Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Status propisa

Na snazi

Prikazana Verzija

Nema dostupnih verzija

Opšte Informacije

DonosilacNarodna skupština Republike Srbije

Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Strana 63

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
414Socijalna davanja zaposlenima510,000510,000336,852336,85266.066.0
415Naknade troškova za zaposlene1,313,0001,313,000935,269935,26971.271.2
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi600,000600,000485,376485,37680.980.9
421Stalni troškovi9,990,0009,990,0008,893,2698,893,26989.089.0
422Troškovi putovanja3,600,0003,600,000857,409857,40923.823.8
423Usluge po ugovoru4,763,0004,446,0002,800,5882,800,58863.063.0
425Tekuće popravke i održavanje3,360,0002,786,000763,639763,63927.427.4
426Materijal4,383,0004,183,0002,023,5342,023,53448.448.4
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate350,000350,000137,412137,41239.339.3
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova1,200,0001,200,000115,480115,4809.69.6
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa960,000150,000
512Mašine i oprema3,500,0003,500,0002,022,9122,022,91257.857.8
515Nematerijalna imovina420,000420,000
0005Administrativna podrška radu Republičke komisije30,801,00031,953,00031,125,91031,125,91097.497.4
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)26,748,00027,748,00027,030,75227,030,75297.497.4
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca4,053,0004,205,0004,095,1594,095,15997.497.4
54GEOLOŠKI ZAVOD SRBIJE380,344,000378,440,000364,437,336364,437,33696.396.3
Izvori finansiranja za razdeo 54
01Opšti prihodi i primanja budžeta378,300,000372,294,000362,158,935362,158,93597.397.3
06Donacije od međunarodnih organizacija2,044,0002,044,000
15Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih godina4,102,0002,278,4022,278,40255.555.5
0503Upravljanje mineralnim resursima380,344,000378,440,000364,437,336364,437,33696.396.3
440Rudarstvo, proizvodnja i izgradnja380,344,000378,440,000364,437,336364,437,33696.396.3
0002Geološka istraživanja380,344,000378,440,000364,437,336364,437,33696.396.3
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)225,027,000223,787,000219,808,695219,808,69598.298.2
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca34,092,00034,092,00033,301,24533,301,24597.797.7
413Naknade u naturi400,000400,000399,360399,36099.899.8
414Socijalna davanja zaposlenima2,700,0003,600,0003,498,4303,498,43097.297.2
415Naknade troškova za zaposlene10,815,00010,815,00010,607,65710,607,65798.198.1
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi3,500,0003,869,0003,868,0003,868,000100.0100.0
421Stalni troškovi23,475,00022,457,00019,438,68919,438,68986.686.6
422Troškovi putovanja12,228,00015,091,00011,359,81111,359,81175.375.3
423Usluge po ugovoru33,406,00031,228,00029,850,54729,850,54795.695.6
425Tekuće popravke i održavanje6,816,0006,571,0006,346,2166,346,21696.696.6
426Materijal6,450,0006,355,0006,201,3486,201,34897.697.6
462Dotacije međunarodnim organizacijama650,000612,000611,513611,51399.999.9
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate600,000600,000462,994462,99477.277.2
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova1,0001,000
512Mašine i oprema19,581,00018,388,00018,312,75118,312,75199.699.6
515Nematerijalna imovina603,000574,000370,080370,08064.564.5
55KOMESARIJAT ZA IZBEGLICE I MIGRACIJE1,644,478,0001,934,362,2101,564,729,5311,564,729,53180.980.9
Izvori finansiranja za razdeo 55
01Opšti prihodi i primanja budžeta1,280,341,0001,215,968,0001,018,943,1921,018,943,19283.883.8
05Donacije od inostranih zemalja327,616
06Donacije od međunarodnih organizacija1,000,0003,344,274863,940863,94025.825.8
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina68,691,00068,691,000
15Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih godina167,000,000167,000,00075,548,40975,548,40945.245.2
56Finansijska pomoć EU127,446,000479,031,320469,373,991469,373,99198.098.0
1001Unapređenje i zaštita ljudskih i manjinskih prava i sloboda1,644,478,0001,934,362,2101,564,729,5311,564,729,53180.980.9
Socijalna pomoć ugroženom stanovništvu, neklasifikovana na drugom1,612,478,0001,897,281,2101,528,631,9211,528,631,92180.680.6
070
mestu
Podrška prisilnim migrantima i unapređenje sistema upravljanja1,612,478,0001,894,936,9361,527,767,9821,527,767,98280.680.6
0013
migracijama
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)120,032,000123,505,000122,876,607122,876,60799.599.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca18,185,00018,712,00018,623,92018,623,92099.599.5
413Naknade u naturi600,000600,000464,541464,54177.477.4
414Socijalna davanja zaposlenima920,0001,000,000999,506999,506100.0100.0
415Naknade troškova za zaposlene1,400,0001,561,0001,505,8921,505,89296.596.5
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi800,000778,000373,060373,06048.048.0
421Stalni troškovi11,062,00011,382,0009,852,8879,852,88786.686.6
422Troškovi putovanja28,446,0008,965,0006,339,7956,339,79570.770.7
423Usluge po ugovoru72,520,000316,606,000305,643,421305,643,42196.596.5
424Specijalizovane usluge3,000,0001,500,0001,472,0201,472,02098.198.1
425Tekuće popravke i održavanje37,430,00051,262,00034,394,22434,394,22467.167.1
426Materijal25,770,00029,385,28922,117,45722,117,45775.375.3
444Prateći troškovi zaduživanja30,00030,00022,62722,62775.475.4
462Dotacije međunarodnim organizacijama11,500,00012,766,00012,568,41812,568,41898.598.5
463Transferi ostalim nivoima vlasti620,000,000584,057,251548,671,440548,671,44093.993.9
465Ostale dotacije i transferi3,000,00012,307,5991,759,2851,759,28514.314.3
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta453,752,000494,282,181372,294,909372,294,90975.375.3
481Dotacije nevladinim organizacijama20,000,00020,000,00019,999,10019,999,100100.0100.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate1,200,0001,350,0001,150,7531,150,75385.285.2
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova200,0004,328,0004,327,9954,327,995100.0100.0
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa100,0001,159,0001,158,2141,158,21499.999.9
511Zgrade i građevinski objekti176,731,000184,126,19929,761,73129,761,73116.216.2
512Mašine i oprema5,800,00015,274,41711,390,18111,390,18174.674.6
Jačanje upravljanja migracijama i sistema azila u Srbiji: Unapređenje2,344,274863,940863,94036.936.9
4018
politika, zaštita prava (SDC/SEM)
423Usluge po ugovoru2,344,274863,940863,94036.936.9
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni poslovi i32,000,00037,081,00036,097,61036,097,61097.397.3
110
spoljni poslovi
0014Rad Komisije za nestala lica32,000,00037,081,00036,097,61036,097,61097.397.3
421Stalni troškovi250,000131,000109,005109,00583.283.2
422Troškovi putovanja2,000,0001,710,0001,698,9531,698,95399.499.4
423Usluge po ugovoru8,500,0007,560,0007,559,5577,559,557100.0100.0
424Specijalizovane usluge10,000,00016,740,00016,700,59316,700,59399.899.8
425Tekuće popravke i održavanje300,000300,00047,21247,21215.715.7
426Materijal1,000,000810,000694,432694,43285.785.7
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta3,200,0003,480,0003,472,8783,472,87899.899.8
481Dotacije nevladinim organizacijama6,000,0005,800,0005,799,9805,799,980100.0100.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate50,00050,00015,00015,00030.030.0
512Mašine i oprema700,000500,000
56AGENCIJA ZA SPREČAVANjE KORUPCIJE405,102,000429,932,000422,917,151422,917,15198.498.4
Izvori finansiranja za razdeo 56
01Opšti prihodi i primanja budžeta405,102,000429,932,000422,917,151422,917,15198.498.4
1601Borba protiv korupcije405,102,000429,932,000422,917,151422,917,15198.498.4
360Javni red i bezbednost neklasifikovan na drugom mestu405,102,000429,932,000422,917,151422,917,15198.498.4
0007Sprovođenje mehanizama sprečavanja korupcije367,102,000391,932,000384,918,751384,918,75198.298.2
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)249,220,000255,720,000255,005,466255,005,46699.799.7
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca37,375,00038,575,00038,416,15738,416,15799.699.6
413Naknade u naturi1,100,0001,100,000929,082929,08284.584.5
414Socijalna davanja zaposlenima2,600,0002,350,0002,225,9422,225,94294.794.7
415Naknade troškova za zaposlene3,337,0003,007,0002,865,2402,865,24095.395.3
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi2,000,0002,080,0002,010,4752,010,47596.796.7
421Stalni troškovi8,500,0008,000,0007,592,3987,592,39894.994.9
422Troškovi putovanja2,500,0001,300,000990,211990,21176.276.2
423Usluge po ugovoru45,000,00053,500,00052,400,98052,400,98097.997.9
424Specijalizovane usluge770,000400,000322,569322,56980.680.6
425Tekuće popravke i održavanje5,900,0004,540,0003,208,8793,208,87970.770.7
426Materijal3,000,0003,000,0002,715,7772,715,77790.590.5
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate150,000150,00020,86820,86813.913.9
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova100,000100,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa200,000700,000474,690474,69067.867.8
512Mašine i oprema4,700,00016,760,00015,104,11415,104,11490.190.1
515Nematerijalna imovina650,000650,000635,904635,90497.897.8
Izrada jedinstvenog informacionog sistema Agencije za sprečavanje38,000,00038,000,00037,998,40037,998,400100.0100.0
5001
korupcije
515Nematerijalna imovina38,000,00038,000,00037,998,40037,998,400100.0100.0
57DIREKCIJA ZA ŽELEZNICE100,696,00099,342,00099,207,38499,207,38499.999.9
Izvori finansiranja za razdeo 57
01Opšti prihodi i primanja budžeta100,696,00099,342,00099,207,38499,207,38499.999.9
0701Uređenje i nadzor u oblasti saobraćaja100,696,00099,342,00099,207,38499,207,38499.999.9
450Saobraćaj100,696,00099,342,00099,207,38499,207,38499.999.9
Regulisanje železničkog tržišta i osiguranje bezbednosti i100,696,00099,342,00099,207,38499,207,38499.999.9
0012
interoperabilnosti železničkog saobraćaja
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)64,718,00064,718,00064,710,81464,710,814100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca9,812,0009,812,0009,803,6889,803,68899.999.9
413Naknade u naturi250,000250,000249,850249,85099.999.9
414Socijalna davanja zaposlenima2,003,0001,978,0001,969,8171,969,81799.699.6
415Naknade troškova za zaposlene750,000750,000747,331747,33199.699.6
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi190,000215,000211,268211,26898.398.3
421Stalni troškovi3,271,0002,782,0002,777,4512,777,45199.899.8
422Troškovi putovanja3,453,0002,659,0002,657,8002,657,800100.0100.0
423Usluge po ugovoru9,140,0008,190,0008,189,1418,189,141100.0100.0
424Specijalizovane usluge5,000
425Tekuće popravke i održavanje2,200,000730,000729,539729,53999.999.9
426Materijal3,099,0001,496,0001,495,2581,495,258100.0100.0