Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Status propisa

Na snazi

Prikazana Verzija

Nema dostupnih verzija

Opšte Informacije

DonosilacNarodna skupština Republike Srbije

Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Strana 44

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
426Materijal9,190,0008,890,000
444Prateći troškovi zaduživanja75,00075,000
462Dotacije međunarodnim organizacijama700,000700,000
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta6,000,000,0002,312,503,9712,312,503,97138.538.5
481Dotacije nevladinim organizacijama100,000100,000
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate1,600,0001,600,000
512Mašine i oprema15,310,00013,780,000
515Nematerijalna imovina3,273,0002,973,000
0015Podrška realizaciji master studija na univerzitetima12,548,00014,768,0009,856,5429,856,54266.766.7
423Usluge po ugovoru2,410,0002,410,000
424Specijalizovane usluge10,128,00012,348,0009,856,5429,856,54279.879.8
512Mašine i oprema10,00010,000
26.5STUDENTSKI STANDARD12,840,137,00014,294,120,34811,631,825,08411,631,825,08481.481.4
Izvori finansiranja za glavu 26.5
01Opšti prihodi i primanja budžeta10,255,857,00011,148,637,0009,608,211,2839,608,211,28386.286.2
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika2,498,510,0002,822,443,4251,782,812,9281,782,812,92863.263.2
06Donacije od međunarodnih organizacija40,180,00040,180,0002,282,3652,282,3655.75.7
07Transferi od drugih nivoa vlasti30,790,00034,720,00022,440,26522,440,26564.664.6
11Primanja od inostranih zaduživanja13,000,00013,000,000
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina219,865,132204,535,255204,535,25593.093.0
15Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih godina8,474,2915,917,6635,917,66369.869.8
17Neutrošena sredstva transfera od drugih nivoa vlasti1,800,0006,800,5005,625,3245,625,32482.782.7
2007Podrška u obrazovanju učenika i studenata12,840,137,00014,294,120,34811,631,825,08411,631,825,08481.481.4
960Pomoćne usluge obrazovanju12,840,137,00014,294,120,34811,631,825,08411,631,825,08481.481.4
0004Sistem ustanova studentskog standarda9,417,182,0009,731,736,3188,359,638,5388,359,638,53885.985.9
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)3,078,112,0003,243,112,0003,154,191,2343,154,191,23497.397.3
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca465,417,000496,941,000477,162,862477,162,86296.096.0
413Naknade u naturi19,308,00021,358,00016,718,95616,718,95678.378.3
414Socijalna davanja zaposlenima47,630,00079,906,80062,706,75862,706,75878.578.5
415Naknade troškova za zaposlene92,630,000104,455,72081,100,55381,100,55377.677.6
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi35,070,00072,683,45562,819,68162,819,68186.486.4
421Stalni troškovi1,802,533,0001,768,156,0001,572,713,4001,572,713,40088.988.9
422Troškovi putovanja21,833,00022,784,00010,687,22410,687,22446.946.9
423Usluge po ugovoru351,552,000355,844,000276,692,987276,692,98777.877.8
424Specijalizovane usluge62,300,00065,803,00039,267,70839,267,70859.759.7
425Tekuće popravke i održavanje421,798,000524,667,975435,825,274435,825,27483.183.1
426Materijal2,486,814,0002,384,785,0301,688,565,6221,688,565,62270.870.8
444Prateći troškovi zaduživanja2,884,0002,984,000627,481627,48121.021.0
465Ostale dotacije i transferi470,000
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate56,900,00057,000,00033,736,84133,736,84159.259.2
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova3,670,0003,879,000233,358233,3586.06.0
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa2,601,0002,801,000287,369287,36910.310.3
511Zgrade i građevinski objekti10,900,00010,900,0009,296,8349,296,83485.385.3
512Mašine i oprema19,650,00036,919,61825,464,62725,464,62769.069.0
513Ostale nekretnine i oprema3,500,0003,500,0001,500,0001,500,00042.942.9
515Nematerijalna imovina1,080,0007,285,7206,150,1206,150,12084.484.4
522Zalihe proizvodnje150,000,000182,500,000182,483,969182,483,969100.0100.0
523Zalihe robe za dalju prodaju281,000,000283,000,000221,405,682221,405,68278.278.2
0005Modernizacija infrastrukture ustanova studentskog standarda230,151,000528,439,979407,308,442407,308,44277.177.1
414Socijalna davanja zaposlenima7,000,000
423Usluge po ugovoru600,000
425Tekuće popravke i održavanje58,347,00060,447,00056,042,59356,042,59392.792.7
465Ostale dotacije i transferi470,000399,558399,55885.085.0
511Zgrade i građevinski objekti124,110,000247,810,327175,995,260175,995,26071.071.0
512Mašine i oprema47,694,000212,112,652174,871,031174,871,03182.482.4
0006Individualna pomoć studentima2,207,000,0002,441,080,0002,006,803,9862,006,803,98682.282.2
421Stalni troškovi8,000,0008,000,0005,040,1865,040,18663.063.0
424Specijalizovane usluge4,000,0004,000,000
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta1,350,000,0001,499,080,0001,209,803,8001,209,803,80080.780.7
621Nabavka domaće finansijske imovine845,000,000930,000,000791,960,000791,960,00085.285.2
0007Unapređenje studentskog stvaralaštva331,472,000372,532,051269,866,769269,866,76972.472.4
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)9,653,00012,413,0009,586,5979,586,59777.277.2
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,754,0002,086,5201,421,7051,421,70568.168.1
413Naknade u naturi1,380,0001,380,000725,000725,00052.552.5
414Socijalna davanja zaposlenima6,930,0006,930,0001,777,3881,777,38825.625.6
415Naknade troškova za zaposlene7,925,0007,995,000499,593499,5936.26.2
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi4,950,0004,950,0003,027,7263,027,72661.261.2
421Stalni troškovi60,885,00066,275,50055,768,46055,768,46084.184.1
422Troškovi putovanja18,040,00020,663,1769,743,3249,743,32447.247.2
423Usluge po ugovoru52,530,00060,139,21644,458,81344,458,81373.973.9
424Specijalizovane usluge68,192,00080,234,38055,867,72355,867,72369.669.6
425Tekuće popravke i održavanje23,600,00025,180,00017,641,09317,641,09370.170.1
426Materijal23,352,00026,998,81618,712,81618,712,81669.369.3
465Ostale dotacije i transferi370,197200,000200,00054.054.0
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta150,000300,000150,000150,00050.050.0
481Dotacije nevladinim organizacijama50,000,00050,000,00046,898,76746,898,76793.893.8
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate296,000304,709104,885104,88534.434.4
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova220,000220,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa15,00040,000
512Mašine i oprema1,600,0003,701,5371,865,0101,865,01050.450.4
523Zalihe robe za dalju prodaju2,350,0001,417,8681,417,86860.360.3
0008Stvaranje preduslova za podršku otvorenosti visokog obrazovanju641,332,000775,332,000588,207,348588,207,34875.975.9
421Stalni troškovi200,497,000200,497,000194,933,899194,933,89997.297.2
422Troškovi putovanja4,360,0004,360,0004,299,9624,299,96298.698.6
423Usluge po ugovoru5,215,0005,215,0004,199,2504,199,25080.580.5
424Specijalizovane usluge56,128,000126,128,00061,953,84661,953,84649.149.1
425Tekuće popravke i održavanje63,515,000113,515,00049,596,44549,596,44543.743.7
426Materijal146,132,000146,132,000112,676,281112,676,28177.177.1
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta165,485,000179,485,000160,547,664160,547,66489.489.4
4001Studentsko stanovanje u Srbiji13,000,000445,000,000
462Dotacije međunarodnim organizacijama5,000,0005,000,000
511Zgrade i građevinski objekti4,000,000436,000,000
512Mašine i oprema4,000,0004,000,000
26.6ZAVOD ZA UNAPREĐIVANjE OBRAZOVANjA I VASPITANjA417,037,000463,810,334435,932,893435,932,89394.094.0
Izvori finansiranja za glavu 26.6
01Opšti prihodi i primanja budžeta395,107,000394,607,000382,686,390382,686,39097.097.0
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika5,930,0005,930,0001,991,1941,991,19433.633.6
06Donacije od međunarodnih organizacija16,000,00027,634,41026,739,50826,739,50896.896.8
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina28,491,59517,426,27017,426,27061.261.2
15Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih godina7,147,3307,089,5307,089,53099.299.2
2001Uređenje, nadzor i razvoj svih nivoa obrazovnog sistema417,037,000463,810,334435,932,893435,932,89394.094.0
980Obrazovanje neklasifikovano na drugom mestu417,037,000463,810,334435,932,893435,932,89394.094.0
0005Razvoj programa i udžbenika221,737,000244,305,330228,352,266228,352,26693.593.5
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)121,523,000124,223,000123,443,168123,443,16899.499.4
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca18,411,00018,826,00018,701,64018,701,64099.399.3
414Socijalna davanja zaposlenima1,700,0001,826,5951,782,4901,782,49097.697.6
415Naknade troškova za zaposlene2,200,0002,200,0001,888,7331,888,73385.985.9
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi2,290,0004,090,0004,085,0104,085,01099.999.9
421Stalni troškovi9,600,0009,600,0009,182,2799,182,27995.695.6
422Troškovi putovanja4,000,0005,000,0003,722,9483,722,94874.574.5
423Usluge po ugovoru53,683,00063,886,28453,690,04453,690,04484.084.0
424Specijalizovane usluge1,000,0005,173,4515,113,4065,113,40698.898.8
425Tekuće popravke i održavanje2,900,0003,200,0002,514,2992,514,29978.678.6
426Materijal1,900,0002,100,0001,631,7041,631,70477.777.7
462Dotacije međunarodnim organizacijama150,000
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate230,000230,00016,93316,9337.47.4
512Mašine i oprema2,300,0003,800,0002,579,6122,579,61267.967.9
0006Stručno obrazovanje i obrazovanje odraslih31,500,00034,669,00433,708,94933,708,94997.297.2
422Troškovi putovanja100,00097,37197,37197.497.4
423Usluge po ugovoru27,500,00030,813,74430,740,71930,740,71999.899.8
424Specijalizovane usluge4,000,0003,755,2602,870,8592,870,85976.476.4
0007Profesionalni razvoj zaposlenih u obrazovanju163,800,000184,836,000173,871,677173,871,67794.194.1
423Usluge po ugovoru127,800,000139,336,000134,204,111134,204,11196.396.3
424Specijalizovane usluge35,000,00044,500,00038,667,56838,667,56886.986.9
426Materijal1,000,0001,000,000999,999999,999100.0100.0
ZAVOD ZA VREDNOVANjE KVALITETA OBRAZOVANjA I
26.7VASPITANjA157,949,000183,152,994170,382,038170,382,03893.093.0
Izvori finansiranja za glavu 26.7
01Opšti prihodi i primanja budžeta132,734,000143,954,000140,912,932140,912,93297.997.9
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika24,515,00024,515,00016,883,05016,883,05068.968.9
06Donacije od međunarodnih organizacija700,0007,581,3566,913,1066,913,10691.291.2
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina6,707,0005,277,7685,277,76878.778.7
15Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih godina395,638395,182395,18299.999.9
2001Uređenje, nadzor i razvoj svih nivoa obrazovnog sistema157,949,000183,152,994170,382,038170,382,03893.093.0
980Obrazovanje neklasifikovano na drugom mestu157,949,000183,152,994170,382,038170,382,03893.093.0
0008Osiguranje kvaliteta u sistemu obrazovanja139,449,000165,352,994152,665,350152,665,35092.392.3
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)61,584,00062,988,00060,064,91260,064,91295.495.4
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca9,809,00010,182,0009,570,8349,570,83494.094.0
413Naknade u naturi221,000221,000