Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Status propisa

Na snazi

Prikazana Verzija

Nema dostupnih verzija

Opšte Informacije

DonosilacNarodna skupština Republike Srbije

Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Strana 40

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi3,374,0003,374,000
421Stalni troškovi2,290,0002,396,590106,590106,5904.44.4
422Troškovi putovanja3,450,0003,450,00079,13079,1302.32.3
423Usluge po ugovoru790,000774,000
424Specijalizovane usluge269,490,000324,740,000301,015,106301,015,10692.792.7
425Tekuće popravke i održavanje500,000615,290
426Materijal1,670,0001,670,000318,031318,03119.019.0
511Zgrade i građevinski objekti53,547,00053,547,000
0004Takmičenje učenika osnovnih škola297,471,000308,248,80053,128,62753,128,62717.217.2
413Naknade u naturi11,00011,000
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,263,0001,263,000180,797180,79714.314.3
421Stalni troškovi1,267,0001,266,0001,1771,1770.10.1
422Troškovi putovanja172,937,000171,518,00022,287,49422,287,49413.013.0
423Usluge po ugovoru55,758,00054,767,0007,060,8817,060,88112.912.9
424Specijalizovane usluge20,961,00025,938,0009,333,6699,333,66936.036.0
425Tekuće popravke i održavanje660,000544,800
426Materijal27,848,00027,314,0001,893,9701,893,9706.96.9
463Transferi ostalim nivoima vlasti300,000300,000
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta15,636,00024,497,00012,311,33712,311,33750.350.3
511Zgrade i građevinski objekti300,000300,000
512Mašine i oprema460,000460,000
515Nematerijalna imovina70,00070,00059,30259,30284.784.7
0006Modernizacija infrastrukture osnovnih škola5,462,027,0004,963,682,3401,655,645,9571,655,645,95733.433.4
421Stalni troškovi160,000160,000
422Troškovi putovanja950,000950,000
423Usluge po ugovoru15,010,00015,080,0001,258,0001,258,0008.38.3
424Specijalizovane usluge1,121,0001,421,0001,020,0781,020,07871.871.8
425Tekuće popravke i održavanje234,264,000233,436,30972,549,66972,549,66931.131.1
426Materijal3,010,0002,896,00077,55777,5572.72.7
465Ostale dotacije i transferi54,00054,00054,000100.0100.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate425,683130,303130,30330.630.6
511Zgrade i građevinski objekti4,262,218,0003,676,071,1751,253,913,5411,253,913,54134.134.1
512Mašine i oprema897,248,000976,364,175307,899,892307,899,89231.531.5
513Ostale nekretnine i oprema19,916,00028,763,99817,084,64117,084,64159.459.4
515Nematerijalna imovina28,130,00028,060,0001,658,2761,658,2765.95.9
0008Tehnička podrška sprovođenju završnog ispita55,671,00051,744,00040,798,44640,798,44678.878.8
422Troškovi putovanja4,482,0004,482,0002,514,6842,514,68456.156.1
423Usluge po ugovoru5,071,0005,069,000611,674611,67412.112.1
424Specijalizovane usluge41,193,00037,913,00037,087,43637,087,43697.897.8
425Tekuće popravke i održavanje10,00010,000
426Materijal4,310,0003,710,000584,652584,65215.815.8
512Mašine i oprema605,000560,000
Stručno usavršavanje zaposlenih u predškolskim ustanovama i265,646,000263,502,42669,727,33769,727,33726.526.5
0009
osnovnim školama
421Stalni troškovi811,000811,00044,43544,4355.55.5
422Troškovi putovanja29,497,00027,600,1868,215,4908,215,49029.829.8
423Usluge po ugovoru209,050,000214,319,24056,072,34656,072,34626.226.2
424Specijalizovane usluge12,467,0007,001,0002,343,7432,343,74333.533.5
426Materijal13,080,00013,030,0003,051,3243,051,32423.423.4
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta281,000281,000
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate10,00010,000
512Mašine i oprema450,000450,000
0010Nabavka nastavnih sredstava za učenike, polaznike i ustanove1,140,753,0001,189,977,0001,093,726,7251,093,726,72591.991.9
423Usluge po ugovoru2,138,0002,138,000757,315757,31535.435.4
424Specijalizovane usluge250,000250,000
425Tekuće popravke i održavanje140,000140,000
426Materijal1,069,619,0001,119,073,0001,075,874,7441,075,874,74496.196.1
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta31,891,00031,891,00011,577,61911,577,61936.336.3
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate30,00030,000
511Zgrade i građevinski objekti200,000200,000
512Mašine i oprema31,880,00031,656,0005,041,3915,041,39115.915.9
513Ostale nekretnine i oprema2,000,0002,000,000
515Nematerijalna imovina2,605,0002,599,000475,655475,65518.318.3
0011Unapređenje obrazovnih postignuća kroz rad obrazovno - naučnih23,300,00023,796,00020,908,46120,908,46187.987.9
422Troškovi putovanja3,000,0003,496,000908,461908,46126.026.0
424Specijalizovane usluge20,300,00020,300,00020,000,00020,000,00098.598.5
Podrška unapređivanju vaspitno - obrazovnog i obrazovno - vaspitnog10,683,0005,683,000
0012rada ustanova kroz korišćenje didaktičkog sredstva i didaktičko
igrovnih sredstava
426Materijal10,223,0005,223,000
512Mašine i oprema420,000420,000
515Nematerijalna imovina40,00040,000
0013Podrška radu osnovnih škola sa domom učenika191,952,000189,826,854107,330,226107,330,22656.556.5
413Naknade u naturi140,000426,000208,180208,18048.948.9
414Socijalna davanja zaposlenima50,00050,000
415Naknade troškova za zaposlene20,00020,000
421Stalni troškovi40,463,00040,189,00021,052,72721,052,72752.452.4
422Troškovi putovanja3,746,0004,048,0003,177,3223,177,32278.578.5
423Usluge po ugovoru10,412,0009,827,0007,981,6367,981,63681.281.2
424Specijalizovane usluge14,171,00014,048,0003,168,1393,168,13922.622.6
425Tekuće popravke i održavanje21,873,00021,369,0008,941,8338,941,83341.841.8
426Materijal95,381,00093,649,36460,355,26960,355,26964.464.4
444Prateći troškovi zaduživanja10,00021,0005,2255,22524.924.9
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta560,000564,490105,490105,49018.718.7
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate1,660,0001,533,000122,215122,2158.08.0
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova100,000190,00059,21459,21431.231.2
511Zgrade i građevinski objekti1,200,0001,080,000
512Mašine i oprema2,155,0002,802,0002,152,9762,152,97676.876.8
515Nematerijalna imovina11,00010,000
4005Podrška radu učeničkih zadruga u osnovnom obrazovanju15,000,00016,500,00013,209,99213,209,99280.180.1
424Specijalizovane usluge3,000,0003,000,000
512Mašine i oprema12,000,00013,500,00013,209,99213,209,99297.997.9
26.2SREDNjE OBRAZOVANjE83,251,864,00087,147,712,65275,945,429,85475,945,429,85487.187.1
Izvori finansiranja za glavu 26.2
01Opšti prihodi i primanja budžeta60,631,630,00063,744,022,91063,277,963,97463,277,963,97499.399.3
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika2,680,266,0002,798,410,1391,639,882,9731,639,882,97358.658.6
05Donacije od inostranih zemalja41,679,00042,689,0002,315,6272,315,6275.45.4
06Donacije od međunarodnih organizacija603,017,000603,017,000189,517,277189,517,27731.431.4
07Transferi od drugih nivoa vlasti14,722,986,00014,744,086,0008,422,600,8608,422,600,86057.157.1
08Dobrovoljni transferi od fizičkih i pravnih lica435,465,000435,465,00085,397,72685,397,72619.619.6
09Primanja od prodaje nefinansijske imovine11,547,00011,624,000297,369297,3692.62.6
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina322,775,920229,545,709229,545,70971.171.1
15Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih godina113,532,05780,730,57880,730,57871.171.1
16Roditeljski dinar za vannastavne aktivnosti4,011,713,0004,011,713,0001,761,403,8401,761,403,84043.943.9
17Neutrošena sredstva transfera od drugih nivoa vlasti81,429,000106,507,47899,659,16899,659,16893.693.6
18Neutrošena sredstva od roditeljskog dinara za vannastavne aktivnosti181,738,148147,654,634147,654,63481.281.2
56Finansijska pomoć EU32,132,00032,132,0008,460,1178,460,11726.326.3
2004Srednje obrazovanje83,251,864,00087,147,712,65275,945,429,85475,945,429,85487.187.1
920Srednje obrazovanje83,251,864,00087,147,712,65275,945,429,85475,945,429,85487.187.1
0001Realizacija delatnosti srednjeg obrazovanja i obrazovanja odraslih78,676,231,00082,172,527,27272,850,010,26472,850,010,26488.788.7
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)50,484,114,00052,959,604,88852,832,233,24452,832,233,24499.899.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca7,651,737,0008,076,187,7658,033,617,2498,033,617,24999.599.5
413Naknade u naturi387,103,000385,933,500114,296,303114,296,30329.629.6
414Socijalna davanja zaposlenima1,506,187,0001,583,636,826856,135,773856,135,77354.154.1
415Naknade troškova za zaposlene1,263,956,0001,260,766,9031,058,302,5971,058,302,59783.983.9
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi869,616,000868,383,815700,260,672700,260,67280.680.6
421Stalni troškovi5,154,981,0004,943,134,8163,169,123,8013,169,123,80164.164.1
422Troškovi putovanja1,278,126,0001,283,068,044559,857,703559,857,70343.643.6
423Usluge po ugovoru4,412,323,0004,701,840,0802,421,528,4812,421,528,48151.551.5
424Specijalizovane usluge848,152,000904,797,605575,155,401575,155,40163.663.6
425Tekuće popravke i održavanje1,446,902,0001,438,573,834619,323,821619,323,82143.143.1
426Materijal1,549,931,0001,551,068,755896,030,204896,030,20457.857.8
431Amortizacija nekretnina i opreme1,525,0001,525,000
434Upotreba prirodne imovine51,00065,0003,3693,3695.25.2
441Otplata domaćih kamata353,000438,000114,700114,70026.226.2
444Prateći troškovi zaduživanja2,005,0002,006,000287,359287,35914.314.3
462Dotacije međunarodnim organizacijama140,000140,000
463Transferi ostalim nivoima vlasti1,511,000781,000180,604180,60423.123.1
465Ostale dotacije i transferi8,883,00040,509,44734,668,93034,668,93085.685.6
471Prava iz socijalnog osiguranja (organizacije za obavezno socijalno535,000535,000
osiguranje)
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta97,392,000281,798,665255,485,955255,485,95590.790.7
481Dotacije nevladinim organizacijama461,000474,45093,11093,11019.619.6
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate71,311,00073,787,69431,763,68231,763,68243.043.0
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova272,986,000270,818,170119,498,194119,498,19444.144.1
484Naknada štete za povrede ili štetu nastalu usled elementarnih nepogoda ili1,510,0001,631,9851,621,9821,621,98299.499.4
drugih prirodnih uzroka
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa28,036,00059,041,00047,803,28847,803,28881.081.0
511Zgrade i građevinski objekti583,307,000611,540,504149,923,432149,923,43224.524.5
512Mašine i oprema661,699,000770,908,820333,343,081333,343,08143.243.2
513Ostale nekretnine i oprema10,964,00011,523,0002,528,4692,528,46921.921.9