Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Status propisa

Na snazi

Prikazana Verzija

Nema dostupnih verzija

Opšte Informacije

DonosilacNarodna skupština Republike Srbije

Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Strana 33

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
23.2DIREKCIJA ZA UPRAVLjANjE ODUZETOM IMOVINOM79,108,00086,670,00081,252,60681,252,60693.793.7
Izvori finansiranja za glavu 23.2
01Opšti prihodi i primanja budžeta79,108,00086,670,00081,252,60681,252,60693.793.7
1602Uređenje i upravljanje u sistemu pravosuđa79,108,00086,670,00081,252,60681,252,60693.793.7
360Javni red i bezbednost neklasifikovan na drugom mestu79,108,00086,670,00081,252,60681,252,60693.793.7
0008Upravljanje oduzetom imovinom79,108,00086,670,00081,252,60681,252,60693.793.7
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)36,112,00035,412,00033,858,33133,858,33195.695.6
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca5,471,0005,471,0005,129,5375,129,53793.893.8
413Naknade u naturi200,000180,000
414Socijalna davanja zaposlenima620,000620,000518,483518,48383.683.6
415Naknade troškova za zaposlene600,000600,000447,144447,14474.574.5
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi140,000270,000191,792191,79271.071.0
421Stalni troškovi6,420,0004,714,5744,620,9914,620,99198.098.0
422Troškovi putovanja1,200,0001,949,3421,924,6711,924,67198.798.7
423Usluge po ugovoru12,900,0007,095,7567,083,6257,083,62599.899.8
424Specijalizovane usluge400,000614,177585,680585,68095.495.4
425Tekuće popravke i održavanje3,800,0001,255,9021,040,3361,040,33682.882.8
426Materijal5,100,0003,474,2173,444,2353,444,23599.199.1
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate400,0001,980,98499,82499,8245.05.0
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova3,500,00021,836,04921,836,04921,836,049100.0100.0
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa200,0001,196,000471,908471,90839.539.5
512Mašine i oprema2,035,000
515Nematerijalna imovina10,000
23.3PRAVOSUDNA AKADEMIJA694,947,000795,438,259776,201,840776,201,84097.697.6
Izvori finansiranja za glavu 23.3
01Opšti prihodi i primanja budžeta694,747,000779,614,000760,482,475760,482,47597.597.5
06Donacije od međunarodnih organizacija200,00014,085,98713,986,66213,986,66299.399.3
15Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih godina1,738,2711,732,7031,732,70399.799.7
1602Uređenje i upravljanje u sistemu pravosuđa694,947,000795,438,259776,201,840776,201,84097.697.6
360Javni red i bezbednost neklasifikovan na drugom mestu694,947,000795,438,259776,201,840776,201,84097.697.6
0009Stručno usavršavanje za buduće i postojeće nosioce pravosudne funkcije694,947,000795,438,259776,201,840776,201,84097.697.6
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)542,631,000542,631,000534,448,516534,448,51698.598.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca82,209,00082,209,00080,963,86580,963,86598.598.5
413Naknade u naturi160,000160,000153,000153,00095.695.6
414Socijalna davanja zaposlenima650,000650,000643,320643,32099.099.0
415Naknade troškova za zaposlene6,500,0006,500,0005,615,5745,615,57486.486.4
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,275,0001,275,0001,062,9131,062,91383.483.4
421Stalni troškovi7,332,00018,172,00012,839,55512,839,55570.770.7
422Troškovi putovanja2,925,0003,725,0003,070,8013,070,80182.482.4
423Usluge po ugovoru45,960,000131,096,663130,995,319130,995,31999.999.9
425Tekuće popravke i održavanje1,300,0002,761,0001,132,2591,132,25941.041.0
426Materijal2,440,0002,922,6002,004,8922,004,89268.668.6
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate60,00060,0009,8309,83016.416.4
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova5,0005,000
512Mašine i oprema600,000300,000291,000291,00097.097.0
515Nematerijalna imovina900,0002,970,9962,970,9962,970,996100.0100.0
23.4UPRAVA ZA SARADNjU S CRKVAMA I VERSKIM ZAJEDNICAMA1,111,503,0001,048,201,0001,025,982,4921,025,982,49297.997.9
Izvori finansiranja za glavu 23.4
01Opšti prihodi i primanja budžeta1,111,503,0001,048,201,0001,025,982,4921,025,982,49297.997.9
1901Saradnja države sa crkvama i verskim zajednicama1,111,503,0001,048,201,0001,025,982,4921,025,982,49297.997.9
840Verske i ostale usluge zajednice1,111,503,0001,048,201,0001,025,982,4921,025,982,49297.997.9
0001Podrška radu sveštenika, monaha i verskih službenika62,000,00078,976,00078,922,00078,922,00099.999.9
481Dotacije nevladinim organizacijama62,000,00078,976,00078,922,00078,922,00099.999.9
0002Podrška sveštenstvu i monaštvu na Kosovu i Metohiji63,500,00063,500,00063,476,32863,476,328100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama63,500,00063,500,00063,476,32863,476,328100.0100.0
0003Podrška srednjem teološkom obrazovanju119,110,000119,110,000119,100,900119,100,900100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama119,110,000119,110,000119,100,900119,100,900100.0100.0
0004Podrška visokom teološkom obrazovanju36,400,00033,900,00033,890,00033,890,000100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama36,400,00033,900,00033,890,00033,890,000100.0100.0
0005Zaštita verskog, kulturnog i nacionalnog identiteta215,600,000215,600,000215,595,500215,595,500100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama215,600,000215,600,000215,595,500215,595,500100.0100.0
0006Podrška za gradnju i obnovu verskih objekata177,000,00099,222,00086,521,10086,521,10087.287.2
481Dotacije nevladinim organizacijama177,000,00099,222,00086,521,10086,521,10087.287.2
0007Unapređenje verske kulture, verskih sloboda i tolerancije60,000,00060,000,00059,991,40059,991,400100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama60,000,00060,000,00059,991,40059,991,400100.0100.0
Penzijsko, invalidsko i zdravstveno osiguranje za sveštenike i verske325,000,000325,000,000324,919,147324,919,147100.0100.0
0008
službenike
464Dotacije organizacijama za obavezno socijalno osiguranje325,000,000325,000,000324,919,147324,919,147100.0100.0
0009Administracija i upravljanje52,893,00052,893,00043,566,11743,566,11782.482.4
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)30,275,00030,275,00028,349,90928,349,90993.693.6
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca4,587,0004,587,0004,295,0604,295,06093.693.6
413Naknade u naturi250,000250,000140,200140,20056.156.1
414Socijalna davanja zaposlenima951,000951,000456,809456,80948.048.0
415Naknade troškova za zaposlene580,000580,000267,165267,16546.146.1
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi200,000200,000
421Stalni troškovi1,860,0001,860,000432,325432,32523.223.2
422Troškovi putovanja3,000,0003,000,0001,330,7321,330,73244.444.4
423Usluge po ugovoru6,760,0006,760,0005,702,5725,702,57284.484.4
424Specijalizovane usluge700,000700,000426,900426,90061.061.0
425Tekuće popravke i održavanje280,000280,00024,70024,7008.88.8
426Materijal2,800,0002,800,0001,546,9781,546,97855.255.2
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa50,00050,000
512Mašine i oprema600,000600,000592,767592,76798.898.8
MINISTARSTVO POLjOPRIVREDE, ŠUMARSTVA I
24VODOPRIVREDE138,527,645,000143,662,266,324130,300,149,047130,300,149,04790.790.7
Izvori finansiranja za razdeo 24
01Opšti prihodi i primanja budžeta128,726,931,000132,553,273,000125,582,317,066125,582,317,06694.794.7
06Donacije od međunarodnih organizacija414,690414,690414,690100.0100.0
11Primanja od inostranih zaduživanja3,728,077,0004,849,706,7003,559,688,2383,559,688,23873.473.4
12Primanja od otplate datih kredita i prodaje finansijske imovine100,000,000100,000,00099,005,67899,005,67899.099.0
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina109,843,252109,843,251109,843,251100.0100.0
15Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih godina76,391,68275,975,48275,975,48299.599.5
56Finansijska pomoć EU5,972,637,0005,972,637,000872,904,642872,904,64214.614.6
MINISTARSTVO POLjOPRIVREDE, ŠUMARSTVA I
24.0VODOPRIVREDE2,001,925,0001,917,996,102993,453,571993,453,57151.851.8
Izvori finansiranja za glavu 24.0
01Opšti prihodi i primanja budžeta1,854,779,0001,768,779,000987,355,404987,355,40455.855.8
06Donacije od međunarodnih organizacija414,690414,690414,690100.0100.0
15Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih godina1,656,4121,240,2121,240,21274.974.9
56Finansijska pomoć EU147,146,000147,146,0004,443,2654,443,2653.03.0
0101Uređenje i nadzor u oblasti poljoprivrede2,001,925,0001,917,996,102993,453,571993,453,57151.851.8
420Poljoprivreda, šumarstvo, lov i ribolov2,001,925,0001,917,996,102993,453,571993,453,57151.851.8
0001Uređenje u oblasti poljoprivrede i ruralnog razvoja164,878,000159,878,000147,157,354147,157,35492.092.0
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)99,345,00096,345,00095,548,17495,548,17499.299.2
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca13,975,00014,695,00014,475,54914,475,54998.598.5
414Socijalna davanja zaposlenima500,000500,000435,374435,37487.187.1
415Naknade troškova za zaposlene1,281,0001,281,0001,226,2791,226,27995.795.7
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,104,0001,104,0001,101,3401,101,34099.899.8
422Troškovi putovanja7,200,0006,480,0002,001,3002,001,30030.930.9
423Usluge po ugovoru37,554,00035,554,00032,369,33832,369,33891.091.0
425Tekuće popravke i održavanje500,000500,000
426Materijal500,000500,000
512Mašine i oprema2,919,0002,919,000
0002Poljoprivredna inspekcija358,998,000356,088,000314,833,642314,833,64288.488.4
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)213,300,000213,800,000213,137,966213,137,96699.799.7
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca32,315,00032,415,00032,298,58532,298,58599.699.6
414Socijalna davanja zaposlenima2,457,0002,757,0002,743,5512,743,55199.599.5
415Naknade troškova za zaposlene5,648,0005,648,0005,631,9735,631,97399.799.7
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,469,0001,469,0001,466,5411,466,54199.899.8
421Stalni troškovi21,431,00019,291,00011,864,97311,864,97361.561.5
422Troškovi putovanja5,100,0004,590,0002,820,5992,820,59961.561.5
423Usluge po ugovoru16,241,00016,241,00012,550,66612,550,66677.377.3
424Specijalizovane usluge10,000,0009,000,0007,947,7677,947,76788.388.3
425Tekuće popravke i održavanje2,529,0003,529,0002,467,4062,467,40669.969.9
426Materijal32,939,00032,939,00020,799,61520,799,61563.163.1
512Mašine i oprema11,609,00010,449,0001,104,0001,104,00010.610.6
515Nematerijalna imovina3,960,0003,960,000
0003Sistemi i baze podataka u oblasti poljoprivrede38,306,00038,306,00034,310,11534,310,11589.689.6
421Stalni troškovi306,000306,000166,392166,39254.454.4
423Usluge po ugovoru35,000,00035,000,00033,648,06633,648,06696.196.1
424Specijalizovane usluge3,000,0003,000,000495,657495,65716.516.5
0004Administracija i upravljanje544,042,000536,399,000456,057,195456,057,19585.085.0
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)145,901,000155,969,000155,062,784155,062,78499.499.4
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca22,104,00023,604,00023,492,01223,492,01299.599.5
414Socijalna davanja zaposlenima1,050,0001,450,0001,362,6741,362,67494.094.0
415Naknade troškova za zaposlene7,000,0009,000,0008,819,0838,819,08398.098.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi948,0001,547,0001,509,9591,509,95997.697.6