Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Status propisa

Na snazi

Prikazana Verzija

Nema dostupnih verzija

Opšte Informacije

DonosilacNarodna skupština Republike Srbije

Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Strana 46

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
0012Podrška aktivnostima udruženja građana u oblasti zdravstvene zaštite20,000,000
481Dotacije nevladinim organizacijama20,000,000
4012Prevencije oboljenja izazvanih humanim papiloma virusom1,500,0001,500,0001,500,0001,500,000100.0100.0
465Ostale dotacije i transferi1,500,0001,500,0001,500,0001,500,000100.0100.0
Podrška aktivnostima udruženja građana u oblasti prevencije i96,770,000156,204,06460,808,36060,808,36038.938.9
4013
kontrole HIV infekcije
421Stalni troškovi115,000115,000
422Troškovi putovanja1,669,393706,194706,19442.342.3
423Usluge po ugovoru11,450,00026,121,86412,589,31912,589,31948.248.2
426Materijal30,205,00047,595,99725,735,02025,735,02054.154.1
465Ostale dotacije i transferi2,884,329
481Dotacije nevladinim organizacijama55,000,00076,215,16120,726,83420,726,83427.227.2
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate1,251,0001,050,9931,050,99384.084.0
512Mašine i oprema351,320
Program sprečavanja slepila u Srbiji kod dece sa prematurnom1,000,0001,000,000993,328993,32899.399.3
4016
retinopatijom uz program razvoja retine
465Ostale dotacije i transferi1,000,0001,000,000993,328993,32899.399.3
Podrška implementaciji programskih aktivnosti za unapređenje1,500,0001,500,0001,500,0001,500,000100.0100.0
4017
oralnog zdravlja dece i omladine u Republici Srbiji
465Ostale dotacije i transferi1,500,0001,500,0001,500,0001,500,000100.0100.0
1803Razvoj kvaliteta i dostupnosti zdravstvene zaštite2,932,480,0003,268,717,1302,434,220,4752,434,220,47574.574.5
760Zdravstvo neklasifikovano na drugom mestu2,932,480,0003,268,717,1302,434,220,4752,434,220,47574.574.5
Zdravstvena zaštita lica na izdržavanju kazne zatvora i pružanje hitne310,000,000231,442,353231,431,852231,431,852100.0100.0
0004medicinske pomoći osobama nepoznatog prebivališta i drugim licima
koja ovo pravo ne ostvaruju na drugačiji način
465Ostale dotacije i transferi310,000,000231,442,353231,431,852231,431,852100.0100.0
Lečenje oboljenja, stanja ili povreda koje se ne mogu uspešno lečiti u260,524,000431,009,600404,368,388404,368,38893.893.8
0005
Republici Srbiji
424Specijalizovane usluge260,524,000431,009,600404,368,388404,368,38893.893.8
0006Programi Crvenog krsta Srbije379,000,000379,000,000379,000,000379,000,000100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama379,000,000379,000,000379,000,000379,000,000100.0100.0
Izvršavanje mera bezbednosti obaveznog psihijatrijskog lečenja i300,000,000300,000,000299,987,619299,987,619100.0100.0
0008čuvanja u zdravstvenoj ustanovi, obaveznog lečenja alkoholičara i
zavisnika od droga
465Ostale dotacije i transferi300,000,000300,000,000299,987,619299,987,619100.0100.0
0009Javna ovlašćenja poverena Crvenom krstu Srbije15,000,00015,000,00015,000,00015,000,000100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama15,000,00015,000,00015,000,00015,000,000100.0100.0
4003Unapređenje kvaliteta rada Odeljenja za tipizaciju tkiva18,000,00028,000,00027,226,95927,226,95997.297.2
465Ostale dotacije i transferi18,000,00028,000,00027,226,95927,226,95997.297.2
Podrška zdravstvenoj zaštiti obolelih od hemofilije i drugih3,000,0003,000,0002,929,3462,929,34697.697.6
4004
urođenih koagulopatija
465Ostale dotacije i transferi3,000,0003,000,0002,929,3462,929,34697.697.6
4005Obezbeđivanje uslova za transplantaciju organa kod odraslih5,000,0005,000,0005,000,0005,000,000100.0100.0
465Ostale dotacije i transferi5,000,0005,000,0005,000,0005,000,000100.0100.0
4006Obezbeđivanje uslova za rad javne/porodične banke krvi pupčanika1,650,0001,650,000870,200870,20052.752.7
465Ostale dotacije i transferi1,650,0001,650,000870,200870,20052.752.7
4019Podrška pružanju zdravstvene zaštite migrantima276,983,000413,283,000101,063,463101,063,46324.524.5
422Troškovi putovanja365,000365,000
423Usluge po ugovoru46,194,00062,194,00016,379,98216,379,98226.326.3
426Materijal45,707,00075,707,000
465Ostale dotacije i transferi184,717,000274,717,00084,683,48184,683,48130.830.8
512Mašine i oprema300,000
4022Hitan odgovor Republike Srbije na COVID-19761,409,000849,594,800848,979,793848,979,79399.999.9
421Stalni troškovi1,700,0001,700,0001,583,5261,583,52693.193.1
422Troškovi putovanja1,000,000157,850156,958156,95899.499.4
423Usluge po ugovoru84,909,00099,458,50099,441,84399,441,843100.0100.0
425Tekuće popravke i održavanje500,000210,000207,714207,71498.998.9
426Materijal2,150,0002,150,0002,037,2652,037,26594.894.8
444Prateći troškovi zaduživanja1,200,0002,055,4502,055,4022,055,402100.0100.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate100,00073,00035,19635,19648.248.2
511Zgrade i građevinski objekti458,350,000570,353,500570,277,648570,277,648100.0100.0
512Mašine i oprema211,500,000173,436,500173,184,241173,184,24199.999.9
Podsticanje aktivnosti razvoja Registra tipiziranih davalaca krvi i5,000,0005,000,0004,798,5724,798,57296.096.0
4024
komponenata krvi u Institutu za transfuziju krvi Srbije
465Ostale dotacije i transferi5,000,0005,000,0004,798,5724,798,57296.096.0
4025Prevencija i kontrola nezaraznih bolesti u Republici Srbiji368,709,000368,709,00059,400,28359,400,28316.116.1
421Stalni troškovi1,351,0001,351,000482,119482,11935.735.7
422Troškovi putovanja3,100,0003,100,0001,848,2001,848,20059.659.6
423Usluge po ugovoru126,130,000126,130,00055,488,71655,488,71644.044.0
425Tekuće popravke i održavanje355,000355,00030,25030,2508.58.5
426Materijal1,710,0001,710,000993,021993,02158.158.1
444Prateći troškovi zaduživanja1,000,0001,000,000363,319363,31936.336.3
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate100,000100,00035,15735,15735.235.2
511Zgrade i građevinski objekti58,775,00058,775,000
512Mašine i oprema175,600,000175,600,000
515Nematerijalna imovina588,000588,000159,500159,50027.127.1
Učešće Republike Srbije u Programu Evropske unije „EU za zdravlje163,000,000148,406,7961,669,3381,669,3381.11.1
4026
(EU4HEALTH)”
462Dotacije međunarodnim organizacijama163,000,000146,700,000
465Ostale dotacije i transferi1,706,7961,669,3381,669,33897.897.8
7082IPA 2020 - Obrazovanje, zapošljavanje i socijalne politike65,205,00089,621,58152,494,66252,494,66258.658.6
423Usluge po ugovoru21,649,00046,065,58146,065,58046,065,580100.0100.0
512Mašine i oprema43,556,00043,556,0006,429,0826,429,08214.814.8
1807Razvoj infrastrukture zdravstvenih ustanova11,195,643,00011,281,599,78210,461,618,38810,461,618,38892.792.7
760Zdravstvo neklasifikovano na drugom mestu11,195,643,00011,281,599,78210,461,618,38810,461,618,38892.792.7
Izgradnja i opremanje zdravstvenih ustanova u državnoj svojini čiji je2,310,000,0003,644,455,7823,618,969,8763,618,969,87699.399.3
0001
osnivač Republika Srbija
464Dotacije organizacijama za obavezno socijalno osiguranje2,310,000,0003,644,455,7823,618,969,8763,618,969,87699.399.3
Informatizacija zdravstvenog sistema u jedinstveni informacioni1,502,387,0001,652,387,0001,597,738,8871,597,738,88796.796.7
4001
sistem
423Usluge po ugovoru866,387,000866,387,000854,836,887854,836,88798.798.7
512Mašine i oprema36,000,00036,000,000
515Nematerijalna imovina600,000,000750,000,000742,902,000742,902,00099.199.1
Koordinacija, nadzor i kontrola rekonstrukcije univerzitetskih186,896,000168,213,00098,912,78698,912,78658.858.8
4002
kliničkih centara Beograd, Kragujevac, Niš i Novi Sad
421Stalni troškovi5,066,0004,566,0002,932,0992,932,09964.264.2
422Troškovi putovanja1,750,0001,575,000188,000188,00011.911.9
423Usluge po ugovoru75,300,00067,770,00041,186,29941,186,29960.860.8
424Specijalizovane usluge100,000,00090,000,00054,300,58554,300,58560.360.3
425Tekuće popravke i održavanje3,000,0002,700,000150,166150,1665.65.6
426Materijal1,280,0001,152,00047,42547,4254.14.1
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate500,000450,000108,212108,21224.024.0
4010Program „Intereg” IPA Rumunija - Srbija 2021-202785,000,00085,000,00084,611,05984,611,05999.599.5
464Dotacije organizacijama za obavezno socijalno osiguranje85,000,00085,000,00084,611,05984,611,05999.599.5
5001Rekonstrukcija Univerzitetskog kliničkog centra Srbije, Beograd3,044,780,0001,785,181,0001,279,962,9301,279,962,93071.771.7
424Specijalizovane usluge15,000,00013,500,0004,800,0004,800,00035.635.6
444Prateći troškovi zaduživanja100,000100,00095,57095,57095.695.6
464Dotacije organizacijama za obavezno socijalno osiguranje2,528,680,0001,317,991,0001,135,241,6371,135,241,63786.186.1
465Ostale dotacije i transferi1,000,0001,000,000888,326888,32688.888.8
512Mašine i oprema500,000,000452,590,000138,937,397138,937,39730.730.7
5002Opremanje Opšte bolnice Leskovac608,880,000485,154,000476,921,434476,921,43498.398.3
512Mašine i oprema608,880,000485,154,000476,921,434476,921,43498.398.3
5003Rekonstrukcija Univerzitetskog Kliničkog centra Vojvodine, Novi Sad3,457,700,0003,461,209,0003,304,501,4173,304,501,41795.595.5
424Specijalizovane usluge2,000,0001,800,000
444Prateći troškovi zaduživanja100,0004,709,0004,708,7154,708,715100.0100.0
464Dotacije organizacijama za obavezno socijalno osiguranje1,749,400,0001,749,200,0001,644,031,3431,644,031,34394.094.0
465Ostale dotacije i transferi7,000,0006,300,000
512Mašine i oprema1,699,200,0001,699,200,0001,655,761,3591,655,761,35997.497.4
1808Podrška ostvarenju prava iz obaveznog zdravstvenog osiguranja20,010,000,00020,010,000,00020,010,000,00020,010,000,000100.0100.0
760Zdravstvo neklasifikovano na drugom mestu20,010,000,00020,010,000,00020,010,000,00020,010,000,000100.0100.0
Zdravstvena zaštita lica koja se smatraju osiguranicima po članu 16.4,600,000,0004,600,000,0004,600,000,0004,600,000,000100.0100.0
0001
stav 1. Zakona o zdravstvenom osiguranju
464Dotacije organizacijama za obavezno socijalno osiguranje4,600,000,0004,600,000,0004,600,000,0004,600,000,000100.0100.0
Naknada zarade u slučaju privremene sprečenosti za rad zbog bolesti5,200,000,0005,200,000,0005,200,000,0005,200,000,000100.0100.0
0002
ili komplikacija u vezi sa održavanjem trudnoće
464Dotacije organizacijama za obavezno socijalno osiguranje5,200,000,0005,200,000,0005,200,000,0005,200,000,000100.0100.0
0003Zdravstvena zaštita osiguranih lica obolelih od retkih bolesti10,200,000,00010,200,000,00010,200,000,00010,200,000,000100.0100.0
464Dotacije organizacijama za obavezno socijalno osiguranje10,200,000,00010,200,000,00010,200,000,00010,200,000,000100.0100.0
4001Podrška aktivnostima Banke reproduktivnih ćelija10,000,00010,000,00010,000,00010,000,000100.0100.0
464Dotacije organizacijama za obavezno socijalno osiguranje10,000,00010,000,00010,000,00010,000,000100.0100.0
1809Prevencija i kontrola vodećih hroničnih nezaraznih oboljenja49,146,00045,365,58435,978,86135,978,86179.379.3
760Zdravstvo neklasifikovano na drugom mestu49,146,00045,365,58435,978,86135,978,86179.379.3
0001Podrška radu Kancelarije za kontrolu duvana1,000,0001,000,0001,000,0001,000,000100.0100.0
465Ostale dotacije i transferi1,000,0001,000,0001,000,0001,000,000100.0100.0
Podrška aktivnostima zdravstvenih ustanova u oblasti onkološke25,000,00024,312,00016,999,87016,999,87069.969.9
0002
zdravstvene zaštite
465Ostale dotacije i transferi25,000,00024,312,00016,999,87016,999,87069.969.9
Podrška aktivnostima zdravstvenih ustanova u oblasti20,000,00016,907,58414,859,15114,859,15187.987.9
0003
kardiovaskularne zdravstvene zaštite
465Ostale dotacije i transferi20,000,00016,907,58414,859,15114,859,15187.987.9
4005Implementacija Nacionalnog programa za palijativno zbrinjavanje1,840,0001,840,0001,840,0001,840,000100.0100.0