Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Status propisa

Na snazi

Prikazana Verzija

Nema dostupnih verzija

Opšte Informacije

DonosilacNarodna skupština Republike Srbije

Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Strana 28

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
462Dotacije međunarodnim organizacijama3,100,0003,100,0002,942,2262,942,22694.994.9
463Transferi ostalim nivoima vlasti100,000,00090,000,00090,000,00090,000,000100.0100.0
0006Reforma inspekcijskog nadzora3,085,0003,085,0002,610,7082,610,70884.684.6
423Usluge po ugovoru3,085,0003,085,0002,610,7082,610,70884.684.6
21MINISTARSTVO PRIVREDE36,118,087,00041,433,887,74239,883,214,82239,883,214,82296.396.3
Izvori finansiranja za razdeo 21
01Opšti prihodi i primanja budžeta35,761,593,00039,006,822,00037,502,955,29537,502,955,29596.196.1
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika353,194,000353,194,000308,112,551308,112,55187.287.2
06Donacije od međunarodnih organizacija3,300,0003,300,0001,575,2341,575,23447.747.7
11Primanja od inostranih zaduživanja2,069,952,2502,069,952,2502,069,952,250100.0100.0
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina619,492619,492619,492100.0100.0
21.0MINISTARSTVO PRIVREDE35,284,151,00040,606,270,25039,108,591,67539,108,591,67596.396.3
Izvori finansiranja za glavu 21.0
01Opšti prihodi i primanja budžeta35,284,151,00038,536,318,00037,038,639,42637,038,639,42696.196.1
11Primanja od inostranih zaduživanja2,069,952,2502,069,952,2502,069,952,250100.0100.0
1503Razvoj nacionalnog sistema infrastrukture kvaliteta198,101,000146,941,00098,710,38898,710,38867.267.2
410Opšti ekonomski i komercijalni poslovi i poslovi po pitanju rada198,101,000146,941,00098,710,38898,710,38867.267.2
0001Uređenje u oblasti bezbednosti i kvaliteta proizvoda na tržištu46,501,00046,501,00044,710,38844,710,38896.196.1
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)39,817,00039,817,00038,480,00438,480,00496.696.6
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca6,033,0006,033,0005,829,7215,829,72196.696.6
415Naknade troškova za zaposlene500,000500,000355,663355,66371.171.1
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi151,000151,00045,00045,00029.829.8
PROIZVOD INFO-Uspostavljanje jedinstvenog digitalnog servisa u51,600,00046,440,000
4001
vezi sa tehničkim propisima
423Usluge po ugovoru2,500,0002,250,000
512Mašine i oprema17,600,00015,840,000
515Nematerijalna imovina31,500,00028,350,000
Program finansijske podrške - Korišćenjem standarda do100,000,00054,000,00054,000,00054,000,000100.0100.0
4004
konkurentnijih proizvoda
454Subvencije privatnim preduzećima100,000,00054,000,00054,000,00054,000,000100.0100.0
1505Regionalni razvoj2,930,819,0003,401,102,0003,213,010,5303,213,010,53094.594.5
411Opšti ekonomski i komercijalni poslovi2,900,319,0003,372,152,0003,198,010,5303,198,010,53094.894.8
4004Podrška razvoju poslovne infrastrukture2,900,319,0003,312,152,0003,186,989,7303,186,989,73096.296.2
463Transferi ostalim nivoima vlasti520,000,0002,913,537,0002,906,348,7612,906,348,76199.899.8
511Zgrade i građevinski objekti2,380,319,000398,615,000280,640,968280,640,96870.470.4
4006Srpsko-kineski industrijski park „Mihajlo Pupin“ u Beogradu60,000,00011,020,80011,020,80018.418.4
511Zgrade i građevinski objekti60,000,00011,020,80011,020,80018.418.4
474Višenamenski razvojni projekti30,500,00028,950,00015,000,00015,000,00051.851.8
0004Podsticanje ravnomernog regionalnog razvoja30,000,00028,500,00015,000,00015,000,00052.652.6
424Specijalizovane usluge15,000,00015,000,00015,000,00015,000,000100.0100.0
463Transferi ostalim nivoima vlasti15,000,00013,500,000
4005Program razvoja Podrinja500,000450,000
463Transferi ostalim nivoima vlasti500,000450,000
1508Uređenje i nadzor u oblasti privrednog i regionalnog razvoja3,102,231,0008,841,760,2508,252,364,4378,252,364,43793.393.3
410Opšti ekonomski i komercijalni poslovi i poslovi po pitanju rada3,102,231,0008,841,760,2508,252,364,4378,252,364,43793.393.3
0001Kontrola i nadzor nad radom javnih preduzeća29,441,00031,191,00030,582,75530,582,75598.098.0
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)24,994,00026,494,00026,133,29426,133,29498.698.6
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca3,787,0004,037,0003,959,1943,959,19498.198.1
415Naknade troškova za zaposlene400,000400,000272,999272,99968.268.2
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi260,000260,000217,268217,26883.683.6
0002Politike i mere privrednog i regionalnog razvoja497,131,000457,581,000263,964,178263,964,17857.757.7
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)129,249,000127,749,000117,935,713117,935,71392.392.3
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca19,582,00019,332,00017,867,26017,867,26092.492.4
415Naknade troškova za zaposlene1,300,0003,000,0002,366,6822,366,68278.978.9
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi2,000,0002,000,0001,898,3031,898,30394.994.9
424Specijalizovane usluge345,000,000305,500,000123,896,220123,896,22040.640.6
0003Upravljanje procesom privatizacije i stečajem710,407,000660,047,000333,016,780333,016,78050.550.5
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)51,243,00051,243,00048,816,46648,816,46695.395.3
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca7,764,0007,764,0007,395,6957,395,69595.395.3
415Naknade troškova za zaposlene600,000600,000482,972482,97280.580.5
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi800,000800,000681,647681,64785.285.2
423Usluge po ugovoru360,000,000324,000,000
424Specijalizovane usluge290,000,000275,640,000275,640,000275,640,000100.0100.0
0004Administracija i upravljanje447,252,000406,289,000338,148,474338,148,47483.283.2
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)83,266,00083,266,00080,797,71080,797,71097.097.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca12,615,00012,615,00012,240,85312,240,85397.097.0
413Naknade u naturi1,000,0001,000,000
414Socijalna davanja zaposlenima2,900,0002,900,0002,570,6702,570,67088.688.6
415Naknade troškova za zaposlene5,531,0006,631,0006,535,5036,535,50398.698.6
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi440,000440,000230,792230,79252.552.5
421Stalni troškovi20,000,00018,000,00016,035,42216,035,42289.189.1
422Troškovi putovanja12,000,00010,800,0008,225,7278,225,72776.276.2
423Usluge po ugovoru184,000,000165,937,000143,852,928143,852,92886.786.7
424Specijalizovane usluge6,000,0005,400,0003,677,6003,677,60068.168.1
425Tekuće popravke i održavanje10,000,0009,000,0002,493,9502,493,95027.727.7
426Materijal15,000,00013,500,0006,901,2896,901,28951.151.1
462Dotacije međunarodnim organizacijama7,000,00015,400,00015,313,95015,313,95099.499.4
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate4,000,0003,423,669428,854428,85412.512.5
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova50,000,00030,776,33130,776,33130,776,331100.0100.0
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa500,000500,000403,944403,94480.880.8
512Mašine i oprema25,000,00019,500,0007,662,9527,662,95239.339.3
515Nematerijalna imovina8,000,0007,200,000
4002Kreditna podrška preduzećima u postupku privatizacije1,418,000,0005,216,700,0005,216,700,0005,216,700,000100.0100.0
621Nabavka domaće finansijske imovine1,418,000,0005,216,700,0005,216,700,0005,216,700,000100.0100.0
4003Automatizacija i modernizacija elektrodistributivne mreže1,453,893,3601,453,893,3601,453,893,360100.0100.0
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama1,453,893,3601,453,893,3601,453,893,360100.0100.0
Prevencija i ublažavanje posledica nastalih usled bolesti COVID-19616,058,890616,058,890616,058,890100.0100.0
7078
izazvane virusom SARS-CoV-2
444Prateći troškovi zaduživanja1,848,1841,848,1841,848,184100.0100.0
621Nabavka domaće finansijske imovine614,210,706614,210,706614,210,706100.0100.0
1509Podsticaji razvoju konkurentnosti privrede3,452,000,0002,303,567,0001,760,279,3931,760,279,39376.476.4
410Opšti ekonomski i komercijalni poslovi i poslovi po pitanju rada3,452,000,0002,303,567,0001,760,279,3931,760,279,39376.476.4
4002Podrška razvoju preduzetništva2,035,000,0001,692,067,0001,610,779,3931,610,779,39395.295.2
423Usluge po ugovoru167,200,000167,200,000167,200,000100.0100.0
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama1,850,000,0001,354,567,0001,354,566,8431,354,566,843100.0100.0
454Subvencije privatnim preduzećima150,000,000135,000,00053,973,92353,973,92340.040.0
462Dotacije međunarodnim organizacijama35,000,00035,300,00035,038,62635,038,62699.399.3
4003Podrška kroz standardizovani set usluga za MSPP42,000,00042,000,00042,000,00042,000,000100.0100.0
424Specijalizovane usluge42,000,00042,000,00042,000,00042,000,000100.0100.0
4008Podrška industrijskom razvoju375,000,000107,500,000107,500,000107,500,000100.0100.0
423Usluge po ugovoru120,000,00028,000,00028,000,00028,000,000100.0100.0
454Subvencije privatnim preduzećima255,000,00079,500,00079,500,00079,500,000100.0100.0
7096Podrška realizaciji EXPO Beograd 20271,000,000,000462,000,000
454Subvencije privatnim preduzećima1,000,000,000462,000,000
1510Privlačenje investicija25,601,000,00025,912,900,00025,784,226,92925,784,226,92999.599.5
410Opšti ekonomski i komercijalni poslovi i poslovi po pitanju rada25,601,000,00025,912,900,00025,784,226,92925,784,226,92999.599.5
Stručna i administrativna podrška u oblasti privrednog i800,000,000759,000,000759,000,000759,000,000100.0100.0
0001
regionalnog razvoja
424Specijalizovane usluge800,000,000759,000,000759,000,000759,000,000100.0100.0
0003Ulaganja od posebnog značaja24,800,000,00025,153,000,00025,025,226,92925,025,226,92999.599.5
454Subvencije privatnim preduzećima23,600,000,00024,073,000,00023,945,226,92923,945,226,92999.599.5
463Transferi ostalim nivoima vlasti1,200,000,0001,080,000,0001,080,000,0001,080,000,000100.0100.0
4001Osnivački ulog Republike Srbije u privrednim društvima1,000,000900,000
621Nabavka domaće finansijske imovine1,000,000900,000
21.1DIREKCIJA ZA MERE I DRAGOCENE METALE309,604,000304,656,000300,271,596300,271,59698.698.6
Izvori finansiranja za glavu 21.1
01Opšti prihodi i primanja budžeta306,604,000301,656,000298,696,362298,696,36299.099.0
06Donacije od međunarodnih organizacija3,000,0003,000,0001,575,2341,575,23452.552.5
1503Razvoj nacionalnog sistema infrastrukture kvaliteta309,604,000304,656,000300,271,596300,271,59698.698.6
130Opšte usluge309,604,000304,656,000300,271,596300,271,59698.698.6
0004Razvoj metrološkog sistema286,281,000281,333,000278,300,047278,300,04798.998.9
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)157,271,000157,271,000157,171,617157,171,61799.999.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca23,827,00023,827,00023,811,50023,811,50099.999.9
413Naknade u naturi180,000180,000
414Socijalna davanja zaposlenima1,689,0003,427,0003,426,9803,426,980100.0100.0
415Naknade troškova za zaposlene2,380,0002,142,0002,109,4102,109,41098.598.5
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi2,000,0002,000,0001,428,5761,428,57671.471.4
421Stalni troškovi13,000,00013,720,00013,719,07913,719,079100.0100.0
422Troškovi putovanja8,200,0007,280,0006,056,3066,056,30683.283.2
423Usluge po ugovoru24,100,00024,300,00024,175,88724,175,88799.599.5
424Specijalizovane usluge9,500,0009,500,0009,500,0009,500,000100.0100.0
425Tekuće popravke i održavanje6,500,0005,900,0005,896,4415,896,44199.999.9
426Materijal11,533,0007,985,0007,291,2587,291,25891.391.3
462Dotacije međunarodnim organizacijama9,700,0009,700,0009,670,5169,670,51699.799.7
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate200,000200,000174,914174,91487.587.5
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova1,0001,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa100,000200,000186,523186,52393.393.3
511Zgrade i građevinski objekti2,400,000