Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Status propisa

Na snazi

Prikazana Verzija

Nema dostupnih verzija

Opšte Informacije

DonosilacNarodna skupština Republike Srbije

Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Strana 18

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi400,000360,000
421Stalni troškovi3,324,0003,254,0002,724,3102,724,31083.783.7
422Troškovi putovanja1,560,0001,960,0001,600,5501,600,55081.781.7
423Usluge po ugovoru11,126,0009,595,2487,332,5367,332,53676.476.4
424Specijalizovane usluge427,000427,000342,514342,51480.280.2
425Tekuće popravke i održavanje1,580,0001,460,000799,918799,91854.854.8
426Materijal4,844,0004,744,0004,208,0844,208,08488.788.7
462Dotacije međunarodnim organizacijama200,000200,000177,104177,10488.688.6
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate100,000100,00024,54024,54024.524.5
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova100,000420,000403,875403,87596.296.2
512Mašine i oprema400,000400,000331,440331,44082.982.9
515Nematerijalna imovina960,000870,000864,000864,00099.399.3
4003Simulacija suđenja MOOT COURT587,000587,000577,147577,14798.398.3
423Usluge po ugovoru587,000587,000577,147577,14798.398.3
4005Ravnopravno do cilja308,000308,000259,260259,26084.284.2
423Usluge po ugovoru308,000308,000259,260259,26084.284.2
4006Ne ceni knjigu po koricama - Živa biblioteka u Srbiji250,000250,000
423Usluge po ugovoru250,000250,000
4009Panel mladih500,000500,000499,200499,20099.899.8
423Usluge po ugovoru500,000500,000499,200499,20099.899.8
4013Most razumevanja311,000311,000242,559242,55978.078.0
423Usluge po ugovoru311,000311,000242,559242,55978.078.0
4014Vidljivost unapređuje ravnopravnost450,000450,000448,800448,80099.799.7
423Usluge po ugovoru450,000450,000448,800448,80099.799.7
Unapređenje ravnopravnosti u oblasti rada i zapošljavanja - zajednička2,600,0003,852,3003,851,7883,851,788100.0100.0
4015
inicijativa za ravnopravnost na radnom mestu
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)509,823509,823509,823100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca77,74977,23877,23899.399.3
422Troškovi putovanja190,000207,627207,626207,626100.0100.0
423Usluge po ugovoru2,410,0002,776,1552,776,1552,776,155100.0100.0
512Mašine i oprema280,945280,945280,945100.0100.0
4016TEMPUS - Mladi za ravnopravnost6,070,1066,066,7666,066,76699.999.9
423Usluge po ugovoru5,440,0895,436,7815,436,78199.999.9
465Ostale dotacije i transferi630,016629,985629,985100.0100.0
Osnaživanje žena u ruralnim područjima Srbije za prepoznavanje i16,543,50016,458,13616,458,13699.599.5
4017
reagovanje na diskriminaciju i nasilje
422Troškovi putovanja38,64038,61938,61999.999.9
423Usluge po ugovoru12,093,26012,007,91712,007,91799.399.3
481Dotacije nevladinim organizacijama4,411,6004,411,6004,411,600100.0100.0
13DRŽAVNA REVIZORSKA INSTITUCIJA1,241,716,0001,245,942,0001,239,364,4401,239,364,44099.599.5
Izvori finansiranja za razdeo 13
01Opšti prihodi i primanja budžeta1,241,716,0001,245,942,0001,239,364,4401,239,364,44099.599.5
2304Revizija javnih sredstava1,241,716,0001,245,942,0001,239,364,4401,239,364,44099.599.5
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni poslovi i1,241,716,0001,245,942,0001,239,364,4401,239,364,44099.599.5
110
spoljni poslovi
0001Sprovođenje postupaka revizije1,241,716,0001,245,942,0001,239,364,4401,239,364,44099.599.5
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)998,362,0001,005,536,0001,005,271,2001,005,271,200100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca152,267,000152,447,000152,302,618152,302,61899.999.9
413Naknade u naturi1,0001,000
414Socijalna davanja zaposlenima9,601,00010,161,00010,036,06510,036,06598.898.8
415Naknade troškova za zaposlene12,104,00010,904,0009,675,5629,675,56288.788.7
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi7,550,0008,010,0007,805,9647,805,96497.597.5
421Stalni troškovi24,981,00025,981,00025,601,95125,601,95198.598.5
422Troškovi putovanja8,063,0006,944,0006,614,7206,614,72095.395.3
423Usluge po ugovoru6,150,0004,816,0004,126,2604,126,26085.785.7
424Specijalizovane usluge662,000662,000402,100402,10060.760.7
425Tekuće popravke i održavanje4,100,0003,571,0002,635,9822,635,98273.873.8
426Materijal10,496,0009,247,0008,237,9838,237,98389.189.1
462Dotacije međunarodnim organizacijama150,000150,000120,920120,92080.680.6
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate1,450,000750,000598,737598,73779.879.8
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova150,000150,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa1,000984,000982,572982,57299.999.9
511Zgrade i građevinski objekti1,0001,000
512Mašine i oprema4,427,0004,427,0003,787,2003,787,20085.585.5
515Nematerijalna imovina1,200,0001,200,0001,164,6051,164,60597.197.1
14FISKALNI SAVET68,605,00067,184,00065,652,00465,652,00497.797.7
Izvori finansiranja za razdeo 14
01Opšti prihodi i primanja budžeta68,605,00067,184,00065,652,00465,652,00497.797.7
2305Praćenje i predlaganje mera za veću fiskalnu odgovornost68,605,00067,184,00065,652,00465,652,00497.797.7
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni poslovi i68,605,00067,184,00065,652,00465,652,00497.797.7
110
spoljni poslovi
0001Stručna analiza fiskalne politike68,605,00067,184,00065,652,00465,652,00497.797.7
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)37,789,00037,189,00036,870,60336,870,60399.199.1
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca5,726,0005,596,0005,585,8965,585,89699.899.8
413Naknade u naturi30,00030,00021,00021,00070.070.0
414Socijalna davanja zaposlenima435,000392,000000.00.0
415Naknade troškova za zaposlene506,000506,000483,032483,03295.595.5
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,0001,000
421Stalni troškovi1,823,0001,472,0001,212,8261,212,82682.482.4
422Troškovi putovanja1,000,000900,000648,112648,11272.072.0
423Usluge po ugovoru20,027,00020,188,00019,982,10419,982,10499.099.0
424Specijalizovane usluge10,0001,000
425Tekuće popravke i održavanje45,0001,000
426Materijal641,000116,00073,84373,84363.763.7
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova1,0001,000
512Mašine i oprema521,000790,000774,588774,58898.098.0
515Nematerijalna imovina50,0001,000
15MINISTARSTVO UNUTRAŠNjIH POSLOVA131,411,949,000138,394,419,535137,624,828,977137,624,828,97799.499.4
Izvori finansiranja za razdeo 15
01Opšti prihodi i primanja budžeta131,126,732,000137,778,739,000137,430,527,628137,430,527,62899.799.7
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika90,349,00090,349,00051,074,77251,074,77256.556.5
05Donacije od inostranih zemalja1,700,000105,658,07497,628,37797,628,37792.492.4
07Transferi od drugih nivoa vlasti400,000
08Dobrovoljni transferi od fizičkih i pravnih lica117,790,289599,589599,5890.50.5
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina44,500,00033,954,23133,954,23176.376.3
15Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih godina1,268,2171,268,2171,268,217100.0100.0
17Neutrošena sredstva transfera od drugih nivoa vlasti9,776,1649,776,1649,776,164100.0100.0
56Finansijska pomoć EU193,168,000245,938,792
15.0MINISTARSTVO UNUTRAŠNjIH POSLOVA130,610,379,000137,503,586,396136,785,192,250136,785,192,25099.599.5
Izvori finansiranja za glavu 15.0
01Opšti prihodi i primanja budžeta130,417,211,000137,029,683,000136,682,352,335136,682,352,33599.799.7
05Donacije od inostranih zemalja98,729,93491,195,94691,195,94692.492.4
07Transferi od drugih nivoa vlasti400,000
08Dobrovoljni transferi od fizičkih i pravnih lica117,790,289599,589599,5890.50.5
15Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih godina1,268,2171,268,2171,268,217100.0100.0
17Neutrošena sredstva transfera od drugih nivoa vlasti9,776,1649,776,1649,776,164100.0100.0
56Finansijska pomoć EU193,168,000245,938,792
1407Upravljanje rizicima i vanrednim situacijama9,820,451,00010,191,726,6499,985,877,3409,985,877,34098.098.0
310Usluge policije9,820,451,00010,191,726,6499,985,877,3409,985,877,34098.098.0
0003Upravljanje u vanrednim situacijama9,341,180,0009,655,120,0009,654,972,3079,654,972,307100.0100.0
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)7,511,385,0007,751,454,0007,751,421,3467,751,421,346100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,656,851,0001,701,022,0001,701,021,0201,701,021,020100.0100.0
415Naknade troškova za zaposlene172,944,000202,644,000202,529,941202,529,94199.999.9
IPA - Sigurnije prekogranično područje kroz unapređeno reagovanje u182,204,000190,123,181123,211,339123,211,33964.864.8
4006
vanrednim situacijama i zajedničke obuke
422Troškovi putovanja600,000600,000113,293113,29318.918.9
423Usluge po ugovoru7,300,0008,053,2171,451,1221,451,12218.018.0
426Materijal600,0001,754,5111,154,5111,154,51165.865.8
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa1,804,0001,804,000
512Mašine i oprema171,900,000177,911,453120,492,413120,492,41367.767.7
IPA prekogranična saradnja - Priprema stanovništva za akcije u228,210,000284,931,468204,918,894204,918,89471.971.9
slučaju katastrofe i poboljšanje kapaciteta stručnih timova za
4007
reagovanje u vanrednim situacijama u prekograničnom bugarsko-srpskom
regionu
422Troškovi putovanja600,000600,000276,000276,00046.046.0
423Usluge po ugovoru7,550,0009,584,3782,484,5792,484,57925.925.9
426Materijal300,0003,625,0013,325,0003,325,00091.791.7
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa2,260,0002,260,000
512Mašine i oprema217,500,000268,862,090198,833,315198,833,31574.074.0
4008Jačanje organizacija u zaštiti od požara - STOP FIRES21,220,00021,220,0001,963,6001,963,6009.39.3
422Troškovi putovanja480,000480,000
423Usluge po ugovoru540,000540,000133,000133,00024.624.6
426Materijal100,000100,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa210,000210,000
512Mašine i oprema19,890,00019,890,0001,830,6001,830,6009.29.2
4009Intervencije na Dunavu42,832,00040,332,000811,200811,2002.02.0
422Troškovi putovanja480,000480,000