Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Status propisa

Na snazi

Prikazana Verzija

Nema dostupnih verzija

Opšte Informacije

DonosilacNarodna skupština Republike Srbije

Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Strana 39

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)168,536,000168,458,000160,209,620160,209,62095.195.1
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca25,534,00025,534,00024,266,93824,266,93895.095.0
413Naknade u naturi10,00010,000
414Socijalna davanja zaposlenima6,500,0006,500,0002,311,5242,311,52435.635.6
415Naknade troškova za zaposlene10,079,00010,079,0007,283,4167,283,41672.372.3
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi2,086,0002,086,0001,938,4441,938,44492.992.9
421Stalni troškovi43,400,00043,269,91421,612,94321,612,94349.949.9
422Troškovi putovanja4,000,0004,000,0003,720,8183,720,81893.093.0
423Usluge po ugovoru83,900,00083,900,00072,452,69472,452,69486.486.4
424Specijalizovane usluge23,200,00023,200,00017,358,59017,358,59074.874.8
425Tekuće popravke i održavanje3,350,0003,350,0001,405,4421,405,44242.042.0
426Materijal7,700,0007,700,0004,810,0614,810,06162.562.5
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate600,000600,000115,434115,43419.219.2
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova22,181,00063,339,01663,338,92663,338,926100.0100.0
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa1,500,0001,500,000667,226667,22644.544.5
512Mašine i oprema12,000,00012,000,0008,497,4698,497,46970.870.8
Povećanje dostupnosti obrazovanja i vaspitanja, prevencija osipanja i10,000,00010,000,0007,532,4417,532,44175.375.3
0012
diskriminacije
424Specijalizovane usluge10,000,00010,000,0007,532,4417,532,44175.375.3
0013Podrška integraciji u evropski obrazovni prostor1,481,304,0001,558,434,0001,555,368,6031,555,368,60399.899.8
422Troškovi putovanja50,000180,000167,894167,89493.393.3
423Usluge po ugovoru1,400,0001,400,000840,000840,00060.060.0
424Specijalizovane usluge56,534,00056,534,00055,510,49855,510,49898.298.2
462Dotacije međunarodnim organizacijama1,423,320,0001,500,320,0001,498,850,2111,498,850,21199.999.9
0015Polaganje ispita za licencu, direktore i sekretare ustanova31,207,00029,207,00015,335,71815,335,71852.552.5
415Naknade troškova za zaposlene500,000500,000245,236245,23649.049.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi10,707,00010,707,0008,632,1448,632,14480.680.6
423Usluge po ugovoru20,000,00018,000,0006,458,3396,458,33935.935.9
0018Razvoj regionalnih obrazovnih politika4,118,0004,118,0004,019,0384,019,03897.697.6
462Dotacije međunarodnim organizacijama4,118,0004,118,0004,019,0384,019,03897.697.6
0019Podrška projektima od značaja za obrazovanje50,000,00050,000,00049,955,06349,955,06399.999.9
481Dotacije nevladinim organizacijama50,000,00050,000,00049,955,06349,955,06399.999.9
0021Podrška radu fondacijama12,000,00012,000,00012,000,00012,000,000100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama12,000,00012,000,00012,000,00012,000,000100.0100.0
4005Realizacija međunarodnih istraživanja u obrazovanju100,564,000106,564,00098,568,08898,568,08892.592.5
424Specijalizovane usluge7,650,0007,650,000
462Dotacije međunarodnim organizacijama92,914,00098,914,00098,568,08898,568,08899.799.7
Podrška programu digitalizacije u oblasti nacionalnog prosvetnog1,585,247,000943,675,000396,479,091396,479,09142.042.0
4016
sistema
423Usluge po ugovoru620,003,000578,566,000264,749,041264,749,04145.845.8
425Tekuće popravke i održavanje2,500,0002,500,00023,33023,3300.90.9
444Prateći troškovi zaduživanja10,00010,000
512Mašine i oprema660,000,00059,865,000
515Nematerijalna imovina302,734,000302,734,000131,706,720131,706,72043.543.5
Projekat unapređenja i popularizacije ženskog školskog sporta među15,000,00015,000,00015,000,00015,000,000100.0100.0
4020
devojčicama školskog uzrasta
481Dotacije nevladinim organizacijama15,000,00015,000,00015,000,00015,000,000100.0100.0
4021IPA III -Operativni program - Prozor41,332,000,0001,326,000,000
512Mašine i oprema1,332,000,0001,326,000,000
4022Nacionalna čitanka120,000,000108,000,00067,000,00067,000,00062.062.0
426Materijal120,000,000108,000,00067,000,00067,000,00062.062.0
5002Izgradnja obrazovno-naučnih centara455,370,000146,936,100
423Usluge po ugovoru10,00010,000
511Zgrade i građevinski objekti455,360,000146,926,100
7082IPA 2020 - Obrazovanje, zapošljavanje i socijalne politike180,600,000180,600,00023,188,28423,188,28412.812.8
423Usluge po ugovoru180,600,000180,600,00023,188,28423,188,28412.812.8
26.1OSNOVNO OBRAZOVANjE180,125,495,000189,883,600,884171,038,850,406171,038,850,40690.190.1
Izvori finansiranja za glavu 26.1
01Opšti prihodi i primanja budžeta131,927,599,000140,366,124,573139,943,268,049139,943,268,04999.799.7
03Socijalni doprinosi16,364,80915,592,73415,592,73495.395.3
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika570,042,000596,805,347250,813,298250,813,29842.042.0
05Donacije od inostranih zemalja116,909,000116,909,00021,259,40121,259,40118.218.2
06Donacije od međunarodnih organizacija480,361,000484,276,000100,120,348100,120,34820.720.7
07Transferi od drugih nivoa vlasti35,771,304,00036,187,087,00023,615,184,91023,615,184,91065.365.3
08Dobrovoljni transferi od fizičkih i pravnih lica616,970,000631,104,155211,351,779211,351,77933.533.5
09Primanja od prodaje nefinansijske imovine120,000120,000
11Primanja od inostranih zaduživanja200,000,0001,042,620,000988,114,483988,114,48394.894.8
16Roditeljski dinar za vannastavne aktivnosti10,433,432,00010,433,432,0005,891,745,4645,891,745,46456.556.5
56Finansijska pomoć EU8,758,0008,758,0001,399,9401,399,94016.016.0
2002Predškolsko vaspitanje3,392,197,0004,421,743,2764,325,749,5744,325,749,57497.897.8
910Predškolsko i osnovno obrazovanje3,392,197,0004,421,743,2764,325,749,5744,325,749,57497.897.8
Podrška realizaciji četvoročasovnog pripremnog predškolskog3,192,197,0003,379,123,2763,337,635,0923,337,635,09298.898.8
0001
programa
413Naknade u naturi10,0001,000
414Socijalna davanja zaposlenima4,250,0003,375,000
415Naknade troškova za zaposlene13,860,0003,956,017151,240151,2403.83.8
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi5,000,000259
421Stalni troškovi26,840,00021,618,00019,005,11119,005,11187.987.9
422Troškovi putovanja2,160,0001,665,00012,24012,2400.70.7
423Usluge po ugovoru28,242,00016,832,0003,320,0743,320,07419.719.7
424Specijalizovane usluge7,060,0005,976,000285,668285,6684.84.8
425Tekuće popravke i održavanje9,230,00027,000
426Materijal14,010,00010,199,0004,330,5184,330,51842.542.5
463Transferi ostalim nivoima vlasti3,048,853,0003,312,853,0003,309,962,0533,309,962,05399.999.9
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta750,00050,000
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate131,00091,000
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova1,001,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa500,000
511Zgrade i građevinski objekti10,950,000855,000450,000450,00052.652.6
512Mašine i oprema17,350,0001,625,000118,188118,1887.37.3
515Nematerijalna imovina2,000,000
4001Inkluzivno predškolsko vaspitanje i obrazovanje200,000,0001,042,620,000988,114,483988,114,48394.894.8
421Stalni troškovi1,320,0001,304,7311,304,73198.898.8
422Troškovi putovanja850,000505,253505,25359.459.4
423Usluge po ugovoru10,000,00055,250,00053,710,97753,710,97797.297.2
424Specijalizovane usluge20,456,2586,642,3716,642,37132.532.5
425Tekuće popravke i održavanje150,000
426Materijal1,000,000
444Prateći troškovi zaduživanja1,593,7421,593,7411,593,741100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti190,000,000765,000,000740,370,383740,370,38396.896.8
512Mašine i oprema197,000,000183,987,027183,987,02793.493.4
2003Osnovno obrazovanje176,733,298,000185,461,857,608166,713,100,831166,713,100,83189.989.9
910Predškolsko i osnovno obrazovanje176,733,298,000185,461,857,608166,713,100,831166,713,100,83189.989.9
0001Realizacija delatnosti osnovnog obrazovanja168,931,651,000178,054,297,308163,357,106,205163,357,106,20591.791.7
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)109,971,165,000116,730,648,199116,560,108,367116,560,108,36799.999.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca16,614,019,00017,795,125,58717,709,747,45417,709,747,45499.599.5
413Naknade u naturi835,503,000686,221,000264,679,276264,679,27638.638.6
414Socijalna davanja zaposlenima1,258,281,0002,008,103,4491,735,157,9341,735,157,93486.486.4
415Naknade troškova za zaposlene3,412,260,0003,413,159,4102,915,118,4492,915,118,44985.485.4
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,872,472,0001,879,507,2001,597,759,0041,597,759,00485.085.0
421Stalni troškovi10,197,283,0009,451,218,7036,748,480,0006,748,480,00071.471.4
422Troškovi putovanja2,701,155,0002,613,317,7171,710,031,5571,710,031,55765.465.4
423Usluge po ugovoru10,459,179,00011,055,637,2866,804,461,3026,804,461,30261.561.5
424Specijalizovane usluge1,042,155,0001,039,116,170710,096,657710,096,65768.368.3
425Tekuće popravke i održavanje2,629,091,0002,605,647,6711,574,176,1751,574,176,17560.460.4
426Materijal3,395,166,0003,437,329,5212,447,243,8612,447,243,86171.271.2
431Amortizacija nekretnina i opreme3,193,0003,192,000
434Upotreba prirodne imovine62,00061,000
441Otplata domaćih kamata248,000255,00074,67274,67229.329.3
442Otplata stranih kamata450,000
444Prateći troškovi zaduživanja3,338,0003,843,0001,203,8411,203,84131.331.3
462Dotacije međunarodnim organizacijama10,00010,000
463Transferi ostalim nivoima vlasti858,0001,736,9371,440,4171,440,41782.982.9
465Ostale dotacije i transferi661,0002,444,261485,711485,71119.919.9
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta586,819,0001,303,836,6251,196,948,4441,196,948,44491.891.8
481Dotacije nevladinim organizacijama2,054,0002,112,000297,565297,56514.114.1
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate76,175,00076,057,51915,744,02115,744,02120.720.7
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova492,810,000623,433,200437,263,434437,263,43470.170.1
484Naknada štete za povrede ili štetu nastalu usled elementarnih nepogoda ili926,000926,000
drugih prirodnih uzroka
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa70,950,000167,438,185150,316,271150,316,27189.889.8
511Zgrade i građevinski objekti2,017,505,0001,840,012,935298,398,153298,398,15316.216.2
512Mašine i oprema936,620,000959,482,132459,853,720459,853,72047.947.9
513Ostale nekretnine i oprema316,873,000319,580,6009,555,8879,555,8873.03.0
514Kultivisana imovina3,108,0003,108,00082,00082,0002.62.6
515Nematerijalna imovina28,369,00028,843,0008,289,8468,289,84628.728.7
523Zalihe robe za dalju prodaju2,800,0002,800,000
541Zemljište93,00093,00092,19092,19099.199.1
0003Dopunska škola u inostranstvu339,144,000394,599,880301,518,857301,518,85776.476.4
414Socijalna davanja zaposlenima1,955,0001,955,000
415Naknade troškova za zaposlene2,078,0002,078,000