Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Status propisa

Na snazi

Prikazana Verzija

Nema dostupnih verzija

Opšte Informacije

DonosilacNarodna skupština Republike Srbije

Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Strana 51

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
Izrada i implementacija informacionog sistema za podršku poslovnim835,500,000679,322,000493,967,674493,967,67472.772.7
5001
procesima u sprovođenju socijalne zaštite - SOZIS
423Usluge po ugovoru231,000,000219,000,000102,577,979102,577,97946.846.8
515Nematerijalna imovina604,500,000460,322,000391,389,695391,389,69585.085.0
5002Registar Socijalna karta182,000,000188,000,000133,603,478133,603,47871.171.1
423Usluge po ugovoru122,000,000134,000,000133,603,478133,603,47899.799.7
515Nematerijalna imovina60,000,00054,000,000
7085IPA 2020 - Modernizacija sistema socijalne zaštite239,363,000239,363,000225,918,004225,918,00494.494.4
423Usluge po ugovoru85,140,00085,140,00075,315,93675,315,93688.588.5
424Specijalizovane usluge154,223,000154,223,000150,602,068150,602,06897.797.7
090Socijalna zaštita neklasifikovana na drugom mestu468,915,000433,315,000430,724,139430,724,13999.499.4
0006Zaštita položaja osoba sa invaliditetom468,915,000433,315,000430,724,139430,724,13999.499.4
421Stalni troškovi100,000100,00079,41179,41179.479.4
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta18,486,00024,386,00024,252,04524,252,04599.599.5
481Dotacije nevladinim organizacijama450,329,000408,829,000406,392,683406,392,68399.499.4
0903Porodično-pravna zaštita građana125,833,668,000131,437,268,000131,425,795,264131,425,795,264100.0100.0
040Porodica i deca125,833,668,000131,437,268,000131,425,795,264131,425,795,264100.0100.0
0001Prava korisnika iz oblasti zaštite porodice i dece125,833,668,000131,437,268,000131,425,795,264131,425,795,264100.0100.0
421Stalni troškovi77,000,00069,300,00063,864,56563,864,56592.292.2
423Usluge po ugovoru73,000,000111,700,000108,096,761108,096,76196.896.8
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta125,683,668,000131,256,268,000131,253,833,939131,253,833,939100.0100.0
0904Boračko-invalidska zaštita22,175,000,00024,142,700,00024,031,774,77224,031,774,77299.599.5
010Bolest i invalidnost22,175,000,00024,142,700,00024,031,774,77224,031,774,77299.599.5
0001Prava korisnika boračko-invalidske zaštite21,895,000,00023,912,700,00023,841,907,11623,841,907,11699.799.7
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi700,000700,000459,259459,25965.665.6
421Stalni troškovi700,000700,000497,766497,76671.171.1
423Usluge po ugovoru30,000,00030,000,00027,730,85327,730,85392.492.4
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta21,673,600,00023,706,300,00023,706,148,70323,706,148,703100.0100.0
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova190,000,000175,000,000107,070,535107,070,53561.261.2
0002Očuvanje tradicija oslobodilačkih ratova Srbije210,000,000160,000,000120,067,656120,067,65675.075.0
423Usluge po ugovoru90,000,00090,000,00076,252,91776,252,91784.784.7
424Specijalizovane usluge100,000,00050,000,00038,314,73938,314,73976.676.6
481Dotacije nevladinim organizacijama20,000,00020,000,0005,500,0005,500,00027.527.5
0003Podrška udruženjima u oblasti boračko-invalidske zaštite70,000,00070,000,00069,800,00069,800,00099.799.7
481Dotacije nevladinim organizacijama70,000,00070,000,00069,800,00069,800,00099.799.7
30.1INSPEKTORAT ZA RAD582,059,000618,559,000601,052,786601,052,78697.297.2
Izvori finansiranja za glavu 30.1
01Opšti prihodi i primanja budžeta582,059,000618,559,000601,052,786601,052,78697.297.2
0802Uređenje sistema rada i radno-pravnih odnosa582,059,000618,559,000601,052,786601,052,78697.297.2
410Opšti ekonomski i komercijalni poslovi i poslovi po pitanju rada582,059,000618,559,000601,052,786601,052,78697.297.2
0003Inspekcija rada582,059,000618,559,000601,052,786601,052,78697.297.2
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)417,534,000448,784,000444,039,580444,039,58098.998.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca63,276,00068,026,00067,285,71167,285,71198.998.9
413Naknade u naturi1,000401,000372,000372,00092.892.8
414Socijalna davanja zaposlenima10,000,00010,100,0008,014,7108,014,71079.479.4
415Naknade troškova za zaposlene14,655,00014,655,00014,259,85914,259,85997.397.3
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi3,420,0003,420,0003,272,5723,272,57295.795.7
421Stalni troškovi44,385,00044,185,00043,861,01443,861,01499.399.3
422Troškovi putovanja1,000,0001,400,000895,616895,61664.064.0
423Usluge po ugovoru1,622,0001,922,0001,666,6351,666,63586.786.7
425Tekuće popravke i održavanje4,700,0004,500,0002,677,7922,677,79259.559.5
426Materijal17,703,00017,403,00014,356,37314,356,37382.582.5
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate649,000649,000350,924350,92454.154.1
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa1,0001,000
512Mašine i oprema3,113,0003,113,000
30.2UPRAVA ZA BEZBEDNOST I ZDRAVLjE NA RADU25,476,00030,743,00027,477,03027,477,03089.489.4
Izvori finansiranja za glavu 30.2
01Opšti prihodi i primanja budžeta25,476,00030,743,00027,477,03027,477,03089.489.4
0802Uređenje sistema rada i radno-pravnih odnosa25,476,00030,743,00027,477,03027,477,03089.489.4
410Opšti ekonomski i komercijalni poslovi i poslovi po pitanju rada25,476,00030,743,00027,477,03027,477,03089.489.4
0004Uređenje u oblasti bezbednosti i zdravlja na radu25,476,00030,743,00027,477,03027,477,03089.489.4
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)15,037,00019,752,00018,841,62018,841,62095.495.4
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca2,279,0003,064,0002,877,1852,877,18593.993.9
413Naknade u naturi1,00026,00021,00021,00080.880.8
414Socijalna davanja zaposlenima549,000549,000000.00.0
415Naknade troškova za zaposlene2,460,0003,460,0003,014,5673,014,56787.187.1
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi2,000,0002,000,0001,893,6751,893,67594.794.7
422Troškovi putovanja200,00050,000
423Usluge po ugovoru1,500,0001,300,000828,982828,98263.863.8
426Materijal250,00050,000
515Nematerijalna imovina1,200,000492,000
USTANOVE ZA OSTVARIVANjE PRAVA ZAPOSLENIH IZ RADNOG
30.3ODNOSA I SAVETA ZA RAZVOJ SOCIJALNOG DIJALOGA289,743,000295,767,000288,856,492288,856,49297.797.7
Izvori finansiranja za glavu 30.3
01Opšti prihodi i primanja budžeta289,743,000295,767,000288,856,492288,856,49297.797.7
0802Uređenje sistema rada i radno-pravnih odnosa289,743,000295,767,000288,856,492288,856,49297.797.7
410Opšti ekonomski i komercijalni poslovi i poslovi po pitanju rada289,743,000295,767,000288,856,492288,856,49297.797.7
0005Prava zaposlenih u slučaju stečaja poslodavca231,297,000232,168,000229,377,283229,377,28398.898.8
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)33,746,00034,846,00034,481,62134,481,62199.099.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca5,113,0005,283,0005,223,9665,223,96698.998.9
413Naknade u naturi180,000180,000175,500175,50097.597.5
414Socijalna davanja zaposlenima824,000824,000820,555820,55599.699.6
415Naknade troškova za zaposlene650,000650,000489,183489,18375.375.3
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi180,000180,000157,112157,11287.387.3
421Stalni troškovi1,601,0001,451,0001,358,5161,358,51693.693.6
422Troškovi putovanja403,000403,000387,157387,15796.196.1
423Usluge po ugovoru4,080,0004,000,0003,821,7773,821,77795.595.5
424Specijalizovane usluge231,000231,000225,570225,57097.697.6
425Tekuće popravke i održavanje550,000500,000391,517391,51778.378.3
426Materijal880,000780,000664,424664,42485.285.2
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta180,339,000180,339,000178,743,102178,743,10299.199.1
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate65,00065,0004,7204,7207.37.3
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova20,0001,000
512Mašine i oprema1,700,0001,700,0001,697,5641,697,56499.999.9
515Nematerijalna imovina735,000735,000735,000735,000100.0100.0
0006Socijalno partnerstvo58,446,00063,599,00059,479,20959,479,20993.593.5
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)7,683,0007,733,0007,691,2027,691,20299.599.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,164,0001,194,0001,165,2171,165,21797.697.6
413Naknade u naturi1,0004,0003,0003,00075.075.0
414Socijalna davanja zaposlenima138,000138,000
415Naknade troškova za zaposlene123,000123,00067,76067,76055.155.1
421Stalni troškovi300,000300,000233,731233,73177.977.9
422Troškovi putovanja5,040,0004,960,0003,335,6523,335,65267.367.3
423Usluge po ugovoru12,647,00018,147,00016,095,03616,095,03688.788.7
425Tekuće popravke i održavanje150,000100,00092,86992,86992.992.9
426Materijal400,000400,000376,236376,23694.194.1
462Dotacije međunarodnim organizacijama300,000300,000293,596293,59697.997.9
481Dotacije nevladinim organizacijama30,000,00030,000,00030,000,00030,000,000100.0100.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate200,00050,0009,2979,29718.618.6
512Mašine i oprema300,000150,000115,615115,61577.177.1
30.4USTANOVE U OBLASTI SOCIJALNE ZAŠTITE39,499,236,00042,017,109,68738,881,045,06138,881,045,06192.592.5
Izvori finansiranja za glavu 30.4
01Opšti prihodi i primanja budžeta20,441,186,00021,454,997,20520,939,300,72820,939,300,72897.697.6
03Socijalni doprinosi2,355,145,0002,401,336,5482,173,627,4452,173,627,44590.590.5
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika6,156,584,0006,213,440,5784,873,017,3024,873,017,30278.478.4
05Donacije od inostranih zemalja4,183,750000.00.0
06Donacije od međunarodnih organizacija15,121,00016,974,8531,973,8531,973,85311.611.6
07Transferi od drugih nivoa vlasti10,065,776,00011,221,704,57310,312,540,37810,312,540,37891.991.9
08Dobrovoljni transferi od fizičkih i pravnih lica73,194,00076,995,53119,731,92119,731,92125.625.6
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina174,181,000247,432,038221,389,974221,389,97489.589.5
15Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih godina13,970,00037,339,98222,478,82122,478,82160.260.2
17Neutrošena sredstva transfera od drugih nivoa vlasti186,602,000295,855,852292,525,025292,525,02598.998.9
56Finansijska pomoć EU17,477,00046,848,77824,459,61424,459,61452.252.2
0902Socijalna zaštita39,499,236,00042,017,109,68738,881,045,06138,881,045,06192.592.5
Socijalna pomoć ugroženom stanovništvu, neklasifikovana na drugom39,499,236,00042,017,109,68738,881,045,06138,881,045,06192.592.5
070
mestu
0005Obavljanje delatnosti ustanova socijalne zaštite30,336,542,00032,295,554,48229,494,365,73629,494,365,73691.391.3
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)15,423,964,00016,227,575,06115,764,242,60615,764,242,60697.197.1
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca2,364,099,0002,499,426,8292,390,638,7032,390,638,70395.695.6
413Naknade u naturi87,483,00070,421,28353,067,55353,067,55375.475.4
414Socijalna davanja zaposlenima356,141,000408,142,403345,858,650345,858,65084.784.7
415Naknade troškova za zaposlene499,347,000504,880,379434,793,932434,793,93286.186.1
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi179,283,000200,577,755177,488,544177,488,54488.588.5
421Stalni troškovi1,906,282,0001,786,714,4041,320,291,3551,320,291,35573.973.9
422Troškovi putovanja211,483,000178,252,418154,659,055154,659,05586.886.8
423Usluge po ugovoru1,327,785,0001,376,730,3891,163,401,3501,163,401,35084.584.5
424Specijalizovane usluge221,500,000278,825,650212,224,857212,224,85776.176.1