Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Status propisa

Na snazi

Prikazana Verzija

Nema dostupnih verzija

Opšte Informacije

DonosilacNarodna skupština Republike Srbije

Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Strana 17

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
413Naknade u naturi2,400,0002,700,0001,801,7741,801,77466.766.7
414Socijalna davanja zaposlenima63,660,00070,660,00065,594,57365,594,57392.892.8
415Naknade troškova za zaposlene23,800,00025,300,00024,399,33124,399,33196.496.4
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi6,126,0008,626,0007,804,2617,804,26190.590.5
425Tekuće popravke i održavanje5,500,0005,500,0005,169,4715,169,47194.094.0
512Mašine i oprema10,500,00010,500,0006,761,7346,761,73464.464.4
8.6OSNOVNA JAVNA TUŽILAŠTVA6,135,551,0006,285,791,0006,247,583,5856,247,583,58599.499.4
Izvori finansiranja za glavu 8.6
01Opšti prihodi i primanja budžeta6,011,051,0006,141,451,0006,108,688,4696,108,688,46999.599.5
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika124,500,000128,300,000124,426,885124,426,88597.097.0
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina16,040,00014,468,23114,468,23190.290.2
1604Rad tužilaštva6,135,551,0006,285,791,0006,247,583,5856,247,583,58599.499.4
330Sudovi6,135,551,0006,285,791,0006,247,583,5856,247,583,58599.499.4
0013Sprovođenje tužilačkih aktivnosti Osnovnih javnih tužilaštava4,052,962,0004,070,862,0004,055,213,7404,055,213,74099.699.6
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)1,616,251,0001,631,751,0001,630,147,9021,630,147,90299.999.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca244,913,000247,313,000246,950,255246,950,25599.999.9
413Naknade u naturi1,495,0001,495,000909,000909,00060.860.8
414Socijalna davanja zaposlenima8,000,0007,200,0006,533,8966,533,89690.790.7
415Naknade troškova za zaposlene23,198,00025,178,00022,056,86122,056,86187.687.6
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi11,800,00010,620,0008,343,1678,343,16778.678.6
421Stalni troškovi166,999,000153,065,977151,279,106151,279,10698.898.8
422Troškovi putovanja13,000,0009,301,7458,421,4218,421,42190.590.5
423Usluge po ugovoru1,755,884,0001,746,102,1291,743,981,5041,743,981,50499.999.9
426Materijal87,522,00075,085,48374,029,83374,029,83398.698.6
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate2,700,0001,354,0001,163,2291,163,22985.985.9
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova120,000,000161,195,666160,831,246160,831,24699.899.8
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa1,200,0001,200,000566,318566,31847.247.2
0014Administrativna podrška radu Osnovnih javnih tužilaštava2,082,589,0002,214,929,0002,192,369,8452,192,369,84599.099.0
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)1,631,747,0001,706,747,0001,695,640,7791,695,640,77999.399.3
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca247,240,000258,740,000256,949,425256,949,42599.399.3
413Naknade u naturi4,150,0004,150,0002,724,4282,724,42865.665.6
414Socijalna davanja zaposlenima121,001,000143,041,000139,171,868139,171,86897.397.3
415Naknade troškova za zaposlene56,950,00060,950,00059,469,14359,469,14397.697.6
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,00016,001,00014,911,63114,911,63193.293.2
423Usluge po ugovoru300,000130,000130,00043.343.3
425Tekuće popravke i održavanje12,500,00012,500,00011,790,81711,790,81794.394.3
511Zgrade i građevinski objekti3,500,0003,455,8323,455,83298.798.7
512Mašine i oprema9,000,0009,000,0008,125,9228,125,92290.390.3
9DRŽAVNO PRAVOBRANILAŠTVO2,150,245,0002,052,096,0001,224,004,7601,224,004,76059.659.6
Izvori finansiranja za razdeo 9
01Opšti prihodi i primanja budžeta2,150,245,0002,052,096,0001,224,004,7601,224,004,76059.659.6
0606Podrška radu organa javne uprave1,473,745,0001,425,582,000956,178,141956,178,14167.167.1
330Sudovi1,473,745,0001,425,582,000956,178,141956,178,14167.167.1
Pravna zaštita imovine i zastupanje interesa Republike Srbije pred13,000,00013,500,0003,923,8053,923,80529.129.1
0004
domaćim sudovima
422Troškovi putovanja3,000,0003,500,0003,191,9503,191,95091.291.2
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa10,000,00010,000,000731,855731,8557.37.3
Pravna zaštita imovine i zastupanje interesa Republike Srbije pred824,000,000755,837,000335,805,548335,805,54844.444.4
0005
međunarodnim sudovima
423Usluge po ugovoru824,000,000755,837,000335,805,548335,805,54844.444.4
0006Administracija i upravljanje i rad pisarnice636,745,000656,245,000616,448,788616,448,78893.993.9
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)406,753,000426,753,000421,534,289421,534,28998.898.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca61,624,00064,624,00063,872,26163,872,26198.898.8
413Naknade u naturi500,000500,000360,000360,00072.072.0
414Socijalna davanja zaposlenima2,671,0004,071,0003,830,2703,830,27094.194.1
415Naknade troškova za zaposlene9,190,0009,190,0007,280,1887,280,18879.279.2
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi3,300,0003,450,0003,402,3933,402,39398.698.6
421Stalni troškovi40,000,00040,000,00037,297,70637,297,70693.293.2
423Usluge po ugovoru37,906,00036,506,00029,745,37929,745,37981.581.5
424Specijalizovane usluge2,400,0002,400,0001,419,2111,419,21159.159.1
425Tekuće popravke i održavanje24,000,00023,500,00022,281,78522,281,78594.894.8
426Materijal30,800,00027,800,00022,201,58522,201,58579.979.9
511Zgrade i građevinski objekti1,0001,000
512Mašine i oprema12,000,00012,000,0003,223,7203,223,72026.926.9
515Nematerijalna imovina5,600,0005,450,000
1001Unapređenje i zaštita ljudskih i manjinskih prava i sloboda676,500,000626,514,000267,826,620267,826,62042.742.7
330Sudovi676,500,000626,514,000267,826,620267,826,62042.742.7
0039Zaštita ljudskih i manjinskih prava pred stranim sudovima676,500,000626,514,000267,826,620267,826,62042.742.7
422Troškovi putovanja3,000,0003,000,0002,243,6752,243,67574.874.8
423Usluge po ugovoru3,500,0003,500,0003,249,8023,249,80292.992.9
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova670,000,000620,014,000262,333,143262,333,14342.342.3
10ZAŠTITNIK GRAĐANA278,793,000277,289,000252,272,719252,272,71991.091.0
Izvori finansiranja za razdeo 10
01Opšti prihodi i primanja budžeta278,793,000277,289,000252,272,719252,272,71991.091.0
1001Unapređenje i zaštita ljudskih i manjinskih prava i sloboda278,793,000277,289,000252,272,719252,272,71991.091.0
133Ostale opšte usluge278,793,000277,289,000252,272,719252,272,71991.091.0
0009Kontrola zakonitosti postupanja organa javne uprave274,693,000274,552,653250,261,063250,261,06391.291.2
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)205,042,000199,790,000181,483,230181,483,23090.890.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca29,930,00029,930,00027,059,32927,059,32990.490.4
413Naknade u naturi400,000400,000399,840399,840100.0100.0
414Socijalna davanja zaposlenima2,636,0002,636,0001,713,1281,713,12865.065.0
415Naknade troškova za zaposlene1,600,0001,600,0001,511,1321,511,13294.494.4
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,300,0001,300,0001,134,0231,134,02387.287.2
421Stalni troškovi6,725,0006,707,0006,135,8686,135,86891.591.5
422Troškovi putovanja3,075,0003,475,0003,164,5693,164,56991.191.1
423Usluge po ugovoru11,261,00014,941,00014,341,18714,341,18796.096.0
424Specijalizovane usluge900,000509,700509,700509,700100.0100.0
425Tekuće popravke i održavanje1,099,0001,826,0001,701,4161,701,41693.293.2
426Materijal7,520,0006,160,0005,832,5705,832,57094.794.7
462Dotacije međunarodnim organizacijama1,620,0001,569,0001,568,0311,568,03199.999.9
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate100,000
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova1,573,0001,571,0891,571,08999.999.9
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa285,000971,953971,953971,953100.0100.0
512Mašine i oprema1,200,0001,164,0001,164,0001,164,000100.0100.0
Sprovođenje Opcionog protokola uz Konvenciju protiv torture i drugih4,100,0002,736,3472,011,6562,011,65673.573.5
0010
surovih, neljudskih ili ponižavajućih kazni ili postupaka (NPM)
422Troškovi putovanja1,900,0001,056,347737,198737,19869.869.8
423Usluge po ugovoru2,000,0001,600,0001,227,8961,227,89676.776.7
512Mašine i oprema200,00080,00046,56346,56358.258.2
POVERENIK ZA INFORMACIJE OD JAVNOG ZNAČAJA I ZAŠTITU
11PODATAKA O LIČNOSTI446,504,000453,602,000452,219,125452,219,12599.799.7
Izvori finansiranja za razdeo 11
01Opšti prihodi i primanja budžeta446,504,000453,602,000452,219,125452,219,12599.799.7
1001Unapređenje i zaštita ljudskih i manjinskih prava i sloboda446,504,000453,602,000452,219,125452,219,12599.799.7
160Opšte javne usluge neklasifikovane na drugom mestu446,504,000453,602,000452,219,125452,219,12599.799.7
0011Dostupnost informacija od javnog značaja i zaštita podataka o446,504,000453,602,000452,219,125452,219,12599.799.7
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)332,932,000333,282,000333,172,522333,172,522100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca50,440,00050,490,00050,475,63850,475,638100.0100.0
413Naknade u naturi600,000600,000593,900593,90099.099.0
414Socijalna davanja zaposlenima2,576,0002,526,0002,452,4542,452,45497.197.1
415Naknade troškova za zaposlene3,200,0003,100,0003,094,7403,094,74099.899.8
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi3,000,0002,750,0002,726,1992,726,19999.199.1
421Stalni troškovi9,100,00010,509,00010,004,39610,004,39695.295.2
422Troškovi putovanja3,000,0005,100,0004,982,3934,982,39397.797.7
423Usluge po ugovoru23,705,00021,945,45921,936,09221,936,092100.0100.0
424Specijalizovane usluge1,0001,000
425Tekuće popravke i održavanje2,200,0002,200,0002,197,8272,197,82799.999.9
426Materijal5,200,0004,499,6254,427,2864,427,28698.498.4
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate1,550,0004,050,0004,043,5524,043,55299.899.8
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova6,515,2486,099,4156,099,41593.693.6
512Mašine i oprema6,000,0003,183,6683,165,5083,165,50899.499.4
515Nematerijalna imovina3,000,0002,850,0002,847,2042,847,20499.999.9
12POVERENIK ZA ZAŠTITU RAVNOPRAVNOSTI152,543,000180,828,154173,996,947173,996,94796.296.2
Izvori finansiranja za razdeo 12
01Opšti prihodi i primanja budžeta149,943,000153,194,000146,452,089146,452,08995.695.6
05Donacije od inostranih zemalja1,168,2481,168,1681,168,168100.0100.0
06Donacije od međunarodnih organizacija2,600,00021,346,93721,258,04021,258,04099.699.6
15Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih godina5,118,9685,118,6495,118,649100.0100.0
1001Unapređenje i zaštita ljudskih i manjinskih prava i sloboda152,543,000180,828,154173,996,947173,996,94796.296.2
160Opšte javne usluge neklasifikovane na drugom mestu152,543,000180,828,154173,996,947173,996,94796.296.2
0012Delotvorno suzbijanje i zaštita od diskriminacije147,537,000151,956,248145,593,291145,593,29195.895.8
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)102,827,000107,027,000106,237,732106,237,73299.399.3
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca15,579,00016,229,00016,097,07316,097,07399.299.2
413Naknade u naturi100,000220,000208,000208,00094.594.5
414Socijalna davanja zaposlenima1,010,0001,990,0001,951,2941,951,29498.198.1
415Naknade troškova za zaposlene3,000,0002,700,0002,290,3222,290,32284.884.8