Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Status propisa

Na snazi

Prikazana Verzija

Nema dostupnih verzija

Opšte Informacije

DonosilacNarodna skupština Republike Srbije

Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Strana 62

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
Saradnja sa međunarodnim institucijama u oblasti socijalnog1,500,0001,471,0001,470,6081,470,608100.0100.0
0009
osiguranja
462Dotacije međunarodnim organizacijama1,500,0001,471,0001,470,6081,470,608100.0100.0
0010Administracija i upravljanje14,835,00014,856,00014,667,18214,667,18298.798.7
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)7,621,0008,071,0008,063,0528,063,05299.999.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,155,0001,225,0001,221,5521,221,55299.799.7
413Naknade u naturi60,00060,00056,00056,00093.393.3
414Socijalna davanja zaposlenima354,000354,000301,894301,89485.385.3
415Naknade troškova za zaposlene130,000130,00072,99372,99356.156.1
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,0001,000
421Stalni troškovi1,350,0001,300,0001,278,9701,278,97098.498.4
422Troškovi putovanja400,000400,000399,966399,966100.0100.0
423Usluge po ugovoru2,300,0002,300,0002,299,4082,299,408100.0100.0
424Specijalizovane usluge300,00011,000
425Tekuće popravke i održavanje400,000350,000347,541347,54199.399.3
426Materijal630,000606,000605,694605,69499.999.9
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate25,00025,00014,05414,05456.256.2
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova1,0001,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa1,0001,000
512Mašine i oprema87,0001,000
515Nematerijalna imovina20,00020,0006,0566,05630.330.3
KANCELARIJA ZA INFORMACIONE TEHNOLOGIJE I
51ELEKTRONSKU UPRAVU16,578,611,00016,973,692,23516,928,515,67316,928,515,67399.799.7
Izvori finansiranja za razdeo 51
01Opšti prihodi i primanja budžeta16,578,605,00016,070,749,00016,064,959,50116,064,959,501100.0100.0
06Donacije od međunarodnih organizacija6,00015,116,7586,974,0796,974,07946.146.1
11Primanja od inostranih zaduživanja886,669,932855,425,548855,425,54896.596.5
15Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih godina1,156,5451,156,5451,156,545100.0100.0
0614Informacione tehnologije i elektronska uprava16,578,611,00016,973,692,23516,928,515,67316,928,515,67399.799.7
140Osnovno istraživanje16,578,611,00016,973,692,23516,928,515,67316,928,515,67399.799.7
0001Razvoj sistema IT i elektronske uprave905,850,000842,883,000840,145,843840,145,84399.799.7
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)109,529,000115,529,000115,505,186115,505,186100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca16,594,00017,794,00017,499,03617,499,03698.398.3
413Naknade u naturi360,000360,000135,000135,00037.537.5
414Socijalna davanja zaposlenima600,000860,000858,803858,80399.999.9
415Naknade troškova za zaposlene1,200,0001,650,0001,598,6071,598,60796.996.9
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi216,000211,268211,26897.897.8
421Stalni troškovi2,350,0002,115,0002,113,2892,113,28999.999.9
422Troškovi putovanja1,614,0005,614,0005,590,8585,590,85899.699.6
423Usluge po ugovoru769,992,000692,993,000692,852,709692,852,709100.0100.0
424Specijalizovane usluge841,000841,000
425Tekuće popravke i održavanje106,000106,00084,94884,94880.180.1
426Materijal961,0003,201,0003,200,8023,200,802100.0100.0
512Mašine i oprema703,000703,000489,778489,77869.769.7
515Nematerijalna imovina1,000,000900,0004,5604,5600.50.5
621Nabavka domaće finansijske imovine1,0001,0001,000100.0100.0
0002Razvoj IT i informacione bezbednosti544,755,000509,835,000506,957,861506,957,86199.499.4
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)72,183,00078,183,00077,458,90577,458,90599.199.1
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca10,936,00011,936,00011,735,02411,735,02498.398.3
414Socijalna davanja zaposlenima386,000386,000310,605310,60580.580.5
415Naknade troškova za zaposlene500,000800,000779,788779,78897.597.5
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi250,000230,000161,792161,79270.370.3
421Stalni troškovi411,500,000370,350,000370,350,000370,350,000100.0100.0
423Usluge po ugovoru37,500,00037,500,00037,499,41837,499,418100.0100.0
425Tekuće popravke i održavanje10,500,0009,450,0007,662,6407,662,64081.181.1
426Materijal1,000,0001,000,000999,688999,688100.0100.0
4006Srbija na dodir - Digitalna transformacija za razvoj160,006,000167,173,336165,746,212165,746,21299.199.1
422Troškovi putovanja2,000152,00021,37221,37214.114.1
423Usluge po ugovoru4,0006,765,2965,574,7915,574,79182.482.4
462Dotacije međunarodnim organizacijama160,000,000160,000,000159,977,265159,977,265100.0100.0
512Mašine i oprema256,040172,784172,78467.567.5
4014Razvoj veštačke intelegencije120,000,000120,000,000119,982,892119,982,892100.0100.0
462Dotacije međunarodnim organizacijama120,000,000120,000,000119,982,892119,982,892100.0100.0
4015Centar za četvrtu industrisjsku revoluciju - Svetski ekonomski forum140,000,000149,099,967142,340,515142,340,51595.595.5
422Troškovi putovanja260,000259,378259,37899.899.8
423Usluge po ugovoru8,839,9672,102,2992,102,29923.823.8
462Dotacije međunarodnim organizacijama140,000,000140,000,000139,978,838139,978,838100.0100.0
4016Cloud licenciranje i podrška1,230,000,000777,892,000777,892,000777,892,000100.0100.0
423Usluge po ugovoru1,230,000,000777,892,000777,892,000777,892,000100.0100.0
4017Kreativni distrikt Novi Sad600,000,000
463Transferi ostalim nivoima vlasti600,000,000
4018Unapređenje usluga elektronske uprave886,669,932855,425,548855,425,54896.596.5
422Troškovi putovanja3,508,4893,507,6933,507,693100.0100.0
423Usluge po ugovoru174,649,338155,064,374155,064,37488.888.8
444Prateći troškovi zaduživanja2,875,8202,875,8202,875,820100.0100.0
512Mašine i oprema255,206,900245,132,108245,132,10896.196.1
515Nematerijalna imovina450,429,385448,845,553448,845,55399.699.6
5001Održavanje Microsoft softverskih licenci1,440,000,0001,369,100,0001,369,096,7801,369,096,780100.0100.0
515Nematerijalna imovina1,440,000,0001,369,100,0001,369,096,7801,369,096,780100.0100.0
5002Uspostavljanje CERT-a205,000,000204,305,000204,302,873204,302,873100.0100.0
515Nematerijalna imovina205,000,000204,305,000204,302,873204,302,873100.0100.0
Implementacija elektronskih registara organa i organizacija javne5,400,000,0005,263,000,0005,263,000,0005,263,000,000100.0100.0
5003
uprave i ljudskih resursa u sistemu javne uprave
515Nematerijalna imovina5,400,000,0005,263,000,0005,263,000,0005,263,000,000100.0100.0
Uspostavljanje Data centra za registre, „Backup” centar i „Disaster160,000,000160,000,000159,998,843159,998,843100.0100.0
5004
Recovery”
512Mašine i oprema160,000,000160,000,000159,998,843159,998,843100.0100.0
5005Implementacija „Oracle” tehnologije340,000,000340,000,000339,930,061339,930,061100.0100.0
515Nematerijalna imovina340,000,000340,000,000339,930,061339,930,061100.0100.0
5006Izgradnja Data centra u Kragujevcu1,547,000,0001,665,893,0001,665,869,6931,665,869,693100.0100.0
423Usluge po ugovoru185,000,000166,500,000166,498,908166,498,908100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti900,000,0001,037,393,0001,037,393,0001,037,393,000100.0100.0
512Mašine i oprema462,000,000462,000,000461,977,785461,977,785100.0100.0
5010Softversko rešenje za obradu i čuvanje elektronskih faktura96,000,00095,347,00095,346,46495,346,464100.0100.0
515Nematerijalna imovina96,000,00095,347,00095,346,46495,346,464100.0100.0
5013VM WARE licence600,000,000598,492,000598,491,846598,491,846100.0100.0
515Nematerijalna imovina600,000,000598,492,000598,491,846598,491,846100.0100.0
5014Jedinstvena informaciona komunikaciona mreža e Uprave500,000,000500,000,000500,000,000500,000,000100.0100.0
512Mašine i oprema500,000,000500,000,000500,000,000500,000,000100.0100.0
5016IBM licence290,000,000289,708,000289,707,962289,707,962100.0100.0
515Nematerijalna imovina290,000,000289,708,000289,707,962289,707,962100.0100.0
5018Kreativno inovativni/multifunkcionalni centar „Ložionica”1,600,000,0002,200,000,0002,199,986,2792,199,986,279100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti1,000,000,0001,555,000,0001,554,986,2791,554,986,279100.0100.0
512Mašine i oprema600,000,000645,000,000645,000,000645,000,000100.0100.0
5019Inovacioni distrikt Kragujevac700,000,000834,294,000834,294,000834,294,000100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti700,000,000834,294,000834,294,000834,294,000100.0100.0
52KANCELARIJA ZA JAVNE NABAVKE111,093,000109,755,000103,423,068103,423,06894.294.2
Izvori finansiranja za razdeo 52
01Opšti prihodi i primanja budžeta111,093,000109,755,000103,423,068103,423,06894.294.2
0612Razvoj sistema i zaštita prava u postupcima javnih nabavki111,093,000109,755,000103,423,068103,423,06894.294.2
410Opšti ekonomski i komercijalni poslovi i poslovi po pitanju rada111,093,000109,755,000103,423,068103,423,06894.294.2
0001Razvoj i praćenje sistema javnih nabavki111,093,000109,755,000103,423,068103,423,06894.294.2
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)74,089,00075,725,00075,518,31575,518,31599.799.7
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca11,227,00011,474,00011,442,14911,442,14999.799.7
413Naknade u naturi488,000440,000417,400417,40094.994.9
414Socijalna davanja zaposlenima462,000462,000374,952374,95281.281.2
415Naknade troškova za zaposlene1,500,0001,350,0001,019,3051,019,30575.575.5
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi630,000585,000584,328584,32899.999.9
421Stalni troškovi1,100,000990,000885,928885,92889.589.5
422Troškovi putovanja1,700,0001,530,000760,817760,81749.749.7
423Usluge po ugovoru16,486,00013,997,00010,462,11310,462,11374.774.7
424Specijalizovane usluge1,0001,000
425Tekuće popravke i održavanje500,000450,00028,20028,2006.36.3
426Materijal1,099,000990,000700,760700,76070.870.8
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate10,00010,000
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova1,0001,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa300,000270,000
512Mašine i oprema1,300,0001,300,0001,228,8001,228,80094.594.5
515Nematerijalna imovina200,000180,000
REPUBLIČKA KOMISIJA ZA ZAŠTITU PRAVA U POSTUPCIMA
53JAVNIH NABAVKI181,875,000179,974,000160,493,193160,493,19389.289.2
Izvori finansiranja za razdeo 53
01Opšti prihodi i primanja budžeta181,875,000179,974,000160,493,193160,493,19389.289.2
0612Razvoj sistema i zaštita prava u postupcima javnih nabavki181,875,000179,974,000160,493,193160,493,19389.289.2
410Opšti ekonomski i komercijalni poslovi i poslovi po pitanju rada181,875,000179,974,000160,493,193160,493,19389.289.2
0002Zaštita prava u postupcima javnih nabavki151,074,000148,021,000129,367,282129,367,28287.487.4
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)100,629,00099,629,00095,431,57895,431,57895.895.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca15,246,00015,094,00014,457,88414,457,88495.895.8
413Naknade u naturi250,000250,000106,080106,08042.442.4