Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Status propisa

Na snazi

Prikazana Verzija

Nema dostupnih verzija

Opšte Informacije

DonosilacNarodna skupština Republike Srbije

Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Strana 68

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
413Naknade u naturi1,0001,000
414Socijalna davanja zaposlenima117,000117,00058,50058,50050.050.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi340,000372,000371,201371,20199.899.8
421Stalni troškovi1,605,0001,573,0001,468,7111,468,71193.493.4
422Troškovi putovanja300,000300,000290,020290,02096.796.7
423Usluge po ugovoru900,000900,000899,592899,592100.0100.0
424Specijalizovane usluge510,000510,000509,132509,13299.899.8
425Tekuće popravke i održavanje800,000493,000492,100492,10099.899.8
426Materijal1,616,0001,540,0001,540,0001,540,000100.0100.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate61,00061,00034,22034,22056.156.1
512Mašine i oprema500,000500,000499,980499,980100.0100.0
60.26PEĆKI UPRAVNI OKRUG7,514,0007,392,0007,341,1707,341,17099.399.3
Izvori finansiranja za glavu 60.26
01Opšti prihodi i primanja budžeta7,514,0007,392,0007,341,1707,341,17099.399.3
0606Podrška radu organa javne uprave7,514,0007,392,0007,341,1707,341,17099.399.3
130Opšte usluge7,514,0007,392,0007,341,1707,341,17099.399.3
0035Stručni i operativni poslovi Pećkog upravnog okruga7,514,0007,392,0007,341,1707,341,17099.399.3
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)3,786,0003,886,0003,838,6193,838,61998.898.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca574,000584,000581,551581,55199.699.6
413Naknade u naturi75,00075,00075,00075,000100.0100.0
414Socijalna davanja zaposlenima1,0001,000
415Naknade troškova za zaposlene278,000278,000278,000278,000100.0100.0
421Stalni troškovi480,000426,000426,000426,000100.0100.0
422Troškovi putovanja10,000
423Usluge po ugovoru740,000689,000689,000689,000100.0100.0
425Tekuće popravke i održavanje150,000150,000150,000150,000100.0100.0
426Materijal1,270,0001,153,0001,153,0001,153,000100.0100.0
512Mašine i oprema150,000150,000150,000150,000100.0100.0
60.27PRIZRENSKI UPRAVNI OKRUG9,159,00010,052,00010,002,22210,002,22299.599.5
Izvori finansiranja za glavu 60.27
01Opšti prihodi i primanja budžeta9,159,00010,052,00010,002,22210,002,22299.599.5
0606Podrška radu organa javne uprave9,159,00010,052,00010,002,22210,002,22299.599.5
130Opšte usluge9,159,00010,052,00010,002,22210,002,22299.599.5
0036Stručni i operativni poslovi Prizrenskog upravnog okruga9,159,00010,052,00010,002,22210,002,22299.599.5
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)5,619,0006,507,0006,464,1406,464,14099.399.3
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca852,000986,000979,317979,31799.399.3
421Stalni troškovi720,000683,000682,835682,835100.0100.0
422Troškovi putovanja120,000114,000114,000114,000100.0100.0
423Usluge po ugovoru640,000609,000609,000609,000100.0100.0
425Tekuće popravke i održavanje300,000285,000285,000285,000100.0100.0
426Materijal848,000808,000807,930807,930100.0100.0
512Mašine i oprema60,00060,00060,00060,000100.0100.0
60.28KOSOVSKO-MITROVAČKI UPRAVNI OKRUG16,338,00016,145,00014,632,79414,632,79490.690.6
Izvori finansiranja za glavu 60.28
01Opšti prihodi i primanja budžeta16,338,00016,145,00014,632,79414,632,79490.690.6
0606Podrška radu organa javne uprave16,338,00016,145,00014,632,79414,632,79490.690.6
130Opšte usluge16,338,00016,145,00014,632,79414,632,79490.690.6
0037Stručni i operativni poslovi Kosovsko-mitrovačkog upravnog okruga16,338,00016,145,00014,632,79414,632,79490.690.6
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)11,265,00011,415,00011,317,15511,317,15599.199.1
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,707,0001,730,0001,714,5491,714,54999.199.1
413Naknade u naturi9,0009,0009,0009,000100.0100.0
414Socijalna davanja zaposlenima350,000350,000292,052292,05283.483.4
415Naknade troškova za zaposlene50,00050,00010,00010,00020.020.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi608,000608,000551,174551,17490.790.7
421Stalni troškovi350,000308,000131,049131,04942.542.5
422Troškovi putovanja250,000177,00014,40014,4008.18.1
423Usluge po ugovoru550,000430,00034,25034,2508.08.0
426Materijal1,099,000968,000459,165459,16547.447.4
512Mašine i oprema100,000100,000100,000100,000100.0100.0
60.29KOSOVSKO-POMORAVSKI UPRAVNI OKRUG18,243,00018,698,00018,432,94318,432,94398.698.6
Izvori finansiranja za glavu 60.29
01Opšti prihodi i primanja budžeta18,243,00018,698,00018,432,94318,432,94398.698.6
0606Podrška radu organa javne uprave18,243,00018,698,00018,432,94318,432,94398.698.6
130Opšte usluge18,243,00018,698,00018,432,94318,432,94398.698.6
0038Stručni i operativni poslovi Kosovsko-pomoravskog upravnog okruga18,243,00018,698,00018,432,94318,432,94398.698.6
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)12,882,00013,332,00013,251,48713,251,48799.499.4
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,952,0002,022,0002,007,6002,007,60099.399.3
413Naknade u naturi1,0001,000
415Naknade troškova za zaposlene372,000348,000213,417213,41761.361.3
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi617,000658,000657,804657,804100.0100.0
421Stalni troškovi700,000648,000628,227628,22796.996.9
422Troškovi putovanja240,000240,000239,759239,75999.999.9
423Usluge po ugovoru320,000320,000319,445319,44599.899.8
425Tekuće popravke i održavanje140,000140,000137,703137,70398.498.4
426Materijal938,000908,000903,991903,99199.699.6
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate8,0008,0005105106.46.4
512Mašine i oprema73,00073,00073,00073,000100.0100.0
61REPUBLIČKA DIREKCIJA ZA ROBNE REZERVE4,954,539,0004,834,539,0003,930,046,7123,930,046,71281.381.3
Izvori finansiranja za razdeo 61
01Opšti prihodi i primanja budžeta2,954,539,0002,834,539,0002,108,297,2532,108,297,25374.474.4
09Primanja od prodaje nefinansijske imovine2,000,000,0002,000,000,0001,821,749,4591,821,749,45991.191.1
2401Upravljanje robnim rezervama4,954,539,0004,834,539,0003,930,046,7123,930,046,71281.381.3
490Ekonomski poslovi neklasifikovani na drugom mestu4,954,539,0004,834,539,0003,930,046,7123,930,046,71281.381.3
0002Obrazovanje, obnavljanje, smeštaj i čuvanje robnih rezervi4,710,239,0004,600,239,0003,794,020,7553,794,020,75582.582.5
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)156,979,000160,479,000158,312,844158,312,84498.798.7
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca23,829,00024,429,00024,045,06524,045,06598.498.4
413Naknade u naturi700,000700,000661,610661,61094.594.5
414Socijalna davanja zaposlenima2,611,0002,611,0002,112,0052,112,00580.980.9
415Naknade troškova za zaposlene3,200,0003,200,0002,479,7542,479,75477.577.5
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi2,300,0002,300,0002,286,1872,286,18799.499.4
421Stalni troškovi1,092,120,0001,092,120,0001,066,636,0171,066,636,01797.797.7
422Troškovi putovanja29,000,00029,000,00015,800,87715,800,87754.554.5
423Usluge po ugovoru261,000,000241,000,000198,171,625198,171,62582.282.2
424Specijalizovane usluge108,400,000204,400,000125,580,071125,580,07161.461.4
425Tekuće popravke i održavanje127,500,000127,500,00082,294,51282,294,51264.564.5
426Materijal13,750,00013,750,0007,666,3817,666,38155.855.8
444Prateći troškovi zaduživanja100,000100,00033,39933,39933.433.4
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate2,050,0002,050,000146,617146,6177.27.2
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova20,000,0002,000,0001,024,4091,024,40951.251.2
511Zgrade i građevinski objekti201,000,000196,900,00028,443,29728,443,29714.414.4
512Mašine i oprema37,700,00037,700,0006,543,0256,543,02517.417.4
515Nematerijalna imovina108,000,00012,000,000
521Robne rezerve2,520,000,0002,448,000,0002,071,783,0592,071,783,05984.684.6
0003Skladištenje obaveznih rezervi nafte i derivata nafte244,300,000234,300,000136,025,957136,025,95758.158.1
422Troškovi putovanja300,000300,000
423Usluge po ugovoru126,000,000116,000,000114,824,107114,824,10799.099.0
424Specijalizovane usluge7,000,0007,000,0005,052,0005,052,00072.272.2
425Tekuće popravke i održavanje10,000,00010,000,000
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate2,000,0002,000,000215,570215,57010.810.8
511Zgrade i građevinski objekti87,000,00087,000,0007,945,8667,945,8669.19.1
521Robne rezerve12,000,00012,000,0007,988,4137,988,41366.666.6
62CENTAR ZA ISTRAŽIVANjE NESREĆA U SAOBRAĆAJU76,229,00079,182,00067,552,96067,552,96085.385.3
Izvori finansiranja za razdeo 62
01Opšti prihodi i primanja budžeta76,229,00079,182,00067,552,96067,552,96085.385.3
0701Uređenje i nadzor u oblasti saobraćaja76,229,00079,182,00067,552,96067,552,96085.385.3
160Opšte javne usluge neklasifikovane na drugom mestu76,229,00079,182,00067,552,96067,552,96085.385.3
Stručni poslovi organizovanja i sprovođenja istraživanja nesreća u76,229,00079,182,00067,552,96067,552,96085.385.3
0011
vazdušnom, železničkom i vodnom saobraćaju
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)37,703,00037,703,00036,100,50236,100,50295.795.7
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca5,712,0005,712,0005,469,2295,469,22995.795.7
413Naknade u naturi150,000150,00077,00077,00051.351.3
414Socijalna davanja zaposlenima294,000294,000206,010206,01070.170.1
415Naknade troškova za zaposlene400,000388,000292,494292,49475.475.4
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi150,000162,000161,792161,79299.999.9
421Stalni troškovi10,894,00015,094,00011,987,42711,987,42779.479.4
422Troškovi putovanja2,600,0002,370,000896,189896,18937.837.8
423Usluge po ugovoru11,700,00010,660,0007,203,4257,203,42567.667.6
424Specijalizovane usluge850,000850,000629,530629,53074.174.1
425Tekuće popravke i održavanje900,000482,00044,16944,1699.29.2
426Materijal2,100,0002,000,0001,447,1121,447,11272.472.4
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate135,000135,00055,67455,67441.241.2
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa831,000823,058823,05899.099.0
512Mašine i oprema2,041,0001,751,0001,594,1491,594,14991.091.0
515Nematerijalna imovina600,000600,000565,199565,19994.294.2