Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Status propisa

Na snazi

Prikazana Verzija

Nema dostupnih verzija

Opšte Informacije

DonosilacNarodna skupština Republike Srbije

Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Strana 21

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
Upravljanje sredstvima EU i proces evropskih integracija iz3,826,582,0003,812,571,0001,214,075,8471,214,075,84731.831.8
0014
nadležnosti Ministarstva finansija
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)307,144,000307,144,000288,203,634288,203,63493.893.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca45,799,00045,799,00043,067,02343,067,02394.094.0
415Naknade troškova za zaposlene4,690,0004,221,0003,419,5943,419,59481.081.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi2,100,0002,100,0001,442,7641,442,76468.768.7
421Stalni troškovi4,776,0004,650,0003,506,5283,506,52875.475.4
422Troškovi putovanja3,000,0003,000,0001,712,4001,712,40057.157.1
423Usluge po ugovoru47,073,00046,967,00024,765,69724,765,69752.752.7
444Prateći troškovi zaduživanja35,500,00035,500,0005,281,8095,281,80914.914.9
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova3,000,0003,000,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa72,000,00059,690,000
512Mašine i oprema1,500,000500,000
622Nabavka strane finansijske imovine3,300,000,0003,300,000,000842,676,399842,676,39925.525.5
0015Sprovođenje drugostepenog poreskog i carinskog postupka341,455,000341,209,000296,379,738296,379,73886.986.9
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)244,830,000244,830,000222,435,867222,435,86790.990.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca37,092,00037,092,00033,699,03433,699,03490.990.9
415Naknade troškova za zaposlene3,433,0003,187,0003,186,2903,186,290100.0100.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,600,0001,600,0001,230,3421,230,34276.976.9
421Stalni troškovi24,000,00022,000,0005,521,6265,521,62625.125.1
422Troškovi putovanja1,100,0001,100,000180,007180,00716.416.4
423Usluge po ugovoru4,400,0006,400,0005,887,2135,887,21392.092.0
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova25,000,00025,000,00024,239,35824,239,35897.097.0
4008Platforma za nadzor realizacije ugovora o javnim nabavkama317,000,000401,000,000400,152,000400,152,00099.899.8
515Nematerijalna imovina317,000,000401,000,000400,152,000400,152,00099.899.8
Aplikativni sistem za centralizovani monitoring IT sistema data142,001,000142,001,00055,445,45855,445,45839.039.0
4009
centra
423Usluge po ugovoru24,000,00024,000,00017,407,85817,407,85872.572.5
515Nematerijalna imovina118,001,000118,001,00038,037,60038,037,60032.232.2
4014Projekat razvoja tržišta kapitala330,641,000330,641,000315,573,443315,573,44395.495.4
421Stalni troškovi120,000120,0001,9121,9121.61.6
422Troškovi putovanja360,000360,000338,916338,91694.194.1
423Usluge po ugovoru271,721,000249,075,766248,274,907248,274,90799.799.7
424Specijalizovane usluge6,000,0006,000,000
425Tekuće popravke i održavanje120,000120,0003,0703,0702.62.6
426Materijal480,000480,00094,97494,97419.819.8
444Prateći troškovi zaduživanja600,0001,300,000946,169946,16972.872.8
512Mašine i oprema26,640,0007,341,425137,104137,1041.91.9
515Nematerijalna imovina24,600,00065,843,81065,776,39165,776,39199.999.9
Centralni informacioni sistem za obračun primanja zaposlenih u2,000,000,0002,472,000,0002,416,307,5922,416,307,59297.797.7
5014
javnom sektoru - ISKRA
423Usluge po ugovoru1,881,000,0002,353,000,0002,335,341,6752,335,341,67599.299.2
512Mašine i oprema119,000,000119,000,00080,965,91780,965,91768.068.0
5015Integrisani komunikacioni sistem192,001,000192,001,000183,493,095183,493,09595.695.6
423Usluge po ugovoru99,000,00099,000,00091,250,89591,250,89592.292.2
512Mašine i oprema1,0001,000
515Nematerijalna imovina93,000,00093,000,00092,242,20092,242,20099.299.2
5016Informacioni sistem - PIMIS65,000,00065,000,00060,749,23460,749,23493.593.5
423Usluge po ugovoru65,000,00065,000,00060,749,23460,749,23493.593.5
Centralizovana platforma za elektronske fakture pravnih lica i2,048,001,0002,050,001,0001,951,584,9291,951,584,92995.295.2
5017
preduzetnika
423Usluge po ugovoru434,000,000391,000,000292,700,129292,700,12974.974.9
512Mašine i oprema1,0001,000
515Nematerijalna imovina1,614,000,0001,659,000,0001,658,884,8001,658,884,800100.0100.0
5018Dokument menadžment sistem20,000,00018,000,00017,940,60017,940,60099.799.7
515Nematerijalna imovina20,000,00018,000,00017,940,60017,940,60099.799.7
5020Nadogradnja sistema za konsolidaciju podataka i poslovno izveštavanje453,000,000453,000,000452,974,400452,974,400100.0100.0
515Nematerijalna imovina453,000,000453,000,000452,974,400452,974,400100.0100.0
5021Rekonstrukcija i adaptacija nepokretnosti Ministarstva finansija65,000,00065,000,00060,457,22160,457,22193.093.0
511Zgrade i građevinski objekti15,000,00015,010,00015,006,44815,006,448100.0100.0
512Mašine i oprema50,000,00049,990,00045,450,77345,450,77390.990.9
5022Nadogradnja sistema za upravljanje sredstvima pretpristupne pomoći EU93,000,00093,000,00069,466,50069,466,50074.774.7
423Usluge po ugovoru93,000,00093,000,00069,466,50069,466,50074.774.7
5028Informacioni sistem E - akcize1,000,0001,001,000
423Usluge po ugovoru1,000
515Nematerijalna imovina1,000,0001,000,000
Projekat unapređenja upravljanja javnim finansijama za zelenu98,781,00098,781,00060,426,85260,426,85261.261.2
7095
tranziciju
421Stalni troškovi838,000838,000
422Troškovi putovanja3,185,0003,185,000
423Usluge po ugovoru91,576,00091,576,00060,238,70660,238,70665.865.8
424Specijalizovane usluge472,000472,000
425Tekuće popravke i održavanje236,000236,000
426Materijal991,000991,000
444Prateći troškovi zaduživanja397,000397,000188,145188,14547.447.4
512Mašine i oprema920,000920,000
515Nematerijalna imovina166,000166,000
7096Podrška realizaciji EXPO Beograd 20275,000,000,00022,087,000,00022,087,000,00022,087,000,000100.0100.0
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama17,500,000,00017,500,000,00017,500,000,000100.0100.0
621Nabavka domaće finansijske imovine5,000,000,0004,587,000,0004,587,000,0004,587,000,000100.0100.0
2302Upravljanje poreskim sistemom87,796,00088,696,00075,694,15875,694,15885.385.3
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni poslovi i87,796,00088,696,00075,694,15875,694,15885.385.3
110
spoljni poslovi
0003Normativno uređenje fiskalnog sistema87,796,00088,696,00075,694,15875,694,15885.385.3
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)62,199,00062,799,00061,790,36661,790,36698.498.4
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca9,424,0009,724,0009,361,2409,361,24096.396.3
415Naknade troškova za zaposlene928,000928,000505,451505,45154.554.5
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi992,000992,000534,852534,85253.953.9
422Troškovi putovanja2,000,0002,000,000
423Usluge po ugovoru12,000,00012,000,0003,502,2483,502,24829.229.2
426Materijal253,000253,000
2303Upravljanje carinskim sistemom i carinskom administracijom45,730,00046,230,00039,144,68239,144,68284.784.7
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni poslovi i45,730,00046,230,00039,144,68239,144,68284.784.7
110
spoljni poslovi
0003Normativno uređenje carinskog sistema45,730,00046,230,00039,144,68239,144,68284.784.7
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)35,852,00035,852,00031,862,35431,862,35488.988.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca5,432,0005,432,0004,827,1474,827,14788.988.9
415Naknade troškova za zaposlene422,000422,000221,164221,16452.452.4
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi524,000524,000
422Troškovi putovanja2,000,0002,500,0002,234,0172,234,01789.489.4
423Usluge po ugovoru1,500,0001,500,000
2402Intervencijska sredstva22,891,001,00027,172,276,0003,748,286,2093,748,286,20913.813.8
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni poslovi i2,889,001,000443,608,000
110
spoljni poslovi
4002Intervencijska sredstva za potrebe sprovođenja IPA programa2,889,001,000443,608,000
423Usluge po ugovoru35,000,00034,304,000
444Prateći troškovi zaduživanja30,000,00030,000,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa1,084,000,00073,929,000
511Zgrade i građevinski objekti740,000,000105,374,000
512Mašine i oprema1,000,001,000200,001,000
160Opšte javne usluge neklasifikovane na drugom mestu20,002,000,00026,728,668,0003,748,286,2093,748,286,20914.014.0
0001Tekuća budžetska rezerva5,000,000,000777,667,000
499Sredstva rezerve5,000,000,000777,667,000
0002Stalna budžetska rezerva2,000,0002,000,000
499Sredstva rezerve2,000,0002,000,000
4001Kreditna podrška15,000,000,00025,949,001,0003,748,286,2093,748,286,20914.414.4
621Nabavka domaće finansijske imovine10,949,001,0003,748,286,2093,748,286,20934.234.2
622Nabavka strane finansijske imovine15,000,000,00015,000,000,000
16.1UPRAVA CARINA8,840,877,0008,652,489,0008,189,799,2688,189,799,26894.794.7
Izvori finansiranja za glavu 16.1
01Opšti prihodi i primanja budžeta8,617,015,0008,428,627,0008,115,674,4098,115,674,40996.396.3
15Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih godina2,016,0002,016,000
56Finansijska pomoć EU221,846,000221,846,00074,124,85974,124,85933.433.4
2303Upravljanje carinskim sistemom i carinskom administracijom8,840,877,0008,652,489,0008,189,799,2688,189,799,26894.794.7
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni poslovi i8,840,877,0008,652,489,0008,189,799,2688,189,799,26894.794.7
110
spoljni poslovi
Obezbeđenje funkcionisanja utvrđivanja, kontrole i naplate javnih7,412,619,0007,326,926,0007,115,832,5217,115,832,52197.197.1
0001
prihoda iz nadležnosti carinske službe
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)4,318,528,0004,313,528,0004,276,545,7044,276,545,70499.199.1
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca654,390,000654,390,000648,111,025648,111,02599.099.0
413Naknade u naturi1,200,0006,200,0004,387,2174,387,21770.870.8
414Socijalna davanja zaposlenima44,300,00049,300,00041,633,83841,633,83884.484.4
415Naknade troškova za zaposlene295,411,000303,411,000299,758,970299,758,97098.898.8
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi105,100,000105,100,000100,399,346100,399,34695.595.5
421Stalni troškovi868,780,000777,162,000744,311,242744,311,24295.895.8
422Troškovi putovanja46,650,00046,650,00043,038,74643,038,74692.392.3
423Usluge po ugovoru63,455,00055,437,00031,227,73031,227,73056.356.3
424Specijalizovane usluge48,470,00037,623,00013,505,28113,505,28135.935.9
425Tekuće popravke i održavanje322,910,000314,560,000305,337,997305,337,99797.197.1
426Materijal507,980,000519,990,000484,165,662484,165,66293.193.1
462Dotacije međunarodnim organizacijama3,800,0003,800,0003,656,2403,656,24096.296.2