Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Status propisa

Na snazi

Prikazana Verzija

Nema dostupnih verzija

Opšte Informacije

DonosilacNarodna skupština Republike Srbije

Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Strana 13

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
454Subvencije privatnim preduzećima10,00010,000
481Dotacije nevladinim organizacijama23,400,00023,225,00023,225,00023,225,000100.0100.0
3.25KABINET POTPREDSEDNIKA VLADE I MINISTRA PRIVREDE32,000,00025,932,97125,932,97181.081.0
Izvori finansiranja za glavu 3.25
01Opšti prihodi i primanja budžeta32,000,00025,932,97125,932,97181.081.0
2102Podrška radu Vlade32,000,00025,932,97125,932,97181.081.0
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni poslovi i32,000,00025,932,97125,932,97181.081.0
110
spoljni poslovi
Stručni i operativni poslovi Kabineta potpredsednika Vlade i32,000,00025,932,97125,932,97181.081.0
0057
ministra privrede
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)2,000,000441,705441,70522.122.1
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca350,00066,91866,91819.119.1
413Naknade u naturi50,000
414Socijalna davanja zaposlenima1,000
415Naknade troškova za zaposlene46,0004,5244,5249.89.8
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,000
421Stalni troškovi120,000
422Troškovi putovanja3,000,00038,55238,5521.31.3
423Usluge po ugovoru24,130,00024,015,45224,015,45299.599.5
424Specijalizovane usluge800,000777,346777,34697.297.2
426Materijal500,000160,044160,04432.032.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate1,000
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova1,000
512Mašine i oprema1,000,000428,430428,43042.842.8
4USTAVNI SUD686,600,000680,500,000594,634,839594,634,83987.487.4
Izvori finansiranja za razdeo 4
01Opšti prihodi i primanja budžeta686,600,000680,500,000594,634,839594,634,83987.487.4
Zaštita ustavnosti i zakonitosti i ljudskih i manjinskih prava i
1605
sloboda686,600,000680,500,000594,634,839594,634,83987.487.4
330Sudovi686,600,000680,500,000594,634,839594,634,83987.487.4
0001Ostvarivanje ustavnih nadležnosti, administracija i upravljanje686,600,000680,500,000594,634,839594,634,83987.487.4
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)490,000,000461,500,000435,221,886435,221,88694.394.3
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca70,000,00070,000,00057,041,05157,041,05181.581.5
413Naknade u naturi800,000800,000786,422786,42298.398.3
414Socijalna davanja zaposlenima15,500,00015,500,00010,492,43510,492,43567.767.7
415Naknade troškova za zaposlene4,500,0004,500,0002,674,1722,674,17259.459.4
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi2,800,0002,800,0001,852,9201,852,92066.266.2
421Stalni troškovi7,000,0007,000,0004,391,5954,391,59562.762.7
422Troškovi putovanja5,000,0005,000,0003,980,4223,980,42279.679.6
423Usluge po ugovoru32,700,00031,200,00024,371,02124,371,02178.178.1
425Tekuće popravke i održavanje4,500,0004,000,0003,083,4243,083,42477.177.1
426Materijal17,200,00013,100,0003,828,3043,828,30429.229.2
462Dotacije međunarodnim organizacijama600,000600,000393,980393,98065.765.7
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa5,000,00019,000,00017,539,45617,539,45692.392.3
512Mašine i oprema31,000,00045,500,00028,977,75028,977,75063.763.7
5VISOKI SAVET SUDSTVA234,647,000231,074,000223,217,334223,217,33496.696.6
Izvori finansiranja za razdeo 5
01Opšti prihodi i primanja budžeta234,647,000231,074,000223,217,334223,217,33496.696.6
1602Uređenje i upravljanje u sistemu pravosuđa234,647,000231,074,000223,217,334223,217,33496.696.6
330Sudovi234,647,000231,074,000223,217,334223,217,33496.696.6
0001Rad saveta Visokog saveta sudstva173,990,000175,150,000173,608,162173,608,16299.199.1
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)142,087,000142,157,000141,110,277141,110,27799.399.3
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca21,492,00021,592,00021,378,62921,378,62999.099.0
413Naknade u naturi500,000450,000364,500364,50081.081.0
414Socijalna davanja zaposlenima1,200,0001,990,0001,983,8801,983,88099.799.7
415Naknade troškova za zaposlene7,511,0007,881,0007,782,3237,782,32398.798.7
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,200,0001,080,000988,552988,55291.591.5
0002Rad administrativne kancelarije Visokog saveta sudstva60,657,00055,924,00049,609,17249,609,17288.788.7
421Stalni troškovi23,800,00023,570,00021,239,22421,239,22490.190.1
422Troškovi putovanja1,400,0001,260,000992,118992,11878.778.7
423Usluge po ugovoru23,400,00023,700,00021,547,56721,547,56790.990.9
424Specijalizovane usluge1,100,0001,100,000986,260986,26089.789.7
425Tekuće popravke i održavanje300,000270,000199,130199,13073.873.8
426Materijal2,937,0002,647,0001,922,2731,922,27372.672.6
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate220,000200,00032,50432,50416.316.3
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova6,000,0001,827,0001,648,8851,648,88590.390.3
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa500,000450,000141,436141,43631.431.4
512Mašine i oprema1,000,000900,000899,775899,775100.0100.0
6SUDOVI42,639,550,00043,555,804,50341,692,295,24841,692,295,24895.795.7
Izvori finansiranja za razdeo 6
01Opšti prihodi i primanja budžeta38,289,675,00038,804,330,00038,074,797,39038,074,797,39098.198.1
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika4,349,855,0004,361,467,0003,280,459,8973,280,459,89775.275.2
06Donacije od međunarodnih organizacija1,549,8011,549,8011,549,801100.0100.0
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina20,000386,295,318333,330,616333,330,61686.386.3
15Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih godina2,162,3842,157,5432,157,54399.899.8
6.0SUDOVI159,230,000140,950,00071,365,95071,365,95050.650.6
Izvori finansiranja za glavu 6.0
01Opšti prihodi i primanja budžeta159,230,000140,950,00071,365,95071,365,95050.650.6
1603Rad sudova159,230,000140,950,00071,365,95071,365,95050.650.6
330Sudovi159,230,000140,950,00071,365,95071,365,95050.650.6
0002Tehnička podrška radu sudova159,230,000140,950,00071,365,95071,365,95050.650.6
421Stalni troškovi50,000,00050,000,00045,097,59145,097,59190.290.2
422Troškovi putovanja15,000,00015,000,00014,793,41514,793,41598.698.6
423Usluge po ugovoru5,000,0005,000,0004,393,3804,393,38087.987.9
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa89,230,00070,950,0007,081,5647,081,56410.010.0
6.1VRHOVNI SUD1,008,525,0001,016,643,185993,197,165993,197,16597.797.7
Izvori finansiranja za glavu 6.1
01Opšti prihodi i primanja budžeta886,891,000886,937,000875,029,429875,029,42998.798.7
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika121,634,000124,634,000113,107,902113,107,90290.890.8
06Donacije od međunarodnih organizacija1,549,8011,549,8011,549,801100.0100.0
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina1,360,0001,352,4901,352,49099.499.4
15Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih godina2,162,3842,157,5432,157,54399.899.8
1603Rad sudova1,008,525,0001,016,643,185993,197,165993,197,16597.797.7
330Sudovi1,008,525,0001,016,643,185993,197,165993,197,16597.797.7
0003Sprovođenje sudskih postupaka Vrhovnog suda448,473,000446,091,185424,683,863424,683,86395.295.2
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)283,101,000275,101,000260,571,606260,571,60694.794.7
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca42,812,00041,412,00039,457,05339,457,05395.395.3
414Socijalna davanja zaposlenima3,300,0003,400,0003,376,3033,376,30399.399.3
415Naknade troškova za zaposlene9,000,00010,250,00010,097,81610,097,81698.598.5
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi2,800,0002,800,0002,480,9632,480,96388.688.6
421Stalni troškovi79,360,00078,156,00077,783,75577,783,75599.599.5
422Troškovi putovanja6,000,0006,600,0006,252,5556,252,55594.794.7
423Usluge po ugovoru7,000,00013,322,18513,178,99013,178,99098.998.9
426Materijal12,600,00012,600,0009,288,0159,288,01573.773.7
462Dotacije međunarodnim organizacijama800,000760,000648,481648,48185.385.3
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate100,000100,0001,5001,5001.51.5
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova1,0001,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa1,599,0001,499,0001,457,3251,457,32597.297.2
512Mašine i oprema90,00089,50089,50099.499.4
0004Administrativna podrška sprovođenju sudskih postupaka Vrhovnog suda560,052,000570,552,000568,513,302568,513,30299.699.6
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)443,965,000452,865,000452,073,435452,073,43599.899.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca67,425,00068,925,00068,489,12768,489,12799.499.4
414Socijalna davanja zaposlenima25,500,00026,500,00026,476,92426,476,92499.999.9
415Naknade troškova za zaposlene6,962,0007,322,0007,314,4107,314,41099.999.9
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi3,200,0002,880,0002,703,2522,703,25293.993.9
423Usluge po ugovoru60,00060,00060,000100.0100.0
425Tekuće popravke i održavanje11,800,00010,800,00010,222,55510,222,55594.794.7
512Mašine i oprema1,200,0001,200,0001,173,6001,173,60097.897.8
6.2UPRAVNI SUD808,755,000841,480,000827,469,478827,469,47898.398.3
Izvori finansiranja za glavu 6.2
01Opšti prihodi i primanja budžeta687,980,000719,505,000710,194,951710,194,95198.798.7
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika120,775,000121,375,000116,973,888116,973,88896.496.4
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina600,000300,638300,63850.150.1
1603Rad sudova808,755,000841,480,000827,469,478827,469,47898.398.3
330Sudovi808,755,000841,480,000827,469,478827,469,47898.398.3
0005Sprovođenje sudskih postupaka Upravnog suda377,070,000387,865,000379,846,325379,846,32597.997.9
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)277,002,000286,802,000285,662,054285,662,05499.699.6
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca41,966,00043,466,00043,277,80143,277,80199.699.6
413Naknade u naturi120,000120,000120,000120,000100.0100.0
414Socijalna davanja zaposlenima1,376,0001,376,0001,187,4871,187,48786.386.3
415Naknade troškova za zaposlene3,500,0003,500,0002,739,6902,739,69078.378.3
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,106,0002,436,0002,435,2582,435,258100.0100.0
421Stalni troškovi31,581,00030,281,00027,451,67027,451,67090.790.7
422Troškovi putovanja1,000,0002,100,0001,790,1281,790,12885.285.2