Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Status propisa

Na snazi

Prikazana Verzija

Nema dostupnih verzija

Opšte Informacije

DonosilacNarodna skupština Republike Srbije

Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Strana 34

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
421Stalni troškovi31,950,00031,950,00022,532,90622,532,90670.570.5
422Troškovi putovanja11,720,00011,720,0006,883,3956,883,39558.758.7
423Usluge po ugovoru117,448,000112,404,000105,495,208105,495,20893.993.9
424Specijalizovane usluge5,000,0004,500,000
425Tekuće popravke i održavanje7,135,0007,135,0004,638,4484,638,44865.065.0
426Materijal47,732,00047,732,00029,599,68329,599,68362.062.0
462Dotacije međunarodnim organizacijama34,300,00030,900,00029,489,48629,489,48695.495.4
463Transferi ostalim nivoima vlasti30,000,00030,000,00029,196,11829,196,11897.397.3
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate1,250,0001,250,000869,219869,21969.569.5
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova60,000,00049,571,00023,344,10623,344,10647.147.1
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa3,000,0006,000,0004,199,3144,199,31470.070.0
512Mašine i oprema15,154,00010,317,0009,562,8009,562,80092.792.7
515Nematerijalna imovina2,350,0001,350,000
4004Upravljanje investicijama u oblasti poljoprivrede600,000,000574,610,000
511Zgrade i građevinski objekti126,313,000114,313,000
512Mašine i oprema455,414,000443,851,000
515Nematerijalna imovina18,273,00016,446,000
Upravljanje IPARD programom i sprovođenje IPARD Mere: Tehnička148,555,000104,047,00035,185,30135,185,30133.833.8
4005
pomoć
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)31,300,00028,300,00027,686,30327,686,30397.897.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca4,742,0004,292,0004,194,4754,194,47597.797.7
414Socijalna davanja zaposlenima500,000500,000444,128444,12888.888.8
415Naknade troškova za zaposlene344,000344,000341,781341,78199.499.4
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi21,00021,00018,00018,00085.785.7
422Troškovi putovanja11,980,0006,980,000332,653332,6534.84.8
423Usluge po ugovoru95,034,00059,304,0002,167,9612,167,9613.73.7
425Tekuće popravke i održavanje340,000340,000
426Materijal3,281,0002,953,000
512Mašine i oprema1,013,0001,013,000
Jačanje kapaciteta poljoprivrednog sektora za donošenje politika na1,522,1021,466,6991,466,69996.496.4
4006
osnovu podataka, PHRD Grant broj TF0B1676
423Usluge po ugovoru1,371,1021,371,1021,371,102100.0100.0
444Prateći troškovi zaduživanja151,00095,59895,59863.363.3
IPA 2021 - Jačanje kapaciteta i usklađivanje sa EU politikom6,177,0006,177,0004,443,2654,443,26571.971.9
4007
ribarstva
423Usluge po ugovoru6,177,0006,177,0004,443,2654,443,26571.971.9
4008IPA 2022 - Usklađivanje sa politikom EU106,380,000106,380,000
423Usluge po ugovoru106,380,000106,380,000
7074IPA 2018 - Demokratija i upravljanje34,589,00034,589,000
423Usluge po ugovoru34,589,00034,589,000
24.1UPRAVA ZA VETERINU5,689,760,0005,179,514,2704,688,052,2284,688,052,22890.590.5
Izvori finansiranja za glavu 24.1
01Opšti prihodi i primanja budžeta5,689,760,0005,104,779,0004,613,316,9584,613,316,95890.490.4
15Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih godina74,735,27074,735,27074,735,270100.0100.0
0109Bezbednost hrane, veterinarska i fitosanitarna politika5,689,760,0005,179,514,2704,688,052,2284,688,052,22890.590.5
760Zdravstvo neklasifikovano na drugom mestu5,689,760,0005,179,514,2704,688,052,2284,688,052,22890.590.5
0001Zaštita zdravlja životinja4,127,823,0003,839,707,2703,460,227,0163,460,227,01690.190.1
424Specijalizovane usluge500,000,000468,400,000405,287,847405,287,84786.586.5
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama3,627,823,0003,371,307,2703,054,939,1693,054,939,16990.690.6
0002Bezbednost hrane životinjskog porekla i hrane za životinje200,000,000180,000,000144,749,040144,749,04080.480.4
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama200,000,000180,000,000144,749,040144,749,04080.480.4
Nadzor u oblasti veterinarstva i bezbednosti hrane životinjskog715,396,000744,696,000735,996,082735,996,08298.898.8
0003
porekla
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)597,910,000615,510,000612,372,672612,372,67299.599.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca90,584,00094,084,00092,798,24292,798,24298.698.6
414Socijalna davanja zaposlenima2,300,0007,300,0006,947,6956,947,69595.295.2
415Naknade troškova za zaposlene13,600,00015,600,00014,724,77114,724,77194.494.4
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi3,002,0005,002,0003,791,6233,791,62375.875.8
422Troškovi putovanja8,000,0007,200,0005,361,0805,361,08074.574.5
Upravljanje u oblasti veterinarstva i bezbednosti hrane životinjskog646,541,000415,111,000347,080,090347,080,09083.683.6
0004
porekla
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)78,329,00081,829,00079,637,12079,637,12097.397.3
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca11,867,00012,867,00012,065,02412,065,02493.893.8
414Socijalna davanja zaposlenima1,245,0001,245,0001,146,9991,146,99992.192.1
415Naknade troškova za zaposlene2,000,0002,000,0001,634,7951,634,79581.781.7
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,400,0001,400,0001,101,7041,101,70478.778.7
421Stalni troškovi56,300,00050,970,00040,606,60340,606,60379.779.7
422Troškovi putovanja8,000,0007,200,0004,977,6274,977,62769.169.1
423Usluge po ugovoru151,400,000151,400,000139,413,367139,413,36792.192.1
424Specijalizovane usluge8,000,0008,000,000
425Tekuće popravke i održavanje19,000,00017,100,00010,618,97310,618,97362.162.1
426Materijal52,000,00042,300,00036,223,00836,223,00885.685.6
462Dotacije međunarodnim organizacijama10,000,0009,000,0007,814,1497,814,14986.886.8
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate2,000,0001,800,000744,463744,46341.441.4
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova5,000,0005,000,0004,946,6534,946,65398.998.9
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa5,000,0005,000,0004,409,8564,409,85688.288.2
512Mašine i oprema30,000,00013,500,000
515Nematerijalna imovina205,000,0004,500,0001,739,7481,739,74838.738.7
24.2UPRAVA ZA ZAŠTITU BILjA2,093,002,0001,898,026,0001,802,251,4891,802,251,48995.095.0
Izvori finansiranja za glavu 24.2
01Opšti prihodi i primanja budžeta2,093,002,0001,898,026,0001,802,251,4891,802,251,48995.095.0
0109Bezbednost hrane, veterinarska i fitosanitarna politika2,093,002,0001,898,026,0001,802,251,4891,802,251,48995.095.0
420Poljoprivreda, šumarstvo, lov i ribolov2,093,002,0001,898,026,0001,802,251,4891,802,251,48995.095.0
0005Fitosanitarna inspekcija1,015,727,000954,457,000948,806,610948,806,61099.499.4
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)252,651,000257,651,000256,902,288256,902,28899.799.7
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca38,277,00039,177,00038,920,69738,920,69799.399.3
413Naknade u naturi400,000400,000396,606396,60699.299.2
414Socijalna davanja zaposlenima1,021,0001,021,000990,378990,37897.097.0
415Naknade troškova za zaposlene6,600,0006,600,0005,505,1945,505,19483.483.4
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,600,0001,600,0001,295,6431,295,64381.081.0
422Troškovi putovanja6,500,0005,040,0003,393,5863,393,58667.367.3
424Specijalizovane usluge679,113,000615,113,000615,112,566615,112,566100.0100.0
425Tekuće popravke i održavanje5,515,0005,215,0005,210,5675,210,56799.999.9
426Materijal17,750,00017,750,00017,073,70217,073,70296.296.2
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate1,200,0001,200,000636,618636,61853.153.1
512Mašine i oprema5,100,0003,690,0003,368,7663,368,76691.391.3
Upravljanje fitosanitarnim sistemom i sistemom bezbednosti hrane i1,077,275,000943,569,000853,444,879853,444,87990.490.4
0006
hrane za životinje biljnog porekla
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)85,381,00085,381,00084,941,05284,941,05299.599.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca12,936,00013,536,00012,868,56912,868,56995.195.1
413Naknade u naturi308,000308,000129,766129,76642.142.1
414Socijalna davanja zaposlenima1,579,0001,579,0001,244,4911,244,49178.878.8
415Naknade troškova za zaposlene6,600,0006,600,0001,391,9381,391,93821.121.1
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi900,000900,000896,072896,07299.699.6
421Stalni troškovi48,495,00048,495,00046,973,43846,973,43896.996.9
422Troškovi putovanja4,600,0004,062,0003,194,7443,194,74478.678.6
423Usluge po ugovoru29,174,00029,174,00022,828,82522,828,82578.378.3
424Specijalizovane usluge602,000,000492,600,000474,770,425474,770,42596.496.4
426Materijal4,900,0006,900,0006,801,7556,801,75598.698.6
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama135,000,000121,500,000119,460,928119,460,92898.398.3
462Dotacije međunarodnim organizacijama5,000,0005,070,0005,027,0385,027,03899.299.2
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate1,0001,000
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova1,400,0001,400,0001,074,7221,074,72276.876.8
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa1,000,00061,000,00058,337,33558,337,33595.695.6
512Mašine i oprema16,001,00011,063,00011,061,32511,061,325100.0100.0
515Nematerijalna imovina122,000,00054,000,0002,442,4552,442,4554.54.5
24.3REPUBLIČKA DIREKCIJA ZA VODE12,781,579,00018,076,836,70015,762,226,53115,762,226,53187.287.2
Izvori finansiranja za glavu 24.3
01Opšti prihodi i primanja budžeta9,821,361,00013,994,989,00012,699,844,34612,699,844,34690.790.7
11Primanja od inostranih zaduživanja1,993,267,0003,114,896,7002,615,569,6652,615,569,66584.084.0
56Finansijska pomoć EU966,951,000966,951,000446,812,520446,812,52046.246.2
0401Integralno upravljanje vodama12,781,579,00018,076,836,70015,762,226,53115,762,226,53187.287.2
630Vodosnabdevanje12,781,579,00018,076,836,70015,762,226,53115,762,226,53187.287.2
0002Uređenje i korišćenje voda488,000,000262,857,000200,298,171200,298,17176.276.2
421Stalni troškovi3,000,0003,000,000
424Specijalizovane usluge13,000,00013,000,00012,949,94412,949,94499.699.6
425Tekuće popravke i održavanje120,640,000120,640,000111,806,062111,806,06292.792.7
463Transferi ostalim nivoima vlasti150,000,00041,585,00014,450,75514,450,75534.734.7
511Zgrade i građevinski objekti201,360,00084,632,00061,091,41061,091,41072.272.2
0003Zaštita voda od zagađivanja17,400,00017,000,00012,841,92012,841,92075.575.5
424Specijalizovane usluge17,400,00017,000,00012,841,92012,841,92075.575.5
0004Uređenje vodotoka i zaštita od štetnog dejstva voda7,202,666,00011,119,525,00010,570,815,95910,570,815,95995.195.1
421Stalni troškovi3,000,0003,000,000
424Specijalizovane usluge170,136,000265,136,000205,129,284205,129,28477.477.4
425Tekuće popravke i održavanje4,227,000,0002,985,960,0002,878,902,3962,878,902,39696.496.4
511Zgrade i građevinski objekti2,802,530,0007,865,429,0007,486,784,2797,486,784,27995.295.2
0005Planiranje i međunarodna saradnja u oblasti voda146,057,000127,080,085104,384,125104,384,12582.182.1
423Usluge po ugovoru5,000,000
424Specijalizovane usluge43,000,00038,700,00035,781,03535,781,03592.592.5