Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Status propisa

Na snazi

Prikazana Verzija

Nema dostupnih verzija

Opšte Informacije

DonosilacNarodna skupština Republike Srbije

Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Strana 20

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
414Socijalna davanja zaposlenima9,801,00012,301,0006,588,1206,588,12053.653.6
415Naknade troškova za zaposlene7,500,00011,948,9007,033,1397,033,13958.958.9
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi4,001,0005,801,0002,923,1932,923,19350.450.4
421Stalni troškovi35,635,00040,666,00039,476,20139,476,20197.197.1
422Troškovi putovanja5,750,0003,569,7583,536,7203,536,72099.199.1
423Usluge po ugovoru29,650,00042,462,93740,641,03040,641,03095.795.7
424Specijalizovane usluge31,000,00030,500,00022,704,16222,704,16274.474.4
425Tekuće popravke i održavanje15,000,00018,000,00015,990,76415,990,76488.888.8
426Materijal14,600,00016,600,00014,014,76214,014,76284.484.4
444Prateći troškovi zaduživanja400,000400,000
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta1,000
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate1,700,0001,700,000328,143328,14319.319.3
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa200,000200,000
511Zgrade i građevinski objekti10,500,00046,500,00041,598,57841,598,57889.589.5
512Mašine i oprema12,600,00019,698,44414,632,64314,632,64374.374.3
515Nematerijalna imovina2,600,0002,600,00036,23836,2381.41.4
16MINISTARSTVO FINANSIJA1,321,342,734,0001,350,977,442,4461,156,853,931,9001,156,853,931,90085.685.6
Izvori finansiranja za razdeo 16
01Opšti prihodi i primanja budžeta1,243,900,803,0001,228,925,597,0001,054,099,748,1521,054,099,748,15285.885.8
10Primanja od domaćih zaduživanja68,500,000,000113,108,860,54698,495,302,45398,495,302,45387.187.1
11Primanja od inostranih zaduživanja1,699,419,0001,699,419,0001,114,982,5361,114,982,53665.665.6
12Primanja od otplate datih kredita i prodaje finansijske imovine6,500,000,0006,500,000,0002,643,471,0812,643,471,08140.740.7
14Neutrošena sredstva od privatizacije iz ranijih godina408,000,000409,053,900337,012,684337,012,68482.482.4
15Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih godina14,016,00014,016,0001,791,0141,791,01412.812.8
56Finansijska pomoć EU320,496,000320,496,000161,623,980161,623,98050.450.4
16.0MINISTARSTVO FINANSIJA536,952,154,000583,381,272,446509,539,015,772509,539,015,77287.387.3
Izvori finansiranja za glavu 16.0
01Opšti prihodi i primanja budžeta467,714,732,000469,533,936,000410,348,971,836410,348,971,83687.487.4
10Primanja od domaćih zaduživanja68,400,000,000113,008,860,54698,477,030,95798,477,030,95787.187.1
11Primanja od inostranih zaduživanja429,422,000429,422,000376,000,295376,000,29587.687.6
14Neutrošena sredstva od privatizacije iz ranijih godina408,000,000409,053,900337,012,684337,012,68482.482.4
0606Podrška radu organa javne uprave15,613,158,0007,058,240,0002,238,835,4592,238,835,45931.731.7
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni poslovi i15,613,158,0007,058,240,0002,238,835,4592,238,835,45931.731.7
110
spoljni poslovi
0039Izvršenje sudskih postupaka15,613,158,0007,058,240,0002,238,835,4592,238,835,45931.731.7
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova15,613,158,0007,058,240,0002,238,835,4592,238,835,45931.731.7
0608Sistem lokalne samouprave33,327,366,00038,788,873,00038,644,873,00038,644,873,00099.699.6
180Transakcije opšteg karaktera između različitih nivoa vlasti33,327,366,00038,788,873,00038,644,873,00038,644,873,00099.699.6
0001Podrška lokalnoj samoupravi33,327,366,00038,788,873,00038,644,873,00038,644,873,00099.699.6
463Transferi ostalim nivoima vlasti33,327,366,00038,788,873,00038,644,873,00038,644,873,00099.699.6
0702Realizacija infrastrukturnih projekata od značaja za Republiku Srbiju109,413,035,000136,250,101,54696,387,662,33596,387,662,33570.770.7
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni poslovi i109,413,035,000136,250,101,54696,387,662,33596,387,662,33570.770.7
110
spoljni poslovi
4006Eksproprijacija zemljišta u cilju izgradnje kapitalnih projekata24,123,435,00021,741,641,00014,908,203,83814,908,203,83868.668.6
541Zemljište24,123,435,00021,741,641,00014,908,203,83814,908,203,83868.668.6
Projektovanje i izgradnja objekata u zonama B i E u cilju realizacije22,314,606,34922,314,606,34922,314,606,349100.0100.0
4022Međunarodne specijalizovane izložbe „EXPO Belgrade 2027“ sa
pratećim sadržajima na teritoriji gradske opštine Surčin u Beogradu
511Zgrade i građevinski objekti22,314,606,34922,314,606,34922,314,606,349100.0100.0
5073Izgradnja Nacionalnog fudbalskog stadiona18,600,000,00018,530,000,0002,519,506,6762,519,506,67613.613.6
511Zgrade i građevinski objekti18,600,000,00018,530,000,0002,519,506,6762,519,506,67613.613.6
5081EXPO Beograd 202746,000,000,00050,544,254,19743,691,286,30843,691,286,30886.486.4
511Zgrade i građevinski objekti46,000,000,00050,544,254,19743,691,286,30843,691,286,30886.486.4
5086Tunel od Karađorđeve ulice do Dunavske padine6,000,000,0006,000,000,000
511Zgrade i građevinski objekti6,000,000,0006,000,000,000
5087Izgradnja akvarijuma sa pratećim sadržajem2,289,600,0004,719,600,0002,816,626,8682,816,626,86859.759.7
511Zgrade i građevinski objekti2,289,600,0004,719,600,0002,816,626,8682,816,626,86859.759.7
Linijska infrastruktura (saobraćajnice, atmosferska kanalizacija,12,400,000,00012,400,000,00010,137,432,29510,137,432,29581.881.8
5088
gasne i elektroenergetske instalacije, toplotni izvor)
511Zgrade i građevinski objekti12,400,000,00012,400,000,00010,137,432,29510,137,432,29581.881.8
0802Uređenje sistema rada i radno-pravnih odnosa800,000,0009,005,961,0009,005,576,3139,005,576,313100.0100.0
090Socijalna zaštita neklasifikovana na drugom mestu800,000,0009,005,961,0009,005,576,3139,005,576,313100.0100.0
Dotacije organizacijama obaveznog socijalnog osiguranja za poreske800,000,0009,005,961,0009,005,576,3139,005,576,313100.0100.0
0014
olakšice
464Dotacije organizacijama za obavezno socijalno osiguranje800,000,0009,005,961,0009,005,576,3139,005,576,313100.0100.0
0901Obavezno penzijsko i invalidsko osiguranje267,500,000,000246,834,039,000246,750,000,000246,750,000,000100.0100.0
090Socijalna zaštita neklasifikovana na drugom mestu267,500,000,000246,834,039,000246,750,000,000246,750,000,000100.0100.0
0001Podrška za isplatu nedostajućih sredstava za penzije227,722,000,000207,056,039,000207,056,000,000207,056,000,000100.0100.0
464Dotacije organizacijama za obavezno socijalno osiguranje227,722,000,000207,056,039,000207,056,000,000207,056,000,000100.0100.0
Podrška ostvarenju prava korisnika u skladu sa Zakonom o penzijskom i39,778,000,00039,778,000,00039,694,000,00039,694,000,00099.899.8
0002
invalidskom osiguranju i posebnim propisima
464Dotacije organizacijama za obavezno socijalno osiguranje39,778,000,00039,778,000,00039,694,000,00039,694,000,00099.899.8
0902Socijalna zaštita59,350,000,00069,600,000,00069,328,774,06169,328,774,06199.699.6
090Socijalna zaštita neklasifikovana na drugom mestu59,350,000,00069,600,000,00069,328,774,06169,328,774,06199.699.6
0001Podrška Republičkom fondu za zdravstveno osiguranje59,350,000,00069,600,000,00069,328,774,06169,328,774,06199.699.6
464Dotacije organizacijama za obavezno socijalno osiguranje59,350,000,00069,600,000,00069,328,774,06169,328,774,06199.699.6
1003Otklanjanje posledica oduzimanja imovine7,038,680,0007,086,233,9006,442,277,2776,442,277,27790.990.9
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni poslovi i512,500,000559,000,000559,000,000559,000,000100.0100.0
110
spoljni poslovi
0003Podrška radu Agencije za restituciju512,500,000559,000,000559,000,000559,000,000100.0100.0
424Specijalizovane usluge512,500,000559,000,000559,000,000559,000,000100.0100.0
160Opšte javne usluge neklasifikovane na drugom mestu6,526,180,0006,527,233,9005,883,277,2775,883,277,27790.190.1
Otklanjanje posledica oduzimanja imovine žrtvama holokausta koji118,180,000118,180,000111,327,990111,327,99094.294.2
0001
nemaju živih zakonskih naslednika
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa118,180,000118,180,000111,327,990111,327,99094.294.2
0002Vraćanje oduzete imovine i obeštećenje za oduzetu imovinu6,408,000,0006,409,053,9005,771,949,2885,771,949,28890.190.1
444Prateći troškovi zaduživanja1,053,9001,053,9001,053,900100.0100.0
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa6,408,000,0006,408,000,0005,770,895,3885,770,895,38890.190.1
2101Politički sistem2,084,355,0002,084,355,0002,084,355,0002,084,355,000100.0100.0
160Opšte javne usluge neklasifikovane na drugom mestu2,084,355,0002,084,355,0002,084,355,0002,084,355,000100.0100.0
0005Finansiranje redovnog rada političkih subjekata2,084,355,0002,084,355,0002,084,355,0002,084,355,000100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama2,084,355,0002,084,355,0002,084,355,0002,084,355,000100.0100.0
2301Uređenje, upravljanje i nadzor finansijskog i fiskalnog sistema18,801,033,00039,366,267,00034,793,537,28034,793,537,28088.488.4
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni poslovi i18,801,033,00039,366,267,00034,793,537,28034,793,537,28088.488.4
110
spoljni poslovi
Administrativna podrška upravljanju finansijskim i fiskalnim3,590,653,0006,513,343,0004,961,663,7664,961,663,76676.276.2
0004
sistemom
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)481,779,000481,779,000471,389,717471,389,71797.897.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca73,033,00073,033,00071,436,88171,436,88197.897.8
413Naknade u naturi2,000,0002,000,0001,041,0001,041,00052.152.1
414Socijalna davanja zaposlenima6,246,00010,246,0009,606,7769,606,77693.893.8
415Naknade troškova za zaposlene11,580,00011,395,00011,296,50011,296,50099.199.1
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi10,324,00010,324,0009,923,6959,923,69596.196.1
421Stalni troškovi56,025,00055,525,00021,724,42321,724,42339.139.1
422Troškovi putovanja7,000,00017,000,00015,883,91615,883,91693.493.4
423Usluge po ugovoru678,367,000678,367,000361,375,832361,375,83253.353.3
424Specijalizovane usluge250,000,000725,000,000656,807,976656,807,97690.690.6
425Tekuće popravke i održavanje12,450,00012,450,0007,159,1927,159,19257.557.5
426Materijal25,243,00025,243,00010,812,21710,812,21742.842.8
452Subvencije privatnim finansijskim institucijama528,000,000678,000,000510,672,181510,672,18175.375.3
462Dotacije međunarodnim organizacijama836,266,000752,640,000172,144,857172,144,85722.922.9
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate800,0001,300,000875,858875,85867.467.4
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa500,000500,000
512Mašine i oprema15,500,00015,500,000999,972999,9726.56.5
515Nematerijalna imovina1,000,0008,500,0008,412,9418,412,94199.099.0
621Nabavka domaće finansijske imovine2,360,001,0002,359,996,7122,359,996,712100.0100.0
622Nabavka strane finansijske imovine594,540,000594,540,000260,103,120260,103,12043.743.7
0012Makroekonomske i fiskalne analize i projekcije56,642,00070,442,00063,302,46663,302,46689.989.9
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)38,597,00038,597,00037,614,97237,614,97297.597.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca5,848,0005,848,0005,698,6685,698,66897.497.4
415Naknade troškova za zaposlene1,077,0001,077,000879,006879,00681.681.6
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi800,000800,000373,060373,06046.646.6
421Stalni troškovi20,00020,00012,30012,30061.561.5
422Troškovi putovanja1,500,0002,500,0002,175,8172,175,81787.087.0
423Usluge po ugovoru4,400,00018,400,00016,548,64216,548,64289.989.9
426Materijal1,500,0001,500,000
512Mašine i oprema1,700,0001,700,000
515Nematerijalna imovina1,200,000
0013Priprema i analiza budžeta160,276,000160,276,000126,544,138126,544,13879.079.0
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)92,721,00092,721,00081,930,17181,930,17188.488.4
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca13,892,00013,892,00012,412,42112,412,42189.389.3
415Naknade troškova za zaposlene1,106,0001,106,000851,013851,01376.976.9
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi22,186,00022,186,00013,104,29613,104,29659.159.1
421Stalni troškovi24,00024,000
422Troškovi putovanja100,000100,00073,15373,15373.273.2
423Usluge po ugovoru24,300,00024,300,00018,161,08518,161,08574.774.7
426Materijal947,000947,00012,00012,0001.31.3
512Mašine i oprema5,000,0005,000,000