Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Status propisa

Na snazi

Prikazana Verzija

Nema dostupnih verzija

Opšte Informacije

DonosilacNarodna skupština Republike Srbije

Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Strana 35

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
462Dotacije međunarodnim organizacijama37,757,00034,110,00034,109,94634,109,946100.0100.0
515Nematerijalna imovina60,300,00054,270,08534,493,14434,493,14463.663.6
0006Upravljanje u oblasti voda179,469,000185,851,520182,348,479182,348,47998.198.1
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)47,586,00049,026,00048,985,16648,985,16699.999.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca7,210,0007,429,0007,421,2527,421,25299.999.9
414Socijalna davanja zaposlenima507,000457,00080,00080,00017.517.5
415Naknade troškova za zaposlene500,000450,000386,097386,09785.885.8
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi504,000504,000473,536473,53694.094.0
421Stalni troškovi4,149,0003,618,0003,163,7453,163,74587.487.4
422Troškovi putovanja2,100,0001,188,277232,319232,31919.619.6
423Usluge po ugovoru12,675,0005,688,9704,585,9334,585,93380.680.6
424Specijalizovane usluge462,000288,000287,500287,50099.899.8
425Tekuće popravke i održavanje920,000328,000162,778162,77849.649.6
426Materijal2,354,0001,563,0001,290,0001,290,00082.582.5
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate220,00055,11534,92634,92663.463.4
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova100,000,000115,086,159115,084,763115,084,763100.0100.0
512Mašine i oprema180,000170,000160,464160,46494.494.4
515Nematerijalna imovina102,000
0007Inspekcijski nadzor u oblasti voda52,543,00050,915,76546,314,85746,314,85791.091.0
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)32,271,00033,775,00033,742,46733,742,46799.999.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca4,889,0005,117,0005,111,9845,111,98499.999.9
414Socijalna davanja zaposlenima492,000443,00080,00080,00018.118.1
415Naknade troškova za zaposlene830,000747,000507,588507,58868.068.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi81,00081,00027,00027,00033.333.3
421Stalni troškovi1,433,0001,151,000969,223969,22384.284.2
422Troškovi putovanja1,103,000739,000328,825328,82544.544.5
423Usluge po ugovoru526,000246,000199,520199,52081.181.1
424Specijalizovane usluge528,000160,000159,500159,50099.799.7
425Tekuće popravke i održavanje1,000,000616,881467,129467,12975.775.7
426Materijal7,862,0007,257,2824,150,7374,150,73757.257.2
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate140,000111,000100,004100,00490.190.1
512Mašine i oprema1,388,000471,603470,880470,88099.899.8
Program za otpornost i klimatske promene i navodnjavanje u Srbiji - I140,678,000490,612,621490,612,621490,612,621100.0100.0
4010
faza
423Usluge po ugovoru10,678,000
511Zgrade i građevinski objekti130,000,000336,315,571336,315,571336,315,571100.0100.0
515Nematerijalna imovina154,297,050154,297,050154,297,050100.0100.0
4012Projekat integrisanog razvoja koridora Save i Drine887,337,0001,693,731,3801,257,992,7731,257,992,77374.374.3
421Stalni troškovi3,150,0003,818,8003,386,9023,386,90288.788.7
422Troškovi putovanja1,050,0001,510,000472,769472,76931.331.3
423Usluge po ugovoru6,500,00062,147,72354,856,18254,856,18288.388.3
425Tekuće popravke i održavanje400,000400,000141,800141,80035.535.5
426Materijal1,300,0004,050,0002,264,6462,264,64655.955.9
444Prateći troškovi zaduživanja4,019,5774,019,5774,019,577100.0100.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate300,000300,00074,17874,17824.724.7
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova199,360199,360199,360100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti874,137,0001,615,923,5201,192,155,4391,192,155,43973.873.8
512Mašine i oprema500,0001,060,000421,920421,92039.839.8
515Nematerijalna imovina302,400
Program za otpornost i klimatske promene i navodnjavanje u Srbiji - II569,617,000534,917,700496,829,514496,829,51492.992.9
4013
faza
423Usluge po ugovoru8,609,0008,609,0003,898,1003,898,10045.345.3
511Zgrade i građevinski objekti561,008,000526,308,700492,931,415492,931,41593.793.7
5001Izgradnja sistema za navodnjavanje - prva faza417,466,000415,296,629382,648,824382,648,82492.192.1
511Zgrade i građevinski objekti417,466,000415,296,629382,648,824382,648,82492.192.1
5003Brana sa akumulacijom „ARILjE” profil „SVRAČKOVO” Arilje701,209,0001,301,129,0001,138,713,3361,138,713,33687.587.5
511Zgrade i građevinski objekti700,409,0001,300,409,0001,138,713,3361,138,713,33687.687.6
541Zemljište800,000720,000
7069IPA 2017 - Sektor zaštite životne sredine865,492,000814,455,000452,453,550452,453,55055.655.6
511Zgrade i građevinski objekti865,492,000814,455,000452,453,550452,453,55055.655.6
7086IPA 2020 - Životna sredina i klima1,083,600,0001,033,420,000405,307,526405,307,52639.239.2
511Zgrade i građevinski objekti1,083,600,0001,033,420,000405,307,526405,307,52639.239.2
7097IPA 2020-Podrška EU integracijama-nealocirana sredstva30,045,00030,045,00020,664,87520,664,87568.868.8
511Zgrade i građevinski objekti30,045,00030,045,00020,664,87520,664,87568.868.8
24.4UPRAVA ZA ŠUME1,365,647,0001,205,703,0001,155,860,6691,155,860,66995.995.9
Izvori finansiranja za glavu 24.4
01Opšti prihodi i primanja budžeta1,365,647,0001,205,703,0001,155,860,6691,155,860,66995.995.9
0106Razvoj šumarstva i lovstva1,365,647,0001,205,703,0001,155,860,6691,155,860,66995.995.9
420Poljoprivreda, šumarstvo, lov i ribolov1,365,647,0001,205,703,0001,155,860,6691,155,860,66995.995.9
0002Održivi razvoj i unapređenje šumarstva800,000,000676,741,000667,953,584667,953,58498.798.7
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama800,000,000676,741,000667,953,584667,953,58498.798.7
0003Održivi razvoj i unapređenje lovstva150,300,000131,678,000123,004,310123,004,31093.493.4
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama149,800,000131,178,000123,004,310123,004,31093.893.8
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova490,000490,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa10,00010,000
0004Upravljanje u šumarstvu i lovstvu319,827,000303,861,000285,031,256285,031,25693.893.8
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)46,221,00047,121,00045,706,30845,706,30897.097.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca7,003,0007,303,0006,924,5066,924,50694.894.8
413Naknade u naturi1,0001,000
414Socijalna davanja zaposlenima255,000255,00071,52171,52128.028.0
415Naknade troškova za zaposlene528,000528,000478,710478,71090.790.7
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi99,00099,00039,00039,00039.439.4
421Stalni troškovi15,578,00014,668,00012,347,59312,347,59384.284.2
422Troškovi putovanja2,811,0002,530,0001,424,6531,424,65356.356.3
423Usluge po ugovoru22,600,00020,340,00015,498,03315,498,03376.276.2
424Specijalizovane usluge207,617,000194,566,000194,155,508194,155,50899.899.8
425Tekuće popravke i održavanje1,012,000911,000202,009202,00922.222.2
426Materijal7,831,0007,048,0003,202,6353,202,63545.445.4
462Dotacije međunarodnim organizacijama1,600,0001,440,000839,938839,93858.358.3
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate1,151,0001,151,000428,060428,06037.237.2
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova510,000710,000583,262583,26282.182.1
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa10,000400,000388,602388,60297.297.2
512Mašine i oprema2,900,0002,900,0002,740,9172,740,91794.594.5
515Nematerijalna imovina2,100,0001,890,000
0005Nadzor u šumarstvu i lovstvu95,520,00093,423,00079,871,52079,871,52085.585.5
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)67,362,00066,862,00060,512,53960,512,53990.590.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca10,206,00010,206,0009,167,6509,167,65089.889.8
413Naknade u naturi1,0001,000
414Socijalna davanja zaposlenima1,166,0001,556,0001,512,1931,512,19397.297.2
415Naknade troškova za zaposlene1,224,0001,724,0001,559,5851,559,58590.590.5
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi539,000539,00063,00063,00011.711.7
422Troškovi putovanja400,000375,000131,720131,72035.135.1
425Tekuće popravke i održavanje571,000514,000156,888156,88830.530.5
426Materijal14,051,00011,646,0006,767,9456,767,94558.158.1
24.5DIREKCIJA ZA NACIONALNE REFERENTNE LABORATORIJE255,289,000251,952,000228,515,492228,515,49290.790.7
Izvori finansiranja za glavu 24.5
01Opšti prihodi i primanja budžeta255,289,000251,952,000228,515,492228,515,49290.790.7
0109Bezbednost hrane, veterinarska i fitosanitarna politika255,289,000251,952,000228,515,492228,515,49290.790.7
420Poljoprivreda, šumarstvo, lov i ribolov255,289,000251,952,000228,515,492228,515,49290.790.7
Razvoj laboratorijske dijagnostike, očuvanje biljnog biodiverziteta i255,289,000251,952,000228,515,492228,515,49290.790.7
0007
kontrola organske proizvodnje
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)80,791,00082,791,00082,430,98882,430,98899.699.6
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca12,240,00012,740,00012,488,29512,488,29598.098.0
413Naknade u naturi1,0001,000
414Socijalna davanja zaposlenima1,064,000958,000861,369861,36989.989.9
415Naknade troškova za zaposlene1,224,0001,224,0001,131,0941,131,09492.492.4
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,000107,000102,000102,00095.395.3
421Stalni troškovi25,000,00027,406,00026,840,20926,840,20997.997.9
422Troškovi putovanja1,500,0001,700,000860,732860,73250.650.6
423Usluge po ugovoru30,000,00032,281,00028,920,62528,920,62589.689.6
424Specijalizovane usluge800,000800,000793,710793,71099.299.2
425Tekuće popravke i održavanje24,068,00018,662,00014,213,33814,213,33876.276.2
426Materijal62,100,00057,132,00046,858,97546,858,97582.082.0
462Dotacije međunarodnim organizacijama1,500,0001,350,000552,383552,38340.940.9
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate2,000,0001,800,000158,646158,6468.88.8
512Mašine i oprema13,000,00013,000,00012,303,12812,303,12894.694.6
24.6UPRAVA ZA AGRARNA PLAĆANjA113,742,279,000114,555,800,252105,251,597,778105,251,597,77891.991.9
Izvori finansiranja za glavu 24.6
01Opšti prihodi i primanja budžeta107,048,929,000107,752,607,000103,676,981,418103,676,981,41896.296.2
11Primanja od inostranih zaduživanja1,734,810,0001,734,810,000944,118,573944,118,57354.454.4
12Primanja od otplate datih kredita i prodaje finansijske imovine100,000,000100,000,00099,005,67899,005,67899.099.0
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina109,843,252109,843,251109,843,251100.0100.0
56Finansijska pomoć EU4,858,540,0004,858,540,000421,648,857421,648,8578.78.7
0103Podsticaji u poljoprivredi i ruralnom razvoju113,742,279,000114,555,800,252105,251,597,778105,251,597,77891.991.9
420Poljoprivreda, šumarstvo, lov i ribolov113,742,279,000114,555,800,252105,251,597,778105,251,597,77891.991.9
0001Direktna plaćanja95,900,000,00091,287,994,00090,237,478,52890,237,478,52898.898.8
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama95,900,000,00091,287,994,00090,237,478,52890,237,478,52898.898.8
0002Mere ruralnog razvoja5,800,000,00011,455,528,00010,238,188,32910,238,188,32989.489.4
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama5,800,000,00011,455,528,00010,238,188,32910,238,188,32989.489.4