Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Status propisa

Na snazi

Prikazana Verzija

Nema dostupnih verzija

Opšte Informacije

DonosilacNarodna skupština Republike Srbije

Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Strana 31

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
511Zgrade i građevinski objekti3,000,000,0006,683,394,3976,619,491,2116,619,491,21199.099.0
5069Projekat izgradnje obilaznica i tunela3,700,000,0002,554,000,0001,624,998,9991,624,998,99963.663.6
511Zgrade i građevinski objekti3,700,000,0002,554,000,0001,624,998,9991,624,998,99963.663.6
Projekat izgradnje komunalne (kanalizacione) infrastrukture i10,000,000,00017,066,173,71014,635,204,32914,635,204,32985.885.8
5070infrastrukture za odlaganje komunalnog čvrstog otpada u Republici
Srbiji
511Zgrade i građevinski objekti10,000,000,00017,066,173,71014,635,204,32914,635,204,32985.885.8
Projekat sakupljanja i prečišćavanja otpadnih voda Centralnog5,000,000,0002,740,000,000165,645,599165,645,5996.06.0
5071
kanalizacionog sistema Grada Beograda
511Zgrade i građevinski objekti5,000,000,0002,740,000,000165,645,599165,645,5996.06.0
5072Izgradnja beogradskog metroa11,461,326,00012,996,045,76910,741,121,30310,741,121,30382.682.6
463Transferi ostalim nivoima vlasti5,008,970,0005,008,970,0004,746,377,6834,746,377,68394.894.8
511Zgrade i građevinski objekti6,451,356,0007,986,075,7695,994,743,6205,994,743,62075.175.1
512Mašine i oprema1,000,0001,000,000
5074Izgradnja severne obilaznice oko Kragujevca10,000,000,00011,347,827,52810,598,133,33010,598,133,33093.493.4
511Zgrade i građevinski objekti10,000,000,00011,347,827,52810,598,133,33010,598,133,33093.493.4
5076Brza saobraćajnica E-75, petlja Požarevac - Golubac11,000,000,00012,592,320,85112,482,320,85112,482,320,85199.199.1
511Zgrade i građevinski objekti11,000,000,00012,592,320,85112,482,320,85112,482,320,85199.199.1
5077Izgradnja centra za obuku članova posade brodova2,233,144,0001,160,144,00037,771,80037,771,8003.33.3
511Zgrade i građevinski objekti2,233,144,0001,160,144,00037,771,80037,771,8003.33.3
5078Modernizacija železničkog sektora u Srbiji3,307,646,0003,307,646,000554,674,887554,674,88716.816.8
421Stalni troškovi6,884,0006,884,0003,663,7003,663,70053.253.2
422Troškovi putovanja3,231,0003,231,0001,114,1951,114,19534.534.5
423Usluge po ugovoru905,500,000905,475,576292,672,106292,672,10632.332.3
425Tekuće popravke i održavanje1,800,0001,756,602
426Materijal200,000224,424224,424224,424100.0100.0
444Prateći troškovi zaduživanja1,922,6391,922,6391,922,639100.0100.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate43,39843,39843,398100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti1,812,147,0001,695,397,156110,269,070110,269,0706.56.5
512Mašine i oprema6,000,000120,827,205120,827,205120,827,205100.0100.0
515Nematerijalna imovina571,884,000571,884,00023,938,15023,938,1504.24.2
5082Izgradnja pruge između Zemun polja i Nacionalnog stadiona18,000,000,00015,999,100,00010,019,770,58110,019,770,58162.662.6
423Usluge po ugovoru200,000110,971110,97155.555.5
511Zgrade i građevinski objekti18,000,000,00015,998,900,00010,019,659,61110,019,659,61162.662.6
Izgradnja saobraćajnica za potrebe međunarodne specijalizovane400,000,0001,400,000,0001,382,159,2491,382,159,24998.798.7
5083
izložbe EXPO 2027 Belgrade
511Zgrade i građevinski objekti400,000,0001,400,000,0001,382,159,2491,382,159,24998.798.7
Izgradnja pešačko-biciklističkog mosta na stubovima starog mosta u500,000,000670,000,000626,703,419626,703,41993.593.5
5085
Novom Sadu
511Zgrade i građevinski objekti500,000,000670,000,000626,703,419626,703,41993.593.5
1101Uređenje i nadzor u oblasti planiranja i izgradnje2,026,863,0001,394,775,000945,066,503945,066,50367.867.8
620Razvoj zajednice2,026,863,0001,394,775,000945,066,503945,066,50367.867.8
0001Podrška izradi prostornih i urbanističkih planova385,000,000385,000,000385,000,000385,000,000100.0100.0
424Specijalizovane usluge385,000,000385,000,000385,000,000385,000,000100.0100.0
0002Izdavanje dozvola i drugih upravnih i vanupravnih akata179,220,000175,070,000164,291,940164,291,94093.893.8
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)58,375,00063,875,00063,528,47763,528,47799.599.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca8,844,0009,694,0009,624,5649,624,56499.399.3
414Socijalna davanja zaposlenima601,000601,000403,230403,23067.167.1
415Naknade troškova za zaposlene1,150,0001,350,0001,336,9131,336,91399.099.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi250,000550,000211,268211,26838.438.4
423Usluge po ugovoru110,000,00099,000,00089,187,48889,187,48890.190.1
Priprema i sprovođenje mera stambene i arhitektonske politike i452,957,000359,779,00087,093,98387,093,98324.224.2
0003unapređenje komunalnih delatnosti, energetske efikasnosti i
građevinskih proizvoda
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)39,735,00043,235,00042,951,95242,951,95299.399.3
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca6,020,0006,620,0006,507,2216,507,22198.398.3
414Socijalna davanja zaposlenima302,000302,000105,590105,59035.035.0
415Naknade troškova za zaposlene600,000600,000500,755500,75583.583.5
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi500,0009,500,0008,740,4518,740,45192.092.0
423Usluge po ugovoru130,400,000124,122,00028,288,01428,288,01422.822.8
463Transferi ostalim nivoima vlasti203,400,000103,400,000
515Nematerijalna imovina72,000,00072,000,000
0004Poslovi sprovođenja objedinjene procedure i ozakonjenje84,609,00087,689,00087,010,96387,010,96399.299.2
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)63,445,00065,945,00065,691,85365,691,85399.699.6
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca9,612,0009,992,0009,952,3169,952,31699.699.6
414Socijalna davanja zaposlenima302,000302,000224,206224,20674.274.2
415Naknade troškova za zaposlene700,000900,000870,521870,52196.796.7
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi550,000550,000275,587275,58750.150.1
423Usluge po ugovoru10,000,00010,000,0009,996,4819,996,481100.0100.0
0005Regulatorne delatnosti, uređenje građevinskog zemljišta i legalizacija575,077,00037,237,00035,279,77335,279,77394.794.7
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)20,994,00022,594,00022,314,93322,314,93398.898.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca3,181,0003,441,0003,386,6013,386,60198.498.4
414Socijalna davanja zaposlenima601,000901,000778,043778,04386.486.4
415Naknade troškova za zaposlene300,000300,000249,387249,38783.183.1
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,0001,000
423Usluge po ugovoru10,000,00010,000,0008,550,8098,550,80985.585.5
424Specijalizovane usluge220,000,000
463Transferi ostalim nivoima vlasti200,000,000
515Nematerijalna imovina120,000,000
Projekat urbane obnove stambenog bloka u Kraljevu, oštećenog350,000,000350,000,000186,389,844186,389,84453.353.3
4003
zemljotresom
444Prateći troškovi zaduživanja534,741534,741534,741100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti350,000,000349,465,259185,855,102185,855,10253.253.2
UPRAVA ZA UTVRĐIVANjE SPOSOBNOSTI BRODOVA ZA
22.1PLOVIDBU89,299,00086,974,00076,012,78876,012,78887.487.4
Izvori finansiranja za glavu 22.1
01Opšti prihodi i primanja budžeta89,299,00086,974,00076,012,78876,012,78887.487.4
0701Uređenje i nadzor u oblasti saobraćaja89,299,00086,974,00076,012,78876,012,78887.487.4
450Saobraćaj89,299,00086,974,00076,012,78876,012,78887.487.4
Utvrđivanje tehničke sposobnosti plovnih i plutajućih objekata za89,299,00086,974,00076,012,78876,012,78887.487.4
0006
plovidbu i eksploataciju
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)41,424,00041,424,00038,008,74838,008,74891.891.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca6,276,0006,276,0005,758,3255,758,32591.891.8
413Naknade u naturi150,000150,000150,000150,000100.0100.0
414Socijalna davanja zaposlenima700,000700,000222,093222,09331.731.7
415Naknade troškova za zaposlene1,220,0001,220,0001,103,0751,103,07590.490.4
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi50,00050,000
421Stalni troškovi7,659,0007,459,0006,091,3146,091,31481.781.7
422Troškovi putovanja2,470,0002,261,0001,133,3671,133,36750.150.1
423Usluge po ugovoru11,780,00011,090,00010,898,62710,898,62798.398.3
424Specijalizovane usluge920,000810,000509,400509,40062.962.9
425Tekuće popravke i održavanje2,300,0001,650,0001,050,4901,050,49063.763.7
426Materijal6,700,0006,438,0004,135,9524,135,95264.264.2
462Dotacije međunarodnim organizacijama80,00080,0002,0822,0822.62.6
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate300,000300,000210,809210,80970.370.3
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova50,00050,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa50,00050,000
512Mašine i oprema6,370,0006,240,0006,085,1196,085,11997.597.5
515Nematerijalna imovina800,000726,000653,386653,38690.090.0
22.2DIREKCIJA ZA VODNE PUTEVE238,160,000245,163,000239,224,497239,224,49797.697.6
Izvori finansiranja za glavu 22.2
01Opšti prihodi i primanja budžeta237,660,000244,663,000239,224,497239,224,49797.897.8
05Donacije od inostranih zemalja500,000500,000
0701Uređenje i nadzor u oblasti saobraćaja238,160,000245,163,000239,224,497239,224,49797.697.6
450Saobraćaj238,160,000245,163,000239,224,497239,224,49797.697.6
0008Održavanje vodnih puteva238,160,000245,163,000239,224,497239,224,49797.697.6
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)74,456,00083,256,00082,928,67282,928,67299.699.6
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca12,167,00015,067,00014,954,77714,954,77799.399.3
413Naknade u naturi150,000150,000113,640113,64075.875.8
414Socijalna davanja zaposlenima1,402,0001,952,0001,890,1321,890,13296.896.8
415Naknade troškova za zaposlene29,185,00035,645,00035,272,17435,272,17499.099.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,000,0001,050,0001,038,0281,038,02898.998.9
421Stalni troškovi27,998,00027,558,00026,909,30426,909,30497.697.6
422Troškovi putovanja1,950,0002,531,0002,473,3872,473,38797.797.7
423Usluge po ugovoru35,680,00035,330,00034,813,16034,813,16098.598.5
424Specijalizovane usluge1,300,0001,157,000964,400964,40083.483.4
425Tekuće popravke i održavanje6,000,0005,340,0005,200,2985,200,29897.497.4
426Materijal33,550,00029,895,00026,575,24626,575,24688.988.9
462Dotacije međunarodnim organizacijama1,600,0001,534,0001,494,9581,494,95897.597.5
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate200,000198,000193,511193,51197.797.7
511Zgrade i građevinski objekti8,001,0001,274,0001,184,8151,184,81593.093.0
512Mašine i oprema3,301,0003,008,0003,003,8753,003,87599.999.9
515Nematerijalna imovina220,000218,000214,119214,11998.298.2
23MINISTARSTVO PRAVDE25,912,256,00027,310,423,97126,070,858,74726,070,858,74795.595.5
Izvori finansiranja za razdeo 23
01Opšti prihodi i primanja budžeta22,809,993,00023,897,732,33923,509,158,25323,509,158,25398.498.4
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika3,066,923,0003,062,023,0002,247,123,1192,247,123,11973.473.4
06Donacije od međunarodnih organizacija6,200,00020,750,16114,650,83614,650,83670.670.6
11Primanja od inostranih zaduživanja29,140,000180,617,300152,634,062152,634,06284.584.5