Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Status propisa

Na snazi

Prikazana Verzija

Nema dostupnih verzija

Opšte Informacije

DonosilacNarodna skupština Republike Srbije

Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Strana 15

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
425Tekuće popravke i održavanje40,000,00037,635,56129,150,24529,150,24577.577.5
511Zgrade i građevinski objekti5,000,0005,000,0002,343,7512,343,75146.946.9
512Mašine i oprema32,000,00031,346,27710,775,04010,775,04034.434.4
6.7OSNOVNI SUDOVI17,329,877,00017,903,900,00017,231,657,21317,231,657,21396.296.2
Izvori finansiranja za glavu 6.7
01Opšti prihodi i primanja budžeta15,368,028,00015,779,151,00015,649,353,89115,649,353,89199.299.2
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika1,961,845,0001,963,845,0001,430,139,7081,430,139,70872.872.8
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina4,000160,904,000152,163,614152,163,61494.694.6
1603Rad sudova17,329,877,00017,903,900,00017,231,657,21317,231,657,21396.296.2
330Sudovi17,329,877,00017,903,900,00017,231,657,21317,231,657,21396.296.2
0015Sprovođenje sudskih postupaka Osnovnih sudova8,370,072,0008,838,238,6138,315,138,6878,315,138,68794.194.1
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)4,017,922,0004,287,637,0003,852,231,6113,852,231,61189.889.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca608,817,000650,225,000583,640,229583,640,22989.889.8
413Naknade u naturi3,830,0003,830,0003,623,6753,623,67594.694.6
414Socijalna davanja zaposlenima3,001,00021,501,00021,184,36921,184,36998.598.5
415Naknade troškova za zaposlene65,000,00070,500,00068,277,08968,277,08996.896.8
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi7,501,00029,501,00029,345,72729,345,72799.599.5
421Stalni troškovi840,000,000840,004,019827,806,215827,806,21598.598.5
422Troškovi putovanja7,001,00019,732,26919,222,12919,222,12997.497.4
423Usluge po ugovoru2,150,000,0002,060,397,8642,058,386,8532,058,386,85399.999.9
426Materijal220,000,000198,656,370197,605,877197,605,87799.599.5
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate5,000,0002,641,9971,772,9571,772,95767.167.1
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova252,000,000462,126,311460,726,938460,726,93899.799.7
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa190,000,000191,485,783191,315,019191,315,01999.999.9
Administrativna podrška sprovođenju sudskih postupaka Osnovnih8,959,805,0009,065,661,3878,916,518,5268,916,518,52698.498.4
0016
sudova
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)6,859,576,0006,859,576,0006,782,813,6596,782,813,65998.998.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,039,356,0001,039,356,0001,027,841,7551,027,841,75598.998.9
413Naknade u naturi22,500,00022,500,00016,160,14116,160,14171.871.8
414Socijalna davanja zaposlenima560,001,000666,101,000629,442,628629,442,62894.594.5
415Naknade troškova za zaposlene255,264,000264,264,000260,485,097260,485,09798.698.6
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi121,108,000117,108,000105,202,355105,202,35589.889.8
423Usluge po ugovoru2,000,0001,850,0001,850,00092.592.5
425Tekuće popravke i održavanje56,000,00050,048,83148,773,36948,773,36997.597.5
511Zgrade i građevinski objekti11,000,00010,894,00010,786,45710,786,45799.099.0
512Mašine i oprema35,000,00033,813,55633,163,06533,163,06598.198.1
6.8PRIVREDNI SUDOVI5,119,088,0004,094,358,0003,634,527,5243,634,527,52488.888.8
Izvori finansiranja za glavu 6.8
01Opšti prihodi i primanja budžeta4,820,237,0003,767,407,0003,409,512,3453,409,512,34590.590.5
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika298,847,000299,647,000210,850,431210,850,43170.470.4
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina4,00027,304,00014,164,74814,164,74851.951.9
1603Rad sudova5,119,088,0004,094,358,0003,634,527,5243,634,527,52488.888.8
330Sudovi5,119,088,0004,094,358,0003,634,527,5243,634,527,52488.888.8
0017Sprovođenje sudskih postupaka Privrednih sudova3,742,701,0002,704,471,0002,281,491,5192,281,491,51984.484.4
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)627,033,000668,466,000598,576,926598,576,92689.589.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca94,998,000101,635,00090,684,40590,684,40589.289.2
413Naknade u naturi467,000467,000386,438386,43882.782.7
414Socijalna davanja zaposlenima301,0005,301,0004,142,4054,142,40578.178.1
415Naknade troškova za zaposlene6,500,0007,500,0006,007,5416,007,54180.180.1
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,901,0005,501,0003,262,3593,262,35959.359.3
421Stalni troškovi120,000,000128,000,000113,334,248113,334,24888.588.5
422Troškovi putovanja8,001,0008,001,0006,756,0646,756,06484.484.4
423Usluge po ugovoru74,500,00074,070,00055,269,40955,269,40974.674.6
426Materijal68,500,00067,503,24854,090,27054,090,27080.180.1
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate1,500,0001,500,000506,634506,63433.833.8
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova1,739,000,0001,566,526,7521,327,981,9751,327,981,97584.884.8
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa1,000,000,00070,000,00020,492,84620,492,84629.329.3
Administrativna podrška sprovođenju sudskih postupaka Privrednih1,376,387,0001,389,887,0001,353,036,0041,353,036,00497.397.3
0018
sudova
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)1,062,031,0001,062,031,0001,052,429,7881,052,429,78899.199.1
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca160,902,000160,902,000159,445,883159,445,88399.199.1
413Naknade u naturi3,400,0003,400,0002,289,0602,289,06067.367.3
414Socijalna davanja zaposlenima87,688,000100,388,00087,068,32787,068,32786.786.7
415Naknade troškova za zaposlene25,500,00025,500,00024,305,66624,305,66695.395.3
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi15,866,00015,866,00011,746,25011,746,25074.074.0
423Usluge po ugovoru800,000500,000500,00062.562.5
425Tekuće popravke i održavanje10,000,00010,000,0008,624,1838,624,18386.286.2
511Zgrade i građevinski objekti3,000,0003,000,0001,285,1781,285,17842.842.8
512Mašine i oprema8,000,0008,000,0005,341,6695,341,66966.866.8
6.9PREKRŠAJNI SUDOVI7,132,986,0007,663,693,3187,414,847,4137,414,847,41396.896.8
Izvori finansiranja za glavu 6.9
01Opšti prihodi i primanja budžeta6,478,997,0006,915,993,0006,858,664,4866,858,664,48699.299.2
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika653,985,000654,785,000486,494,894486,494,89474.374.3
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina4,00092,915,31869,688,03369,688,03375.075.0
1603Rad sudova7,132,986,0007,663,693,3187,414,847,4137,414,847,41396.896.8
330Sudovi7,132,986,0007,663,693,3187,414,847,4137,414,847,41396.896.8
0019Sprovođenje sudskih postupaka Prekršajnih sudova3,981,710,0004,455,372,4814,250,842,0754,250,842,07595.495.4
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)1,323,788,0001,426,666,0001,284,462,2211,284,462,22190.090.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca200,554,000216,472,000194,613,959194,613,95989.989.9
413Naknade u naturi2,201,0002,201,0001,436,0731,436,07365.265.2
414Socijalna davanja zaposlenima1,001,00012,001,00011,797,33611,797,33698.398.3
415Naknade troškova za zaposlene25,964,00029,464,00028,340,20328,340,20396.296.2
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi3,501,00015,212,31814,913,91814,913,91898.098.0
421Stalni troškovi440,000,000408,170,750386,458,532386,458,53294.794.7
422Troškovi putovanja7,001,0006,313,0494,031,5204,031,52063.963.9
423Usluge po ugovoru900,000,000798,240,399792,480,595792,480,59599.399.3
426Materijal102,700,00088,273,71882,477,24582,477,24593.493.4
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate2,000,0001,491,117544,156544,15636.536.5
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova970,000,0001,447,867,1291,446,401,9121,446,401,91299.999.9
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa3,000,0003,000,0002,884,4042,884,40496.196.1
Administrativna podrška sprovođenju sudskih postupaka Prekršajnih3,151,276,0003,208,320,8373,164,005,3383,164,005,33898.698.6
0020
sudova
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)2,422,301,0002,437,301,0002,424,491,4722,424,491,47299.599.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca366,982,000369,482,000367,368,335367,368,33599.499.4
413Naknade u naturi7,300,0007,300,0005,453,9805,453,98074.774.7
414Socijalna davanja zaposlenima192,001,000233,701,000220,780,688220,780,68894.594.5
415Naknade troškova za zaposlene86,000,00086,700,00084,924,39584,924,39598.098.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi50,192,00050,192,00038,307,10038,307,10076.376.3
423Usluge po ugovoru800,000528,704528,70466.166.1
425Tekuće popravke i održavanje13,500,00012,024,26611,616,87911,616,87996.696.6
511Zgrade i građevinski objekti3,000,0001,500,0001,499,3021,499,302100.0100.0
512Mašine i oprema10,000,0009,320,5719,034,4849,034,48496.996.9
7VISOKI SAVET TUŽILAŠTVA184,354,000186,854,000179,695,006179,695,00696.296.2
Izvori finansiranja za razdeo 7
01Opšti prihodi i primanja budžeta184,354,000186,854,000179,695,006179,695,00696.296.2
1602Uređenje i upravljanje u sistemu pravosuđa184,354,000186,854,000179,695,006179,695,00696.296.2
330Sudovi184,354,000186,854,000179,695,006179,695,00696.296.2
0003Rad veća Visokog saveta tužilaštva10,000,0009,704,0009,703,2259,703,225100.0100.0
423Usluge po ugovoru10,000,0009,704,0009,703,2259,703,225100.0100.0
0004Rad administrativne kancelarije Visokog saveta tužilaštva174,354,000177,150,000169,991,781169,991,78196.096.0
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)118,881,000120,481,000119,941,787119,941,78799.699.6
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca17,632,00017,982,00017,869,28917,869,28999.499.4
413Naknade u naturi260,000260,000259,350259,35099.899.8
414Socijalna davanja zaposlenima1,321,0002,026,0002,010,9192,010,91999.399.3
415Naknade troškova za zaposlene3,870,0005,901,0005,800,9515,800,95198.398.3
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi200,000215,000211,268211,26898.398.3
421Stalni troškovi1,950,0001,935,0001,920,1701,920,17099.299.2
422Troškovi putovanja9,500,0009,500,0008,093,1008,093,10085.285.2
423Usluge po ugovoru6,800,0006,150,0006,099,8796,099,87999.299.2
424Specijalizovane usluge1,000,0001,000,000990,700990,70099.199.1
425Tekuće popravke i održavanje432,000432,000349,013349,01380.880.8
426Materijal2,400,0002,160,0002,109,8672,109,86797.797.7
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate100,000100,00098,14698,14698.198.1
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova6,800,0006,120,0001,531,1281,531,12825.025.0
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa508,000458,000352,261352,26176.976.9
512Mašine i oprema1,900,0001,710,0001,697,4701,697,47099.399.3
515Nematerijalna imovina800,000720,000656,483656,48391.291.2
8JAVNA TUŽILAŠTVA11,159,059,00011,400,435,00011,265,184,51911,265,184,51998.898.8
Izvori finansiranja za razdeo 8
01Opšti prihodi i primanja budžeta10,962,746,00011,174,658,00011,051,744,50311,051,744,50398.998.9
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika196,313,000201,537,000192,280,765192,280,76595.495.4
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina24,240,00021,159,25221,159,25287.387.3
8.0JAVNA TUŽILAŠTVA11,607,00011,607,00011,077,09011,077,09095.495.4
Izvori finansiranja za glavu 8.0
01Opšti prihodi i primanja budžeta11,607,00011,607,00011,077,09011,077,09095.495.4