,203159,698,20340.340.3
425Tekuće popravke i održavanje20,000,0006,359,4746,359,47431.831.8
426Materijal3,800,0003,800,000887,025887,02523.323.3
444Prateći troškovi zaduživanja10,0003,311,0003,205,9753,205,97596.896.8
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama757,000,000757,000,000615,048,923615,048,92381.281.2
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate150,00043,39843,39828.928.9
512Mašine i oprema550,000,000390,000,000126,936,216126,936,21632.532.5
515Nematerijalna imovina140,000,00026,160,65326,160,65318.718.7
IPA 2021 - Jačanje institucionalnih kapaciteta nadležnih138,040,000138,040,000
7094
institucija u cilju uspostavljanja funkcionalnog IACS sistema
423Usluge po ugovoru138,040,000138,040,000
24.7UPRAVA ZA POLjOPRIVREDNO ZEMLjIŠTE598,164,000576,438,000418,191,290418,191,29072.572.5
Izvori finansiranja za glavu 24.7
01Opšti prihodi i primanja budžeta598,164,000576,438,000418,191,290418,191,29072.572.5
0102
Zaštita, uređenje, korišćenje i upravljanje poljoprivrednim zemljištem598,164,000576,438,000418,191,290418,191,29072.572.5
420Poljoprivreda, šumarstvo, lov i ribolov598,164,000576,438,000418,191,290418,191,29072.572.5
0001Podrška uređenju poljoprivrednog zemljišta295,000,000235,300,000134,317,154134,317,15457.157.1
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama115,000,00082,579,00053,199,94153,199,94164.464.4
463Transferi ostalim nivoima vlasti180,000,000152,721,00081,117,21381,117,21353.153.1
0002Podrška zaštiti i korišćenju poljoprivrednog zemljišta8,001,0007,201,0002,553,8582,553,85835.535.5
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama8,000,0007,200,0002,553,8582,553,85835.535.5
462Dotacije međunarodnim organizacijama1,0001,000
Stručna i administrativna podrška u upravljanju poljoprivrednim295,163,000333,937,000281,320,278281,320,27884.284.2
0003
zemljištem
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)70,654,00073,154,00072,453,79872,453,79899.099.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca10,705,00011,084,00010,976,75110,976,75199.099.0
413Naknade u naturi1,0001,000
414Socijalna davanja zaposlenima1,083,0001,083,000683,791683,79163.163.1
415Naknade troškova za zaposlene1,100,0001,100,000975,304975,30488.788.7
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi209,000209,000105,000105,00050.250.2
421Stalni troškovi6,205,0005,585,0003,600,4513,600,45164.564.5
422Troškovi putovanja2,500,0002,500,0001,120,5501,120,55044.844.8
423Usluge po ugovoru112,529,000101,277,00065,688,76465,688,76464.964.9
424Specijalizovane usluge1,300,0001,300,000916,500916,50070.570.5
425Tekuće popravke i održavanje4,518,0004,067,000913,593913,59322.522.5
426Materijal7,620,0006,858,0003,667,7053,667,70553.553.5
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate200,000200,00089,42089,42044.744.7
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova65,339,00065,339,00065,321,09665,321,096100.0100.0
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa1,000,00051,000,00049,335,55549,335,55596.796.7
512Mašine i oprema6,500,0005,850,0003,631,2003,631,20062.162.1
515Nematerijalna imovina3,700,0003,330,0001,840,8001,840,80055.355.3
25MINISTARSTVO ZAŠTITE ŽIVOTNE SREDINE23,800,338,00025,045,955,04020,410,711,71920,410,711,71981.581.5
Izvori finansiranja za razdeo 25
01Opšti prihodi i primanja budžeta12,531,796,00012,063,530,00011,605,320,37511,605,320,37596.296.2
05Donacije od inostranih zemalja268,913,000268,913,000
06Donacije od međunarodnih organizacija88,901,00088,901,00033,434,83833,434,83837.637.6
11Primanja od inostranih zaduživanja6,167,913,0007,878,821,4267,868,061,0447,868,061,04499.999.9
15Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih godina2,974,6142,974,6142,974,614100.0100.0
56Finansijska pomoć EU4,742,815,0004,742,815,000900,920,848900,920,84819.019.0
25.0MINISTARSTVO ZAŠTITE ŽIVOTNE SREDINE23,025,161,00024,280,673,04019,679,165,93219,679,165,93281.081.0
Izvori finansiranja za glavu 25.0
01Opšti prihodi i primanja budžeta11,756,619,00011,298,248,00010,873,774,58810,873,774,58896.296.2
05Donacije od inostranih zemalja268,913,000268,913,000
06Donacije od međunarodnih organizacija88,901,00088,901,00033,434,83833,434,83837.637.6
11Primanja od inostranih zaduživanja6,167,913,0007,878,821,4267,868,061,0447,868,061,04499.999.9
15Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih godina2,974,6142,974,6142,974,614100.0100.0
56Finansijska pomoć EU4,742,815,0004,742,815,000900,920,848900,920,84819.019.0
0404Upravljanje zaštitom životne sredine1,931,489,0003,445,246,0003,210,279,8483,210,279,84893.293.2
560Zaštita životne sredine neklasifikovana na drugom mestu1,931,489,0003,445,246,0003,210,279,8483,210,279,84893.293.2
0002Uređenje politike zaštite životne sredine87,071,00095,895,00078,736,35978,736,35982.182.1
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)56,900,00064,800,00064,396,85964,396,85999.499.4
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca8,621,0009,821,0009,738,8299,738,82999.299.2
415Naknade troškova za zaposlene1,350,0001,350,0001,231,1711,231,17191.291.2
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi200,000
422Troškovi putovanja2,500,0002,424,0001,289,2521,289,25253.253.2
423Usluge po ugovoru17,500,00017,500,0002,080,2472,080,24711.911.9
0003Inspekcija za zaštitu životne sredine i ribarstvo206,610,000206,860,000193,908,712193,908,71293.793.7
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)169,092,000169,092,000159,826,675159,826,67594.594.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca25,618,00025,618,00024,213,74224,213,74294.594.5
415Naknade troškova za zaposlene2,600,0002,600,0002,553,6822,553,68298.298.2
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,500,0001,750,0001,672,8161,672,81695.695.6
422Troškovi putovanja3,650,0003,650,0003,585,2773,585,27798.298.2
423Usluge po ugovoru2,150,0002,150,00056,52056,5202.62.6
424Specijalizovane usluge2,000,0002,000,0002,000,0002,000,000100.0100.0
0004Administracija i upravljanje696,808,0001,648,636,0001,508,682,8091,508,682,80991.591.5
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)191,228,000191,228,000187,460,353187,460,35398.098.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca28,402,00028,402,00027,902,21727,902,21798.298.2
413Naknade u naturi700,000700,000
414Socijalna davanja zaposlenima7,826,00010,146,0009,353,4839,353,48392.292.2
415Naknade troškova za zaposlene8,100,0008,100,0005,726,5225,726,52270.770.7
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,500,0002,500,0001,946,3841,946,38477.977.9
421Stalni troškovi39,350,00049,250,00041,734,28341,734,28384.784.7
422Troškovi putovanja11,000,0009,900,0003,066,1183,066,11831.031.0
423Usluge po ugovoru206,902,000205,189,000156,325,696156,325,69676.276.2
424Specijalizovane usluge6,700,00040,700,00040,497,90040,497,90099.599.5
425Tekuće popravke i održavanje15,180,00014,975,00011,386,27211,386,27276.076.0
426Materijal48,000,00046,803,00030,196,14730,196,14764.564.5
462Dotacije međunarodnim organizacijama19,740,00017,766,00015,765,62515,765,62588.788.7
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate2,700,0002,700,000907,546907,54633.633.6
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova35,000,000911,362,000877,027,155877,027,15596.296.2
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa700,0002,163,0002,159,0882,159,08899.899.8
512Mašine i oprema30,280,00027,252,00020,158,02120,158,02174.074.0
515Nematerijalna imovina43,500,00079,500,00077,070,00077,070,00096.996.9
Podrška radu Direktorata za radijacionu i nuklearnu sigurnost i245,500,000245,500,000245,500,000245,500,000100.0100.0
0005
bezbednost Srbije
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama245,500,000245,500,000245,500,000245,500,000100.0100.0
0014Podsticaji za kupovinu ekološki prihvatljivih vozila170,000,000512,000,000452,589,008452,589,00888.488.4
454Subvencije privatnim preduzećima170,000,000512,000,000452,589,008452,589,00888.488.4
Interventne mere u vanrednim okolnostima zagađivanja životne sredine10,000,0001,000,000
0015
i druge interventne mere
424Specijalizovane usluge10,000,0001,000,000
4008Smanjenje zagađenja vazduha u Srbiji iz individualnih izvora130,000,000116,298,000116,020,696116,020,69699.899.8
463Transferi ostalim nivoima vlasti130,000,000116,298,000116,020,696116,020,69699.899.8
4010Zaštita i očuvanje voda kao prirodnih resursa30,000,00089,810,00089,805,80289,805,802100.0100.0