Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Status propisa

Na snazi

Prikazana Verzija

Nema dostupnih verzija

Opšte Informacije

DonosilacNarodna skupština Republike Srbije

Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Strana 47

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
465Ostale dotacije i transferi1,840,0001,840,0001,840,0001,840,000100.0100.0
Unapređenje dijagnostike kardiovaskularnih bolesti i identifikacija1,306,0001,306,0001,279,8391,279,83998.098.0
4009promena u sentinel limfnim čvorovima u hirurškom lečenju raka dojke
i melanoma u Srbiji
462Dotacije međunarodnim organizacijama1,306,0001,306,0001,279,8391,279,83998.098.0
27.1UPRAVA ZA BIOMEDICINU69,795,000145,495,000128,173,910128,173,91088.188.1
Izvori finansiranja za glavu 27.1
01Opšti prihodi i primanja budžeta69,795,000145,495,000128,173,910128,173,91088.188.1
1803Razvoj kvaliteta i dostupnosti zdravstvene zaštite69,795,000145,495,000128,173,910128,173,91088.188.1
760Zdravstvo neklasifikovano na drugom mestu69,795,000145,495,000128,173,910128,173,91088.188.1
0007Uređenje Uprave u oblasti biomedicine27,444,00028,444,00020,774,80820,774,80873.073.0
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)16,488,00015,388,00010,673,99110,673,99169.469.4
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca2,498,0002,498,0001,617,1101,617,11064.764.7
414Socijalna davanja zaposlenima365,000365,000
415Naknade troškova za zaposlene300,000400,000374,732374,73293.793.7
421Stalni troškovi550,000550,000546,789546,78999.499.4
422Troškovi putovanja500,000500,000243,712243,71248.748.7
423Usluge po ugovoru4,183,0006,283,0005,891,4045,891,40493.893.8
425Tekuće popravke i održavanje300,000300,000284,180284,18094.794.7
426Materijal160,000160,00072,95072,95045.645.6
462Dotacije međunarodnim organizacijama1,000,000900,000823,503823,50391.591.5
465Ostale dotacije i transferi500,000500,000
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate100,000100,00098,83998,83998.898.8
512Mašine i oprema500,000500,000147,600147,60029.529.5
Uspostavljanje Nacionalnog programa za presađivanje ljudskih organa u42,351,000117,051,000107,399,102107,399,10291.891.8
4018
Republici Srbiji
464Dotacije organizacijama za obavezno socijalno osiguranje10,000,0009,000,0004,721,1844,721,18452.552.5
465Ostale dotacije i transferi27,000,000103,200,000102,677,918102,677,91899.599.5
515Nematerijalna imovina5,351,0004,851,000
28MINISTARSTVO RUDARSTVA I ENERGETIKE30,969,780,00044,130,638,95836,727,285,12536,727,285,12583.283.2
Izvori finansiranja za razdeo 28
01Opšti prihodi i primanja budžeta27,538,604,00027,868,230,00025,540,494,33225,540,494,33291.691.6
05Donacije od inostranih zemalja284,200,000284,200,000102,029,841102,029,84135.935.9
06Donacije od međunarodnih organizacija13,400,00014,745,7735,178,7705,178,77035.135.1
10Primanja od domaćih zaduživanja8,932,000,0006,082,000,0006,082,000,00068.168.1
11Primanja od inostranih zaduživanja1,229,800,0003,791,613,9273,340,315,8733,340,315,87388.188.1
15Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih godina280,573,2586,751,7306,751,7302.42.4
56Finansijska pomoć EU1,903,776,0002,959,276,0001,650,514,5771,650,514,57755.855.8
28.0MINISTARSTVO RUDARSTVA I ENERGETIKE21,563,443,00026,292,970,95821,837,278,31721,837,278,31783.183.1
Izvori finansiranja za glavu 28.0
01Opšti prihodi i primanja budžeta18,132,267,00018,962,562,00016,732,487,52416,732,487,52488.288.2
05Donacije od inostranih zemalja284,200,000284,200,000102,029,841102,029,84135.935.9
06Donacije od međunarodnih organizacija13,400,00014,745,7735,178,7705,178,77035.135.1
11Primanja od inostranih zaduživanja1,229,800,0003,791,613,9273,340,315,8733,340,315,87388.188.1
15Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih godina280,573,2586,751,7306,751,7302.42.4
56Finansijska pomoć EU1,903,776,0002,959,276,0001,650,514,5771,650,514,57755.855.8
0501Planiranje i sprovođenje energetske politike11,690,757,00015,179,744,36611,796,716,57111,796,716,57177.777.7
430Gorivo i energija11,690,757,00015,179,744,36611,796,716,57111,796,716,57177.777.7
Uređenje sistema u oblasti energetske efikasnosti, obnovljivih izvora177,562,000179,007,773150,217,393150,217,39383.983.9
0001
energije i zaštita životne sredine u energetici
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)29,945,00029,945,00027,142,53427,142,53490.690.6
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca4,537,0004,537,0004,112,0944,112,09490.690.6
414Socijalna davanja zaposlenima100,000100,000000.00.0
415Naknade troškova za zaposlene500,000600,000525,981525,98187.787.7
423Usluge po ugovoru142,480,000143,825,773118,436,784118,436,78482.382.3
0002Elektroenergetika, nafta i prirodni gas i sistemi daljinskog grejanja4,420,347,0004,841,538,0004,581,337,7644,581,337,76494.694.6
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)51,661,00064,661,00063,883,03863,883,03898.898.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca7,827,00010,077,0009,678,2819,678,28196.096.0
414Socijalna davanja zaposlenima800,000800,000343,709343,70943.043.0
415Naknade troškova za zaposlene900,0001,990,0001,823,4841,823,48491.691.6
423Usluge po ugovoru442,309,000358,309,000107,957,802107,957,80230.130.1
424Specijalizovane usluge9,700,00010,200,0008,113,4118,113,41179.579.5
426Materijal13,050,00012,550,0008,122,2868,122,28664.764.7
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama3,893,600,0004,381,600,0004,381,414,7544,381,414,754100.0100.0
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova500,0001,350,000
621Nabavka domaće finansijske imovine1,0001,0001,000100.0100.0
0003Strateško planiranje u energetici252,243,000230,243,00033,797,72533,797,72514.714.7
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)5,844,0005,844,0005,196,4615,196,46188.988.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca886,000886,000787,264787,26488.988.9
414Socijalna davanja zaposlenima200,000200,000
415Naknade troškova za zaposlene200,000200,00045,72345,72322.922.9
423Usluge po ugovoru245,113,000223,113,00027,768,27727,768,27712.412.4
0005Administracija i upravljanje516,880,000513,590,000316,656,129316,656,12961.761.7
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)93,063,00096,863,00094,750,86894,750,86897.897.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca14,123,00014,773,00014,366,47714,366,47797.297.2
413Naknade u naturi250,000250,000
414Socijalna davanja zaposlenima2,600,0002,600,0002,287,2992,287,29988.088.0
415Naknade troškova za zaposlene1,448,0001,448,0001,294,5971,294,59789.489.4
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,501,0001,501,0001,423,5021,423,50294.894.8
421Stalni troškovi29,055,00028,355,00011,470,12511,470,12540.540.5
422Troškovi putovanja16,800,00015,610,0005,925,8605,925,86038.038.0
423Usluge po ugovoru109,236,00099,236,00067,377,62367,377,62367.967.9
424Specijalizovane usluge26,268,00025,168,0007,237,5007,237,50028.828.8
425Tekuće popravke i održavanje12,438,00012,438,0003,365,3973,365,39727.127.1
426Materijal10,036,00010,036,0003,649,3233,649,32336.436.4
462Dotacije međunarodnim organizacijama8,500,0007,650,0006,944,0156,944,01590.890.8
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate1,030,0001,030,000869,952869,95284.584.5
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa1,000,0001,000,000685,135685,13568.568.5
512Mašine i oprema29,572,00051,572,0008,656,4578,656,45716.816.8
515Nematerijalna imovina159,960,000144,060,00086,352,00086,352,00059.959.9
0007Pravedna energetska tranzicija3,000,000
423Usluge po ugovoru3,000,000
4001Formiranje baze podataka za naftu i gas10,500,00010,500,0004,990,5004,990,50047.547.5
423Usluge po ugovoru10,500,00010,500,0004,990,5004,990,50047.547.5
4006Program podsticanja obnovljive energije - razvoj tržišta biomase -125,700,00064,693,0689,262,0129,262,01214.314.3
422Troškovi putovanja500,000500,0001,0001,0000.20.2
423Usluge po ugovoru10,000,00010,001,0009,261,0129,261,01292.692.6
424Specijalizovane usluge115,200,00054,192,068
4008IPA 2017 - Izgradnja gasnog interkonektora Srbija-Bugarska2,659,663,0002,501,663,000977,651,564977,651,56439.139.1
511Zgrade i građevinski objekti2,659,663,0002,501,663,000977,651,564977,651,56439.139.1
4012IPA 2025 - Energetska efikasnost i kvalitet vazduha860,201,000666,201,000
423Usluge po ugovoru100,416,000100,416,000
511Zgrade i građevinski objekti759,785,000565,785,000
4013IPA 2024 - Integrisani nacionalni energetski i klimatski plan118,000,000118,000,000
423Usluge po ugovoru118,000,000118,000,000
4016Toplovod Obrenovac - Novi Beograd2,027,008,0932,027,008,0932,027,008,093100.0100.0
621Nabavka domaće finansijske imovine2,027,008,0932,027,008,0932,027,008,093100.0100.0
Izgradnja samo-balansiranih solarnih elektrana kapaciteta 1 GW sa420,000,000440,000,000413,307,000413,307,00093.993.9
5001
baterijskim sistemima za skladištenje električne energije
423Usluge po ugovoru20,000,00020,000,00013,931,10013,931,10069.769.7
511Zgrade i građevinski objekti400,000,000420,000,000399,375,900399,375,90095.195.1
7091Mere za ublažavanje posledica energetske krize275,621,4321,800,8471,800,8470.70.7
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama275,621,4321,800,8471,800,8470.70.7
7092IPA 2020 - I deo Demokratija i upravljanje129,661,000129,661,000124,881,006124,881,00696.396.3
423Usluge po ugovoru7,655,0007,655,0005,741,9275,741,92775.075.0
512Mašine i oprema122,006,000122,006,000119,139,079119,139,07997.797.7
7096Podrška realizaciji EXPO Beograd 20272,000,000,0003,179,018,0003,155,806,5393,155,806,53999.399.3
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama2,000,000,0003,179,018,0003,155,806,5393,155,806,53999.399.3
0502Energetska efikasnost1,401,750,0002,002,514,5921,416,205,2631,416,205,26370.770.7
430Gorivo i energija1,401,750,0002,002,514,5921,416,205,2631,416,205,26370.770.7
4007Rehabilitacija sistema daljinskog grejanja u Republici Srbiji - faza V436,550,000468,561,746409,778,759409,778,75987.587.5
422Troškovi putovanja250,000250,0006,3856,3852.62.6
423Usluge po ugovoru10,000,00010,003,8149,381,1439,381,14393.893.8
424Specijalizovane usluge54,300,00060,307,93247,484,03247,484,03278.778.7
621Nabavka domaće finansijske imovine372,000,000398,000,000352,907,199352,907,19988.788.7
4009Energetska efikasnost u zgradama centralne vlasti151,000,000125,000,000
462Dotacije međunarodnim organizacijama1,000,0001,000,000
511Zgrade i građevinski objekti150,000,000124,000,000
Energetska efikasnost u javnim zgradama i obnovljivi izvori energije u142,000,000142,050,20971,126,45171,126,45150.150.1
4010
sektoru daljinskog grejanja
423Usluge po ugovoru15,000,00015,050,20913,640,81413,640,81490.690.6
424Specijalizovane usluge127,000,000127,000,00057,485,63757,485,63745.345.3
Unapređenje sistema energetskog menadžmenta radi povećanja investicija12,400,00017,296,80310,075,57210,075,57258.358.3
4011
u energetsku efikasnost javnih zgrada u Srbiji
423Usluge po ugovoru12,400,00017,180,0719,958,8419,958,84158.058.0
426Materijal116,732116,731116,731100.0100.0
4012Projekat čiste energije i energetska efikasnost za građane659,800,0001,194,605,834925,224,482925,224,48277.577.5
421Stalni troškovi14,000,00020,700,00010,493,13710,493,13750.750.7
422Troškovi putovanja1,400,0001,400,000580,070580,07041.441.4