Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Status propisa

Na snazi

Prikazana Verzija

Nema dostupnih verzija

Opšte Informacije

DonosilacNarodna skupština Republike Srbije

Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Strana 58

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
15Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih godina22,565,62822,565,62822,565,628100.0100.0
Obnova i izgradnja objekata javne namene i saniranje posledica
1511
elementarne nepogode25,048,367,00026,410,801,63619,331,103,76919,331,103,76973.273.2
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni poslovi i25,048,367,00026,410,801,63619,331,103,76919,331,103,76973.273.2
110
spoljni poslovi
0001Koordinacija poslova obnove i izgradnje objekata javne namene202,309,000202,311,000161,715,100161,715,10079.979.9
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)41,067,00042,267,00041,940,15741,940,15799.299.2
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca6,222,0006,357,0006,353,9346,353,934100.0100.0
413Naknade u naturi1,000
414Socijalna davanja zaposlenima200,000200,000
415Naknade troškova za zaposlene4,500,0004,500,0002,590,2782,590,27857.657.6
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi910,000884,960884,96097.297.2
421Stalni troškovi8,520,0008,520,0007,439,0337,439,03387.387.3
422Troškovi putovanja3,800,0003,550,0001,502,3641,502,36442.342.3
423Usluge po ugovoru115,800,000113,556,00088,721,80088,721,80078.178.1
424Specijalizovane usluge300,000300,000
425Tekuće popravke i održavanje3,000,0003,000,0001,196,6631,196,66339.939.9
426Materijal10,200,00010,200,0007,546,0277,546,02774.074.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate2,200,0002,200,000837,483837,48338.138.1
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova3,500,0003,500,000
512Mašine i oprema3,000,0003,250,0002,702,4002,702,40083.283.2
0002Koordinacija poslova nakon elementarne i druge nepogode400,000,000802,076,000286,441,901286,441,90135.735.7
463Transferi ostalim nivoima vlasti60,176,00060,100,00060,100,00099.999.9
484Naknada štete za povrede ili štetu nastalu usled elementarnih nepogoda ili400,000,000741,900,000226,341,901226,341,90130.530.5
drugih prirodnih uzroka
5001Obnova i izgradnja objekata javne namene u oblasti zdravstva6,957,554,0009,544,879,9028,010,699,9108,010,699,91083.983.9
444Prateći troškovi zaduživanja16,038,32816,038,32816,038,328100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti6,315,299,0008,710,785,5747,763,792,9277,763,792,92789.189.1
512Mašine i oprema642,255,000818,056,000230,868,654230,868,65428.228.2
5002Obnova i izgradnja objekata javne namene u oblasti prosvete i nauke10,116,900,00010,032,935,0906,857,112,8166,857,112,81668.368.3
424Specijalizovane usluge194,000
444Prateći troškovi zaduživanja8,835,0908,835,0908,835,090100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti9,735,144,0009,642,150,0006,612,126,4616,612,126,46168.668.6
512Mašine i oprema381,756,000381,756,000236,151,264236,151,26461.961.9
Obnova i izgradnja objekata javne namene u oblasti sportske3,507,979,0002,807,182,0002,721,434,3542,721,434,35496.996.9
5003
infrastrukture
511Zgrade i građevinski objekti3,507,979,0002,807,182,0002,721,434,3542,721,434,35496.996.9
5004Obnova i izgradnja objekata javne namene u oblasti socijalne zaštite874,506,000874,506,000561,295,533561,295,53364.264.2
511Zgrade i građevinski objekti874,506,000874,506,000561,295,533561,295,53364.264.2
5005Obnova i izgradnja objekata javne namene u oblasti kulture508,217,000508,499,14494,747,84994,747,84918.618.6
444Prateći troškovi zaduživanja282,144282,144282,144100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti457,395,000457,395,00094,465,70694,465,70620.720.7
512Mašine i oprema50,822,00050,822,000
Obnova i izgradnja objekata javne namene u oblasti lokalne komunalne2,480,902,0001,638,412,500637,656,307637,656,30738.938.9
5006
infrastrukture
444Prateći troškovi zaduživanja1,054,5001,054,5001,054,500100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti2,480,902,0001,637,358,000636,601,807636,601,80738.938.9
40BEZBEDNOSNO-INFORMATIVNA AGENCIJA9,678,139,0009,692,161,8509,684,000,3491,076,0009,685,076,34999.999.9
41REPUBLIČKI SEKRETARIJAT ZA ZAKONODAVSTVO145,921,000145,323,000141,416,682141,416,68297.397.3
Izvori finansiranja za razdeo 41
01Opšti prihodi i primanja budžeta145,921,000145,323,000141,416,682141,416,68297.397.3
1606Izgradnja, praćenje i unapređenje pravnog sistema145,921,000145,323,000141,416,682141,416,68297.397.3
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni poslovi i145,921,000145,323,000141,416,682141,416,68297.397.3
110
spoljni poslovi
Nadzor nad procesom donošenja propisa i opštih akata u pravnom145,921,000145,323,000141,416,682141,416,68297.397.3
0001
sistemu
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)113,031,000113,031,000111,516,926111,516,92698.798.7
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca17,125,00017,125,00016,944,84516,944,84598.998.9
413Naknade u naturi200,000200,00069,00069,00034.534.5
414Socijalna davanja zaposlenima3,085,0003,085,0003,011,3373,011,33797.697.6
415Naknade troškova za zaposlene1,000,0001,000,000745,738745,73874.674.6
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,350,0001,482,0001,480,8441,480,84499.999.9
421Stalni troškovi2,150,0002,150,0001,860,5271,860,52786.586.5
422Troškovi putovanja20,00020,000
423Usluge po ugovoru5,010,0004,280,0003,966,5403,966,54092.792.7
424Specijalizovane usluge500,000500,000
426Materijal1,300,0001,300,000967,050967,05074.474.4
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa150,000150,000
512Mašine i oprema1,000,0001,000,000853,875853,87585.485.4
42REPUBLIČKI SEKRETARIJAT ZA JAVNE POLITIKE261,894,000292,845,945224,565,308224,565,30876.776.7
Izvori finansiranja za razdeo 42
01Opšti prihodi i primanja budžeta174,394,000186,295,000183,978,591183,978,59198.898.8
06Donacije od međunarodnih organizacija87,500,00087,500,00033,898,80633,898,80638.738.7
11Primanja od inostranih zaduživanja17,252,5754,889,5414,889,54128.328.3
15Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih godina1,798,3701,798,3701,798,370100.0100.0
0610Razvoj sistema javnih politika261,894,000292,845,945224,565,308224,565,30876.776.7
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni poslovi i261,894,000292,845,945224,565,308224,565,30876.776.7
110
spoljni poslovi
0005Analiza efekata propisa122,663,000126,344,000124,787,336124,787,33698.898.8
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)62,470,00067,970,00067,647,28767,647,28799.599.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca9,465,00010,295,00010,248,56410,248,56499.599.5
413Naknade u naturi250,000250,000248,900248,90099.699.6
414Socijalna davanja zaposlenima500,000500,000107,705107,70521.521.5
415Naknade troškova za zaposlene850,000850,000680,081680,08180.080.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi330,000330,000161,792161,79249.049.0
421Stalni troškovi1,200,000790,000781,929781,92999.099.0
422Troškovi putovanja1,800,0001,330,0001,286,1091,286,10996.796.7
423Usluge po ugovoru41,687,00038,107,00038,024,15338,024,15399.899.8
424Specijalizovane usluge700,000921,000900,000900,00097.797.7
425Tekuće popravke i održavanje450,0001,040,000979,672979,67294.294.2
426Materijal2,300,0001,890,0001,804,4561,804,45695.595.5
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate60,00030,00012,49412,49441.641.6
512Mašine i oprema600,0002,040,0001,904,1941,904,19493.393.3
515Nematerijalna imovina1,0001,000
0006Upravljanje kvalitetom javnih politika51,731,00059,951,00059,191,25559,191,25598.798.7
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)43,032,00050,332,00050,126,39150,126,39199.699.6
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca6,520,0007,720,0007,594,1487,594,14898.498.4
414Socijalna davanja zaposlenima279,000279,00090,00090,00032.332.3
415Naknade troškova za zaposlene850,000856,000855,537855,53799.999.9
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi150,000144,000
422Troškovi putovanja900,000620,000525,179525,17984.784.7
4004Projekat za poslovno okruženje i digitalizaciju u Srbiji87,500,00089,298,37035,697,17635,697,17640.040.0
421Stalni troškovi800,000983,247483,038483,03849.149.1
423Usluge po ugovoru86,000,00087,615,12435,214,13835,214,13840.240.2
426Materijal100,000100,000
512Mašine i oprema600,000600,000
Projekat unapređenja upravljanja javnim finansijama za zelenu17,252,5754,889,5414,889,54128.328.3
7095
tranziciju
422Troškovi putovanja1,000
423Usluge po ugovoru17,201,5754,839,6284,839,62828.128.1
444Prateći troškovi zaduživanja50,00049,91349,91399.899.8
43REPUBLIČKI ZAVOD ZA STATISTIKU1,781,876,0002,026,578,4561,908,762,4731,908,762,47394.294.2
Izvori finansiranja za razdeo 43
01Opšti prihodi i primanja budžeta1,379,625,0001,430,089,0001,402,302,4691,402,302,46998.198.1
06Donacije od međunarodnih organizacija402,251,000540,097,000451,419,443451,419,44383.683.6
15Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih godina56,392,45655,040,56155,040,56197.697.6
0611Izrada rezultata zvanične statistike1,781,876,0002,026,578,4561,908,762,4731,908,762,47394.294.2
130Opšte usluge1,781,876,0002,026,578,4561,908,762,4731,908,762,47394.294.2
0001Društvene statistike, demografske analize i ciljevi održivog razvoja54,750,00052,765,00052,530,60552,530,60599.699.6
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi2,350,0002,280,0002,261,5972,261,59799.299.2
422Troškovi putovanja200,000200,00072,73072,73036.436.4
423Usluge po ugovoru50,700,00048,612,00048,533,15248,533,15299.899.8
424Specijalizovane usluge1,400,000372,000371,972371,972100.0100.0
426Materijal100,000100,00097,15297,15297.297.2
515Nematerijalna imovina1,201,0001,194,0021,194,00299.499.4
0002Makroekonomske statistike i statistika poljoprivrede33,380,00028,130,00027,643,62727,643,62798.398.3
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi3,230,0003,230,0003,180,3943,180,39498.598.5
422Troškovi putovanja150,000150,000115,280115,28076.976.9
423Usluge po ugovoru29,800,00024,550,00024,153,33724,153,33798.498.4
426Materijal200,000200,000194,616194,61697.397.3
0003Poslovne statistike21,452,00022,513,00022,423,82422,423,82499.699.6
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi2,250,0002,161,0002,160,0122,160,012100.0100.0
422Troškovi putovanja152,000152,00093,16793,16761.361.3
423Usluge po ugovoru18,950,00020,100,00020,071,13020,071,13099.999.9
426Materijal100,000100,00099,51699,51699.599.5
0004Administracija i upravljanje1,110,093,0001,119,748,0001,096,163,5461,096,163,54697.997.9
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)824,446,000824,446,000804,978,855804,978,85597.697.6