Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Status propisa

Na snazi

Prikazana Verzija

Nema dostupnih verzija

Opšte Informacije

DonosilacNarodna skupština Republike Srbije

Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Strana 24

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
16.9UPRAVA ZA IGRE NA SREĆU1,089,482,0001,827,266,0001,778,700,4041,778,700,40497.397.3
Izvori finansiranja za glavu 16.9
01Opšti prihodi i primanja budžeta1,089,482,0001,827,266,0001,778,700,4041,778,700,40497.397.3
2301Uređenje, upravljanje i nadzor finansijskog i fiskalnog sistema1,089,482,0001,827,266,0001,778,700,4041,778,700,40497.397.3
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni poslovi i1,089,482,0001,827,266,0001,778,700,4041,778,700,40497.397.3
110
spoljni poslovi
0016Obavljanje poslova iz oblasti igara na sreću1,089,482,0001,827,266,0001,778,700,4041,778,700,40497.397.3
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)62,357,00062,357,00060,980,77960,980,77997.897.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca9,447,0009,447,0009,238,5889,238,58897.897.8
413Naknade u naturi840,000756,000115,280115,28015.215.2
414Socijalna davanja zaposlenima700,000700,000286,667286,66741.041.0
415Naknade troškova za zaposlene466,000606,000514,987514,98785.085.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi200,000230,000211,268211,26891.991.9
421Stalni troškovi39,372,00028,878,00026,439,93926,439,93991.691.6
422Troškovi putovanja15,778,0002,999,0002,065,8142,065,81468.968.9
423Usluge po ugovoru51,764,00036,734,00030,250,01730,250,01782.382.3
424Specijalizovane usluge7,601,0002,884,0002,658,3002,658,30092.292.2
425Tekuće popravke i održavanje4,200,0001,293,000793,552793,55261.461.4
426Materijal9,890,0006,470,0003,667,5243,667,52456.756.7
462Dotacije međunarodnim organizacijama150,00048,00047,02547,02598.098.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate551,000221,00028,32128,32112.812.8
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova150,00049,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa300,000207,000
512Mašine i oprema8,929,000562,200,000536,245,254536,245,25495.495.4
515Nematerijalna imovina876,787,0001,111,187,0001,105,157,0881,105,157,08899.599.5
17MINISTARSTVO SPOLjNIH POSLOVA13,586,103,00013,726,316,00013,677,218,49713,677,218,49799.699.6
Izvori finansiranja za razdeo 17
01Opšti prihodi i primanja budžeta13,586,103,00013,726,316,00013,677,218,49713,677,218,49799.699.6
17.0MINISTARSTVO SPOLjNIH POSLOVA2,861,856,0002,976,652,0002,953,838,7482,953,838,74899.299.2
Izvori finansiranja za glavu 17.0
01Opšti prihodi i primanja budžeta2,861,856,0002,976,652,0002,953,838,7482,953,838,74899.299.2
0301Koordinacija i sprovođenje politike u oblasti spoljnih poslova2,861,856,0002,976,652,0002,953,838,7482,953,838,74899.299.2
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni poslovi i2,861,856,0002,976,652,0002,953,838,7482,953,838,74899.299.2
110
spoljni poslovi
0002Članstvo u međunarodnim organizacijama506,888,000506,888,000506,638,880506,638,880100.0100.0
421Stalni troškovi200,000200,000109,327109,32754.754.7
462Dotacije međunarodnim organizacijama506,688,000506,688,000506,529,553506,529,553100.0100.0
0003Administracija i upravljanje2,289,968,0002,442,764,0002,423,221,4192,423,221,41999.299.2
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)1,253,404,0001,342,294,0001,342,118,0051,342,118,005100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca347,647,000375,647,000375,591,044375,591,044100.0100.0
413Naknade u naturi1,000,0001,000,000750,000750,00075.075.0
414Socijalna davanja zaposlenima21,300,00023,000,00022,615,78722,615,78798.398.3
415Naknade troškova za zaposlene26,000,00024,150,00023,656,17123,656,17198.098.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi13,093,00024,243,00024,231,10624,231,106100.0100.0
421Stalni troškovi130,811,000146,279,000146,183,305146,183,30599.999.9
422Troškovi putovanja100,500,00086,900,00086,691,60286,691,60299.899.8
423Usluge po ugovoru185,772,000209,800,000209,737,467209,737,467100.0100.0
424Specijalizovane usluge1,000,0001,000,000132,090132,09013.213.2
425Tekuće popravke i održavanje68,640,00061,840,00048,944,14948,944,14979.179.1
426Materijal65,000,00065,000,00064,950,05464,950,05499.999.9
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate1,800,0001,500,000446,171446,17129.729.7
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova500,00025,610,00025,218,07425,218,07498.598.5
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa1,0001,000
511Zgrade i građevinski objekti30,000,00027,000,00026,991,60026,991,600100.0100.0
512Mašine i oprema43,000,00027,000,00024,959,14024,959,14092.492.4
515Nematerijalna imovina500,000500,0005,6545,6541.11.1
5001Rekonstrukcija objekta MSP65,000,00027,000,00023,978,44923,978,44988.888.8
511Zgrade i građevinski objekti65,000,00027,000,00023,978,44923,978,44988.888.8
17.1DIPLOMATSKO-KONZULARNA PREDSTAVNIŠTVA10,421,847,00010,457,690,00010,453,523,10110,453,523,101100.0100.0
Izvori finansiranja za glavu 17.1
01Opšti prihodi i primanja budžeta10,421,847,00010,457,690,00010,453,523,10110,453,523,101100.0100.0
0302Diplomatsko-konzularni poslovi u inostranstvu10,421,847,00010,457,690,00010,453,523,10110,453,523,101100.0100.0
113Spoljni poslovi10,421,847,00010,457,690,00010,453,523,10110,453,523,101100.0100.0
0001Podrška funkcionisanju diplomatsko-konzularnih predstavništava4,608,348,0004,634,988,0004,634,982,0124,634,982,012100.0100.0
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)592,686,000636,829,000636,829,000636,829,000100.0100.0
413Naknade u naturi1,000,0001,000,0001,000,0001,000,000100.0100.0
414Socijalna davanja zaposlenima55,000,00055,000,00055,000,00055,000,000100.0100.0
415Naknade troškova za zaposlene2,727,861,0002,791,549,0002,791,549,0002,791,549,000100.0100.0
421Stalni troškovi493,500,000456,804,000456,803,999456,803,999100.0100.0
422Troškovi putovanja95,000,00096,239,00096,234,01396,234,013100.0100.0
423Usluge po ugovoru575,000,000523,472,000523,472,000523,472,000100.0100.0
424Specijalizovane usluge9,000,0009,000,0009,000,0009,000,000100.0100.0
426Materijal57,000,00058,829,00058,829,00058,829,000100.0100.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate2,300,0002,300,0002,300,0002,300,000100.0100.0
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova3,965,0003,965,0003,965,000100.0100.0
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa1,0001,000
0003Kapitalno i tekuće održavanje objekata i opreme DKP-a406,499,000503,458,000503,457,957503,457,957100.0100.0
421Stalni troškovi33,000,00033,000,00033,000,00033,000,000100.0100.0
425Tekuće popravke i održavanje91,000,00092,239,00092,239,00092,239,000100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti225,803,000316,803,000316,802,998316,802,998100.0100.0
512Mašine i oprema56,596,00061,316,00061,315,95961,315,959100.0100.0
515Nematerijalna imovina100,000100,000100,000100,000100.0100.0
0004Obnova voznog parka za potrebe DKP-a186,000,000168,300,000168,300,000168,300,000100.0100.0
421Stalni troškovi64,000,00064,177,00064,177,00064,177,000100.0100.0
425Tekuće popravke i održavanje22,000,00022,177,00022,177,00022,177,000100.0100.0
426Materijal40,000,00040,826,00040,826,00040,826,000100.0100.0
512Mašine i oprema60,000,00041,120,00041,120,00041,120,000100.0100.0
0005Zakup poslovnih objekata DKP-a590,000,000579,734,000579,734,000579,734,000100.0100.0
421Stalni troškovi590,000,000579,734,000579,734,000579,734,000100.0100.0
0006Zakup rezidencijalnih objekata DKP-a341,000,000281,210,000281,210,000281,210,000100.0100.0
421Stalni troškovi341,000,000281,210,000281,210,000281,210,000100.0100.0
5004Pribavljanje objekata u svojinu Republike Srbije za potrebe DKP-a3,900,000,0003,900,000,0003,900,000,0003,900,000,000100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti3,900,000,0003,900,000,0003,900,000,0003,900,000,000100.0100.0
Informaciono-komunikacioni sistem kriptozaštite MSP i DKP390,000,000390,000,000385,839,132385,839,13298.998.9
5005
Republike Srbije
512Mašine i oprema270,000,000270,000,000265,851,132265,851,13298.598.5
515Nematerijalna imovina120,000,000120,000,000119,988,000119,988,000100.0100.0
17.2UPRAVA ZA SARADNjU S DIJASPOROM I SRBIMA U REGIONU302,400,000291,974,000269,856,649269,856,64992.492.4
Izvori finansiranja za glavu 17.2
01Opšti prihodi i primanja budžeta302,400,000291,974,000269,856,649269,856,64992.492.4
1902Saradnja s dijasporom i Srbima u regionu302,400,000291,974,000269,856,649269,856,64992.492.4
410Opšti ekonomski i komercijalni poslovi i poslovi po pitanju rada302,400,000291,974,000269,856,649269,856,64992.492.4
0001Zaštita prava i interesa pripadnika dijaspore i Srba u regionu63,010,00065,810,00058,586,91258,586,91289.089.0
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)32,563,00032,563,00027,934,94027,934,94085.885.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca4,934,0004,934,0004,232,1444,232,14485.885.8
413Naknade u naturi200,000200,00099,93999,93950.050.0
414Socijalna davanja zaposlenima872,000872,000624,004624,00471.671.6
415Naknade troškova za zaposlene700,000700,000554,687554,68779.279.2
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi200,000200,000197,521197,52198.898.8
421Stalni troškovi2,900,0002,700,0002,475,2292,475,22991.791.7
422Troškovi putovanja1,100,0001,100,0001,098,5401,098,54099.999.9
423Usluge po ugovoru5,839,0005,839,0005,838,7855,838,785100.0100.0
424Specijalizovane usluge500,000500,000200,450200,45040.140.1
425Tekuće popravke i održavanje400,000400,000398,478398,47899.699.6
426Materijal1,700,0001,700,0001,381,6221,381,62281.381.3
481Dotacije nevladinim organizacijama10,000,00010,000,00010,000,00010,000,000100.0100.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate101,000101,00013,38813,38813.313.3
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova1,0001,000
512Mašine i oprema1,000,0004,000,0003,537,1853,537,18588.488.4
0002Očuvanje nacionalnog i kulturnog identiteta dijaspore i Srba u239,390,000226,164,000211,269,737211,269,73793.493.4
421Stalni troškovi700,000700,000693,662693,66299.199.1
422Troškovi putovanja2,500,0003,150,0003,147,7303,147,73099.999.9
423Usluge po ugovoru41,390,00027,964,00014,609,50114,609,50152.252.2
424Specijalizovane usluge4,500,0004,050,0003,246,8443,246,84480.280.2
426Materijal300,000300,00072,00072,00024.024.0
481Dotacije nevladinim organizacijama190,000,000190,000,000189,500,000189,500,00099.799.7
18MINISTARSTVO ZA EVROPSKE INTEGRACIJE1,419,318,0001,447,978,974896,417,591896,417,59161.961.9
Izvori finansiranja za razdeo 18
01Opšti prihodi i primanja budžeta957,131,000932,581,000713,872,019713,872,01976.576.5
06Donacije od međunarodnih organizacija18,473,09818,473,09818,473,098100.0100.0
15Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih godina34,737,87631,545,52831,545,52890.890.8
56Finansijska pomoć EU462,187,000462,187,000132,526,946132,526,94628.728.7
0601Podrška pristupanju Srbije EU421,029,000500,302,098446,632,740446,632,74089.389.3
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni poslovi i421,029,000500,302,098446,632,740446,632,74089.389.3
110
spoljni poslovi