Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Status propisa

Na snazi

Prikazana Verzija

Nema dostupnih verzija

Opšte Informacije

DonosilacNarodna skupština Republike Srbije

Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Strana 53

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
01Opšti prihodi i primanja budžeta634,933,000713,915,000706,372,322706,372,32298.998.9
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika263,649,000301,549,000273,314,178273,314,17890.690.6
06Donacije od međunarodnih organizacija8,717,0008,717,0008,717,000100.0100.0
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina36,276,00033,189,99533,189,99591.591.5
1301Razvoj sistema sporta898,582,0001,060,457,0001,021,593,4961,021,593,49696.396.3
810Usluge rekreacije i sporta898,582,0001,060,457,0001,021,593,4961,021,593,49696.396.3
0007Kontrola treniranosti sportista i fizičke sposobnosti stanovništva160,532,000183,927,000169,817,485169,817,48592.392.3
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)114,686,000134,686,000130,413,119130,413,11996.896.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca17,376,00021,071,00019,757,58819,757,58893.893.8
413Naknade u naturi600,000600,000588,000588,00098.098.0
414Socijalna davanja zaposlenima1,500,0001,500,000922,813922,81361.561.5
415Naknade troškova za zaposlene2,900,0001,900,0001,792,5611,792,56194.394.3
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi870,000870,000663,118663,11876.276.2
422Troškovi putovanja2,200,0001,050,000465,888465,88844.444.4
423Usluge po ugovoru14,000,00013,200,0009,060,3759,060,37568.668.6
426Materijal6,400,0006,400,0006,154,0226,154,02296.296.2
512Mašine i oprema2,650,000
0016Upravljanje objektima i administrativni poslovi738,050,000876,530,000851,776,011851,776,01197.297.2
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)73,650,00087,510,00085,476,55485,476,55497.797.7
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca12,159,00015,204,00013,948,54413,948,54491.791.7
413Naknade u naturi700,000700,000420,000420,00060.060.0
414Socijalna davanja zaposlenima1,700,0001,700,0001,336,6931,336,69378.678.6
415Naknade troškova za zaposlene2,000,0001,400,0001,066,2011,066,20176.276.2
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi561,000561,000164,591164,59129.329.3
421Stalni troškovi227,480,000109,080,000108,997,449108,997,44999.999.9
422Troškovi putovanja2,100,0001,150,000221,460221,46019.319.3
423Usluge po ugovoru271,950,000228,131,000225,937,884225,937,88499.099.0
424Specijalizovane usluge7,800,0007,800,0005,218,6305,218,63066.966.9
425Tekuće popravke i održavanje38,000,00045,500,00044,028,05844,028,05896.896.8
426Materijal32,500,00032,500,00028,535,00728,535,00787.887.8
441Otplata domaćih kamata100,000
444Prateći troškovi zaduživanja50,00050,0005945941.21.2
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate2,500,0001,200,000885,621885,62173.873.8
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova10,000,00068,400,00065,172,49965,172,49995.395.3
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa500,000
511Zgrade i građevinski objekti3,100,000118,043,000117,224,257117,224,25799.399.3
512Mašine i oprema5,500,000114,451,000113,785,047113,785,04799.499.4
513Ostale nekretnine i oprema700,000
515Nematerijalna imovina500,0007,150,0006,356,3076,356,30788.988.9
523Zalihe robe za dalju prodaju45,000,00035,500,00033,000,61533,000,61593.093.0
32MINISTARSTVO UNUTRAŠNjE I SPOLjNE TRGOVINE4,214,057,0001,998,411,0001,778,201,1251,778,201,12589.089.0
Izvori finansiranja za razdeo 32
01Opšti prihodi i primanja budžeta4,214,057,0001,998,411,0001,778,201,1251,778,201,12589.089.0
0301Koordinacija i sprovođenje politike u oblasti spoljnih poslova2,810,008,000720,994,000668,517,570668,517,57092.792.7
490Ekonomski poslovi neklasifikovani na drugom mestu2,810,008,000720,994,000668,517,570668,517,57092.792.7
0004Multilateralni ekonomski odnosi sa inostranstvom83,961,00084,303,00075,354,24575,354,24589.489.4
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)31,703,00031,703,00025,641,82225,641,82280.980.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca4,480,0004,480,0003,639,1223,639,12281.281.2
414Socijalna davanja zaposlenima200,000505,000494,908494,90898.098.0
415Naknade troškova za zaposlene2,900,0003,000,0002,885,5092,885,50996.296.2
421Stalni troškovi308,000278,000183,319183,31965.965.9
422Troškovi putovanja330,000297,000209,528209,52870.570.5
423Usluge po ugovoru9,740,0009,740,0009,159,5909,159,59094.094.0
462Dotacije međunarodnim organizacijama34,000,00034,000,00033,140,44633,140,44697.597.5
512Mašine i oprema300,000300,000
0005Bilateralni ekonomski odnosi sa inostranstvom98,096,00057,064,00053,520,56253,520,56293.893.8
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)38,207,00038,507,00038,185,16438,185,16499.299.2
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca5,789,0005,889,0005,784,7045,784,70498.298.2
414Socijalna davanja zaposlenima200,000200,000105,590105,59052.852.8
415Naknade troškova za zaposlene350,000350,000304,599304,59987.087.0
421Stalni troškovi400,000360,000185,105185,10551.451.4
422Troškovi putovanja400,000360,000126,964126,96435.335.3
423Usluge po ugovoru52,300,00010,948,0008,828,4348,828,43480.680.6
512Mašine i oprema450,000450,000
0006Međunarodni sporazumi i spoljna trgovina kontrolisanom robom23,954,00023,954,00023,078,48623,078,48696.396.3
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)16,686,00016,686,00016,662,92016,662,92099.999.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca2,528,0002,528,0002,524,4322,524,43299.999.9
414Socijalna davanja zaposlenima200,000200,00020,00020,00010.010.0
415Naknade troškova za zaposlene290,000290,000113,712113,71239.239.2
421Stalni troškovi75,00075,00037,11137,11149.549.5
422Troškovi putovanja265,000245,000
423Usluge po ugovoru3,610,0003,610,0003,402,3353,402,33594.294.2
512Mašine i oprema300,000320,000317,976317,97699.499.4
4003Učešće Republike Srbije na svetskoj izložbi „EXPO 2025 - Osakaˮ502,997,000554,773,000516,564,278516,564,27893.193.1
421Stalni troškovi997,000898,00034,13834,1383.83.8
422Troškovi putovanja50,000,00041,875,0004,530,1404,530,14010.810.8
423Usluge po ugovoru452,000,000512,000,000512,000,000512,000,000100.0100.0
4004Srpsko-kineski industrijski park „Mihajlo Pupin” u Beogradu100,000,000
511Zgrade i građevinski objekti100,000,000
7096Podrška realizaciji EXPO Beograd 20272,001,000,000900,000
423Usluge po ugovoru1,000,000900,000
512Mašine i oprema2,000,000,000
1506Razvoj trgovine i zaštite potrošača1,404,049,0001,277,417,0001,109,683,5551,109,683,55586.986.9
410Opšti ekonomski i komercijalni poslovi i poslovi po pitanju rada1,404,049,0001,277,417,0001,109,683,5551,109,683,55586.986.9
0002Tržišna inspekcija963,728,000877,135,000776,172,490776,172,49088.588.5
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)639,822,000639,272,000584,225,786584,225,78691.491.4
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca96,961,00096,961,00088,530,16888,530,16891.391.3
413Naknade u naturi630,000630,000567,360567,36090.190.1
414Socijalna davanja zaposlenima10,550,00011,900,00011,816,43911,816,43999.399.3
415Naknade troškova za zaposlene14,000,00014,000,00012,172,35012,172,35086.986.9
421Stalni troškovi63,940,00043,392,00037,868,64937,868,64987.387.3
422Troškovi putovanja1,250,0001,125,000150,825150,82513.413.4
423Usluge po ugovoru21,814,00019,814,00018,207,18518,207,18591.991.9
424Specijalizovane usluge21,000,00018,900,000
425Tekuće popravke i održavanje5,434,0005,434,0002,981,6872,981,68754.954.9
426Materijal16,127,00017,007,00011,860,82111,860,82169.769.7
463Transferi ostalim nivoima vlasti2,700,0002,700,0002,700,0002,700,000100.0100.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate1,500,0001,500,000777,695777,69551.851.8
511Zgrade i građevinski objekti60,000,000
512Mašine i oprema2,500,0002,500,0002,315,8802,315,88092.692.6
515Nematerijalna imovina5,500,0002,000,0001,997,6451,997,64599.999.9
0004Uređenje sektora trgovine, usluga i politike konkurencije64,392,00061,908,00044,742,02344,742,02372.372.3
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)37,065,00037,065,00031,252,85031,252,85084.384.3
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca5,616,0005,616,0004,734,8074,734,80784.384.3
414Socijalna davanja zaposlenima546,000546,000321,880321,88059.059.0
415Naknade troškova za zaposlene870,000870,000646,390646,39074.374.3
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi2,000,0002,600,0001,911,1111,911,11173.573.5
421Stalni troškovi135,000122,00092,11192,11175.575.5
422Troškovi putovanja960,000864,0007,6057,6050.90.9
423Usluge po ugovoru16,700,00013,730,0005,304,4715,304,47138.638.6
426Materijal50,00045,00036,41036,41080.980.9
512Mašine i oprema450,000450,000434,388434,38896.596.5
0005Podsticaji za razvoj nacionalnog brenda Srbije i očuvanje starih9,000,0009,000,0007,451,0007,451,00082.882.8
423Usluge po ugovoru1,000,0001,000,000990,000990,00099.099.0
454Subvencije privatnim preduzećima8,000,0008,000,0006,461,0006,461,00080.880.8
0006Jačanje zaštite potrošača48,591,00043,785,00039,260,98539,260,98589.789.7
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)25,992,00026,092,00025,870,70425,870,70499.299.2
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca3,938,0003,988,0003,930,4033,930,40398.698.6
414Socijalna davanja zaposlenima200,000200,000145,018145,01872.572.5
415Naknade troškova za zaposlene300,000300,000188,275188,27562.862.8
421Stalni troškovi131,000118,00091,81291,81277.877.8
422Troškovi putovanja220,000198,0005,7665,7662.92.9
423Usluge po ugovoru17,200,00012,280,0009,029,0069,029,00673.573.5
426Materijal10,0009,000
512Mašine i oprema600,000600,000
Podrška programima udruženja potrošača i vansudskom rešavanju29,000,00026,437,00025,526,46925,526,46996.696.6
0007
potrošačkih sporova
424Specijalizovane usluge9,000,00022,716,00022,715,85022,715,850100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama20,000,000
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova3,721,0002,810,6192,810,61975.575.5
0008Administracija i upravljanje221,830,000210,964,000172,044,843172,044,84381.681.6
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)70,095,00070,095,00068,360,24468,360,24497.597.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca10,620,00010,620,00010,356,57710,356,57797.597.5
413Naknade u naturi1,100,0001,000,000513,000513,00051.351.3
414Socijalna davanja zaposlenima300,000300,000266,499266,49988.888.8
415Naknade troškova za zaposlene2,900,0002,900,0002,517,5682,517,56886.886.8
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi12,684,00011,416,0007,710,1227,710,12267.567.5
421Stalni troškovi7,571,0006,814,0003,565,7613,565,76152.352.3
422Troškovi putovanja19,900,00017,910,0007,641,2387,641,23842.742.7
423Usluge po ugovoru73,220,00042,898,00037,476,42537,476,42587.487.4
424Specijalizovane usluge1,300,000255,000