Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Status propisa

Na snazi

Prikazana Verzija

Nema dostupnih verzija

Opšte Informacije

DonosilacNarodna skupština Republike Srbije

Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Strana 61

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate50,00050,00025,41325,41350.850.8
512Mašine i oprema1,423,000881,000867,494867,49498.598.5
515Nematerijalna imovina700,000630,000621,047621,04798.698.6
47REPUBLIČKA DIREKCIJA ZA IMOVINU REPUBLIKE SRBIJE5,226,836,0005,606,821,0004,648,361,9434,648,361,94382.982.9
Izvori finansiranja za razdeo 47
01Opšti prihodi i primanja budžeta5,226,836,0005,606,821,0004,648,361,9434,648,361,94382.982.9
0605Evidencija, upravljanje i raspolaganje javnom svojinom5,226,836,0005,606,821,0004,648,361,9434,648,361,94382.982.9
130Opšte usluge5,226,836,0005,606,821,0004,648,361,9434,648,361,94382.982.9
Evidentiranje, upis prava svojine i drugih stvarnih prava na37,485,00039,885,00038,550,09738,550,09796.796.7
0001
nepokretnostima i uspostavljanje javne svojine
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)20,308,00022,308,00021,759,58921,759,58997.597.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca3,077,0003,477,0003,296,5783,296,57894.894.8
415Naknade troškova za zaposlene300,000300,000217,661217,66172.672.6
422Troškovi putovanja200,000200,00014,13114,1317.17.1
423Usluge po ugovoru11,000,00011,000,00010,972,13710,972,13799.799.7
425Tekuće popravke i održavanje2,550,0002,550,0002,290,0002,290,00089.889.8
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate50,00050,000
0002Upravljanje, raspolaganje i zaštita državne imovine301,935,000609,708,000548,929,883548,929,88390.090.0
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)109,887,000111,887,000111,131,395111,131,39599.399.3
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca16,648,00017,048,00016,837,72416,837,72498.898.8
415Naknade troškova za zaposlene1,500,0001,500,0001,157,5771,157,57777.277.2
421Stalni troškovi14,100,00031,512,00027,334,49327,334,49386.786.7
422Troškovi putovanja1,100,0001,100,000553,960553,96050.450.4
423Usluge po ugovoru21,300,00019,170,00012,710,29512,710,29566.366.3
424Specijalizovane usluge4,500,0004,050,0001,847,1721,847,17245.645.6
425Tekuće popravke i održavanje3,100,0003,100,0003,003,9463,003,94696.996.9
426Materijal500,000500,0008,6408,6401.71.7
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate300,000300,0005,0005,0001.71.7
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova8,000,00012,211,3549,950,8499,950,84981.581.5
511Zgrade i građevinski objekti120,000,0003,788,646
512Mašine i oprema1,000,000900,000118,791118,79113.213.2
541Zemljište402,641,000364,270,039364,270,03990.590.5
0003Administrativna podrška radu Direkcije83,589,00084,119,00075,579,02575,579,02589.889.8
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)40,856,00042,356,00041,413,69541,413,69597.897.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca6,190,0006,540,0006,274,1756,274,17595.995.9
413Naknade u naturi795,000795,000681,600681,60085.785.7
414Socijalna davanja zaposlenima3,347,0003,347,0002,441,6512,441,65173.073.0
415Naknade troškova za zaposlene900,000900,000693,207693,20777.077.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi900,000900,000810,439810,43990.090.0
421Stalni troškovi4,300,0004,300,0004,217,4194,217,41998.198.1
422Troškovi putovanja800,000800,000115,850115,85014.514.5
423Usluge po ugovoru10,400,00010,400,00010,082,15710,082,15796.996.9
424Specijalizovane usluge3,000,0002,700,000430,200430,20015.915.9
425Tekuće popravke i održavanje1,500,0001,500,0001,090,2651,090,26572.772.7
426Materijal5,700,0005,130,0004,215,6134,215,61382.282.2
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate400,000400,00073,82573,82518.518.5
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa1,0001,000
512Mašine i oprema4,500,0004,050,0003,038,9293,038,92975.075.0
0004Upravljanje drumskim, graničnim i pograničnim prelazima649,827,000607,364,000571,866,755571,866,75594.294.2
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)20,918,00021,418,00021,147,61621,147,61698.798.7
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca3,170,0003,320,0003,203,8643,203,86496.596.5
415Naknade troškova za zaposlene400,000400,000194,198194,19848.548.5
421Stalni troškovi192,839,000173,556,000160,327,864160,327,86492.492.4
422Troškovi putovanja400,000400,00055,17055,17013.813.8
423Usluge po ugovoru2,700,0002,430,000542,285542,28522.322.3
424Specijalizovane usluge4,600,0004,140,000384,621384,6219.39.3
425Tekuće popravke i održavanje163,000,000163,000,000162,993,960162,993,960100.0100.0
426Materijal800,000800,000716,006716,00689.589.5
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate1,000,0001,000,000856,270856,27085.685.6
511Zgrade i građevinski objekti231,000,000207,900,000192,969,715192,969,71592.892.8
512Mašine i oprema29,000,00029,000,00028,475,18628,475,18698.298.2
5006Pribavljanje objekata u svojinu Republike Srbije1,654,000,0001,194,210,000343,306,117343,306,11728.728.7
511Zgrade i građevinski objekti1,654,000,0001,194,210,000343,306,117343,306,11728.728.7
5007Izgradnja graničnog prelaza Sremska Rača2,500,000,0002,899,801,0002,899,801,0002,899,801,000100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti2,500,000,0002,899,801,0002,899,801,0002,899,801,000100.0100.0
7067Nagradna igra "Uzmi račun i pobedi"171,734,000170,329,065170,329,06599.299.2
423Usluge po ugovoru500,000252,280252,28050.550.5
511Zgrade i građevinski objekti142,624,000141,667,505141,667,50599.399.3
512Mašine i oprema28,610,00028,409,28028,409,28099.399.3
48CENTAR ZA RAZMINIRANjE88,520,000119,642,631117,617,492117,617,49298.398.3
Izvori finansiranja za razdeo 48
01Opšti prihodi i primanja budžeta88,520,00097,388,00096,992,69296,992,69299.699.6
06Donacije od međunarodnih organizacija22,254,63120,624,80020,624,80092.792.7
1401Bezbedno društvo88,520,000119,642,631117,617,492117,617,49298.398.3
250Odbrana neklasifikovana na drugom mestu88,520,000119,642,631117,617,492117,617,49298.398.3
0004Humanitarno razminiranje u Republici Srbiji88,520,000119,642,631117,617,492117,617,49298.398.3
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)24,151,00029,751,00029,413,70229,413,70298.998.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca3,659,0004,689,0004,456,1764,456,17695.095.0
414Socijalna davanja zaposlenima503,000502,000472,585472,58594.194.1
415Naknade troškova za zaposlene1,844,0002,744,0002,685,4702,685,47097.997.9
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi20,00021,00021,00021,000100.0100.0
421Stalni troškovi8,400,00011,232,00011,109,76511,109,76598.998.9
422Troškovi putovanja3,500,0007,932,0007,516,1617,516,16194.894.8
423Usluge po ugovoru5,454,00022,001,00021,555,09421,555,09498.098.0
424Specijalizovane usluge31,084,00026,501,00026,501,00026,501,000100.0100.0
425Tekuće popravke i održavanje2,450,0003,009,0002,814,4842,814,48493.593.5
426Materijal5,054,0008,042,0677,919,8477,919,84798.598.5
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate400,000781,564776,340776,34099.399.3
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova1,0001,000
512Mašine i oprema2,000,0002,436,0002,375,8662,375,86697.597.5
49ZAVOD ZA INTELEKTUALNU SVOJINU205,001,000210,586,065204,589,752204,589,75297.297.2
Izvori finansiranja za razdeo 49
01Opšti prihodi i primanja budžeta202,501,000205,240,000200,941,484200,941,48497.997.9
06Donacije od međunarodnih organizacija2,500,0002,500,0002,116,8082,116,80884.784.7
15Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih godina2,846,0651,531,4601,531,46053.853.8
0202Zaštita intelektualne svojine205,001,000210,586,065204,589,752204,589,75297.297.2
130Opšte usluge205,001,000210,586,065204,589,752204,589,75297.297.2
Zaštita industrijske svojine, autorskog i srodnih prava i134,679,000141,685,065138,941,122138,941,12298.198.1
0001
informaciono obrazovni poslovi u vezi sa značajem zaštite
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)107,502,000111,102,000111,051,969111,051,969100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca16,287,00016,847,00016,830,71216,830,71299.999.9
415Naknade troškova za zaposlene1,600,0001,600,0001,496,7481,496,74893.593.5
421Stalni troškovi200,000446,065171,073171,07338.438.4
422Troškovi putovanja3,210,0005,710,0004,923,5024,923,50286.286.2
423Usluge po ugovoru5,680,0005,280,0004,398,5784,398,57883.383.3
424Specijalizovane usluge200,000200,00068,54068,54034.334.3
512Mašine i oprema500,000
0003Administracija i upravljanje70,322,00068,901,00065,648,63165,648,63195.395.3
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)36,307,00036,697,00036,681,37836,681,378100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca5,501,0005,561,0005,557,2295,557,22999.999.9
413Naknade u naturi490,000490,000489,950489,950100.0100.0
414Socijalna davanja zaposlenima1,125,0001,125,000444,183444,18339.539.5
415Naknade troškova za zaposlene900,000900,000523,656523,65658.258.2
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,200,0001,815,0001,726,2511,726,25195.195.1
421Stalni troškovi3,530,0003,530,0003,514,3393,514,33999.699.6
422Troškovi putovanja610,000610,000383,632383,63262.962.9
423Usluge po ugovoru10,270,0009,855,0009,852,9849,852,984100.0100.0
424Specijalizovane usluge1,700,0001,700,000973,915973,91557.357.3
425Tekuće popravke i održavanje450,000243,000
426Materijal4,050,0002,086,0001,337,3881,337,38864.164.1
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa100,000200,000188,510188,51094.394.3
512Mašine i oprema4,089,0004,089,0003,975,2163,975,21697.297.2
50ZAVOD ZA SOCIJALNO OSIGURANjE38,588,00039,040,00038,770,98738,770,98799.399.3
Izvori finansiranja za razdeo 50
01Opšti prihodi i primanja budžeta38,588,00039,040,00038,770,98738,770,98799.399.3
0902Socijalna zaštita38,588,00039,040,00038,770,98738,770,98799.399.3
410Opšti ekonomski i komercijalni poslovi i poslovi po pitanju rada38,588,00039,040,00038,770,98738,770,98799.399.3
0008Primena međunarodnih ugovora o socijalnom osiguranju22,253,00022,713,00022,633,19722,633,19799.699.6
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)16,578,00017,028,00017,027,32517,027,325100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca2,512,0002,582,0002,579,6402,579,64099.999.9
414Socijalna davanja zaposlenima1,0001,000
415Naknade troškova za zaposlene160,000160,00088,90088,90055.655.6
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,0001,000
421Stalni troškovi1,0001,000
422Troškovi putovanja1,665,0001,645,0001,644,6961,644,696100.0100.0
423Usluge po ugovoru1,334,0001,294,0001,292,6361,292,63699.999.9
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa1,0001,000