Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Status propisa

Na snazi

Prikazana Verzija

Nema dostupnih verzija

Opšte Informacije

DonosilacNarodna skupština Republike Srbije

Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Strana 19

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
423Usluge po ugovoru480,000480,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa432,000432,000
512Mašine i oprema41,440,00038,940,000811,200811,2002.12.1
Podizanje kapaciteta Sektora za vanredne situacije nabavkom vozila4,805,000
5007
različite namene
512Mašine i oprema4,805,000
1408Upravljanje ljudskim i materijalnim resursima25,610,866,00029,589,327,78329,421,181,72629,421,181,72699.499.4
310Usluge policije25,610,866,00029,589,327,78329,421,181,72629,421,181,72699.499.4
0001Administracija i upravljanje18,968,889,00023,720,125,19123,573,335,93623,573,335,93699.499.4
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)4,920,417,0005,099,513,0005,097,431,8385,097,431,838100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca880,853,000927,278,000927,197,983927,197,983100.0100.0
413Naknade u naturi62,000,00055,800,00036,813,60436,813,60466.066.0
414Socijalna davanja zaposlenima526,336,0001,062,688,0001,062,509,2231,062,509,223100.0100.0
415Naknade troškova za zaposlene84,767,000128,867,000128,858,757128,858,757100.0100.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi170,000,000206,000,000205,624,529205,624,52999.899.8
421Stalni troškovi2,091,886,0002,745,658,3162,745,658,3162,745,658,316100.0100.0
422Troškovi putovanja230,000,000155,654,709148,349,970148,349,97095.395.3
423Usluge po ugovoru534,500,000546,445,200546,433,573546,433,573100.0100.0
424Specijalizovane usluge284,000,000255,700,000255,672,212255,672,212100.0100.0
425Tekuće popravke i održavanje870,000,0001,305,000,0001,304,924,1491,304,924,149100.0100.0
426Materijal5,025,000,0006,059,732,5006,059,321,6066,059,321,606100.0100.0
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta3,000,000569,255569,255569,255100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama25,000,00025,000,00025,000,00025,000,000100.0100.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate45,500,00037,616,42337,616,42337,616,423100.0100.0
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova2,240,630,0002,521,652,0392,521,634,2502,521,634,250100.0100.0
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa180,000,000315,193,788315,181,223315,181,223100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti390,000,0001,601,811,6981,484,620,9981,484,620,99892.792.7
512Mašine i oprema380,000,000652,708,463652,681,228652,681,228100.0100.0
515Nematerijalna imovina25,000,00017,236,80017,236,80017,236,800100.0100.0
0002Međunarodne aktivnosti, saradnja i partnerstvo301,977,000285,918,627276,511,592276,511,59296.796.7
413Naknade u naturi32,000,00029,000,00028,102,84628,102,84696.996.9
415Naknade troškova za zaposlene65,000,00065,000,00056,652,53856,652,53887.287.2
422Troškovi putovanja104,977,00093,297,84693,135,42893,135,42899.899.8
426Materijal599,589599,589599,589100.0100.0
462Dotacije međunarodnim organizacijama100,000,00098,021,19198,021,19198,021,191100.0100.0
0003Pomoć porodicama poginulih i ranjenih60,000,00059,500,00047,550,23347,550,23379.979.9
413Naknade u naturi5,000,0004,500,0004,197,5004,197,50093.393.3
414Socijalna davanja zaposlenima55,000,00055,000,00043,352,73343,352,73378.878.8
5014Proširenje sistema eLTE u Republici Srbiji300,000,000299,978,126299,978,126299,978,126100.0100.0
512Mašine i oprema300,000,000299,978,126299,978,126299,978,126100.0100.0
Podizanje operativnih kapaciteta organizacionih jedinica400,000,000200,000,000200,000,000200,000,000100.0100.0
5016
Ministarstva unutrašnjih poslova - faza II
512Mašine i oprema400,000,000200,000,000200,000,000200,000,000100.0100.0
Unapređenje kapaciteta za realizaciju obuka u Centru za policijsku400,000,000
5019
obuku
512Mašine i oprema400,000,000
Izgradnja, dogradnja, rekonstrukcija, adaptacija i sanacija objekata1,040,000,0001,036,176,2521,036,176,2521,036,176,252100.0100.0
5020radi stvaranja i poboljšanja uslova za rad policijskih i ostalih
službenika Ministarstva
511Zgrade i građevinski objekti1,040,000,0001,036,176,2521,036,176,2521,036,176,252100.0100.0
Nabavka opreme za potrebe organizacionih jedinica Ministarstva900,000,000899,917,353899,917,353899,917,353100.0100.0
5021
unutrašnjih poslova
512Mašine i oprema900,000,000899,917,353899,917,353899,917,353100.0100.0
Podizanje kapaciteta specijalnih i posebnih jedinica Ministarstva380,000,000379,999,981379,999,981379,999,981100.0100.0
5022
kroz nabavku specijalnih borbenih vozila
512Mašine i oprema380,000,000379,999,981379,999,981379,999,981100.0100.0
Podizanje kapaciteta u cilju zaštite i spasavanja građana, imovine i220,000,000220,000,000220,000,000220,000,000100.0100.0
5023životne sredine Republike Srbije (vatrogasnih vozila/vozila
specijalne namene sa pripadajućom opremom)
512Mašine i oprema220,000,000220,000,000220,000,000220,000,000100.0100.0
5024Izgradnja objekta PS Lazarevac50,000,00049,908,95449,908,95449,908,954100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti50,000,00049,908,95449,908,95449,908,954100.0100.0
5025Rekonstrukcija i adaptacija objekta PS Zemun200,000,000199,943,466199,943,466199,943,466100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti200,000,000199,943,466199,943,466199,943,466100.0100.0
5026Rekonstrukcija i adaptacija objekta PS Novi Beograd200,000,000199,893,909199,893,909199,893,909100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti200,000,000199,893,909199,893,909199,893,909100.0100.0
5027Rekonstrukcija i adaptacija objekta PS Rakovica50,000,000
511Zgrade i građevinski objekti50,000,000
5028Izgradnja objekta Regionalnog centra SVS - Kragujevac50,000,000
511Zgrade i građevinski objekti50,000,000
Izgradnja, rekonstrukcija i adaptacija objekta Komande Žandarmerije -160,000,000159,952,866159,952,866159,952,866100.0100.0
5029
Rakovica
511Zgrade i građevinski objekti160,000,000159,952,866159,952,866159,952,866100.0100.0
5030Rekonstrukcija i adaptacija Samačkog hotela „Bežanijska kosa”300,000,000299,951,529299,951,529299,951,529100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti300,000,000299,951,529299,951,529299,951,529100.0100.0
Adaptacija i rekonstrukcija objekata Ministarstva unutrašnjih180,000,000179,770,123179,770,123179,770,123100.0100.0
5031
poslova
511Zgrade i građevinski objekti180,000,000179,770,123179,770,123179,770,123100.0100.0
5032Rekonstrukcija, adaptacija i opremanje objekta PS Palilula1,400,000,0001,398,291,4061,398,291,4061,398,291,406100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti1,200,000,0001,198,373,5291,198,373,5291,198,373,529100.0100.0
512Mašine i oprema200,000,000199,917,877199,917,877199,917,877100.0100.0
5033Izgradnja Uprave zgrade sedišta SVS50,000,000
511Zgrade i građevinski objekti50,000,000
1409Bezbednost87,644,563,00089,850,750,95689,725,908,95589,725,908,95599.999.9
310Usluge policije87,644,563,00089,850,750,95689,725,908,95589,725,908,95599.999.9
0001Rukovođenje i koordinacija rada policije i upravnih poslova4,487,940,0004,639,081,0004,639,040,2634,639,040,263100.0100.0
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)3,648,371,0003,764,906,0003,764,905,9283,764,905,928100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca786,298,000812,904,000812,903,831812,903,831100.0100.0
415Naknade troškova za zaposlene53,271,00061,271,00061,230,50461,230,50499.999.9
0002Specijalna i posebne jedinice policije15,919,623,00016,436,172,00016,435,586,61416,435,586,614100.0100.0
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)12,561,689,00012,964,529,00012,964,493,65612,964,493,656100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca2,889,870,0002,913,379,0002,913,378,9942,913,378,994100.0100.0
415Naknade troškova za zaposlene468,064,000558,264,000557,713,964557,713,96499.999.9
0003Policijske uprave64,737,000,00067,206,438,95667,151,282,07867,151,282,07899.999.9
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)47,438,971,00048,454,029,00048,452,400,31848,452,400,318100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca10,115,517,00010,346,190,00010,345,689,33010,345,689,330100.0100.0
413Naknade u naturi63,000,00056,700,00018,194,66618,194,66632.132.1
414Socijalna davanja zaposlenima976,467,0001,926,467,0001,926,465,3861,926,465,386100.0100.0
415Naknade troškova za zaposlene1,436,931,0001,694,931,0001,694,669,2491,694,669,249100.0100.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi300,000,000324,000,000319,816,273319,816,27398.798.7
421Stalni troškovi1,608,114,0001,761,965,1501,752,192,2221,752,192,22299.499.4
422Troškovi putovanja122,000,000104,035,664104,035,664104,035,664100.0100.0
423Usluge po ugovoru430,500,000467,800,000467,799,986467,799,986100.0100.0
424Specijalizovane usluge16,000,00029,582,27529,580,27529,580,275100.0100.0
425Tekuće popravke i održavanje350,000,000465,000,000464,796,322464,796,322100.0100.0
426Materijal1,845,000,0001,544,688,8671,544,601,0211,544,601,021100.0100.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate34,500,00031,050,00031,041,36731,041,367100.0100.0
0004Podrška unapređenju bezbednosti saobraćaja2,500,000,0001,569,059,0001,500,000,0001,500,000,00095.695.6
426Materijal200,000,000200,000,000200,000,000200,000,000100.0100.0
463Transferi ostalim nivoima vlasti1,500,000,000569,059,000500,000,000500,000,00087.987.9
512Mašine i oprema800,000,000800,000,000800,000,000800,000,000100.0100.0
1410Upravljanje državnom granicom7,534,499,0007,871,781,0087,652,224,2297,652,224,22997.297.2
310Usluge policije7,534,499,0007,871,781,0087,652,224,2297,652,224,22997.297.2
0001Upravljanje radom granične policije7,337,822,0007,678,258,7927,620,460,8847,620,460,88499.299.2
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)5,815,457,0006,001,707,0006,001,706,3326,001,706,332100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,265,160,0001,311,576,0001,311,575,4941,311,575,494100.0100.0
415Naknade troškova za zaposlene252,205,000307,205,000307,179,058307,179,058100.0100.0
422Troškovi putovanja1,000,000
425Tekuće popravke i održavanje1,000,000
426Materijal1,000,000
511Zgrade i građevinski objekti1,000,000
512Mašine i oprema1,000,00057,770,792
4001IPA Sigurnija klima u rumunsko - srpskom prekograničnom području196,677,000193,522,21631,763,34531,763,34516.416.4
422Troškovi putovanja3,264,0003,264,000
423Usluge po ugovoru2,520,0002,520,0002,456,7402,456,74097.597.5
426Materijal3,120,0003,120,0003,079,5103,079,51098.798.7
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa1,947,0001,947,000
511Zgrade i građevinski objekti37,500,00037,500,000
512Mašine i oprema148,326,000145,171,21626,227,09526,227,09518.118.1
15.1KRIMINALISTIČKO POLICIJSKI UNIVERZITET801,570,000890,833,139839,636,727839,636,72794.394.3
Izvori finansiranja za glavu 15.1
01Opšti prihodi i primanja budžeta709,521,000749,056,000748,175,293748,175,29399.999.9
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika90,349,00090,349,00051,074,77251,074,77256.556.5
05Donacije od inostranih zemalja1,700,0006,928,1396,432,4316,432,43192.892.8
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina44,500,00033,954,23133,954,23176.376.3
1403Visoko obrazovanje u oblasti javne bezbednosti801,570,000890,833,139839,636,727839,636,72794.394.3
940Visoko obrazovanje801,570,000890,833,139839,636,727839,636,72794.394.3
0001Upravljanje radom Kriminalističko policijskog univerziteta801,570,000890,833,139839,636,727839,636,72794.394.3
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)533,701,000552,701,000546,638,794546,638,79498.998.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca81,331,00084,331,00083,258,44083,258,44098.798.7
413Naknade u naturi5,601,000852,100235,800235,80027.727.7