Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Status propisa

Na snazi

Prikazana Verzija

Nema dostupnih verzija

Opšte Informacije

DonosilacNarodna skupština Republike Srbije

Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Strana 25

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
0001Koordinacija procesa evropskih integracija83,810,00091,733,00086,345,66686,345,66694.194.1
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)46,044,00053,659,00053,531,76953,531,76999.899.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca6,868,0007,900,0007,871,4787,871,47899.699.6
415Naknade troškova za zaposlene488,000488,000412,213412,21384.584.5
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi220,000220,000211,268211,26896.096.0
421Stalni troškovi3,380,0003,380,0002,971,4722,971,47287.987.9
422Troškovi putovanja3,760,0005,260,0004,640,2104,640,21088.288.2
423Usluge po ugovoru23,000,00020,776,00016,707,25616,707,25680.480.4
426Materijal50,00050,000
0005Pripremljena nacionalna verzija pravnih tekovina EU72,456,00071,913,00065,652,57165,652,57191.391.3
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)25,876,00028,126,00027,936,31027,936,31099.399.3
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca3,921,0004,261,0004,232,3514,232,35199.399.3
415Naknade troškova za zaposlene328,000328,000209,987209,98764.064.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi220,000220,000211,268211,26896.096.0
421Stalni troškovi10,00010,0002,5742,57425.725.7
422Troškovi putovanja1,520,0001,520,000
423Usluge po ugovoru36,581,00033,448,00031,709,80331,709,80394.894.8
515Nematerijalna imovina4,000,0004,000,0001,350,2771,350,27733.833.8
0006Administracija i upravljanje181,496,000234,637,000211,868,098211,868,09890.390.3
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)51,655,00052,775,00052,485,33052,485,33099.599.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca7,826,0008,001,0007,951,5287,951,52899.499.4
413Naknade u naturi400,000400,000246,000246,00061.561.5
414Socijalna davanja zaposlenima2,000,0003,500,0003,496,8693,496,86999.999.9
415Naknade troškova za zaposlene860,000860,000856,687856,68799.699.6
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi170,000170,000161,792161,79295.295.2
421Stalni troškovi16,940,00015,246,0003,384,7943,384,79422.222.2
422Troškovi putovanja5,410,0007,410,0005,905,1295,905,12979.779.7
423Usluge po ugovoru47,012,00043,012,00041,430,58241,430,58296.396.3
424Specijalizovane usluge4,664,0004,204,0002,715,0002,715,00064.664.6
425Tekuće popravke i održavanje2,750,0002,750,0001,729,2181,729,21862.962.9
426Materijal4,327,0008,327,0007,045,7497,045,74984.684.6
462Dotacije međunarodnim organizacijama30,000,00080,000,00080,000,00080,000,000100.0100.0
465Ostale dotacije i transferi1,0001,000
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate130,000130,000108,617108,61783.683.6
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova50,00050,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa500,0001,000,000505,365505,36550.550.5
512Mašine i oprema6,800,0006,800,0003,845,4393,845,43956.656.6
515Nematerijalna imovina1,0001,000
0007Informisanje javnosti i obuka o procesu evropskih integracija66,474,00065,723,00048,349,09148,349,09173.673.6
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)21,526,00022,486,00022,273,05822,273,05899.199.1
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca3,262,0003,412,0003,374,3683,374,36898.998.9
415Naknade troškova za zaposlene400,0002,189,0001,692,1991,692,19977.377.3
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi221,000221,000211,268211,26895.695.6
421Stalni troškovi1,520,0001,520,0005,6595,6590.40.4
422Troškovi putovanja1,830,0001,830,0001,779,6261,779,62697.297.2
423Usluge po ugovoru30,065,00027,065,00018,543,97318,543,97368.568.5
426Materijal500,000500,000126,172126,17225.225.2
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta650,000650,000342,768342,76852.752.7
481Dotacije nevladinim organizacijama6,500,0005,850,000
Koordinacija za vođenje pregovora o pristupanju Republike Srbije EU i16,793,00036,296,09834,417,31534,417,31594.894.8
0008
Tim za podršku pregovorima
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)2,000,0002,000,0001,874,9011,874,90193.793.7
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca303,000303,000284,047284,04793.793.7
415Naknade troškova za zaposlene120,000120,00018,91118,91115.815.8
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,350,0002,380,0002,313,5712,313,57197.297.2
422Troškovi putovanja520,000520,00025,70625,7064.94.9
423Usluge po ugovoru12,500,00030,973,09829,900,18029,900,18096.596.5
Podrška efektivnom korišćenju Instrumenata za pretpristupnu pomoć
0602
EU i razvojne pomoći998,289,000947,676,876449,784,850449,784,85047.547.5
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni poslovi i998,289,000947,676,876449,784,850449,784,85047.547.5
110
spoljni poslovi
Planiranje, programiranje, praćenje i izveštavanje o EU sredstvima i83,983,000104,962,19198,211,40098,211,40093.693.6
0001
međunarodnoj pomoći
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)52,981,00061,091,00060,514,02760,514,02799.199.1
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca8,027,0009,268,0009,167,8759,167,87598.998.9
415Naknade troškova za zaposlene1,100,0001,100,000738,840738,84067.267.2
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi780,000780,000746,120746,12095.795.7
421Stalni troškovi315,000315,0004,6454,6451.51.5
422Troškovi putovanja1,480,0001,480,000666,924666,92445.145.1
423Usluge po ugovoru19,300,00030,172,29925,617,07725,617,07784.984.9
465Ostale dotacije i transferi755,892755,892755,892100.0100.0
Planiranje i programiranje i efikasno sprovođenje programa67,844,00068,949,00064,001,97764,001,97792.892.8
0004
prekogranične i transnacionalne saradnje
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)44,324,00044,324,00043,524,95543,524,95598.298.2
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca6,760,0006,760,0006,594,0316,594,03197.597.5
415Naknade troškova za zaposlene620,0002,120,000950,264950,26444.844.8
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi800,000800,000599,171599,17174.974.9
421Stalni troškovi20,00020,0002,8812,88114.414.4
422Troškovi putovanja1,060,0002,060,0001,652,9281,652,92880.280.2
423Usluge po ugovoru13,950,00012,555,00010,677,74810,677,74885.085.0
425Tekuće popravke i održavanje50,00050,000
465Ostale dotacije i transferi10,00010,000
512Mašine i oprema250,000250,000
0005Sprovođenje projekata IPA komponente čiji je korisnik MEI15,578,00015,608,00014,058,93114,058,93190.190.1
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)12,477,00012,477,00012,055,06812,055,06896.696.6
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,891,0001,891,0001,826,3431,826,34396.696.6
415Naknade troškova za zaposlene150,000180,000165,519165,51992.092.0
421Stalni troškovi20,00020,000
422Troškovi putovanja1,040,0001,040,00012,00012,0001.21.2
4002IPA program prekogranične saradnje Bugarska - Srbija - tehnička43,581,00042,955,48736,671,78836,671,78885.485.4
421Stalni troškovi600,000600,000297,898297,89849.649.6
422Troškovi putovanja3,150,0004,150,0002,847,3232,847,32368.668.6
423Usluge po ugovoru36,500,00034,874,48730,928,14030,928,14088.788.7
425Tekuće popravke i održavanje260,000260,000134,069134,06951.651.6
426Materijal400,000900,000565,307565,30762.862.8
465Ostale dotacije i transferi100,000100,000
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate151,000151,0009,8719,8716.56.5
512Mašine i oprema2,410,0001,920,0001,889,1801,889,18098.498.4
515Nematerijalna imovina10,000
4003IPA program prekogranične saradnje Rumunija - Srbija - tehnička48,120,00047,151,51128,882,28728,882,28761.361.3
421Stalni troškovi550,000550,000134,173134,17324.424.4
422Troškovi putovanja3,100,0004,100,0003,701,1213,701,12190.390.3
423Usluge po ugovoru38,500,00036,281,51123,399,98123,399,98164.564.5
425Tekuće popravke i održavanje210,000260,000185,979185,97971.571.5
426Materijal350,000350,000196,863196,86356.256.2
465Ostale dotacije i transferi4,000,0004,000,000
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate160,000160,00020,30420,30412.712.7
512Mašine i oprema1,250,0001,450,0001,243,8651,243,86585.885.8
4004IPA program prekogranične saradnje Mađarska - Srbija - tehnička39,541,00040,435,12629,076,00029,076,00071.971.9
421Stalni troškovi1,600,0001,600,0001,117,6471,117,64769.969.9
422Troškovi putovanja1,600,0001,600,000558,249558,24934.934.9
423Usluge po ugovoru22,500,00023,503,12614,634,62214,634,62262.362.3
425Tekuće popravke i održavanje160,000160,000159,843159,84399.999.9
426Materijal301,000301,000
465Ostale dotacije i transferi13,000,00012,891,00012,592,73412,592,73497.797.7
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate80,00080,00012,90512,90516.116.1
512Mašine i oprema300,000300,000
4005IPA program prekogranične saradnje Hrvatska - Srbija - tehnička23,900,00024,580,57116,814,42016,814,42068.468.4
421Stalni troškovi700,000700,000489,173489,17369.969.9
422Troškovi putovanja1,650,0001,650,0001,290,5751,290,57578.278.2
423Usluge po ugovoru18,500,00019,180,57112,541,32412,541,32465.465.4
425Tekuće popravke i održavanje160,000160,000111,677111,67769.869.8
426Materijal300,000300,000153,565153,56551.251.2
465Ostale dotacije i transferi100,000100,000
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate80,00080,00013,87813,87817.317.3
512Mašine i oprema2,410,0002,410,0002,214,2292,214,22991.991.9
4008Transnacionalni program Dunav - tehnička pomoć28,882,00031,039,95717,388,19017,388,19056.056.0
421Stalni troškovi60,00060,0005,8765,8769.89.8
422Troškovi putovanja2,500,0002,500,000988,822988,82239.639.6
423Usluge po ugovoru13,000,00015,157,9574,787,2234,787,22331.631.6
425Tekuće popravke i održavanje11,00011,000
426Materijal301,000301,000
465Ostale dotacije i transferi12,000,00012,000,00011,606,26911,606,26996.796.7
512Mašine i oprema1,010,0001,010,000
4009Jadransko Jonski transnacionalni program - tehnička pomoć17,860,00017,952,7325,613,2995,613,29931.331.3
421Stalni troškovi20,00020,00012,35712,35761.861.8
422Troškovi putovanja4,000,0004,000,0001,763,6141,763,61444.144.1
423Usluge po ugovoru9,000,0009,457,732595,298595,2986.36.3
425Tekuće popravke i održavanje20,00020,000
426Materijal310,000310,000
465Ostale dotacije i transferi4,000,0003,635,0003,242,0293,242,02989.289.2
512Mašine i oprema510,000510,000