Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Status propisa

Na snazi

Prikazana Verzija

Nema dostupnih verzija

Opšte Informacije

DonosilacNarodna skupština Republike Srbije

Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Strana 60

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
424Specijalizovane usluge5,425,0005,425,0002,180,4592,180,45940.240.2
425Tekuće popravke i održavanje20,718,00020,718,0008,905,7708,905,77043.043.0
426Materijal19,895,00019,895,00015,170,25315,170,25376.376.3
462Dotacije međunarodnim organizacijama29,137,00026,140,80025,462,45925,462,45997.497.4
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate950,000950,000410,209410,20943.243.2
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova10,00010,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa1,000,0001,000,000634,508634,50863.563.5
511Zgrade i građevinski objekti600,000600,000
512Mašine i oprema4,116,0003,705,0003,498,5523,498,55294.494.4
4008Klimatska osmatranja, modeliranje i usluge u Evropi500,0001,000,000835,576835,57683.683.6
512Mašine i oprema500,0001,000,000835,576835,57683.683.6
4010Podrška i saradnja sa WMO1,950,0001,950,000
422Troškovi putovanja50,00050,000
423Usluge po ugovoru1,900,0001,900,000
Unapređenje sistema za monitoring voda za potrebe zaštite životne552,413545,825545,82598.898.8
4013
sredine i prevencije od poplava u Vojvodini
423Usluge po ugovoru509,413502,825502,82598.798.7
424Specijalizovane usluge43,00043,00043,000100.0100.0
Unapređenje hidrometeorološke računarsko-telekomunikacione150,000,00058,370,00035,519,91935,519,91960.960.9
4014
infrastrukture i meteorološkog osmatračkog sistema
421Stalni troškovi19,720,00017,748,0007,962,2297,962,22944.944.9
511Zgrade i građevinski objekti8,700,0006,387,0003,168,5953,168,59549.649.6
512Mašine i oprema98,880,00034,235,00024,389,09624,389,09671.271.2
515Nematerijalna imovina22,700,000
Podrška razvoju i standardizaciji klimatskih servisa u Evropi -3,350,0003,350,0001,629,9381,629,93848.748.7
4016
CLIMATEUROPE 2
422Troškovi putovanja830,000830,000100,377100,37712.112.1
423Usluge po ugovoru2,520,0002,520,0001,529,5611,529,56160.760.7
4017Sistem za prognozu i upozorenja na pojavu poplava u slivu reke Save1,430,0001,430,000276,124276,12419.319.3
422Troškovi putovanja430,000230,00096,98896,98842.242.2
423Usluge po ugovoru300,000300,000
426Materijal200,000400,000179,136179,13644.844.8
511Zgrade i građevinski objekti300,000300,000
512Mašine i oprema200,000200,000
4018ASPECT - Koherentne prognoze evropske klime sa fokusom na adaptaciju5,394,0005,394,0001,463,1091,463,10927.127.1
422Troškovi putovanja1,274,0001,274,00086,40986,4096.86.8
423Usluge po ugovoru4,120,0004,120,0001,376,7001,376,70033.433.4
4020Proširenje baze podataka kao osnove sistema za monitoring suše250,414211,412211,41284.484.4
423Usluge po ugovoru250,414211,412211,41284.484.4
Priprema regionalnih scenarija klimatskih promena i istorijskih4,667,0134,665,8554,665,855100.0100.0
4021
podataka o klimi
423Usluge po ugovoru4,667,0134,665,8554,665,855100.0100.0
45REPUBLIČKI GEODETSKI ZAVOD7,233,861,0008,706,665,2458,379,545,8228,379,545,82296.296.2
Izvori finansiranja za razdeo 45
01Opšti prihodi i primanja budžeta7,233,861,0008,170,277,0008,049,612,3148,049,612,31498.598.5
11Primanja od inostranih zaduživanja536,388,245329,933,508329,933,50861.561.5
Državni premer, katastar i upravljanje geoprostornim podacima na
1102
nacionalnom nivou7,233,861,0008,706,665,2458,379,545,8228,379,545,82296.296.2
410Opšti ekonomski i komercijalni poslovi i poslovi po pitanju rada7,233,861,0008,706,665,2458,379,545,8228,379,545,82296.296.2
0001Upravljanje nepokretnostima i vodovima5,069,517,0005,016,018,0604,955,467,5364,955,467,53698.898.8
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)3,108,348,0003,028,248,0003,027,952,3203,027,952,320100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca471,053,000459,153,000459,145,659459,145,659100.0100.0
414Socijalna davanja zaposlenima16,540,00035,540,00035,536,01535,536,015100.0100.0
415Naknade troškova za zaposlene94,693,00099,693,00098,781,64398,781,64399.199.1
421Stalni troškovi740,798,000782,298,000781,992,116781,992,116100.0100.0
422Troškovi putovanja3,597,0004,497,0004,496,4074,496,407100.0100.0
423Usluge po ugovoru461,982,000463,182,000462,791,598462,791,59899.999.9
426Materijal171,506,000142,037,06083,904,67383,904,67359.159.1
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa500,000870,000861,106861,10699.099.0
512Mašine i oprema500,000500,0005,9995,9991.21.2
Obnova i održavanje referentnih osnova, referentnih sistema i256,849,000245,979,000232,780,635232,780,63594.694.6
0002
državne granice Republike Srbije
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)148,348,000140,448,000140,446,770140,446,770100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca22,475,00021,375,00021,277,68621,277,68699.599.5
414Socijalna davanja zaposlenima1,050,0001,050,000998,002998,00295.095.0
415Naknade troškova za zaposlene2,500,0002,500,0002,047,2002,047,20081.981.9
422Troškovi putovanja460,000460,000459,995459,995100.0100.0
423Usluge po ugovoru24,022,00024,022,00024,013,44524,013,445100.0100.0
425Tekuće popravke i održavanje13,037,00011,767,0005,459,3875,459,38746.446.4
426Materijal6,817,0006,217,0001,249,9501,249,95020.120.1
512Mašine i oprema36,720,00036,720,00036,720,00036,720,000100.0100.0
515Nematerijalna imovina1,420,0001,420,000108,200108,2007.67.6
Stručni, upravni i inspekcijski nadzor i procena vrednosti154,332,000152,432,000147,986,329147,986,32997.197.1
0003
nepokretnosti
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)117,290,000115,390,000115,349,489115,349,489100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca17,770,00017,770,00017,475,44717,475,44798.398.3
414Socijalna davanja zaposlenima200,000200,00060,57360,57330.330.3
415Naknade troškova za zaposlene1,500,0001,500,0001,081,7061,081,70672.172.1
422Troškovi putovanja794,000794,000793,997793,997100.0100.0
423Usluge po ugovoru13,219,00013,219,00013,150,52313,150,52399.599.5
426Materijal3,559,0003,559,00074,59474,5942.12.1
Uspostavljanje i unapređenje nacionalne infrastrukture geoprostornih8,530,0008,530,0008,215,7378,215,73796.396.3
0004
podataka
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)6,886,0006,886,0006,775,1876,775,18798.498.4
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,044,0001,044,0001,026,4411,026,44198.398.3
415Naknade troškova za zaposlene250,000250,00064,79364,79325.925.9
422Troškovi putovanja350,000350,000349,316349,31699.899.8
Unapređenje registra prostornih jedinica i adresnog registra i911,650,0001,038,476,5431,031,966,4771,031,966,47799.499.4
0005
uspostava interoperabilnosti sa drugim registrima
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)210,726,000203,126,000203,096,613203,096,613100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca31,925,00030,825,00030,769,13730,769,13799.899.8
414Socijalna davanja zaposlenima200,000200,000194,418194,41897.297.2
415Naknade troškova za zaposlene2,900,0002,900,0002,623,3222,623,32290.590.5
422Troškovi putovanja805,000805,000804,961804,961100.0100.0
423Usluge po ugovoru258,708,000312,394,000312,351,653312,351,653100.0100.0
425Tekuće popravke i održavanje225,042,00073,619,85373,587,17073,587,170100.0100.0
426Materijal3,305,0003,016,6901,022,0361,022,03633.933.9
512Mašine i oprema158,039,000321,179,000320,700,300320,700,30099.999.9
515Nematerijalna imovina20,000,00090,411,00086,816,86886,816,86896.096.0
0006Administracija i upravljanje832,983,0001,708,841,3971,673,195,5991,673,195,59997.997.9
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)386,687,000388,687,000388,070,470388,070,47099.899.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca58,583,00058,883,00058,805,63558,805,63599.999.9
413Naknade u naturi1,0001,000
414Socijalna davanja zaposlenima8,050,0008,050,0007,922,2477,922,24798.498.4
415Naknade troškova za zaposlene7,184,0007,184,0006,451,5576,451,55789.889.8
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi64,530,00072,040,00071,880,79371,880,79399.899.8
421Stalni troškovi120,065,000120,065,000120,053,004120,053,004100.0100.0
422Troškovi putovanja1,589,0001,589,0001,588,8931,588,893100.0100.0
423Usluge po ugovoru44,069,000864,736,000856,569,904856,569,90499.199.1
424Specijalizovane usluge8,000,0007,500,0001,816,7851,816,78524.224.2
425Tekuće popravke i održavanje84,358,00075,927,86867,299,72767,299,72788.688.6
426Materijal34,813,00031,813,00024,119,94624,119,94675.875.8
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate12,880,00015,880,00013,608,52613,608,52685.785.7
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova713,00055,024,52955,008,11455,008,114100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti795,000795,000
512Mašine i oprema666,000666,000
4002Unapređenje zemljišne administracije u Republici Srbiji536,388,245329,933,508329,933,50861.561.5
422Troškovi putovanja8,838,3184,590,2584,590,25851.951.9
423Usluge po ugovoru177,799,410124,077,428124,077,42869.869.8
426Materijal800,000285,905285,90535.735.7
444Prateći troškovi zaduživanja1,094,0791,094,0791,094,079100.0100.0
512Mašine i oprema70,000,000
515Nematerijalna imovina277,856,438199,885,838199,885,83871.971.9
46REPUBLIČKI SEIZMOLOŠKI ZAVOD23,134,00025,398,00024,226,41824,226,41895.495.4
Izvori finansiranja za razdeo 46
01Opšti prihodi i primanja budžeta23,134,00025,398,00024,226,41824,226,41895.495.4
0402Zaštita životne sredine23,134,00025,398,00024,226,41824,226,41895.495.4
410Opšti ekonomski i komercijalni poslovi i poslovi po pitanju rada23,134,00025,398,00024,226,41824,226,41895.495.4
0012Praćenje i proučavanje seizmičkih i seizmotektonskih pojava23,134,00025,398,00024,226,41824,226,41895.495.4
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)7,376,0009,975,0009,822,4049,822,40498.598.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,118,0001,514,0001,488,0941,488,09498.398.3
413Naknade u naturi35,00035,00012,00012,00034.334.3
414Socijalna davanja zaposlenima700,000630,000
415Naknade troškova za zaposlene304,000274,00078,87878,87828.828.8
421Stalni troškovi8,147,0007,636,0007,590,2797,590,27999.499.4
422Troškovi putovanja100,000100,00093,04093,04093.093.0
423Usluge po ugovoru1,891,0002,497,0002,494,0732,494,07399.999.9
424Specijalizovane usluge150,000150,000113,364113,36475.675.6
425Tekuće popravke i održavanje750,000675,000674,014674,01499.999.9
426Materijal390,000351,000346,317346,31798.798.7