Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Status propisa

Na snazi

Prikazana Verzija

Nema dostupnih verzija

Opšte Informacije

DonosilacNarodna skupština Republike Srbije

Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Strana 48

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
423Usluge po ugovoru33,100,00093,500,00067,462,47467,462,47472.272.2
425Tekuće popravke i održavanje600,000600,000
426Materijal1,200,0001,700,000372,538372,53821.921.9
444Prateći troškovi zaduživanja4,500,0004,500,0002,406,7182,406,71853.553.5
463Transferi ostalim nivoima vlasti600,000,0001,068,205,834843,104,889843,104,88978.978.9
512Mašine i oprema5,000,0004,000,000804,656804,65620.120.1
Obnovljivi izvori energije u sistemima daljinskog grejanja u Srbiji,55,000,000
4013
faza 1 - EBRD
424Specijalizovane usluge55,000,000
0503Upravljanje mineralnim resursima6,470,436,0007,310,212,0006,989,715,3386,989,715,33895.695.6
440Rudarstvo, proizvodnja i izgradnja6,470,436,0007,310,212,0006,989,715,3386,989,715,33895.695.6
0001Uređenje i nadzor u oblasti geologije i rudarstva945,436,000909,436,000589,306,388589,306,38864.864.8
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)39,153,00040,953,00039,766,37239,766,37297.197.1
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca6,030,0006,230,0006,024,6066,024,60696.796.7
413Naknade u naturi150,000150,000
414Socijalna davanja zaposlenima900,000900,000217,609217,60924.224.2
415Naknade troškova za zaposlene1,028,0001,028,000619,343619,34360.260.2
421Stalni troškovi2,900,0002,900,000275,454275,4549.59.5
422Troškovi putovanja2,800,0002,800,000613,915613,91521.921.9
423Usluge po ugovoru179,675,000161,675,00025,358,07025,358,07015.715.7
424Specijalizovane usluge101,000,00081,000,00025,980,00025,980,00032.132.1
426Materijal5,000,0005,000,0001,813,8681,813,86836.336.3
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate600,000600,000544,750544,75090.890.8
512Mašine i oprema118,200,000118,200,00092,40092,4000.10.1
621Nabavka domaće finansijske imovine488,000,000488,000,000488,000,000488,000,000100.0100.0
4003Konsolidacija poslovanja JP PEU Resavica5,525,000,0006,400,776,0006,400,408,9506,400,408,950100.0100.0
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama5,525,000,0006,400,776,0006,400,408,9506,400,408,950100.0100.0
0902Socijalna zaštita2,000,500,0001,800,500,0001,634,641,1451,634,641,14590.890.8
430Gorivo i energija2,000,500,0001,800,500,0001,634,641,1451,634,641,14590.890.8
0011Energetski ugroženi kupac2,000,500,0001,800,500,0001,634,641,1451,634,641,14590.890.8
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama2,000,000,0001,800,000,0001,634,641,1451,634,641,14590.890.8
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova500,000500,000
28.1UPRAVA ZA REZERVE ENERGENATA8,632,007,00017,056,338,00014,125,147,68814,125,147,68882.882.8
Izvori finansiranja za glavu 28.1
01Opšti prihodi i primanja budžeta8,632,007,0008,124,338,0008,043,147,6888,043,147,68899.099.0
10Primanja od domaćih zaduživanja8,932,000,0006,082,000,0006,082,000,00068.168.1
2403Upravljanje obaveznim rezervama8,632,007,00017,056,338,00014,125,147,68814,125,147,68882.882.8
430Gorivo i energija8,632,007,00017,056,338,00014,125,147,68814,125,147,68882.882.8
Formiranje i održavanje obaveznih rezervi nafte, derivata nafte i8,615,587,00017,039,918,00014,120,529,21314,120,529,21382.982.9
0001
prirodnog gasa
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)11,100,00012,400,00012,361,23512,361,23599.799.7
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,682,0001,882,0001,872,7271,872,72799.599.5
413Naknade u naturi40,00040,00040,00040,000100.0100.0
414Socijalna davanja zaposlenima625,000625,000
415Naknade troškova za zaposlene260,000260,00099,05999,05938.138.1
421Stalni troškovi2,200,330,0004,050,330,0002,200,030,7462,200,030,74654.354.3
422Troškovi putovanja1,400,0001,400,000478,359478,35934.234.2
423Usluge po ugovoru61,900,00061,900,00045,510,01045,510,01073.573.5
424Specijalizovane usluge100,000,00098,500,00068,352,94668,352,94669.469.4
426Materijal1,100,0001,100,000613,104613,10455.755.7
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate16,050,00016,050,000263,840263,8401.61.6
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova100,000100,000
512Mašine i oprema1,000,0001,000,000
521Robne rezerve5,200,000,00012,116,477,00011,113,055,49111,113,055,49191.791.7
622Nabavka strane finansijske imovine1,020,000,000677,854,000677,851,695677,851,695100.0100.0
5001Izgradnja rezervoara u skladištu derivata nafte u Smederevu16,420,00016,420,0004,618,4754,618,47528.128.1
511Zgrade i građevinski objekti16,420,00016,420,0004,618,4754,618,47528.128.1
UPRAVA ZA FINANSIRANjE I PODSTICANjE ENERGETSKE
28.2EFIKASNOSTI774,330,000781,330,000764,859,120764,859,12097.997.9
Izvori finansiranja za glavu 28.2
01Opšti prihodi i primanja budžeta774,330,000781,330,000764,859,120764,859,12097.997.9
0502Energetska efikasnost774,330,000781,330,000764,859,120764,859,12097.997.9
430Gorivo i energija774,330,000781,330,000764,859,120764,859,12097.997.9
0002Mere za unapređenje energetske efikasnosti774,330,000781,330,000764,859,120764,859,12097.997.9
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)22,524,00020,272,00016,343,52716,343,52780.680.6
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca3,413,0003,413,0002,476,0442,476,04472.572.5
413Naknade u naturi100,000100,00039,00039,00039.039.0
414Socijalna davanja zaposlenima534,000834,000679,496679,49681.581.5
415Naknade troškova za zaposlene210,000210,000182,162182,16286.786.7
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi100,000100,000
421Stalni troškovi12,000,00010,800,0006,540,6956,540,69560.660.6
422Troškovi putovanja2,900,0002,610,000281,966281,96610.810.8
423Usluge po ugovoru22,700,00026,832,00025,843,66925,843,66996.396.3
424Specijalizovane usluge1,000,0001,000,000815,000815,00081.581.5
425Tekuće popravke i održavanje3,900,0003,510,0002,343,0372,343,03766.866.8
426Materijal3,050,0002,750,000625,092625,09222.722.7
463Transferi ostalim nivoima vlasti675,349,000706,849,000706,741,951706,741,951100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama24,500,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa50,00050,000
512Mašine i oprema2,000,0002,000,0001,947,4801,947,48097.497.4
29MINISTARSTVO KULTURE17,815,742,00017,804,526,61312,901,461,58812,901,461,58872.572.5
Izvori finansiranja za razdeo 29
01Opšti prihodi i primanja budžeta16,599,915,00015,880,496,00011,718,312,05811,718,312,05873.873.8
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika780,878,0001,059,758,507862,056,457862,056,45781.381.3
05Donacije od inostranih zemalja1,900,0001,900,000
06Donacije od međunarodnih organizacija7,039,00014,763,5234,404,6814,404,68129.829.8
07Transferi od drugih nivoa vlasti399,900,000399,900,00010,299,15010,299,1502.62.6
08Dobrovoljni transferi od fizičkih i pravnih lica26,110,00026,110,0001,864,6581,864,6587.17.1
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina357,876,925295,069,620295,069,62082.582.5
15Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih godina50,102,6298,117,9468,117,94616.216.2
17Neutrošena sredstva transfera od drugih nivoa vlasti13,619,0281,337,0201,337,0209.89.8
29.0MINISTARSTVO KULTURE6,295,563,0005,729,624,1604,742,380,9824,742,380,98282.882.8
Izvori finansiranja za glavu 29.0
01Opšti prihodi i primanja budžeta6,295,563,0005,717,860,0004,735,775,9504,735,775,95082.882.8
06Donacije od međunarodnih organizacija7,724,5234,404,6814,404,68157.057.0
15Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih godina4,039,6362,200,3512,200,35154.554.5
1201Uređenje i razvoj sistema u oblasti kulture897,463,000886,261,000782,809,851782,809,85188.388.3
820Usluge kulture897,463,000886,261,000782,809,851782,809,85188.388.3
0001Uređenje i nadzor sistema u oblasti kulture103,907,000103,907,00090,565,73390,565,73387.287.2
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)76,332,00076,332,00072,110,46072,110,46094.594.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca11,565,00011,565,00010,924,73510,924,73594.594.5
415Naknade troškova za zaposlene2,000,0002,000,0001,734,4311,734,43186.786.7
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi560,000560,000373,060373,06066.666.6
422Troškovi putovanja13,450,00013,450,0005,423,0465,423,04640.340.3
0003Administracija i upravljanje329,056,000311,104,000229,112,959229,112,95973.673.6
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)79,076,00079,076,00072,452,93472,452,93491.691.6
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca11,980,00011,980,00010,976,62010,976,62091.691.6
413Naknade u naturi200,000200,000
414Socijalna davanja zaposlenima5,229,0006,429,0005,874,9795,874,97991.491.4
415Naknade troškova za zaposlene3,400,0003,400,0003,127,4383,127,43892.092.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi760,000760,000517,060517,06068.068.0
421Stalni troškovi10,600,00010,600,0004,671,2074,671,20744.144.1
422Troškovi putovanja14,000,00014,000,00010,418,17810,418,17874.474.4
423Usluge po ugovoru87,700,00087,700,00081,103,49181,103,49192.592.5
424Specijalizovane usluge6,500,0006,500,0001,547,2001,547,20023.823.8
425Tekuće popravke i održavanje20,000,00010,000,000828,163828,1638.38.3
426Materijal20,200,00020,200,00011,598,69511,598,69557.457.4
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate310,000310,00074,47474,47424.024.0
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova3,000,00012,700,00012,607,24512,607,24599.399.3
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa1,000,0001,000,00066,65966,6596.76.7
511Zgrade i građevinski objekti45,000,00022,800,000
512Mašine i oprema20,100,00010,100,000900,828900,8288.98.9
515Nematerijalna imovina1,00013,349,00012,347,78712,347,78792.592.5
0004Poslovi povereni reprezentativnim udruženjima u kulturi65,000,00048,750,00048,540,50048,540,50099.699.6
481Dotacije nevladinim organizacijama65,000,00048,750,00048,540,50048,540,50099.699.6
0005Podrška unapređenju kapaciteta kulturnog sektora na lokalnom nivou399,500,000422,500,000414,590,659414,590,65998.198.1
463Transferi ostalim nivoima vlasti399,500,000422,500,000414,590,659414,590,65998.198.1
1202Unapređenje sistema zaštite kulturnog nasleđa1,380,150,0001,271,950,0001,233,154,4431,233,154,44396.996.9
820Usluge kulture1,380,150,0001,271,950,0001,233,154,4431,233,154,44396.996.9
Podrška istraživanju, zaštiti i očuvanju nepokretnog kulturnog404,000,000404,000,000401,497,049401,497,04999.499.4
0001
nasleđa
423Usluge po ugovoru2,000,0002,000,000740,741740,74137.037.0
424Specijalizovane usluge45,000,00045,000,00044,517,54244,517,54298.998.9
463Transferi ostalim nivoima vlasti230,000,000230,000,000229,249,728229,249,72899.799.7
481Dotacije nevladinim organizacijama127,000,000127,000,000126,989,038126,989,038100.0100.0
0005Obnova i zaštita Manastira Hilandar100,000,000100,000,000100,000,000100,000,000100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama100,000,000100,000,000100,000,000100,000,000100.0100.0