Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Status propisa

Na snazi

Prikazana Verzija

Nema dostupnih verzija

Opšte Informacije

DonosilacNarodna skupština Republike Srbije

Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

II.Čl. 4.–5.

POSEBAN DEO

Član4.
Ukupni rashodi i izdaci, uključujući izdatke za otplatu glavnice duga izvršeni su u ukupnom iznosu od 2.978.351.967.507 dinara, finansirani su iz svih izvora finansiranja i iskazani su u Izveštaju o realizaciji ukupnih sredstava budžeta po korisnicima, programima, projektima, funkcijama, ekonomskim klasifikacijama i izvorima u koloni 12.
Ukupni rashodi i izdaci na osnovu konsolidovanih izveštaja direktnih budžetskih korisnika za indirektne korisnike iz dodatnih prihoda i primanja izvršeni su u ukupnom iznosu od 21.511.822.000 dinara i iskazani su u koloni 11.
TabelaStrana 7

Tabelarni deo člana 4.

Izveštaj o realizaciji ukupnih sredstava budžeta po korisnicima, programima,
projektima, funkcijama, ekonomskim klasifikacijama i izvorima
RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
u dinarima
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
1NARODNA SKUPŠTINA3,212,418,0003,194,791,0002,977,086,4892,977,086,48993.293.2
Izvori finansiranja za razdeo 1
01Opšti prihodi i primanja budžeta3,212,418,0003,194,791,0002,977,086,4892,977,086,48993.293.2
1.0NARODNA SKUPŠTINA958,397,000955,497,000887,366,532887,366,53292.992.9
Izvori finansiranja za glavu 1.0
01Opšti prihodi i primanja budžeta958,397,000955,497,000887,366,532887,366,53292.992.9
2101Politički sistem958,397,000955,497,000887,366,532887,366,53292.992.9
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni poslovi i958,397,000955,497,000887,366,532887,366,53292.992.9
110
spoljni poslovi
0001Vršenje poslaničke funkcije958,397,000955,497,000887,366,532887,366,53292.992.9
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)417,227,000417,227,000410,651,612410,651,61298.498.4
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca59,604,00059,604,00058,585,22958,585,22998.398.3
413Naknade u naturi4,500,0004,500,0001,140,1001,140,10025.325.3
414Socijalna davanja zaposlenima1,500,0001,500,0001,081,8171,081,81772.172.1
415Naknade troškova za zaposlene13,000,00015,700,00015,155,57515,155,57596.596.5
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi2,500,0002,500,000323,584323,58412.912.9
417Poslanički dodatak170,384,000170,384,000162,277,764162,277,76495.295.2
422Troškovi putovanja220,000,000214,400,000172,498,817172,498,81780.580.5
423Usluge po ugovoru69,681,00069,681,00065,652,03565,652,03594.294.2
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova1,0001,000
1.1NARODNA SKUPŠTINA - STRUČNE SLUŽBE2,254,021,0002,239,294,0002,089,719,9562,089,719,95693.393.3
Izvori finansiranja za glavu 1.1
01Opšti prihodi i primanja budžeta2,254,021,0002,239,294,0002,089,719,9562,089,719,95693.393.3
2101Politički sistem2,254,021,0002,239,294,0002,089,719,9562,089,719,95693.393.3
130Opšte usluge2,254,021,0002,239,294,0002,089,719,9562,089,719,95693.393.3
0002Podrška radu Republičke izborne komisije162,600,000131,550,00059,306,16559,306,16545.145.1
413Naknade u naturi1,000,0001,000,00084,30084,3008.48.4
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi39,600,00039,600,00039,355,42039,355,42099.499.4
421Stalni troškovi1,225,0001,225,0001,006,0571,006,05782.182.1
422Troškovi putovanja5,000,0005,000,000612,958612,95812.312.3
423Usluge po ugovoru114,025,00083,825,00018,247,42918,247,42921.821.8
426Materijal600,000600,000
462Dotacije međunarodnim organizacijama350,000
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova300,000300,000
515Nematerijalna imovina500,000
0003Stručna i administrativno - tehnička podrška radu poslanika2,091,421,0002,107,744,0002,030,413,7922,030,413,79296.396.3
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)721,336,000786,336,000786,055,924786,055,924100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca109,327,000119,327,000119,125,344119,125,34499.899.8
413Naknade u naturi59,000,00056,125,00019,595,44719,595,44734.934.9
414Socijalna davanja zaposlenima12,000,00012,000,00011,999,18011,999,180100.0100.0
415Naknade troškova za zaposlene21,000,00020,940,00019,504,13919,504,13993.193.1
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi8,056,0008,056,0007,835,8857,835,88597.397.3
421Stalni troškovi155,000,000168,000,000166,303,712166,303,71299.099.0
422Troškovi putovanja18,300,00020,800,00019,374,38819,374,38893.193.1
423Usluge po ugovoru400,000,000387,000,000386,856,722386,856,722100.0100.0
424Specijalizovane usluge10,100,0007,900,0001,060,3001,060,30013.413.4
425Tekuće popravke i održavanje240,400,000240,400,000239,621,309239,621,30999.799.7
426Materijal88,200,00088,200,00063,881,42763,881,42772.472.4
462Dotacije međunarodnim organizacijama26,000,00025,300,00024,767,73424,767,73497.997.9
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate500,000800,000784,775784,77598.198.1
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova1,0001,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa1,000136,000134,558134,55898.998.9
511Zgrade i građevinski objekti3,200,0003,200,000396,000396,00012.412.4
512Mašine i oprema120,000,000120,000,000119,948,948119,948,948100.0100.0
515Nematerijalna imovina99,000,00043,223,00043,168,00043,168,00099.999.9
2PREDSEDNIK REPUBLIKE218,662,000215,520,000203,699,068203,699,06894.594.5
Izvori finansiranja za razdeo 2
01Opšti prihodi i primanja budžeta218,662,000215,520,000203,699,068203,699,06894.594.5
2101Politički sistem218,662,000215,520,000203,699,068203,699,06894.594.5
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni poslovi i218,662,000215,520,000203,699,068203,699,06894.594.5
110
spoljni poslovi
Obavljanje stručnih i drugih poslova u cilju ostvarivanja funkcije218,662,000215,520,000203,699,068203,699,06894.594.5
0004
predsednika Republike
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)117,149,000118,849,000117,757,274117,757,27499.199.1
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca17,825,00018,125,00017,932,30517,932,30598.998.9
413Naknade u naturi200,000200,000120,000120,00060.060.0
414Socijalna davanja zaposlenima1,190,0001,190,0001,097,9161,097,91692.392.3
415Naknade troškova za zaposlene1,348,0001,348,0001,112,6091,112,60982.582.5
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,800,0001,800,0001,569,6871,569,68787.287.2
421Stalni troškovi3,701,0003,701,0002,687,2002,687,20072.672.6
422Troškovi putovanja34,020,00032,020,00024,830,10024,830,10077.577.5
423Usluge po ugovoru36,900,00034,526,00033,583,27033,583,27097.397.3
425Tekuće popravke i održavanje1,000,0001,000,000508,383508,38350.850.8
426Materijal2,529,0002,529,0002,500,3242,500,32498.998.9
512Mašine i oprema1,000,000232,000
3VLADA31,970,191,00043,171,387,04941,751,607,72141,751,607,72196.796.7
Izvori finansiranja za razdeo 3
01Opšti prihodi i primanja budžeta31,862,976,00041,842,267,00040,468,904,25740,468,904,25796.796.7
06Donacije od međunarodnih organizacija94,715,000103,403,01471,477,88771,477,88769.169.1
08Dobrovoljni transferi od fizičkih i pravnih lica12,500,00012,500,000
11Primanja od inostranih zaduživanja1,212,920,0731,210,944,7771,210,944,77799.899.8
15Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih godina296,962280,800280,80094.694.6
3.1KABINET PREDSEDNIKA VLADE88,194,00088,194,00075,478,74875,478,74885.685.6
Izvori finansiranja za glavu 3.1
01Opšti prihodi i primanja budžeta88,194,00088,194,00075,478,74875,478,74885.685.6
2102Podrška radu Vlade88,194,00088,194,00075,478,74875,478,74885.685.6
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni poslovi i88,194,00088,194,00075,478,74875,478,74885.685.6
110
spoljni poslovi
0001Stručni i operativni poslovi Kabineta predsednika Vlade88,194,00088,194,00075,478,74875,478,74885.685.6
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)21,076,00018,976,00010,463,08010,463,08055.155.1
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca3,193,0002,874,0001,585,1571,585,15755.255.2
413Naknade u naturi37,00037,000
414Socijalna davanja zaposlenima147,000147,000
415Naknade troškova za zaposlene1,800,0001,620,000831,242831,24251.351.3
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi420,000420,000
421Stalni troškovi450,000450,0004,2504,2500.90.9
422Troškovi putovanja7,900,0007,900,0007,899,5497,899,549100.0100.0
423Usluge po ugovoru51,948,00054,247,00053,178,34053,178,34098.098.0
426Materijal1,221,0001,521,0001,517,1291,517,12999.799.7
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova1,0001,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa1,0001,000
KABINET PRVOG POTPREDSEDNIKA VLADE I MINISTRA
3.2FINANSIJA27,100,00026,860,00025,658,17525,658,17595.595.5
Izvori finansiranja za glavu 3.2
01Opšti prihodi i primanja budžeta27,100,00026,860,00025,658,17525,658,17595.595.5
2102Podrška radu Vlade27,100,00026,860,00025,658,17525,658,17595.595.5
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni poslovi i27,100,00026,860,00025,658,17525,658,17595.595.5
110
spoljni poslovi
Stručni i operativni poslovi Kabineta prvog potpredsednika Vlade i27,100,00026,860,00025,658,17525,658,17595.595.5
0028
ministra finansija
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)4,940,0005,370,0005,333,2315,333,23199.399.3
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca749,000829,000807,985807,98597.597.5
413Naknade u naturi46,00046,0009,0009,00019.619.6
414Socijalna davanja zaposlenima149,000149,000
415Naknade troškova za zaposlene250,000250,00024,20024,2009.79.7
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,0001,000
421Stalni troškovi165,000165,000
422Troškovi putovanja5,000,0005,000,0004,947,2084,947,20898.998.9
423Usluge po ugovoru15,400,00014,650,00014,536,55214,536,55299.299.2
425Tekuće popravke i održavanje30,00030,000
426Materijal320,000320,000
512Mašine i oprema50,00050,000
KABINET POTPREDSEDNIKA VLADE I MINISTRA
3.3UNUTRAŠNjIH POSLOVA47,607,00047,017,00046,601,40446,601,40499.199.1
Izvori finansiranja za glavu 3.3
01Opšti prihodi i primanja budžeta47,607,00047,017,00046,601,40446,601,40499.199.1
← Pomerite tabelu levo/desno za više detalja →
TabelaStrana 8

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
2102Podrška radu Vlade47,607,00047,017,00046,601,40446,601,40499.199.1
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni poslovi i47,607,00047,017,00046,601,40446,601,40499.199.1
110
spoljni poslovi
Stručni i operativni poslovi Kabineta potpredsednika Vlade i47,607,00047,017,00046,601,40446,601,40499.199.1
0040
ministra unutrašnjih poslova
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)20,165,00020,165,00020,159,29420,159,294100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca3,055,0003,055,0003,054,1333,054,133100.0100.0
413Naknade u naturi35,00035,0006,0006,00017.117.1
414Socijalna davanja zaposlenima50,00050,000
415Naknade troškova za zaposlene181,000221,000217,800217,80098.698.6
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi150,000163,000161,792161,79299.399.3
421Stalni troškovi150,000100,00056,73056,73056.756.7
422Troškovi putovanja205,000105,000
423Usluge po ugovoru23,066,00023,053,00022,945,65622,945,65699.599.5
425Tekuće popravke i održavanje20,00020,000
426Materijal200,00050,000
512Mašine i oprema330,000
KABINET POTPREDSEDNIKA VLADE I MINISTRA ZAŠTITE
3.4ŽIVOTNE SREDINE41,810,00011,620,00011,617,25711,617,257100.0100.0
Izvori finansiranja za glavu 3.4
01Opšti prihodi i primanja budžeta41,810,00011,620,00011,617,25711,617,257100.0100.0
2102Podrška radu Vlade41,810,00011,620,00011,617,25711,617,257100.0100.0
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni poslovi i41,810,00011,620,00011,617,25711,617,257100.0100.0
110
spoljni poslovi
Stručni i operativni poslovi Kabineta potpredsednika Vlade i41,810,00011,620,00011,617,25711,617,257100.0100.0
0041
ministra zaštite životne sredine
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)9,434,0002,948,0002,947,1762,947,176100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,430,000447,000446,497446,49799.999.9
413Naknade u naturi150,000
414Socijalna davanja zaposlenima444,000
415Naknade troškova za zaposlene350,00033,00032,12032,12097.397.3
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,000
421Stalni troškovi150,000
422Troškovi putovanja3,000,000
423Usluge po ugovoru25,399,0008,192,0008,191,4648,191,464100.0100.0
424Specijalizovane usluge50,000
425Tekuće popravke i održavanje1,000
426Materijal400,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa1,000
512Mašine i oprema1,000,000
3.5KABINET POTPREDSEDNIKA VLADE70,759,00043,472,00043,468,19243,468,192100.0100.0
Izvori finansiranja za glavu 3.5
01Opšti prihodi i primanja budžeta70,759,00043,472,00043,468,19243,468,192100.0100.0
2102Podrška radu Vlade70,759,00043,472,00043,468,19243,468,192100.0100.0
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni poslovi i70,759,00043,472,00043,468,19243,468,192100.0100.0
110
spoljni poslovi
0045Stručni i operativni poslovi Kabineta potpredsednika Vlade70,759,00043,472,00043,468,19243,468,192100.0100.0
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)5,522,0002,467,0002,466,7952,466,795100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca905,000374,000373,719373,71999.999.9
413Naknade u naturi180,000
414Socijalna davanja zaposlenima100,000
415Naknade troškova za zaposlene50,00018,00017,60017,60097.897.8
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,000
421Stalni troškovi10,000,0001,279,0001,278,5591,278,559100.0100.0
422Troškovi putovanja15,000,00013,674,00013,673,67513,673,675100.0100.0
423Usluge po ugovoru25,000,00024,577,00024,576,18624,576,186100.0100.0
424Specijalizovane usluge1,000,000
425Tekuće popravke i održavanje2,000,000178,000177,725177,72599.899.8
426Materijal7,000,000567,000566,358566,35899.999.9
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate1,000,0006,0005,6105,61093.593.5
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova1,000
512Mašine i oprema3,000,000332,000331,966331,966100.0100.0
KABINET MINISTRA BEZ PORTFELjA ZADUŽENOG ZA
UNAPREĐENjE RAZVOJA NEDOVOLjNO RAZVIJENIH OPŠTINA NA
3.6TERITORIJI REPUBLIKE SRBIJE450,000,000436,147,000421,898,871421,898,87196.796.7
Izvori finansiranja za glavu 3.6
01Opšti prihodi i primanja budžeta450,000,000436,147,000421,898,871421,898,87196.796.7
2102Podrška radu Vlade450,000,000436,147,000421,898,871421,898,87196.796.7
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni poslovi i450,000,000436,147,000421,898,871421,898,87196.796.7
110
spoljni poslovi
Stručni i operativni poslovi Kabineta ministra bez portfelja73,665,00072,415,00064,375,73164,375,73188.988.9
0027zaduženog za unapređenje razvoja nedovoljno razvijenih opština na
teritoriji Republike Srbije
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)26,886,00026,886,00026,558,67226,558,67298.898.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca4,074,0004,074,0004,023,6394,023,63998.898.8
413Naknade u naturi90,00090,00056,30856,30862.662.6
414Socijalna davanja zaposlenima104,000104,00098,53498,53494.794.7
415Naknade troškova za zaposlene300,000300,000205,700205,70068.668.6
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,0001,000
421Stalni troškovi940,000940,000897,082897,08295.495.4
422Troškovi putovanja2,370,0002,370,0002,025,2012,025,20185.585.5
423Usluge po ugovoru35,650,00034,400,00028,790,69628,790,69683.783.7
426Materijal2,150,0002,150,0001,051,2351,051,23548.948.9
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa200,000200,000
512Mašine i oprema900,000900,000668,664668,66474.374.3
4021Podrška sprovođenju mera ravnomernog regionalnog razvoja372,993,000360,390,000356,563,140356,563,14098.998.9
422Troškovi putovanja1,500,0001,500,000
423Usluge po ugovoru29,000,00029,000,00028,469,84628,469,84698.298.2
424Specijalizovane usluge22,000,00010,697,00010,224,00010,224,00095.695.6
463Transferi ostalim nivoima vlasti295,493,000294,193,000292,869,294292,869,29499.699.6
481Dotacije nevladinim organizacijama25,000,00025,000,00025,000,00025,000,000100.0100.0
Izrada mape puta za dostizanje održivog razvoja nerazvijenih3,342,0003,342,000960,000960,00028.728.7
4022
(devastiranih) opština
423Usluge po ugovoru1,342,0001,342,000960,000960,00071.571.5
424Specijalizovane usluge2,000,0002,000,000
KABINET MINISTRA BEZ PORTFELjA ZADUŽENOG DA PRATI
STANjE, PREDLAŽE MERE I UČESTVUJE U KOORDINACIJI
AKTIVNOSTI U OBLASTI ODNOSA REPUBLIKE SRBIJE SA
3.7DIJASPOROM450,000,000424,602,000359,783,260359,783,26084.784.7
Izvori finansiranja za glavu 3.7
01Opšti prihodi i primanja budžeta450,000,000424,602,000359,783,260359,783,26084.784.7
2102Podrška radu Vlade450,000,000424,602,000359,783,260359,783,26084.784.7
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni poslovi i450,000,000424,602,000359,783,260359,783,26084.784.7
110
spoljni poslovi
Stručni i operativni poslovi Kabineta ministra bez portfelja132,452,000131,840,000105,048,094105,048,09479.779.7
0036zaduženog da prati stanje, predlaže mere i učestvuje u koordinaciji
aktivnosti u oblasti odnosa Republike Srbije sa dijasporom
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)19,289,00022,289,00021,306,63221,306,63295.695.6
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca2,923,0003,423,0003,232,0613,232,06194.494.4
413Naknade u naturi200,000200,0003,0003,0001.51.5
414Socijalna davanja zaposlenima290,000290,000108,312108,31237.337.3
415Naknade troškova za zaposlene950,0001,100,0001,039,9651,039,96594.594.5
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi91,00091,000
421Stalni troškovi4,000,000400,000338,396338,39684.684.6
422Troškovi putovanja35,000,00034,338,00023,318,44823,318,44867.967.9
423Usluge po ugovoru64,925,00064,925,00054,536,39154,536,39184.084.0
424Specijalizovane usluge250,000250,000
425Tekuće popravke i održavanje50,00050,000
426Materijal3,500,0003,500,000724,638724,63820.720.7
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate50,00050,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa300,000300,000152,251152,25150.850.8
512Mašine i oprema634,000634,000288,000288,00045.445.4
0039Organizovanje manifestacija jedinstva matice i dijaspore112,548,000112,548,000111,662,000111,662,00099.299.2
423Usluge po ugovoru112,548,000112,548,000111,662,000111,662,00099.299.2
4025Kampovi za mlade iz dijaspore155,000,000155,000,000143,073,167143,073,16792.392.3
423Usluge po ugovoru30,000,00030,000,00018,403,16718,403,16761.361.3
463Transferi ostalim nivoima vlasti125,000,000125,000,000124,670,000124,670,00099.799.7
Očuvanje nacionalnog i kulturnog identiteta organizacija civilnog50,000,00025,214,000
4026
društva naše dijaspore
481Dotacije nevladinim organizacijama50,000,00025,214,000
KABINET MINISTRA BEZ PORTFELjA ZADUŽENOG ZA
KOORDINACIJU AKTIVNOSTI U OBLASTI RODNE
3.8RAVNOPRAVNOSTI I OSNAŽIVANjA ŽENA450,000,000391,940,000361,171,867361,171,86792.192.1
Izvori finansiranja za glavu 3.8
01Opšti prihodi i primanja budžeta450,000,000391,940,000361,171,867361,171,86792.192.1
2102Podrška radu Vlade450,000,000391,940,000361,171,867361,171,86792.192.1
← Pomerite tabelu levo/desno za više detalja →
TabelaStrana 9

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni poslovi i450,000,000391,940,000361,171,867361,171,86792.192.1
110
spoljni poslovi
Stručni i operativni poslovi Kabineta ministra bez portfelja142,475,000144,035,000137,253,800137,253,80095.395.3
0046zaduženog za koordinaciju aktivnosti u oblasti rodne ravnopravnosti i
osnaživanja žena
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)12,311,00022,531,00022,518,32822,518,32899.999.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,866,0003,476,0003,411,5273,411,52798.198.1
413Naknade u naturi100,000100,00036,00036,00036.036.0
414Socijalna davanja zaposlenima555,000555,000345,710345,71062.362.3
415Naknade troškova za zaposlene800,000850,000830,439830,43997.797.7
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,0001,000
421Stalni troškovi250,000250,000146,286146,28658.558.5
422Troškovi putovanja12,000,00011,270,00010,947,32310,947,32397.197.1
423Usluge po ugovoru50,690,00078,790,00078,739,35478,739,35499.999.9
425Tekuće popravke i održavanje300,000300,000
426Materijal2,550,0002,295,0002,282,6272,282,62799.599.5
465Ostale dotacije i transferi30,000,00022,500,00016,973,02416,973,02475.475.4
481Dotacije nevladinim organizacijama30,000,000
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate50,00050,000
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova1,0001,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa1,000106,00098,55698,55693.093.0
512Mašine i oprema1,000,000960,000924,626924,62696.396.3
0047Podrška sprovođenju politike rodne ravnopravnosti307,525,000247,905,000223,918,067223,918,06790.390.3
422Troškovi putovanja2,202,0001,982,000
423Usluge po ugovoru25,000,00035,000,00032,640,06732,640,06793.393.3
463Transferi ostalim nivoima vlasti60,000,00040,000,00040,000,00040,000,000100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama220,323,000170,923,000151,278,000151,278,00088.588.5
KABINET MINISTRA BEZ PORTFELjA ZADUŽENOG ZA
3.9MEĐUNARODNU EKONOMSKU SARADNjU459,825,000433,410,000406,867,502406,867,50293.993.9
Izvori finansiranja za glavu 3.9
01Opšti prihodi i primanja budžeta459,825,000433,410,000406,867,502406,867,50293.993.9
2102Podrška radu Vlade459,825,000433,410,000406,867,502406,867,50293.993.9
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni poslovi i459,825,000433,410,000406,867,502406,867,50293.993.9
110
spoljni poslovi
Stručni i operativni poslovi Kabineta ministra bez portfelja109,385,00097,665,00075,558,50475,558,50477.477.4
0050
zaduženog za međunarodnu ekonomsku saradnju
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)16,400,00014,790,0007,832,1667,832,16653.053.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca2,400,0002,160,0001,186,5731,186,57354.954.9
413Naknade u naturi150,000150,0006,0006,0004.04.0
414Socijalna davanja zaposlenima250,000225,000000.00.0
415Naknade troškova za zaposlene450,000405,000205,347205,34750.750.7
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,0001,000
421Stalni troškovi3,184,0002,684,0001,743,2371,743,23764.964.9
422Troškovi putovanja15,000,00013,400,00012,660,47312,660,47394.594.5
423Usluge po ugovoru65,200,00058,600,00047,229,50347,229,50380.680.6
424Specijalizovane usluge150,000150,000
425Tekuće popravke i održavanje250,000150,000100,080100,08066.766.7
426Materijal2,500,0002,300,0002,262,3402,262,34098.498.4
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate100,000100,000
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova100,000100,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa250,000250,000151,003151,00360.460.4
512Mašine i oprema3,000,0002,200,0002,181,7822,181,78299.299.2
0051Koordinacija aktivnosti u oblasti međunarodne ekonomske saradnje172,700,0007,600,0003,187,9993,187,99941.941.9
423Usluge po ugovoru14,000,0007,600,0003,187,9993,187,99941.941.9
463Transferi ostalim nivoima vlasti158,700,000
0056Društveni položaj crkve u zemlji i inostranstvu95,000,000285,405,000285,380,998285,380,998100.0100.0
423Usluge po ugovoru10,000,0009,000,0008,976,0008,976,00099.799.7
481Dotacije nevladinim organizacijama85,000,000276,405,000276,404,998276,404,998100.0100.0
4029Podrška realizaciji projekta „Tačka ključanja”82,740,00042,740,00042,740,00042,740,000100.0100.0
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama82,740,00042,740,00042,740,00042,740,000100.0100.0
KABINET MINISTRA BEZ PORTFELjA ZADUŽENOG ZA
POMIRENjE, REGIONALNU SARADNjU I DRUŠTVENU
3.10STABILNOST466,858,000449,426,000261,356,445261,356,44558.258.2
Izvori finansiranja za glavu 3.10
01Opšti prihodi i primanja budžeta466,858,000449,426,000261,356,445261,356,44558.258.2
2102Podrška radu Vlade466,858,000449,426,000261,356,445261,356,44558.258.2
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni poslovi i466,858,000449,426,000261,356,445261,356,44558.258.2
110
spoljni poslovi
Stručni i operativni poslovi Kabineta ministra bez portfelja97,238,000125,948,000113,019,566113,019,56689.789.7
0052
zaduženog za pomirenje, regionalnu saradnju i društvenu stabilnost
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)17,000,00030,960,00030,617,43530,617,43598.998.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca2,600,0004,675,0004,638,5424,638,54299.299.2
413Naknade u naturi195,000195,000194,996194,996100.0100.0
414Socijalna davanja zaposlenima300,000300,000165,454165,45455.255.2
415Naknade troškova za zaposlene1,903,0002,553,0002,540,9432,540,94399.599.5
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi140,000140,000
421Stalni troškovi1,200,0001,080,000990,000990,00091.791.7
422Troškovi putovanja20,000,00018,000,0007,472,0527,472,05241.541.5
423Usluge po ugovoru50,100,00064,600,00064,573,38464,573,384100.0100.0
424Specijalizovane usluge200,000180,000
425Tekuće popravke i održavanje150,000135,000
426Materijal1,500,0001,350,000680,426680,42650.450.4
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate500,000450,000
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova50,00050,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa200,000200,00066,85166,85133.433.4
512Mašine i oprema1,200,0001,080,0001,079,4831,079,483100.0100.0
0053Koordinacija aktivnosti u oblasti pomirenja200,250,000190,250,000100,239,535100,239,53552.752.7
423Usluge po ugovoru250,000250,000246,247246,24798.598.5
463Transferi ostalim nivoima vlasti100,000,000100,000,00099,993,28899,993,288100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama100,000,00090,000,000
0054Koordinacija aktivnosti u oblasti regionalne saradnje50,250,00027,225,000
423Usluge po ugovoru250,000225,000
463Transferi ostalim nivoima vlasti30,000,00027,000,000
481Dotacije nevladinim organizacijama20,000,000
0055Koordinacija aktivnosti u oblasti društvene stabilnosti119,120,000106,003,00048,097,34448,097,34445.445.4
423Usluge po ugovoru250,000225,000140,432140,43262.462.4
454Subvencije privatnim preduzećima70,000,00056,908,000
481Dotacije nevladinim organizacijama48,870,00048,870,00047,956,91247,956,91298.198.1
3.11GENERALNI SEKRETARIJAT VLADE1,925,205,00010,160,715,00010,140,621,66010,140,621,66099.899.8
Izvori finansiranja za glavu 3.11
01Opšti prihodi i primanja budžeta1,925,205,00010,160,715,00010,140,621,66010,140,621,66099.899.8
2102Podrška radu Vlade1,925,205,00010,160,715,00010,140,621,66010,140,621,66099.899.8
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni poslovi i1,925,205,00010,160,715,00010,140,621,66010,140,621,66099.899.8
110
spoljni poslovi
0008Stručni i operativni poslovi Generalnog sekretarijata Vlade1,084,281,0008,043,973,0008,029,612,9198,029,612,91999.899.8
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)418,285,000448,285,000445,202,925445,202,92599.399.3
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca63,371,00067,871,00067,455,85267,455,85299.499.4
413Naknade u naturi600,000600,000345,000345,00057.557.5
414Socijalna davanja zaposlenima2,926,0004,126,0003,935,4933,935,49395.495.4
415Naknade troškova za zaposlene22,300,00026,800,00026,272,53026,272,53098.098.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi3,900,0004,400,0004,135,9794,135,97994.094.0
421Stalni troškovi21,483,00022,383,00022,191,63922,191,63999.199.1
422Troškovi putovanja94,000,000147,700,000147,191,197147,191,19799.799.7
423Usluge po ugovoru321,000,000416,260,000415,047,080415,047,08099.799.7
424Specijalizovane usluge1,500,0001,350,0001,267,1201,267,12093.993.9
425Tekuće popravke i održavanje3,000,0004,000,0003,948,6133,948,61398.798.7
426Materijal9,000,00016,100,00016,065,95116,065,95199.899.8
461Donacije stranim vladama15,576,00066,636,00063,062,06063,062,06094.694.6
462Dotacije međunarodnim organizacijama606,850,000606,064,988606,064,98899.999.9
465Ostale dotacije i transferi21,800,0002,048,120,0002,047,726,1502,047,726,150100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama21,800,0004,050,902,0004,050,901,5064,050,901,506100.0100.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate290,000590,000330,064330,06455.955.9
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova950,000950,000394,128394,12841.541.5
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa1,500,0003,650,0003,545,4273,545,42797.197.1
512Mašine i oprema30,000,00077,400,00076,630,89276,630,89299.099.0
515Nematerijalna imovina31,000,00029,000,00027,898,32427,898,32496.296.2
4002Kontribucija Republike Srbije prema UNDP Srbija290,000,000326,294,000326,052,199326,052,19999.999.9
462Dotacije međunarodnim organizacijama290,000,000326,294,000326,052,199326,052,19999.999.9
4019Organizacija događaja od značaja za Republiku Srbiju152,000,0001,289,524,0001,285,789,9291,285,789,92999.799.7
421Stalni troškovi12,000,000137,340,000137,272,756137,272,756100.0100.0
422Troškovi putovanja31,820,00031,693,93231,693,93299.699.6
423Usluge po ugovoru100,000,000911,485,000910,223,191910,223,19199.999.9
425Tekuće popravke i održavanje10,000,00010,289,00010,248,04410,248,04499.699.6
426Materijal30,000,00078,600,00077,753,26177,753,26198.998.9
465Ostale dotacije i transferi84,990,00084,073,94584,073,94598.998.9
512Mašine i oprema35,000,00034,524,80034,524,80098.698.6
7067Nagradna igra „Uzmi račun i pobedi”248,000,00094,000,00092,661,76992,661,76998.698.6
423Usluge po ugovoru25,000,0009,000,0008,162,8968,162,89690.790.7
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate223,000,00085,000,00084,498,87384,498,87399.499.4
← Pomerite tabelu levo/desno za više detalja →
TabelaStrana 10

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
7096Podrška realizaciji EXPO Beograd 2027150,924,000406,924,000406,504,845406,504,84599.999.9
423Usluge po ugovoru150,924,000406,924,000406,504,845406,504,84599.999.9
3.12SAVET ZA BORBU PROTIV KORUPCIJE27,441,00027,918,00027,763,92127,763,92199.499.4
Izvori finansiranja za glavu 3.12
01Opšti prihodi i primanja budžeta27,441,00027,918,00027,763,92127,763,92199.499.4
1601Borba protiv korupcije27,441,00027,918,00027,763,92127,763,92199.499.4
360Javni red i bezbednost neklasifikovan na drugom mestu27,441,00027,918,00027,763,92127,763,92199.499.4
0001Stručna podrška Vladi u borbi protiv korupcije27,441,00027,918,00027,763,92127,763,92199.499.4
421Stalni troškovi650,000650,000647,338647,33899.699.6
422Troškovi putovanja100,00090,000
423Usluge po ugovoru26,241,00026,768,00026,733,25426,733,25499.999.9
426Materijal350,000320,000318,439318,43999.599.5
512Mašine i oprema100,00090,00064,89064,89072.172.1
3.13SLUŽBA ZA UPRAVLjANjE KADROVIMA242,669,000249,319,000243,106,828243,106,82897.597.5
Izvori finansiranja za glavu 3.13
01Opšti prihodi i primanja budžeta242,669,000249,319,000243,106,828243,106,82897.597.5
0606Podrška radu organa javne uprave242,669,000249,319,000243,106,828243,106,82897.597.5
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni poslovi i242,669,000249,319,000243,106,828243,106,82897.597.5
110
spoljni poslovi
0001Razvoj ljudskih resursa22,165,00022,010,00020,576,63720,576,63793.593.5
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)16,365,00016,265,00015,460,88515,460,88595.195.1
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca2,480,0002,465,0002,342,3242,342,32495.095.0
414Socijalna davanja zaposlenima400,000360,000
415Naknade troškova za zaposlene420,000420,000373,428373,42888.988.9
423Usluge po ugovoru2,500,0002,500,0002,400,0002,400,00096.096.0
0002Podrška razvoju funkcije upravljanja ljudskim resursima179,914,000184,594,000182,820,534182,820,53499.099.0
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)63,731,00067,131,00067,074,40767,074,40799.999.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca9,656,00010,171,00010,161,77310,161,77399.999.9
414Socijalna davanja zaposlenima500,000500,000399,124399,12479.879.8
415Naknade troškova za zaposlene795,000835,000806,622806,62296.696.6
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi560,000635,000629,692629,69299.299.2
423Usluge po ugovoru101,672,000100,322,000100,200,472100,200,47299.999.9
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova3,000,0005,000,0003,548,4453,548,44571.071.0
0003Administracija i upravljanje40,590,00042,715,00039,709,65639,709,65693.093.0
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)23,005,00024,905,00024,888,68824,888,68899.999.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca3,486,0003,786,0003,770,6363,770,63699.699.6
413Naknade u naturi450,000450,000440,000440,00097.897.8
414Socijalna davanja zaposlenima370,000370,000
415Naknade troškova za zaposlene220,000220,000215,600215,60098.098.0
421Stalni troškovi2,138,0001,988,0001,254,5701,254,57063.163.1
422Troškovi putovanja800,000800,000319,064319,06439.939.9
423Usluge po ugovoru4,371,0004,521,0004,500,0974,500,09799.599.5
425Tekuće popravke i održavanje900,000825,000380,371380,37146.146.1
426Materijal1,350,0001,350,000470,602470,60234.934.9
512Mašine i oprema3,000,0003,000,0002,972,4182,972,41899.199.1
515Nematerijalna imovina500,000500,000497,610497,61099.599.5
SLUŽBA KOORDINACIONOG TELA VLADE REPUBLIKE SRBIJE
3.14ZA OPŠTINE PREŠEVO, BUJANOVAC I MEDVEĐA375,809,000366,235,000347,818,778347,818,77895.095.0
Izvori finansiranja za glavu 3.14
01Opšti prihodi i primanja budžeta355,809,000346,235,000332,056,727332,056,72795.995.9
06Donacije od međunarodnih organizacija20,000,00020,000,00015,762,05115,762,05178.878.8
1501Razvoj opština Preševo, Bujanovac i Medveđa375,809,000366,235,000347,818,778347,818,77895.095.0
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni poslovi i375,809,000366,235,000347,818,778347,818,77895.095.0
110
spoljni poslovi
0001Infrastrukturni i ekonomski razvoj291,430,000273,506,000267,531,438267,531,43897.897.8
454Subvencije privatnim preduzećima34,000,00022,731,00016,984,49016,984,49074.774.7
463Transferi ostalim nivoima vlasti253,830,000248,424,000248,270,089248,270,08999.999.9
481Dotacije nevladinim organizacijama3,000,0001,000
512Mašine i oprema600,0002,350,0002,276,8602,276,86096.996.9
Stručna i administrativna podrška sprovođenju politika84,379,00092,729,00080,287,34080,287,34086.686.6
0002
Koordinacionog tela
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)32,841,00032,841,00031,365,97031,365,97095.595.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca4,976,0004,976,0004,751,9454,751,94595.595.5
413Naknade u naturi150,000150,000
414Socijalna davanja zaposlenima193,000243,000231,878231,87895.495.4
415Naknade troškova za zaposlene2,000,0002,250,0002,167,5892,167,58996.396.3
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi350,000350,000265,268265,26875.875.8
421Stalni troškovi1,998,0001,998,0001,258,8931,258,89363.063.0
422Troškovi putovanja1,550,0001,500,000823,841823,84154.954.9
423Usluge po ugovoru18,600,00025,340,00020,383,74820,383,74880.480.4
424Specijalizovane usluge4,200,0004,070,0002,536,9622,536,96262.362.3
425Tekuće popravke i održavanje70,000200,000194,950194,95097.597.5
426Materijal3,400,0004,400,0003,845,0393,845,03987.487.4
481Dotacije nevladinim organizacijama14,000,00014,000,00012,101,83912,101,83986.486.4
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova50,00050,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa1,000361,000359,419359,41999.699.6
3.15AVIO-SLUŽBA VLADE6,142,784,0006,649,436,0006,480,580,3386,480,580,33897.597.5
Izvori finansiranja za glavu 3.15
01Opšti prihodi i primanja budžeta6,142,784,0006,649,436,0006,480,580,3386,480,580,33897.597.5
2102Podrška radu Vlade6,142,784,0006,649,436,0006,480,580,3386,480,580,33897.597.5
450Saobraćaj6,142,784,0006,649,436,0006,480,580,3386,480,580,33897.597.5
0011Letačka operativa143,472,000155,472,000134,739,184134,739,18486.786.7
421Stalni troškovi230,000230,00084,65084,65036.836.8
422Troškovi putovanja17,560,00017,560,00017,018,33317,018,33396.996.9
423Usluge po ugovoru123,282,000135,282,000115,628,082115,628,08285.585.5
424Specijalizovane usluge150,000150,00075,40075,40050.350.3
425Tekuće popravke i održavanje50,00050,000
426Materijal2,200,0002,200,0001,932,7191,932,71987.987.9
0012Tehnička operativa206,241,000306,555,000202,309,919202,309,91966.066.0
421Stalni troškovi13,271,00011,971,0005,491,6615,491,66145.945.9
422Troškovi putovanja3,880,0007,180,0006,173,3926,173,39286.086.0
423Usluge po ugovoru80,590,00074,190,00054,820,27354,820,27373.973.9
424Specijalizovane usluge2,300,0002,300,0001,849,6531,849,65380.480.4
425Tekuće popravke i održavanje50,260,000161,974,00088,383,69488,383,69454.654.6
426Materijal51,280,00044,280,00042,142,95042,142,95095.295.2
512Mašine i oprema4,660,0004,660,0003,448,2953,448,29574.074.0
0013Plovidbenost vazduhoplova304,034,000322,279,000288,518,342288,518,34289.589.5
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)9,367,00010,167,00010,018,65710,018,65798.598.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,420,0001,541,0001,517,8261,517,82698.598.5
413Naknade u naturi400,000400,000211,155211,15552.852.8
414Socijalna davanja zaposlenima1,663,0001,542,000
415Naknade troškova za zaposlene281,000281,00070,97270,97225.325.3
421Stalni troškovi101,731,000112,976,000102,843,781102,843,78191.091.0
422Troškovi putovanja2,152,0002,152,0001,836,3101,836,31085.385.3
423Usluge po ugovoru114,270,000129,270,000126,546,233126,546,23397.997.9
424Specijalizovane usluge4,550,0004,550,0001,643,4741,643,47436.136.1
425Tekuće popravke i održavanje2,200,0002,200,000971,001971,00144.144.1
426Materijal61,600,00052,800,00040,977,95040,977,95077.677.6
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate900,000900,000109,042109,04212.112.1
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova50,00050,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa10,00010,000
512Mašine i oprema3,290,0003,290,0001,771,9421,771,94253.953.9
515Nematerijalna imovina150,000150,000
5001Nabavka opreme i izgradnja hangara i pratećih objekata5,489,037,0005,865,130,0005,855,012,8935,855,012,89399.899.8
423Usluge po ugovoru900,000900,000802,469802,46989.289.2
424Specijalizovane usluge500,0003,600,0003,600,0003,600,000100.0100.0
426Materijal1,200,0001,200,000722,239722,23960.260.2
511Zgrade i građevinski objekti297,300,000214,200,000208,554,520208,554,52097.497.4
512Mašine i oprema5,189,137,0005,645,230,0005,641,333,6655,641,333,66599.999.9
KANCELARIJA SAVETA ZA NACIONALNU BEZBEDNOST I
3.16ZAŠTITU TAJNIH PODATAKA76,558,00076,840,00074,213,83674,213,83696.696.6
Izvori finansiranja za glavu 3.16
01Opšti prihodi i primanja budžeta76,558,00076,840,00074,213,83674,213,83696.696.6
Nacionalni sistem zaštite tajnih podataka i administrativna
1404
podrška radu Saveta i Biroa76,558,00076,840,00074,213,83674,213,83696.696.6
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni poslovi i76,558,00076,840,00074,213,83674,213,83696.696.6
110
spoljni poslovi
Stručni poslovi u oblasti zaštite tajnih podataka i podrška76,558,00076,840,00074,213,83674,213,83696.696.6
0001
Kancelarije radu Saveta i Biroa
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)54,910,00056,413,00056,263,19756,263,19799.799.7
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca8,319,0008,639,0008,523,8758,523,87598.798.7
413Naknade u naturi350,000323,000182,000182,00056.356.3
414Socijalna davanja zaposlenima205,000205,000203,000203,00099.099.0
415Naknade troškova za zaposlene780,000702,000520,559520,55974.274.2
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi720,000747,000746,120746,12099.999.9
421Stalni troškovi845,000761,000511,788511,78867.367.3
← Pomerite tabelu levo/desno za više detalja →
TabelaStrana 11

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
422Troškovi putovanja2,940,0002,646,0002,241,0542,241,05484.784.7
423Usluge po ugovoru1,959,0001,764,0001,266,2491,266,24971.871.8
424Specijalizovane usluge680,000612,000579,340579,34094.794.7
425Tekuće popravke i održavanje880,000792,000599,618599,61875.775.7
426Materijal2,068,0001,862,0001,510,5391,510,53981.181.1
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova1,0001,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa1,0001,000
512Mašine i oprema1,650,0001,147,000866,517866,51775.575.5
515Nematerijalna imovina250,000225,000199,980199,98088.988.9
3.17KANCELARIJA ZA SARADNjU S MEDIJIMA65,519,00082,910,00078,127,57878,127,57894.294.2
Izvori finansiranja za glavu 3.17
01Opšti prihodi i primanja budžeta65,519,00082,910,00078,127,57878,127,57894.294.2
2102Podrška radu Vlade65,519,00082,910,00078,127,57878,127,57894.294.2
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni poslovi i65,519,00082,910,00078,127,57878,127,57894.294.2
110
spoljni poslovi
0016Medijsko praćenje rada Vlade65,519,00082,910,00078,127,57878,127,57894.294.2
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)45,536,00053,686,00050,853,51250,853,51294.794.7
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca6,899,0008,149,0007,704,3077,704,30794.594.5
413Naknade u naturi150,000150,000112,000112,00074.774.7
414Socijalna davanja zaposlenima407,000607,000606,431606,43199.999.9
415Naknade troškova za zaposlene640,000576,000494,419494,41985.885.8
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi750,0001,184,0001,168,6561,168,65698.798.7
421Stalni troškovi600,000657,000649,443649,44398.898.8
422Troškovi putovanja320,000288,00084,67484,67429.429.4
423Usluge po ugovoru8,517,00016,002,00015,000,97415,000,97493.793.7
424Specijalizovane usluge450,000449,000448,845448,845100.0100.0
425Tekuće popravke i održavanje100,00090,00016,00016,00017.817.8
426Materijal750,000675,000593,007593,00787.987.9
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa1,000
512Mašine i oprema400,000396,000395,309395,30999.899.8
KANCELARIJA ZA REVIZIJU SISTEMA UPRAVLjANjA
3.18SREDSTVIMA EVROPSKE UNIJE91,807,00098,232,00097,634,04297,634,04299.499.4
Izvori finansiranja za glavu 3.18
01Opšti prihodi i primanja budžeta91,807,00098,232,00097,634,04297,634,04299.499.4
2301Uređenje, upravljanje i nadzor finansijskog i fiskalnog sistema91,807,00098,232,00097,634,04297,634,04299.499.4
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni poslovi i91,807,00098,232,00097,634,04297,634,04299.499.4
110
spoljni poslovi
0001Revizija sistema sprovođenja programa pretpristupne pomoći EU91,807,00098,232,00097,634,04297,634,04299.499.4
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)67,303,00073,203,00073,151,69873,151,69899.999.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca10,210,00011,110,00011,083,40011,083,40099.899.8
413Naknade u naturi125,000125,00084,00084,00067.267.2
414Socijalna davanja zaposlenima200,000376,000376,000376,000100.0100.0
415Naknade troškova za zaposlene1,000,000900,000859,298859,29895.595.5
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi451,000486,000485,376485,37699.999.9
421Stalni troškovi1,130,0001,029,0001,017,1671,017,16798.998.9
422Troškovi putovanja1,100,000990,000955,232955,23296.596.5
423Usluge po ugovoru7,257,0007,257,0007,217,3887,217,38899.599.5
424Specijalizovane usluge600,000750,000718,500718,50095.895.8
425Tekuće popravke i održavanje200,000180,000117,413117,41365.265.2
426Materijal1,300,0001,170,000928,617928,61779.479.4
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate31,00031,00020,58420,58466.466.4
512Mašine i oprema900,000625,000619,368619,36899.199.1
3.19KANCELARIJA ZA KOSOVO I METOHIJU17,155,672,00018,674,257,00018,640,583,29318,640,583,29399.899.8
Izvori finansiranja za glavu 3.19
01Opšti prihodi i primanja budžeta17,143,172,00018,661,757,00018,640,583,29318,640,583,29399.999.9
08Dobrovoljni transferi od fizičkih i pravnih lica12,500,00012,500,000
Podrška funkcionisanju ustanova i organizacija na teritoriji AP
0603
Kosovo i Metohija13,676,883,00015,329,755,00015,307,622,99915,307,622,99999.999.9
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni poslovi i13,676,883,00015,329,755,00015,307,622,99915,307,622,99999.999.9
110
spoljni poslovi
Podrška funkcionisanju i unapređenju lokalnih administrativnih11,300,561,00013,003,301,00012,990,778,23012,990,778,23099.999.9
0001
kapaciteta
463Transferi ostalim nivoima vlasti11,300,561,00013,003,301,00012,990,778,23012,990,778,23099.999.9
Podrška funkcionisanju vaspitno-obrazovnih institucija u skladu sa1,549,869,0001,490,741,0001,490,635,5501,490,635,550100.0100.0
0002
mrežom škola i predškolskih ustanova
463Transferi ostalim nivoima vlasti1,549,869,0001,490,741,0001,490,635,5501,490,635,550100.0100.0
Podrška funkcionisanju zdravstvenih institucija u skladu sa mrežom502,081,000513,361,000513,300,512513,300,512100.0100.0
0003
zdravstvenih institucija
463Transferi ostalim nivoima vlasti502,081,000513,361,000513,300,512513,300,512100.0100.0
0004Stručna i administrativna podrška324,372,000322,352,000312,908,707312,908,70797.197.1
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)150,477,000152,077,000151,984,268151,984,26899.999.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca22,798,00023,048,00023,029,91123,029,91199.999.9
413Naknade u naturi1,0001,000
414Socijalna davanja zaposlenima921,0001,499,0001,497,2961,497,29699.999.9
415Naknade troškova za zaposlene3,620,0003,319,0002,954,4412,954,44189.089.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi448,000807,000795,596795,59698.698.6
421Stalni troškovi12,541,00011,432,0008,543,7418,543,74174.774.7
422Troškovi putovanja9,500,00010,397,0009,921,1309,921,13095.495.4
423Usluge po ugovoru102,150,00099,407,00098,901,76098,901,76099.599.5
424Specijalizovane usluge2,000,0001,960,000963,874963,87449.249.2
425Tekuće popravke i održavanje1,200,0001,176,000885,403885,40375.375.3
426Materijal14,900,00013,238,00010,071,51110,071,51176.176.1
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate494,000485,000119,671119,67124.724.7
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova321,000315,000200,936200,93663.863.8
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa1,000251,000247,121247,12198.598.5
512Mašine i oprema3,000,0002,940,0002,792,0482,792,04895.095.0
Podrška unapređenju kvaliteta života srpskog i nealbanskog
0604
stanovništva na teritoriji AP Kosovo i Metohija3,478,789,0003,344,502,0003,332,960,2943,332,960,29499.799.7
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni poslovi i3,478,789,0003,344,502,0003,332,960,2943,332,960,29499.799.7
110
spoljni poslovi
0001Podsticaj ekonomskog razvoja772,164,000761,443,000761,194,499761,194,499100.0100.0
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama80,000,00080,000,00080,000,00080,000,000100.0100.0
454Subvencije privatnim preduzećima1,0001,000
463Transferi ostalim nivoima vlasti692,163,000681,442,000681,194,499681,194,499100.0100.0
0002Izgradnja i rekonstrukcija stambenih objekata1,107,725,0001,119,700,0001,119,071,9611,119,071,96199.999.9
463Transferi ostalim nivoima vlasti1,107,725,0001,091,070,0001,091,017,6181,091,017,618100.0100.0
465Ostale dotacije i transferi28,630,00028,054,34328,054,34398.098.0
0003Pružanje pravne pomoći srpskom i nealbanskom stanovništvu33,200,00033,200,00033,200,00033,200,000100.0100.0
463Transferi ostalim nivoima vlasti30,000,00030,000,00030,000,00030,000,000100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama3,200,0003,200,0003,200,0003,200,000100.0100.0
0004Podrška socijalno ugroženom stanovništvu i procesu povratka533,953,000527,963,000517,636,532517,636,53298.098.0
463Transferi ostalim nivoima vlasti282,353,000279,753,000279,719,904279,719,904100.0100.0
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta71,600,00085,600,00085,565,99685,565,996100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama180,000,000162,610,000152,350,632152,350,63293.793.7
0005Podrška organizacijama civilnog društva31,131,00033,099,00032,908,19932,908,19999.499.4
481Dotacije nevladinim organizacijama31,131,00033,099,00032,908,19932,908,19999.499.4
Zaštita kulturne baštine, podrška Srpskoj pravoslavnoj crkvi i991,616,000860,097,000860,084,103860,084,103100.0100.0
0006
kulturnim aktivnostima
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama239,624,000239,624,000239,624,000239,624,000100.0100.0
463Transferi ostalim nivoima vlasti561,076,000420,176,000420,163,104420,163,104100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama190,916,000200,297,000200,296,999200,296,999100.0100.0
4001IPA 2022 - Pružanje podrške IRL u procesu povratka9,000,0009,000,0008,865,0008,865,00098.598.5
424Specijalizovane usluge9,000,0009,000,0008,865,0008,865,00098.598.5
3.20KANCELARIJA ZA BORBU PROTIV DROGA29,708,00032,238,00030,893,51230,893,51295.895.8
Izvori finansiranja za glavu 3.20
01Opšti prihodi i primanja budžeta29,708,00032,238,00030,893,51230,893,51295.895.8
1802Preventivna zdravstvena zaštita29,708,00032,238,00030,893,51230,893,51295.895.8
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni poslovi i29,708,00032,238,00030,893,51230,893,51295.895.8
110
spoljni poslovi
0011Stručni i operativni poslovi u oblasti borbe protiv droga29,708,00032,238,00030,893,51230,893,51295.895.8
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)20,993,00023,293,00023,126,90923,126,90999.399.3
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca3,181,0003,581,0003,503,7273,503,72797.897.8
413Naknade u naturi50,00050,00048,00048,00096.096.0
414Socijalna davanja zaposlenima749,000749,000
415Naknade troškova za zaposlene264,000264,000160,844160,84460.960.9
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi200,000200,000161,792161,79280.980.9
421Stalni troškovi310,000310,000223,061223,06172.072.0
422Troškovi putovanja941,000941,000891,057891,05794.794.7
423Usluge po ugovoru2,420,0002,420,0002,354,0042,354,00497.397.3
424Specijalizovane usluge150,000150,000148,000148,00098.798.7
425Tekuće popravke i održavanje60,00060,00058,20058,20097.097.0
426Materijal290,000190,000189,317189,31799.699.6
512Mašine i oprema100,00030,00028,60028,60095.395.3
KANCELARIJA ZA KOORDINACIONE POSLOVE U
PREGOVARAČKOM PROCESU SA PRIVREMENIM
3.21INSTITUCIJAMA SAMOUPRAVE U PRIŠTINI54,068,00055,878,00042,197,77242,197,77275.575.5
← Pomerite tabelu levo/desno za više detalja →
TabelaStrana 12

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
Izvori finansiranja za glavu 3.21
01Opšti prihodi i primanja budžeta54,068,00055,878,00042,197,77242,197,77275.575.5
2102Podrška radu Vlade54,068,00055,878,00042,197,77242,197,77275.575.5
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni poslovi i54,068,00055,878,00042,197,77242,197,77275.575.5
110
spoljni poslovi
Stručni i administrativni poslovi u pregovaračkom procesu sa54,068,00055,878,00042,197,77242,197,77275.575.5
0014
privremenim institucijama samouprave u Prištini
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)28,328,00028,328,00023,285,49923,285,49982.282.2
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca4,292,0004,292,0003,527,7533,527,75382.282.2
413Naknade u naturi90,00090,0009,0009,00010.010.0
414Socijalna davanja zaposlenima1,189,0001,189,000150,947150,94712.712.7
415Naknade troškova za zaposlene360,000360,000186,550186,55051.851.8
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,000201,000161,792161,79280.580.5
421Stalni troškovi705,000705,000390,899390,89955.455.4
422Troškovi putovanja10,207,0009,207,0005,106,5155,106,51555.555.5
423Usluge po ugovoru6,517,0009,517,0008,058,2978,058,29784.784.7
424Specijalizovane usluge200,000200,000167,200167,20083.683.6
425Tekuće popravke i održavanje80,00080,00046,88046,88058.658.6
426Materijal1,456,0001,066,0001,008,3281,008,32894.694.6
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate5,0005,000
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova5,0005,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa200,000200,000
512Mašine i oprema383,000383,00098,11298,11225.625.6
515Nematerijalna imovina50,00050,000
KANCELARIJA NACIONALNOG SAVETA ZA KOORDINACIJU
SARADNjE SA RUSKOM FEDERACIJOM I NARODNOM
3.22REPUBLIKOM KINOM44,884,00042,236,00032,517,72632,517,72677.077.0
Izvori finansiranja za glavu 3.22
01Opšti prihodi i primanja budžeta44,884,00042,236,00032,517,72632,517,72677.077.0
2102Podrška radu Vlade44,884,00042,236,00032,517,72632,517,72677.077.0
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni poslovi i44,884,00042,236,00032,517,72632,517,72677.077.0
110
spoljni poslovi
Stručna i administrativna podrška sprovođenju politika44,884,00042,236,00032,517,72632,517,72677.077.0
0020Nacionalnog saveta za koordinaciju saradnje sa Ruskom Federacijom i
Narodnom Republikom Kinom
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)22,542,00022,542,00019,911,78419,911,78488.388.3
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca3,416,0003,416,0003,016,6353,016,63588.388.3
413Naknade u naturi100,000100,00060,00060,00060.060.0
414Socijalna davanja zaposlenima241,000241,000
415Naknade troškova za zaposlene380,000380,000163,031163,03142.942.9
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi95,00095,000
421Stalni troškovi1,532,0001,432,0001,138,1441,138,14479.579.5
422Troškovi putovanja5,215,0003,979,000122,489122,4893.13.1
423Usluge po ugovoru10,138,0009,538,0007,925,9137,925,91383.183.1
425Tekuće popravke i održavanje100,00050,000
426Materijal625,000263,000129,731129,73149.349.3
512Mašine i oprema500,000200,00049,99949,99925.025.0
KANCELARIJA ZA DUALNO OBRAZOVANjE I NACIONALNI OKVIR
3.23KVALIFIKACIJA2,778,830,0003,876,536,0493,096,425,2893,096,425,28979.979.9
Izvori finansiranja za glavu 3.23
01Opšti prihodi i primanja budžeta2,704,115,0002,579,916,0001,829,483,8771,829,483,87770.970.9
06Donacije od međunarodnih organizacija74,715,00083,403,01455,715,83555,715,83566.866.8
11Primanja od inostranih zaduživanja1,212,920,0731,210,944,7771,210,944,77799.899.8
15Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih godina296,962280,800280,80094.694.6
2102Podrška radu Vlade2,778,830,0003,876,536,0493,096,425,2893,096,425,28979.979.9
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni poslovi i2,778,830,0003,876,536,0493,096,425,2893,096,425,28979.979.9
110
spoljni poslovi
Stručni i operativni poslovi Kancelarije za dualno obrazovanje i206,275,000216,642,962178,837,809178,837,80982.582.5
0030
Nacionalni okvir kvalifikacija
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)43,780,00043,780,00038,059,37038,059,37086.986.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca6,636,0006,636,0005,765,9955,765,99586.986.9
413Naknade u naturi200,000200,00057,00057,00028.528.5
414Socijalna davanja zaposlenima850,000850,000646,693646,69376.176.1
415Naknade troškova za zaposlene945,000945,000528,801528,80156.056.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi5,0005,000
421Stalni troškovi20,229,00020,229,00020,126,87920,126,87999.599.5
422Troškovi putovanja1,900,0004,245,0003,443,8523,443,85281.181.1
423Usluge po ugovoru91,830,00091,951,96264,963,14264,963,14270.670.6
424Specijalizovane usluge2,900,0004,371,0004,072,4684,072,46893.293.2
425Tekuće popravke i održavanje590,000534,000
426Materijal3,600,0003,564,0002,174,7452,174,74561.061.0
462Dotacije međunarodnim organizacijama30,000,00036,550,00036,535,72336,535,723100.0100.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate300,000297,000
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova5,0005,000
511Zgrade i građevinski objekti5,0005,000
512Mašine i oprema500,000495,000492,320492,32099.599.5
515Nematerijalna imovina2,000,0001,980,0001,970,8201,970,82099.599.5
0031Unapređenje kvaliteta obrazovanja i vaspitanja13,049,00012,919,0002,907,5312,907,53122.522.5
423Usluge po ugovoru4,714,0004,667,0002,907,5312,907,53162.362.3
481Dotacije nevladinim organizacijama8,335,0008,252,000
0032Podrška radu Agencije za kvalifikacije158,039,000156,459,000146,731,393146,731,39393.893.8
424Specijalizovane usluge158,039,000156,459,000146,731,393146,731,39393.893.8
0033Promocija dualnog obrazovanja118,000,000115,820,00082,556,28682,556,28671.371.3
454Subvencije privatnim preduzećima20,000,00019,800,0003,836,2863,836,28619.419.4
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta88,000,00087,120,00078,720,00078,720,00090.490.4
481Dotacije nevladinim organizacijama10,000,0008,900,000
Podrška radu Vazduhoplovno - obrazovnog centra „Vazduhoplovna506,867,000548,298,000542,859,915542,859,91599.099.0
0034
akademijaˮ
424Specijalizovane usluge372,300,000417,577,000417,525,000417,525,000100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti134,567,000130,721,000125,334,915125,334,91595.995.9
4024Razvoj okvira kvalifikacija Republike Srbije4,600,00013,242,01412,390,03412,390,03493.693.6
421Stalni troškovi1,4061,4061,406100.0100.0
422Troškovi putovanja400,000729,390702,372702,37296.396.3
423Usluge po ugovoru4,000,00012,313,21711,488,78011,488,78093.393.3
424Specijalizovane usluge200,000198,000197,475197,47599.799.7
4027Infrastruktura u obrazovanju Srbije813,357,003811,367,037811,367,03799.899.8
444Prateći troškovi zaduživanja4,426,5803,483,3253,483,32578.778.7
511Zgrade i građevinski objekti808,930,424807,883,712807,883,71299.999.9
4028Centar za obuku za dualno obrazovanje436,766,070433,506,470433,506,47099.399.3
444Prateći troškovi zaduživanja3,205,6721,204,6721,204,67237.637.6
511Zgrade i građevinski objekti115,477,102114,221,677114,221,67798.998.9
512Mašine i oprema318,083,296318,080,122318,080,122100.0100.0
Izgradnja ,,Poslovno-upravljačkog centra sa trening-centrom za razvoj222,000,000222,000,000188,927,279188,927,27985.185.1
5002
radne snage i edukacionim centrom”
511Zgrade i građevinski objekti222,000,000222,000,000188,927,279188,927,27985.185.1
5003Razvoj trening centara za dualno obrazovanje u Republici Srbiji1,550,000,0001,341,032,000696,341,535696,341,53551.951.9
511Zgrade i građevinski objekti1,200,000,000950,132,000488,768,640488,768,64051.451.4
512Mašine i oprema350,000,000390,900,000207,572,895207,572,89553.153.1
3.24KANCELARIJA ZA JAVNU I KULTURNU DIPLOMATIJU407,084,000393,949,000379,288,456379,288,45696.396.3
Izvori finansiranja za glavu 3.24
01Opšti prihodi i primanja budžeta407,084,000393,949,000379,288,456379,288,45696.396.3
2102Podrška radu Vlade407,084,000393,949,000379,288,456379,288,45696.396.3
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni poslovi i407,084,000393,949,000379,288,456379,288,45696.396.3
110
spoljni poslovi
Stručni i operativni poslovi Kancelarije za javnu i kulturnu109,724,00098,684,00089,927,82189,927,82191.191.1
0042
diplomatiju
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)22,057,00022,057,00020,829,47220,829,47294.494.4
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca3,342,0003,342,0003,155,6653,155,66594.494.4
413Naknade u naturi300,000300,000217,400217,40072.572.5
414Socijalna davanja zaposlenima1,000,0001,000,000
415Naknade troškova za zaposlene452,000450,000174,208174,20838.738.7
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi160,000162,000161,792161,79299.999.9
421Stalni troškovi16,258,00016,258,00015,006,56115,006,56192.392.3
422Troškovi putovanja13,000,00011,650,00010,246,69010,246,69088.088.0
423Usluge po ugovoru31,205,00035,005,00033,680,51833,680,51896.296.2
424Specijalizovane usluge14,300,0002,400,0001,164,8001,164,80048.548.5
425Tekuće popravke i održavanje3,000,000500,00028,80028,8005.85.8
426Materijal2,500,0002,500,0002,454,0322,454,03298.298.2
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate100,000100,0003,6993,6993.73.7
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova50,00050,000
512Mašine i oprema2,000,0002,910,0002,804,1842,804,18496.496.4
0043Podrška u organizovanju aktivnosti u oblasti javne diplomatije153,925,000155,805,000155,661,432155,661,43299.999.9
423Usluge po ugovoru77,875,00079,930,00079,836,43279,836,43299.999.9
424Specijalizovane usluge35,100,00035,100,00035,100,00035,100,000100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama40,950,00040,775,00040,725,00040,725,00099.999.9
0044Podrška u organizovanju aktivnosti u oblasti kulturne diplomatije143,435,000139,460,000133,699,204133,699,20495.995.9
423Usluge po ugovoru79,075,00079,075,00075,472,60475,472,60495.495.4
424Specijalizovane usluge40,950,00037,150,00035,001,60035,001,60094.294.2
← Pomerite tabelu levo/desno za više detalja →
TabelaStrana 13

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
454Subvencije privatnim preduzećima10,00010,000
481Dotacije nevladinim organizacijama23,400,00023,225,00023,225,00023,225,000100.0100.0
3.25KABINET POTPREDSEDNIKA VLADE I MINISTRA PRIVREDE32,000,00025,932,97125,932,97181.081.0
Izvori finansiranja za glavu 3.25
01Opšti prihodi i primanja budžeta32,000,00025,932,97125,932,97181.081.0
2102Podrška radu Vlade32,000,00025,932,97125,932,97181.081.0
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni poslovi i32,000,00025,932,97125,932,97181.081.0
110
spoljni poslovi
Stručni i operativni poslovi Kabineta potpredsednika Vlade i32,000,00025,932,97125,932,97181.081.0
0057
ministra privrede
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)2,000,000441,705441,70522.122.1
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca350,00066,91866,91819.119.1
413Naknade u naturi50,000
414Socijalna davanja zaposlenima1,000
415Naknade troškova za zaposlene46,0004,5244,5249.89.8
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,000
421Stalni troškovi120,000
422Troškovi putovanja3,000,00038,55238,5521.31.3
423Usluge po ugovoru24,130,00024,015,45224,015,45299.599.5
424Specijalizovane usluge800,000777,346777,34697.297.2
426Materijal500,000160,044160,04432.032.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate1,000
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova1,000
512Mašine i oprema1,000,000428,430428,43042.842.8
4USTAVNI SUD686,600,000680,500,000594,634,839594,634,83987.487.4
Izvori finansiranja za razdeo 4
01Opšti prihodi i primanja budžeta686,600,000680,500,000594,634,839594,634,83987.487.4
Zaštita ustavnosti i zakonitosti i ljudskih i manjinskih prava i
1605
sloboda686,600,000680,500,000594,634,839594,634,83987.487.4
330Sudovi686,600,000680,500,000594,634,839594,634,83987.487.4
0001Ostvarivanje ustavnih nadležnosti, administracija i upravljanje686,600,000680,500,000594,634,839594,634,83987.487.4
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)490,000,000461,500,000435,221,886435,221,88694.394.3
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca70,000,00070,000,00057,041,05157,041,05181.581.5
413Naknade u naturi800,000800,000786,422786,42298.398.3
414Socijalna davanja zaposlenima15,500,00015,500,00010,492,43510,492,43567.767.7
415Naknade troškova za zaposlene4,500,0004,500,0002,674,1722,674,17259.459.4
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi2,800,0002,800,0001,852,9201,852,92066.266.2
421Stalni troškovi7,000,0007,000,0004,391,5954,391,59562.762.7
422Troškovi putovanja5,000,0005,000,0003,980,4223,980,42279.679.6
423Usluge po ugovoru32,700,00031,200,00024,371,02124,371,02178.178.1
425Tekuće popravke i održavanje4,500,0004,000,0003,083,4243,083,42477.177.1
426Materijal17,200,00013,100,0003,828,3043,828,30429.229.2
462Dotacije međunarodnim organizacijama600,000600,000393,980393,98065.765.7
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa5,000,00019,000,00017,539,45617,539,45692.392.3
512Mašine i oprema31,000,00045,500,00028,977,75028,977,75063.763.7
5VISOKI SAVET SUDSTVA234,647,000231,074,000223,217,334223,217,33496.696.6
Izvori finansiranja za razdeo 5
01Opšti prihodi i primanja budžeta234,647,000231,074,000223,217,334223,217,33496.696.6
1602Uređenje i upravljanje u sistemu pravosuđa234,647,000231,074,000223,217,334223,217,33496.696.6
330Sudovi234,647,000231,074,000223,217,334223,217,33496.696.6
0001Rad saveta Visokog saveta sudstva173,990,000175,150,000173,608,162173,608,16299.199.1
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)142,087,000142,157,000141,110,277141,110,27799.399.3
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca21,492,00021,592,00021,378,62921,378,62999.099.0
413Naknade u naturi500,000450,000364,500364,50081.081.0
414Socijalna davanja zaposlenima1,200,0001,990,0001,983,8801,983,88099.799.7
415Naknade troškova za zaposlene7,511,0007,881,0007,782,3237,782,32398.798.7
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,200,0001,080,000988,552988,55291.591.5
0002Rad administrativne kancelarije Visokog saveta sudstva60,657,00055,924,00049,609,17249,609,17288.788.7
421Stalni troškovi23,800,00023,570,00021,239,22421,239,22490.190.1
422Troškovi putovanja1,400,0001,260,000992,118992,11878.778.7
423Usluge po ugovoru23,400,00023,700,00021,547,56721,547,56790.990.9
424Specijalizovane usluge1,100,0001,100,000986,260986,26089.789.7
425Tekuće popravke i održavanje300,000270,000199,130199,13073.873.8
426Materijal2,937,0002,647,0001,922,2731,922,27372.672.6
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate220,000200,00032,50432,50416.316.3
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova6,000,0001,827,0001,648,8851,648,88590.390.3
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa500,000450,000141,436141,43631.431.4
512Mašine i oprema1,000,000900,000899,775899,775100.0100.0
6SUDOVI42,639,550,00043,555,804,50341,692,295,24841,692,295,24895.795.7
Izvori finansiranja za razdeo 6
01Opšti prihodi i primanja budžeta38,289,675,00038,804,330,00038,074,797,39038,074,797,39098.198.1
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika4,349,855,0004,361,467,0003,280,459,8973,280,459,89775.275.2
06Donacije od međunarodnih organizacija1,549,8011,549,8011,549,801100.0100.0
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina20,000386,295,318333,330,616333,330,61686.386.3
15Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih godina2,162,3842,157,5432,157,54399.899.8
6.0SUDOVI159,230,000140,950,00071,365,95071,365,95050.650.6
Izvori finansiranja za glavu 6.0
01Opšti prihodi i primanja budžeta159,230,000140,950,00071,365,95071,365,95050.650.6
1603Rad sudova159,230,000140,950,00071,365,95071,365,95050.650.6
330Sudovi159,230,000140,950,00071,365,95071,365,95050.650.6
0002Tehnička podrška radu sudova159,230,000140,950,00071,365,95071,365,95050.650.6
421Stalni troškovi50,000,00050,000,00045,097,59145,097,59190.290.2
422Troškovi putovanja15,000,00015,000,00014,793,41514,793,41598.698.6
423Usluge po ugovoru5,000,0005,000,0004,393,3804,393,38087.987.9
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa89,230,00070,950,0007,081,5647,081,56410.010.0
6.1VRHOVNI SUD1,008,525,0001,016,643,185993,197,165993,197,16597.797.7
Izvori finansiranja za glavu 6.1
01Opšti prihodi i primanja budžeta886,891,000886,937,000875,029,429875,029,42998.798.7
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika121,634,000124,634,000113,107,902113,107,90290.890.8
06Donacije od međunarodnih organizacija1,549,8011,549,8011,549,801100.0100.0
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina1,360,0001,352,4901,352,49099.499.4
15Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih godina2,162,3842,157,5432,157,54399.899.8
1603Rad sudova1,008,525,0001,016,643,185993,197,165993,197,16597.797.7
330Sudovi1,008,525,0001,016,643,185993,197,165993,197,16597.797.7
0003Sprovođenje sudskih postupaka Vrhovnog suda448,473,000446,091,185424,683,863424,683,86395.295.2
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)283,101,000275,101,000260,571,606260,571,60694.794.7
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca42,812,00041,412,00039,457,05339,457,05395.395.3
414Socijalna davanja zaposlenima3,300,0003,400,0003,376,3033,376,30399.399.3
415Naknade troškova za zaposlene9,000,00010,250,00010,097,81610,097,81698.598.5
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi2,800,0002,800,0002,480,9632,480,96388.688.6
421Stalni troškovi79,360,00078,156,00077,783,75577,783,75599.599.5
422Troškovi putovanja6,000,0006,600,0006,252,5556,252,55594.794.7
423Usluge po ugovoru7,000,00013,322,18513,178,99013,178,99098.998.9
426Materijal12,600,00012,600,0009,288,0159,288,01573.773.7
462Dotacije međunarodnim organizacijama800,000760,000648,481648,48185.385.3
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate100,000100,0001,5001,5001.51.5
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova1,0001,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa1,599,0001,499,0001,457,3251,457,32597.297.2
512Mašine i oprema90,00089,50089,50099.499.4
0004Administrativna podrška sprovođenju sudskih postupaka Vrhovnog suda560,052,000570,552,000568,513,302568,513,30299.699.6
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)443,965,000452,865,000452,073,435452,073,43599.899.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca67,425,00068,925,00068,489,12768,489,12799.499.4
414Socijalna davanja zaposlenima25,500,00026,500,00026,476,92426,476,92499.999.9
415Naknade troškova za zaposlene6,962,0007,322,0007,314,4107,314,41099.999.9
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi3,200,0002,880,0002,703,2522,703,25293.993.9
423Usluge po ugovoru60,00060,00060,000100.0100.0
425Tekuće popravke i održavanje11,800,00010,800,00010,222,55510,222,55594.794.7
512Mašine i oprema1,200,0001,200,0001,173,6001,173,60097.897.8
6.2UPRAVNI SUD808,755,000841,480,000827,469,478827,469,47898.398.3
Izvori finansiranja za glavu 6.2
01Opšti prihodi i primanja budžeta687,980,000719,505,000710,194,951710,194,95198.798.7
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika120,775,000121,375,000116,973,888116,973,88896.496.4
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina600,000300,638300,63850.150.1
1603Rad sudova808,755,000841,480,000827,469,478827,469,47898.398.3
330Sudovi808,755,000841,480,000827,469,478827,469,47898.398.3
0005Sprovođenje sudskih postupaka Upravnog suda377,070,000387,865,000379,846,325379,846,32597.997.9
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)277,002,000286,802,000285,662,054285,662,05499.699.6
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca41,966,00043,466,00043,277,80143,277,80199.699.6
413Naknade u naturi120,000120,000120,000120,000100.0100.0
414Socijalna davanja zaposlenima1,376,0001,376,0001,187,4871,187,48786.386.3
415Naknade troškova za zaposlene3,500,0003,500,0002,739,6902,739,69078.378.3
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,106,0002,436,0002,435,2582,435,258100.0100.0
421Stalni troškovi31,581,00030,281,00027,451,67027,451,67090.790.7
422Troškovi putovanja1,000,0002,100,0001,790,1281,790,12885.285.2
← Pomerite tabelu levo/desno za više detalja →
TabelaStrana 14

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
423Usluge po ugovoru4,540,0004,540,0003,551,1943,551,19478.278.2
426Materijal7,300,0007,072,0006,152,9686,152,96887.087.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate100,000100,00046,07146,07146.146.1
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova7,478,0006,071,0005,432,0045,432,00489.589.5
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa1,0001,000
0006Administrativna podrška sprovođenju sudskih postupaka Upravnog suda431,685,000453,615,000447,623,153447,623,15398.798.7
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)342,978,000359,478,000358,587,347358,587,34799.899.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca51,962,00054,462,00054,326,01154,326,01199.899.8
413Naknade u naturi580,000580,000579,865579,865100.0100.0
414Socijalna davanja zaposlenima26,440,00026,740,00022,994,70322,994,70386.086.0
415Naknade troškova za zaposlene6,121,0006,121,0005,697,3935,697,39393.193.1
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,104,0002,634,0002,627,7422,627,74299.899.8
425Tekuće popravke i održavanje1,500,0002,600,0002,058,4312,058,43179.279.2
512Mašine i oprema1,000,0001,000,000751,662751,66275.275.2
6.3PRIVREDNI APELACIONI SUD411,899,000445,798,000440,356,199440,356,19998.898.8
Izvori finansiranja za glavu 6.3
01Opšti prihodi i primanja budžeta348,851,000379,001,000374,488,850374,488,85098.898.8
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika63,048,00065,897,00064,981,50864,981,50898.698.6
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina900,000885,840885,84098.498.4
1603Rad sudova411,899,000445,798,000440,356,199440,356,19998.898.8
330Sudovi411,899,000445,798,000440,356,199440,356,19998.898.8
0007Sprovođenje sudskih postupaka Privrednog apelacionog suda211,955,000228,354,000224,245,312224,245,31298.298.2
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)158,306,000172,145,000170,050,183170,050,18398.898.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca23,984,00026,382,00025,747,40625,747,40697.697.6
413Naknade u naturi40,00040,00024,00024,00060.060.0
414Socijalna davanja zaposlenima1,459,0001,681,0001,656,0701,656,07098.598.5
415Naknade troškova za zaposlene4,646,0004,446,0004,100,4194,100,41992.292.2
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi624,000636,000634,788634,78899.899.8
421Stalni troškovi6,316,0006,316,0006,188,2116,188,21198.098.0
422Troškovi putovanja3,800,0003,800,0003,590,0123,590,01294.594.5
423Usluge po ugovoru3,205,0002,983,0002,784,4702,784,47093.393.3
426Materijal9,323,0009,061,0009,025,7029,025,70299.699.6
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate1,0001,000
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova250,000250,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa1,000613,000444,051444,05172.472.4
Administrativna podrška sprovođenju sudskih postupaka Privrednog199,944,000217,444,000216,110,886216,110,88699.499.4
0008
apelacionog suda
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)157,580,000172,580,000171,957,316171,957,31699.699.6
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca23,874,00026,174,00026,051,53426,051,53499.599.5
413Naknade u naturi200,000200,000192,000192,00096.096.0
414Socijalna davanja zaposlenima9,322,0009,422,0009,036,4329,036,43295.995.9
415Naknade troškova za zaposlene2,864,0002,864,0002,731,6792,731,67995.495.4
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,500,0001,526,0001,524,8831,524,88399.999.9
425Tekuće popravke i održavanje1,560,0001,434,0001,373,5621,373,56295.895.8
512Mašine i oprema3,044,0003,244,0003,243,4803,243,480100.0100.0
6.4PREKRŠAJNI APELACIONI SUD673,356,000682,097,000676,250,916676,250,91699.199.1
Izvori finansiranja za glavu 6.4
01Opšti prihodi i primanja budžeta585,515,000592,310,000591,210,316591,210,31699.899.8
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika87,841,00088,404,00083,926,12983,926,12994.994.9
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina1,383,0001,114,4711,114,47180.680.6
1603Rad sudova673,356,000682,097,000676,250,916676,250,91699.199.1
330Sudovi673,356,000682,097,000676,250,916676,250,91699.199.1
0009Sprovođenje sudskih postupaka Prekršajnog apelacionog suda283,951,000286,289,000281,425,299281,425,29998.398.3
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)201,375,000201,275,000197,717,204197,717,20498.298.2
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca30,509,00030,509,00029,954,15629,954,15698.298.2
413Naknade u naturi66,00066,00030,00030,00045.545.5
414Socijalna davanja zaposlenima2,965,0003,817,0003,813,8093,813,80999.999.9
415Naknade troškova za zaposlene5,648,0005,088,0004,572,6354,572,63589.989.9
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,700,0002,140,0002,139,7322,139,732100.0100.0
421Stalni troškovi31,725,00031,214,00031,213,60031,213,600100.0100.0
422Troškovi putovanja645,0001,295,0001,252,2281,252,22896.796.7
423Usluge po ugovoru1,104,000958,397820,180820,18085.685.6
426Materijal7,704,0007,409,0007,408,9927,408,992100.0100.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate10,00010,0003,5163,51635.235.2
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova500,0001,744,6031,737,3541,737,35499.699.6
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa763,000761,893761,89399.999.9
Administrativna podrška sprovođenju sudskih postupaka Prekršajnog389,405,000395,808,000394,825,617394,825,61799.899.8
0010
apelacionog suda
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)304,113,000308,813,000308,797,331308,797,331100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca46,074,00046,789,00046,782,79746,782,797100.0100.0
413Naknade u naturi342,000342,000195,000195,00057.057.0
414Socijalna davanja zaposlenima20,800,00021,908,00021,494,53221,494,53298.198.1
415Naknade troškova za zaposlene7,200,0006,700,0006,390,2356,390,23595.495.4
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi3,402,0003,817,0003,816,1663,816,166100.0100.0
425Tekuće popravke i održavanje1,550,0001,539,0001,449,5601,449,56094.294.2
512Mašine i oprema5,500,0005,500,0005,499,9965,499,996100.0100.0
515Nematerijalna imovina424,000400,000400,000400,000100.0100.0
6.5APELACIONI SUDOVI2,598,216,0002,774,404,0002,650,263,7402,650,263,74095.595.5
Izvori finansiranja za glavu 6.5
01Opšti prihodi i primanja budžeta2,252,468,0002,401,556,0002,371,692,8592,371,692,85998.898.8
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika345,744,000345,744,000252,782,359252,782,35973.173.1
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina4,00027,104,00025,788,52225,788,52295.195.1
1603Rad sudova2,598,216,0002,774,404,0002,650,263,7402,650,263,74095.595.5
330Sudovi2,598,216,0002,774,404,0002,650,263,7402,650,263,74095.595.5
0011Sprovođenje sudskih postupaka Apelacionih sudova1,259,195,0001,419,383,0001,320,391,9351,320,391,93593.093.0
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)845,739,000965,121,000887,555,028887,555,02892.092.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca134,211,000154,917,000142,525,799142,525,79992.092.0
413Naknade u naturi351,000451,000294,785294,78565.465.4
414Socijalna davanja zaposlenima442,0009,442,0009,107,8369,107,83696.596.5
415Naknade troškova za zaposlene29,000,00026,100,00024,891,15424,891,15495.495.4
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi4,051,00010,951,00010,767,86310,767,86398.398.3
421Stalni troškovi132,000,000134,917,626133,220,945133,220,94598.798.7
422Troškovi putovanja2,001,0002,001,0001,357,6241,357,62467.867.8
423Usluge po ugovoru75,000,00079,000,00078,992,08978,992,089100.0100.0
426Materijal23,000,00023,000,00022,448,02422,448,02497.697.6
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate600,000600,000163,448163,44827.227.2
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova6,800,0006,882,3746,788,2656,788,26598.698.6
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa6,000,0006,000,0002,279,0752,279,07538.038.0
Administrativna podrška sprovođenju sudskih postupaka Apelacionih1,339,021,0001,355,021,0001,329,871,8051,329,871,80598.198.1
0012
sudova
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)1,070,057,0001,079,057,0001,075,864,8211,075,864,82199.799.7
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca162,114,000163,614,000162,994,331162,994,33199.699.6
413Naknade u naturi4,000,0004,000,0002,617,3502,617,35065.465.4
414Socijalna davanja zaposlenima56,850,00062,350,00052,877,71352,877,71384.884.8
415Naknade troškova za zaposlene18,000,00018,000,00016,684,46216,684,46292.792.7
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi11,000,00011,000,00010,589,29810,589,29896.396.3
425Tekuće popravke i održavanje15,000,00015,000,0007,286,7667,286,76648.648.6
512Mašine i oprema2,000,0002,000,000957,065957,06547.947.9
6.6VIŠI SUDOVI7,397,618,0007,992,481,0007,752,359,6517,752,359,65197.097.0
Izvori finansiranja za glavu 6.6
01Opšti prihodi i primanja budžeta6,701,478,0007,221,520,0007,163,284,3137,163,284,31399.299.2
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika696,136,000697,136,000521,203,078521,203,07874.874.8
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina4,00073,825,00067,872,25967,872,25991.991.9
1603Rad sudova7,397,618,0007,992,481,0007,752,359,6517,752,359,65197.097.0
330Sudovi7,397,618,0007,992,481,0007,752,359,6517,752,359,65197.097.0
0013Sprovođenje sudskih postupaka Viših sudova4,183,048,0004,684,408,1624,500,058,5504,500,058,55096.196.1
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)1,536,297,0001,716,304,0001,568,515,3181,568,515,31891.491.4
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca243,008,000272,043,000248,430,587248,430,58791.391.3
413Naknade u naturi640,000640,000520,213520,21381.381.3
414Socijalna davanja zaposlenima401,00012,401,0009,119,8499,119,84973.573.5
415Naknade troškova za zaposlene17,200,00019,700,00018,549,00218,549,00294.294.2
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi8,001,00015,001,00013,777,15113,777,15191.891.8
421Stalni troškovi315,000,000306,211,918304,517,702304,517,70299.499.4
422Troškovi putovanja7,501,0006,007,1134,564,0104,564,01076.076.0
423Usluge po ugovoru1,800,000,0001,629,317,5391,627,952,6761,627,952,67699.999.9
426Materijal74,000,00072,490,79272,225,96672,225,96699.699.6
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate2,000,0001,937,339804,272804,27241.541.5
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova143,000,000586,354,461585,181,029585,181,02999.899.8
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa36,000,00046,000,00045,900,77445,900,77499.899.8
0014Administrativna podrška sprovođenju sudskih postupaka Viših sudova3,214,570,0003,308,072,8383,252,301,1003,252,301,10098.398.3
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)2,497,315,0002,547,315,0002,540,163,4562,540,163,45699.799.7
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca378,353,000386,053,000384,850,995384,850,99599.799.7
413Naknade u naturi7,400,0007,400,0005,701,7275,701,72777.177.1
414Socijalna davanja zaposlenima158,001,000191,822,000180,266,566180,266,56694.094.0
415Naknade troškova za zaposlene65,759,00065,759,00065,429,32065,429,32099.599.5
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi30,742,00034,742,00032,719,99932,719,99994.294.2
423Usluge po ugovoru1,000,000900,000900,00090.090.0
← Pomerite tabelu levo/desno za više detalja →
TabelaStrana 15

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
425Tekuće popravke i održavanje40,000,00037,635,56129,150,24529,150,24577.577.5
511Zgrade i građevinski objekti5,000,0005,000,0002,343,7512,343,75146.946.9
512Mašine i oprema32,000,00031,346,27710,775,04010,775,04034.434.4
6.7OSNOVNI SUDOVI17,329,877,00017,903,900,00017,231,657,21317,231,657,21396.296.2
Izvori finansiranja za glavu 6.7
01Opšti prihodi i primanja budžeta15,368,028,00015,779,151,00015,649,353,89115,649,353,89199.299.2
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika1,961,845,0001,963,845,0001,430,139,7081,430,139,70872.872.8
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina4,000160,904,000152,163,614152,163,61494.694.6
1603Rad sudova17,329,877,00017,903,900,00017,231,657,21317,231,657,21396.296.2
330Sudovi17,329,877,00017,903,900,00017,231,657,21317,231,657,21396.296.2
0015Sprovođenje sudskih postupaka Osnovnih sudova8,370,072,0008,838,238,6138,315,138,6878,315,138,68794.194.1
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)4,017,922,0004,287,637,0003,852,231,6113,852,231,61189.889.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca608,817,000650,225,000583,640,229583,640,22989.889.8
413Naknade u naturi3,830,0003,830,0003,623,6753,623,67594.694.6
414Socijalna davanja zaposlenima3,001,00021,501,00021,184,36921,184,36998.598.5
415Naknade troškova za zaposlene65,000,00070,500,00068,277,08968,277,08996.896.8
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi7,501,00029,501,00029,345,72729,345,72799.599.5
421Stalni troškovi840,000,000840,004,019827,806,215827,806,21598.598.5
422Troškovi putovanja7,001,00019,732,26919,222,12919,222,12997.497.4
423Usluge po ugovoru2,150,000,0002,060,397,8642,058,386,8532,058,386,85399.999.9
426Materijal220,000,000198,656,370197,605,877197,605,87799.599.5
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate5,000,0002,641,9971,772,9571,772,95767.167.1
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova252,000,000462,126,311460,726,938460,726,93899.799.7
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa190,000,000191,485,783191,315,019191,315,01999.999.9
Administrativna podrška sprovođenju sudskih postupaka Osnovnih8,959,805,0009,065,661,3878,916,518,5268,916,518,52698.498.4
0016
sudova
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)6,859,576,0006,859,576,0006,782,813,6596,782,813,65998.998.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,039,356,0001,039,356,0001,027,841,7551,027,841,75598.998.9
413Naknade u naturi22,500,00022,500,00016,160,14116,160,14171.871.8
414Socijalna davanja zaposlenima560,001,000666,101,000629,442,628629,442,62894.594.5
415Naknade troškova za zaposlene255,264,000264,264,000260,485,097260,485,09798.698.6
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi121,108,000117,108,000105,202,355105,202,35589.889.8
423Usluge po ugovoru2,000,0001,850,0001,850,00092.592.5
425Tekuće popravke i održavanje56,000,00050,048,83148,773,36948,773,36997.597.5
511Zgrade i građevinski objekti11,000,00010,894,00010,786,45710,786,45799.099.0
512Mašine i oprema35,000,00033,813,55633,163,06533,163,06598.198.1
6.8PRIVREDNI SUDOVI5,119,088,0004,094,358,0003,634,527,5243,634,527,52488.888.8
Izvori finansiranja za glavu 6.8
01Opšti prihodi i primanja budžeta4,820,237,0003,767,407,0003,409,512,3453,409,512,34590.590.5
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika298,847,000299,647,000210,850,431210,850,43170.470.4
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina4,00027,304,00014,164,74814,164,74851.951.9
1603Rad sudova5,119,088,0004,094,358,0003,634,527,5243,634,527,52488.888.8
330Sudovi5,119,088,0004,094,358,0003,634,527,5243,634,527,52488.888.8
0017Sprovođenje sudskih postupaka Privrednih sudova3,742,701,0002,704,471,0002,281,491,5192,281,491,51984.484.4
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)627,033,000668,466,000598,576,926598,576,92689.589.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca94,998,000101,635,00090,684,40590,684,40589.289.2
413Naknade u naturi467,000467,000386,438386,43882.782.7
414Socijalna davanja zaposlenima301,0005,301,0004,142,4054,142,40578.178.1
415Naknade troškova za zaposlene6,500,0007,500,0006,007,5416,007,54180.180.1
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,901,0005,501,0003,262,3593,262,35959.359.3
421Stalni troškovi120,000,000128,000,000113,334,248113,334,24888.588.5
422Troškovi putovanja8,001,0008,001,0006,756,0646,756,06484.484.4
423Usluge po ugovoru74,500,00074,070,00055,269,40955,269,40974.674.6
426Materijal68,500,00067,503,24854,090,27054,090,27080.180.1
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate1,500,0001,500,000506,634506,63433.833.8
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova1,739,000,0001,566,526,7521,327,981,9751,327,981,97584.884.8
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa1,000,000,00070,000,00020,492,84620,492,84629.329.3
Administrativna podrška sprovođenju sudskih postupaka Privrednih1,376,387,0001,389,887,0001,353,036,0041,353,036,00497.397.3
0018
sudova
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)1,062,031,0001,062,031,0001,052,429,7881,052,429,78899.199.1
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca160,902,000160,902,000159,445,883159,445,88399.199.1
413Naknade u naturi3,400,0003,400,0002,289,0602,289,06067.367.3
414Socijalna davanja zaposlenima87,688,000100,388,00087,068,32787,068,32786.786.7
415Naknade troškova za zaposlene25,500,00025,500,00024,305,66624,305,66695.395.3
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi15,866,00015,866,00011,746,25011,746,25074.074.0
423Usluge po ugovoru800,000500,000500,00062.562.5
425Tekuće popravke i održavanje10,000,00010,000,0008,624,1838,624,18386.286.2
511Zgrade i građevinski objekti3,000,0003,000,0001,285,1781,285,17842.842.8
512Mašine i oprema8,000,0008,000,0005,341,6695,341,66966.866.8
6.9PREKRŠAJNI SUDOVI7,132,986,0007,663,693,3187,414,847,4137,414,847,41396.896.8
Izvori finansiranja za glavu 6.9
01Opšti prihodi i primanja budžeta6,478,997,0006,915,993,0006,858,664,4866,858,664,48699.299.2
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika653,985,000654,785,000486,494,894486,494,89474.374.3
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina4,00092,915,31869,688,03369,688,03375.075.0
1603Rad sudova7,132,986,0007,663,693,3187,414,847,4137,414,847,41396.896.8
330Sudovi7,132,986,0007,663,693,3187,414,847,4137,414,847,41396.896.8
0019Sprovođenje sudskih postupaka Prekršajnih sudova3,981,710,0004,455,372,4814,250,842,0754,250,842,07595.495.4
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)1,323,788,0001,426,666,0001,284,462,2211,284,462,22190.090.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca200,554,000216,472,000194,613,959194,613,95989.989.9
413Naknade u naturi2,201,0002,201,0001,436,0731,436,07365.265.2
414Socijalna davanja zaposlenima1,001,00012,001,00011,797,33611,797,33698.398.3
415Naknade troškova za zaposlene25,964,00029,464,00028,340,20328,340,20396.296.2
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi3,501,00015,212,31814,913,91814,913,91898.098.0
421Stalni troškovi440,000,000408,170,750386,458,532386,458,53294.794.7
422Troškovi putovanja7,001,0006,313,0494,031,5204,031,52063.963.9
423Usluge po ugovoru900,000,000798,240,399792,480,595792,480,59599.399.3
426Materijal102,700,00088,273,71882,477,24582,477,24593.493.4
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate2,000,0001,491,117544,156544,15636.536.5
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova970,000,0001,447,867,1291,446,401,9121,446,401,91299.999.9
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa3,000,0003,000,0002,884,4042,884,40496.196.1
Administrativna podrška sprovođenju sudskih postupaka Prekršajnih3,151,276,0003,208,320,8373,164,005,3383,164,005,33898.698.6
0020
sudova
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)2,422,301,0002,437,301,0002,424,491,4722,424,491,47299.599.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca366,982,000369,482,000367,368,335367,368,33599.499.4
413Naknade u naturi7,300,0007,300,0005,453,9805,453,98074.774.7
414Socijalna davanja zaposlenima192,001,000233,701,000220,780,688220,780,68894.594.5
415Naknade troškova za zaposlene86,000,00086,700,00084,924,39584,924,39598.098.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi50,192,00050,192,00038,307,10038,307,10076.376.3
423Usluge po ugovoru800,000528,704528,70466.166.1
425Tekuće popravke i održavanje13,500,00012,024,26611,616,87911,616,87996.696.6
511Zgrade i građevinski objekti3,000,0001,500,0001,499,3021,499,302100.0100.0
512Mašine i oprema10,000,0009,320,5719,034,4849,034,48496.996.9
7VISOKI SAVET TUŽILAŠTVA184,354,000186,854,000179,695,006179,695,00696.296.2
Izvori finansiranja za razdeo 7
01Opšti prihodi i primanja budžeta184,354,000186,854,000179,695,006179,695,00696.296.2
1602Uređenje i upravljanje u sistemu pravosuđa184,354,000186,854,000179,695,006179,695,00696.296.2
330Sudovi184,354,000186,854,000179,695,006179,695,00696.296.2
0003Rad veća Visokog saveta tužilaštva10,000,0009,704,0009,703,2259,703,225100.0100.0
423Usluge po ugovoru10,000,0009,704,0009,703,2259,703,225100.0100.0
0004Rad administrativne kancelarije Visokog saveta tužilaštva174,354,000177,150,000169,991,781169,991,78196.096.0
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)118,881,000120,481,000119,941,787119,941,78799.699.6
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca17,632,00017,982,00017,869,28917,869,28999.499.4
413Naknade u naturi260,000260,000259,350259,35099.899.8
414Socijalna davanja zaposlenima1,321,0002,026,0002,010,9192,010,91999.399.3
415Naknade troškova za zaposlene3,870,0005,901,0005,800,9515,800,95198.398.3
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi200,000215,000211,268211,26898.398.3
421Stalni troškovi1,950,0001,935,0001,920,1701,920,17099.299.2
422Troškovi putovanja9,500,0009,500,0008,093,1008,093,10085.285.2
423Usluge po ugovoru6,800,0006,150,0006,099,8796,099,87999.299.2
424Specijalizovane usluge1,000,0001,000,000990,700990,70099.199.1
425Tekuće popravke i održavanje432,000432,000349,013349,01380.880.8
426Materijal2,400,0002,160,0002,109,8672,109,86797.797.7
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate100,000100,00098,14698,14698.198.1
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova6,800,0006,120,0001,531,1281,531,12825.025.0
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa508,000458,000352,261352,26176.976.9
512Mašine i oprema1,900,0001,710,0001,697,4701,697,47099.399.3
515Nematerijalna imovina800,000720,000656,483656,48391.291.2
8JAVNA TUŽILAŠTVA11,159,059,00011,400,435,00011,265,184,51911,265,184,51998.898.8
Izvori finansiranja za razdeo 8
01Opšti prihodi i primanja budžeta10,962,746,00011,174,658,00011,051,744,50311,051,744,50398.998.9
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika196,313,000201,537,000192,280,765192,280,76595.495.4
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina24,240,00021,159,25221,159,25287.387.3
8.0JAVNA TUŽILAŠTVA11,607,00011,607,00011,077,09011,077,09095.495.4
Izvori finansiranja za glavu 8.0
01Opšti prihodi i primanja budžeta11,607,00011,607,00011,077,09011,077,09095.495.4
← Pomerite tabelu levo/desno za više detalja →
TabelaStrana 16

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
1604Rad tužilaštva11,607,00011,607,00011,077,09011,077,09095.495.4
330Sudovi11,607,00011,607,00011,077,09011,077,09095.495.4
0002Tehnička podrška radu tužilaštva11,607,00011,607,00011,077,09011,077,09095.495.4
421Stalni troškovi7,900,0007,900,0007,371,0907,371,09093.393.3
423Usluge po ugovoru3,706,0003,706,0003,706,0003,706,000100.0100.0
424Specijalizovane usluge1,0001,000
8.1VRHOVNO JAVNO TUŽILAŠTVO185,841,000187,349,000183,500,708183,500,70897.997.9
Izvori finansiranja za glavu 8.1
01Opšti prihodi i primanja budžeta184,628,000184,712,000180,876,846180,876,84697.997.9
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika1,213,0002,637,0002,623,8622,623,86299.599.5
1604Rad tužilaštva185,841,000187,349,000183,500,708183,500,70897.997.9
330Sudovi185,841,000187,349,000183,500,708183,500,70897.997.9
0003Sprovođenje tužilačkih aktivnosti Vrhovnog javnog tužilaštva17,228,00016,712,00013,823,79813,823,79882.782.7
421Stalni troškovi3,808,0003,808,0003,672,0473,672,04796.496.4
422Troškovi putovanja2,502,0002,502,0001,258,1281,258,12850.350.3
423Usluge po ugovoru3,551,0003,551,0003,490,8103,490,81098.398.3
424Specijalizovane usluge805,000805,000644,589644,58980.180.1
425Tekuće popravke i održavanje600,000600,000294,678294,67849.149.1
426Materijal2,903,0002,903,0002,897,3912,897,39199.899.8
462Dotacije međunarodnim organizacijama501,000501,000234,935234,93546.946.9
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate350,000350,000153,735153,73543.943.9
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova200,000200,00064,66164,66132.332.3
512Mašine i oprema1,808,0001,292,0001,112,8241,112,82486.186.1
515Nematerijalna imovina200,000200,000
0004Administrativna podrška radu Vrhovnog javnog tužilaštva168,613,000170,637,000169,676,911169,676,91199.499.4
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)132,873,000132,873,000132,377,201132,377,20199.699.6
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca19,926,00020,526,00020,330,39320,330,39399.099.0
413Naknade u naturi200,000200,000168,000168,00084.084.0
414Socijalna davanja zaposlenima2,414,0004,046,0004,028,7064,028,70699.699.6
415Naknade troškova za zaposlene12,000,00011,792,00011,783,71811,783,71899.999.9
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,000,0001,000,000988,893988,89398.998.9
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa200,000200,000
8.2JAVNO TUŽILAŠTVO ZA RATNE ZLOČINE254,184,000253,104,000230,435,453230,435,45391.091.0
Izvori finansiranja za glavu 8.2
01Opšti prihodi i primanja budžeta254,184,000253,104,000230,435,453230,435,45391.091.0
1604Rad tužilaštva254,184,000253,104,000230,435,453230,435,45391.091.0
330Sudovi254,184,000253,104,000230,435,453230,435,45391.091.0
Sprovođenje tužilačkih aktivnosti Javnog tužilaštva za ratne18,346,00017,194,00012,378,01412,378,01472.072.0
0005
zločine
421Stalni troškovi5,000,0004,950,0004,196,8194,196,81984.884.8
422Troškovi putovanja1,600,0001,100,000302,814302,81427.527.5
423Usluge po ugovoru5,484,0005,484,0004,517,3964,517,39682.482.4
424Specijalizovane usluge600,000600,000579,200579,20096.596.5
425Tekuće popravke i održavanje400,000400,000146,900146,90036.736.7
426Materijal4,500,0003,898,0002,354,5272,354,52760.460.4
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate60,00060,00034,24634,24657.157.1
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova1,0001,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa1,0001,000
512Mašine i oprema700,000700,000246,112246,11235.235.2
0006Administrativna podrška radu Javnog tužilaštva za ratne zločine235,838,000235,910,000218,057,440218,057,44092.492.4
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)195,505,000195,505,000182,448,706182,448,70693.393.3
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca35,231,00035,231,00032,811,79532,811,79593.193.1
413Naknade u naturi500,000500,000440,107440,10788.088.0
414Socijalna davanja zaposlenima2,600,0002,340,000301,554301,55412.912.9
415Naknade troškova za zaposlene1,200,0001,200,000959,858959,85880.080.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi801,000801,000762,442762,44295.295.2
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa1,000333,000332,979332,979100.0100.0
8.3JAVNO TUŽILAŠTVO ZA ORGANIZOVANI KRIMINAL549,775,000546,583,000525,619,735525,619,73596.296.2
Izvori finansiranja za glavu 8.3
01Opšti prihodi i primanja budžeta549,775,000546,583,000525,619,735525,619,73596.296.2
1604Rad tužilaštva549,775,000546,583,000525,619,735525,619,73596.296.2
330Sudovi549,775,000546,583,000525,619,735525,619,73596.296.2
Sprovođenje tužilačkih aktivnosti Javnog tužilaštva za organizovani54,224,00051,032,00046,454,61446,454,61491.091.0
0007
kriminal
421Stalni troškovi6,623,0006,623,0006,063,9896,063,98991.691.6
422Troškovi putovanja2,000,0001,815,000207,767207,76711.411.4
423Usluge po ugovoru37,501,00036,310,00035,010,25635,010,25696.496.4
424Specijalizovane usluge1,600,0001,000
425Tekuće popravke i održavanje850,000750,000557,685557,68574.474.4
426Materijal5,199,0005,172,0004,532,7724,532,77287.687.6
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate100,00080,00019,94619,94624.924.9
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova1,0001,000
512Mašine i oprema350,000280,00062,19962,19922.222.2
Administrativna podrška radu Javnog tužilaštva za organizovani495,551,000495,551,000479,165,121479,165,12196.796.7
0008
kriminal
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)415,076,000413,576,000401,955,974401,955,97497.297.2
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca71,320,00072,820,00071,583,23971,583,23998.398.3
413Naknade u naturi500,000500,000349,160349,16069.869.8
414Socijalna davanja zaposlenima2,850,0002,850,000722,789722,78925.425.4
415Naknade troškova za zaposlene3,300,0003,300,0002,738,6472,738,64783.083.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi2,504,0002,504,0001,815,3131,815,31372.572.5
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa1,0001,000
8.4APELACIONA JAVNA TUŽILAŠTVA453,128,000513,828,000497,804,559497,804,55996.996.9
Izvori finansiranja za glavu 8.4
01Opšti prihodi i primanja budžeta444,128,000503,628,000489,336,784489,336,78497.297.2
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika9,000,0009,000,0007,792,7757,792,77586.686.6
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina1,200,000675,000675,00056.256.2
1604Rad tužilaštva453,128,000513,828,000497,804,559497,804,55996.996.9
330Sudovi453,128,000513,828,000497,804,559497,804,55996.996.9
0009Sprovođenje tužilačkih aktivnosti Apelacionih javnih tužilaštava284,091,000339,491,000329,675,153329,675,15397.197.1
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)198,206,000246,106,000244,793,263244,793,26399.599.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca29,929,00037,429,00036,912,02236,912,02298.698.6
413Naknade u naturi50,00050,00021,00021,00042.042.0
414Socijalna davanja zaposlenima2,500,0002,500,0002,407,5152,407,51596.396.3
415Naknade troškova za zaposlene9,496,0009,672,0009,610,9289,610,92899.499.4
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi3,300,0003,124,0003,115,7513,115,75199.799.7
421Stalni troškovi22,960,00022,960,00020,239,25620,239,25688.288.2
422Troškovi putovanja1,550,0001,550,000965,421965,42162.362.3
423Usluge po ugovoru7,200,0007,200,0005,036,8355,036,83570.070.0
426Materijal7,900,0007,900,0006,087,9536,087,95377.177.1
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate600,000600,000288,561288,56148.148.1
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova200,000200,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa200,000200,000196,648196,64898.398.3
0010Administrativna podrška radu Apelacionih javnih tužilaštava169,037,000174,337,000168,129,406168,129,40696.496.4
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)129,118,000132,618,000131,136,557131,136,55798.998.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca19,562,00020,162,00019,867,18919,867,18998.598.5
413Naknade u naturi907,000907,000565,656565,65662.462.4
414Socijalna davanja zaposlenima10,700,00011,900,0009,314,3359,314,33578.378.3
415Naknade troškova za zaposlene5,000,0005,000,0003,664,0503,664,05073.373.3
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,500,0001,500,0001,396,2461,396,24693.193.1
425Tekuće popravke i održavanje1,300,0001,300,0001,258,4821,258,48296.896.8
512Mašine i oprema950,000950,000926,891926,89197.697.6
8.5VIŠA JAVNA TUŽILAŠTVA3,568,973,0003,602,173,0003,569,163,3883,569,163,38899.199.1
Izvori finansiranja za glavu 8.5
01Opšti prihodi i primanja budžeta3,507,373,0003,533,573,0003,505,710,1243,505,710,12499.299.2
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika61,600,00061,600,00057,437,24257,437,24293.293.2
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina7,000,0006,016,0226,016,02285.985.9
1604Rad tužilaštva3,568,973,0003,602,173,0003,569,163,3883,569,163,38899.199.1
330Sudovi3,568,973,0003,602,173,0003,569,163,3883,569,163,38899.199.1
0011Sprovođenje tužilačkih aktivnosti Viših javnih tužilaštava2,511,104,0002,475,704,0002,454,965,1862,454,965,18699.299.2
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)1,171,805,0001,141,305,0001,136,207,4121,136,207,41299.699.6
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca177,513,000172,613,000172,010,863172,010,86399.799.7
413Naknade u naturi500,000500,000330,000330,00066.066.0
414Socijalna davanja zaposlenima7,000,0006,300,0005,967,7985,967,79894.794.7
415Naknade troškova za zaposlene14,375,00015,925,00014,703,61014,703,61092.392.3
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi8,500,0007,650,0007,080,3147,080,31492.692.6
421Stalni troškovi90,000,00083,785,40082,049,01182,049,01197.997.9
422Troškovi putovanja12,400,0008,905,9007,916,7327,916,73288.988.9
423Usluge po ugovoru967,068,000965,424,000964,937,930964,937,93099.999.9
426Materijal46,343,00039,846,90038,478,72738,478,72796.696.6
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate2,100,0001,443,0001,032,7791,032,77971.671.6
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova12,000,00030,505,80023,424,88423,424,88476.876.8
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa1,500,0001,500,000825,125825,12555.055.0
0012Administrativna podrška radu Viših javnih tužilaštava1,057,869,0001,126,469,0001,114,198,2021,114,198,20298.998.9
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)821,435,000871,135,000870,745,437870,745,437100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca124,448,000132,048,000131,921,621131,921,62199.999.9
← Pomerite tabelu levo/desno za više detalja →
TabelaStrana 17

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
413Naknade u naturi2,400,0002,700,0001,801,7741,801,77466.766.7
414Socijalna davanja zaposlenima63,660,00070,660,00065,594,57365,594,57392.892.8
415Naknade troškova za zaposlene23,800,00025,300,00024,399,33124,399,33196.496.4
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi6,126,0008,626,0007,804,2617,804,26190.590.5
425Tekuće popravke i održavanje5,500,0005,500,0005,169,4715,169,47194.094.0
512Mašine i oprema10,500,00010,500,0006,761,7346,761,73464.464.4
8.6OSNOVNA JAVNA TUŽILAŠTVA6,135,551,0006,285,791,0006,247,583,5856,247,583,58599.499.4
Izvori finansiranja za glavu 8.6
01Opšti prihodi i primanja budžeta6,011,051,0006,141,451,0006,108,688,4696,108,688,46999.599.5
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika124,500,000128,300,000124,426,885124,426,88597.097.0
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina16,040,00014,468,23114,468,23190.290.2
1604Rad tužilaštva6,135,551,0006,285,791,0006,247,583,5856,247,583,58599.499.4
330Sudovi6,135,551,0006,285,791,0006,247,583,5856,247,583,58599.499.4
0013Sprovođenje tužilačkih aktivnosti Osnovnih javnih tužilaštava4,052,962,0004,070,862,0004,055,213,7404,055,213,74099.699.6
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)1,616,251,0001,631,751,0001,630,147,9021,630,147,90299.999.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca244,913,000247,313,000246,950,255246,950,25599.999.9
413Naknade u naturi1,495,0001,495,000909,000909,00060.860.8
414Socijalna davanja zaposlenima8,000,0007,200,0006,533,8966,533,89690.790.7
415Naknade troškova za zaposlene23,198,00025,178,00022,056,86122,056,86187.687.6
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi11,800,00010,620,0008,343,1678,343,16778.678.6
421Stalni troškovi166,999,000153,065,977151,279,106151,279,10698.898.8
422Troškovi putovanja13,000,0009,301,7458,421,4218,421,42190.590.5
423Usluge po ugovoru1,755,884,0001,746,102,1291,743,981,5041,743,981,50499.999.9
426Materijal87,522,00075,085,48374,029,83374,029,83398.698.6
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate2,700,0001,354,0001,163,2291,163,22985.985.9
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova120,000,000161,195,666160,831,246160,831,24699.899.8
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa1,200,0001,200,000566,318566,31847.247.2
0014Administrativna podrška radu Osnovnih javnih tužilaštava2,082,589,0002,214,929,0002,192,369,8452,192,369,84599.099.0
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)1,631,747,0001,706,747,0001,695,640,7791,695,640,77999.399.3
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca247,240,000258,740,000256,949,425256,949,42599.399.3
413Naknade u naturi4,150,0004,150,0002,724,4282,724,42865.665.6
414Socijalna davanja zaposlenima121,001,000143,041,000139,171,868139,171,86897.397.3
415Naknade troškova za zaposlene56,950,00060,950,00059,469,14359,469,14397.697.6
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,00016,001,00014,911,63114,911,63193.293.2
423Usluge po ugovoru300,000130,000130,00043.343.3
425Tekuće popravke i održavanje12,500,00012,500,00011,790,81711,790,81794.394.3
511Zgrade i građevinski objekti3,500,0003,455,8323,455,83298.798.7
512Mašine i oprema9,000,0009,000,0008,125,9228,125,92290.390.3
9DRŽAVNO PRAVOBRANILAŠTVO2,150,245,0002,052,096,0001,224,004,7601,224,004,76059.659.6
Izvori finansiranja za razdeo 9
01Opšti prihodi i primanja budžeta2,150,245,0002,052,096,0001,224,004,7601,224,004,76059.659.6
0606Podrška radu organa javne uprave1,473,745,0001,425,582,000956,178,141956,178,14167.167.1
330Sudovi1,473,745,0001,425,582,000956,178,141956,178,14167.167.1
Pravna zaštita imovine i zastupanje interesa Republike Srbije pred13,000,00013,500,0003,923,8053,923,80529.129.1
0004
domaćim sudovima
422Troškovi putovanja3,000,0003,500,0003,191,9503,191,95091.291.2
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa10,000,00010,000,000731,855731,8557.37.3
Pravna zaštita imovine i zastupanje interesa Republike Srbije pred824,000,000755,837,000335,805,548335,805,54844.444.4
0005
međunarodnim sudovima
423Usluge po ugovoru824,000,000755,837,000335,805,548335,805,54844.444.4
0006Administracija i upravljanje i rad pisarnice636,745,000656,245,000616,448,788616,448,78893.993.9
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)406,753,000426,753,000421,534,289421,534,28998.898.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca61,624,00064,624,00063,872,26163,872,26198.898.8
413Naknade u naturi500,000500,000360,000360,00072.072.0
414Socijalna davanja zaposlenima2,671,0004,071,0003,830,2703,830,27094.194.1
415Naknade troškova za zaposlene9,190,0009,190,0007,280,1887,280,18879.279.2
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi3,300,0003,450,0003,402,3933,402,39398.698.6
421Stalni troškovi40,000,00040,000,00037,297,70637,297,70693.293.2
423Usluge po ugovoru37,906,00036,506,00029,745,37929,745,37981.581.5
424Specijalizovane usluge2,400,0002,400,0001,419,2111,419,21159.159.1
425Tekuće popravke i održavanje24,000,00023,500,00022,281,78522,281,78594.894.8
426Materijal30,800,00027,800,00022,201,58522,201,58579.979.9
511Zgrade i građevinski objekti1,0001,000
512Mašine i oprema12,000,00012,000,0003,223,7203,223,72026.926.9
515Nematerijalna imovina5,600,0005,450,000
1001Unapređenje i zaštita ljudskih i manjinskih prava i sloboda676,500,000626,514,000267,826,620267,826,62042.742.7
330Sudovi676,500,000626,514,000267,826,620267,826,62042.742.7
0039Zaštita ljudskih i manjinskih prava pred stranim sudovima676,500,000626,514,000267,826,620267,826,62042.742.7
422Troškovi putovanja3,000,0003,000,0002,243,6752,243,67574.874.8
423Usluge po ugovoru3,500,0003,500,0003,249,8023,249,80292.992.9
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova670,000,000620,014,000262,333,143262,333,14342.342.3
10ZAŠTITNIK GRAĐANA278,793,000277,289,000252,272,719252,272,71991.091.0
Izvori finansiranja za razdeo 10
01Opšti prihodi i primanja budžeta278,793,000277,289,000252,272,719252,272,71991.091.0
1001Unapređenje i zaštita ljudskih i manjinskih prava i sloboda278,793,000277,289,000252,272,719252,272,71991.091.0
133Ostale opšte usluge278,793,000277,289,000252,272,719252,272,71991.091.0
0009Kontrola zakonitosti postupanja organa javne uprave274,693,000274,552,653250,261,063250,261,06391.291.2
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)205,042,000199,790,000181,483,230181,483,23090.890.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca29,930,00029,930,00027,059,32927,059,32990.490.4
413Naknade u naturi400,000400,000399,840399,840100.0100.0
414Socijalna davanja zaposlenima2,636,0002,636,0001,713,1281,713,12865.065.0
415Naknade troškova za zaposlene1,600,0001,600,0001,511,1321,511,13294.494.4
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,300,0001,300,0001,134,0231,134,02387.287.2
421Stalni troškovi6,725,0006,707,0006,135,8686,135,86891.591.5
422Troškovi putovanja3,075,0003,475,0003,164,5693,164,56991.191.1
423Usluge po ugovoru11,261,00014,941,00014,341,18714,341,18796.096.0
424Specijalizovane usluge900,000509,700509,700509,700100.0100.0
425Tekuće popravke i održavanje1,099,0001,826,0001,701,4161,701,41693.293.2
426Materijal7,520,0006,160,0005,832,5705,832,57094.794.7
462Dotacije međunarodnim organizacijama1,620,0001,569,0001,568,0311,568,03199.999.9
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate100,000
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova1,573,0001,571,0891,571,08999.999.9
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa285,000971,953971,953971,953100.0100.0
512Mašine i oprema1,200,0001,164,0001,164,0001,164,000100.0100.0
Sprovođenje Opcionog protokola uz Konvenciju protiv torture i drugih4,100,0002,736,3472,011,6562,011,65673.573.5
0010
surovih, neljudskih ili ponižavajućih kazni ili postupaka (NPM)
422Troškovi putovanja1,900,0001,056,347737,198737,19869.869.8
423Usluge po ugovoru2,000,0001,600,0001,227,8961,227,89676.776.7
512Mašine i oprema200,00080,00046,56346,56358.258.2
POVERENIK ZA INFORMACIJE OD JAVNOG ZNAČAJA I ZAŠTITU
11PODATAKA O LIČNOSTI446,504,000453,602,000452,219,125452,219,12599.799.7
Izvori finansiranja za razdeo 11
01Opšti prihodi i primanja budžeta446,504,000453,602,000452,219,125452,219,12599.799.7
1001Unapređenje i zaštita ljudskih i manjinskih prava i sloboda446,504,000453,602,000452,219,125452,219,12599.799.7
160Opšte javne usluge neklasifikovane na drugom mestu446,504,000453,602,000452,219,125452,219,12599.799.7
0011Dostupnost informacija od javnog značaja i zaštita podataka o446,504,000453,602,000452,219,125452,219,12599.799.7
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)332,932,000333,282,000333,172,522333,172,522100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca50,440,00050,490,00050,475,63850,475,638100.0100.0
413Naknade u naturi600,000600,000593,900593,90099.099.0
414Socijalna davanja zaposlenima2,576,0002,526,0002,452,4542,452,45497.197.1
415Naknade troškova za zaposlene3,200,0003,100,0003,094,7403,094,74099.899.8
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi3,000,0002,750,0002,726,1992,726,19999.199.1
421Stalni troškovi9,100,00010,509,00010,004,39610,004,39695.295.2
422Troškovi putovanja3,000,0005,100,0004,982,3934,982,39397.797.7
423Usluge po ugovoru23,705,00021,945,45921,936,09221,936,092100.0100.0
424Specijalizovane usluge1,0001,000
425Tekuće popravke i održavanje2,200,0002,200,0002,197,8272,197,82799.999.9
426Materijal5,200,0004,499,6254,427,2864,427,28698.498.4
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate1,550,0004,050,0004,043,5524,043,55299.899.8
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova6,515,2486,099,4156,099,41593.693.6
512Mašine i oprema6,000,0003,183,6683,165,5083,165,50899.499.4
515Nematerijalna imovina3,000,0002,850,0002,847,2042,847,20499.999.9
12POVERENIK ZA ZAŠTITU RAVNOPRAVNOSTI152,543,000180,828,154173,996,947173,996,94796.296.2
Izvori finansiranja za razdeo 12
01Opšti prihodi i primanja budžeta149,943,000153,194,000146,452,089146,452,08995.695.6
05Donacije od inostranih zemalja1,168,2481,168,1681,168,168100.0100.0
06Donacije od međunarodnih organizacija2,600,00021,346,93721,258,04021,258,04099.699.6
15Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih godina5,118,9685,118,6495,118,649100.0100.0
1001Unapređenje i zaštita ljudskih i manjinskih prava i sloboda152,543,000180,828,154173,996,947173,996,94796.296.2
160Opšte javne usluge neklasifikovane na drugom mestu152,543,000180,828,154173,996,947173,996,94796.296.2
0012Delotvorno suzbijanje i zaštita od diskriminacije147,537,000151,956,248145,593,291145,593,29195.895.8
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)102,827,000107,027,000106,237,732106,237,73299.399.3
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca15,579,00016,229,00016,097,07316,097,07399.299.2
413Naknade u naturi100,000220,000208,000208,00094.594.5
414Socijalna davanja zaposlenima1,010,0001,990,0001,951,2941,951,29498.198.1
415Naknade troškova za zaposlene3,000,0002,700,0002,290,3222,290,32284.884.8
← Pomerite tabelu levo/desno za više detalja →
TabelaStrana 18

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi400,000360,000
421Stalni troškovi3,324,0003,254,0002,724,3102,724,31083.783.7
422Troškovi putovanja1,560,0001,960,0001,600,5501,600,55081.781.7
423Usluge po ugovoru11,126,0009,595,2487,332,5367,332,53676.476.4
424Specijalizovane usluge427,000427,000342,514342,51480.280.2
425Tekuće popravke i održavanje1,580,0001,460,000799,918799,91854.854.8
426Materijal4,844,0004,744,0004,208,0844,208,08488.788.7
462Dotacije međunarodnim organizacijama200,000200,000177,104177,10488.688.6
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate100,000100,00024,54024,54024.524.5
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova100,000420,000403,875403,87596.296.2
512Mašine i oprema400,000400,000331,440331,44082.982.9
515Nematerijalna imovina960,000870,000864,000864,00099.399.3
4003Simulacija suđenja MOOT COURT587,000587,000577,147577,14798.398.3
423Usluge po ugovoru587,000587,000577,147577,14798.398.3
4005Ravnopravno do cilja308,000308,000259,260259,26084.284.2
423Usluge po ugovoru308,000308,000259,260259,26084.284.2
4006Ne ceni knjigu po koricama - Živa biblioteka u Srbiji250,000250,000
423Usluge po ugovoru250,000250,000
4009Panel mladih500,000500,000499,200499,20099.899.8
423Usluge po ugovoru500,000500,000499,200499,20099.899.8
4013Most razumevanja311,000311,000242,559242,55978.078.0
423Usluge po ugovoru311,000311,000242,559242,55978.078.0
4014Vidljivost unapređuje ravnopravnost450,000450,000448,800448,80099.799.7
423Usluge po ugovoru450,000450,000448,800448,80099.799.7
Unapređenje ravnopravnosti u oblasti rada i zapošljavanja - zajednička2,600,0003,852,3003,851,7883,851,788100.0100.0
4015
inicijativa za ravnopravnost na radnom mestu
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)509,823509,823509,823100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca77,74977,23877,23899.399.3
422Troškovi putovanja190,000207,627207,626207,626100.0100.0
423Usluge po ugovoru2,410,0002,776,1552,776,1552,776,155100.0100.0
512Mašine i oprema280,945280,945280,945100.0100.0
4016TEMPUS - Mladi za ravnopravnost6,070,1066,066,7666,066,76699.999.9
423Usluge po ugovoru5,440,0895,436,7815,436,78199.999.9
465Ostale dotacije i transferi630,016629,985629,985100.0100.0
Osnaživanje žena u ruralnim područjima Srbije za prepoznavanje i16,543,50016,458,13616,458,13699.599.5
4017
reagovanje na diskriminaciju i nasilje
422Troškovi putovanja38,64038,61938,61999.999.9
423Usluge po ugovoru12,093,26012,007,91712,007,91799.399.3
481Dotacije nevladinim organizacijama4,411,6004,411,6004,411,600100.0100.0
13DRŽAVNA REVIZORSKA INSTITUCIJA1,241,716,0001,245,942,0001,239,364,4401,239,364,44099.599.5
Izvori finansiranja za razdeo 13
01Opšti prihodi i primanja budžeta1,241,716,0001,245,942,0001,239,364,4401,239,364,44099.599.5
2304Revizija javnih sredstava1,241,716,0001,245,942,0001,239,364,4401,239,364,44099.599.5
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni poslovi i1,241,716,0001,245,942,0001,239,364,4401,239,364,44099.599.5
110
spoljni poslovi
0001Sprovođenje postupaka revizije1,241,716,0001,245,942,0001,239,364,4401,239,364,44099.599.5
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)998,362,0001,005,536,0001,005,271,2001,005,271,200100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca152,267,000152,447,000152,302,618152,302,61899.999.9
413Naknade u naturi1,0001,000
414Socijalna davanja zaposlenima9,601,00010,161,00010,036,06510,036,06598.898.8
415Naknade troškova za zaposlene12,104,00010,904,0009,675,5629,675,56288.788.7
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi7,550,0008,010,0007,805,9647,805,96497.597.5
421Stalni troškovi24,981,00025,981,00025,601,95125,601,95198.598.5
422Troškovi putovanja8,063,0006,944,0006,614,7206,614,72095.395.3
423Usluge po ugovoru6,150,0004,816,0004,126,2604,126,26085.785.7
424Specijalizovane usluge662,000662,000402,100402,10060.760.7
425Tekuće popravke i održavanje4,100,0003,571,0002,635,9822,635,98273.873.8
426Materijal10,496,0009,247,0008,237,9838,237,98389.189.1
462Dotacije međunarodnim organizacijama150,000150,000120,920120,92080.680.6
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate1,450,000750,000598,737598,73779.879.8
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova150,000150,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa1,000984,000982,572982,57299.999.9
511Zgrade i građevinski objekti1,0001,000
512Mašine i oprema4,427,0004,427,0003,787,2003,787,20085.585.5
515Nematerijalna imovina1,200,0001,200,0001,164,6051,164,60597.197.1
14FISKALNI SAVET68,605,00067,184,00065,652,00465,652,00497.797.7
Izvori finansiranja za razdeo 14
01Opšti prihodi i primanja budžeta68,605,00067,184,00065,652,00465,652,00497.797.7
2305Praćenje i predlaganje mera za veću fiskalnu odgovornost68,605,00067,184,00065,652,00465,652,00497.797.7
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni poslovi i68,605,00067,184,00065,652,00465,652,00497.797.7
110
spoljni poslovi
0001Stručna analiza fiskalne politike68,605,00067,184,00065,652,00465,652,00497.797.7
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)37,789,00037,189,00036,870,60336,870,60399.199.1
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca5,726,0005,596,0005,585,8965,585,89699.899.8
413Naknade u naturi30,00030,00021,00021,00070.070.0
414Socijalna davanja zaposlenima435,000392,000000.00.0
415Naknade troškova za zaposlene506,000506,000483,032483,03295.595.5
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,0001,000
421Stalni troškovi1,823,0001,472,0001,212,8261,212,82682.482.4
422Troškovi putovanja1,000,000900,000648,112648,11272.072.0
423Usluge po ugovoru20,027,00020,188,00019,982,10419,982,10499.099.0
424Specijalizovane usluge10,0001,000
425Tekuće popravke i održavanje45,0001,000
426Materijal641,000116,00073,84373,84363.763.7
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova1,0001,000
512Mašine i oprema521,000790,000774,588774,58898.098.0
515Nematerijalna imovina50,0001,000
15MINISTARSTVO UNUTRAŠNjIH POSLOVA131,411,949,000138,394,419,535137,624,828,977137,624,828,97799.499.4
Izvori finansiranja za razdeo 15
01Opšti prihodi i primanja budžeta131,126,732,000137,778,739,000137,430,527,628137,430,527,62899.799.7
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika90,349,00090,349,00051,074,77251,074,77256.556.5
05Donacije od inostranih zemalja1,700,000105,658,07497,628,37797,628,37792.492.4
07Transferi od drugih nivoa vlasti400,000
08Dobrovoljni transferi od fizičkih i pravnih lica117,790,289599,589599,5890.50.5
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina44,500,00033,954,23133,954,23176.376.3
15Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih godina1,268,2171,268,2171,268,217100.0100.0
17Neutrošena sredstva transfera od drugih nivoa vlasti9,776,1649,776,1649,776,164100.0100.0
56Finansijska pomoć EU193,168,000245,938,792
15.0MINISTARSTVO UNUTRAŠNjIH POSLOVA130,610,379,000137,503,586,396136,785,192,250136,785,192,25099.599.5
Izvori finansiranja za glavu 15.0
01Opšti prihodi i primanja budžeta130,417,211,000137,029,683,000136,682,352,335136,682,352,33599.799.7
05Donacije od inostranih zemalja98,729,93491,195,94691,195,94692.492.4
07Transferi od drugih nivoa vlasti400,000
08Dobrovoljni transferi od fizičkih i pravnih lica117,790,289599,589599,5890.50.5
15Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih godina1,268,2171,268,2171,268,217100.0100.0
17Neutrošena sredstva transfera od drugih nivoa vlasti9,776,1649,776,1649,776,164100.0100.0
56Finansijska pomoć EU193,168,000245,938,792
1407Upravljanje rizicima i vanrednim situacijama9,820,451,00010,191,726,6499,985,877,3409,985,877,34098.098.0
310Usluge policije9,820,451,00010,191,726,6499,985,877,3409,985,877,34098.098.0
0003Upravljanje u vanrednim situacijama9,341,180,0009,655,120,0009,654,972,3079,654,972,307100.0100.0
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)7,511,385,0007,751,454,0007,751,421,3467,751,421,346100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,656,851,0001,701,022,0001,701,021,0201,701,021,020100.0100.0
415Naknade troškova za zaposlene172,944,000202,644,000202,529,941202,529,94199.999.9
IPA - Sigurnije prekogranično područje kroz unapređeno reagovanje u182,204,000190,123,181123,211,339123,211,33964.864.8
4006
vanrednim situacijama i zajedničke obuke
422Troškovi putovanja600,000600,000113,293113,29318.918.9
423Usluge po ugovoru7,300,0008,053,2171,451,1221,451,12218.018.0
426Materijal600,0001,754,5111,154,5111,154,51165.865.8
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa1,804,0001,804,000
512Mašine i oprema171,900,000177,911,453120,492,413120,492,41367.767.7
IPA prekogranična saradnja - Priprema stanovništva za akcije u228,210,000284,931,468204,918,894204,918,89471.971.9
slučaju katastrofe i poboljšanje kapaciteta stručnih timova za
4007
reagovanje u vanrednim situacijama u prekograničnom bugarsko-srpskom
regionu
422Troškovi putovanja600,000600,000276,000276,00046.046.0
423Usluge po ugovoru7,550,0009,584,3782,484,5792,484,57925.925.9
426Materijal300,0003,625,0013,325,0003,325,00091.791.7
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa2,260,0002,260,000
512Mašine i oprema217,500,000268,862,090198,833,315198,833,31574.074.0
4008Jačanje organizacija u zaštiti od požara - STOP FIRES21,220,00021,220,0001,963,6001,963,6009.39.3
422Troškovi putovanja480,000480,000
423Usluge po ugovoru540,000540,000133,000133,00024.624.6
426Materijal100,000100,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa210,000210,000
512Mašine i oprema19,890,00019,890,0001,830,6001,830,6009.29.2
4009Intervencije na Dunavu42,832,00040,332,000811,200811,2002.02.0
422Troškovi putovanja480,000480,000
← Pomerite tabelu levo/desno za više detalja →
TabelaStrana 19

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
423Usluge po ugovoru480,000480,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa432,000432,000
512Mašine i oprema41,440,00038,940,000811,200811,2002.12.1
Podizanje kapaciteta Sektora za vanredne situacije nabavkom vozila4,805,000
5007
različite namene
512Mašine i oprema4,805,000
1408Upravljanje ljudskim i materijalnim resursima25,610,866,00029,589,327,78329,421,181,72629,421,181,72699.499.4
310Usluge policije25,610,866,00029,589,327,78329,421,181,72629,421,181,72699.499.4
0001Administracija i upravljanje18,968,889,00023,720,125,19123,573,335,93623,573,335,93699.499.4
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)4,920,417,0005,099,513,0005,097,431,8385,097,431,838100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca880,853,000927,278,000927,197,983927,197,983100.0100.0
413Naknade u naturi62,000,00055,800,00036,813,60436,813,60466.066.0
414Socijalna davanja zaposlenima526,336,0001,062,688,0001,062,509,2231,062,509,223100.0100.0
415Naknade troškova za zaposlene84,767,000128,867,000128,858,757128,858,757100.0100.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi170,000,000206,000,000205,624,529205,624,52999.899.8
421Stalni troškovi2,091,886,0002,745,658,3162,745,658,3162,745,658,316100.0100.0
422Troškovi putovanja230,000,000155,654,709148,349,970148,349,97095.395.3
423Usluge po ugovoru534,500,000546,445,200546,433,573546,433,573100.0100.0
424Specijalizovane usluge284,000,000255,700,000255,672,212255,672,212100.0100.0
425Tekuće popravke i održavanje870,000,0001,305,000,0001,304,924,1491,304,924,149100.0100.0
426Materijal5,025,000,0006,059,732,5006,059,321,6066,059,321,606100.0100.0
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta3,000,000569,255569,255569,255100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama25,000,00025,000,00025,000,00025,000,000100.0100.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate45,500,00037,616,42337,616,42337,616,423100.0100.0
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova2,240,630,0002,521,652,0392,521,634,2502,521,634,250100.0100.0
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa180,000,000315,193,788315,181,223315,181,223100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti390,000,0001,601,811,6981,484,620,9981,484,620,99892.792.7
512Mašine i oprema380,000,000652,708,463652,681,228652,681,228100.0100.0
515Nematerijalna imovina25,000,00017,236,80017,236,80017,236,800100.0100.0
0002Međunarodne aktivnosti, saradnja i partnerstvo301,977,000285,918,627276,511,592276,511,59296.796.7
413Naknade u naturi32,000,00029,000,00028,102,84628,102,84696.996.9
415Naknade troškova za zaposlene65,000,00065,000,00056,652,53856,652,53887.287.2
422Troškovi putovanja104,977,00093,297,84693,135,42893,135,42899.899.8
426Materijal599,589599,589599,589100.0100.0
462Dotacije međunarodnim organizacijama100,000,00098,021,19198,021,19198,021,191100.0100.0
0003Pomoć porodicama poginulih i ranjenih60,000,00059,500,00047,550,23347,550,23379.979.9
413Naknade u naturi5,000,0004,500,0004,197,5004,197,50093.393.3
414Socijalna davanja zaposlenima55,000,00055,000,00043,352,73343,352,73378.878.8
5014Proširenje sistema eLTE u Republici Srbiji300,000,000299,978,126299,978,126299,978,126100.0100.0
512Mašine i oprema300,000,000299,978,126299,978,126299,978,126100.0100.0
Podizanje operativnih kapaciteta organizacionih jedinica400,000,000200,000,000200,000,000200,000,000100.0100.0
5016
Ministarstva unutrašnjih poslova - faza II
512Mašine i oprema400,000,000200,000,000200,000,000200,000,000100.0100.0
Unapređenje kapaciteta za realizaciju obuka u Centru za policijsku400,000,000
5019
obuku
512Mašine i oprema400,000,000
Izgradnja, dogradnja, rekonstrukcija, adaptacija i sanacija objekata1,040,000,0001,036,176,2521,036,176,2521,036,176,252100.0100.0
5020radi stvaranja i poboljšanja uslova za rad policijskih i ostalih
službenika Ministarstva
511Zgrade i građevinski objekti1,040,000,0001,036,176,2521,036,176,2521,036,176,252100.0100.0
Nabavka opreme za potrebe organizacionih jedinica Ministarstva900,000,000899,917,353899,917,353899,917,353100.0100.0
5021
unutrašnjih poslova
512Mašine i oprema900,000,000899,917,353899,917,353899,917,353100.0100.0
Podizanje kapaciteta specijalnih i posebnih jedinica Ministarstva380,000,000379,999,981379,999,981379,999,981100.0100.0
5022
kroz nabavku specijalnih borbenih vozila
512Mašine i oprema380,000,000379,999,981379,999,981379,999,981100.0100.0
Podizanje kapaciteta u cilju zaštite i spasavanja građana, imovine i220,000,000220,000,000220,000,000220,000,000100.0100.0
5023životne sredine Republike Srbije (vatrogasnih vozila/vozila
specijalne namene sa pripadajućom opremom)
512Mašine i oprema220,000,000220,000,000220,000,000220,000,000100.0100.0
5024Izgradnja objekta PS Lazarevac50,000,00049,908,95449,908,95449,908,954100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti50,000,00049,908,95449,908,95449,908,954100.0100.0
5025Rekonstrukcija i adaptacija objekta PS Zemun200,000,000199,943,466199,943,466199,943,466100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti200,000,000199,943,466199,943,466199,943,466100.0100.0
5026Rekonstrukcija i adaptacija objekta PS Novi Beograd200,000,000199,893,909199,893,909199,893,909100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti200,000,000199,893,909199,893,909199,893,909100.0100.0
5027Rekonstrukcija i adaptacija objekta PS Rakovica50,000,000
511Zgrade i građevinski objekti50,000,000
5028Izgradnja objekta Regionalnog centra SVS - Kragujevac50,000,000
511Zgrade i građevinski objekti50,000,000
Izgradnja, rekonstrukcija i adaptacija objekta Komande Žandarmerije -160,000,000159,952,866159,952,866159,952,866100.0100.0
5029
Rakovica
511Zgrade i građevinski objekti160,000,000159,952,866159,952,866159,952,866100.0100.0
5030Rekonstrukcija i adaptacija Samačkog hotela „Bežanijska kosa”300,000,000299,951,529299,951,529299,951,529100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti300,000,000299,951,529299,951,529299,951,529100.0100.0
Adaptacija i rekonstrukcija objekata Ministarstva unutrašnjih180,000,000179,770,123179,770,123179,770,123100.0100.0
5031
poslova
511Zgrade i građevinski objekti180,000,000179,770,123179,770,123179,770,123100.0100.0
5032Rekonstrukcija, adaptacija i opremanje objekta PS Palilula1,400,000,0001,398,291,4061,398,291,4061,398,291,406100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti1,200,000,0001,198,373,5291,198,373,5291,198,373,529100.0100.0
512Mašine i oprema200,000,000199,917,877199,917,877199,917,877100.0100.0
5033Izgradnja Uprave zgrade sedišta SVS50,000,000
511Zgrade i građevinski objekti50,000,000
1409Bezbednost87,644,563,00089,850,750,95689,725,908,95589,725,908,95599.999.9
310Usluge policije87,644,563,00089,850,750,95689,725,908,95589,725,908,95599.999.9
0001Rukovođenje i koordinacija rada policije i upravnih poslova4,487,940,0004,639,081,0004,639,040,2634,639,040,263100.0100.0
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)3,648,371,0003,764,906,0003,764,905,9283,764,905,928100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca786,298,000812,904,000812,903,831812,903,831100.0100.0
415Naknade troškova za zaposlene53,271,00061,271,00061,230,50461,230,50499.999.9
0002Specijalna i posebne jedinice policije15,919,623,00016,436,172,00016,435,586,61416,435,586,614100.0100.0
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)12,561,689,00012,964,529,00012,964,493,65612,964,493,656100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca2,889,870,0002,913,379,0002,913,378,9942,913,378,994100.0100.0
415Naknade troškova za zaposlene468,064,000558,264,000557,713,964557,713,96499.999.9
0003Policijske uprave64,737,000,00067,206,438,95667,151,282,07867,151,282,07899.999.9
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)47,438,971,00048,454,029,00048,452,400,31848,452,400,318100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca10,115,517,00010,346,190,00010,345,689,33010,345,689,330100.0100.0
413Naknade u naturi63,000,00056,700,00018,194,66618,194,66632.132.1
414Socijalna davanja zaposlenima976,467,0001,926,467,0001,926,465,3861,926,465,386100.0100.0
415Naknade troškova za zaposlene1,436,931,0001,694,931,0001,694,669,2491,694,669,249100.0100.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi300,000,000324,000,000319,816,273319,816,27398.798.7
421Stalni troškovi1,608,114,0001,761,965,1501,752,192,2221,752,192,22299.499.4
422Troškovi putovanja122,000,000104,035,664104,035,664104,035,664100.0100.0
423Usluge po ugovoru430,500,000467,800,000467,799,986467,799,986100.0100.0
424Specijalizovane usluge16,000,00029,582,27529,580,27529,580,275100.0100.0
425Tekuće popravke i održavanje350,000,000465,000,000464,796,322464,796,322100.0100.0
426Materijal1,845,000,0001,544,688,8671,544,601,0211,544,601,021100.0100.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate34,500,00031,050,00031,041,36731,041,367100.0100.0
0004Podrška unapređenju bezbednosti saobraćaja2,500,000,0001,569,059,0001,500,000,0001,500,000,00095.695.6
426Materijal200,000,000200,000,000200,000,000200,000,000100.0100.0
463Transferi ostalim nivoima vlasti1,500,000,000569,059,000500,000,000500,000,00087.987.9
512Mašine i oprema800,000,000800,000,000800,000,000800,000,000100.0100.0
1410Upravljanje državnom granicom7,534,499,0007,871,781,0087,652,224,2297,652,224,22997.297.2
310Usluge policije7,534,499,0007,871,781,0087,652,224,2297,652,224,22997.297.2
0001Upravljanje radom granične policije7,337,822,0007,678,258,7927,620,460,8847,620,460,88499.299.2
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)5,815,457,0006,001,707,0006,001,706,3326,001,706,332100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,265,160,0001,311,576,0001,311,575,4941,311,575,494100.0100.0
415Naknade troškova za zaposlene252,205,000307,205,000307,179,058307,179,058100.0100.0
422Troškovi putovanja1,000,000
425Tekuće popravke i održavanje1,000,000
426Materijal1,000,000
511Zgrade i građevinski objekti1,000,000
512Mašine i oprema1,000,00057,770,792
4001IPA Sigurnija klima u rumunsko - srpskom prekograničnom području196,677,000193,522,21631,763,34531,763,34516.416.4
422Troškovi putovanja3,264,0003,264,000
423Usluge po ugovoru2,520,0002,520,0002,456,7402,456,74097.597.5
426Materijal3,120,0003,120,0003,079,5103,079,51098.798.7
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa1,947,0001,947,000
511Zgrade i građevinski objekti37,500,00037,500,000
512Mašine i oprema148,326,000145,171,21626,227,09526,227,09518.118.1
15.1KRIMINALISTIČKO POLICIJSKI UNIVERZITET801,570,000890,833,139839,636,727839,636,72794.394.3
Izvori finansiranja za glavu 15.1
01Opšti prihodi i primanja budžeta709,521,000749,056,000748,175,293748,175,29399.999.9
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika90,349,00090,349,00051,074,77251,074,77256.556.5
05Donacije od inostranih zemalja1,700,0006,928,1396,432,4316,432,43192.892.8
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina44,500,00033,954,23133,954,23176.376.3
1403Visoko obrazovanje u oblasti javne bezbednosti801,570,000890,833,139839,636,727839,636,72794.394.3
940Visoko obrazovanje801,570,000890,833,139839,636,727839,636,72794.394.3
0001Upravljanje radom Kriminalističko policijskog univerziteta801,570,000890,833,139839,636,727839,636,72794.394.3
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)533,701,000552,701,000546,638,794546,638,79498.998.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca81,331,00084,331,00083,258,44083,258,44098.798.7
413Naknade u naturi5,601,000852,100235,800235,80027.727.7
← Pomerite tabelu levo/desno za više detalja →
TabelaStrana 20

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
414Socijalna davanja zaposlenima9,801,00012,301,0006,588,1206,588,12053.653.6
415Naknade troškova za zaposlene7,500,00011,948,9007,033,1397,033,13958.958.9
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi4,001,0005,801,0002,923,1932,923,19350.450.4
421Stalni troškovi35,635,00040,666,00039,476,20139,476,20197.197.1
422Troškovi putovanja5,750,0003,569,7583,536,7203,536,72099.199.1
423Usluge po ugovoru29,650,00042,462,93740,641,03040,641,03095.795.7
424Specijalizovane usluge31,000,00030,500,00022,704,16222,704,16274.474.4
425Tekuće popravke i održavanje15,000,00018,000,00015,990,76415,990,76488.888.8
426Materijal14,600,00016,600,00014,014,76214,014,76284.484.4
444Prateći troškovi zaduživanja400,000400,000
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta1,000
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate1,700,0001,700,000328,143328,14319.319.3
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa200,000200,000
511Zgrade i građevinski objekti10,500,00046,500,00041,598,57841,598,57889.589.5
512Mašine i oprema12,600,00019,698,44414,632,64314,632,64374.374.3
515Nematerijalna imovina2,600,0002,600,00036,23836,2381.41.4
16MINISTARSTVO FINANSIJA1,321,342,734,0001,350,977,442,4461,156,853,931,9001,156,853,931,90085.685.6
Izvori finansiranja za razdeo 16
01Opšti prihodi i primanja budžeta1,243,900,803,0001,228,925,597,0001,054,099,748,1521,054,099,748,15285.885.8
10Primanja od domaćih zaduživanja68,500,000,000113,108,860,54698,495,302,45398,495,302,45387.187.1
11Primanja od inostranih zaduživanja1,699,419,0001,699,419,0001,114,982,5361,114,982,53665.665.6
12Primanja od otplate datih kredita i prodaje finansijske imovine6,500,000,0006,500,000,0002,643,471,0812,643,471,08140.740.7
14Neutrošena sredstva od privatizacije iz ranijih godina408,000,000409,053,900337,012,684337,012,68482.482.4
15Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih godina14,016,00014,016,0001,791,0141,791,01412.812.8
56Finansijska pomoć EU320,496,000320,496,000161,623,980161,623,98050.450.4
16.0MINISTARSTVO FINANSIJA536,952,154,000583,381,272,446509,539,015,772509,539,015,77287.387.3
Izvori finansiranja za glavu 16.0
01Opšti prihodi i primanja budžeta467,714,732,000469,533,936,000410,348,971,836410,348,971,83687.487.4
10Primanja od domaćih zaduživanja68,400,000,000113,008,860,54698,477,030,95798,477,030,95787.187.1
11Primanja od inostranih zaduživanja429,422,000429,422,000376,000,295376,000,29587.687.6
14Neutrošena sredstva od privatizacije iz ranijih godina408,000,000409,053,900337,012,684337,012,68482.482.4
0606Podrška radu organa javne uprave15,613,158,0007,058,240,0002,238,835,4592,238,835,45931.731.7
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni poslovi i15,613,158,0007,058,240,0002,238,835,4592,238,835,45931.731.7
110
spoljni poslovi
0039Izvršenje sudskih postupaka15,613,158,0007,058,240,0002,238,835,4592,238,835,45931.731.7
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova15,613,158,0007,058,240,0002,238,835,4592,238,835,45931.731.7
0608Sistem lokalne samouprave33,327,366,00038,788,873,00038,644,873,00038,644,873,00099.699.6
180Transakcije opšteg karaktera između različitih nivoa vlasti33,327,366,00038,788,873,00038,644,873,00038,644,873,00099.699.6
0001Podrška lokalnoj samoupravi33,327,366,00038,788,873,00038,644,873,00038,644,873,00099.699.6
463Transferi ostalim nivoima vlasti33,327,366,00038,788,873,00038,644,873,00038,644,873,00099.699.6
0702Realizacija infrastrukturnih projekata od značaja za Republiku Srbiju109,413,035,000136,250,101,54696,387,662,33596,387,662,33570.770.7
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni poslovi i109,413,035,000136,250,101,54696,387,662,33596,387,662,33570.770.7
110
spoljni poslovi
4006Eksproprijacija zemljišta u cilju izgradnje kapitalnih projekata24,123,435,00021,741,641,00014,908,203,83814,908,203,83868.668.6
541Zemljište24,123,435,00021,741,641,00014,908,203,83814,908,203,83868.668.6
Projektovanje i izgradnja objekata u zonama B i E u cilju realizacije22,314,606,34922,314,606,34922,314,606,349100.0100.0
4022Međunarodne specijalizovane izložbe „EXPO Belgrade 2027“ sa
pratećim sadržajima na teritoriji gradske opštine Surčin u Beogradu
511Zgrade i građevinski objekti22,314,606,34922,314,606,34922,314,606,349100.0100.0
5073Izgradnja Nacionalnog fudbalskog stadiona18,600,000,00018,530,000,0002,519,506,6762,519,506,67613.613.6
511Zgrade i građevinski objekti18,600,000,00018,530,000,0002,519,506,6762,519,506,67613.613.6
5081EXPO Beograd 202746,000,000,00050,544,254,19743,691,286,30843,691,286,30886.486.4
511Zgrade i građevinski objekti46,000,000,00050,544,254,19743,691,286,30843,691,286,30886.486.4
5086Tunel od Karađorđeve ulice do Dunavske padine6,000,000,0006,000,000,000
511Zgrade i građevinski objekti6,000,000,0006,000,000,000
5087Izgradnja akvarijuma sa pratećim sadržajem2,289,600,0004,719,600,0002,816,626,8682,816,626,86859.759.7
511Zgrade i građevinski objekti2,289,600,0004,719,600,0002,816,626,8682,816,626,86859.759.7
Linijska infrastruktura (saobraćajnice, atmosferska kanalizacija,12,400,000,00012,400,000,00010,137,432,29510,137,432,29581.881.8
5088
gasne i elektroenergetske instalacije, toplotni izvor)
511Zgrade i građevinski objekti12,400,000,00012,400,000,00010,137,432,29510,137,432,29581.881.8
0802Uređenje sistema rada i radno-pravnih odnosa800,000,0009,005,961,0009,005,576,3139,005,576,313100.0100.0
090Socijalna zaštita neklasifikovana na drugom mestu800,000,0009,005,961,0009,005,576,3139,005,576,313100.0100.0
Dotacije organizacijama obaveznog socijalnog osiguranja za poreske800,000,0009,005,961,0009,005,576,3139,005,576,313100.0100.0
0014
olakšice
464Dotacije organizacijama za obavezno socijalno osiguranje800,000,0009,005,961,0009,005,576,3139,005,576,313100.0100.0
0901Obavezno penzijsko i invalidsko osiguranje267,500,000,000246,834,039,000246,750,000,000246,750,000,000100.0100.0
090Socijalna zaštita neklasifikovana na drugom mestu267,500,000,000246,834,039,000246,750,000,000246,750,000,000100.0100.0
0001Podrška za isplatu nedostajućih sredstava za penzije227,722,000,000207,056,039,000207,056,000,000207,056,000,000100.0100.0
464Dotacije organizacijama za obavezno socijalno osiguranje227,722,000,000207,056,039,000207,056,000,000207,056,000,000100.0100.0
Podrška ostvarenju prava korisnika u skladu sa Zakonom o penzijskom i39,778,000,00039,778,000,00039,694,000,00039,694,000,00099.899.8
0002
invalidskom osiguranju i posebnim propisima
464Dotacije organizacijama za obavezno socijalno osiguranje39,778,000,00039,778,000,00039,694,000,00039,694,000,00099.899.8
0902Socijalna zaštita59,350,000,00069,600,000,00069,328,774,06169,328,774,06199.699.6
090Socijalna zaštita neklasifikovana na drugom mestu59,350,000,00069,600,000,00069,328,774,06169,328,774,06199.699.6
0001Podrška Republičkom fondu za zdravstveno osiguranje59,350,000,00069,600,000,00069,328,774,06169,328,774,06199.699.6
464Dotacije organizacijama za obavezno socijalno osiguranje59,350,000,00069,600,000,00069,328,774,06169,328,774,06199.699.6
1003Otklanjanje posledica oduzimanja imovine7,038,680,0007,086,233,9006,442,277,2776,442,277,27790.990.9
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni poslovi i512,500,000559,000,000559,000,000559,000,000100.0100.0
110
spoljni poslovi
0003Podrška radu Agencije za restituciju512,500,000559,000,000559,000,000559,000,000100.0100.0
424Specijalizovane usluge512,500,000559,000,000559,000,000559,000,000100.0100.0
160Opšte javne usluge neklasifikovane na drugom mestu6,526,180,0006,527,233,9005,883,277,2775,883,277,27790.190.1
Otklanjanje posledica oduzimanja imovine žrtvama holokausta koji118,180,000118,180,000111,327,990111,327,99094.294.2
0001
nemaju živih zakonskih naslednika
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa118,180,000118,180,000111,327,990111,327,99094.294.2
0002Vraćanje oduzete imovine i obeštećenje za oduzetu imovinu6,408,000,0006,409,053,9005,771,949,2885,771,949,28890.190.1
444Prateći troškovi zaduživanja1,053,9001,053,9001,053,900100.0100.0
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa6,408,000,0006,408,000,0005,770,895,3885,770,895,38890.190.1
2101Politički sistem2,084,355,0002,084,355,0002,084,355,0002,084,355,000100.0100.0
160Opšte javne usluge neklasifikovane na drugom mestu2,084,355,0002,084,355,0002,084,355,0002,084,355,000100.0100.0
0005Finansiranje redovnog rada političkih subjekata2,084,355,0002,084,355,0002,084,355,0002,084,355,000100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama2,084,355,0002,084,355,0002,084,355,0002,084,355,000100.0100.0
2301Uređenje, upravljanje i nadzor finansijskog i fiskalnog sistema18,801,033,00039,366,267,00034,793,537,28034,793,537,28088.488.4
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni poslovi i18,801,033,00039,366,267,00034,793,537,28034,793,537,28088.488.4
110
spoljni poslovi
Administrativna podrška upravljanju finansijskim i fiskalnim3,590,653,0006,513,343,0004,961,663,7664,961,663,76676.276.2
0004
sistemom
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)481,779,000481,779,000471,389,717471,389,71797.897.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca73,033,00073,033,00071,436,88171,436,88197.897.8
413Naknade u naturi2,000,0002,000,0001,041,0001,041,00052.152.1
414Socijalna davanja zaposlenima6,246,00010,246,0009,606,7769,606,77693.893.8
415Naknade troškova za zaposlene11,580,00011,395,00011,296,50011,296,50099.199.1
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi10,324,00010,324,0009,923,6959,923,69596.196.1
421Stalni troškovi56,025,00055,525,00021,724,42321,724,42339.139.1
422Troškovi putovanja7,000,00017,000,00015,883,91615,883,91693.493.4
423Usluge po ugovoru678,367,000678,367,000361,375,832361,375,83253.353.3
424Specijalizovane usluge250,000,000725,000,000656,807,976656,807,97690.690.6
425Tekuće popravke i održavanje12,450,00012,450,0007,159,1927,159,19257.557.5
426Materijal25,243,00025,243,00010,812,21710,812,21742.842.8
452Subvencije privatnim finansijskim institucijama528,000,000678,000,000510,672,181510,672,18175.375.3
462Dotacije međunarodnim organizacijama836,266,000752,640,000172,144,857172,144,85722.922.9
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate800,0001,300,000875,858875,85867.467.4
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa500,000500,000
512Mašine i oprema15,500,00015,500,000999,972999,9726.56.5
515Nematerijalna imovina1,000,0008,500,0008,412,9418,412,94199.099.0
621Nabavka domaće finansijske imovine2,360,001,0002,359,996,7122,359,996,712100.0100.0
622Nabavka strane finansijske imovine594,540,000594,540,000260,103,120260,103,12043.743.7
0012Makroekonomske i fiskalne analize i projekcije56,642,00070,442,00063,302,46663,302,46689.989.9
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)38,597,00038,597,00037,614,97237,614,97297.597.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca5,848,0005,848,0005,698,6685,698,66897.497.4
415Naknade troškova za zaposlene1,077,0001,077,000879,006879,00681.681.6
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi800,000800,000373,060373,06046.646.6
421Stalni troškovi20,00020,00012,30012,30061.561.5
422Troškovi putovanja1,500,0002,500,0002,175,8172,175,81787.087.0
423Usluge po ugovoru4,400,00018,400,00016,548,64216,548,64289.989.9
426Materijal1,500,0001,500,000
512Mašine i oprema1,700,0001,700,000
515Nematerijalna imovina1,200,000
0013Priprema i analiza budžeta160,276,000160,276,000126,544,138126,544,13879.079.0
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)92,721,00092,721,00081,930,17181,930,17188.488.4
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca13,892,00013,892,00012,412,42112,412,42189.389.3
415Naknade troškova za zaposlene1,106,0001,106,000851,013851,01376.976.9
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi22,186,00022,186,00013,104,29613,104,29659.159.1
421Stalni troškovi24,00024,000
422Troškovi putovanja100,000100,00073,15373,15373.273.2
423Usluge po ugovoru24,300,00024,300,00018,161,08518,161,08574.774.7
426Materijal947,000947,00012,00012,0001.31.3
512Mašine i oprema5,000,0005,000,000
← Pomerite tabelu levo/desno za više detalja →
TabelaStrana 21

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
Upravljanje sredstvima EU i proces evropskih integracija iz3,826,582,0003,812,571,0001,214,075,8471,214,075,84731.831.8
0014
nadležnosti Ministarstva finansija
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)307,144,000307,144,000288,203,634288,203,63493.893.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca45,799,00045,799,00043,067,02343,067,02394.094.0
415Naknade troškova za zaposlene4,690,0004,221,0003,419,5943,419,59481.081.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi2,100,0002,100,0001,442,7641,442,76468.768.7
421Stalni troškovi4,776,0004,650,0003,506,5283,506,52875.475.4
422Troškovi putovanja3,000,0003,000,0001,712,4001,712,40057.157.1
423Usluge po ugovoru47,073,00046,967,00024,765,69724,765,69752.752.7
444Prateći troškovi zaduživanja35,500,00035,500,0005,281,8095,281,80914.914.9
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova3,000,0003,000,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa72,000,00059,690,000
512Mašine i oprema1,500,000500,000
622Nabavka strane finansijske imovine3,300,000,0003,300,000,000842,676,399842,676,39925.525.5
0015Sprovođenje drugostepenog poreskog i carinskog postupka341,455,000341,209,000296,379,738296,379,73886.986.9
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)244,830,000244,830,000222,435,867222,435,86790.990.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca37,092,00037,092,00033,699,03433,699,03490.990.9
415Naknade troškova za zaposlene3,433,0003,187,0003,186,2903,186,290100.0100.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,600,0001,600,0001,230,3421,230,34276.976.9
421Stalni troškovi24,000,00022,000,0005,521,6265,521,62625.125.1
422Troškovi putovanja1,100,0001,100,000180,007180,00716.416.4
423Usluge po ugovoru4,400,0006,400,0005,887,2135,887,21392.092.0
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova25,000,00025,000,00024,239,35824,239,35897.097.0
4008Platforma za nadzor realizacije ugovora o javnim nabavkama317,000,000401,000,000400,152,000400,152,00099.899.8
515Nematerijalna imovina317,000,000401,000,000400,152,000400,152,00099.899.8
Aplikativni sistem za centralizovani monitoring IT sistema data142,001,000142,001,00055,445,45855,445,45839.039.0
4009
centra
423Usluge po ugovoru24,000,00024,000,00017,407,85817,407,85872.572.5
515Nematerijalna imovina118,001,000118,001,00038,037,60038,037,60032.232.2
4014Projekat razvoja tržišta kapitala330,641,000330,641,000315,573,443315,573,44395.495.4
421Stalni troškovi120,000120,0001,9121,9121.61.6
422Troškovi putovanja360,000360,000338,916338,91694.194.1
423Usluge po ugovoru271,721,000249,075,766248,274,907248,274,90799.799.7
424Specijalizovane usluge6,000,0006,000,000
425Tekuće popravke i održavanje120,000120,0003,0703,0702.62.6
426Materijal480,000480,00094,97494,97419.819.8
444Prateći troškovi zaduživanja600,0001,300,000946,169946,16972.872.8
512Mašine i oprema26,640,0007,341,425137,104137,1041.91.9
515Nematerijalna imovina24,600,00065,843,81065,776,39165,776,39199.999.9
Centralni informacioni sistem za obračun primanja zaposlenih u2,000,000,0002,472,000,0002,416,307,5922,416,307,59297.797.7
5014
javnom sektoru - ISKRA
423Usluge po ugovoru1,881,000,0002,353,000,0002,335,341,6752,335,341,67599.299.2
512Mašine i oprema119,000,000119,000,00080,965,91780,965,91768.068.0
5015Integrisani komunikacioni sistem192,001,000192,001,000183,493,095183,493,09595.695.6
423Usluge po ugovoru99,000,00099,000,00091,250,89591,250,89592.292.2
512Mašine i oprema1,0001,000
515Nematerijalna imovina93,000,00093,000,00092,242,20092,242,20099.299.2
5016Informacioni sistem - PIMIS65,000,00065,000,00060,749,23460,749,23493.593.5
423Usluge po ugovoru65,000,00065,000,00060,749,23460,749,23493.593.5
Centralizovana platforma za elektronske fakture pravnih lica i2,048,001,0002,050,001,0001,951,584,9291,951,584,92995.295.2
5017
preduzetnika
423Usluge po ugovoru434,000,000391,000,000292,700,129292,700,12974.974.9
512Mašine i oprema1,0001,000
515Nematerijalna imovina1,614,000,0001,659,000,0001,658,884,8001,658,884,800100.0100.0
5018Dokument menadžment sistem20,000,00018,000,00017,940,60017,940,60099.799.7
515Nematerijalna imovina20,000,00018,000,00017,940,60017,940,60099.799.7
5020Nadogradnja sistema za konsolidaciju podataka i poslovno izveštavanje453,000,000453,000,000452,974,400452,974,400100.0100.0
515Nematerijalna imovina453,000,000453,000,000452,974,400452,974,400100.0100.0
5021Rekonstrukcija i adaptacija nepokretnosti Ministarstva finansija65,000,00065,000,00060,457,22160,457,22193.093.0
511Zgrade i građevinski objekti15,000,00015,010,00015,006,44815,006,448100.0100.0
512Mašine i oprema50,000,00049,990,00045,450,77345,450,77390.990.9
5022Nadogradnja sistema za upravljanje sredstvima pretpristupne pomoći EU93,000,00093,000,00069,466,50069,466,50074.774.7
423Usluge po ugovoru93,000,00093,000,00069,466,50069,466,50074.774.7
5028Informacioni sistem E - akcize1,000,0001,001,000
423Usluge po ugovoru1,000
515Nematerijalna imovina1,000,0001,000,000
Projekat unapređenja upravljanja javnim finansijama za zelenu98,781,00098,781,00060,426,85260,426,85261.261.2
7095
tranziciju
421Stalni troškovi838,000838,000
422Troškovi putovanja3,185,0003,185,000
423Usluge po ugovoru91,576,00091,576,00060,238,70660,238,70665.865.8
424Specijalizovane usluge472,000472,000
425Tekuće popravke i održavanje236,000236,000
426Materijal991,000991,000
444Prateći troškovi zaduživanja397,000397,000188,145188,14547.447.4
512Mašine i oprema920,000920,000
515Nematerijalna imovina166,000166,000
7096Podrška realizaciji EXPO Beograd 20275,000,000,00022,087,000,00022,087,000,00022,087,000,000100.0100.0
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama17,500,000,00017,500,000,00017,500,000,000100.0100.0
621Nabavka domaće finansijske imovine5,000,000,0004,587,000,0004,587,000,0004,587,000,000100.0100.0
2302Upravljanje poreskim sistemom87,796,00088,696,00075,694,15875,694,15885.385.3
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni poslovi i87,796,00088,696,00075,694,15875,694,15885.385.3
110
spoljni poslovi
0003Normativno uređenje fiskalnog sistema87,796,00088,696,00075,694,15875,694,15885.385.3
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)62,199,00062,799,00061,790,36661,790,36698.498.4
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca9,424,0009,724,0009,361,2409,361,24096.396.3
415Naknade troškova za zaposlene928,000928,000505,451505,45154.554.5
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi992,000992,000534,852534,85253.953.9
422Troškovi putovanja2,000,0002,000,000
423Usluge po ugovoru12,000,00012,000,0003,502,2483,502,24829.229.2
426Materijal253,000253,000
2303Upravljanje carinskim sistemom i carinskom administracijom45,730,00046,230,00039,144,68239,144,68284.784.7
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni poslovi i45,730,00046,230,00039,144,68239,144,68284.784.7
110
spoljni poslovi
0003Normativno uređenje carinskog sistema45,730,00046,230,00039,144,68239,144,68284.784.7
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)35,852,00035,852,00031,862,35431,862,35488.988.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca5,432,0005,432,0004,827,1474,827,14788.988.9
415Naknade troškova za zaposlene422,000422,000221,164221,16452.452.4
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi524,000524,000
422Troškovi putovanja2,000,0002,500,0002,234,0172,234,01789.489.4
423Usluge po ugovoru1,500,0001,500,000
2402Intervencijska sredstva22,891,001,00027,172,276,0003,748,286,2093,748,286,20913.813.8
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni poslovi i2,889,001,000443,608,000
110
spoljni poslovi
4002Intervencijska sredstva za potrebe sprovođenja IPA programa2,889,001,000443,608,000
423Usluge po ugovoru35,000,00034,304,000
444Prateći troškovi zaduživanja30,000,00030,000,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa1,084,000,00073,929,000
511Zgrade i građevinski objekti740,000,000105,374,000
512Mašine i oprema1,000,001,000200,001,000
160Opšte javne usluge neklasifikovane na drugom mestu20,002,000,00026,728,668,0003,748,286,2093,748,286,20914.014.0
0001Tekuća budžetska rezerva5,000,000,000777,667,000
499Sredstva rezerve5,000,000,000777,667,000
0002Stalna budžetska rezerva2,000,0002,000,000
499Sredstva rezerve2,000,0002,000,000
4001Kreditna podrška15,000,000,00025,949,001,0003,748,286,2093,748,286,20914.414.4
621Nabavka domaće finansijske imovine10,949,001,0003,748,286,2093,748,286,20934.234.2
622Nabavka strane finansijske imovine15,000,000,00015,000,000,000
16.1UPRAVA CARINA8,840,877,0008,652,489,0008,189,799,2688,189,799,26894.794.7
Izvori finansiranja za glavu 16.1
01Opšti prihodi i primanja budžeta8,617,015,0008,428,627,0008,115,674,4098,115,674,40996.396.3
15Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih godina2,016,0002,016,000
56Finansijska pomoć EU221,846,000221,846,00074,124,85974,124,85933.433.4
2303Upravljanje carinskim sistemom i carinskom administracijom8,840,877,0008,652,489,0008,189,799,2688,189,799,26894.794.7
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni poslovi i8,840,877,0008,652,489,0008,189,799,2688,189,799,26894.794.7
110
spoljni poslovi
Obezbeđenje funkcionisanja utvrđivanja, kontrole i naplate javnih7,412,619,0007,326,926,0007,115,832,5217,115,832,52197.197.1
0001
prihoda iz nadležnosti carinske službe
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)4,318,528,0004,313,528,0004,276,545,7044,276,545,70499.199.1
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca654,390,000654,390,000648,111,025648,111,02599.099.0
413Naknade u naturi1,200,0006,200,0004,387,2174,387,21770.870.8
414Socijalna davanja zaposlenima44,300,00049,300,00041,633,83841,633,83884.484.4
415Naknade troškova za zaposlene295,411,000303,411,000299,758,970299,758,97098.898.8
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi105,100,000105,100,000100,399,346100,399,34695.595.5
421Stalni troškovi868,780,000777,162,000744,311,242744,311,24295.895.8
422Troškovi putovanja46,650,00046,650,00043,038,74643,038,74692.392.3
423Usluge po ugovoru63,455,00055,437,00031,227,73031,227,73056.356.3
424Specijalizovane usluge48,470,00037,623,00013,505,28113,505,28135.935.9
425Tekuće popravke i održavanje322,910,000314,560,000305,337,997305,337,99797.197.1
426Materijal507,980,000519,990,000484,165,662484,165,66293.193.1
462Dotacije međunarodnim organizacijama3,800,0003,800,0003,656,2403,656,24096.296.2
← Pomerite tabelu levo/desno za više detalja →
TabelaStrana 22

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate7,000,0005,500,0002,270,3102,270,31041.341.3
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova103,645,000109,645,00096,611,40996,611,40988.188.1
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa7,000,0006,300,0005,871,9515,871,95193.293.2
512Mašine i oprema14,000,00018,330,00014,999,85414,999,85481.881.8
0002Podrška informacionom sistemu carinske službe703,996,000661,221,000647,269,924647,269,92497.997.9
421Stalni troškovi41,896,00041,896,00041,785,21641,785,21699.799.7
423Usluge po ugovoru282,249,000259,684,000253,050,590253,050,59097.497.4
425Tekuće popravke i održavanje34,324,00031,324,00025,002,61425,002,61479.879.8
426Materijal53,860,00048,860,00048,114,21648,114,21698.598.5
512Mašine i oprema172,167,000135,907,000135,792,368135,792,36899.999.9
515Nematerijalna imovina119,500,000143,550,000143,524,920143,524,920100.0100.0
4002Investiciono ulaganje u zgrade i objekte u sastavu Uprave carina40,000,00054,280,00048,016,63048,016,63088.588.5
511Zgrade i građevinski objekti37,000,00054,280,00048,016,63048,016,63088.588.5
512Mašine i oprema3,000,000
5008Izgradnja kompleksa carinske ispostave pri GP Gradina447,400,000372,500,000290,881,193290,881,19378.178.1
423Usluge po ugovoru2,200,0002,200,00033,60033,6001.51.5
511Zgrade i građevinski objekti445,200,000370,300,000290,847,593290,847,59378.578.5
7010IPA Podrška za učešće u programima EU31,006,00031,706,00016,521,57216,521,57252.152.1
422Troškovi putovanja18,006,00018,006,0002,847,4312,847,43115.815.8
462Dotacije međunarodnim organizacijama13,000,00013,700,00013,674,14113,674,14199.899.8
7081IPA 2020 - Demokratija i upravljanje205,856,000205,856,00071,277,42871,277,42834.634.6
423Usluge po ugovoru25,856,00025,856,0006,281,8976,281,89724.324.3
515Nematerijalna imovina180,000,000180,000,00064,995,53164,995,53136.136.1
16.2PORESKA UPRAVA17,043,452,00017,573,940,00014,874,910,32514,874,910,32584.684.6
Izvori finansiranja za glavu 16.2
01Opšti prihodi i primanja budžeta15,912,805,00016,443,293,00014,255,484,02114,255,484,02186.786.7
11Primanja od inostranih zaduživanja1,019,997,0001,019,997,000530,136,169530,136,16952.052.0
15Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih godina12,000,00012,000,0001,791,0141,791,01414.914.9
56Finansijska pomoć EU98,650,00098,650,00087,499,12187,499,12188.788.7
2302Upravljanje poreskim sistemom17,043,452,00017,573,940,00014,874,910,32514,874,910,32584.684.6
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni poslovi i17,043,452,00017,573,940,00014,874,910,32514,874,910,32584.684.6
110
spoljni poslovi
0001Utvrđivanje, kontrola i naplata poreza i operativna podrška14,512,360,00015,069,530,00012,983,088,88712,983,088,88786.286.2
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)7,472,496,0007,472,496,0007,277,953,6907,277,953,69097.497.4
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,158,724,0001,158,724,0001,129,285,2351,129,285,23597.597.5
413Naknade u naturi11,000,00011,000,0006,283,4496,283,44957.157.1
414Socijalna davanja zaposlenima151,735,000151,735,000139,390,765139,390,76591.991.9
415Naknade troškova za zaposlene224,117,000224,117,000203,977,259203,977,25991.091.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi88,973,00088,973,00088,936,57088,936,570100.0100.0
421Stalni troškovi1,706,856,0001,536,176,0001,529,896,1671,529,896,16799.699.6
422Troškovi putovanja49,218,00044,298,00031,934,15531,934,15572.172.1
423Usluge po ugovoru845,242,0001,005,042,000879,653,906879,653,90687.587.5
424Specijalizovane usluge112,244,000101,044,00056,368,51356,368,51355.855.8
425Tekuće popravke i održavanje404,139,000354,931,000295,057,883295,057,88383.183.1
426Materijal470,359,000423,329,000355,805,632355,805,63284.084.0
462Dotacije međunarodnim organizacijama6,000,0005,400,0002,759,1222,759,12251.151.1
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate239,020,000151,020,000138,943,376138,943,37692.092.0
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova107,380,000190,382,630180,962,842180,962,84295.195.1
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa6,000,0006,000,0003,144,6493,144,64952.452.4
511Zgrade i građevinski objekti496,765,000210,692,37080,609,36080,609,36038.338.3
512Mašine i oprema274,666,0001,300,744,000217,093,884217,093,88416.716.7
515Nematerijalna imovina687,426,000633,426,000365,032,430365,032,43057.657.6
Utvrđivanje, kontrola i naplata poreza i ostalih javnih prihoda -1,388,445,0001,360,763,0001,259,817,4951,259,817,49592.692.6
0002
izdvojene aktivnosti
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)758,781,000758,781,000714,275,450714,275,45094.194.1
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca114,956,000114,956,000108,228,496108,228,49694.194.1
415Naknade troškova za zaposlene21,833,00021,833,00016,554,45616,554,45675.875.8
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi7,522,0007,522,0007,329,6207,329,62097.497.4
421Stalni troškovi232,754,000209,484,000207,861,813207,861,81399.299.2
422Troškovi putovanja2,782,0002,782,00044,90044,9001.61.6
423Usluge po ugovoru115,262,000125,462,000109,742,349109,742,34987.587.5
424Specijalizovane usluge15,306,00013,806,0007,031,9657,031,96550.950.9
425Tekuće popravke i održavanje55,110,00048,408,00040,229,49640,229,49683.183.1
426Materijal64,139,00057,729,00048,518,95048,518,95084.084.0
4002Modernizacija poreske administracije1,019,997,0001,019,997,000530,136,169530,136,16952.052.0
422Troškovi putovanja350,000342,828342,82898.098.0
423Usluge po ugovoru1,019,143,000593,274,000418,570,066418,570,06670.670.6
426Materijal350,000145,254145,25441.541.5
444Prateći troškovi zaduživanja854,0001,848,0001,617,2411,617,24187.587.5
512Mašine i oprema113,000,000109,460,780109,460,78096.996.9
515Nematerijalna imovina311,175,000
4006Dalja nadogradnja funkcije obrazovanja Poreske uprave Republike88,650,00088,650,00085,869,08585,869,08596.996.9
423Usluge po ugovoru88,650,00088,650,00085,869,08585,869,08596.996.9
7010IPA Podrška za učešće u programima EU34,000,00035,000,00015,998,68915,998,68945.745.7
422Troškovi putovanja22,000,00022,000,0003,421,0503,421,05015.615.6
462Dotacije međunarodnim organizacijama12,000,00013,000,00012,577,63912,577,63996.896.8
16.3UPRAVA ZA TREZOR12,221,019,00012,474,357,00012,200,652,00112,200,652,00197.897.8
Izvori finansiranja za glavu 16.3
01Opšti prihodi i primanja budžeta12,221,019,00012,474,357,00012,200,652,00112,200,652,00197.897.8
2301Uređenje, upravljanje i nadzor finansijskog i fiskalnog sistema12,221,019,00012,474,357,00012,200,652,00112,200,652,00197.897.8
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni poslovi i12,221,019,00012,474,357,00012,200,652,00112,200,652,00197.897.8
110
spoljni poslovi
0008Trezorsko poslovanje4,220,750,0004,381,430,0004,154,125,9394,154,125,93994.894.8
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)1,981,635,0002,021,335,0002,021,228,9452,021,228,945100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca300,258,000306,238,000306,225,449306,225,449100.0100.0
413Naknade u naturi3,700,0003,700,0002,346,0002,346,00063.463.4
414Socijalna davanja zaposlenima22,200,00034,550,00030,867,79930,867,79989.389.3
415Naknade troškova za zaposlene55,000,00056,500,00055,825,20155,825,20198.898.8
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi19,300,00023,650,00023,646,67523,646,675100.0100.0
421Stalni troškovi1,059,765,0001,175,765,0001,096,591,2731,096,591,27393.393.3
422Troškovi putovanja19,145,00019,145,0009,750,3759,750,37550.950.9
423Usluge po ugovoru148,227,000168,627,000158,203,189158,203,18993.893.8
424Specijalizovane usluge18,590,00018,590,00015,407,80915,407,80982.982.9
425Tekuće popravke i održavanje241,469,000224,139,000180,876,532180,876,53280.780.7
426Materijal191,729,000183,529,000126,805,066126,805,06669.169.1
462Dotacije međunarodnim organizacijama1,300,0002,500,0002,187,0452,187,04587.587.5
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate2,040,0002,040,000676,172676,17233.133.1
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova2,700,0002,430,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa2,000,0002,000,000857,362857,36242.942.9
512Mašine i oprema151,692,000136,692,000122,631,047122,631,04789.789.7
0009Informaciona podrška trezorskom poslovanju1,033,675,0001,045,372,0001,036,708,5941,036,708,59499.299.2
421Stalni troškovi70,990,00067,990,00066,614,01966,614,01998.098.0
423Usluge po ugovoru918,156,000936,314,000930,988,473930,988,47399.499.4
425Tekuće popravke i održavanje44,529,00041,068,00039,106,10139,106,10195.295.2
4002Investiciono ulaganje u zgrade i objekte u sastavu Uprave za trezor632,343,000729,843,000714,024,474714,024,47497.897.8
511Zgrade i građevinski objekti632,343,000729,843,000714,024,474714,024,47497.897.8
Proširenje i tehnološko unapređenje kapaciteta u cilju efikasnijeg742,651,000742,651,000742,358,400742,358,400100.0100.0
5002
poslovanja
423Usluge po ugovoru224,690,000224,690,000224,637,600224,637,600100.0100.0
512Mašine i oprema84,600,00084,600,00084,600,00084,600,000100.0100.0
515Nematerijalna imovina433,361,000433,361,000433,120,800433,120,80099.999.9
5005Unapređenje automatizacije poslovnih procesa1,457,426,0001,457,426,0001,456,400,8781,456,400,87899.999.9
423Usluge po ugovoru570,426,000570,426,000570,038,878570,038,87899.999.9
512Mašine i oprema10,000,00010,000,0009,960,0009,960,00099.699.6
515Nematerijalna imovina877,000,000877,000,000876,402,000876,402,00099.999.9
5007Reforma računovodstva35,000,00018,000,0006,948,7726,948,77238.638.6
423Usluge po ugovoru16,000,00013,000,0006,948,7726,948,77253.553.5
424Specijalizovane usluge19,000,0005,000,000
5008Rezervna i „bekap” lokacija393,832,000393,832,000389,050,883389,050,88398.898.8
423Usluge po ugovoru42,000,00042,000,00041,967,60041,967,60099.999.9
512Mašine i oprema281,332,000281,332,000276,615,336276,615,33698.398.3
515Nematerijalna imovina70,500,00070,500,00070,467,94770,467,947100.0100.0
5013Praćenje izvršenja Jedinica lokalne samouprave - JLS86,700,00086,700,00086,521,30886,521,30899.899.8
423Usluge po ugovoru86,700,00086,700,00086,521,30886,521,30899.899.8
5019Jedinstveni informacioni sistem za budžetsko računovodstvo539,400,000539,400,000538,450,804538,450,80499.899.8
423Usluge po ugovoru373,400,000373,400,000372,582,004372,582,00499.899.8
515Nematerijalna imovina166,000,000166,000,000165,868,800165,868,80099.999.9
5023Sistem javnih finansija - JAFIN1,472,264,0001,472,264,0001,471,585,6651,471,585,665100.0100.0
423Usluge po ugovoru832,264,000832,264,000832,055,265832,055,265100.0100.0
515Nematerijalna imovina640,000,000640,000,000639,530,400639,530,40099.999.9
5024Knjigovodstvo, osnovna sredstva i elektronsko prihvatanje zahteva44,000,00044,461,00044,460,90344,460,903100.0100.0
423Usluge po ugovoru44,000,00044,461,00044,460,90344,460,903100.0100.0
5025Platforma za servisno orijentisanu arhitekturu - SOA152,237,000152,237,000151,822,800151,822,80099.799.7
423Usluge po ugovoru146,237,000146,237,000145,822,800145,822,80099.799.7
515Nematerijalna imovina6,000,0006,000,0006,000,0006,000,000100.0100.0
Objedinjeni računovodstveni informacioni sistem korisnika683,076,000683,076,000682,604,489682,604,48999.999.9
5026
budžetskih sredstava - ORIS
423Usluge po ugovoru284,676,000284,676,000284,569,289284,569,289100.0100.0
515Nematerijalna imovina398,400,000398,400,000398,035,200398,035,20099.999.9
5027Portal za administraciju korisničkih naloga (IAM&SSO)122,800,000122,800,000122,499,998122,499,99899.899.8
← Pomerite tabelu levo/desno za više detalja →
TabelaStrana 23

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
423Usluge po ugovoru111,800,000111,800,000111,499,999111,499,99999.799.7
515Nematerijalna imovina11,000,00011,000,00010,999,99910,999,999100.0100.0
5029Zaštita sistema od sajber napada282,000,000282,000,000281,997,708281,997,708100.0100.0
423Usluge po ugovoru230,000,000230,000,000229,998,108229,998,108100.0100.0
515Nematerijalna imovina52,000,00052,000,00051,999,60051,999,600100.0100.0
5031Platforma za objedinjenu naplatu taksi322,865,000322,865,000321,090,387321,090,38799.599.5
423Usluge po ugovoru322,865,000322,865,000321,090,387321,090,38799.599.5
16.4UPRAVA ZA DUVAN102,686,000120,678,000101,105,143101,105,14383.883.8
Izvori finansiranja za glavu 16.4
01Opšti prihodi i primanja budžeta102,686,000120,678,000101,105,143101,105,14383.883.8
2301Uređenje, upravljanje i nadzor finansijskog i fiskalnog sistema102,686,000120,678,000101,105,143101,105,14383.883.8
420Poljoprivreda, šumarstvo, lov i ribolov102,686,000120,678,000101,105,143101,105,14383.883.8
0010Regulacija proizvodnje i prometa duvana, duvanskih i srodnih proizvoda102,686,000120,678,000101,105,143101,105,14383.883.8
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)47,305,00049,205,00049,181,33849,181,338100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca7,167,0007,467,0007,458,8757,458,87599.999.9
413Naknade u naturi50,00050,000
414Socijalna davanja zaposlenima330,000347,000346,423346,42399.899.8
415Naknade troškova za zaposlene1,000,000900,000770,789770,78985.685.6
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi340,000423,000415,060415,06098.198.1
421Stalni troškovi439,0004,533,0004,219,3544,219,35493.193.1
422Troškovi putovanja702,000152,00019,88119,88113.113.1
423Usluge po ugovoru41,343,00036,674,00018,235,10618,235,10649.749.7
424Specijalizovane usluge1,060,000595,000391,747391,74765.865.8
425Tekuće popravke i održavanje235,0002,515,0002,361,7872,361,78793.993.9
426Materijal1,305,0001,055,000997,652997,65294.694.6
512Mašine i oprema1,352,000952,000898,164898,16494.394.3
515Nematerijalna imovina58,00015,810,00015,808,96815,808,968100.0100.0
16.5UPRAVA ZA SPREČAVANjE PRANjA NOVCA139,520,000300,101,000296,512,569296,512,56998.898.8
Izvori finansiranja za glavu 16.5
01Opšti prihodi i primanja budžeta139,520,000300,101,000296,512,569296,512,56998.898.8
2301Uređenje, upravljanje i nadzor finansijskog i fiskalnog sistema139,520,000300,101,000296,512,569296,512,56998.898.8
133Ostale opšte usluge139,520,000300,101,000296,512,569296,512,56998.898.8
0011Sprečavanje i otkrivanje pranja novca i finansiranje terorizma139,520,000300,101,000296,512,569296,512,56998.898.8
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)61,571,00059,214,00059,191,20659,191,206100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca9,328,0008,970,0008,967,4688,967,468100.0100.0
413Naknade u naturi1,0001,000
414Socijalna davanja zaposlenima648,000584,000000.00.0
415Naknade troškova za zaposlene1,400,0001,260,000620,143620,14349.249.2
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi500,000500,000427,591427,59185.585.5
421Stalni troškovi9,475,0008,528,0007,456,9127,456,91287.487.4
422Troškovi putovanja4,150,0004,770,0004,678,0234,678,02398.198.1
423Usluge po ugovoru43,074,00038,756,00038,692,15838,692,15899.899.8
424Specijalizovane usluge200,000200,000200,000200,000100.0100.0
425Tekuće popravke i održavanje1,150,0001,150,0001,063,1521,063,15292.492.4
426Materijal3,850,0003,195,0002,453,9822,453,98276.876.8
462Dotacije međunarodnim organizacijama800,000800,000710,840710,84088.988.9
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate122,000122,00053,35653,35643.743.7
512Mašine i oprema3,250,0003,250,0003,229,7393,229,73999.499.4
515Nematerijalna imovina1,000168,801,000168,768,000168,768,000100.0100.0
16.6UPRAVA ZA SLOBODNE ZONE45,788,00044,666,00041,718,35541,718,35593.493.4
Izvori finansiranja za glavu 16.6
01Opšti prihodi i primanja budžeta45,788,00044,666,00041,718,35541,718,35593.493.4
1510Privlačenje investicija45,788,00044,666,00041,718,35541,718,35593.493.4
410Opšti ekonomski i komercijalni poslovi i poslovi po pitanju rada45,788,00044,666,00041,718,35541,718,35593.493.4
0005Promocija, razvoj, kontrola i nadzor slobodnih zona45,788,00044,666,00041,718,35541,718,35593.493.4
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)22,483,00022,483,00021,723,61721,723,61796.696.6
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca3,407,0003,407,0003,291,1283,291,12896.696.6
413Naknade u naturi35,00035,00018,00018,00051.451.4
414Socijalna davanja zaposlenima324,000746,000741,124741,12499.399.3
415Naknade troškova za zaposlene600,000600,000426,958426,95871.271.2
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi200,000212,000211,268211,26899.799.7
421Stalni troškovi890,000890,000556,080556,08062.562.5
422Troškovi putovanja634,000569,000555,419555,41997.697.6
423Usluge po ugovoru14,744,00013,459,00012,562,24812,562,24893.393.3
424Specijalizovane usluge450,000438,000374,400374,40085.585.5
425Tekuće popravke i održavanje350,000315,000145,160145,16046.146.1
426Materijal1,301,0001,142,000775,912775,91267.967.9
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate20,00020,0007207203.63.6
512Mašine i oprema350,000350,000336,320336,32096.196.1
16.7UPRAVA ZA JAVNI DUG744,655,726,000726,361,344,000609,601,408,906609,601,408,90683.983.9
Izvori finansiranja za glavu 16.7
01Opšti prihodi i primanja budžeta737,805,726,000719,511,344,000606,730,820,258606,730,820,25884.384.3
10Primanja od domaćih zaduživanja100,000,000100,000,00018,271,49518,271,49518.318.3
11Primanja od inostranih zaduživanja250,000,000250,000,000208,846,072208,846,07283.583.5
12Primanja od otplate datih kredita i prodaje finansijske imovine6,500,000,0006,500,000,0002,643,471,0812,643,471,08140.740.7
2201Upravljanje javnim dugom744,655,726,000726,361,344,000609,601,408,906609,601,408,90683.983.9
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni poslovi i1,459,128,0001,454,746,000142,236,993142,236,9939.89.8
110
spoljni poslovi
0005Administracija i upravljanje1,459,128,0001,454,746,000142,236,993142,236,9939.89.8
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)56,399,00063,399,00061,711,44161,711,44197.397.3
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca8,545,0009,745,0009,349,2839,349,28395.995.9
413Naknade u naturi150,000150,00087,00087,00058.058.0
414Socijalna davanja zaposlenima2,000,0002,000,000863,205863,20543.243.2
415Naknade troškova za zaposlene900,000900,000554,146554,14661.661.6
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi4,290,0004,290,0003,097,6503,097,65072.272.2
421Stalni troškovi6,060,0006,060,000909,189909,18915.015.0
422Troškovi putovanja6,375,0005,875,0001,388,6881,388,68823.623.6
423Usluge po ugovoru138,220,000128,638,00043,020,80843,020,80833.433.4
424Specijalizovane usluge960,000960,000316,800316,80033.033.0
425Tekuće popravke i održavanje1,500,0001,500,000401,820401,82026.826.8
426Materijal5,700,0005,700,0001,267,6791,267,67922.222.2
465Ostale dotacije i transferi300,000300,000
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate220,000220,0003,5163,5161.61.6
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova2,049,0001,549,000375,081375,08124.224.2
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa100,000,000100,000,00018,271,49518,271,49518.318.3
512Mašine i oprema10,000,0009,000,000619,192619,1926.96.9
515Nematerijalna imovina10,000,0009,000,000
622Nabavka strane finansijske imovine1,105,460,0001,105,460,000
170Transakcije javnog duga743,196,598,000724,906,598,000609,459,171,913609,459,171,91384.184.1
0001Servisiranje domaćeg javnog duga345,592,130,000334,752,130,000304,016,660,949304,016,660,94990.890.8
441Otplata domaćih kamata64,792,130,00066,292,130,00066,280,512,26966,280,512,269100.0100.0
444Prateći troškovi zaduživanja300,000,000500,000,000360,620,435360,620,43572.172.1
611Otplata glavnice domaćim kreditorima280,500,000,000267,960,000,000237,375,528,244237,375,528,24488.688.6
0002Servisiranje spoljnog javnog duga365,873,405,000356,923,405,000274,888,239,379274,888,239,37977.077.0
442Otplata stranih kamata126,539,560,000114,089,560,00092,351,524,03192,351,524,03180.980.9
444Prateći troškovi zaduživanja21,333,845,00024,833,845,00022,254,893,53822,254,893,53889.689.6
612Otplata glavnice stranim kreditorima218,000,000,000218,000,000,000160,281,821,810160,281,821,81073.573.5
0003Plaćanje po garancijama31,331,063,00032,831,063,00030,434,434,54030,434,434,54092.792.7
443Otplata kamata po garancijama6,477,063,0006,477,063,0004,775,788,8134,775,788,81373.773.7
444Prateći troškovi zaduživanja300,000,000300,000,00049,854,95249,854,95216.616.6
613Otplata glavnice po garancijama24,554,000,00026,054,000,00025,608,790,77525,608,790,77598.398.3
0004Zaduživanje emitovanjem državnih hartija od vrednosti400,000,000400,000,000119,837,045119,837,04530.030.0
444Prateći troškovi zaduživanja400,000,000400,000,000119,837,045119,837,04530.030.0
16.8USTANOVA ZA REGISTAR OBAVEZNOG SOCIJALNOG OSIGURANjA252,030,000241,329,000230,109,156230,109,15695.495.4
Izvori finansiranja za glavu 16.8
01Opšti prihodi i primanja budžeta252,030,000241,329,000230,109,156230,109,15695.495.4
0902Socijalna zaštita252,030,000241,329,000230,109,156230,109,15695.495.4
410Opšti ekonomski i komercijalni poslovi i poslovi po pitanju rada252,030,000241,329,000230,109,156230,109,15695.495.4
0002Registar obaveznog socijalnog osiguranja252,030,000241,329,000230,109,156230,109,15695.495.4
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)59,413,00059,413,00056,432,62756,432,62795.095.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca9,001,0009,001,0008,549,5438,549,54395.095.0
413Naknade u naturi150,000150,000147,000147,00098.098.0
414Socijalna davanja zaposlenima747,000747,000197,068197,06826.426.4
415Naknade troškova za zaposlene900,000900,000625,133625,13369.569.5
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi150,000150,000114,275114,27576.276.2
421Stalni troškovi1,060,000760,000571,285571,28575.275.2
422Troškovi putovanja1,000,000318,000238,552238,55275.075.0
423Usluge po ugovoru128,100,000123,784,000121,008,830121,008,83097.897.8
424Specijalizovane usluge600,00020,000
425Tekuće popravke i održavanje4,700,0004,700,0003,146,1233,146,12366.966.9
426Materijal1,959,0001,459,000797,298797,29854.654.6
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate220,000220,00034,62034,62015.715.7
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova200,000200,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa420,000220,000
512Mašine i oprema43,410,00039,287,00038,246,80238,246,80297.497.4
← Pomerite tabelu levo/desno za više detalja →
TabelaStrana 24

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
16.9UPRAVA ZA IGRE NA SREĆU1,089,482,0001,827,266,0001,778,700,4041,778,700,40497.397.3
Izvori finansiranja za glavu 16.9
01Opšti prihodi i primanja budžeta1,089,482,0001,827,266,0001,778,700,4041,778,700,40497.397.3
2301Uređenje, upravljanje i nadzor finansijskog i fiskalnog sistema1,089,482,0001,827,266,0001,778,700,4041,778,700,40497.397.3
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni poslovi i1,089,482,0001,827,266,0001,778,700,4041,778,700,40497.397.3
110
spoljni poslovi
0016Obavljanje poslova iz oblasti igara na sreću1,089,482,0001,827,266,0001,778,700,4041,778,700,40497.397.3
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)62,357,00062,357,00060,980,77960,980,77997.897.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca9,447,0009,447,0009,238,5889,238,58897.897.8
413Naknade u naturi840,000756,000115,280115,28015.215.2
414Socijalna davanja zaposlenima700,000700,000286,667286,66741.041.0
415Naknade troškova za zaposlene466,000606,000514,987514,98785.085.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi200,000230,000211,268211,26891.991.9
421Stalni troškovi39,372,00028,878,00026,439,93926,439,93991.691.6
422Troškovi putovanja15,778,0002,999,0002,065,8142,065,81468.968.9
423Usluge po ugovoru51,764,00036,734,00030,250,01730,250,01782.382.3
424Specijalizovane usluge7,601,0002,884,0002,658,3002,658,30092.292.2
425Tekuće popravke i održavanje4,200,0001,293,000793,552793,55261.461.4
426Materijal9,890,0006,470,0003,667,5243,667,52456.756.7
462Dotacije međunarodnim organizacijama150,00048,00047,02547,02598.098.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate551,000221,00028,32128,32112.812.8
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova150,00049,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa300,000207,000
512Mašine i oprema8,929,000562,200,000536,245,254536,245,25495.495.4
515Nematerijalna imovina876,787,0001,111,187,0001,105,157,0881,105,157,08899.599.5
17MINISTARSTVO SPOLjNIH POSLOVA13,586,103,00013,726,316,00013,677,218,49713,677,218,49799.699.6
Izvori finansiranja za razdeo 17
01Opšti prihodi i primanja budžeta13,586,103,00013,726,316,00013,677,218,49713,677,218,49799.699.6
17.0MINISTARSTVO SPOLjNIH POSLOVA2,861,856,0002,976,652,0002,953,838,7482,953,838,74899.299.2
Izvori finansiranja za glavu 17.0
01Opšti prihodi i primanja budžeta2,861,856,0002,976,652,0002,953,838,7482,953,838,74899.299.2
0301Koordinacija i sprovođenje politike u oblasti spoljnih poslova2,861,856,0002,976,652,0002,953,838,7482,953,838,74899.299.2
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni poslovi i2,861,856,0002,976,652,0002,953,838,7482,953,838,74899.299.2
110
spoljni poslovi
0002Članstvo u međunarodnim organizacijama506,888,000506,888,000506,638,880506,638,880100.0100.0
421Stalni troškovi200,000200,000109,327109,32754.754.7
462Dotacije međunarodnim organizacijama506,688,000506,688,000506,529,553506,529,553100.0100.0
0003Administracija i upravljanje2,289,968,0002,442,764,0002,423,221,4192,423,221,41999.299.2
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)1,253,404,0001,342,294,0001,342,118,0051,342,118,005100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca347,647,000375,647,000375,591,044375,591,044100.0100.0
413Naknade u naturi1,000,0001,000,000750,000750,00075.075.0
414Socijalna davanja zaposlenima21,300,00023,000,00022,615,78722,615,78798.398.3
415Naknade troškova za zaposlene26,000,00024,150,00023,656,17123,656,17198.098.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi13,093,00024,243,00024,231,10624,231,106100.0100.0
421Stalni troškovi130,811,000146,279,000146,183,305146,183,30599.999.9
422Troškovi putovanja100,500,00086,900,00086,691,60286,691,60299.899.8
423Usluge po ugovoru185,772,000209,800,000209,737,467209,737,467100.0100.0
424Specijalizovane usluge1,000,0001,000,000132,090132,09013.213.2
425Tekuće popravke i održavanje68,640,00061,840,00048,944,14948,944,14979.179.1
426Materijal65,000,00065,000,00064,950,05464,950,05499.999.9
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate1,800,0001,500,000446,171446,17129.729.7
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova500,00025,610,00025,218,07425,218,07498.598.5
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa1,0001,000
511Zgrade i građevinski objekti30,000,00027,000,00026,991,60026,991,600100.0100.0
512Mašine i oprema43,000,00027,000,00024,959,14024,959,14092.492.4
515Nematerijalna imovina500,000500,0005,6545,6541.11.1
5001Rekonstrukcija objekta MSP65,000,00027,000,00023,978,44923,978,44988.888.8
511Zgrade i građevinski objekti65,000,00027,000,00023,978,44923,978,44988.888.8
17.1DIPLOMATSKO-KONZULARNA PREDSTAVNIŠTVA10,421,847,00010,457,690,00010,453,523,10110,453,523,101100.0100.0
Izvori finansiranja za glavu 17.1
01Opšti prihodi i primanja budžeta10,421,847,00010,457,690,00010,453,523,10110,453,523,101100.0100.0
0302Diplomatsko-konzularni poslovi u inostranstvu10,421,847,00010,457,690,00010,453,523,10110,453,523,101100.0100.0
113Spoljni poslovi10,421,847,00010,457,690,00010,453,523,10110,453,523,101100.0100.0
0001Podrška funkcionisanju diplomatsko-konzularnih predstavništava4,608,348,0004,634,988,0004,634,982,0124,634,982,012100.0100.0
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)592,686,000636,829,000636,829,000636,829,000100.0100.0
413Naknade u naturi1,000,0001,000,0001,000,0001,000,000100.0100.0
414Socijalna davanja zaposlenima55,000,00055,000,00055,000,00055,000,000100.0100.0
415Naknade troškova za zaposlene2,727,861,0002,791,549,0002,791,549,0002,791,549,000100.0100.0
421Stalni troškovi493,500,000456,804,000456,803,999456,803,999100.0100.0
422Troškovi putovanja95,000,00096,239,00096,234,01396,234,013100.0100.0
423Usluge po ugovoru575,000,000523,472,000523,472,000523,472,000100.0100.0
424Specijalizovane usluge9,000,0009,000,0009,000,0009,000,000100.0100.0
426Materijal57,000,00058,829,00058,829,00058,829,000100.0100.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate2,300,0002,300,0002,300,0002,300,000100.0100.0
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova3,965,0003,965,0003,965,000100.0100.0
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa1,0001,000
0003Kapitalno i tekuće održavanje objekata i opreme DKP-a406,499,000503,458,000503,457,957503,457,957100.0100.0
421Stalni troškovi33,000,00033,000,00033,000,00033,000,000100.0100.0
425Tekuće popravke i održavanje91,000,00092,239,00092,239,00092,239,000100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti225,803,000316,803,000316,802,998316,802,998100.0100.0
512Mašine i oprema56,596,00061,316,00061,315,95961,315,959100.0100.0
515Nematerijalna imovina100,000100,000100,000100,000100.0100.0
0004Obnova voznog parka za potrebe DKP-a186,000,000168,300,000168,300,000168,300,000100.0100.0
421Stalni troškovi64,000,00064,177,00064,177,00064,177,000100.0100.0
425Tekuće popravke i održavanje22,000,00022,177,00022,177,00022,177,000100.0100.0
426Materijal40,000,00040,826,00040,826,00040,826,000100.0100.0
512Mašine i oprema60,000,00041,120,00041,120,00041,120,000100.0100.0
0005Zakup poslovnih objekata DKP-a590,000,000579,734,000579,734,000579,734,000100.0100.0
421Stalni troškovi590,000,000579,734,000579,734,000579,734,000100.0100.0
0006Zakup rezidencijalnih objekata DKP-a341,000,000281,210,000281,210,000281,210,000100.0100.0
421Stalni troškovi341,000,000281,210,000281,210,000281,210,000100.0100.0
5004Pribavljanje objekata u svojinu Republike Srbije za potrebe DKP-a3,900,000,0003,900,000,0003,900,000,0003,900,000,000100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti3,900,000,0003,900,000,0003,900,000,0003,900,000,000100.0100.0
Informaciono-komunikacioni sistem kriptozaštite MSP i DKP390,000,000390,000,000385,839,132385,839,13298.998.9
5005
Republike Srbije
512Mašine i oprema270,000,000270,000,000265,851,132265,851,13298.598.5
515Nematerijalna imovina120,000,000120,000,000119,988,000119,988,000100.0100.0
17.2UPRAVA ZA SARADNjU S DIJASPOROM I SRBIMA U REGIONU302,400,000291,974,000269,856,649269,856,64992.492.4
Izvori finansiranja za glavu 17.2
01Opšti prihodi i primanja budžeta302,400,000291,974,000269,856,649269,856,64992.492.4
1902Saradnja s dijasporom i Srbima u regionu302,400,000291,974,000269,856,649269,856,64992.492.4
410Opšti ekonomski i komercijalni poslovi i poslovi po pitanju rada302,400,000291,974,000269,856,649269,856,64992.492.4
0001Zaštita prava i interesa pripadnika dijaspore i Srba u regionu63,010,00065,810,00058,586,91258,586,91289.089.0
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)32,563,00032,563,00027,934,94027,934,94085.885.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca4,934,0004,934,0004,232,1444,232,14485.885.8
413Naknade u naturi200,000200,00099,93999,93950.050.0
414Socijalna davanja zaposlenima872,000872,000624,004624,00471.671.6
415Naknade troškova za zaposlene700,000700,000554,687554,68779.279.2
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi200,000200,000197,521197,52198.898.8
421Stalni troškovi2,900,0002,700,0002,475,2292,475,22991.791.7
422Troškovi putovanja1,100,0001,100,0001,098,5401,098,54099.999.9
423Usluge po ugovoru5,839,0005,839,0005,838,7855,838,785100.0100.0
424Specijalizovane usluge500,000500,000200,450200,45040.140.1
425Tekuće popravke i održavanje400,000400,000398,478398,47899.699.6
426Materijal1,700,0001,700,0001,381,6221,381,62281.381.3
481Dotacije nevladinim organizacijama10,000,00010,000,00010,000,00010,000,000100.0100.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate101,000101,00013,38813,38813.313.3
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova1,0001,000
512Mašine i oprema1,000,0004,000,0003,537,1853,537,18588.488.4
0002Očuvanje nacionalnog i kulturnog identiteta dijaspore i Srba u239,390,000226,164,000211,269,737211,269,73793.493.4
421Stalni troškovi700,000700,000693,662693,66299.199.1
422Troškovi putovanja2,500,0003,150,0003,147,7303,147,73099.999.9
423Usluge po ugovoru41,390,00027,964,00014,609,50114,609,50152.252.2
424Specijalizovane usluge4,500,0004,050,0003,246,8443,246,84480.280.2
426Materijal300,000300,00072,00072,00024.024.0
481Dotacije nevladinim organizacijama190,000,000190,000,000189,500,000189,500,00099.799.7
18MINISTARSTVO ZA EVROPSKE INTEGRACIJE1,419,318,0001,447,978,974896,417,591896,417,59161.961.9
Izvori finansiranja za razdeo 18
01Opšti prihodi i primanja budžeta957,131,000932,581,000713,872,019713,872,01976.576.5
06Donacije od međunarodnih organizacija18,473,09818,473,09818,473,098100.0100.0
15Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih godina34,737,87631,545,52831,545,52890.890.8
56Finansijska pomoć EU462,187,000462,187,000132,526,946132,526,94628.728.7
0601Podrška pristupanju Srbije EU421,029,000500,302,098446,632,740446,632,74089.389.3
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni poslovi i421,029,000500,302,098446,632,740446,632,74089.389.3
110
spoljni poslovi
← Pomerite tabelu levo/desno za više detalja →
TabelaStrana 25

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
0001Koordinacija procesa evropskih integracija83,810,00091,733,00086,345,66686,345,66694.194.1
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)46,044,00053,659,00053,531,76953,531,76999.899.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca6,868,0007,900,0007,871,4787,871,47899.699.6
415Naknade troškova za zaposlene488,000488,000412,213412,21384.584.5
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi220,000220,000211,268211,26896.096.0
421Stalni troškovi3,380,0003,380,0002,971,4722,971,47287.987.9
422Troškovi putovanja3,760,0005,260,0004,640,2104,640,21088.288.2
423Usluge po ugovoru23,000,00020,776,00016,707,25616,707,25680.480.4
426Materijal50,00050,000
0005Pripremljena nacionalna verzija pravnih tekovina EU72,456,00071,913,00065,652,57165,652,57191.391.3
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)25,876,00028,126,00027,936,31027,936,31099.399.3
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca3,921,0004,261,0004,232,3514,232,35199.399.3
415Naknade troškova za zaposlene328,000328,000209,987209,98764.064.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi220,000220,000211,268211,26896.096.0
421Stalni troškovi10,00010,0002,5742,57425.725.7
422Troškovi putovanja1,520,0001,520,000
423Usluge po ugovoru36,581,00033,448,00031,709,80331,709,80394.894.8
515Nematerijalna imovina4,000,0004,000,0001,350,2771,350,27733.833.8
0006Administracija i upravljanje181,496,000234,637,000211,868,098211,868,09890.390.3
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)51,655,00052,775,00052,485,33052,485,33099.599.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca7,826,0008,001,0007,951,5287,951,52899.499.4
413Naknade u naturi400,000400,000246,000246,00061.561.5
414Socijalna davanja zaposlenima2,000,0003,500,0003,496,8693,496,86999.999.9
415Naknade troškova za zaposlene860,000860,000856,687856,68799.699.6
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi170,000170,000161,792161,79295.295.2
421Stalni troškovi16,940,00015,246,0003,384,7943,384,79422.222.2
422Troškovi putovanja5,410,0007,410,0005,905,1295,905,12979.779.7
423Usluge po ugovoru47,012,00043,012,00041,430,58241,430,58296.396.3
424Specijalizovane usluge4,664,0004,204,0002,715,0002,715,00064.664.6
425Tekuće popravke i održavanje2,750,0002,750,0001,729,2181,729,21862.962.9
426Materijal4,327,0008,327,0007,045,7497,045,74984.684.6
462Dotacije međunarodnim organizacijama30,000,00080,000,00080,000,00080,000,000100.0100.0
465Ostale dotacije i transferi1,0001,000
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate130,000130,000108,617108,61783.683.6
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova50,00050,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa500,0001,000,000505,365505,36550.550.5
512Mašine i oprema6,800,0006,800,0003,845,4393,845,43956.656.6
515Nematerijalna imovina1,0001,000
0007Informisanje javnosti i obuka o procesu evropskih integracija66,474,00065,723,00048,349,09148,349,09173.673.6
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)21,526,00022,486,00022,273,05822,273,05899.199.1
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca3,262,0003,412,0003,374,3683,374,36898.998.9
415Naknade troškova za zaposlene400,0002,189,0001,692,1991,692,19977.377.3
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi221,000221,000211,268211,26895.695.6
421Stalni troškovi1,520,0001,520,0005,6595,6590.40.4
422Troškovi putovanja1,830,0001,830,0001,779,6261,779,62697.297.2
423Usluge po ugovoru30,065,00027,065,00018,543,97318,543,97368.568.5
426Materijal500,000500,000126,172126,17225.225.2
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta650,000650,000342,768342,76852.752.7
481Dotacije nevladinim organizacijama6,500,0005,850,000
Koordinacija za vođenje pregovora o pristupanju Republike Srbije EU i16,793,00036,296,09834,417,31534,417,31594.894.8
0008
Tim za podršku pregovorima
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)2,000,0002,000,0001,874,9011,874,90193.793.7
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca303,000303,000284,047284,04793.793.7
415Naknade troškova za zaposlene120,000120,00018,91118,91115.815.8
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,350,0002,380,0002,313,5712,313,57197.297.2
422Troškovi putovanja520,000520,00025,70625,7064.94.9
423Usluge po ugovoru12,500,00030,973,09829,900,18029,900,18096.596.5
Podrška efektivnom korišćenju Instrumenata za pretpristupnu pomoć
0602
EU i razvojne pomoći998,289,000947,676,876449,784,850449,784,85047.547.5
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni poslovi i998,289,000947,676,876449,784,850449,784,85047.547.5
110
spoljni poslovi
Planiranje, programiranje, praćenje i izveštavanje o EU sredstvima i83,983,000104,962,19198,211,40098,211,40093.693.6
0001
međunarodnoj pomoći
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)52,981,00061,091,00060,514,02760,514,02799.199.1
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca8,027,0009,268,0009,167,8759,167,87598.998.9
415Naknade troškova za zaposlene1,100,0001,100,000738,840738,84067.267.2
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi780,000780,000746,120746,12095.795.7
421Stalni troškovi315,000315,0004,6454,6451.51.5
422Troškovi putovanja1,480,0001,480,000666,924666,92445.145.1
423Usluge po ugovoru19,300,00030,172,29925,617,07725,617,07784.984.9
465Ostale dotacije i transferi755,892755,892755,892100.0100.0
Planiranje i programiranje i efikasno sprovođenje programa67,844,00068,949,00064,001,97764,001,97792.892.8
0004
prekogranične i transnacionalne saradnje
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)44,324,00044,324,00043,524,95543,524,95598.298.2
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca6,760,0006,760,0006,594,0316,594,03197.597.5
415Naknade troškova za zaposlene620,0002,120,000950,264950,26444.844.8
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi800,000800,000599,171599,17174.974.9
421Stalni troškovi20,00020,0002,8812,88114.414.4
422Troškovi putovanja1,060,0002,060,0001,652,9281,652,92880.280.2
423Usluge po ugovoru13,950,00012,555,00010,677,74810,677,74885.085.0
425Tekuće popravke i održavanje50,00050,000
465Ostale dotacije i transferi10,00010,000
512Mašine i oprema250,000250,000
0005Sprovođenje projekata IPA komponente čiji je korisnik MEI15,578,00015,608,00014,058,93114,058,93190.190.1
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)12,477,00012,477,00012,055,06812,055,06896.696.6
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,891,0001,891,0001,826,3431,826,34396.696.6
415Naknade troškova za zaposlene150,000180,000165,519165,51992.092.0
421Stalni troškovi20,00020,000
422Troškovi putovanja1,040,0001,040,00012,00012,0001.21.2
4002IPA program prekogranične saradnje Bugarska - Srbija - tehnička43,581,00042,955,48736,671,78836,671,78885.485.4
421Stalni troškovi600,000600,000297,898297,89849.649.6
422Troškovi putovanja3,150,0004,150,0002,847,3232,847,32368.668.6
423Usluge po ugovoru36,500,00034,874,48730,928,14030,928,14088.788.7
425Tekuće popravke i održavanje260,000260,000134,069134,06951.651.6
426Materijal400,000900,000565,307565,30762.862.8
465Ostale dotacije i transferi100,000100,000
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate151,000151,0009,8719,8716.56.5
512Mašine i oprema2,410,0001,920,0001,889,1801,889,18098.498.4
515Nematerijalna imovina10,000
4003IPA program prekogranične saradnje Rumunija - Srbija - tehnička48,120,00047,151,51128,882,28728,882,28761.361.3
421Stalni troškovi550,000550,000134,173134,17324.424.4
422Troškovi putovanja3,100,0004,100,0003,701,1213,701,12190.390.3
423Usluge po ugovoru38,500,00036,281,51123,399,98123,399,98164.564.5
425Tekuće popravke i održavanje210,000260,000185,979185,97971.571.5
426Materijal350,000350,000196,863196,86356.256.2
465Ostale dotacije i transferi4,000,0004,000,000
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate160,000160,00020,30420,30412.712.7
512Mašine i oprema1,250,0001,450,0001,243,8651,243,86585.885.8
4004IPA program prekogranične saradnje Mađarska - Srbija - tehnička39,541,00040,435,12629,076,00029,076,00071.971.9
421Stalni troškovi1,600,0001,600,0001,117,6471,117,64769.969.9
422Troškovi putovanja1,600,0001,600,000558,249558,24934.934.9
423Usluge po ugovoru22,500,00023,503,12614,634,62214,634,62262.362.3
425Tekuće popravke i održavanje160,000160,000159,843159,84399.999.9
426Materijal301,000301,000
465Ostale dotacije i transferi13,000,00012,891,00012,592,73412,592,73497.797.7
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate80,00080,00012,90512,90516.116.1
512Mašine i oprema300,000300,000
4005IPA program prekogranične saradnje Hrvatska - Srbija - tehnička23,900,00024,580,57116,814,42016,814,42068.468.4
421Stalni troškovi700,000700,000489,173489,17369.969.9
422Troškovi putovanja1,650,0001,650,0001,290,5751,290,57578.278.2
423Usluge po ugovoru18,500,00019,180,57112,541,32412,541,32465.465.4
425Tekuće popravke i održavanje160,000160,000111,677111,67769.869.8
426Materijal300,000300,000153,565153,56551.251.2
465Ostale dotacije i transferi100,000100,000
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate80,00080,00013,87813,87817.317.3
512Mašine i oprema2,410,0002,410,0002,214,2292,214,22991.991.9
4008Transnacionalni program Dunav - tehnička pomoć28,882,00031,039,95717,388,19017,388,19056.056.0
421Stalni troškovi60,00060,0005,8765,8769.89.8
422Troškovi putovanja2,500,0002,500,000988,822988,82239.639.6
423Usluge po ugovoru13,000,00015,157,9574,787,2234,787,22331.631.6
425Tekuće popravke i održavanje11,00011,000
426Materijal301,000301,000
465Ostale dotacije i transferi12,000,00012,000,00011,606,26911,606,26996.796.7
512Mašine i oprema1,010,0001,010,000
4009Jadransko Jonski transnacionalni program - tehnička pomoć17,860,00017,952,7325,613,2995,613,29931.331.3
421Stalni troškovi20,00020,00012,35712,35761.861.8
422Troškovi putovanja4,000,0004,000,0001,763,6141,763,61444.144.1
423Usluge po ugovoru9,000,0009,457,732595,298595,2986.36.3
425Tekuće popravke i održavanje20,00020,000
426Materijal310,000310,000
465Ostale dotacije i transferi4,000,0003,635,0003,242,0293,242,02989.289.2
512Mašine i oprema510,000510,000
← Pomerite tabelu levo/desno za više detalja →
TabelaStrana 26

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
IPA prekogranična saradnja - Fokalna tačka - podrška upravljanju38,620,00039,579,2757,969,6867,969,68620.120.1
4013
makroregionalne strategije za Jadransko-jonski region
421Stalni troškovi10,00010,000
422Troškovi putovanja9,600,0009,919,2753,273,1223,273,12233.033.0
423Usluge po ugovoru27,000,00027,640,0004,113,5074,113,50714.914.9
425Tekuće popravke i održavanje10,00010,000
426Materijal800,000800,00012,04712,0471.51.5
512Mašine i oprema1,200,0001,200,000571,011571,01147.647.6
Strategija EU za Jadransko Jonski region - Projekat razvoja strateških49,570,00049,570,00032,650,69132,650,69165.965.9
4016
projektnih ideja
421Stalni troškovi10,00035,00018,81318,81353.853.8
422Troškovi putovanja2,160,0002,160,000566,916566,91626.226.2
423Usluge po ugovoru46,500,00046,500,00032,064,96232,064,96269.069.0
425Tekuće popravke i održavanje100,000100,000
426Materijal800,000775,000
IPA 2020 II deo – Jačanje sposobnosti Republike Srbije u oblasti13,436,00013,436,00013,119,15913,119,15997.697.6
4017razminiranja i uništavanja neeksplodiranih ubojnih sredstava, druga
faza
512Mašine i oprema13,436,00013,436,00013,119,15913,119,15997.697.6
IPA program prekogranične saradnje Srbija - Crna Gora, Srbija - Bosna89,151,000101,633,02645,473,32245,473,32244.744.7
4018
i Hercegovina i Srbija – Severna Makedonija - tehnička pomoć 2021-
421Stalni troškovi1,740,0002,243,5001,131,0661,131,06650.450.4
422Troškovi putovanja8,900,00010,037,0002,146,3492,146,34921.421.4
423Usluge po ugovoru36,600,00047,341,52624,088,81324,088,81350.950.9
425Tekuće popravke i održavanje1,060,0001,160,000190,524190,52416.416.4
426Materijal701,000701,0005,5905,5900.80.8
465Ostale dotacije i transferi37,000,00037,000,00017,880,57317,880,57348.348.3
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate100,000100,00030,40830,40830.430.4
512Mašine i oprema3,050,0003,050,000
4020Međuregionalni programi evropske teritorijalne saradnje4,550,0004,550,0002,998,4722,998,47265.965.9
422Troškovi putovanja2,000,0002,000,000497,081497,08124.924.9
423Usluge po ugovoru150,000150,000140,454140,45493.693.6
465Ostale dotacije i transferi2,400,0002,400,0002,360,9382,360,93898.498.4
Priprema finansijski održivih projekata spremnih za finansiranje216,000,000211,200,000
4021
(PPF 12)
423Usluge po ugovoru216,000,000211,200,000
Efikasno sprovođenje sistema kontrole projekata prekogranične,35,302,00039,283,00036,855,22836,855,22893.893.8
4022
transnacionalne i međuregionalne saradnje
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)28,000,00031,457,00031,254,32631,254,32699.499.4
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca4,242,0004,766,0004,735,0304,735,03099.499.4
415Naknade troškova za zaposlene480,000480,000286,320286,32059.659.6
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi170,000170,000161,792161,79295.295.2
421Stalni troškovi10,00010,000
422Troškovi putovanja1,050,0001,050,0003,0003,0000.30.3
423Usluge po ugovoru700,000700,0007,2407,2401.01.0
425Tekuće popravke i održavanje50,00050,000
512Mašine i oprema600,000600,000407,520407,52067.967.9
Razvoj i unapređenje informacionih sistema posvećenih različitim142,000,00054,420,000
5001segmentima praćenja procesa pristupanja Republike Srbije Evropskoj
Uniji
515Nematerijalna imovina142,000,00054,420,000
IPA 2017 - Evaluacija IPA II pomoći i Nacionalnog programa IPA40,371,00040,371,000
7075
TAIB 2013 (nealocirana sredstva)
423Usluge po ugovoru40,371,00040,371,000
19MINISTARSTVO ODBRANE261,770,065,000275,571,466,000274,128,924,237274,128,924,23799.599.5
Izvori finansiranja za razdeo 19
01Opšti prihodi i primanja budžeta260,621,299,000248,502,956,000248,303,156,899248,303,156,89999.999.9
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika521,448,000521,448,000178,053,787178,053,78734.134.1
05Donacije od inostranih zemalja2,055,0001,798,8241,798,82487.587.5
08Dobrovoljni transferi od fizičkih i pravnih lica7,318,0008,588,0005,721,9455,721,94566.666.6
09Primanja od prodaje nefinansijske imovine620,000,0001,235,000,000720,235,783720,235,78358.358.3
11Primanja od inostranih zaduživanja23,600,000,00023,458,240,00023,458,240,00099.499.4
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina1,692,311,0001,453,852,9991,453,852,99985.985.9
15Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih godina9,108,0007,864,0007,864,00086.386.3
1703Operacije i funkcionisanje MO i VS261,770,065,000275,571,466,000274,128,924,237274,128,924,23799.599.5
210Vojna odbrana260,624,353,000273,856,039,000273,140,016,955273,140,016,95599.799.7
0001Funkcionisanje MO i VS92,454,322,00089,959,167,00089,574,718,56589,574,718,56599.699.6
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)111,200,00042,582,01742,582,01738.338.3
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca18,800,0007,063,6657,063,66537.637.6
413Naknade u naturi45,000,00044,980,00044,968,33944,968,339100.0100.0
414Socijalna davanja zaposlenima244,206,000236,206,000236,178,011236,178,011100.0100.0
415Naknade troškova za zaposlene91,000,000111,220,000110,736,488110,736,48899.699.6
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi534,920,000716,920,000716,873,026716,873,026100.0100.0
421Stalni troškovi6,769,638,0005,756,878,0005,753,171,5805,753,171,58099.999.9
422Troškovi putovanja1,440,971,0001,270,847,0001,255,197,8401,255,197,84098.898.8
423Usluge po ugovoru2,100,970,0001,721,086,0001,690,617,6871,690,617,68798.298.2
424Specijalizovane usluge1,258,462,0001,555,586,0001,548,345,3421,548,345,34299.599.5
425Tekuće popravke i održavanje7,020,415,0004,749,699,0004,666,204,4194,666,204,41998.298.2
426Materijal8,981,686,0008,355,814,0008,347,541,6418,347,541,64199.999.9
462Dotacije međunarodnim organizacijama24,138,00021,375,00020,578,03820,578,03896.396.3
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta59,600,00031,840,00031,748,40231,748,40299.799.7
481Dotacije nevladinim organizacijama10,000,0009,951,0009,742,6589,742,65897.997.9
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate17,418,00015,708,00013,833,75813,833,75888.188.1
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa823,974,000842,499,000836,238,693836,238,69399.399.3
511Zgrade i građevinski objekti1,522,100,0005,578,663,0005,498,958,3725,498,958,37298.698.6
512Mašine i oprema47,476,685,00045,031,577,00044,965,877,19244,965,877,19299.999.9
515Nematerijalna imovina90,630,00076,480,00076,423,86976,423,86999.999.9
621Nabavka domaće finansijske imovine13,942,509,00013,701,838,00013,701,837,52613,701,837,526100.0100.0
0002Multinacionalne operacije1,413,000,0001,661,871,0001,603,038,3661,603,038,36696.596.5
413Naknade u naturi23,246,00020,922,00013,080,30013,080,30062.562.5
421Stalni troškovi9,901,0008,911,0006,072,9886,072,98868.268.2
422Troškovi putovanja147,630,000132,867,00093,939,25593,939,25570.770.7
423Usluge po ugovoru13,715,00012,344,0008,521,0858,521,08569.069.0
424Specijalizovane usluge990,229,0001,266,829,0001,265,739,8141,265,739,81499.999.9
425Tekuće popravke i održavanje66,680,00060,012,00059,696,09259,696,09299.599.5
426Materijal100,147,00090,133,00088,061,41088,061,41097.797.7
511Zgrade i građevinski objekti3,601,0002,141,2192,141,21959.559.5
512Mašine i oprema61,402,00066,202,00065,786,20465,786,20499.499.4
515Nematerijalna imovina50,00050,000
0003Administracija i upravljanje86,074,051,00079,821,487,00079,818,246,88379,818,246,883100.0100.0
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)66,479,719,00060,700,719,00060,699,318,80760,699,318,807100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca12,921,309,00012,175,889,00012,175,512,82512,175,512,825100.0100.0
414Socijalna davanja zaposlenima870,240,000913,740,000912,522,843912,522,84399.999.9
415Naknade troškova za zaposlene5,502,783,0005,755,283,0005,755,044,0985,755,044,098100.0100.0
464Dotacije organizacijama za obavezno socijalno osiguranje300,000,000275,856,000275,848,309275,848,309100.0100.0
0009Vojno zdravstvo3,680,400,0003,421,828,0003,316,559,7523,316,559,75296.996.9
414Socijalna davanja zaposlenima2,180,0001,962,0001,800,0051,800,00591.791.7
421Stalni troškovi1,163,894,0001,033,075,0001,015,524,0951,015,524,09598.398.3
422Troškovi putovanja6,364,0006,064,0005,987,7355,987,73598.798.7
423Usluge po ugovoru202,567,000182,332,000167,826,455167,826,45592.092.0
424Specijalizovane usluge49,450,00044,505,00033,123,57033,123,57074.474.4
425Tekuće popravke i održavanje483,200,000548,200,000508,536,777508,536,77792.892.8
426Materijal1,486,045,0001,337,481,0001,335,585,8591,335,585,85999.999.9
462Dotacije međunarodnim organizacijama2,750,0002,732,0002,730,3002,730,30099.999.9
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate200,000200,000200,000200,000100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti1,500,0001,350,000
512Mašine i oprema279,750,000261,527,000243,744,956243,744,95693.293.2
514Kultivisana imovina1,000,000900,000
515Nematerijalna imovina1,500,0001,500,0001,500,0001,500,000100.0100.0
4001Popuna ratnih materijalnih rezervi240,000,000239,143,000239,142,816239,142,816100.0100.0
512Mašine i oprema240,000,000239,143,000239,142,816239,142,816100.0100.0
4008Modernizacija i remont sredstava NVO812,000,0001,083,200,0001,083,199,9981,083,199,998100.0100.0
512Mašine i oprema812,000,0001,083,200,0001,083,199,9981,083,199,998100.0100.0
5008Opremanje NVO po tripartitnom sporazumu6,728,417,0006,969,088,0006,969,088,0006,969,088,000100.0100.0
512Mašine i oprema6,728,417,0006,969,088,0006,969,088,0006,969,088,000100.0100.0
5013Unapređenje informacione bezbednosti i sajber odbrane u MO i VS262,540,000260,961,000260,958,799260,958,799100.0100.0
512Mašine i oprema215,340,000213,761,000213,760,895213,760,895100.0100.0
515Nematerijalna imovina47,200,00047,200,00047,197,90447,197,904100.0100.0
5014Izgradnja objekata i infrastrukture za KoV527,220,000474,720,000474,720,000474,720,000100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti527,220,000474,720,000474,720,000474,720,000100.0100.0
5015Izgradnja objekata i infrastrukture za RViPVO320,000,000233,000,000233,000,000233,000,000100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti320,000,000233,000,000233,000,000233,000,000100.0100.0
5016Izgradnja objekata i infrastrukture za VS u Pančevu277,780,000250,280,000250,280,000250,280,000100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti277,780,000250,280,000250,280,000250,280,000100.0100.0
5017Izgradnja objekata i infrastrukture za VS u Priboju800,000,000720,000,000702,947,860702,947,86097.697.6
511Zgrade i građevinski objekti800,000,000720,000,000702,947,860702,947,86097.697.6
5018Izgradnja objekata i infrastrukture za VS u Nišu75,000,00068,000,00068,000,00068,000,000100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti75,000,00068,000,00068,000,00068,000,000100.0100.0
5019Opremanje Vojske Srbije VnBA55,000,000,00077,412,323,00077,270,363,00077,270,363,00099.899.8
424Specijalizovane usluge500,000,000499,800,000499,800,000100.0100.0
512Mašine i oprema55,000,000,00076,912,323,00076,770,563,00076,770,563,00099.899.8
← Pomerite tabelu levo/desno za više detalja →
TabelaStrana 27

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
5020Izgradnja vojnog objekta posebne namene1,800,000,0002,527,760,0002,527,711,6522,527,711,652100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti1,737,600,0002,471,600,0002,471,553,1282,471,553,128100.0100.0
512Mašine i oprema62,400,00056,160,00056,158,52456,158,524100.0100.0
5021Služenje vojnog roka10,159,623,0008,753,211,0008,748,041,2648,748,041,26499.999.9
421Stalni troškovi169,693,000157,739,000156,555,056156,555,05699.299.2
422Troškovi putovanja193,572,000119,215,000119,215,000119,215,000100.0100.0
423Usluge po ugovoru627,100,000365,100,000364,791,970364,791,97099.999.9
424Specijalizovane usluge19,280,00017,352,00014,502,24714,502,24783.683.6
425Tekuće popravke i održavanje605,000,000544,500,000544,370,924544,370,924100.0100.0
426Materijal4,378,136,0002,836,790,0002,836,100,3822,836,100,382100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti2,000,000,0001,800,000,0001,799,997,5141,799,997,514100.0100.0
512Mašine i oprema2,166,842,0002,912,515,0002,912,508,1712,912,508,171100.0100.0
220Civilna odbrana13,500,000705,000701,875701,87599.699.6
0004Vanredne situacije13,500,000705,000701,875701,87599.699.6
421Stalni troškovi1,000,000
422Troškovi putovanja9,500,000150,000149,875149,87599.999.9
425Tekuće popravke i održavanje2,000,000555,000552,000552,00099.599.5
426Materijal1,000,000
250Odbrana neklasifikovana na drugom mestu1,132,212,0001,714,722,000988,205,407988,205,40757.657.6
0005Izgradnja i održavanje stambenog prostora20,000,00060,480,00055,355,13055,355,13091.591.5
511Zgrade i građevinski objekti20,000,00060,480,00055,355,13055,355,13091.591.5
Unapređenje stanja u oblasti naoružanja i vojne opreme i održavanje500,000,000904,991,000362,411,343362,411,34340.040.0
0006
sredstava
512Mašine i oprema500,000,000904,991,000362,411,343362,411,34340.040.0
Unapređenje stanja u oblasti vojnog obrazovanja i vojne110,000,000247,039,00068,231,00968,231,00927.627.6
0007
naučnoistraživačke delatnosti
422Troškovi putovanja6,500,00010,700,0006,859,8316,859,83164.164.1
423Usluge po ugovoru13,500,00033,039,00018,547,74718,547,74756.156.1
424Specijalizovane usluge4,500,0003,505,2963,505,29677.977.9
425Tekuće popravke i održavanje30,000,00095,000,0007,169,8657,169,8657.57.5
512Mašine i oprema60,000,000103,800,00032,148,27132,148,27131.031.0
0008Funkcionisanje sistema specijalnih veza502,212,000502,212,000502,207,924502,207,924100.0100.0
421Stalni troškovi123,324,000120,513,000120,512,330120,512,330100.0100.0
425Tekuće popravke i održavanje60,888,00057,147,00057,146,97957,146,979100.0100.0
513Ostale nekretnine i oprema318,000,000324,552,000324,548,614324,548,614100.0100.0
20MINISTARSTVO DRŽAVNE UPRAVE I LOKALNE SAMOUPRAVE1,952,828,0002,078,201,7051,839,373,1561,839,373,15688.588.5
Izvori finansiranja za razdeo 20
01Opšti prihodi i primanja budžeta1,752,627,0001,675,457,0001,555,867,4711,555,867,47192.992.9
05Donacije od inostranih zemalja12,500,00012,500,0002,079,2452,079,24516.616.6
07Transferi od drugih nivoa vlasti37,700,00037,700,0006,301,2906,301,29016.716.7
11Primanja od inostranih zaduživanja150,001,000328,190,011264,770,457264,770,45780.780.7
15Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih godina3,251,5253,251,5253,251,525100.0100.0
17Neutrošena sredstva transfera od drugih nivoa vlasti21,103,1707,103,1697,103,16933.733.7
0607Sistem javne uprave737,041,000747,731,000652,783,397652,783,39787.387.3
111Izvršni i zakonodavni organi498,913,000505,852,000461,652,971461,652,97191.391.3
0001Upravna inspekcija73,453,00069,462,00060,722,39760,722,39787.487.4
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)50,225,00046,825,00045,948,43745,948,43798.198.1
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca7,609,0007,209,0006,983,3876,983,38796.996.9
413Naknade u naturi50,00050,000
414Socijalna davanja zaposlenima400,000400,000109,071109,07127.327.3
415Naknade troškova za zaposlene450,000450,000229,366229,36651.051.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi590,000590,000416,201416,20170.570.5
421Stalni troškovi4,009,0003,609,0002,594,1972,594,19771.971.9
422Troškovi putovanja848,000848,000594,688594,68870.170.1
423Usluge po ugovoru1,180,0001,180,00028,08228,0822.42.4
424Specijalizovane usluge1,000210,000140,400140,40066.966.9
425Tekuće popravke i održavanje3,100,0003,100,0001,496,5571,496,55748.348.3
426Materijal3,321,0003,321,0001,309,0991,309,09939.439.4
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate120,000120,00056,70856,70847.347.3
512Mašine i oprema1,550,0001,550,000816,204816,20452.752.7
0006Uređenje i nadzor sistema javne uprave36,961,00044,661,00042,968,85442,968,85496.296.2
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)29,840,00036,490,00035,902,75035,902,75098.498.4
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca4,521,0005,571,0005,439,2675,439,26797.697.6
423Usluge po ugovoru2,600,0002,600,0001,626,8371,626,83762.662.6
0007Sistem matičnih knjiga50,326,00051,176,00048,522,30148,522,30194.894.8
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)28,498,00029,218,00028,811,67328,811,67398.698.6
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca4,318,0004,448,0004,364,9684,364,96898.198.1
422Troškovi putovanja811,000811,00019,00019,0002.32.3
423Usluge po ugovoru13,599,00013,599,00012,316,48412,316,48490.690.6
426Materijal100,000100,00079,20079,20079.279.2
515Nematerijalna imovina3,000,0003,000,0002,930,9762,930,97697.797.7
0010Podrška radu JP Službeni glasnik252,000,000252,000,000247,055,007247,055,00798.098.0
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama252,000,000252,000,000247,055,007247,055,00798.098.0
0011Stručno usavršavanje i stručni ispiti86,173,00088,553,00062,384,41162,384,41170.470.4
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)19,806,00022,306,00021,861,14821,861,14898.098.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca3,001,0003,381,0003,311,9643,311,96498.098.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi11,550,00011,050,0008,080,5568,080,55673.173.1
422Troškovi putovanja772,000772,0007,5007,5001.01.0
423Usluge po ugovoru39,750,00039,750,00026,296,28426,296,28466.266.2
426Materijal88,00088,00032,16032,16036.536.5
515Nematerijalna imovina11,206,00011,206,0002,794,8002,794,80024.924.9
411Opšti ekonomski i komercijalni poslovi238,128,000241,879,000191,130,426191,130,42679.079.0
0009Administracija i upravljanje238,128,000241,879,000191,130,426191,130,42679.079.0
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)82,008,00085,308,00084,060,49084,060,49098.598.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca12,448,00012,968,00012,738,90112,738,90198.298.2
413Naknade u naturi50,00050,000
414Socijalna davanja zaposlenima1,801,0002,301,0002,025,9942,025,99488.088.0
415Naknade troškova za zaposlene13,744,00013,744,00011,984,76811,984,76887.287.2
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi700,000820,000772,955772,95594.394.3
421Stalni troškovi14,344,00012,910,0006,269,7946,269,79448.648.6
422Troškovi putovanja5,405,0005,405,0002,880,0712,880,07153.353.3
423Usluge po ugovoru64,936,00059,056,00045,126,57145,126,57176.476.4
424Specijalizovane usluge790,0007,581,0006,478,6166,478,61685.585.5
425Tekuće popravke i održavanje6,500,0006,500,0002,775,3402,775,34042.742.7
426Materijal20,300,00020,134,0007,642,5357,642,53538.038.0
481Dotacije nevladinim organizacijama1,0001,000
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate100,000100,00032,36232,36232.432.4
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova500,000500,000220,370220,37044.144.1
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa1,0001,000
512Mašine i oprema14,000,00014,000,0008,121,6598,121,65958.058.0
515Nematerijalna imovina500,000500,000
0608Sistem lokalne samouprave1,014,422,0001,140,805,7051,011,799,5321,011,799,53288.788.7
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni poslovi i519,701,000718,255,705589,287,530589,287,53082.082.0
110
spoljni poslovi
0002Uređenje i nadzor u oblasti lokalne samouprave29,915,00029,365,00027,882,77927,882,77995.095.0
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)23,102,00022,602,00021,980,44621,980,44697.397.3
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca3,500,0003,450,0003,330,0383,330,03896.596.5
422Troškovi putovanja383,000383,000130,683130,68334.134.1
423Usluge po ugovoru2,930,0002,930,0002,441,6122,441,61283.383.3
Podrška radu Zajedničkog konsultativnog odbora Komiteta regiona4,585,0004,585,00039,00039,0000.90.9
0005
Evropske unije i Republike Srbije
422Troškovi putovanja3,752,0003,752,00039,00039,0001.01.0
423Usluge po ugovoru833,000833,000
Program za suzbijanje larvi komaraca na teritoriji Republike Srbije -260,000,000256,560,000255,479,880255,479,88099.699.6
4003
Centralna Srbija
423Usluge po ugovoru34,424,00030,984,00029,922,60029,922,60096.696.6
426Materijal225,576,000225,576,000225,557,280225,557,280100.0100.0
4005Lokalna samouprava za 21. vek12,500,00015,751,5255,330,7705,330,77033.833.8
423Usluge po ugovoru12,500,00015,636,1875,215,4325,215,43233.433.4
426Materijal64,33864,33864,338100.0100.0
512Mašine i oprema51,00051,00051,000100.0100.0
5001Partnerstvo za lokalni razvoj212,701,000411,994,181300,555,101300,555,10173.073.0
462Dotacije međunarodnim organizacijama25,000,00022,500,00022,380,18622,380,18699.599.5
511Zgrade i građevinski objekti187,701,000389,494,181278,174,915278,174,91571.471.4
180Transakcije opšteg karaktera između različitih nivoa vlasti494,721,000422,550,000422,512,002422,512,002100.0100.0
0004Podrška razvoju i funkcionisanju sistema lokalne samouprave494,721,000422,550,000422,512,002422,512,002100.0100.0
463Transferi ostalim nivoima vlasti494,721,000422,550,000422,512,002422,512,002100.0100.0
0613Reforma javne uprave201,365,000189,665,000174,790,227174,790,22792.292.2
111Izvršni i zakonodavni organi201,365,000189,665,000174,790,227174,790,22792.292.2
0003Uređenje javno - službeničkog sistema zasnovanog na zaslugama48,402,00048,752,00040,060,65440,060,65482.282.2
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)33,842,00034,092,00033,342,81433,342,81497.897.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca5,127,0005,227,0005,051,4365,051,43696.696.6
422Troškovi putovanja1,906,0001,906,000934,732934,73249.049.0
423Usluge po ugovoru7,527,0007,527,000731,672731,6729.79.7
0004Podrška radu regionalne škole za javnu upravu - RESPA18,000,00018,000,00017,646,08817,646,08898.098.0
462Dotacije međunarodnim organizacijama18,000,00018,000,00017,646,08817,646,08898.098.0
0005Upravljanje reformom javne uprave131,878,000119,828,000114,472,777114,472,77795.595.5
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)17,816,00016,036,00013,970,00213,970,00287.187.1
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca2,700,0002,430,0002,116,4552,116,45587.187.1
422Troškovi putovanja1,285,0001,285,000475,528475,52837.037.0
423Usluge po ugovoru6,977,0006,977,0004,968,5664,968,56671.271.2
← Pomerite tabelu levo/desno za više detalja →
TabelaStrana 28

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
462Dotacije međunarodnim organizacijama3,100,0003,100,0002,942,2262,942,22694.994.9
463Transferi ostalim nivoima vlasti100,000,00090,000,00090,000,00090,000,000100.0100.0
0006Reforma inspekcijskog nadzora3,085,0003,085,0002,610,7082,610,70884.684.6
423Usluge po ugovoru3,085,0003,085,0002,610,7082,610,70884.684.6
21MINISTARSTVO PRIVREDE36,118,087,00041,433,887,74239,883,214,82239,883,214,82296.396.3
Izvori finansiranja za razdeo 21
01Opšti prihodi i primanja budžeta35,761,593,00039,006,822,00037,502,955,29537,502,955,29596.196.1
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika353,194,000353,194,000308,112,551308,112,55187.287.2
06Donacije od međunarodnih organizacija3,300,0003,300,0001,575,2341,575,23447.747.7
11Primanja od inostranih zaduživanja2,069,952,2502,069,952,2502,069,952,250100.0100.0
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina619,492619,492619,492100.0100.0
21.0MINISTARSTVO PRIVREDE35,284,151,00040,606,270,25039,108,591,67539,108,591,67596.396.3
Izvori finansiranja za glavu 21.0
01Opšti prihodi i primanja budžeta35,284,151,00038,536,318,00037,038,639,42637,038,639,42696.196.1
11Primanja od inostranih zaduživanja2,069,952,2502,069,952,2502,069,952,250100.0100.0
1503Razvoj nacionalnog sistema infrastrukture kvaliteta198,101,000146,941,00098,710,38898,710,38867.267.2
410Opšti ekonomski i komercijalni poslovi i poslovi po pitanju rada198,101,000146,941,00098,710,38898,710,38867.267.2
0001Uređenje u oblasti bezbednosti i kvaliteta proizvoda na tržištu46,501,00046,501,00044,710,38844,710,38896.196.1
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)39,817,00039,817,00038,480,00438,480,00496.696.6
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca6,033,0006,033,0005,829,7215,829,72196.696.6
415Naknade troškova za zaposlene500,000500,000355,663355,66371.171.1
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi151,000151,00045,00045,00029.829.8
PROIZVOD INFO-Uspostavljanje jedinstvenog digitalnog servisa u51,600,00046,440,000
4001
vezi sa tehničkim propisima
423Usluge po ugovoru2,500,0002,250,000
512Mašine i oprema17,600,00015,840,000
515Nematerijalna imovina31,500,00028,350,000
Program finansijske podrške - Korišćenjem standarda do100,000,00054,000,00054,000,00054,000,000100.0100.0
4004
konkurentnijih proizvoda
454Subvencije privatnim preduzećima100,000,00054,000,00054,000,00054,000,000100.0100.0
1505Regionalni razvoj2,930,819,0003,401,102,0003,213,010,5303,213,010,53094.594.5
411Opšti ekonomski i komercijalni poslovi2,900,319,0003,372,152,0003,198,010,5303,198,010,53094.894.8
4004Podrška razvoju poslovne infrastrukture2,900,319,0003,312,152,0003,186,989,7303,186,989,73096.296.2
463Transferi ostalim nivoima vlasti520,000,0002,913,537,0002,906,348,7612,906,348,76199.899.8
511Zgrade i građevinski objekti2,380,319,000398,615,000280,640,968280,640,96870.470.4
4006Srpsko-kineski industrijski park „Mihajlo Pupin“ u Beogradu60,000,00011,020,80011,020,80018.418.4
511Zgrade i građevinski objekti60,000,00011,020,80011,020,80018.418.4
474Višenamenski razvojni projekti30,500,00028,950,00015,000,00015,000,00051.851.8
0004Podsticanje ravnomernog regionalnog razvoja30,000,00028,500,00015,000,00015,000,00052.652.6
424Specijalizovane usluge15,000,00015,000,00015,000,00015,000,000100.0100.0
463Transferi ostalim nivoima vlasti15,000,00013,500,000
4005Program razvoja Podrinja500,000450,000
463Transferi ostalim nivoima vlasti500,000450,000
1508Uređenje i nadzor u oblasti privrednog i regionalnog razvoja3,102,231,0008,841,760,2508,252,364,4378,252,364,43793.393.3
410Opšti ekonomski i komercijalni poslovi i poslovi po pitanju rada3,102,231,0008,841,760,2508,252,364,4378,252,364,43793.393.3
0001Kontrola i nadzor nad radom javnih preduzeća29,441,00031,191,00030,582,75530,582,75598.098.0
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)24,994,00026,494,00026,133,29426,133,29498.698.6
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca3,787,0004,037,0003,959,1943,959,19498.198.1
415Naknade troškova za zaposlene400,000400,000272,999272,99968.268.2
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi260,000260,000217,268217,26883.683.6
0002Politike i mere privrednog i regionalnog razvoja497,131,000457,581,000263,964,178263,964,17857.757.7
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)129,249,000127,749,000117,935,713117,935,71392.392.3
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca19,582,00019,332,00017,867,26017,867,26092.492.4
415Naknade troškova za zaposlene1,300,0003,000,0002,366,6822,366,68278.978.9
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi2,000,0002,000,0001,898,3031,898,30394.994.9
424Specijalizovane usluge345,000,000305,500,000123,896,220123,896,22040.640.6
0003Upravljanje procesom privatizacije i stečajem710,407,000660,047,000333,016,780333,016,78050.550.5
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)51,243,00051,243,00048,816,46648,816,46695.395.3
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca7,764,0007,764,0007,395,6957,395,69595.395.3
415Naknade troškova za zaposlene600,000600,000482,972482,97280.580.5
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi800,000800,000681,647681,64785.285.2
423Usluge po ugovoru360,000,000324,000,000
424Specijalizovane usluge290,000,000275,640,000275,640,000275,640,000100.0100.0
0004Administracija i upravljanje447,252,000406,289,000338,148,474338,148,47483.283.2
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)83,266,00083,266,00080,797,71080,797,71097.097.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca12,615,00012,615,00012,240,85312,240,85397.097.0
413Naknade u naturi1,000,0001,000,000
414Socijalna davanja zaposlenima2,900,0002,900,0002,570,6702,570,67088.688.6
415Naknade troškova za zaposlene5,531,0006,631,0006,535,5036,535,50398.698.6
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi440,000440,000230,792230,79252.552.5
421Stalni troškovi20,000,00018,000,00016,035,42216,035,42289.189.1
422Troškovi putovanja12,000,00010,800,0008,225,7278,225,72776.276.2
423Usluge po ugovoru184,000,000165,937,000143,852,928143,852,92886.786.7
424Specijalizovane usluge6,000,0005,400,0003,677,6003,677,60068.168.1
425Tekuće popravke i održavanje10,000,0009,000,0002,493,9502,493,95027.727.7
426Materijal15,000,00013,500,0006,901,2896,901,28951.151.1
462Dotacije međunarodnim organizacijama7,000,00015,400,00015,313,95015,313,95099.499.4
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate4,000,0003,423,669428,854428,85412.512.5
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova50,000,00030,776,33130,776,33130,776,331100.0100.0
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa500,000500,000403,944403,94480.880.8
512Mašine i oprema25,000,00019,500,0007,662,9527,662,95239.339.3
515Nematerijalna imovina8,000,0007,200,000
4002Kreditna podrška preduzećima u postupku privatizacije1,418,000,0005,216,700,0005,216,700,0005,216,700,000100.0100.0
621Nabavka domaće finansijske imovine1,418,000,0005,216,700,0005,216,700,0005,216,700,000100.0100.0
4003Automatizacija i modernizacija elektrodistributivne mreže1,453,893,3601,453,893,3601,453,893,360100.0100.0
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama1,453,893,3601,453,893,3601,453,893,360100.0100.0
Prevencija i ublažavanje posledica nastalih usled bolesti COVID-19616,058,890616,058,890616,058,890100.0100.0
7078
izazvane virusom SARS-CoV-2
444Prateći troškovi zaduživanja1,848,1841,848,1841,848,184100.0100.0
621Nabavka domaće finansijske imovine614,210,706614,210,706614,210,706100.0100.0
1509Podsticaji razvoju konkurentnosti privrede3,452,000,0002,303,567,0001,760,279,3931,760,279,39376.476.4
410Opšti ekonomski i komercijalni poslovi i poslovi po pitanju rada3,452,000,0002,303,567,0001,760,279,3931,760,279,39376.476.4
4002Podrška razvoju preduzetništva2,035,000,0001,692,067,0001,610,779,3931,610,779,39395.295.2
423Usluge po ugovoru167,200,000167,200,000167,200,000100.0100.0
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama1,850,000,0001,354,567,0001,354,566,8431,354,566,843100.0100.0
454Subvencije privatnim preduzećima150,000,000135,000,00053,973,92353,973,92340.040.0
462Dotacije međunarodnim organizacijama35,000,00035,300,00035,038,62635,038,62699.399.3
4003Podrška kroz standardizovani set usluga za MSPP42,000,00042,000,00042,000,00042,000,000100.0100.0
424Specijalizovane usluge42,000,00042,000,00042,000,00042,000,000100.0100.0
4008Podrška industrijskom razvoju375,000,000107,500,000107,500,000107,500,000100.0100.0
423Usluge po ugovoru120,000,00028,000,00028,000,00028,000,000100.0100.0
454Subvencije privatnim preduzećima255,000,00079,500,00079,500,00079,500,000100.0100.0
7096Podrška realizaciji EXPO Beograd 20271,000,000,000462,000,000
454Subvencije privatnim preduzećima1,000,000,000462,000,000
1510Privlačenje investicija25,601,000,00025,912,900,00025,784,226,92925,784,226,92999.599.5
410Opšti ekonomski i komercijalni poslovi i poslovi po pitanju rada25,601,000,00025,912,900,00025,784,226,92925,784,226,92999.599.5
Stručna i administrativna podrška u oblasti privrednog i800,000,000759,000,000759,000,000759,000,000100.0100.0
0001
regionalnog razvoja
424Specijalizovane usluge800,000,000759,000,000759,000,000759,000,000100.0100.0
0003Ulaganja od posebnog značaja24,800,000,00025,153,000,00025,025,226,92925,025,226,92999.599.5
454Subvencije privatnim preduzećima23,600,000,00024,073,000,00023,945,226,92923,945,226,92999.599.5
463Transferi ostalim nivoima vlasti1,200,000,0001,080,000,0001,080,000,0001,080,000,000100.0100.0
4001Osnivački ulog Republike Srbije u privrednim društvima1,000,000900,000
621Nabavka domaće finansijske imovine1,000,000900,000
21.1DIREKCIJA ZA MERE I DRAGOCENE METALE309,604,000304,656,000300,271,596300,271,59698.698.6
Izvori finansiranja za glavu 21.1
01Opšti prihodi i primanja budžeta306,604,000301,656,000298,696,362298,696,36299.099.0
06Donacije od međunarodnih organizacija3,000,0003,000,0001,575,2341,575,23452.552.5
1503Razvoj nacionalnog sistema infrastrukture kvaliteta309,604,000304,656,000300,271,596300,271,59698.698.6
130Opšte usluge309,604,000304,656,000300,271,596300,271,59698.698.6
0004Razvoj metrološkog sistema286,281,000281,333,000278,300,047278,300,04798.998.9
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)157,271,000157,271,000157,171,617157,171,61799.999.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca23,827,00023,827,00023,811,50023,811,50099.999.9
413Naknade u naturi180,000180,000
414Socijalna davanja zaposlenima1,689,0003,427,0003,426,9803,426,980100.0100.0
415Naknade troškova za zaposlene2,380,0002,142,0002,109,4102,109,41098.598.5
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi2,000,0002,000,0001,428,5761,428,57671.471.4
421Stalni troškovi13,000,00013,720,00013,719,07913,719,079100.0100.0
422Troškovi putovanja8,200,0007,280,0006,056,3066,056,30683.283.2
423Usluge po ugovoru24,100,00024,300,00024,175,88724,175,88799.599.5
424Specijalizovane usluge9,500,0009,500,0009,500,0009,500,000100.0100.0
425Tekuće popravke i održavanje6,500,0005,900,0005,896,4415,896,44199.999.9
426Materijal11,533,0007,985,0007,291,2587,291,25891.391.3
462Dotacije međunarodnim organizacijama9,700,0009,700,0009,670,5169,670,51699.799.7
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate200,000200,000174,914174,91487.587.5
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova1,0001,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa100,000200,000186,523186,52393.393.3
511Zgrade i građevinski objekti2,400,000
← Pomerite tabelu levo/desno za više detalja →
TabelaStrana 29

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
512Mašine i oprema12,500,00012,500,00012,500,00012,500,000100.0100.0
515Nematerijalna imovina1,200,0001,200,0001,181,0401,181,04098.498.4
0005Razvoj sistema kontrole predmeta od dragocenih metala23,323,00023,323,00021,971,54921,971,54994.294.2
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)15,894,00015,894,00015,421,17915,421,17997.097.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca2,408,0002,408,0002,336,3092,336,30997.097.0
413Naknade u naturi20,00020,000
414Socijalna davanja zaposlenima200,000200,000
415Naknade troškova za zaposlene230,000230,000196,929196,92985.685.6
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi370,000370,000359,201359,20197.197.1
422Troškovi putovanja1,200,0001,200,000698,299698,29958.258.2
425Tekuće popravke i održavanje400,000400,000399,180399,18099.899.8
426Materijal1,300,0001,300,0001,299,9991,299,999100.0100.0
462Dotacije međunarodnim organizacijama1,300,0001,300,0001,260,4521,260,45297.097.0
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa1,0001,000
21.2USTANOVA U OBLASTI STANDARDIZACIJE210,767,000210,856,492188,718,525188,718,52589.589.5
Izvori finansiranja za glavu 21.2
01Opšti prihodi i primanja budžeta146,226,000145,696,000143,080,297143,080,29798.298.2
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika64,241,00064,241,00045,018,73545,018,73570.170.1
06Donacije od međunarodnih organizacija300,000300,000
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina619,492619,492619,492100.0100.0
1503Razvoj nacionalnog sistema infrastrukture kvaliteta210,767,000210,856,492188,718,525188,718,52589.589.5
130Opšte usluge210,767,000210,856,492188,718,525188,718,52589.589.5
0003Uređenje oblasti standardizacije210,767,000210,856,492188,718,525188,718,52589.589.5
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)106,060,000106,060,000102,270,267102,270,26796.496.4
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca16,071,00016,071,00015,496,13915,496,13996.496.4
413Naknade u naturi150,000150,000149,400149,40099.699.6
414Socijalna davanja zaposlenima1,450,0002,080,0001,056,8961,056,89650.850.8
415Naknade troškova za zaposlene1,510,0001,510,0001,218,6011,218,60180.780.7
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,800,0001,800,0001,298,9541,298,95472.272.2
421Stalni troškovi20,310,00021,330,00017,621,24917,621,24982.682.6
422Troškovi putovanja3,860,0003,860,0002,153,0512,153,05155.855.8
423Usluge po ugovoru19,260,00021,380,00018,739,04318,739,04387.687.6
424Specijalizovane usluge1,030,0001,030,00024,00024,0002.32.3
425Tekuće popravke i održavanje5,750,0003,400,0001,530,4621,530,46245.045.0
426Materijal5,425,0005,425,0003,513,3753,513,37564.864.8
462Dotacije međunarodnim organizacijama22,001,00022,001,00021,971,45421,971,45499.999.9
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate340,000340,00040,09440,09411.811.8
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa100,000100,00021,31721,31721.321.3
512Mašine i oprema4,650,0003,019,492596,895596,89519.819.8
515Nematerijalna imovina1,000,0001,300,0001,017,3291,017,32978.378.3
21.3USTANOVA U OBLASTI AKREDITACIJE313,565,000312,105,000285,633,026285,633,02691.591.5
Izvori finansiranja za glavu 21.3
01Opšti prihodi i primanja budžeta24,612,00023,152,00022,539,21022,539,21097.497.4
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika288,953,000288,953,000263,093,816263,093,81691.191.1
1503Razvoj nacionalnog sistema infrastrukture kvaliteta313,565,000312,105,000285,633,026285,633,02691.591.5
130Opšte usluge313,565,000312,105,000285,633,026285,633,02691.591.5
0002Akreditacija tela za ocenjivanje usaglašenosti313,565,000312,105,000285,633,026285,633,02691.591.5
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)117,944,000117,944,000117,578,133117,578,13399.799.7
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca17,869,00017,869,00017,813,08817,813,08899.799.7
414Socijalna davanja zaposlenima1,500,0001,500,0001,244,9031,244,90383.083.0
415Naknade troškova za zaposlene2,100,0002,100,000854,707854,70740.740.7
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi2,500,0002,500,000795,991795,99131.831.8
421Stalni troškovi7,032,0007,032,0006,346,0946,346,09490.290.2
422Troškovi putovanja9,500,0009,500,0007,631,6037,631,60380.380.3
423Usluge po ugovoru116,950,000116,950,000111,479,973111,479,97395.395.3
424Specijalizovane usluge1,300,0001,300,0001,287,6001,287,60099.099.0
425Tekuće popravke i održavanje1,200,0001,200,000605,146605,14650.450.4
426Materijal4,520,0004,520,0002,275,1792,275,17950.350.3
462Dotacije međunarodnim organizacijama3,600,0003,600,0002,988,3032,988,30383.083.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate550,000550,000221,744221,74440.340.3
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova7,000,0007,000,0004,764,2084,764,20868.168.1
512Mašine i oprema9,000,0009,000,0002,169,5302,169,53024.124.1
515Nematerijalna imovina11,000,0009,540,0007,576,8257,576,82579.479.4
MINISTARSTVO GRAĐEVINARSTVA, SAOBRAĆAJA I
22INFRASTRUKTURE294,318,133,000320,072,719,863271,264,437,067271,264,437,06784.884.8
Izvori finansiranja za razdeo 22
01Opšti prihodi i primanja budžeta155,427,885,000124,917,269,000105,424,119,631105,424,119,63184.484.4
05Donacije od inostranih zemalja500,000500,000
06Donacije od međunarodnih organizacija5,918,000,0005,957,909,516611,394,831611,394,83110.310.3
10Primanja od domaćih zaduživanja46,300,000,00057,623,580,80351,699,131,91051,699,131,91089.789.7
11Primanja od inostranih zaduživanja83,749,969,000128,651,681,544111,760,786,493111,760,786,49386.986.9
56Finansijska pomoć EU2,921,779,0002,921,779,0001,769,004,2021,769,004,20260.560.5
MINISTARSTVO GRAĐEVINARSTVA, SAOBRAĆAJA I
22.0INFRASTRUKTURE293,990,674,000319,740,582,863270,949,199,782270,949,199,78284.784.7
Izvori finansiranja za glavu 22.0
01Opšti prihodi i primanja budžeta155,100,926,000124,585,632,000105,108,882,346105,108,882,34684.484.4
06Donacije od međunarodnih organizacija5,918,000,0005,957,909,516611,394,831611,394,83110.310.3
10Primanja od domaćih zaduživanja46,300,000,00057,623,580,80351,699,131,91051,699,131,91089.789.7
11Primanja od inostranih zaduživanja83,749,969,000128,651,681,544111,760,786,493111,760,786,49386.986.9
56Finansijska pomoć EU2,921,779,0002,921,779,0001,769,004,2021,769,004,20260.560.5
0701Uređenje i nadzor u oblasti saobraćaja60,186,763,00056,902,013,00053,131,579,18953,131,579,18993.493.4
450Saobraćaj60,186,763,00056,902,013,00053,131,579,18953,131,579,18993.493.4
0001Drumski transport, putevi i bezbednost saobraćaja27,310,481,00022,504,478,00021,255,091,59221,255,091,59294.494.4
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)185,046,000166,542,000163,218,845163,218,84598.098.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca28,035,00025,235,00024,728,26124,728,26198.098.0
414Socijalna davanja zaposlenima1,101,0001,401,0001,333,7451,333,74595.295.2
415Naknade troškova za zaposlene2,500,0002,500,0001,739,1181,739,11869.669.6
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,800,0001,800,0001,725,2661,725,26695.895.8
423Usluge po ugovoru113,999,000113,999,000113,863,579113,863,57999.999.9
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama25,700,000,00020,926,000,00020,015,739,18420,015,739,18495.795.7
454Subvencije privatnim preduzećima1,063,000,000396,500,00091,890,54791,890,54723.223.2
463Transferi ostalim nivoima vlasti215,000,000832,500,000831,385,046831,385,04699.999.9
511Zgrade i građevinski objekti38,001,0009,468,0009,468,00024.924.9
0002Železnički i intermodalni saobraćaj24,693,068,00026,075,940,00026,016,057,10226,016,057,10299.899.8
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)22,028,00020,000,00014,771,97614,771,97673.973.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca3,338,0003,038,0002,237,9542,237,95473.773.7
414Socijalna davanja zaposlenima402,000602,000344,182344,18257.257.2
415Naknade troškova za zaposlene400,000400,000127,463127,46331.931.9
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi400,000400,000211,268211,26852.852.8
423Usluge po ugovoru6,500,00015,500,00013,128,10913,128,10984.784.7
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama24,510,000,00026,005,000,00025,984,048,15025,984,048,15099.999.9
454Subvencije privatnim preduzećima100,000,0001,000,000
512Mašine i oprema50,000,00030,000,0001,188,0001,188,0004.04.0
0003Vodni saobraćaj478,513,000994,164,000619,521,584619,521,58462.362.3
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)86,633,00087,533,00087,504,57887,504,578100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca13,125,00013,275,00013,265,83313,265,83399.999.9
414Socijalna davanja zaposlenima1,201,0001,801,0001,529,5631,529,56384.984.9
415Naknade troškova za zaposlene3,800,0003,800,0002,825,6512,825,65174.474.4
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi240,000240,000211,268211,26888.088.0
423Usluge po ugovoru115,000,000115,000,00017,592,93117,592,93115.315.3
424Specijalizovane usluge460,000,000460,000,000460,000,000100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti258,514,000258,514,00022,833,38422,833,3848.88.8
515Nematerijalna imovina54,001,00013,758,37513,758,37525.525.5
0004Vazdušni saobraćaj1,632,478,0001,535,358,0001,291,947,1621,291,947,16284.184.1
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)18,041,00020,541,00020,062,33820,062,33897.797.7
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca2,734,0003,113,0003,039,4443,039,44497.697.6
414Socijalna davanja zaposlenima302,000302,000
415Naknade troškova za zaposlene400,000400,000215,993215,99354.054.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,0001,000
423Usluge po ugovoru6,000,0006,000,0003,989,2953,989,29566.566.5
424Specijalizovane usluge1,000,000,000900,000,000659,640,091659,640,09173.373.3
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama605,000,000605,000,000605,000,000605,000,000100.0100.0
621Nabavka domaće finansijske imovine1,000
0005Administracija i upravljanje1,726,669,0001,879,519,0001,616,001,6451,616,001,64586.086.0
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)143,710,000156,210,000155,188,776155,188,77699.399.3
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca21,773,00023,623,00023,511,10023,511,10099.599.5
414Socijalna davanja zaposlenima1,350,0002,350,0001,795,2781,795,27876.476.4
415Naknade troškova za zaposlene4,536,0004,536,0004,148,8044,148,80491.591.5
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi2,400,0003,900,0003,143,6623,143,66280.680.6
421Stalni troškovi137,060,000137,060,000128,932,861128,932,86194.194.1
422Troškovi putovanja26,100,00026,100,00014,516,27314,516,27355.655.6
423Usluge po ugovoru204,140,000204,140,000152,974,771152,974,77174.974.9
424Specijalizovane usluge30,000,00020,000,0005,283,0005,283,00026.426.4
425Tekuće popravke i održavanje41,700,00031,700,00012,663,39112,663,39139.939.9
426Materijal85,000,00085,000,00040,140,81640,140,81647.247.2
462Dotacije međunarodnim organizacijama150,000,00050,000,00039,088,63639,088,63678.278.2
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate3,000,0003,000,000651,712651,71221.721.7
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova730,000,0001,036,000,000987,988,501987,988,50195.495.4
← Pomerite tabelu levo/desno za više detalja →
TabelaStrana 30

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa20,000,00020,000,0004,172,2584,172,25820.920.9
512Mašine i oprema115,900,00075,900,00041,801,80641,801,80655.155.1
515Nematerijalna imovina10,000,000
4003IPA 2020-Podrška EU integracijama-nealocirana sredstva185,510,000185,510,00094,177,50494,177,50450.850.8
511Zgrade i građevinski objekti185,510,000185,510,00094,177,50494,177,50450.850.8
7052Transnacionalni program Dunav 2014-20209,800,0009,800,0008,278,3848,278,38484.584.5
421Stalni troškovi300,000300,000
422Troškovi putovanja1,000,0001,000,000515,137515,13751.551.5
423Usluge po ugovoru8,000,0008,000,0007,763,2467,763,24697.097.0
512Mašine i oprema500,000500,000
7060IPA 2015 Saobraćaj4,025,203,0003,592,203,0002,158,695,5672,158,695,56760.160.1
511Zgrade i građevinski objekti4,025,203,0003,592,203,0002,158,695,5672,158,695,56760.160.1
7081IPA 2020 - Demokratija i upravljanje125,041,000125,041,00071,808,65071,808,65057.457.4
511Zgrade i građevinski objekti125,041,000125,041,00071,808,65071,808,65057.457.4
0702Realizacija infrastrukturnih projekata od značaja za Republiku Srbiju231,777,048,000261,443,794,863216,872,554,089216,872,554,08983.083.0
450Saobraćaj231,777,048,000261,443,794,863216,872,554,089216,872,554,08983.083.0
0001Podrška realizaciji projekata i međunarodna saradnja123,483,00070,603,00061,230,48361,230,48386.786.7
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)37,021,00034,521,00034,267,05634,267,05699.399.3
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca5,609,0005,229,0005,191,4595,191,45999.399.3
414Socijalna davanja zaposlenima302,000302,000
415Naknade troškova za zaposlene450,000450,000339,218339,21875.475.4
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,0001,000
423Usluge po ugovoru30,100,00030,100,00021,432,74921,432,74971.271.2
481Dotacije nevladinim organizacijama50,000,000
Projekat unapređenja trgovine i transporta Zapadnog Balkana uz1,546,401,0001,546,401,000475,843,956475,843,95630.830.8
4004
primenu višefaznog programskog pristupa
421Stalni troškovi703,000703,0003,1163,1160.40.4
422Troškovi putovanja3,907,0003,907,000280,494280,4947.27.2
423Usluge po ugovoru246,800,000246,800,00026,042,10626,042,10610.610.6
426Materijal117,000117,00016,76016,76014.314.3
444Prateći troškovi zaduživanja152,504152,504152,504100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti794,406,000794,253,49683,208,96583,208,96510.510.5
512Mašine i oprema468,000468,000
515Nematerijalna imovina500,000,000500,000,000366,140,012366,140,01273.273.2
Razvoj i instalacija sistema za navigaciono praćenje i elektronsko35,827,00035,827,000
4007
obeležavanje plovnog puta na Savi (AtoNs)
511Zgrade i građevinski objekti15,000,00015,000,000
512Mašine i oprema20,827,00020,827,000
4009Program integralnog razvoja Srbije1,400,000,000462,000,000460,575,698460,575,69899.799.7
463Transferi ostalim nivoima vlasti1,400,000,000462,000,000460,575,698460,575,69899.799.7
Projekat razvoja lokalne infrastrukture i institucionalnog jačanja5,000,000,0005,000,000,0003,372,360,0093,372,360,00967.467.4
4011
lokalnih samouprava
422Troškovi putovanja2,716,3022,716,3012,716,301100.0100.0
423Usluge po ugovoru77,704,02977,704,02877,704,028100.0100.0
426Materijal502,062502,062502,062100.0100.0
444Prateći troškovi zaduživanja8,421,3508,421,3508,421,350100.0100.0
463Transferi ostalim nivoima vlasti5,000,000,0004,903,643,1573,276,505,2313,276,505,23166.866.8
512Mašine i oprema7,013,0996,511,0376,511,03792.892.8
Izgradnja i rekonstrukcija prateće infrastrukture na aerodromu221,001,000219,108,992219,108,99299.199.1
4012
"Konstantin Veliki" u Nišu
511Zgrade i građevinski objekti221,001,000219,108,992219,108,99299.199.1
4014Nabavka 5 novih elektromotornih vozila (EMV) za brzine 200 km/h4,324,700,0004,324,700,00029,428,40029,428,4000.70.7
423Usluge po ugovoru30,000,00029,428,40029,428,40098.198.1
512Mašine i oprema4,324,700,0004,294,700,000
Nabavka plovila za obeležavanje i hidrografsko premeravanje reka297,360,000369,979,644338,873,951338,873,95191.691.6
4015
Dunav, Save i Tise
511Zgrade i građevinski objekti36,309,8227,373,6617,373,66120.320.3
512Mašine i oprema297,360,000333,669,822331,500,290331,500,29099.399.3
Hidrauličko i morfološko modelovanje reka Dunav i Sava u Republici70,800,000389,265,031369,166,411369,166,41194.894.8
4016
Srbiji
511Zgrade i građevinski objekti70,800,000389,265,031369,166,411369,166,41194.894.8
4017Izgradnja postrojenja za prečišćavanje otpadnih voda za piće u Kikindi100,001,00080,898,60180,898,60180.980.9
511Zgrade i građevinski objekti100,001,00080,898,60180,898,60180.980.9
Izgradnja brze saobraćajnice granični prelaz Bački Breg - Sombor -1,960,001,0001,934,550,8821,934,550,88298.798.7
4020
Kula - Vrbas - Srbobran - Bečej - Kikinda - granični prelaz Srpska
511Zgrade i građevinski objekti1,960,001,0001,934,550,8821,934,550,88298.798.7
4021Rekonstrukcija i modernizacija deonice pruge Beograd – Niš8,208,331,6698,188,330,6698,188,330,66999.899.8
511Zgrade i građevinski objekti8,208,331,6698,188,330,6698,188,330,66999.899.8
5008Brza saobraćajnica Ib reda Novi Sad-Ruma15,800,000,00017,738,884,32916,567,822,71616,567,822,71693.493.4
511Zgrade i građevinski objekti15,800,000,00017,738,884,32916,567,822,71616,567,822,71693.493.4
5015Projekat mađarsko - srpske železnice17,989,622,0006,873,175,3534,893,079,0574,893,079,05771.271.2
511Zgrade i građevinski objekti17,989,622,0006,873,175,3534,893,079,0574,893,079,05771.271.2
Izgradnja beogradske obilaznice na autoputu E-70/E-75, deonica: Most60,000,000532,000,000519,633,224519,633,22497.797.7
5019
preko reke Save kod Ostružnice-Bubanj Potok (sektori 4, 5 i 6)
511Zgrade i građevinski objekti60,000,000532,000,000519,633,224519,633,22497.797.7
5023Rehabilitacija puteva i unapređenje bezbednosti saobraćaja1,230,000,0001,230,000,000820,233,600820,233,60066.766.7
511Zgrade i građevinski objekti1,230,000,0001,230,000,000820,233,600820,233,60066.766.7
5027Rekonstrukcija železničke pruge Niš - Dimitrovgrad13,000,000,00011,720,769,4476,292,254,7626,292,254,76253.753.7
511Zgrade i građevinski objekti13,000,000,00011,720,769,4476,292,254,7626,292,254,76253.753.7
5029Rekonstrukcija starog mosta na graničnom prelazu Ljubovija - Bratunac41,580,000
511Zgrade i građevinski objekti41,580,000
5030Rekonstrukcija mosta na graničnom prelazu - Karakaj (Zvornik)350,000,000350,000,000325,515,788325,515,78893.093.0
511Zgrade i građevinski objekti350,000,000350,000,000325,515,788325,515,78893.093.0
5032Rekonstrukcija mosta na graničnom prelazu - Šepak282,000,000282,000,000
511Zgrade i građevinski objekti282,000,000282,000,000
5033Rekonstrukcija mosta na graničnom prelazu - Skelani (Bajina Bašta)121,000,000
511Zgrade i građevinski objekti121,000,000
5034Izgradnja autoputa E-763, deonica: Preljina - Požega11,201,000,00013,516,539,02213,087,735,56313,087,735,56396.896.8
511Zgrade i građevinski objekti11,201,000,00013,516,539,02213,087,735,56313,087,735,56396.896.8
5035Izgradnja autoputa E-761, deonica: Pojate - Preljina30,000,000,00041,063,155,45141,023,937,81841,023,937,81899.999.9
511Zgrade i građevinski objekti30,000,000,00041,063,155,45141,023,937,81841,023,937,81899.999.9
Implementacija sistema hidro-meteo stanica i sistema nadzora123,545,000151,831,34655,350,55455,350,55436.536.5
5039
klirensa mostova
511Zgrade i građevinski objekti10,000,00058,286,34655,350,55455,350,55495.095.0
512Mašine i oprema113,545,00093,545,000
5042Vađenje potonule nemačke flote iz Drugog svetskog rata527,400,000527,400,000228,523,740228,523,74043.343.3
511Zgrade i građevinski objekti527,400,000527,400,000228,523,740228,523,74043.343.3
5043Izgradnja autoputa E-761 Beograd-Sarajevo7,800,000,0004,670,000,0003,870,559,4293,870,559,42982.982.9
511Zgrade i građevinski objekti7,800,000,0004,670,000,0003,870,559,4293,870,559,42982.982.9
5045Izgradnja saobraćajnice Ruma - Šabac - Loznica15,900,000,00015,520,000,00014,162,076,98414,162,076,98491.391.3
511Zgrade i građevinski objekti15,900,000,00015,520,000,00014,162,076,98414,162,076,98491.391.3
5046Realizacija projekata železničke infrastrukture1,300,000,0005,528,334,9945,528,334,9945,528,334,994100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti1,300,000,0005,528,334,9945,528,334,9945,528,334,994100.0100.0
5047Program integrisanog upravljanja čvrstim otpadom u Srbiji180,000,000203,241,22168,375,16068,375,16033.633.6
423Usluge po ugovoru68,375,16068,375,16068,375,160100.0100.0
621Nabavka domaće finansijske imovine180,000,000134,866,061
5048Izgradnja autoputa E-763, deonica: Novi Beograd-Surčin600,000,000600,000,000210,763,400210,763,40035.135.1
511Zgrade i građevinski objekti600,000,000600,000,000210,763,400210,763,40035.135.1
Program vodosnabdevanja i prečišćanja otpadnih voda u opštinama120,000,000120,000,000
5049
srednje veličine u Srbiji VI
621Nabavka domaće finansijske imovine120,000,000120,000,000
5050Izgradnja autoputa Niš-Merdare, deonica: Niš-Pločnik1,000,000181,861,403181,861,403181,861,403100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti1,000,000181,861,403181,861,403181,861,403100.0100.0
Hidrotehnički i bagerski radovi na kritičnim sektorima za plovidbu292,994,000293,894,000279,020,655279,020,65594.994.9
5051
na reci Savi
444Prateći troškovi zaduživanja537,918537,918537,918100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti292,994,000293,356,082278,482,737278,482,73794.994.9
Unapređenje uslova za prevođenje brodova u okviru brane na Tisi kod21,000,00021,000,00042,59042,5900.20.2
5054
Novog Bečeja
511Zgrade i građevinski objekti21,000,00021,000,00042,59042,5900.20.2
5055Izgradnja nove Luke u Beogradu400,000,000220,000,000
511Zgrade i građevinski objekti400,000,000220,000,000
5056Proširenje kapaciteta Luke Sremska Mitrovica416,260,000236,260,00054,116,08654,116,08622.922.9
423Usluge po ugovoru16,260,00052,737,70952,737,70952,737,709100.0100.0
444Prateći troškovi zaduživanja190,377190,377190,377100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti400,000,000183,331,9141,188,0001,188,0000.60.6
5057Proširenje kapaciteta Luke Bogojevo400,000,000300,000,0001,001,6401,001,6400.30.3
511Zgrade i građevinski objekti400,000,000300,000,0001,001,6401,001,6400.30.3
5058Proširenje kapaciteta Luke Prahovo1,200,000,0001,575,000,0001,446,855,1121,446,855,11291.991.9
511Zgrade i građevinski objekti1,200,000,0001,575,000,0001,446,855,1121,446,855,11291.991.9
5059Adaptacija brodske prevodnice u sastavu HEPS „Đerdap 2”765,960,000599,457,237572,267,960572,267,96095.595.5
511Zgrade i građevinski objekti765,960,000599,457,237572,267,960572,267,96095.595.5
5061Rekonstrukcija i dogradnja graničnog prelaza Horgoš380,000,000342,000,00033,069,72333,069,7239.79.7
511Zgrade i građevinski objekti380,000,000342,000,00033,069,72333,069,7239.79.7
5062Izgradnja autoputa, deonica: Beograd - Zrenjanin12,013,000,00016,479,712,65614,864,212,00614,864,212,00690.290.2
511Zgrade i građevinski objekti12,013,000,00016,479,712,65614,864,212,00614,864,212,00690.290.2
5064Izgradnja novog mosta preko reke Save u Beogradu2,160,000,0003,236,084,8393,190,970,4463,190,970,44698.698.6
511Zgrade i građevinski objekti2,160,000,0003,236,084,8393,190,970,4463,190,970,44698.698.6
5066Izgradnja brze saobraćajnice, deonica: Iverak-Lajkovac5,700,000,0006,126,430,9683,576,576,0713,576,576,07158.458.4
511Zgrade i građevinski objekti5,700,000,0006,126,430,9683,576,576,0713,576,576,07158.458.4
Izgradnja mosta - obilaznice oko Novog Sada sa pristupnim3,000,000,0006,683,394,3976,619,491,2116,619,491,21199.099.0
5067
saobraćajnicama
← Pomerite tabelu levo/desno za više detalja →
TabelaStrana 31

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
511Zgrade i građevinski objekti3,000,000,0006,683,394,3976,619,491,2116,619,491,21199.099.0
5069Projekat izgradnje obilaznica i tunela3,700,000,0002,554,000,0001,624,998,9991,624,998,99963.663.6
511Zgrade i građevinski objekti3,700,000,0002,554,000,0001,624,998,9991,624,998,99963.663.6
Projekat izgradnje komunalne (kanalizacione) infrastrukture i10,000,000,00017,066,173,71014,635,204,32914,635,204,32985.885.8
5070infrastrukture za odlaganje komunalnog čvrstog otpada u Republici
Srbiji
511Zgrade i građevinski objekti10,000,000,00017,066,173,71014,635,204,32914,635,204,32985.885.8
Projekat sakupljanja i prečišćavanja otpadnih voda Centralnog5,000,000,0002,740,000,000165,645,599165,645,5996.06.0
5071
kanalizacionog sistema Grada Beograda
511Zgrade i građevinski objekti5,000,000,0002,740,000,000165,645,599165,645,5996.06.0
5072Izgradnja beogradskog metroa11,461,326,00012,996,045,76910,741,121,30310,741,121,30382.682.6
463Transferi ostalim nivoima vlasti5,008,970,0005,008,970,0004,746,377,6834,746,377,68394.894.8
511Zgrade i građevinski objekti6,451,356,0007,986,075,7695,994,743,6205,994,743,62075.175.1
512Mašine i oprema1,000,0001,000,000
5074Izgradnja severne obilaznice oko Kragujevca10,000,000,00011,347,827,52810,598,133,33010,598,133,33093.493.4
511Zgrade i građevinski objekti10,000,000,00011,347,827,52810,598,133,33010,598,133,33093.493.4
5076Brza saobraćajnica E-75, petlja Požarevac - Golubac11,000,000,00012,592,320,85112,482,320,85112,482,320,85199.199.1
511Zgrade i građevinski objekti11,000,000,00012,592,320,85112,482,320,85112,482,320,85199.199.1
5077Izgradnja centra za obuku članova posade brodova2,233,144,0001,160,144,00037,771,80037,771,8003.33.3
511Zgrade i građevinski objekti2,233,144,0001,160,144,00037,771,80037,771,8003.33.3
5078Modernizacija železničkog sektora u Srbiji3,307,646,0003,307,646,000554,674,887554,674,88716.816.8
421Stalni troškovi6,884,0006,884,0003,663,7003,663,70053.253.2
422Troškovi putovanja3,231,0003,231,0001,114,1951,114,19534.534.5
423Usluge po ugovoru905,500,000905,475,576292,672,106292,672,10632.332.3
425Tekuće popravke i održavanje1,800,0001,756,602
426Materijal200,000224,424224,424224,424100.0100.0
444Prateći troškovi zaduživanja1,922,6391,922,6391,922,639100.0100.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate43,39843,39843,398100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti1,812,147,0001,695,397,156110,269,070110,269,0706.56.5
512Mašine i oprema6,000,000120,827,205120,827,205120,827,205100.0100.0
515Nematerijalna imovina571,884,000571,884,00023,938,15023,938,1504.24.2
5082Izgradnja pruge između Zemun polja i Nacionalnog stadiona18,000,000,00015,999,100,00010,019,770,58110,019,770,58162.662.6
423Usluge po ugovoru200,000110,971110,97155.555.5
511Zgrade i građevinski objekti18,000,000,00015,998,900,00010,019,659,61110,019,659,61162.662.6
Izgradnja saobraćajnica za potrebe međunarodne specijalizovane400,000,0001,400,000,0001,382,159,2491,382,159,24998.798.7
5083
izložbe EXPO 2027 Belgrade
511Zgrade i građevinski objekti400,000,0001,400,000,0001,382,159,2491,382,159,24998.798.7
Izgradnja pešačko-biciklističkog mosta na stubovima starog mosta u500,000,000670,000,000626,703,419626,703,41993.593.5
5085
Novom Sadu
511Zgrade i građevinski objekti500,000,000670,000,000626,703,419626,703,41993.593.5
1101Uređenje i nadzor u oblasti planiranja i izgradnje2,026,863,0001,394,775,000945,066,503945,066,50367.867.8
620Razvoj zajednice2,026,863,0001,394,775,000945,066,503945,066,50367.867.8
0001Podrška izradi prostornih i urbanističkih planova385,000,000385,000,000385,000,000385,000,000100.0100.0
424Specijalizovane usluge385,000,000385,000,000385,000,000385,000,000100.0100.0
0002Izdavanje dozvola i drugih upravnih i vanupravnih akata179,220,000175,070,000164,291,940164,291,94093.893.8
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)58,375,00063,875,00063,528,47763,528,47799.599.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca8,844,0009,694,0009,624,5649,624,56499.399.3
414Socijalna davanja zaposlenima601,000601,000403,230403,23067.167.1
415Naknade troškova za zaposlene1,150,0001,350,0001,336,9131,336,91399.099.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi250,000550,000211,268211,26838.438.4
423Usluge po ugovoru110,000,00099,000,00089,187,48889,187,48890.190.1
Priprema i sprovođenje mera stambene i arhitektonske politike i452,957,000359,779,00087,093,98387,093,98324.224.2
0003unapređenje komunalnih delatnosti, energetske efikasnosti i
građevinskih proizvoda
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)39,735,00043,235,00042,951,95242,951,95299.399.3
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca6,020,0006,620,0006,507,2216,507,22198.398.3
414Socijalna davanja zaposlenima302,000302,000105,590105,59035.035.0
415Naknade troškova za zaposlene600,000600,000500,755500,75583.583.5
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi500,0009,500,0008,740,4518,740,45192.092.0
423Usluge po ugovoru130,400,000124,122,00028,288,01428,288,01422.822.8
463Transferi ostalim nivoima vlasti203,400,000103,400,000
515Nematerijalna imovina72,000,00072,000,000
0004Poslovi sprovođenja objedinjene procedure i ozakonjenje84,609,00087,689,00087,010,96387,010,96399.299.2
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)63,445,00065,945,00065,691,85365,691,85399.699.6
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca9,612,0009,992,0009,952,3169,952,31699.699.6
414Socijalna davanja zaposlenima302,000302,000224,206224,20674.274.2
415Naknade troškova za zaposlene700,000900,000870,521870,52196.796.7
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi550,000550,000275,587275,58750.150.1
423Usluge po ugovoru10,000,00010,000,0009,996,4819,996,481100.0100.0
0005Regulatorne delatnosti, uređenje građevinskog zemljišta i legalizacija575,077,00037,237,00035,279,77335,279,77394.794.7
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)20,994,00022,594,00022,314,93322,314,93398.898.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca3,181,0003,441,0003,386,6013,386,60198.498.4
414Socijalna davanja zaposlenima601,000901,000778,043778,04386.486.4
415Naknade troškova za zaposlene300,000300,000249,387249,38783.183.1
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,0001,000
423Usluge po ugovoru10,000,00010,000,0008,550,8098,550,80985.585.5
424Specijalizovane usluge220,000,000
463Transferi ostalim nivoima vlasti200,000,000
515Nematerijalna imovina120,000,000
Projekat urbane obnove stambenog bloka u Kraljevu, oštećenog350,000,000350,000,000186,389,844186,389,84453.353.3
4003
zemljotresom
444Prateći troškovi zaduživanja534,741534,741534,741100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti350,000,000349,465,259185,855,102185,855,10253.253.2
UPRAVA ZA UTVRĐIVANjE SPOSOBNOSTI BRODOVA ZA
22.1PLOVIDBU89,299,00086,974,00076,012,78876,012,78887.487.4
Izvori finansiranja za glavu 22.1
01Opšti prihodi i primanja budžeta89,299,00086,974,00076,012,78876,012,78887.487.4
0701Uređenje i nadzor u oblasti saobraćaja89,299,00086,974,00076,012,78876,012,78887.487.4
450Saobraćaj89,299,00086,974,00076,012,78876,012,78887.487.4
Utvrđivanje tehničke sposobnosti plovnih i plutajućih objekata za89,299,00086,974,00076,012,78876,012,78887.487.4
0006
plovidbu i eksploataciju
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)41,424,00041,424,00038,008,74838,008,74891.891.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca6,276,0006,276,0005,758,3255,758,32591.891.8
413Naknade u naturi150,000150,000150,000150,000100.0100.0
414Socijalna davanja zaposlenima700,000700,000222,093222,09331.731.7
415Naknade troškova za zaposlene1,220,0001,220,0001,103,0751,103,07590.490.4
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi50,00050,000
421Stalni troškovi7,659,0007,459,0006,091,3146,091,31481.781.7
422Troškovi putovanja2,470,0002,261,0001,133,3671,133,36750.150.1
423Usluge po ugovoru11,780,00011,090,00010,898,62710,898,62798.398.3
424Specijalizovane usluge920,000810,000509,400509,40062.962.9
425Tekuće popravke i održavanje2,300,0001,650,0001,050,4901,050,49063.763.7
426Materijal6,700,0006,438,0004,135,9524,135,95264.264.2
462Dotacije međunarodnim organizacijama80,00080,0002,0822,0822.62.6
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate300,000300,000210,809210,80970.370.3
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova50,00050,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa50,00050,000
512Mašine i oprema6,370,0006,240,0006,085,1196,085,11997.597.5
515Nematerijalna imovina800,000726,000653,386653,38690.090.0
22.2DIREKCIJA ZA VODNE PUTEVE238,160,000245,163,000239,224,497239,224,49797.697.6
Izvori finansiranja za glavu 22.2
01Opšti prihodi i primanja budžeta237,660,000244,663,000239,224,497239,224,49797.897.8
05Donacije od inostranih zemalja500,000500,000
0701Uređenje i nadzor u oblasti saobraćaja238,160,000245,163,000239,224,497239,224,49797.697.6
450Saobraćaj238,160,000245,163,000239,224,497239,224,49797.697.6
0008Održavanje vodnih puteva238,160,000245,163,000239,224,497239,224,49797.697.6
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)74,456,00083,256,00082,928,67282,928,67299.699.6
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca12,167,00015,067,00014,954,77714,954,77799.399.3
413Naknade u naturi150,000150,000113,640113,64075.875.8
414Socijalna davanja zaposlenima1,402,0001,952,0001,890,1321,890,13296.896.8
415Naknade troškova za zaposlene29,185,00035,645,00035,272,17435,272,17499.099.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,000,0001,050,0001,038,0281,038,02898.998.9
421Stalni troškovi27,998,00027,558,00026,909,30426,909,30497.697.6
422Troškovi putovanja1,950,0002,531,0002,473,3872,473,38797.797.7
423Usluge po ugovoru35,680,00035,330,00034,813,16034,813,16098.598.5
424Specijalizovane usluge1,300,0001,157,000964,400964,40083.483.4
425Tekuće popravke i održavanje6,000,0005,340,0005,200,2985,200,29897.497.4
426Materijal33,550,00029,895,00026,575,24626,575,24688.988.9
462Dotacije međunarodnim organizacijama1,600,0001,534,0001,494,9581,494,95897.597.5
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate200,000198,000193,511193,51197.797.7
511Zgrade i građevinski objekti8,001,0001,274,0001,184,8151,184,81593.093.0
512Mašine i oprema3,301,0003,008,0003,003,8753,003,87599.999.9
515Nematerijalna imovina220,000218,000214,119214,11998.298.2
23MINISTARSTVO PRAVDE25,912,256,00027,310,423,97126,070,858,74726,070,858,74795.595.5
Izvori finansiranja za razdeo 23
01Opšti prihodi i primanja budžeta22,809,993,00023,897,732,33923,509,158,25323,509,158,25398.498.4
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika3,066,923,0003,062,023,0002,247,123,1192,247,123,11973.473.4
06Donacije od međunarodnih organizacija6,200,00020,750,16114,650,83614,650,83670.670.6
11Primanja od inostranih zaduživanja29,140,000180,617,300152,634,062152,634,06284.584.5
← Pomerite tabelu levo/desno za više detalja →
TabelaStrana 32

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina147,024,246145,021,121145,021,12198.698.6
15Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih godina2,276,9262,271,3572,271,35799.899.8
23.0MINISTARSTVO PRAVDE3,687,474,0004,983,312,0644,909,213,5434,909,213,54398.598.5
Izvori finansiranja za glavu 23.0
01Opšti prihodi i primanja budžeta3,675,474,0004,976,212,0644,909,213,5434,909,213,54398.798.7
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika12,000,0007,100,000
1001Unapređenje i zaštita ljudskih i manjinskih prava i sloboda386,460,0002,424,749,3472,422,958,7732,422,958,77399.999.9
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni poslovi i386,460,0002,424,749,3472,422,958,7732,422,958,77399.999.9
110
spoljni poslovi
0003Zaštita prava u postupcima pred domaćim sudovima370,000,0002,408,489,3472,407,625,4572,407,625,457100.0100.0
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova290,000,0002,305,519,3472,304,674,7832,304,674,783100.0100.0
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa80,000,000102,970,000102,950,674102,950,674100.0100.0
0004Zaštita ljudskih i manjinskih prava pred stranim sudovima10,000,00010,800,00010,772,71610,772,71699.799.7
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta10,000,00010,800,00010,772,71610,772,71699.799.7
0017Besplatna pravna pomoć6,460,0005,460,0004,560,6004,560,60083.583.5
463Transferi ostalim nivoima vlasti6,460,0005,460,0004,560,6004,560,60083.583.5
1602Uređenje i upravljanje u sistemu pravosuđa3,301,014,0002,558,562,7172,486,254,7702,486,254,77097.297.2
330Sudovi2,447,000,0001,535,139,3631,480,494,4481,480,494,44896.496.4
0005Materijalna podrška radu pravosudnih organa1,387,000,0001,204,863,9181,160,445,9661,160,445,96696.396.3
421Stalni troškovi196,400,000164,310,653163,336,795163,336,79599.499.4
423Usluge po ugovoru532,600,000744,610,200705,880,963705,880,96394.894.8
425Tekuće popravke i održavanje96,000,00071,000,00066,682,05466,682,05493.993.9
426Materijal2,000,000
463Transferi ostalim nivoima vlasti38,810,59938,732,94338,732,94399.899.8
481Dotacije nevladinim organizacijama500,000,00064,432,46564,113,21064,113,21099.599.5
515Nematerijalna imovina60,000,000121,700,000121,700,000121,700,000100.0100.0
5006Nabavka neophodne opreme za funkcionisanje pravosudnih organa200,000,000177,181,445176,218,192176,218,19299.599.5
512Mašine i oprema200,000,000177,181,445176,218,192176,218,19299.599.5
5010Unapređenje smeštajno-tehničkih uslova rada pravosudnih organa200,000,000150,000,000143,830,290143,830,29095.995.9
511Zgrade i građevinski objekti200,000,000150,000,000143,830,290143,830,29095.995.9
5030Rekonstrukcija zgrade trećeg osnovnog suda u Beogradu560,000,0003,094,000
511Zgrade i građevinski objekti560,000,0003,094,000
5032Rekonstrukcija i adaptacija objekta Privrednog suda u Somboru100,000,000
511Zgrade i građevinski objekti100,000,000
360Javni red i bezbednost neklasifikovan na drugom mestu854,014,0001,023,423,3551,005,760,3221,005,760,32298.398.3
0010Administracija i upravljanje854,014,0001,023,423,3551,005,760,3221,005,760,32298.398.3
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)221,127,000236,727,000236,474,414236,474,41499.999.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca33,501,00035,901,00035,832,99635,832,99699.899.8
413Naknade u naturi800,000800,000
414Socijalna davanja zaposlenima1,600,0002,200,0001,819,0461,819,04682.782.7
415Naknade troškova za zaposlene5,300,0007,480,0007,407,9567,407,95699.099.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi2,886,0002,606,0002,382,0512,382,05191.491.4
421Stalni troškovi8,400,0007,600,0006,325,6896,325,68983.283.2
422Troškovi putovanja48,420,00036,620,00029,968,96629,968,96681.881.8
423Usluge po ugovoru147,910,000139,391,164139,084,638139,084,63899.899.8
424Specijalizovane usluge1,200,0001,100,000999,980999,98090.990.9
425Tekuće popravke i održavanje6,000,0006,000,0005,202,9365,202,93686.786.7
426Materijal14,370,00014,370,00012,534,98812,534,98887.287.2
462Dotacije međunarodnim organizacijama51,000,00051,100,00051,018,66951,018,66999.899.8
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate1,000,0001,000,000469,963469,96347.047.0
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova300,000,000470,797,191469,700,313469,700,31399.899.8
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa231,000229,348229,34899.399.3
512Mašine i oprema10,500,0009,500,0006,308,3666,308,36666.466.4
23.1UPRAVA ZA IZVRŠENjE KRIVIČNIH SANKCIJA20,339,224,00020,396,802,64919,278,208,26719,278,208,26794.594.5
Izvori finansiranja za glavu 23.1
01Opšti prihodi i primanja budžeta17,249,161,00017,007,035,27516,732,227,13716,732,227,13798.498.4
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika3,054,923,0003,054,923,0002,247,123,1192,247,123,11973.673.6
06Donacije od međunarodnih organizacija6,000,0006,664,173664,173664,17310.010.0
11Primanja od inostranih zaduživanja29,140,000180,617,300152,634,062152,634,06284.584.5
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina147,024,246145,021,121145,021,12198.698.6
15Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih godina538,655538,655538,655100.0100.0
1607Upravljanje izvršenjem krivičnih sankcija20,339,224,00020,396,802,64919,278,208,26719,278,208,26794.594.5
340Zatvori20,339,224,00020,396,802,64919,278,208,26719,278,208,26794.594.5
0001Izvršenje krivičnih sankcija14,275,841,00014,444,724,07713,894,019,14213,894,019,14296.296.2
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)9,473,441,0009,584,061,0009,582,739,1289,582,739,128100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca2,048,407,0002,074,417,0002,074,279,5092,074,279,509100.0100.0
413Naknade u naturi19,000,00019,000,00016,954,90316,954,90389.289.2
414Socijalna davanja zaposlenima209,496,000219,843,000219,810,596219,810,596100.0100.0
415Naknade troškova za zaposlene349,000,000376,093,000376,061,217376,061,217100.0100.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi46,500,00055,593,00055,400,92355,400,92399.799.7
421Stalni troškovi378,739,000367,197,744307,231,129307,231,12983.783.7
422Troškovi putovanja14,753,00015,533,5528,421,7938,421,79354.254.2
423Usluge po ugovoru121,299,000116,503,725100,265,114100,265,11486.186.1
424Specijalizovane usluge48,692,00047,622,89030,887,20230,887,20264.964.9
425Tekuće popravke i održavanje328,645,000325,382,040256,378,127256,378,12778.878.8
426Materijal667,401,000651,850,205502,706,009502,706,00977.177.1
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate28,860,00027,602,60422,345,10322,345,10381.081.0
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova12,210,00042,894,20042,851,09642,851,09699.999.9
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa3,010,0004,366,0004,346,6384,346,63899.699.6
511Zgrade i građevinski objekti25,380,00026,932,0002,286,3662,286,3668.58.5
512Mašine i oprema231,732,000223,601,681141,632,662141,632,66263.363.3
514Kultivisana imovina16,580,00012,702,3395,665,4805,665,48044.644.6
522Zalihe proizvodnje245,696,000246,228,096139,092,361139,092,36156.556.5
523Zalihe robe za dalju prodaju7,000,0007,300,0004,663,7874,663,78763.963.9
0002Podrška licima lišenih slobode5,017,011,0005,005,939,2724,628,385,4094,628,385,40992.592.5
421Stalni troškovi1,504,973,0001,375,455,4391,373,128,6101,373,128,61099.899.8
423Usluge po ugovoru54,840,00054,830,86953,963,64753,963,64798.498.4
424Specijalizovane usluge51,010,00057,106,81449,102,49849,102,49886.086.0
426Materijal1,206,821,0001,126,542,2701,088,331,4771,088,331,47796.696.6
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta405,298,000530,516,729470,428,872470,428,87288.788.7
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova5,000,00021,589,27821,374,04621,374,04699.099.0
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa51,00051,0003,2203,2206.36.3
523Zalihe robe za dalju prodaju1,789,018,0001,839,846,8741,572,053,0401,572,053,04085.485.4
0003Interna proizvodnja117,519,000115,269,000108,215,108108,215,10893.993.9
415Naknade troškova za zaposlene600,000600,000598,057598,05799.799.7
421Stalni troškovi27,769,00027,206,00022,335,30422,335,30482.182.1
422Troškovi putovanja50,00050,00049,99249,992100.0100.0
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta9,100,00011,605,00010,356,26310,356,26389.289.2
522Zalihe proizvodnje80,000,00075,808,00074,875,49374,875,49398.898.8
0005Alternativne sankcije145,163,000142,703,000141,239,216141,239,21699.099.0
421Stalni troškovi143,053,000140,793,000140,152,743140,152,74399.599.5
425Tekuće popravke i održavanje1,000,000900,000319,778319,77835.535.5
426Materijal110,000110,00093,33093,33084.884.8
512Mašine i oprema1,000,000900,000673,365673,36574.874.8
Izrada projektno-tehničkih dokumentacija za nove objekte i objekte koje80,000,00039,000,0003,869,4063,869,4069.99.9
5001
treba rekonstruisati
511Zgrade i građevinski objekti80,000,00039,000,0003,869,4063,869,4069.99.9
Rekonstrukcija smeštajnih kapaciteta po zavodima u okviru Uprave za83,000,00072,000,00069,338,99569,338,99596.396.3
5008
izvršenje krivičnih sankcija
511Zgrade i građevinski objekti83,000,00072,000,00069,338,99569,338,99596.396.3
5009KPZ za žene u Požarevcu, izgradnja i rekonstrukcija objekata94,000,00094,000,00089,743,26189,743,26195.595.5
511Zgrade i građevinski objekti94,000,00094,000,00089,743,26189,743,26195.595.5
Izgradnja i rekonstrukcija smeštajnih kapaciteta u KPZ Požarevac-145,000,000125,000,000125,000,000125,000,000100.0100.0
5010
Zabela
511Zgrade i građevinski objekti145,000,000125,000,000125,000,000125,000,000100.0100.0
Radovi na rekonstrukciji i izgradnji objekata u okviru KPZ u Sremskoj129,000,0001,000,000954,000954,00095.495.4
5011
Mitrovici
511Zgrade i građevinski objekti129,000,0001,000,000954,000954,00095.495.4
5014Izgradnja smeštajnih kapaciteta zatvorenog tipa20,000,00020,000,000
511Zgrade i građevinski objekti20,000,00020,000,000
5015Izgradnja i opremanje novog zatvora u Kruševcu93,540,00067,967,30021,557,14621,557,14631.731.7
413Naknade u naturi200,000200,000156,000156,00078.078.0
422Troškovi putovanja1,800,0001,800,000
423Usluge po ugovoru25,440,00025,440,00020,569,74520,569,74580.980.9
426Materijal100,000100,000
444Prateći troškovi zaduživanja527,300527,300527,300100.0100.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate500,000500,00012,64012,6402.52.5
511Zgrade i građevinski objekti65,500,00038,500,000291,460291,4600.80.8
512Mašine i oprema900,000
5016Izgradnja i opremanje novog paviljona u Sremskoj Mitrovici76,650,000222,700,000194,995,175194,995,17587.687.6
423Usluge po ugovoru100,000100,000
426Materijal50,00026,00026,00052.052.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate200,000200,0001,6001,6000.80.8
511Zgrade i građevinski objekti69,350,000215,350,000194,967,575194,967,57590.590.5
522Zalihe proizvodnje7,000,0007,000,000
5017Izgradnja i opremanje novog zatvora u Subotici62,500,00046,500,000891,408891,4081.91.9
423Usluge po ugovoru200,000200,000
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate300,000300,000
511Zgrade i građevinski objekti62,000,00046,000,000891,408891,4081.91.9
← Pomerite tabelu levo/desno za više detalja →
TabelaStrana 33

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
23.2DIREKCIJA ZA UPRAVLjANjE ODUZETOM IMOVINOM79,108,00086,670,00081,252,60681,252,60693.793.7
Izvori finansiranja za glavu 23.2
01Opšti prihodi i primanja budžeta79,108,00086,670,00081,252,60681,252,60693.793.7
1602Uređenje i upravljanje u sistemu pravosuđa79,108,00086,670,00081,252,60681,252,60693.793.7
360Javni red i bezbednost neklasifikovan na drugom mestu79,108,00086,670,00081,252,60681,252,60693.793.7
0008Upravljanje oduzetom imovinom79,108,00086,670,00081,252,60681,252,60693.793.7
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)36,112,00035,412,00033,858,33133,858,33195.695.6
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca5,471,0005,471,0005,129,5375,129,53793.893.8
413Naknade u naturi200,000180,000
414Socijalna davanja zaposlenima620,000620,000518,483518,48383.683.6
415Naknade troškova za zaposlene600,000600,000447,144447,14474.574.5
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi140,000270,000191,792191,79271.071.0
421Stalni troškovi6,420,0004,714,5744,620,9914,620,99198.098.0
422Troškovi putovanja1,200,0001,949,3421,924,6711,924,67198.798.7
423Usluge po ugovoru12,900,0007,095,7567,083,6257,083,62599.899.8
424Specijalizovane usluge400,000614,177585,680585,68095.495.4
425Tekuće popravke i održavanje3,800,0001,255,9021,040,3361,040,33682.882.8
426Materijal5,100,0003,474,2173,444,2353,444,23599.199.1
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate400,0001,980,98499,82499,8245.05.0
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova3,500,00021,836,04921,836,04921,836,049100.0100.0
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa200,0001,196,000471,908471,90839.539.5
512Mašine i oprema2,035,000
515Nematerijalna imovina10,000
23.3PRAVOSUDNA AKADEMIJA694,947,000795,438,259776,201,840776,201,84097.697.6
Izvori finansiranja za glavu 23.3
01Opšti prihodi i primanja budžeta694,747,000779,614,000760,482,475760,482,47597.597.5
06Donacije od međunarodnih organizacija200,00014,085,98713,986,66213,986,66299.399.3
15Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih godina1,738,2711,732,7031,732,70399.799.7
1602Uređenje i upravljanje u sistemu pravosuđa694,947,000795,438,259776,201,840776,201,84097.697.6
360Javni red i bezbednost neklasifikovan na drugom mestu694,947,000795,438,259776,201,840776,201,84097.697.6
0009Stručno usavršavanje za buduće i postojeće nosioce pravosudne funkcije694,947,000795,438,259776,201,840776,201,84097.697.6
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)542,631,000542,631,000534,448,516534,448,51698.598.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca82,209,00082,209,00080,963,86580,963,86598.598.5
413Naknade u naturi160,000160,000153,000153,00095.695.6
414Socijalna davanja zaposlenima650,000650,000643,320643,32099.099.0
415Naknade troškova za zaposlene6,500,0006,500,0005,615,5745,615,57486.486.4
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,275,0001,275,0001,062,9131,062,91383.483.4
421Stalni troškovi7,332,00018,172,00012,839,55512,839,55570.770.7
422Troškovi putovanja2,925,0003,725,0003,070,8013,070,80182.482.4
423Usluge po ugovoru45,960,000131,096,663130,995,319130,995,31999.999.9
425Tekuće popravke i održavanje1,300,0002,761,0001,132,2591,132,25941.041.0
426Materijal2,440,0002,922,6002,004,8922,004,89268.668.6
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate60,00060,0009,8309,83016.416.4
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova5,0005,000
512Mašine i oprema600,000300,000291,000291,00097.097.0
515Nematerijalna imovina900,0002,970,9962,970,9962,970,996100.0100.0
23.4UPRAVA ZA SARADNjU S CRKVAMA I VERSKIM ZAJEDNICAMA1,111,503,0001,048,201,0001,025,982,4921,025,982,49297.997.9
Izvori finansiranja za glavu 23.4
01Opšti prihodi i primanja budžeta1,111,503,0001,048,201,0001,025,982,4921,025,982,49297.997.9
1901Saradnja države sa crkvama i verskim zajednicama1,111,503,0001,048,201,0001,025,982,4921,025,982,49297.997.9
840Verske i ostale usluge zajednice1,111,503,0001,048,201,0001,025,982,4921,025,982,49297.997.9
0001Podrška radu sveštenika, monaha i verskih službenika62,000,00078,976,00078,922,00078,922,00099.999.9
481Dotacije nevladinim organizacijama62,000,00078,976,00078,922,00078,922,00099.999.9
0002Podrška sveštenstvu i monaštvu na Kosovu i Metohiji63,500,00063,500,00063,476,32863,476,328100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama63,500,00063,500,00063,476,32863,476,328100.0100.0
0003Podrška srednjem teološkom obrazovanju119,110,000119,110,000119,100,900119,100,900100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama119,110,000119,110,000119,100,900119,100,900100.0100.0
0004Podrška visokom teološkom obrazovanju36,400,00033,900,00033,890,00033,890,000100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama36,400,00033,900,00033,890,00033,890,000100.0100.0
0005Zaštita verskog, kulturnog i nacionalnog identiteta215,600,000215,600,000215,595,500215,595,500100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama215,600,000215,600,000215,595,500215,595,500100.0100.0
0006Podrška za gradnju i obnovu verskih objekata177,000,00099,222,00086,521,10086,521,10087.287.2
481Dotacije nevladinim organizacijama177,000,00099,222,00086,521,10086,521,10087.287.2
0007Unapređenje verske kulture, verskih sloboda i tolerancije60,000,00060,000,00059,991,40059,991,400100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama60,000,00060,000,00059,991,40059,991,400100.0100.0
Penzijsko, invalidsko i zdravstveno osiguranje za sveštenike i verske325,000,000325,000,000324,919,147324,919,147100.0100.0
0008
službenike
464Dotacije organizacijama za obavezno socijalno osiguranje325,000,000325,000,000324,919,147324,919,147100.0100.0
0009Administracija i upravljanje52,893,00052,893,00043,566,11743,566,11782.482.4
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)30,275,00030,275,00028,349,90928,349,90993.693.6
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca4,587,0004,587,0004,295,0604,295,06093.693.6
413Naknade u naturi250,000250,000140,200140,20056.156.1
414Socijalna davanja zaposlenima951,000951,000456,809456,80948.048.0
415Naknade troškova za zaposlene580,000580,000267,165267,16546.146.1
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi200,000200,000
421Stalni troškovi1,860,0001,860,000432,325432,32523.223.2
422Troškovi putovanja3,000,0003,000,0001,330,7321,330,73244.444.4
423Usluge po ugovoru6,760,0006,760,0005,702,5725,702,57284.484.4
424Specijalizovane usluge700,000700,000426,900426,90061.061.0
425Tekuće popravke i održavanje280,000280,00024,70024,7008.88.8
426Materijal2,800,0002,800,0001,546,9781,546,97855.255.2
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa50,00050,000
512Mašine i oprema600,000600,000592,767592,76798.898.8
MINISTARSTVO POLjOPRIVREDE, ŠUMARSTVA I
24VODOPRIVREDE138,527,645,000143,662,266,324130,300,149,047130,300,149,04790.790.7
Izvori finansiranja za razdeo 24
01Opšti prihodi i primanja budžeta128,726,931,000132,553,273,000125,582,317,066125,582,317,06694.794.7
06Donacije od međunarodnih organizacija414,690414,690414,690100.0100.0
11Primanja od inostranih zaduživanja3,728,077,0004,849,706,7003,559,688,2383,559,688,23873.473.4
12Primanja od otplate datih kredita i prodaje finansijske imovine100,000,000100,000,00099,005,67899,005,67899.099.0
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina109,843,252109,843,251109,843,251100.0100.0
15Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih godina76,391,68275,975,48275,975,48299.599.5
56Finansijska pomoć EU5,972,637,0005,972,637,000872,904,642872,904,64214.614.6
MINISTARSTVO POLjOPRIVREDE, ŠUMARSTVA I
24.0VODOPRIVREDE2,001,925,0001,917,996,102993,453,571993,453,57151.851.8
Izvori finansiranja za glavu 24.0
01Opšti prihodi i primanja budžeta1,854,779,0001,768,779,000987,355,404987,355,40455.855.8
06Donacije od međunarodnih organizacija414,690414,690414,690100.0100.0
15Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih godina1,656,4121,240,2121,240,21274.974.9
56Finansijska pomoć EU147,146,000147,146,0004,443,2654,443,2653.03.0
0101Uređenje i nadzor u oblasti poljoprivrede2,001,925,0001,917,996,102993,453,571993,453,57151.851.8
420Poljoprivreda, šumarstvo, lov i ribolov2,001,925,0001,917,996,102993,453,571993,453,57151.851.8
0001Uređenje u oblasti poljoprivrede i ruralnog razvoja164,878,000159,878,000147,157,354147,157,35492.092.0
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)99,345,00096,345,00095,548,17495,548,17499.299.2
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca13,975,00014,695,00014,475,54914,475,54998.598.5
414Socijalna davanja zaposlenima500,000500,000435,374435,37487.187.1
415Naknade troškova za zaposlene1,281,0001,281,0001,226,2791,226,27995.795.7
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,104,0001,104,0001,101,3401,101,34099.899.8
422Troškovi putovanja7,200,0006,480,0002,001,3002,001,30030.930.9
423Usluge po ugovoru37,554,00035,554,00032,369,33832,369,33891.091.0
425Tekuće popravke i održavanje500,000500,000
426Materijal500,000500,000
512Mašine i oprema2,919,0002,919,000
0002Poljoprivredna inspekcija358,998,000356,088,000314,833,642314,833,64288.488.4
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)213,300,000213,800,000213,137,966213,137,96699.799.7
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca32,315,00032,415,00032,298,58532,298,58599.699.6
414Socijalna davanja zaposlenima2,457,0002,757,0002,743,5512,743,55199.599.5
415Naknade troškova za zaposlene5,648,0005,648,0005,631,9735,631,97399.799.7
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,469,0001,469,0001,466,5411,466,54199.899.8
421Stalni troškovi21,431,00019,291,00011,864,97311,864,97361.561.5
422Troškovi putovanja5,100,0004,590,0002,820,5992,820,59961.561.5
423Usluge po ugovoru16,241,00016,241,00012,550,66612,550,66677.377.3
424Specijalizovane usluge10,000,0009,000,0007,947,7677,947,76788.388.3
425Tekuće popravke i održavanje2,529,0003,529,0002,467,4062,467,40669.969.9
426Materijal32,939,00032,939,00020,799,61520,799,61563.163.1
512Mašine i oprema11,609,00010,449,0001,104,0001,104,00010.610.6
515Nematerijalna imovina3,960,0003,960,000
0003Sistemi i baze podataka u oblasti poljoprivrede38,306,00038,306,00034,310,11534,310,11589.689.6
421Stalni troškovi306,000306,000166,392166,39254.454.4
423Usluge po ugovoru35,000,00035,000,00033,648,06633,648,06696.196.1
424Specijalizovane usluge3,000,0003,000,000495,657495,65716.516.5
0004Administracija i upravljanje544,042,000536,399,000456,057,195456,057,19585.085.0
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)145,901,000155,969,000155,062,784155,062,78499.499.4
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca22,104,00023,604,00023,492,01223,492,01299.599.5
414Socijalna davanja zaposlenima1,050,0001,450,0001,362,6741,362,67494.094.0
415Naknade troškova za zaposlene7,000,0009,000,0008,819,0838,819,08398.098.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi948,0001,547,0001,509,9591,509,95997.697.6
← Pomerite tabelu levo/desno za više detalja →
TabelaStrana 34

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
421Stalni troškovi31,950,00031,950,00022,532,90622,532,90670.570.5
422Troškovi putovanja11,720,00011,720,0006,883,3956,883,39558.758.7
423Usluge po ugovoru117,448,000112,404,000105,495,208105,495,20893.993.9
424Specijalizovane usluge5,000,0004,500,000
425Tekuće popravke i održavanje7,135,0007,135,0004,638,4484,638,44865.065.0
426Materijal47,732,00047,732,00029,599,68329,599,68362.062.0
462Dotacije međunarodnim organizacijama34,300,00030,900,00029,489,48629,489,48695.495.4
463Transferi ostalim nivoima vlasti30,000,00030,000,00029,196,11829,196,11897.397.3
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate1,250,0001,250,000869,219869,21969.569.5
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova60,000,00049,571,00023,344,10623,344,10647.147.1
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa3,000,0006,000,0004,199,3144,199,31470.070.0
512Mašine i oprema15,154,00010,317,0009,562,8009,562,80092.792.7
515Nematerijalna imovina2,350,0001,350,000
4004Upravljanje investicijama u oblasti poljoprivrede600,000,000574,610,000
511Zgrade i građevinski objekti126,313,000114,313,000
512Mašine i oprema455,414,000443,851,000
515Nematerijalna imovina18,273,00016,446,000
Upravljanje IPARD programom i sprovođenje IPARD Mere: Tehnička148,555,000104,047,00035,185,30135,185,30133.833.8
4005
pomoć
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)31,300,00028,300,00027,686,30327,686,30397.897.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca4,742,0004,292,0004,194,4754,194,47597.797.7
414Socijalna davanja zaposlenima500,000500,000444,128444,12888.888.8
415Naknade troškova za zaposlene344,000344,000341,781341,78199.499.4
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi21,00021,00018,00018,00085.785.7
422Troškovi putovanja11,980,0006,980,000332,653332,6534.84.8
423Usluge po ugovoru95,034,00059,304,0002,167,9612,167,9613.73.7
425Tekuće popravke i održavanje340,000340,000
426Materijal3,281,0002,953,000
512Mašine i oprema1,013,0001,013,000
Jačanje kapaciteta poljoprivrednog sektora za donošenje politika na1,522,1021,466,6991,466,69996.496.4
4006
osnovu podataka, PHRD Grant broj TF0B1676
423Usluge po ugovoru1,371,1021,371,1021,371,102100.0100.0
444Prateći troškovi zaduživanja151,00095,59895,59863.363.3
IPA 2021 - Jačanje kapaciteta i usklađivanje sa EU politikom6,177,0006,177,0004,443,2654,443,26571.971.9
4007
ribarstva
423Usluge po ugovoru6,177,0006,177,0004,443,2654,443,26571.971.9
4008IPA 2022 - Usklađivanje sa politikom EU106,380,000106,380,000
423Usluge po ugovoru106,380,000106,380,000
7074IPA 2018 - Demokratija i upravljanje34,589,00034,589,000
423Usluge po ugovoru34,589,00034,589,000
24.1UPRAVA ZA VETERINU5,689,760,0005,179,514,2704,688,052,2284,688,052,22890.590.5
Izvori finansiranja za glavu 24.1
01Opšti prihodi i primanja budžeta5,689,760,0005,104,779,0004,613,316,9584,613,316,95890.490.4
15Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih godina74,735,27074,735,27074,735,270100.0100.0
0109Bezbednost hrane, veterinarska i fitosanitarna politika5,689,760,0005,179,514,2704,688,052,2284,688,052,22890.590.5
760Zdravstvo neklasifikovano na drugom mestu5,689,760,0005,179,514,2704,688,052,2284,688,052,22890.590.5
0001Zaštita zdravlja životinja4,127,823,0003,839,707,2703,460,227,0163,460,227,01690.190.1
424Specijalizovane usluge500,000,000468,400,000405,287,847405,287,84786.586.5
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama3,627,823,0003,371,307,2703,054,939,1693,054,939,16990.690.6
0002Bezbednost hrane životinjskog porekla i hrane za životinje200,000,000180,000,000144,749,040144,749,04080.480.4
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama200,000,000180,000,000144,749,040144,749,04080.480.4
Nadzor u oblasti veterinarstva i bezbednosti hrane životinjskog715,396,000744,696,000735,996,082735,996,08298.898.8
0003
porekla
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)597,910,000615,510,000612,372,672612,372,67299.599.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca90,584,00094,084,00092,798,24292,798,24298.698.6
414Socijalna davanja zaposlenima2,300,0007,300,0006,947,6956,947,69595.295.2
415Naknade troškova za zaposlene13,600,00015,600,00014,724,77114,724,77194.494.4
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi3,002,0005,002,0003,791,6233,791,62375.875.8
422Troškovi putovanja8,000,0007,200,0005,361,0805,361,08074.574.5
Upravljanje u oblasti veterinarstva i bezbednosti hrane životinjskog646,541,000415,111,000347,080,090347,080,09083.683.6
0004
porekla
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)78,329,00081,829,00079,637,12079,637,12097.397.3
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca11,867,00012,867,00012,065,02412,065,02493.893.8
414Socijalna davanja zaposlenima1,245,0001,245,0001,146,9991,146,99992.192.1
415Naknade troškova za zaposlene2,000,0002,000,0001,634,7951,634,79581.781.7
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,400,0001,400,0001,101,7041,101,70478.778.7
421Stalni troškovi56,300,00050,970,00040,606,60340,606,60379.779.7
422Troškovi putovanja8,000,0007,200,0004,977,6274,977,62769.169.1
423Usluge po ugovoru151,400,000151,400,000139,413,367139,413,36792.192.1
424Specijalizovane usluge8,000,0008,000,000
425Tekuće popravke i održavanje19,000,00017,100,00010,618,97310,618,97362.162.1
426Materijal52,000,00042,300,00036,223,00836,223,00885.685.6
462Dotacije međunarodnim organizacijama10,000,0009,000,0007,814,1497,814,14986.886.8
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate2,000,0001,800,000744,463744,46341.441.4
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova5,000,0005,000,0004,946,6534,946,65398.998.9
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa5,000,0005,000,0004,409,8564,409,85688.288.2
512Mašine i oprema30,000,00013,500,000
515Nematerijalna imovina205,000,0004,500,0001,739,7481,739,74838.738.7
24.2UPRAVA ZA ZAŠTITU BILjA2,093,002,0001,898,026,0001,802,251,4891,802,251,48995.095.0
Izvori finansiranja za glavu 24.2
01Opšti prihodi i primanja budžeta2,093,002,0001,898,026,0001,802,251,4891,802,251,48995.095.0
0109Bezbednost hrane, veterinarska i fitosanitarna politika2,093,002,0001,898,026,0001,802,251,4891,802,251,48995.095.0
420Poljoprivreda, šumarstvo, lov i ribolov2,093,002,0001,898,026,0001,802,251,4891,802,251,48995.095.0
0005Fitosanitarna inspekcija1,015,727,000954,457,000948,806,610948,806,61099.499.4
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)252,651,000257,651,000256,902,288256,902,28899.799.7
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca38,277,00039,177,00038,920,69738,920,69799.399.3
413Naknade u naturi400,000400,000396,606396,60699.299.2
414Socijalna davanja zaposlenima1,021,0001,021,000990,378990,37897.097.0
415Naknade troškova za zaposlene6,600,0006,600,0005,505,1945,505,19483.483.4
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,600,0001,600,0001,295,6431,295,64381.081.0
422Troškovi putovanja6,500,0005,040,0003,393,5863,393,58667.367.3
424Specijalizovane usluge679,113,000615,113,000615,112,566615,112,566100.0100.0
425Tekuće popravke i održavanje5,515,0005,215,0005,210,5675,210,56799.999.9
426Materijal17,750,00017,750,00017,073,70217,073,70296.296.2
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate1,200,0001,200,000636,618636,61853.153.1
512Mašine i oprema5,100,0003,690,0003,368,7663,368,76691.391.3
Upravljanje fitosanitarnim sistemom i sistemom bezbednosti hrane i1,077,275,000943,569,000853,444,879853,444,87990.490.4
0006
hrane za životinje biljnog porekla
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)85,381,00085,381,00084,941,05284,941,05299.599.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca12,936,00013,536,00012,868,56912,868,56995.195.1
413Naknade u naturi308,000308,000129,766129,76642.142.1
414Socijalna davanja zaposlenima1,579,0001,579,0001,244,4911,244,49178.878.8
415Naknade troškova za zaposlene6,600,0006,600,0001,391,9381,391,93821.121.1
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi900,000900,000896,072896,07299.699.6
421Stalni troškovi48,495,00048,495,00046,973,43846,973,43896.996.9
422Troškovi putovanja4,600,0004,062,0003,194,7443,194,74478.678.6
423Usluge po ugovoru29,174,00029,174,00022,828,82522,828,82578.378.3
424Specijalizovane usluge602,000,000492,600,000474,770,425474,770,42596.496.4
426Materijal4,900,0006,900,0006,801,7556,801,75598.698.6
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama135,000,000121,500,000119,460,928119,460,92898.398.3
462Dotacije međunarodnim organizacijama5,000,0005,070,0005,027,0385,027,03899.299.2
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate1,0001,000
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova1,400,0001,400,0001,074,7221,074,72276.876.8
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa1,000,00061,000,00058,337,33558,337,33595.695.6
512Mašine i oprema16,001,00011,063,00011,061,32511,061,325100.0100.0
515Nematerijalna imovina122,000,00054,000,0002,442,4552,442,4554.54.5
24.3REPUBLIČKA DIREKCIJA ZA VODE12,781,579,00018,076,836,70015,762,226,53115,762,226,53187.287.2
Izvori finansiranja za glavu 24.3
01Opšti prihodi i primanja budžeta9,821,361,00013,994,989,00012,699,844,34612,699,844,34690.790.7
11Primanja od inostranih zaduživanja1,993,267,0003,114,896,7002,615,569,6652,615,569,66584.084.0
56Finansijska pomoć EU966,951,000966,951,000446,812,520446,812,52046.246.2
0401Integralno upravljanje vodama12,781,579,00018,076,836,70015,762,226,53115,762,226,53187.287.2
630Vodosnabdevanje12,781,579,00018,076,836,70015,762,226,53115,762,226,53187.287.2
0002Uređenje i korišćenje voda488,000,000262,857,000200,298,171200,298,17176.276.2
421Stalni troškovi3,000,0003,000,000
424Specijalizovane usluge13,000,00013,000,00012,949,94412,949,94499.699.6
425Tekuće popravke i održavanje120,640,000120,640,000111,806,062111,806,06292.792.7
463Transferi ostalim nivoima vlasti150,000,00041,585,00014,450,75514,450,75534.734.7
511Zgrade i građevinski objekti201,360,00084,632,00061,091,41061,091,41072.272.2
0003Zaštita voda od zagađivanja17,400,00017,000,00012,841,92012,841,92075.575.5
424Specijalizovane usluge17,400,00017,000,00012,841,92012,841,92075.575.5
0004Uređenje vodotoka i zaštita od štetnog dejstva voda7,202,666,00011,119,525,00010,570,815,95910,570,815,95995.195.1
421Stalni troškovi3,000,0003,000,000
424Specijalizovane usluge170,136,000265,136,000205,129,284205,129,28477.477.4
425Tekuće popravke i održavanje4,227,000,0002,985,960,0002,878,902,3962,878,902,39696.496.4
511Zgrade i građevinski objekti2,802,530,0007,865,429,0007,486,784,2797,486,784,27995.295.2
0005Planiranje i međunarodna saradnja u oblasti voda146,057,000127,080,085104,384,125104,384,12582.182.1
423Usluge po ugovoru5,000,000
424Specijalizovane usluge43,000,00038,700,00035,781,03535,781,03592.592.5
← Pomerite tabelu levo/desno za više detalja →
TabelaStrana 35

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
462Dotacije međunarodnim organizacijama37,757,00034,110,00034,109,94634,109,946100.0100.0
515Nematerijalna imovina60,300,00054,270,08534,493,14434,493,14463.663.6
0006Upravljanje u oblasti voda179,469,000185,851,520182,348,479182,348,47998.198.1
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)47,586,00049,026,00048,985,16648,985,16699.999.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca7,210,0007,429,0007,421,2527,421,25299.999.9
414Socijalna davanja zaposlenima507,000457,00080,00080,00017.517.5
415Naknade troškova za zaposlene500,000450,000386,097386,09785.885.8
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi504,000504,000473,536473,53694.094.0
421Stalni troškovi4,149,0003,618,0003,163,7453,163,74587.487.4
422Troškovi putovanja2,100,0001,188,277232,319232,31919.619.6
423Usluge po ugovoru12,675,0005,688,9704,585,9334,585,93380.680.6
424Specijalizovane usluge462,000288,000287,500287,50099.899.8
425Tekuće popravke i održavanje920,000328,000162,778162,77849.649.6
426Materijal2,354,0001,563,0001,290,0001,290,00082.582.5
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate220,00055,11534,92634,92663.463.4
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova100,000,000115,086,159115,084,763115,084,763100.0100.0
512Mašine i oprema180,000170,000160,464160,46494.494.4
515Nematerijalna imovina102,000
0007Inspekcijski nadzor u oblasti voda52,543,00050,915,76546,314,85746,314,85791.091.0
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)32,271,00033,775,00033,742,46733,742,46799.999.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca4,889,0005,117,0005,111,9845,111,98499.999.9
414Socijalna davanja zaposlenima492,000443,00080,00080,00018.118.1
415Naknade troškova za zaposlene830,000747,000507,588507,58868.068.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi81,00081,00027,00027,00033.333.3
421Stalni troškovi1,433,0001,151,000969,223969,22384.284.2
422Troškovi putovanja1,103,000739,000328,825328,82544.544.5
423Usluge po ugovoru526,000246,000199,520199,52081.181.1
424Specijalizovane usluge528,000160,000159,500159,50099.799.7
425Tekuće popravke i održavanje1,000,000616,881467,129467,12975.775.7
426Materijal7,862,0007,257,2824,150,7374,150,73757.257.2
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate140,000111,000100,004100,00490.190.1
512Mašine i oprema1,388,000471,603470,880470,88099.899.8
Program za otpornost i klimatske promene i navodnjavanje u Srbiji - I140,678,000490,612,621490,612,621490,612,621100.0100.0
4010
faza
423Usluge po ugovoru10,678,000
511Zgrade i građevinski objekti130,000,000336,315,571336,315,571336,315,571100.0100.0
515Nematerijalna imovina154,297,050154,297,050154,297,050100.0100.0
4012Projekat integrisanog razvoja koridora Save i Drine887,337,0001,693,731,3801,257,992,7731,257,992,77374.374.3
421Stalni troškovi3,150,0003,818,8003,386,9023,386,90288.788.7
422Troškovi putovanja1,050,0001,510,000472,769472,76931.331.3
423Usluge po ugovoru6,500,00062,147,72354,856,18254,856,18288.388.3
425Tekuće popravke i održavanje400,000400,000141,800141,80035.535.5
426Materijal1,300,0004,050,0002,264,6462,264,64655.955.9
444Prateći troškovi zaduživanja4,019,5774,019,5774,019,577100.0100.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate300,000300,00074,17874,17824.724.7
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova199,360199,360199,360100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti874,137,0001,615,923,5201,192,155,4391,192,155,43973.873.8
512Mašine i oprema500,0001,060,000421,920421,92039.839.8
515Nematerijalna imovina302,400
Program za otpornost i klimatske promene i navodnjavanje u Srbiji - II569,617,000534,917,700496,829,514496,829,51492.992.9
4013
faza
423Usluge po ugovoru8,609,0008,609,0003,898,1003,898,10045.345.3
511Zgrade i građevinski objekti561,008,000526,308,700492,931,415492,931,41593.793.7
5001Izgradnja sistema za navodnjavanje - prva faza417,466,000415,296,629382,648,824382,648,82492.192.1
511Zgrade i građevinski objekti417,466,000415,296,629382,648,824382,648,82492.192.1
5003Brana sa akumulacijom „ARILjE” profil „SVRAČKOVO” Arilje701,209,0001,301,129,0001,138,713,3361,138,713,33687.587.5
511Zgrade i građevinski objekti700,409,0001,300,409,0001,138,713,3361,138,713,33687.687.6
541Zemljište800,000720,000
7069IPA 2017 - Sektor zaštite životne sredine865,492,000814,455,000452,453,550452,453,55055.655.6
511Zgrade i građevinski objekti865,492,000814,455,000452,453,550452,453,55055.655.6
7086IPA 2020 - Životna sredina i klima1,083,600,0001,033,420,000405,307,526405,307,52639.239.2
511Zgrade i građevinski objekti1,083,600,0001,033,420,000405,307,526405,307,52639.239.2
7097IPA 2020-Podrška EU integracijama-nealocirana sredstva30,045,00030,045,00020,664,87520,664,87568.868.8
511Zgrade i građevinski objekti30,045,00030,045,00020,664,87520,664,87568.868.8
24.4UPRAVA ZA ŠUME1,365,647,0001,205,703,0001,155,860,6691,155,860,66995.995.9
Izvori finansiranja za glavu 24.4
01Opšti prihodi i primanja budžeta1,365,647,0001,205,703,0001,155,860,6691,155,860,66995.995.9
0106Razvoj šumarstva i lovstva1,365,647,0001,205,703,0001,155,860,6691,155,860,66995.995.9
420Poljoprivreda, šumarstvo, lov i ribolov1,365,647,0001,205,703,0001,155,860,6691,155,860,66995.995.9
0002Održivi razvoj i unapređenje šumarstva800,000,000676,741,000667,953,584667,953,58498.798.7
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama800,000,000676,741,000667,953,584667,953,58498.798.7
0003Održivi razvoj i unapređenje lovstva150,300,000131,678,000123,004,310123,004,31093.493.4
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama149,800,000131,178,000123,004,310123,004,31093.893.8
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova490,000490,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa10,00010,000
0004Upravljanje u šumarstvu i lovstvu319,827,000303,861,000285,031,256285,031,25693.893.8
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)46,221,00047,121,00045,706,30845,706,30897.097.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca7,003,0007,303,0006,924,5066,924,50694.894.8
413Naknade u naturi1,0001,000
414Socijalna davanja zaposlenima255,000255,00071,52171,52128.028.0
415Naknade troškova za zaposlene528,000528,000478,710478,71090.790.7
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi99,00099,00039,00039,00039.439.4
421Stalni troškovi15,578,00014,668,00012,347,59312,347,59384.284.2
422Troškovi putovanja2,811,0002,530,0001,424,6531,424,65356.356.3
423Usluge po ugovoru22,600,00020,340,00015,498,03315,498,03376.276.2
424Specijalizovane usluge207,617,000194,566,000194,155,508194,155,50899.899.8
425Tekuće popravke i održavanje1,012,000911,000202,009202,00922.222.2
426Materijal7,831,0007,048,0003,202,6353,202,63545.445.4
462Dotacije međunarodnim organizacijama1,600,0001,440,000839,938839,93858.358.3
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate1,151,0001,151,000428,060428,06037.237.2
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova510,000710,000583,262583,26282.182.1
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa10,000400,000388,602388,60297.297.2
512Mašine i oprema2,900,0002,900,0002,740,9172,740,91794.594.5
515Nematerijalna imovina2,100,0001,890,000
0005Nadzor u šumarstvu i lovstvu95,520,00093,423,00079,871,52079,871,52085.585.5
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)67,362,00066,862,00060,512,53960,512,53990.590.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca10,206,00010,206,0009,167,6509,167,65089.889.8
413Naknade u naturi1,0001,000
414Socijalna davanja zaposlenima1,166,0001,556,0001,512,1931,512,19397.297.2
415Naknade troškova za zaposlene1,224,0001,724,0001,559,5851,559,58590.590.5
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi539,000539,00063,00063,00011.711.7
422Troškovi putovanja400,000375,000131,720131,72035.135.1
425Tekuće popravke i održavanje571,000514,000156,888156,88830.530.5
426Materijal14,051,00011,646,0006,767,9456,767,94558.158.1
24.5DIREKCIJA ZA NACIONALNE REFERENTNE LABORATORIJE255,289,000251,952,000228,515,492228,515,49290.790.7
Izvori finansiranja za glavu 24.5
01Opšti prihodi i primanja budžeta255,289,000251,952,000228,515,492228,515,49290.790.7
0109Bezbednost hrane, veterinarska i fitosanitarna politika255,289,000251,952,000228,515,492228,515,49290.790.7
420Poljoprivreda, šumarstvo, lov i ribolov255,289,000251,952,000228,515,492228,515,49290.790.7
Razvoj laboratorijske dijagnostike, očuvanje biljnog biodiverziteta i255,289,000251,952,000228,515,492228,515,49290.790.7
0007
kontrola organske proizvodnje
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)80,791,00082,791,00082,430,98882,430,98899.699.6
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca12,240,00012,740,00012,488,29512,488,29598.098.0
413Naknade u naturi1,0001,000
414Socijalna davanja zaposlenima1,064,000958,000861,369861,36989.989.9
415Naknade troškova za zaposlene1,224,0001,224,0001,131,0941,131,09492.492.4
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,000107,000102,000102,00095.395.3
421Stalni troškovi25,000,00027,406,00026,840,20926,840,20997.997.9
422Troškovi putovanja1,500,0001,700,000860,732860,73250.650.6
423Usluge po ugovoru30,000,00032,281,00028,920,62528,920,62589.689.6
424Specijalizovane usluge800,000800,000793,710793,71099.299.2
425Tekuće popravke i održavanje24,068,00018,662,00014,213,33814,213,33876.276.2
426Materijal62,100,00057,132,00046,858,97546,858,97582.082.0
462Dotacije međunarodnim organizacijama1,500,0001,350,000552,383552,38340.940.9
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate2,000,0001,800,000158,646158,6468.88.8
512Mašine i oprema13,000,00013,000,00012,303,12812,303,12894.694.6
24.6UPRAVA ZA AGRARNA PLAĆANjA113,742,279,000114,555,800,252105,251,597,778105,251,597,77891.991.9
Izvori finansiranja za glavu 24.6
01Opšti prihodi i primanja budžeta107,048,929,000107,752,607,000103,676,981,418103,676,981,41896.296.2
11Primanja od inostranih zaduživanja1,734,810,0001,734,810,000944,118,573944,118,57354.454.4
12Primanja od otplate datih kredita i prodaje finansijske imovine100,000,000100,000,00099,005,67899,005,67899.099.0
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina109,843,252109,843,251109,843,251100.0100.0
56Finansijska pomoć EU4,858,540,0004,858,540,000421,648,857421,648,8578.78.7
0103Podsticaji u poljoprivredi i ruralnom razvoju113,742,279,000114,555,800,252105,251,597,778105,251,597,77891.991.9
420Poljoprivreda, šumarstvo, lov i ribolov113,742,279,000114,555,800,252105,251,597,778105,251,597,77891.991.9
0001Direktna plaćanja95,900,000,00091,287,994,00090,237,478,52890,237,478,52898.898.8
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama95,900,000,00091,287,994,00090,237,478,52890,237,478,52898.898.8
0002Mere ruralnog razvoja5,800,000,00011,455,528,00010,238,188,32910,238,188,32989.489.4
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama5,800,000,00011,455,528,00010,238,188,32910,238,188,32989.489.4
← Pomerite tabelu levo/desno za više detalja →
TabelaStrana 36

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
0003Stručna i administrativna podrška za sprovođenje mera podsticaja1,212,429,0001,212,429,000830,175,843830,175,84368.568.5
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)430,313,000439,313,000434,741,672434,741,67299.099.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca65,195,00066,595,00065,865,60765,865,60798.998.9
413Naknade u naturi500,000500,000
414Socijalna davanja zaposlenima1,500,0004,700,0004,410,2524,410,25293.893.8
415Naknade troškova za zaposlene6,161,0006,161,0005,507,8505,507,85089.489.4
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi300,000950,000839,163839,16388.388.3
421Stalni troškovi70,402,00063,852,00043,965,64943,965,64968.968.9
422Troškovi putovanja5,000,0006,000,0005,531,6235,531,62392.292.2
423Usluge po ugovoru353,800,000353,300,000233,909,455233,909,45566.266.2
424Specijalizovane usluge7,000,0007,000,000
425Tekuće popravke i održavanje16,658,00015,458,0004,410,0494,410,04928.528.5
426Materijal70,000,00063,000,00018,948,21718,948,21730.130.1
444Prateći troškovi zaduživanja500,000500,000156,428156,42831.331.3
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate600,000600,000219,395219,39536.636.6
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova10,000,00010,000,0002,731,4562,731,45627.327.3
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa6,000,0006,000,000
511Zgrade i građevinski objekti3,000,0003,000,000
512Mašine i oprema100,000,000100,000,0008,939,0288,939,0288.98.9
513Ostale nekretnine i oprema500,000500,000
515Nematerijalna imovina65,000,00065,000,000
0005Kreditna podrška u poljoprivredi1,300,000,0001,289,843,2521,182,686,3871,182,686,38791.791.7
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama1,300,000,0001,289,843,2521,182,686,3871,182,686,38791.791.7
0006Posebni podsticaji300,000,000270,000,000177,573,912177,573,91265.865.8
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama300,000,000270,000,000177,573,912177,573,91265.865.8
0007Pravila i mere uređenja tržišta1,000,000,000967,506,000947,505,112947,505,11297.997.9
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama1,000,000,000967,506,000947,505,112947,505,11297.997.9
4005IPARD6,357,000,0006,199,650,000693,871,093693,871,09311.211.2
444Prateći troškovi zaduživanja6,000,0006,000,0001,321,4671,321,46722.022.0
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama6,294,000,0006,136,650,000692,549,626692,549,62611.311.3
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa57,000,00057,000,000
4007Projekat tržišno orijentisane poljoprivrede1,734,810,0001,734,810,000944,118,573944,118,57354.454.4
421Stalni troškovi20,000,00020,000,0004,554,5964,554,59622.822.8
422Troškovi putovanja4,000,0004,000,0001,224,1101,224,11030.630.6
423Usluge po ugovoru400,000,000396,549,000159,698,203159,698,20340.340.3
425Tekuće popravke i održavanje20,000,0006,359,4746,359,47431.831.8
426Materijal3,800,0003,800,000887,025887,02523.323.3
444Prateći troškovi zaduživanja10,0003,311,0003,205,9753,205,97596.896.8
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama757,000,000757,000,000615,048,923615,048,92381.281.2
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate150,00043,39843,39828.928.9
512Mašine i oprema550,000,000390,000,000126,936,216126,936,21632.532.5
515Nematerijalna imovina140,000,00026,160,65326,160,65318.718.7
IPA 2021 - Jačanje institucionalnih kapaciteta nadležnih138,040,000138,040,000
7094
institucija u cilju uspostavljanja funkcionalnog IACS sistema
423Usluge po ugovoru138,040,000138,040,000
24.7UPRAVA ZA POLjOPRIVREDNO ZEMLjIŠTE598,164,000576,438,000418,191,290418,191,29072.572.5
Izvori finansiranja za glavu 24.7
01Opšti prihodi i primanja budžeta598,164,000576,438,000418,191,290418,191,29072.572.5
0102
Zaštita, uređenje, korišćenje i upravljanje poljoprivrednim zemljištem598,164,000576,438,000418,191,290418,191,29072.572.5
420Poljoprivreda, šumarstvo, lov i ribolov598,164,000576,438,000418,191,290418,191,29072.572.5
0001Podrška uređenju poljoprivrednog zemljišta295,000,000235,300,000134,317,154134,317,15457.157.1
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama115,000,00082,579,00053,199,94153,199,94164.464.4
463Transferi ostalim nivoima vlasti180,000,000152,721,00081,117,21381,117,21353.153.1
0002Podrška zaštiti i korišćenju poljoprivrednog zemljišta8,001,0007,201,0002,553,8582,553,85835.535.5
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama8,000,0007,200,0002,553,8582,553,85835.535.5
462Dotacije međunarodnim organizacijama1,0001,000
Stručna i administrativna podrška u upravljanju poljoprivrednim295,163,000333,937,000281,320,278281,320,27884.284.2
0003
zemljištem
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)70,654,00073,154,00072,453,79872,453,79899.099.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca10,705,00011,084,00010,976,75110,976,75199.099.0
413Naknade u naturi1,0001,000
414Socijalna davanja zaposlenima1,083,0001,083,000683,791683,79163.163.1
415Naknade troškova za zaposlene1,100,0001,100,000975,304975,30488.788.7
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi209,000209,000105,000105,00050.250.2
421Stalni troškovi6,205,0005,585,0003,600,4513,600,45164.564.5
422Troškovi putovanja2,500,0002,500,0001,120,5501,120,55044.844.8
423Usluge po ugovoru112,529,000101,277,00065,688,76465,688,76464.964.9
424Specijalizovane usluge1,300,0001,300,000916,500916,50070.570.5
425Tekuće popravke i održavanje4,518,0004,067,000913,593913,59322.522.5
426Materijal7,620,0006,858,0003,667,7053,667,70553.553.5
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate200,000200,00089,42089,42044.744.7
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova65,339,00065,339,00065,321,09665,321,096100.0100.0
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa1,000,00051,000,00049,335,55549,335,55596.796.7
512Mašine i oprema6,500,0005,850,0003,631,2003,631,20062.162.1
515Nematerijalna imovina3,700,0003,330,0001,840,8001,840,80055.355.3
25MINISTARSTVO ZAŠTITE ŽIVOTNE SREDINE23,800,338,00025,045,955,04020,410,711,71920,410,711,71981.581.5
Izvori finansiranja za razdeo 25
01Opšti prihodi i primanja budžeta12,531,796,00012,063,530,00011,605,320,37511,605,320,37596.296.2
05Donacije od inostranih zemalja268,913,000268,913,000
06Donacije od međunarodnih organizacija88,901,00088,901,00033,434,83833,434,83837.637.6
11Primanja od inostranih zaduživanja6,167,913,0007,878,821,4267,868,061,0447,868,061,04499.999.9
15Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih godina2,974,6142,974,6142,974,614100.0100.0
56Finansijska pomoć EU4,742,815,0004,742,815,000900,920,848900,920,84819.019.0
25.0MINISTARSTVO ZAŠTITE ŽIVOTNE SREDINE23,025,161,00024,280,673,04019,679,165,93219,679,165,93281.081.0
Izvori finansiranja za glavu 25.0
01Opšti prihodi i primanja budžeta11,756,619,00011,298,248,00010,873,774,58810,873,774,58896.296.2
05Donacije od inostranih zemalja268,913,000268,913,000
06Donacije od međunarodnih organizacija88,901,00088,901,00033,434,83833,434,83837.637.6
11Primanja od inostranih zaduživanja6,167,913,0007,878,821,4267,868,061,0447,868,061,04499.999.9
15Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih godina2,974,6142,974,6142,974,614100.0100.0
56Finansijska pomoć EU4,742,815,0004,742,815,000900,920,848900,920,84819.019.0
0404Upravljanje zaštitom životne sredine1,931,489,0003,445,246,0003,210,279,8483,210,279,84893.293.2
560Zaštita životne sredine neklasifikovana na drugom mestu1,931,489,0003,445,246,0003,210,279,8483,210,279,84893.293.2
0002Uređenje politike zaštite životne sredine87,071,00095,895,00078,736,35978,736,35982.182.1
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)56,900,00064,800,00064,396,85964,396,85999.499.4
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca8,621,0009,821,0009,738,8299,738,82999.299.2
415Naknade troškova za zaposlene1,350,0001,350,0001,231,1711,231,17191.291.2
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi200,000
422Troškovi putovanja2,500,0002,424,0001,289,2521,289,25253.253.2
423Usluge po ugovoru17,500,00017,500,0002,080,2472,080,24711.911.9
0003Inspekcija za zaštitu životne sredine i ribarstvo206,610,000206,860,000193,908,712193,908,71293.793.7
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)169,092,000169,092,000159,826,675159,826,67594.594.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca25,618,00025,618,00024,213,74224,213,74294.594.5
415Naknade troškova za zaposlene2,600,0002,600,0002,553,6822,553,68298.298.2
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,500,0001,750,0001,672,8161,672,81695.695.6
422Troškovi putovanja3,650,0003,650,0003,585,2773,585,27798.298.2
423Usluge po ugovoru2,150,0002,150,00056,52056,5202.62.6
424Specijalizovane usluge2,000,0002,000,0002,000,0002,000,000100.0100.0
0004Administracija i upravljanje696,808,0001,648,636,0001,508,682,8091,508,682,80991.591.5
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)191,228,000191,228,000187,460,353187,460,35398.098.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca28,402,00028,402,00027,902,21727,902,21798.298.2
413Naknade u naturi700,000700,000
414Socijalna davanja zaposlenima7,826,00010,146,0009,353,4839,353,48392.292.2
415Naknade troškova za zaposlene8,100,0008,100,0005,726,5225,726,52270.770.7
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,500,0002,500,0001,946,3841,946,38477.977.9
421Stalni troškovi39,350,00049,250,00041,734,28341,734,28384.784.7
422Troškovi putovanja11,000,0009,900,0003,066,1183,066,11831.031.0
423Usluge po ugovoru206,902,000205,189,000156,325,696156,325,69676.276.2
424Specijalizovane usluge6,700,00040,700,00040,497,90040,497,90099.599.5
425Tekuće popravke i održavanje15,180,00014,975,00011,386,27211,386,27276.076.0
426Materijal48,000,00046,803,00030,196,14730,196,14764.564.5
462Dotacije međunarodnim organizacijama19,740,00017,766,00015,765,62515,765,62588.788.7
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate2,700,0002,700,000907,546907,54633.633.6
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova35,000,000911,362,000877,027,155877,027,15596.296.2
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa700,0002,163,0002,159,0882,159,08899.899.8
512Mašine i oprema30,280,00027,252,00020,158,02120,158,02174.074.0
515Nematerijalna imovina43,500,00079,500,00077,070,00077,070,00096.996.9
Podrška radu Direktorata za radijacionu i nuklearnu sigurnost i245,500,000245,500,000245,500,000245,500,000100.0100.0
0005
bezbednost Srbije
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama245,500,000245,500,000245,500,000245,500,000100.0100.0
0014Podsticaji za kupovinu ekološki prihvatljivih vozila170,000,000512,000,000452,589,008452,589,00888.488.4
454Subvencije privatnim preduzećima170,000,000512,000,000452,589,008452,589,00888.488.4
Interventne mere u vanrednim okolnostima zagađivanja životne sredine10,000,0001,000,000
0015
i druge interventne mere
424Specijalizovane usluge10,000,0001,000,000
4008Smanjenje zagađenja vazduha u Srbiji iz individualnih izvora130,000,000116,298,000116,020,696116,020,69699.899.8
463Transferi ostalim nivoima vlasti130,000,000116,298,000116,020,696116,020,69699.899.8
4010Zaštita i očuvanje voda kao prirodnih resursa30,000,00089,810,00089,805,80289,805,802100.0100.0
← Pomerite tabelu levo/desno za više detalja →
TabelaStrana 37

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
463Transferi ostalim nivoima vlasti30,000,00089,810,00089,805,80289,805,802100.0100.0
4012Nabavka, zamena, rekonstrukcija i sanacija kotlarnica za grejanje350,000,000523,747,000523,151,843523,151,84399.999.9
463Transferi ostalim nivoima vlasti350,000,000523,747,000523,151,843523,151,84399.999.9
4014SAFETY4TMF INTERREG DANUBE - Dunavski transnacionalni5,500,0005,500,0001,884,6191,884,61934.334.3
421Stalni troškovi60,00060,000
422Troškovi putovanja340,000340,00089,96189,96126.526.5
423Usluge po ugovoru4,800,0004,800,0001,794,6581,794,65837.437.4
426Materijal300,000300,000
0405Zaštita prirode i klimatske promene1,394,326,0001,303,514,6141,206,375,8541,206,375,85492.592.5
560Zaštita životne sredine neklasifikovana na drugom mestu1,394,326,0001,303,514,6141,206,375,8541,206,375,85492.592.5
Uređenje i unapređenje sistema zaštite prirode i očuvanja502,462,000500,762,000452,185,071452,185,07190.390.3
0001
biodiverziteta
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)75,303,00075,303,00074,363,59074,363,59098.898.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca11,409,00011,409,00011,266,08411,266,08498.798.7
415Naknade troškova za zaposlene2,200,0002,200,0001,674,2471,674,24776.176.1
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi200,000400,000373,060373,06093.393.3
422Troškovi putovanja4,000,0004,000,0001,279,0091,279,00932.032.0
423Usluge po ugovoru5,000,0005,000,0002,160,0002,160,00043.243.2
424Specijalizovane usluge79,250,00087,350,00079,317,26379,317,26390.890.8
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama10,000,000
463Transferi ostalim nivoima vlasti250,000,000250,000,000242,204,360242,204,36096.996.9
484Naknada štete za povrede ili štetu nastalu usled elementarnih nepogoda ili25,000,00025,000,00015,643,45815,643,45862.662.6
drugih prirodnih uzroka
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa100,000100,000
512Mašine i oprema16,000,00014,410,000
515Nematerijalna imovina24,000,00025,590,00023,904,00023,904,00093.493.4
Podsticaji za programe upravljanja zaštićenim prirodnim dobrima od550,000,000550,000,000524,623,812524,623,81295.495.4
0002
nacionalnog interesa
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama470,000,000478,000,000477,312,612477,312,61299.999.9
463Transferi ostalim nivoima vlasti80,000,00072,000,00047,311,20047,311,20065.765.7
0004Pošumljavanje u cilju zaštite i očuvanja predeonog diverziteta150,000,000147,000,000146,960,785146,960,785100.0100.0
463Transferi ostalim nivoima vlasti150,000,000147,000,000146,960,785146,960,785100.0100.0
Podsticaji lokalnoj samoupravi za realizaciju projekata uspostavljanja20,000,0001,000,000
0007
Geoparkova
463Transferi ostalim nivoima vlasti20,000,0001,000,000
4009Očuvanje i zaštita zemljišta kao prirodnog resursa66,000,000
463Transferi ostalim nivoima vlasti66,000,000
Smanjenje ugljeničkog otiska lokalnih zajednica primenom principa86,298,00082,901,56973,462,20173,462,20188.688.6
4011
cirkularne ekonomije u Republici Srbiji
422Troškovi putovanja247,000660,630532,480532,48080.680.6
423Usluge po ugovoru11,011,00011,286,9391,976,1191,976,11917.517.5
462Dotacije međunarodnim organizacijama75,040,00070,954,00070,953,60270,953,602100.0100.0
Izrada izveštaja Republike Srbije prema Okvirnoj konvenciji UN o9,934,00012,219,0452,552,0782,552,07820.920.9
4012
promeni klime i Sporazumu iz Pariza
422Troškovi putovanja728,000728,00091,20091,20012.512.5
423Usluge po ugovoru9,206,00011,491,0452,460,8782,460,87821.421.4
Jačanje kapaciteta za usklađivanje sa unapređenim okvirom9,632,0009,632,0006,591,9086,591,90868.468.4
4013
transparentnosti sporazuma iz Pariza (SVIT 2)
422Troškovi putovanja112,000112,000
423Usluge po ugovoru2,800,0002,800,000
462Dotacije međunarodnim organizacijama6,720,0006,720,0006,591,9086,591,90898.198.1
Integrisano upravljanje otpadom, otpadnim vodama, hemikalijama i
0406
biocidnim proizvodima10,065,970,0008,300,863,1304,332,743,8344,332,743,83452.252.2
560Zaštita životne sredine neklasifikovana na drugom mestu10,065,970,0008,300,863,1304,332,743,8344,332,743,83452.252.2
0001Uređenje sistema upravljanja otpadom i otpadnim vodama211,630,000106,508,000100,715,330100,715,33094.694.6
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)57,820,00068,120,00067,872,51667,872,51699.699.6
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca8,760,00010,310,00010,282,68610,282,68699.799.7
415Naknade troškova za zaposlene1,000,0001,900,0001,647,4211,647,42186.786.7
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi450,000450,000422,536422,53693.993.9
422Troškovi putovanja2,000,0002,000,000120,573120,5736.06.0
423Usluge po ugovoru9,000,0002,100,000
424Specijalizovane usluge132,600,00021,628,00020,369,59820,369,59894.294.2
0002Uređenje sistema upravljanja hemikalijama i biocidnim proizvodima49,353,00047,603,00039,391,68239,391,68282.882.8
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)26,663,00029,463,00029,448,80829,448,808100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca4,040,0004,490,0004,476,3054,476,30599.799.7
415Naknade troškova za zaposlene500,000500,000473,948473,94894.894.8
422Troškovi putovanja2,150,0001,150,0006216210.10.1
423Usluge po ugovoru16,000,00012,000,0004,992,0004,992,00041.641.6
0004Sanacija i zatvaranje nesanitarnih deponija1,350,000,0001,305,000,0001,304,980,2321,304,980,232100.0100.0
463Transferi ostalim nivoima vlasti1,350,000,0001,305,000,0001,304,980,2321,304,980,232100.0100.0
0005Realizacija projekata izgradnje sistema upravljanja otpadom700,000,000474,253,000474,252,919474,252,919100.0100.0
463Transferi ostalim nivoima vlasti700,000,000474,253,000474,252,919474,252,919100.0100.0
Usluga izmeštanja i trajnog zbrinjavanja opasnog otpada na teritoriji10,000,0001,000,000
0006
Republike Srbije
424Specijalizovane usluge10,000,0001,000,000
4003Projekti ispitivanja kvaliteta voda i sedimenata16,560,0009,120,0007,533,6007,533,60082.682.6
424Specijalizovane usluge16,560,0009,120,0007,533,6007,533,60082.682.6
4015Prevencija nelegalnog odlaganja otpada i uklanjanje200,000,000199,100,000198,977,449198,977,44999.999.9
463Transferi ostalim nivoima vlasti120,000,000119,100,000119,089,489119,089,489100.0100.0
512Mašine i oprema80,000,00080,000,00079,887,96079,887,96099.999.9
Zelena transformacija gradova – pametna, održiva i nisko-ugljenična71,022,00071,022,00057,209,56857,209,56880.680.6
4018
urbana rešenja
422Troškovi putovanja1,479,0001,479,000
423Usluge po ugovoru9,543,0009,543,000
462Dotacije međunarodnim organizacijama60,000,00060,000,00057,209,56857,209,56895.395.3
Dalje jačanje kapaciteta za procenu rizika opasnih supstanci kroz13,697,00013,697,0006,847,2886,847,28850.050.0
4019
njihov ceo ciklus kruženja u životnoj sredini
462Dotacije međunarodnim organizacijama13,697,00013,697,0006,847,2886,847,28850.050.0
IPA 2021 - Uspostavljanje integrisanog regionalnog sistema za1,692,448,000873,479,000
4020upravljanje otpadom u Novom Sadu i opštinama Bačka Palanka, Bački
Petrovac, Beočin, Žabalj, Temerin i Vrbas
511Zgrade i građevinski objekti1,068,448,000561,479,000
512Mašine i oprema624,000,000312,000,000
OP IPA 2024 Projekat nabavke mobilnih drobilica za građevinski258,330,000170,218,000
4021
otpad
423Usluge po ugovoru49,770,00045,082,000
512Mašine i oprema208,560,000125,136,000
5003Nabavka opreme za sakupljanje i reciklažu500,000,000500,000,000499,386,432499,386,43299.999.9
512Mašine i oprema500,000,000500,000,000499,386,432499,386,43299.999.9
Izgradnja sistema za postrojenje za prečišćavanje otpadnih voda u187,000,0001,000,000
5004
Zubinom Potoku
511Zgrade i građevinski objekti187,000,0001,000,000
7069IPA 2017 - Sektor zaštite životne sredine1,086,125,000741,011,000114,895,770114,895,77015.515.5
423Usluge po ugovoru20,540,55420,540,55420,540,554100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti1,086,125,000720,470,44694,355,21694,355,21613.113.1
7083IPA 2018 - Sektor zaštite životne sredine3,121,226,0003,189,273,1301,256,516,2581,256,516,25839.439.4
423Usluge po ugovoru9,491,0499,491,0499,491,049100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti3,121,226,0003,179,782,0801,247,025,2091,247,025,20939.239.2
7086IPA 2020 - Životna sredina i klima598,579,000598,579,000272,037,306272,037,30645.445.4
423Usluge po ugovoru289,870,000289,870,000178,534,877178,534,87761.661.6
511Zgrade i građevinski objekti6,652,2806,652,2806,652,280100.0100.0
512Mašine i oprema308,709,000302,056,72086,850,14986,850,14928.828.8
0407Zelena agenda9,633,376,00011,231,049,29610,929,766,39510,929,766,39597.397.3
560Zaštita životne sredine neklasifikovana na drugom mestu9,633,376,00011,231,049,29610,929,766,39510,929,766,39597.397.3
Podrška projektima civilnog društva u oblasti zaštite životne50,000,00046,652,25046,652,25093.393.3
0001
sredine
481Dotacije nevladinim organizacijama50,000,00046,652,25046,652,25093.393.3
0003Podsticaji za ponovnu upotrebu i iskorišćenje otpada3,500,000,0003,428,000,0003,428,000,0003,428,000,000100.0100.0
454Subvencije privatnim preduzećima3,500,000,0003,428,000,0003,428,000,0003,428,000,000100.0100.0
4002Unapređenje infrastrukture za zaštitu životne sredine3,201,000,0004,156,703,6064,156,703,6054,156,703,605100.0100.0
444Prateći troškovi zaduživanja1,000,00011,578,26311,578,26311,578,263100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti3,200,000,0004,145,125,3424,145,125,3424,145,125,342100.0100.0
4003Izgradnja regionalnih centara za upravljanje otpadom2,174,543,0003,000,125,1662,984,548,6532,984,548,65399.599.5
423Usluge po ugovoru90,078,00040,078,00024,501,48724,501,48761.161.1
511Zgrade i građevinski objekti2,017,415,0002,806,733,8862,806,733,8862,806,733,886100.0100.0
512Mašine i oprema67,050,000153,313,280153,313,280153,313,280100.0100.0
4004Projekat daljinskog grejanja u Kragujevcu200,000,00042,157,52542,157,52542,157,525100.0100.0
424Specijalizovane usluge200,000,00042,157,52542,157,52542,157,525100.0100.0
4005Upravljanje otpadnim vodama u Leskovcu, Srbija (ORIO10/SB/01)557,833,000554,063,000271,704,362271,704,36249.049.0
444Prateći troškovi zaduživanja1,000,0001,000,000167,026167,02616.716.7
511Zgrade i građevinski objekti556,833,000553,063,000271,537,336271,537,33649.149.1
25.1AGENCIJA ZA ZAŠTITU ŽIVOTNE SREDINE457,861,000438,569,000416,446,123416,446,12395.095.0
Izvori finansiranja za glavu 25.1
01Opšti prihodi i primanja budžeta457,861,000438,569,000416,446,123416,446,12395.095.0
0404Upravljanje zaštitom životne sredine457,861,000438,569,000416,446,123416,446,12395.095.0
560Zaštita životne sredine neklasifikovana na drugom mestu457,861,000438,569,000416,446,123416,446,12395.095.0
0007Monitoring kvaliteta vazduha, vode i sedimenata207,606,000200,164,000188,922,236188,922,23694.494.4
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)26,457,00026,457,00025,902,41225,902,41297.997.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca4,009,0004,009,0003,924,2153,924,21597.997.9
415Naknade troškova za zaposlene780,000780,000582,707582,70774.774.7
← Pomerite tabelu levo/desno za više detalja →
TabelaStrana 38

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi960,000960,000871,097871,09790.790.7
421Stalni troškovi6,500,0006,500,0005,702,7365,702,73687.787.7
422Troškovi putovanja3,500,0003,500,0003,499,2273,499,227100.0100.0
423Usluge po ugovoru28,000,00028,000,00026,300,22626,300,22693.993.9
424Specijalizovane usluge17,000,00017,000,00016,550,35016,550,35097.497.4
425Tekuće popravke i održavanje29,000,00027,848,00024,662,24024,662,24088.688.6
426Materijal52,400,00052,400,00048,217,02548,217,02592.092.0
512Mašine i oprema39,000,00032,710,00032,710,00032,710,000100.0100.0
Nacionalna referentna laboratorija za kontrolu kvaliteta životne82,085,00076,182,00072,056,73872,056,73894.694.6
0009
sredine
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)29,686,00029,686,00029,500,86329,500,86399.499.4
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca4,498,0004,498,0004,469,3814,469,38199.499.4
415Naknade troškova za zaposlene500,000500,000314,168314,16862.862.8
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,0001,000
422Troškovi putovanja2,500,0002,500,0002,493,4092,493,40999.799.7
423Usluge po ugovoru7,000,0007,000,0006,542,4806,542,48093.593.5
424Specijalizovane usluge4,000,0004,000,0003,134,7663,134,76678.478.4
425Tekuće popravke i održavanje12,900,0008,074,0005,750,7605,750,76071.271.2
426Materijal16,000,00016,000,00015,973,31115,973,31199.899.8
512Mašine i oprema5,000,0003,923,0003,877,6003,877,60098.898.8
Informacioni sistem za zaštitu životne sredine i administrativni168,170,000162,223,000155,467,150155,467,15095.895.8
0010
poslovi
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)52,315,00053,315,00053,101,36553,101,36599.699.6
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca7,926,0008,078,0008,044,8578,044,85799.699.6
413Naknade u naturi200,000200,000117,000117,00058.558.5
414Socijalna davanja zaposlenima1,908,0001,908,000998,088998,08852.352.3
415Naknade troškova za zaposlene750,000750,000533,634533,63471.271.2
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi370,000370,000359,201359,20197.197.1
421Stalni troškovi19,000,00016,650,00016,515,23216,515,23299.299.2
422Troškovi putovanja2,000,0002,000,0001,992,0121,992,01299.699.6
423Usluge po ugovoru51,000,00050,215,93849,053,09149,053,09197.797.7
424Specijalizovane usluge3,500,0002,300,0001,107,8001,107,80048.248.2
425Tekuće popravke i održavanje7,000,0007,000,0005,347,1845,347,18476.476.4
426Materijal10,000,00010,000,0009,645,9809,645,98096.596.5
462Dotacije međunarodnim organizacijama600,000600,000451,526451,52675.375.3
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate151,000151,00098,63498,63465.365.3
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova185,062184,062184,06299.599.5
511Zgrade i građevinski objekti5,000,0001,200,0001,174,8001,174,80097.997.9
512Mašine i oprema6,100,0006,100,0005,560,0845,560,08491.191.1
515Nematerijalna imovina350,0001,200,0001,182,6001,182,60098.698.6
25.2USTANOVE U OBLASTI ZAŠTITE ŽIVOTNE SREDINE317,316,000326,713,000315,099,663315,099,66396.496.4
Izvori finansiranja za glavu 25.2
01Opšti prihodi i primanja budžeta317,316,000326,713,000315,099,663315,099,66396.496.4
0405Zaštita prirode i klimatske promene317,316,000326,713,000315,099,663315,099,66396.496.4
560Zaštita životne sredine neklasifikovana na drugom mestu317,316,000326,713,000315,099,663315,099,66396.496.4
0006Podrška radu Zavoda za zaštitu prirode Srbije317,316,000326,713,000315,099,663315,099,66396.496.4
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)158,210,000173,010,000172,772,412172,772,41299.999.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca23,969,00026,169,00026,156,74226,156,742100.0100.0
413Naknade u naturi500,000500,000499,974499,974100.0100.0
414Socijalna davanja zaposlenima471,000871,000800,339800,33991.991.9
415Naknade troškova za zaposlene4,417,0004,017,0003,978,3183,978,31899.099.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi680,000680,000565,792565,79283.283.2
421Stalni troškovi30,621,00029,521,00028,372,62128,372,62196.196.1
422Troškovi putovanja18,670,00017,470,00017,386,71817,386,71899.599.5
423Usluge po ugovoru37,928,00037,698,00036,308,87136,308,87196.396.3
424Specijalizovane usluge5,450,0002,971,0002,706,1002,706,10091.191.1
425Tekuće popravke i održavanje7,520,0006,229,0006,092,8166,092,81697.897.8
426Materijal15,460,00015,129,00014,684,13714,684,13797.197.1
444Prateći troškovi zaduživanja70,00070,00021,95221,95231.431.4
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate1,100,0001,100,000334,135334,13530.430.4
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova9,000,0006,978,000358,875358,8755.15.1
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa100,000100,000
512Mašine i oprema2,590,0003,540,0003,425,1723,425,17296.896.8
515Nematerijalna imovina560,000660,000634,690634,69096.296.2
26MINISTARSTVO PROSVETE374,447,862,000404,402,096,525323,948,100,00921,510,746,000345,458,846,00980.185.4
Izvori finansiranja za razdeo 26
01Opšti prihodi i primanja budžeta262,821,552,000289,584,371,743277,221,066,542277,221,066,54295.795.7
03Socijalni doprinosi16,364,80915,592,73415,592,73495.395.3
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika37,557,754,00038,218,828,2344,342,614,95517,715,186,00022,057,800,95511.457.7
05Donacije od inostranih zemalja188,456,000189,466,00023,575,028254,209,000277,784,02812.4146.6
06Donacije od međunarodnih organizacija4,172,683,0004,195,113,766325,572,6042,646,784,0002,972,356,6047.870.9
07Transferi od drugih nivoa vlasti51,970,370,00052,413,079,57532,062,899,310792,678,00032,855,577,31061.262.7
08Dobrovoljni transferi od fizičkih i pravnih lica1,178,433,0001,192,567,155296,749,50598,285,000395,034,50524.933.1
09Primanja od prodaje nefinansijske imovine201,250,000201,327,000297,369297,3690.10.1
11Primanja od inostranih zaduživanja213,000,0001,055,620,000988,114,483988,114,48393.693.6
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina830,619,214620,071,166620,071,16674.774.7
15Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih godina145,498,516110,082,154110,082,15475.775.7
16Roditeljski dinar za vannastavne aktivnosti14,445,145,00014,445,145,0007,653,149,3047,653,149,30453.053.0
17Neutrošena sredstva transfera od drugih nivoa vlasti83,229,000116,367,366107,611,880107,611,88092.592.5
18Neutrošena sredstva od roditeljskog dinara za vannastavne aktivnosti181,738,148147,654,634147,654,63481.281.2
56Finansijska pomoć EU1,615,990,0001,615,990,00033,048,3413,604,00036,652,3412.02.3
26.0MINISTARSTVO PROSVETE6,648,863,0005,825,559,0003,435,713,8893,435,713,88959.059.0
Izvori finansiranja za glavu 26.0
01Opšti prihodi i primanja budžeta5,171,173,0004,347,869,0003,412,525,6053,412,525,60578.578.5
06Donacije od međunarodnih organizacija37,090,00037,090,000
56Finansijska pomoć EU1,440,600,0001,440,600,00023,188,28423,188,2841.61.6
2001Uređenje, nadzor i razvoj svih nivoa obrazovnog sistema6,648,863,0005,825,559,0003,435,713,8893,435,713,88959.059.0
980Obrazovanje neklasifikovano na drugom mestu6,648,863,0005,825,559,0003,435,713,8893,435,713,88959.059.0
Utvrđivanje zakonskih okvira i praćenje razvoja obrazovanja na svim396,697,000407,575,000394,197,236394,197,23696.796.7
0001
nivoima
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)174,040,000181,315,000181,314,477181,314,477100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca26,367,00027,470,00027,469,14427,469,144100.0100.0
413Naknade u naturi10,00010,000
414Socijalna davanja zaposlenima2,890,0002,890,0001,567,6451,567,64554.254.2
415Naknade troškova za zaposlene3,000,0005,500,0005,171,5105,171,51094.094.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,100,0001,100,000967,915967,91588.088.0
422Troškovi putovanja2,000,0002,000,0001,442,0591,442,05972.172.1
423Usluge po ugovoru162,379,000162,379,000162,194,105162,194,10599.999.9
424Specijalizovane usluge1,300,0001,300,000
425Tekuće popravke i održavanje1,597,0001,597,000809,336809,33650.750.7
426Materijal4,251,0004,251,0002,862,8692,862,86967.367.3
462Dotacije međunarodnim organizacijama5,000,0005,000,0004,430,2384,430,23888.688.6
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta1,700,0001,700,0001,517,2101,517,21089.289.2
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate763,000763,000123,977123,97716.216.2
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa800,000800,000
512Mašine i oprema9,500,0009,500,0004,326,7524,326,75245.545.5
0002Stručno-pedagoški nadzor nad radom ustanova obrazovanja i zavoda319,618,000331,636,970314,076,585314,076,58594.794.7
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)205,452,000216,152,000215,929,231215,929,23199.999.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca31,131,00032,831,00032,725,88832,725,88899.799.7
413Naknade u naturi10,00010,000
414Socijalna davanja zaposlenima2,772,0002,772,0001,712,1671,712,16761.861.8
415Naknade troškova za zaposlene4,600,0004,600,0003,946,5863,946,58685.885.8
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,250,0001,250,000826,798826,79866.166.1
421Stalni troškovi13,000,00013,000,00011,039,04011,039,04084.984.9
422Troškovi putovanja2,100,0002,100,0001,957,5981,957,59893.293.2
423Usluge po ugovoru38,000,00038,000,00036,013,35336,013,35394.894.8
424Specijalizovane usluge3,500,0003,118,970888,540888,54028.528.5
425Tekuće popravke i održavanje2,500,0002,500,0001,026,6441,026,64441.141.1
426Materijal7,403,0007,403,0004,677,4984,677,49863.263.2
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate900,000900,000129,961129,96114.414.4
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa1,000,0001,000,000
512Mašine i oprema6,000,0006,000,0003,203,2803,203,28053.453.4
0003Inspekcijski nadzor nad radom ustanova obrazovanja i zavoda140,562,000140,287,00093,004,19793,004,19766.366.3
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)63,848,00063,998,00063,853,47063,853,47099.899.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca9,673,0009,698,0009,673,8019,673,80199.899.8
413Naknade u naturi10,00010,000
414Socijalna davanja zaposlenima850,000850,000406,253406,25347.847.8
415Naknade troškova za zaposlene2,000,0002,550,0002,225,2312,225,23187.387.3
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi650,000650,00042,00042,0006.56.5
421Stalni troškovi6,050,0006,050,0005,951,3045,951,30498.498.4
422Troškovi putovanja2,000,0001,500,0001,140,1081,140,10876.076.0
423Usluge po ugovoru1,760,0001,760,0001,539,0911,539,09187.487.4
424Specijalizovane usluge44,271,00043,771,0003,714,7603,714,7608.58.5
425Tekuće popravke i održavanje700,000700,000409,452409,45258.558.5
426Materijal6,609,0006,609,0002,507,5602,507,56037.937.9
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate151,000151,00016,72116,72111.111.1
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa500,000500,000133,710133,71026.726.7
512Mašine i oprema1,490,0001,490,0001,390,7351,390,73593.393.3
0004Administracija i upravljanje u oblasti obrazovanja414,576,000455,525,930389,989,546389,989,54685.685.6
← Pomerite tabelu levo/desno za više detalja →
TabelaStrana 39

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)168,536,000168,458,000160,209,620160,209,62095.195.1
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca25,534,00025,534,00024,266,93824,266,93895.095.0
413Naknade u naturi10,00010,000
414Socijalna davanja zaposlenima6,500,0006,500,0002,311,5242,311,52435.635.6
415Naknade troškova za zaposlene10,079,00010,079,0007,283,4167,283,41672.372.3
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi2,086,0002,086,0001,938,4441,938,44492.992.9
421Stalni troškovi43,400,00043,269,91421,612,94321,612,94349.949.9
422Troškovi putovanja4,000,0004,000,0003,720,8183,720,81893.093.0
423Usluge po ugovoru83,900,00083,900,00072,452,69472,452,69486.486.4
424Specijalizovane usluge23,200,00023,200,00017,358,59017,358,59074.874.8
425Tekuće popravke i održavanje3,350,0003,350,0001,405,4421,405,44242.042.0
426Materijal7,700,0007,700,0004,810,0614,810,06162.562.5
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate600,000600,000115,434115,43419.219.2
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova22,181,00063,339,01663,338,92663,338,926100.0100.0
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa1,500,0001,500,000667,226667,22644.544.5
512Mašine i oprema12,000,00012,000,0008,497,4698,497,46970.870.8
Povećanje dostupnosti obrazovanja i vaspitanja, prevencija osipanja i10,000,00010,000,0007,532,4417,532,44175.375.3
0012
diskriminacije
424Specijalizovane usluge10,000,00010,000,0007,532,4417,532,44175.375.3
0013Podrška integraciji u evropski obrazovni prostor1,481,304,0001,558,434,0001,555,368,6031,555,368,60399.899.8
422Troškovi putovanja50,000180,000167,894167,89493.393.3
423Usluge po ugovoru1,400,0001,400,000840,000840,00060.060.0
424Specijalizovane usluge56,534,00056,534,00055,510,49855,510,49898.298.2
462Dotacije međunarodnim organizacijama1,423,320,0001,500,320,0001,498,850,2111,498,850,21199.999.9
0015Polaganje ispita za licencu, direktore i sekretare ustanova31,207,00029,207,00015,335,71815,335,71852.552.5
415Naknade troškova za zaposlene500,000500,000245,236245,23649.049.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi10,707,00010,707,0008,632,1448,632,14480.680.6
423Usluge po ugovoru20,000,00018,000,0006,458,3396,458,33935.935.9
0018Razvoj regionalnih obrazovnih politika4,118,0004,118,0004,019,0384,019,03897.697.6
462Dotacije međunarodnim organizacijama4,118,0004,118,0004,019,0384,019,03897.697.6
0019Podrška projektima od značaja za obrazovanje50,000,00050,000,00049,955,06349,955,06399.999.9
481Dotacije nevladinim organizacijama50,000,00050,000,00049,955,06349,955,06399.999.9
0021Podrška radu fondacijama12,000,00012,000,00012,000,00012,000,000100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama12,000,00012,000,00012,000,00012,000,000100.0100.0
4005Realizacija međunarodnih istraživanja u obrazovanju100,564,000106,564,00098,568,08898,568,08892.592.5
424Specijalizovane usluge7,650,0007,650,000
462Dotacije međunarodnim organizacijama92,914,00098,914,00098,568,08898,568,08899.799.7
Podrška programu digitalizacije u oblasti nacionalnog prosvetnog1,585,247,000943,675,000396,479,091396,479,09142.042.0
4016
sistema
423Usluge po ugovoru620,003,000578,566,000264,749,041264,749,04145.845.8
425Tekuće popravke i održavanje2,500,0002,500,00023,33023,3300.90.9
444Prateći troškovi zaduživanja10,00010,000
512Mašine i oprema660,000,00059,865,000
515Nematerijalna imovina302,734,000302,734,000131,706,720131,706,72043.543.5
Projekat unapređenja i popularizacije ženskog školskog sporta među15,000,00015,000,00015,000,00015,000,000100.0100.0
4020
devojčicama školskog uzrasta
481Dotacije nevladinim organizacijama15,000,00015,000,00015,000,00015,000,000100.0100.0
4021IPA III -Operativni program - Prozor41,332,000,0001,326,000,000
512Mašine i oprema1,332,000,0001,326,000,000
4022Nacionalna čitanka120,000,000108,000,00067,000,00067,000,00062.062.0
426Materijal120,000,000108,000,00067,000,00067,000,00062.062.0
5002Izgradnja obrazovno-naučnih centara455,370,000146,936,100
423Usluge po ugovoru10,00010,000
511Zgrade i građevinski objekti455,360,000146,926,100
7082IPA 2020 - Obrazovanje, zapošljavanje i socijalne politike180,600,000180,600,00023,188,28423,188,28412.812.8
423Usluge po ugovoru180,600,000180,600,00023,188,28423,188,28412.812.8
26.1OSNOVNO OBRAZOVANjE180,125,495,000189,883,600,884171,038,850,406171,038,850,40690.190.1
Izvori finansiranja za glavu 26.1
01Opšti prihodi i primanja budžeta131,927,599,000140,366,124,573139,943,268,049139,943,268,04999.799.7
03Socijalni doprinosi16,364,80915,592,73415,592,73495.395.3
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika570,042,000596,805,347250,813,298250,813,29842.042.0
05Donacije od inostranih zemalja116,909,000116,909,00021,259,40121,259,40118.218.2
06Donacije od međunarodnih organizacija480,361,000484,276,000100,120,348100,120,34820.720.7
07Transferi od drugih nivoa vlasti35,771,304,00036,187,087,00023,615,184,91023,615,184,91065.365.3
08Dobrovoljni transferi od fizičkih i pravnih lica616,970,000631,104,155211,351,779211,351,77933.533.5
09Primanja od prodaje nefinansijske imovine120,000120,000
11Primanja od inostranih zaduživanja200,000,0001,042,620,000988,114,483988,114,48394.894.8
16Roditeljski dinar za vannastavne aktivnosti10,433,432,00010,433,432,0005,891,745,4645,891,745,46456.556.5
56Finansijska pomoć EU8,758,0008,758,0001,399,9401,399,94016.016.0
2002Predškolsko vaspitanje3,392,197,0004,421,743,2764,325,749,5744,325,749,57497.897.8
910Predškolsko i osnovno obrazovanje3,392,197,0004,421,743,2764,325,749,5744,325,749,57497.897.8
Podrška realizaciji četvoročasovnog pripremnog predškolskog3,192,197,0003,379,123,2763,337,635,0923,337,635,09298.898.8
0001
programa
413Naknade u naturi10,0001,000
414Socijalna davanja zaposlenima4,250,0003,375,000
415Naknade troškova za zaposlene13,860,0003,956,017151,240151,2403.83.8
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi5,000,000259
421Stalni troškovi26,840,00021,618,00019,005,11119,005,11187.987.9
422Troškovi putovanja2,160,0001,665,00012,24012,2400.70.7
423Usluge po ugovoru28,242,00016,832,0003,320,0743,320,07419.719.7
424Specijalizovane usluge7,060,0005,976,000285,668285,6684.84.8
425Tekuće popravke i održavanje9,230,00027,000
426Materijal14,010,00010,199,0004,330,5184,330,51842.542.5
463Transferi ostalim nivoima vlasti3,048,853,0003,312,853,0003,309,962,0533,309,962,05399.999.9
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta750,00050,000
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate131,00091,000
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova1,001,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa500,000
511Zgrade i građevinski objekti10,950,000855,000450,000450,00052.652.6
512Mašine i oprema17,350,0001,625,000118,188118,1887.37.3
515Nematerijalna imovina2,000,000
4001Inkluzivno predškolsko vaspitanje i obrazovanje200,000,0001,042,620,000988,114,483988,114,48394.894.8
421Stalni troškovi1,320,0001,304,7311,304,73198.898.8
422Troškovi putovanja850,000505,253505,25359.459.4
423Usluge po ugovoru10,000,00055,250,00053,710,97753,710,97797.297.2
424Specijalizovane usluge20,456,2586,642,3716,642,37132.532.5
425Tekuće popravke i održavanje150,000
426Materijal1,000,000
444Prateći troškovi zaduživanja1,593,7421,593,7411,593,741100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti190,000,000765,000,000740,370,383740,370,38396.896.8
512Mašine i oprema197,000,000183,987,027183,987,02793.493.4
2003Osnovno obrazovanje176,733,298,000185,461,857,608166,713,100,831166,713,100,83189.989.9
910Predškolsko i osnovno obrazovanje176,733,298,000185,461,857,608166,713,100,831166,713,100,83189.989.9
0001Realizacija delatnosti osnovnog obrazovanja168,931,651,000178,054,297,308163,357,106,205163,357,106,20591.791.7
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)109,971,165,000116,730,648,199116,560,108,367116,560,108,36799.999.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca16,614,019,00017,795,125,58717,709,747,45417,709,747,45499.599.5
413Naknade u naturi835,503,000686,221,000264,679,276264,679,27638.638.6
414Socijalna davanja zaposlenima1,258,281,0002,008,103,4491,735,157,9341,735,157,93486.486.4
415Naknade troškova za zaposlene3,412,260,0003,413,159,4102,915,118,4492,915,118,44985.485.4
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,872,472,0001,879,507,2001,597,759,0041,597,759,00485.085.0
421Stalni troškovi10,197,283,0009,451,218,7036,748,480,0006,748,480,00071.471.4
422Troškovi putovanja2,701,155,0002,613,317,7171,710,031,5571,710,031,55765.465.4
423Usluge po ugovoru10,459,179,00011,055,637,2866,804,461,3026,804,461,30261.561.5
424Specijalizovane usluge1,042,155,0001,039,116,170710,096,657710,096,65768.368.3
425Tekuće popravke i održavanje2,629,091,0002,605,647,6711,574,176,1751,574,176,17560.460.4
426Materijal3,395,166,0003,437,329,5212,447,243,8612,447,243,86171.271.2
431Amortizacija nekretnina i opreme3,193,0003,192,000
434Upotreba prirodne imovine62,00061,000
441Otplata domaćih kamata248,000255,00074,67274,67229.329.3
442Otplata stranih kamata450,000
444Prateći troškovi zaduživanja3,338,0003,843,0001,203,8411,203,84131.331.3
462Dotacije međunarodnim organizacijama10,00010,000
463Transferi ostalim nivoima vlasti858,0001,736,9371,440,4171,440,41782.982.9
465Ostale dotacije i transferi661,0002,444,261485,711485,71119.919.9
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta586,819,0001,303,836,6251,196,948,4441,196,948,44491.891.8
481Dotacije nevladinim organizacijama2,054,0002,112,000297,565297,56514.114.1
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate76,175,00076,057,51915,744,02115,744,02120.720.7
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova492,810,000623,433,200437,263,434437,263,43470.170.1
484Naknada štete za povrede ili štetu nastalu usled elementarnih nepogoda ili926,000926,000
drugih prirodnih uzroka
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa70,950,000167,438,185150,316,271150,316,27189.889.8
511Zgrade i građevinski objekti2,017,505,0001,840,012,935298,398,153298,398,15316.216.2
512Mašine i oprema936,620,000959,482,132459,853,720459,853,72047.947.9
513Ostale nekretnine i oprema316,873,000319,580,6009,555,8879,555,8873.03.0
514Kultivisana imovina3,108,0003,108,00082,00082,0002.62.6
515Nematerijalna imovina28,369,00028,843,0008,289,8468,289,84628.728.7
523Zalihe robe za dalju prodaju2,800,0002,800,000
541Zemljište93,00093,00092,19092,19099.199.1
0003Dopunska škola u inostranstvu339,144,000394,599,880301,518,857301,518,85776.476.4
414Socijalna davanja zaposlenima1,955,0001,955,000
415Naknade troškova za zaposlene2,078,0002,078,000
← Pomerite tabelu levo/desno za više detalja →
TabelaStrana 40

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi3,374,0003,374,000
421Stalni troškovi2,290,0002,396,590106,590106,5904.44.4
422Troškovi putovanja3,450,0003,450,00079,13079,1302.32.3
423Usluge po ugovoru790,000774,000
424Specijalizovane usluge269,490,000324,740,000301,015,106301,015,10692.792.7
425Tekuće popravke i održavanje500,000615,290
426Materijal1,670,0001,670,000318,031318,03119.019.0
511Zgrade i građevinski objekti53,547,00053,547,000
0004Takmičenje učenika osnovnih škola297,471,000308,248,80053,128,62753,128,62717.217.2
413Naknade u naturi11,00011,000
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,263,0001,263,000180,797180,79714.314.3
421Stalni troškovi1,267,0001,266,0001,1771,1770.10.1
422Troškovi putovanja172,937,000171,518,00022,287,49422,287,49413.013.0
423Usluge po ugovoru55,758,00054,767,0007,060,8817,060,88112.912.9
424Specijalizovane usluge20,961,00025,938,0009,333,6699,333,66936.036.0
425Tekuće popravke i održavanje660,000544,800
426Materijal27,848,00027,314,0001,893,9701,893,9706.96.9
463Transferi ostalim nivoima vlasti300,000300,000
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta15,636,00024,497,00012,311,33712,311,33750.350.3
511Zgrade i građevinski objekti300,000300,000
512Mašine i oprema460,000460,000
515Nematerijalna imovina70,00070,00059,30259,30284.784.7
0006Modernizacija infrastrukture osnovnih škola5,462,027,0004,963,682,3401,655,645,9571,655,645,95733.433.4
421Stalni troškovi160,000160,000
422Troškovi putovanja950,000950,000
423Usluge po ugovoru15,010,00015,080,0001,258,0001,258,0008.38.3
424Specijalizovane usluge1,121,0001,421,0001,020,0781,020,07871.871.8
425Tekuće popravke i održavanje234,264,000233,436,30972,549,66972,549,66931.131.1
426Materijal3,010,0002,896,00077,55777,5572.72.7
465Ostale dotacije i transferi54,00054,00054,000100.0100.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate425,683130,303130,30330.630.6
511Zgrade i građevinski objekti4,262,218,0003,676,071,1751,253,913,5411,253,913,54134.134.1
512Mašine i oprema897,248,000976,364,175307,899,892307,899,89231.531.5
513Ostale nekretnine i oprema19,916,00028,763,99817,084,64117,084,64159.459.4
515Nematerijalna imovina28,130,00028,060,0001,658,2761,658,2765.95.9
0008Tehnička podrška sprovođenju završnog ispita55,671,00051,744,00040,798,44640,798,44678.878.8
422Troškovi putovanja4,482,0004,482,0002,514,6842,514,68456.156.1
423Usluge po ugovoru5,071,0005,069,000611,674611,67412.112.1
424Specijalizovane usluge41,193,00037,913,00037,087,43637,087,43697.897.8
425Tekuće popravke i održavanje10,00010,000
426Materijal4,310,0003,710,000584,652584,65215.815.8
512Mašine i oprema605,000560,000
Stručno usavršavanje zaposlenih u predškolskim ustanovama i265,646,000263,502,42669,727,33769,727,33726.526.5
0009
osnovnim školama
421Stalni troškovi811,000811,00044,43544,4355.55.5
422Troškovi putovanja29,497,00027,600,1868,215,4908,215,49029.829.8
423Usluge po ugovoru209,050,000214,319,24056,072,34656,072,34626.226.2
424Specijalizovane usluge12,467,0007,001,0002,343,7432,343,74333.533.5
426Materijal13,080,00013,030,0003,051,3243,051,32423.423.4
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta281,000281,000
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate10,00010,000
512Mašine i oprema450,000450,000
0010Nabavka nastavnih sredstava za učenike, polaznike i ustanove1,140,753,0001,189,977,0001,093,726,7251,093,726,72591.991.9
423Usluge po ugovoru2,138,0002,138,000757,315757,31535.435.4
424Specijalizovane usluge250,000250,000
425Tekuće popravke i održavanje140,000140,000
426Materijal1,069,619,0001,119,073,0001,075,874,7441,075,874,74496.196.1
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta31,891,00031,891,00011,577,61911,577,61936.336.3
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate30,00030,000
511Zgrade i građevinski objekti200,000200,000
512Mašine i oprema31,880,00031,656,0005,041,3915,041,39115.915.9
513Ostale nekretnine i oprema2,000,0002,000,000
515Nematerijalna imovina2,605,0002,599,000475,655475,65518.318.3
0011Unapređenje obrazovnih postignuća kroz rad obrazovno - naučnih23,300,00023,796,00020,908,46120,908,46187.987.9
422Troškovi putovanja3,000,0003,496,000908,461908,46126.026.0
424Specijalizovane usluge20,300,00020,300,00020,000,00020,000,00098.598.5
Podrška unapređivanju vaspitno - obrazovnog i obrazovno - vaspitnog10,683,0005,683,000
0012rada ustanova kroz korišćenje didaktičkog sredstva i didaktičko
igrovnih sredstava
426Materijal10,223,0005,223,000
512Mašine i oprema420,000420,000
515Nematerijalna imovina40,00040,000
0013Podrška radu osnovnih škola sa domom učenika191,952,000189,826,854107,330,226107,330,22656.556.5
413Naknade u naturi140,000426,000208,180208,18048.948.9
414Socijalna davanja zaposlenima50,00050,000
415Naknade troškova za zaposlene20,00020,000
421Stalni troškovi40,463,00040,189,00021,052,72721,052,72752.452.4
422Troškovi putovanja3,746,0004,048,0003,177,3223,177,32278.578.5
423Usluge po ugovoru10,412,0009,827,0007,981,6367,981,63681.281.2
424Specijalizovane usluge14,171,00014,048,0003,168,1393,168,13922.622.6
425Tekuće popravke i održavanje21,873,00021,369,0008,941,8338,941,83341.841.8
426Materijal95,381,00093,649,36460,355,26960,355,26964.464.4
444Prateći troškovi zaduživanja10,00021,0005,2255,22524.924.9
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta560,000564,490105,490105,49018.718.7
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate1,660,0001,533,000122,215122,2158.08.0
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova100,000190,00059,21459,21431.231.2
511Zgrade i građevinski objekti1,200,0001,080,000
512Mašine i oprema2,155,0002,802,0002,152,9762,152,97676.876.8
515Nematerijalna imovina11,00010,000
4005Podrška radu učeničkih zadruga u osnovnom obrazovanju15,000,00016,500,00013,209,99213,209,99280.180.1
424Specijalizovane usluge3,000,0003,000,000
512Mašine i oprema12,000,00013,500,00013,209,99213,209,99297.997.9
26.2SREDNjE OBRAZOVANjE83,251,864,00087,147,712,65275,945,429,85475,945,429,85487.187.1
Izvori finansiranja za glavu 26.2
01Opšti prihodi i primanja budžeta60,631,630,00063,744,022,91063,277,963,97463,277,963,97499.399.3
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika2,680,266,0002,798,410,1391,639,882,9731,639,882,97358.658.6
05Donacije od inostranih zemalja41,679,00042,689,0002,315,6272,315,6275.45.4
06Donacije od međunarodnih organizacija603,017,000603,017,000189,517,277189,517,27731.431.4
07Transferi od drugih nivoa vlasti14,722,986,00014,744,086,0008,422,600,8608,422,600,86057.157.1
08Dobrovoljni transferi od fizičkih i pravnih lica435,465,000435,465,00085,397,72685,397,72619.619.6
09Primanja od prodaje nefinansijske imovine11,547,00011,624,000297,369297,3692.62.6
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina322,775,920229,545,709229,545,70971.171.1
15Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih godina113,532,05780,730,57880,730,57871.171.1
16Roditeljski dinar za vannastavne aktivnosti4,011,713,0004,011,713,0001,761,403,8401,761,403,84043.943.9
17Neutrošena sredstva transfera od drugih nivoa vlasti81,429,000106,507,47899,659,16899,659,16893.693.6
18Neutrošena sredstva od roditeljskog dinara za vannastavne aktivnosti181,738,148147,654,634147,654,63481.281.2
56Finansijska pomoć EU32,132,00032,132,0008,460,1178,460,11726.326.3
2004Srednje obrazovanje83,251,864,00087,147,712,65275,945,429,85475,945,429,85487.187.1
920Srednje obrazovanje83,251,864,00087,147,712,65275,945,429,85475,945,429,85487.187.1
0001Realizacija delatnosti srednjeg obrazovanja i obrazovanja odraslih78,676,231,00082,172,527,27272,850,010,26472,850,010,26488.788.7
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)50,484,114,00052,959,604,88852,832,233,24452,832,233,24499.899.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca7,651,737,0008,076,187,7658,033,617,2498,033,617,24999.599.5
413Naknade u naturi387,103,000385,933,500114,296,303114,296,30329.629.6
414Socijalna davanja zaposlenima1,506,187,0001,583,636,826856,135,773856,135,77354.154.1
415Naknade troškova za zaposlene1,263,956,0001,260,766,9031,058,302,5971,058,302,59783.983.9
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi869,616,000868,383,815700,260,672700,260,67280.680.6
421Stalni troškovi5,154,981,0004,943,134,8163,169,123,8013,169,123,80164.164.1
422Troškovi putovanja1,278,126,0001,283,068,044559,857,703559,857,70343.643.6
423Usluge po ugovoru4,412,323,0004,701,840,0802,421,528,4812,421,528,48151.551.5
424Specijalizovane usluge848,152,000904,797,605575,155,401575,155,40163.663.6
425Tekuće popravke i održavanje1,446,902,0001,438,573,834619,323,821619,323,82143.143.1
426Materijal1,549,931,0001,551,068,755896,030,204896,030,20457.857.8
431Amortizacija nekretnina i opreme1,525,0001,525,000
434Upotreba prirodne imovine51,00065,0003,3693,3695.25.2
441Otplata domaćih kamata353,000438,000114,700114,70026.226.2
444Prateći troškovi zaduživanja2,005,0002,006,000287,359287,35914.314.3
462Dotacije međunarodnim organizacijama140,000140,000
463Transferi ostalim nivoima vlasti1,511,000781,000180,604180,60423.123.1
465Ostale dotacije i transferi8,883,00040,509,44734,668,93034,668,93085.685.6
471Prava iz socijalnog osiguranja (organizacije za obavezno socijalno535,000535,000
osiguranje)
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta97,392,000281,798,665255,485,955255,485,95590.790.7
481Dotacije nevladinim organizacijama461,000474,45093,11093,11019.619.6
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate71,311,00073,787,69431,763,68231,763,68243.043.0
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova272,986,000270,818,170119,498,194119,498,19444.144.1
484Naknada štete za povrede ili štetu nastalu usled elementarnih nepogoda ili1,510,0001,631,9851,621,9821,621,98299.499.4
drugih prirodnih uzroka
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa28,036,00059,041,00047,803,28847,803,28881.081.0
511Zgrade i građevinski objekti583,307,000611,540,504149,923,432149,923,43224.524.5
512Mašine i oprema661,699,000770,908,820333,343,081333,343,08143.243.2
513Ostale nekretnine i oprema10,964,00011,523,0002,528,4692,528,46921.921.9
← Pomerite tabelu levo/desno za više detalja →
TabelaStrana 41

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
514Kultivisana imovina250,000712,000447,400447,40062.862.8
515Nematerijalna imovina29,989,00033,884,4889,756,2719,756,27128.828.8
522Zalihe proizvodnje39,350,00042,259,22024,823,22424,823,22458.758.7
523Zalihe robe za dalju prodaju10,835,00011,141,0001,801,9631,801,96316.216.2
541Zemljište10,00010,000
0003Podrška radu škola od posebnog interesa za Republiku Srbiju1,309,567,0001,513,524,8601,314,603,0981,314,603,09886.986.9
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)764,046,000901,606,000899,946,031899,946,03199.899.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca115,855,000137,095,000136,846,662136,846,66299.899.8
413Naknade u naturi11,601,00011,601,0003,272,9323,272,93228.228.2
414Socijalna davanja zaposlenima15,701,00017,882,00013,649,99513,649,99576.376.3
415Naknade troškova za zaposlene17,252,00017,252,00013,666,27613,666,27679.279.2
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi17,810,00019,310,00016,430,49716,430,49785.185.1
421Stalni troškovi79,782,00080,177,36062,949,32262,949,32278.578.5
422Troškovi putovanja49,304,00054,842,36921,526,43321,526,43339.339.3
423Usluge po ugovoru100,603,000104,618,32238,093,22138,093,22136.436.4
424Specijalizovane usluge42,051,00041,901,26022,697,14722,697,14754.254.2
425Tekuće popravke i održavanje23,262,00050,777,96442,275,00542,275,00583.383.3
426Materijal35,284,00035,515,73523,189,22523,189,22565.365.3
465Ostale dotacije i transferi624,000776,756776,756776,756100.0100.0
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta1,850,0002,050,0001,705,1741,705,17483.283.2
481Dotacije nevladinim organizacijama150,000150,000
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate991,000991,00020,16720,1672.02.0
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova3,360,0003,360,00063,94063,9401.91.9
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa2,200,0002,200,000678,352678,35230.830.8
511Zgrade i građevinski objekti12,160,00012,603,7814,269,2604,269,26033.933.9
512Mašine i oprema14,751,00017,884,31311,966,91911,966,91966.966.9
515Nematerijalna imovina930,000930,000579,785579,78562.362.3
0004Takmičenje učenika srednjih škola163,609,000162,264,47826,774,99226,774,99216.516.5
421Stalni troškovi377,000407,00015,33915,3393.83.8
422Troškovi putovanja74,134,00074,548,3805,386,6765,386,6767.27.2
423Usluge po ugovoru28,375,00028,643,4201,149,3811,149,3814.04.0
424Specijalizovane usluge43,986,00041,761,39018,121,14618,121,14643.443.4
425Tekuće popravke i održavanje20,00020,000
426Materijal9,198,0009,335,288519,265519,2655.65.6
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta7,299,0007,329,0001,583,1841,583,18421.621.6
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate10,00010,000
512Mašine i oprema210,000210,000
0005Rad sa talentovanim i darovitim učenicima12,705,00013,925,0006,765,2686,765,26848.648.6
424Specijalizovane usluge10,980,00011,024,6006,765,2686,765,26861.461.4
426Materijal1,705,0001,705,000
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta10,00010,000
512Mašine i oprema10,0001,185,400
0006Modernizacija infrastrukture srednjih škola1,516,469,0001,685,003,001767,379,520767,379,52045.545.5
421Stalni troškovi181,000181,000
423Usluge po ugovoru16,000,00016,000,000
425Tekuće popravke i održavanje338,198,000335,332,00024,286,52924,286,5297.27.2
426Materijal5,900,0005,900,000
465Ostale dotacije i transferi116,766102,440102,44087.787.7
511Zgrade i građevinski objekti844,411,000886,021,764461,076,239461,076,23952.052.0
512Mašine i oprema305,208,000434,820,471281,320,825281,320,82564.764.7
513Ostale nekretnine i oprema1,000,0001,000,000
515Nematerijalna imovina5,461,0005,521,000593,486593,48610.710.7
522Zalihe proizvodnje100,000100,000
541Zemljište10,00010,000
0009Tehnička podrška sprovođenju upisa učenika u srednje škole33,748,00030,780,00012,142,93212,142,93239.539.5
423Usluge po ugovoru1,177,0001,177,000553,500553,50047.047.0
424Specijalizovane usluge32,055,00029,055,00011,120,30611,120,30638.338.3
426Materijal516,000548,000469,126469,12685.685.6
0010Podrška sprovođenju državne mature43,205,0001,603,000
422Troškovi putovanja132,00030,000
423Usluge po ugovoru36,474,000474,000
424Specijalizovane usluge5,627,000627,000
426Materijal942,000442,000
512Mašine i oprema30,00030,000
0012Obavljanje proširene delatnosti u srednjim školama744,042,000764,369,240400,972,979400,972,97952.552.5
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)77,497,00090,265,54972,959,58072,959,58080.880.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca11,593,00013,931,64611,051,00911,051,00979.379.3
413Naknade u naturi2,147,0002,277,000725,237725,23731.931.9
414Socijalna davanja zaposlenima3,143,0003,443,0001,606,3281,606,32846.746.7
415Naknade troškova za zaposlene5,678,0007,773,0002,072,3862,072,38626.726.7
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi5,012,0005,012,000341,932341,9326.86.8
421Stalni troškovi50,290,00047,517,11922,956,02822,956,02848.348.3
422Troškovi putovanja11,980,00012,380,0004,773,8974,773,89738.638.6
423Usluge po ugovoru59,418,00055,071,50031,551,71431,551,71457.357.3
424Specijalizovane usluge21,754,00024,071,5008,830,5038,830,50336.736.7
425Tekuće popravke i održavanje26,149,00028,276,7479,535,8339,535,83333.733.7
426Materijal137,231,000132,445,42160,764,42060,764,42045.945.9
431Amortizacija nekretnina i opreme350,000350,000
441Otplata domaćih kamata26,00026,000
444Prateći troškovi zaduživanja73,00073,000
462Dotacije međunarodnim organizacijama50,00050,000
463Transferi ostalim nivoima vlasti50,00050,000
465Ostale dotacije i transferi100,000100,000
471Prava iz socijalnog osiguranja (organizacije za obavezno socijalno200,000200,000
osiguranje)
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta1,400,0001,400,000614,786614,78643.943.9
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate24,957,00020,127,0006,917,3796,917,37934.434.4
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova1,815,0001,900,000222,470222,47011.711.7
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa250,000323,16273,16273,16222.622.6
511Zgrade i građevinski objekti20,951,00020,951,0002,056,2362,056,2369.89.8
512Mašine i oprema35,512,00030,892,5398,797,4488,797,44828.528.5
513Ostale nekretnine i oprema650,000650,000
514Kultivisana imovina4,050,0004,814,5001,872,8921,872,89238.938.9
515Nematerijalna imovina1,174,0001,274,000363,528363,52828.528.5
522Zalihe proizvodnje226,591,000244,567,558148,473,874148,473,87460.760.7
523Zalihe robe za dalju prodaju13,951,00014,156,0004,412,3364,412,33631.231.2
0013Podrška radu srednjih škola sa domom učenika702,288,000750,869,082533,111,276533,111,27671.071.0
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)1,802,0003,672,0002,910,7122,910,71279.379.3
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca273,000736,315439,494439,49459.759.7
413Naknade u naturi860,000949,000478,800478,80050.550.5
414Socijalna davanja zaposlenima310,0001,780,000326,676326,67618.418.4
415Naknade troškova za zaposlene400,000400,000174,846174,84643.743.7
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi10,00010,000
421Stalni troškovi223,390,000225,140,322172,032,740172,032,74076.476.4
422Troškovi putovanja12,657,00013,697,3625,412,0005,412,00039.539.5
423Usluge po ugovoru41,919,00043,967,00027,657,45827,657,45862.962.9
424Specijalizovane usluge21,961,00023,201,00013,699,99913,699,99959.059.0
425Tekuće popravke i održavanje55,454,00059,953,36741,816,16641,816,16669.769.7
426Materijal296,834,000308,028,883236,137,333236,137,33376.776.7
441Otplata domaćih kamata10,00010,0007167167.27.2
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta480,000515,000166,095166,09532.332.3
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate1,921,0008,433,693776,375776,3759.29.2
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova5,570,0009,284,260641,024641,0246.96.9
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa100,000100,000
511Zgrade i građevinski objekti8,600,00013,704,9248,891,5488,891,54864.964.9
512Mašine i oprema28,377,00035,644,95621,201,92421,201,92459.559.5
515Nematerijalna imovina1,260,0001,260,00066,36866,3685.35.3
522Zalihe proizvodnje100,000381,000281,000281,00073.873.8
Optimizacija mreže srednjih škola i podrška radu Nacionalne4,500,0006,896,7194,068,8654,068,86559.059.0
4001
referentne tačke
422Troškovi putovanja500,000990,000513,297513,29751.851.8
423Usluge po ugovoru3,500,0004,956,9003,555,5683,555,56871.771.7
424Specijalizovane usluge500,000549,819
426Materijal100,000
512Mašine i oprema300,000
4002Reforma opšteg srednjeg obrazovanja25,000,00025,000,00022,784,68222,784,68291.191.1
424Specijalizovane usluge11,000,00011,000,00010,981,33410,981,33499.899.8
512Mašine i oprema14,000,00014,000,00011,803,34811,803,34884.384.3
4004Podrška radu učeničkih zadruga u srednjem obrazovanju10,000,00010,450,0006,815,9806,815,98065.265.2
512Mašine i oprema10,000,00010,450,0006,815,9806,815,98065.265.2
4007Podrška unapređenju obrazovanja odraslih10,500,00010,500,000
424Specijalizovane usluge5,500,0005,500,000
426Materijal5,000,0005,000,000
26.3UČENIČKI STANDARD6,127,674,0006,853,483,1136,058,302,6626,058,302,66288.488.4
Izvori finansiranja za glavu 26.3
01Opšti prihodi i primanja budžeta5,218,421,0005,494,261,2605,239,784,3245,239,784,32495.495.4
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika907,983,0001,100,216,323650,231,511650,231,51159.159.1
07Transferi od drugih nivoa vlasti1,270,0003,166,5752,673,2752,673,27584.484.4
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina252,779,567163,286,163163,286,16364.664.6
17Neutrošena sredstva transfera od drugih nivoa vlasti3,059,3882,327,3882,327,38876.176.1
2007Podrška u obrazovanju učenika i studenata6,127,674,0006,853,483,1136,058,302,6626,058,302,66288.488.4
← Pomerite tabelu levo/desno za više detalja →
TabelaStrana 42

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
960Pomoćne usluge obrazovanju6,127,674,0006,853,483,1136,058,302,6626,058,302,66288.488.4
0001Sistem ustanova učeničkog standarda4,801,726,0005,379,408,8554,725,869,5394,725,869,53987.987.9
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)2,035,617,0002,282,952,0002,189,814,1062,189,814,10695.995.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca308,597,000350,288,273331,899,381331,899,38194.894.8
413Naknade u naturi10,241,00011,029,0008,148,4828,148,48273.973.9
414Socijalna davanja zaposlenima46,552,00064,224,17349,358,22849,358,22876.976.9
415Naknade troškova za zaposlene54,679,00079,030,15266,860,06966,860,06984.684.6
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi29,021,00051,385,90242,543,28342,543,28382.882.8
421Stalni troškovi585,928,000591,081,000501,281,008501,281,00884.884.8
422Troškovi putovanja66,163,00069,149,67550,751,64750,751,64773.473.4
423Usluge po ugovoru203,423,000217,498,891181,264,784181,264,78483.383.3
424Specijalizovane usluge106,692,000116,364,00083,516,71183,516,71171.871.8
425Tekuće popravke i održavanje265,553,000337,974,552276,145,559276,145,55981.781.7
426Materijal1,005,771,0001,067,392,872875,579,606875,579,60682.082.0
441Otplata domaćih kamata16,00016,00015,31815,31895.795.7
444Prateći troškovi zaduživanja720,000840,0004,1924,1920.50.5
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta1,665,0002,315,000850,789850,78936.836.8
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate10,788,00013,171,4644,811,5474,811,54736.536.5
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova4,411,0005,497,0001,308,3081,308,30823.823.8
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa3,721,0004,027,8932,171,8182,171,81853.953.9
511Zgrade i građevinski objekti637,0008,139,1874,320,0904,320,09053.153.1
512Mašine i oprema32,085,00075,835,82036,211,06636,211,06647.747.7
515Nematerijalna imovina996,0001,346,000661,685661,68549.249.2
522Zalihe proizvodnje6,250,0006,150,000844,223844,22313.713.7
523Zalihe robe za dalju prodaju22,200,00023,700,00017,507,63817,507,63873.973.9
0002Modernizacija infrastrukture ustanova učeničkog standarda208,598,000356,724,258226,842,948226,842,94863.663.6
425Tekuće popravke i održavanje45,575,00045,555,00024,485,29624,485,29653.753.7
511Zgrade i građevinski objekti81,000,000180,025,544103,403,251103,403,25157.457.4
512Mašine i oprema82,023,000130,693,71498,954,40198,954,40175.775.7
513Ostale nekretnine i oprema300,000
515Nematerijalna imovina150,000
0003Individualna pomoć učenicima1,117,350,0001,117,350,0001,105,590,1751,105,590,17598.998.9
421Stalni troškovi15,300,00015,300,00014,258,27514,258,27593.293.2
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta1,045,350,0001,045,350,0001,038,074,4001,038,074,40099.399.3
621Nabavka domaće finansijske imovine56,700,00056,700,00053,257,50053,257,50093.993.9
26.4VIŠE I UNIVERZITETSKO OBRAZOVANjE84,878,843,00099,750,657,20055,231,663,18421,510,746,00076,742,409,18455.476.9
Izvori finansiranja za glavu 26.4
01Opšti prihodi i primanja budžeta49,089,031,00063,944,896,00055,215,713,98455,215,713,98486.386.3
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika30,870,508,00030,870,508,00017,715,186,00017,715,186,00057.4
05Donacije od inostranih zemalja29,868,00029,868,000254,209,000254,209,000851.1
06Donacije od međunarodnih organizacija2,995,335,0002,995,335,0002,646,784,0002,646,784,00088.4
07Transferi od drugih nivoa vlasti1,444,020,0001,444,020,000792,678,000792,678,00054.9
08Dobrovoljni transferi od fizičkih i pravnih lica125,998,000125,998,00098,285,00098,285,00078.0
09Primanja od prodaje nefinansijske imovine189,583,000189,583,000
15Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih godina15,949,20015,949,20015,949,200100.0100.0
56Finansijska pomoć EU134,500,000134,500,0003,604,0003,604,0002.7
2005Visoko obrazovanje84,878,843,00099,750,657,20055,231,663,18421,510,746,00076,742,409,18455.476.9
940Visoko obrazovanje84,878,843,00099,750,657,20055,231,663,18421,510,746,00076,742,409,18455.476.9
0003Modernizacija infrastrukture ustanova visokog obrazovanja1,943,781,0001,907,488,000
425Tekuće popravke i održavanje53,057,00046,957,000
511Zgrade i građevinski objekti527,352,000472,952,000
512Mašine i oprema1,231,784,0001,255,991,000
513Ostale nekretnine i oprema15,772,00015,772,000
514Kultivisana imovina9,500,0009,500,000
515Nematerijalna imovina84,606,00084,606,000
522Zalihe proizvodnje15,800,00015,800,000
523Zalihe robe za dalju prodaju5,410,0005,410,000
541Zemljište500,000500,000
0004Podrška radu Univerziteta u Beogradu31,335,382,00033,927,200,00018,769,949,58621,510,746,00040,280,695,58655.3118.7
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)18,412,205,00019,033,180,00015,114,544,8806,774,064,00021,888,608,88079.4115.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca2,788,173,0002,886,471,0002,292,135,446977,743,0003,269,878,44679.4113.3
413Naknade u naturi54,131,00054,131,000
414Socijalna davanja zaposlenima165,076,000360,064,000129,609,3061,100,174,0001,229,783,30636.0341.5
415Naknade troškova za zaposlene197,615,000340,065,00073,959,868187,963,000261,922,86821.777.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi96,427,000258,316,000159,977,473115,409,000275,386,47361.9106.6
421Stalni troškovi1,212,384,0001,887,225,000778,430,1071,043,838,0001,822,268,10741.296.6
422Troškovi putovanja573,061,000574,461,0005,114,009774,657,000779,771,0090.9135.7
423Usluge po ugovoru3,763,211,0003,790,411,00052,019,0954,683,709,0004,735,728,0951.4124.9
424Specijalizovane usluge2,251,374,0002,287,974,00076,380,2692,264,706,0002,341,086,2693.3102.3
425Tekuće popravke i održavanje346,425,000346,425,000427,596,000427,596,000123.4
426Materijal1,157,215,0001,790,392,00087,779,1331,018,374,0001,106,153,1334.961.8
434Upotreba prirodne imovine25,00025,00025,00025,000100.0
435Amortizacija nematerijalne imovine500,000500,000
441Otplata domaćih kamata1,150,0001,150,0001,166,0001,166,000101.4
444Prateći troškovi zaduživanja5,977,0005,977,00012,364,00012,364,000206.9
462Dotacije međunarodnim organizacijama3,240,0003,240,0007,526,0007,526,000232.3
463Transferi ostalim nivoima vlasti17,040,00017,040,0008,338,0008,338,00048.9
465Ostale dotacije i transferi20,000,00020,000,000635,754,000635,754,0003,178.8
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta26,526,00026,526,00082,647,00082,647,000311.6
481Dotacije nevladinim organizacijama5,920,0005,920,0005,133,0005,133,00086.7
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate24,661,00024,661,00047,311,00047,311,000191.8
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova2,560,0002,560,00017,990,00017,990,000702.7
484Naknada štete za povrede ili štetu nastalu usled elementarnih nepogoda ili60,00060,000
drugih prirodnih uzroka
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa6,810,0006,810,0007,066,0007,066,000103.8
511Zgrade i građevinski objekti44,010,00044,010,000268,258,000268,258,000609.5
512Mašine i oprema50,014,00050,014,000885,360,000885,360,0001,770.2
515Nematerijalna imovina28,759,00028,759,00048,721,00048,721,000169.4
522Zalihe proizvodnje31,180,00031,180,00085,746,00085,746,000275.0
523Zalihe robe za dalju prodaju49,653,00049,653,00029,108,00029,108,00058.6
0005Podrška radu Univerziteta u Novom Sadu18,973,670,00021,997,561,00011,140,264,42111,140,264,42150.650.6
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)9,149,126,00010,949,626,0009,315,644,7629,315,644,76285.185.1
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,415,536,0001,708,536,0001,413,131,4441,413,131,44482.782.7
413Naknade u naturi51,090,00051,090,000
414Socijalna davanja zaposlenima146,896,000271,928,00052,543,48452,543,48419.319.3
415Naknade troškova za zaposlene168,239,000304,439,00049,600,20349,600,20316.316.3
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi69,854,000151,236,00079,731,94279,731,94252.752.7
421Stalni troškovi956,474,000955,114,000
422Troškovi putovanja612,119,000611,749,000
423Usluge po ugovoru2,360,767,0002,360,107,000
424Specijalizovane usluge774,976,000774,976,000
425Tekuće popravke i održavanje623,992,000623,872,000
426Materijal724,712,000724,432,000
441Otplata domaćih kamata912,000912,000
444Prateći troškovi zaduživanja1,652,0001,652,000
462Dotacije međunarodnim organizacijama1,850,0001,850,000
463Transferi ostalim nivoima vlasti2,500,000593,067,000229,612,587229,612,58738.738.7
465Ostale dotacije i transferi387,120,000387,120,000
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta125,814,000125,814,000
481Dotacije nevladinim organizacijama2,700,0002,700,000
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate25,255,00025,255,000
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova6,651,0006,651,000
484Naknada štete za povrede ili štetu nastalu usled elementarnih nepogoda ili100,000100,000
drugih prirodnih uzroka
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa501,000501,000
511Zgrade i građevinski objekti498,921,000498,921,000
512Mašine i oprema762,926,000762,926,000
513Ostale nekretnine i oprema100,000100,000
515Nematerijalna imovina89,033,00089,033,000
523Zalihe robe za dalju prodaju13,854,00013,854,000
0006Podrška radu Univerziteta u Kragujevcu5,937,741,0006,501,072,0004,476,472,1994,476,472,19968.968.9
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)3,755,289,0003,925,159,0003,689,308,5153,689,308,51594.094.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca578,001,000608,001,000561,279,994561,279,99492.392.3
413Naknade u naturi3,825,0003,825,000
414Socijalna davanja zaposlenima42,682,000104,182,00029,645,72529,645,72528.528.5
415Naknade troškova za zaposlene49,823,000127,660,00026,401,60726,401,60720.720.7
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi22,375,00061,519,00027,104,46827,104,46844.144.1
421Stalni troškovi205,833,000316,916,000121,193,218121,193,21838.238.2
422Troškovi putovanja68,080,00068,080,000932,518932,5181.41.4
423Usluge po ugovoru371,653,000370,903,0006,800,6216,800,6211.81.8
424Specijalizovane usluge582,339,000580,929,0004,831,8954,831,8950.80.8
425Tekuće popravke i održavanje55,937,00055,937,000
426Materijal100,479,000176,536,0008,973,6388,973,6385.15.1
441Otplata domaćih kamata350,000350,000
444Prateći troškovi zaduživanja1,800,0001,800,000
463Transferi ostalim nivoima vlasti106,000106,000
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta4,360,0004,360,000
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate4,471,0004,471,000
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova80,00080,000
511Zgrade i građevinski objekti14,870,00014,870,000
512Mašine i oprema61,344,00061,344,000
← Pomerite tabelu levo/desno za više detalja →
TabelaStrana 43

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
513Ostale nekretnine i oprema3,425,0003,425,000
515Nematerijalna imovina9,249,0009,249,000
523Zalihe robe za dalju prodaju1,370,0001,370,000
0007Podrška radu Univerziteta u Nišu8,714,614,0009,381,305,0005,683,255,9715,683,255,97160.660.6
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)5,063,223,0005,211,343,0004,731,959,2604,731,959,26090.890.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca766,652,000791,852,000716,106,505716,106,50590.490.4
413Naknade u naturi8,991,0008,991,000
414Socijalna davanja zaposlenima70,325,000156,763,00035,746,95835,746,95822.822.8
415Naknade troškova za zaposlene60,035,000117,987,00024,700,83224,700,83220.920.9
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi35,373,00094,492,00057,969,10557,969,10561.361.3
421Stalni troškovi270,267,000446,097,00086,937,74486,937,74419.519.5
422Troškovi putovanja220,544,000220,544,000841,379841,3790.40.4
423Usluge po ugovoru660,058,000659,268,0007,019,6637,019,6631.11.1
424Specijalizovane usluge928,140,000926,210,00013,229,42213,229,4221.41.4
425Tekuće popravke i održavanje85,428,00085,428,000
426Materijal281,399,000398,151,0008,745,1048,745,1042.22.2
441Otplata domaćih kamata420,000420,000
444Prateći troškovi zaduživanja3,600,0003,600,000
463Transferi ostalim nivoima vlasti1,169,0001,169,000
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta50,00050,000
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate10,574,00010,574,000
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova3,007,0003,007,000
511Zgrade i građevinski objekti50,882,00050,882,000
512Mašine i oprema132,612,000132,612,000
513Ostale nekretnine i oprema2,500,0002,500,000
515Nematerijalna imovina13,215,00013,215,000
522Zalihe proizvodnje44,150,00044,150,000
523Zalihe robe za dalju prodaju2,000,0002,000,000
Podrška radu Univerziteta u Prištini sa privremenim sedištem u4,467,217,0004,823,605,0004,256,668,6574,256,668,65788.288.2
0008
Kosovskoj Mitrovici
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)3,565,222,0003,745,222,0003,581,217,4433,581,217,44395.695.6
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca533,041,000569,041,000539,626,772539,626,77294.894.8
413Naknade u naturi2,213,0002,213,000
414Socijalna davanja zaposlenima11,764,00037,178,00025,421,31525,421,31568.468.4
415Naknade troškova za zaposlene13,226,00025,271,0009,713,7509,713,75038.438.4
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi12,220,00062,631,00050,373,75450,373,75480.480.4
421Stalni troškovi52,362,00077,000,00024,549,31024,549,31031.931.9
422Troškovi putovanja19,974,00020,054,000417,725417,7252.12.1
423Usluge po ugovoru76,866,00076,326,0004,480,5454,480,5455.95.9
424Specijalizovane usluge87,181,00087,971,0009,150,8069,150,80610.410.4
425Tekuće popravke i održavanje9,115,0009,115,000
426Materijal34,542,00062,092,00011,717,23611,717,23618.918.9
441Otplata domaćih kamata10,00010,000
444Prateći troškovi zaduživanja2,0002,000
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta350,000350,000
481Dotacije nevladinim organizacijama2,050,0002,050,000
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate1,102,0001,102,000
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova10,00010,000
511Zgrade i građevinski objekti14,359,00014,359,000
512Mašine i oprema30,626,00030,626,000
515Nematerijalna imovina982,000982,000
0009Podrška radu Državnog univerziteta u Novom Pazaru782,999,000831,631,000425,740,505425,740,50551.251.2
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)608,680,000608,680,000364,203,208364,203,20859.859.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca91,612,00091,612,00055,176,78655,176,78660.260.2
413Naknade u naturi15,00015,000
414Socijalna davanja zaposlenima3,618,00010,582,000221,281221,2812.12.1
415Naknade troškova za zaposlene4,231,00022,183,000609,771609,7712.72.7
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi536,0002,055,000
421Stalni troškovi35,314,00053,844,0003,904,9873,904,9877.37.3
422Troškovi putovanja6,249,0006,249,000250,000250,0004.04.0
423Usluge po ugovoru6,582,0006,582,000470,832470,8327.27.2
424Specijalizovane usluge1,203,0001,203,00069,66469,6645.85.8
425Tekuće popravke i održavanje11,690,00011,690,000
426Materijal6,599,00010,266,000833,977833,9778.18.1
481Dotacije nevladinim organizacijama6,000,0006,000,000
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate670,000670,000
0010Podrška radu Univerziteta umetnosti2,505,517,0002,746,050,0002,239,038,1632,239,038,16381.581.5
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)1,792,035,0001,898,536,0001,857,276,4901,857,276,49097.897.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca271,193,000287,893,000281,540,923281,540,92397.897.8
413Naknade u naturi1,560,0001,560,000
414Socijalna davanja zaposlenima15,135,00033,743,00012,421,68612,421,68636.836.8
415Naknade troškova za zaposlene19,580,00028,148,0004,863,2134,863,21317.317.3
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi6,136,00023,299,00015,936,40915,936,40968.468.4
421Stalni troškovi80,421,000102,791,00047,927,17547,927,17546.646.6
422Troškovi putovanja19,684,00019,834,000318,418318,4181.61.6
423Usluge po ugovoru58,632,00058,152,0004,375,5454,375,5457.57.5
424Specijalizovane usluge99,762,00099,192,0004,909,6774,909,6774.94.9
425Tekuće popravke i održavanje27,032,00027,032,000
426Materijal56,053,000107,576,0009,468,6279,468,6278.88.8
463Transferi ostalim nivoima vlasti3,000,0003,000,000
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta375,000375,000
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate645,000645,000
511Zgrade i građevinski objekti23,100,00023,100,000
512Mašine i oprema24,527,00024,527,000
515Nematerijalna imovina6,277,0006,277,000
522Zalihe proizvodnje370,000370,000
0011Podrška radu visokih škola9,710,873,00010,899,626,0005,593,634,8835,593,634,88351.351.3
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)6,390,207,0006,686,907,0004,545,396,9734,545,396,97368.068.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca974,045,0001,046,745,000694,854,316694,854,31666.466.4
413Naknade u naturi16,115,00016,115,000
414Socijalna davanja zaposlenima76,400,000160,841,00042,389,58542,389,58526.426.4
415Naknade troškova za zaposlene113,138,000225,942,00042,394,02642,394,02618.818.8
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi37,050,00087,990,00049,524,26449,524,26456.356.3
421Stalni troškovi341,420,000690,240,000119,485,054119,485,05417.317.3
422Troškovi putovanja177,493,000180,543,0003,412,8823,412,8821.91.9
423Usluge po ugovoru445,228,000464,028,00023,219,46123,219,4615.05.0
424Specijalizovane usluge341,993,000362,943,00028,303,42728,303,4277.87.8
425Tekuće popravke i održavanje144,316,000144,316,000
426Materijal154,510,000214,058,00016,494,06816,494,0687.77.7
441Otplata domaćih kamata405,000405,000
444Prateći troškovi zaduživanja1,325,0001,325,000
462Dotacije međunarodnim organizacijama3,000,0003,000,000
463Transferi ostalim nivoima vlasti120,000,00028,160,82828,160,82823.523.5
465Ostale dotacije i transferi2,500,0002,500,000
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta3,040,0003,040,000
481Dotacije nevladinim organizacijama4,490,0004,490,000
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate13,142,00013,142,000
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova5,486,0005,486,000
484Naknada štete za povrede ili štetu nastalu usled elementarnih nepogoda ili1,200,0001,200,000
drugih prirodnih uzroka
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa4,960,0004,960,000
511Zgrade i građevinski objekti140,254,000140,254,000
512Mašine i oprema257,683,000257,683,000
513Ostale nekretnine i oprema17,522,00017,522,000
515Nematerijalna imovina29,052,00029,052,000
522Zalihe proizvodnje8,500,0008,500,000
523Zalihe robe za dalju prodaju6,399,0006,399,000
0012Podrška otvorenosti visokog obrazovanja101,810,000133,219,20056,923,88056,923,88042.742.7
422Troškovi putovanja900,000900,000
423Usluge po ugovoru30,622,00028,092,0001,794,7781,794,7786.46.4
424Specijalizovane usluge42,587,00063,337,00027,494,76227,494,76243.443.4
426Materijal50,00050,000
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta27,651,00040,840,20027,634,34027,634,34067.767.7
0013Podrška realizaciji doktorskih studija184,676,000304,796,000195,575,800195,575,80064.264.2
421Stalni troškovi33,824,00030,444,000
422Troškovi putovanja4,750,0004,380,000
423Usluge po ugovoru11,327,00010,237,000
424Specijalizovane usluge83,162,000213,162,000195,575,800195,575,80091.791.7
425Tekuće popravke i održavanje3,080,0002,780,000
426Materijal16,664,00015,024,000
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate40,00040,000
511Zgrade i građevinski objekti5,266,0004,746,000
512Mašine i oprema26,443,00023,863,000
515Nematerijalna imovina120,000120,000
0014Razvoj visokog obrazovanja208,015,0006,282,336,0002,384,282,5772,384,282,57738.038.0
415Naknade troškova za zaposlene5,100,0005,100,000
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,800,0001,800,000
421Stalni troškovi11,250,00026,251,0005,781,2605,781,26022.022.0
422Troškovi putovanja7,978,0007,978,000
423Usluge po ugovoru107,625,000107,075,000
424Specijalizovane usluge37,014,00099,014,00065,997,34665,997,34666.766.7
425Tekuće popravke i održavanje7,000,0007,000,000
← Pomerite tabelu levo/desno za više detalja →
TabelaStrana 44

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
426Materijal9,190,0008,890,000
444Prateći troškovi zaduživanja75,00075,000
462Dotacije međunarodnim organizacijama700,000700,000
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta6,000,000,0002,312,503,9712,312,503,97138.538.5
481Dotacije nevladinim organizacijama100,000100,000
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate1,600,0001,600,000
512Mašine i oprema15,310,00013,780,000
515Nematerijalna imovina3,273,0002,973,000
0015Podrška realizaciji master studija na univerzitetima12,548,00014,768,0009,856,5429,856,54266.766.7
423Usluge po ugovoru2,410,0002,410,000
424Specijalizovane usluge10,128,00012,348,0009,856,5429,856,54279.879.8
512Mašine i oprema10,00010,000
26.5STUDENTSKI STANDARD12,840,137,00014,294,120,34811,631,825,08411,631,825,08481.481.4
Izvori finansiranja za glavu 26.5
01Opšti prihodi i primanja budžeta10,255,857,00011,148,637,0009,608,211,2839,608,211,28386.286.2
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika2,498,510,0002,822,443,4251,782,812,9281,782,812,92863.263.2
06Donacije od međunarodnih organizacija40,180,00040,180,0002,282,3652,282,3655.75.7
07Transferi od drugih nivoa vlasti30,790,00034,720,00022,440,26522,440,26564.664.6
11Primanja od inostranih zaduživanja13,000,00013,000,000
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina219,865,132204,535,255204,535,25593.093.0
15Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih godina8,474,2915,917,6635,917,66369.869.8
17Neutrošena sredstva transfera od drugih nivoa vlasti1,800,0006,800,5005,625,3245,625,32482.782.7
2007Podrška u obrazovanju učenika i studenata12,840,137,00014,294,120,34811,631,825,08411,631,825,08481.481.4
960Pomoćne usluge obrazovanju12,840,137,00014,294,120,34811,631,825,08411,631,825,08481.481.4
0004Sistem ustanova studentskog standarda9,417,182,0009,731,736,3188,359,638,5388,359,638,53885.985.9
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)3,078,112,0003,243,112,0003,154,191,2343,154,191,23497.397.3
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca465,417,000496,941,000477,162,862477,162,86296.096.0
413Naknade u naturi19,308,00021,358,00016,718,95616,718,95678.378.3
414Socijalna davanja zaposlenima47,630,00079,906,80062,706,75862,706,75878.578.5
415Naknade troškova za zaposlene92,630,000104,455,72081,100,55381,100,55377.677.6
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi35,070,00072,683,45562,819,68162,819,68186.486.4
421Stalni troškovi1,802,533,0001,768,156,0001,572,713,4001,572,713,40088.988.9
422Troškovi putovanja21,833,00022,784,00010,687,22410,687,22446.946.9
423Usluge po ugovoru351,552,000355,844,000276,692,987276,692,98777.877.8
424Specijalizovane usluge62,300,00065,803,00039,267,70839,267,70859.759.7
425Tekuće popravke i održavanje421,798,000524,667,975435,825,274435,825,27483.183.1
426Materijal2,486,814,0002,384,785,0301,688,565,6221,688,565,62270.870.8
444Prateći troškovi zaduživanja2,884,0002,984,000627,481627,48121.021.0
465Ostale dotacije i transferi470,000
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate56,900,00057,000,00033,736,84133,736,84159.259.2
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova3,670,0003,879,000233,358233,3586.06.0
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa2,601,0002,801,000287,369287,36910.310.3
511Zgrade i građevinski objekti10,900,00010,900,0009,296,8349,296,83485.385.3
512Mašine i oprema19,650,00036,919,61825,464,62725,464,62769.069.0
513Ostale nekretnine i oprema3,500,0003,500,0001,500,0001,500,00042.942.9
515Nematerijalna imovina1,080,0007,285,7206,150,1206,150,12084.484.4
522Zalihe proizvodnje150,000,000182,500,000182,483,969182,483,969100.0100.0
523Zalihe robe za dalju prodaju281,000,000283,000,000221,405,682221,405,68278.278.2
0005Modernizacija infrastrukture ustanova studentskog standarda230,151,000528,439,979407,308,442407,308,44277.177.1
414Socijalna davanja zaposlenima7,000,000
423Usluge po ugovoru600,000
425Tekuće popravke i održavanje58,347,00060,447,00056,042,59356,042,59392.792.7
465Ostale dotacije i transferi470,000399,558399,55885.085.0
511Zgrade i građevinski objekti124,110,000247,810,327175,995,260175,995,26071.071.0
512Mašine i oprema47,694,000212,112,652174,871,031174,871,03182.482.4
0006Individualna pomoć studentima2,207,000,0002,441,080,0002,006,803,9862,006,803,98682.282.2
421Stalni troškovi8,000,0008,000,0005,040,1865,040,18663.063.0
424Specijalizovane usluge4,000,0004,000,000
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta1,350,000,0001,499,080,0001,209,803,8001,209,803,80080.780.7
621Nabavka domaće finansijske imovine845,000,000930,000,000791,960,000791,960,00085.285.2
0007Unapređenje studentskog stvaralaštva331,472,000372,532,051269,866,769269,866,76972.472.4
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)9,653,00012,413,0009,586,5979,586,59777.277.2
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,754,0002,086,5201,421,7051,421,70568.168.1
413Naknade u naturi1,380,0001,380,000725,000725,00052.552.5
414Socijalna davanja zaposlenima6,930,0006,930,0001,777,3881,777,38825.625.6
415Naknade troškova za zaposlene7,925,0007,995,000499,593499,5936.26.2
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi4,950,0004,950,0003,027,7263,027,72661.261.2
421Stalni troškovi60,885,00066,275,50055,768,46055,768,46084.184.1
422Troškovi putovanja18,040,00020,663,1769,743,3249,743,32447.247.2
423Usluge po ugovoru52,530,00060,139,21644,458,81344,458,81373.973.9
424Specijalizovane usluge68,192,00080,234,38055,867,72355,867,72369.669.6
425Tekuće popravke i održavanje23,600,00025,180,00017,641,09317,641,09370.170.1
426Materijal23,352,00026,998,81618,712,81618,712,81669.369.3
465Ostale dotacije i transferi370,197200,000200,00054.054.0
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta150,000300,000150,000150,00050.050.0
481Dotacije nevladinim organizacijama50,000,00050,000,00046,898,76746,898,76793.893.8
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate296,000304,709104,885104,88534.434.4
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova220,000220,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa15,00040,000
512Mašine i oprema1,600,0003,701,5371,865,0101,865,01050.450.4
523Zalihe robe za dalju prodaju2,350,0001,417,8681,417,86860.360.3
0008Stvaranje preduslova za podršku otvorenosti visokog obrazovanju641,332,000775,332,000588,207,348588,207,34875.975.9
421Stalni troškovi200,497,000200,497,000194,933,899194,933,89997.297.2
422Troškovi putovanja4,360,0004,360,0004,299,9624,299,96298.698.6
423Usluge po ugovoru5,215,0005,215,0004,199,2504,199,25080.580.5
424Specijalizovane usluge56,128,000126,128,00061,953,84661,953,84649.149.1
425Tekuće popravke i održavanje63,515,000113,515,00049,596,44549,596,44543.743.7
426Materijal146,132,000146,132,000112,676,281112,676,28177.177.1
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta165,485,000179,485,000160,547,664160,547,66489.489.4
4001Studentsko stanovanje u Srbiji13,000,000445,000,000
462Dotacije međunarodnim organizacijama5,000,0005,000,000
511Zgrade i građevinski objekti4,000,000436,000,000
512Mašine i oprema4,000,0004,000,000
26.6ZAVOD ZA UNAPREĐIVANjE OBRAZOVANjA I VASPITANjA417,037,000463,810,334435,932,893435,932,89394.094.0
Izvori finansiranja za glavu 26.6
01Opšti prihodi i primanja budžeta395,107,000394,607,000382,686,390382,686,39097.097.0
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika5,930,0005,930,0001,991,1941,991,19433.633.6
06Donacije od međunarodnih organizacija16,000,00027,634,41026,739,50826,739,50896.896.8
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina28,491,59517,426,27017,426,27061.261.2
15Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih godina7,147,3307,089,5307,089,53099.299.2
2001Uređenje, nadzor i razvoj svih nivoa obrazovnog sistema417,037,000463,810,334435,932,893435,932,89394.094.0
980Obrazovanje neklasifikovano na drugom mestu417,037,000463,810,334435,932,893435,932,89394.094.0
0005Razvoj programa i udžbenika221,737,000244,305,330228,352,266228,352,26693.593.5
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)121,523,000124,223,000123,443,168123,443,16899.499.4
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca18,411,00018,826,00018,701,64018,701,64099.399.3
414Socijalna davanja zaposlenima1,700,0001,826,5951,782,4901,782,49097.697.6
415Naknade troškova za zaposlene2,200,0002,200,0001,888,7331,888,73385.985.9
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi2,290,0004,090,0004,085,0104,085,01099.999.9
421Stalni troškovi9,600,0009,600,0009,182,2799,182,27995.695.6
422Troškovi putovanja4,000,0005,000,0003,722,9483,722,94874.574.5
423Usluge po ugovoru53,683,00063,886,28453,690,04453,690,04484.084.0
424Specijalizovane usluge1,000,0005,173,4515,113,4065,113,40698.898.8
425Tekuće popravke i održavanje2,900,0003,200,0002,514,2992,514,29978.678.6
426Materijal1,900,0002,100,0001,631,7041,631,70477.777.7
462Dotacije međunarodnim organizacijama150,000
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate230,000230,00016,93316,9337.47.4
512Mašine i oprema2,300,0003,800,0002,579,6122,579,61267.967.9
0006Stručno obrazovanje i obrazovanje odraslih31,500,00034,669,00433,708,94933,708,94997.297.2
422Troškovi putovanja100,00097,37197,37197.497.4
423Usluge po ugovoru27,500,00030,813,74430,740,71930,740,71999.899.8
424Specijalizovane usluge4,000,0003,755,2602,870,8592,870,85976.476.4
0007Profesionalni razvoj zaposlenih u obrazovanju163,800,000184,836,000173,871,677173,871,67794.194.1
423Usluge po ugovoru127,800,000139,336,000134,204,111134,204,11196.396.3
424Specijalizovane usluge35,000,00044,500,00038,667,56838,667,56886.986.9
426Materijal1,000,0001,000,000999,999999,999100.0100.0
ZAVOD ZA VREDNOVANjE KVALITETA OBRAZOVANjA I
26.7VASPITANjA157,949,000183,152,994170,382,038170,382,03893.093.0
Izvori finansiranja za glavu 26.7
01Opšti prihodi i primanja budžeta132,734,000143,954,000140,912,932140,912,93297.997.9
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika24,515,00024,515,00016,883,05016,883,05068.968.9
06Donacije od međunarodnih organizacija700,0007,581,3566,913,1066,913,10691.291.2
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina6,707,0005,277,7685,277,76878.778.7
15Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih godina395,638395,182395,18299.999.9
2001Uređenje, nadzor i razvoj svih nivoa obrazovnog sistema157,949,000183,152,994170,382,038170,382,03893.093.0
980Obrazovanje neklasifikovano na drugom mestu157,949,000183,152,994170,382,038170,382,03893.093.0
0008Osiguranje kvaliteta u sistemu obrazovanja139,449,000165,352,994152,665,350152,665,35092.392.3
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)61,584,00062,988,00060,064,91260,064,91295.495.4
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca9,809,00010,182,0009,570,8349,570,83494.094.0
413Naknade u naturi221,000221,000
← Pomerite tabelu levo/desno za više detalja →
TabelaStrana 45

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
414Socijalna davanja zaposlenima1,520,0001,520,000108,636108,6367.17.1
415Naknade troškova za zaposlene1,316,0001,316,0001,053,3121,053,31280.080.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi901,0001,201,000631,917631,91752.652.6
421Stalni troškovi7,194,0007,194,0005,665,0115,665,01178.778.7
422Troškovi putovanja2,197,0002,992,6382,222,1362,222,13674.374.3
423Usluge po ugovoru36,005,00046,116,35644,872,95944,872,95997.397.3
424Specijalizovane usluge601,000601,000224,500224,50037.437.4
425Tekuće popravke i održavanje2,400,00015,120,00014,147,27314,147,27393.693.6
426Materijal7,030,0007,030,0006,821,5546,821,55497.097.0
462Dotacije međunarodnim organizacijama700,000700,000365,217365,21752.252.2
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate320,000520,000153,016153,01629.429.4
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova100,000100,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa401,000401,000187,606187,60646.846.8
512Mašine i oprema5,500,0005,500,0004,929,7254,929,72589.689.6
515Nematerijalna imovina1,650,0001,650,0001,646,7421,646,74299.899.8
Pružanje stručne podrške ustanovama u domenima vrednovanja i2,200,0002,200,0002,162,8092,162,80998.398.3
0009
samovrednovanja
423Usluge po ugovoru2,200,0002,200,0002,162,8092,162,80998.398.3
0010Istraživanje i vrednovanje u obrazovanju16,300,00015,600,00015,553,87915,553,87999.799.7
422Troškovi putovanja4,200,0003,500,0003,486,4273,486,42799.699.6
423Usluge po ugovoru11,100,00011,100,00011,067,45211,067,45299.799.7
424Specijalizovane usluge1,000,0001,000,0001,000,0001,000,000100.0100.0
27MINISTARSTVO ZDRAVLjA37,470,890,00038,624,158,62436,801,544,85436,801,544,85495.395.3
Izvori finansiranja za razdeo 27
01Opšti prihodi i primanja budžeta34,192,139,00033,677,978,71332,717,021,63332,717,021,63397.197.1
06Donacije od međunarodnih organizacija62,770,00062,770,00017,586,84817,586,84828.028.0
08Dobrovoljni transferi od fizičkih i pravnih lica50,000,00050,000,00025,445,18325,445,18350.950.9
11Primanja od inostranih zaduživanja2,868,198,0002,997,480,8002,599,182,4172,599,182,41786.786.7
15Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih godina1,513,729,5301,396,243,1941,396,243,19492.292.2
56Finansijska pomoć EU297,783,000322,199,58146,065,58046,065,58014.314.3
27.0MINISTARSTVO ZDRAVLjA37,401,095,00038,478,663,62436,673,370,94436,673,370,94495.395.3
Izvori finansiranja za glavu 27.0
01Opšti prihodi i primanja budžeta34,122,344,00033,532,483,71332,588,847,72332,588,847,72397.297.2
06Donacije od međunarodnih organizacija62,770,00062,770,00017,586,84817,586,84828.028.0
08Dobrovoljni transferi od fizičkih i pravnih lica50,000,00050,000,00025,445,18325,445,18350.950.9
11Primanja od inostranih zaduživanja2,868,198,0002,997,480,8002,599,182,4172,599,182,41786.786.7
15Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih godina1,513,729,5301,396,243,1941,396,243,19492.292.2
56Finansijska pomoć EU297,783,000322,199,58146,065,58046,065,58014.314.3
1801Uređenje i nadzor u oblasti zdravstva1,034,300,0001,723,009,3671,679,401,7711,679,401,77197.597.5
760Zdravstvo neklasifikovano na drugom mestu1,034,300,0001,723,009,3671,679,401,7711,679,401,77197.597.5
0001Uređenje zdravstvenog sistema188,984,000866,291,845856,994,091856,994,09198.998.9
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)75,936,00068,436,00061,618,19061,618,19090.090.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca11,505,00010,355,0009,335,1569,335,15690.290.2
414Socijalna davanja zaposlenima1,187,0001,537,0001,407,7071,407,70791.691.6
415Naknade troškova za zaposlene1,700,0001,700,0001,592,4461,592,44693.793.7
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi206,000206,000
421Stalni troškovi1,050,000750,000508,636508,63667.867.8
422Troškovi putovanja1,600,0002,400,0001,981,6471,981,64782.682.6
423Usluge po ugovoru20,300,00013,542,43213,542,43213,542,432100.0100.0
425Tekuće popravke i održavanje2,000,0001,400,0001,399,2751,399,27599.999.9
426Materijal2,000,000151,036,554151,036,554151,036,554100.0100.0
465Ostale dotacije i transferi50,000,000122,795,454122,786,429122,786,429100.0100.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate300,000300,000109,962109,96236.736.7
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova20,000,000491,333,649491,333,648491,333,648100.0100.0
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa200,000200,000131,408131,40865.765.7
512Mašine i oprema1,000,000299,755210,600210,60070.370.3
0002Nadzor zdravstvenih ustanova146,799,000171,792,316166,111,427166,111,42796.796.7
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)61,882,00063,782,00062,949,12062,949,12098.798.7
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca9,376,0009,666,0009,545,1139,545,11398.798.7
413Naknade u naturi200,000200,000137,300137,30068.768.7
414Socijalna davanja zaposlenima930,0001,130,0001,118,0581,118,05898.998.9
415Naknade troškova za zaposlene2,000,0001,800,0001,189,2091,189,20966.166.1
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi47,991,00055,591,00055,164,81755,164,81799.299.2
421Stalni troškovi6,020,0005,020,0003,367,0983,367,09867.167.1
422Troškovi putovanja550,000403,316174,520174,52043.343.3
423Usluge po ugovoru14,800,00031,950,00031,032,31431,032,31497.197.1
425Tekuće popravke i održavanje700,000900,000899,314899,31499.999.9
426Materijal1,000,000500,00044,76044,7609.09.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate500,000600,000489,803489,80381.681.6
512Mašine i oprema600,000
515Nematerijalna imovina250,000250,000
0003Sanitarni nadzor418,712,000402,384,198391,619,389391,619,38997.397.3
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)232,204,000232,204,000229,272,613229,272,61398.798.7
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca35,183,00035,183,00034,738,88934,738,88998.798.7
413Naknade u naturi1,300,0001,300,000666,120666,12051.251.2
414Socijalna davanja zaposlenima4,400,0004,400,0004,399,3204,399,320100.0100.0
415Naknade troškova za zaposlene3,500,0003,500,0003,053,9353,053,93587.387.3
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi19,585,00019,585,00016,498,36016,498,36084.284.2
421Stalni troškovi17,900,00015,367,42813,872,39813,872,39890.390.3
422Troškovi putovanja700,000500,000135,481135,48127.127.1
423Usluge po ugovoru33,900,00029,300,00029,236,14829,236,14899.899.8
424Specijalizovane usluge5,000,000
425Tekuće popravke i održavanje3,000,0003,000,0002,999,1592,999,159100.0100.0
426Materijal2,000,0001,000,000697,301697,30169.769.7
465Ostale dotacije i transferi53,300,00053,000,00052,238,36052,238,36098.698.6
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate2,000,0002,000,0001,827,0941,827,09491.491.4
512Mašine i oprema2,900,0002,044,7701,984,2121,984,21297.097.0
515Nematerijalna imovina1,840,000
Nadzor u oblasti lekova i medicinskih sredstava i psihoaktivnih43,689,00048,852,94345,264,68145,264,68192.792.7
0004
kontrolisanih supstanci i prekursora
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)32,906,00038,506,00036,947,56836,947,56896.096.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca4,986,0005,846,0005,597,5575,597,55795.895.8
414Socijalna davanja zaposlenima400,000400,000336,465336,46584.184.1
415Naknade troškova za zaposlene620,000620,000397,465397,46564.164.1
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi157,000163,000161,792161,79299.399.3
421Stalni troškovi920,000473,943445,301445,30194.094.0
422Troškovi putovanja600,000400,000222,136222,13655.555.5
423Usluge po ugovoru1,100,0001,150,000814,452814,45270.870.8
424Specijalizovane usluge500,000500,000
425Tekuće popravke i održavanje250,000200,000183,233183,23391.691.6
426Materijal450,000300,000125,170125,17041.741.7
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate100,000100,00033,54433,54433.533.5
512Mašine i oprema500,000
515Nematerijalna imovina200,000194,000
0007Administracija i upravljanje236,116,000233,688,066219,412,183219,412,18393.993.9
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)70,873,00070,873,00064,550,94064,550,94091.191.1
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca10,738,00010,738,0009,780,4549,780,45491.191.1
413Naknade u naturi700,000700,000399,000399,00057.057.0
414Socijalna davanja zaposlenima4,300,0004,300,0001,869,8241,869,82443.543.5
415Naknade troškova za zaposlene5,400,0005,400,0005,294,4785,294,47898.098.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi2,030,0002,030,0001,283,4351,283,43563.263.2
421Stalni troškovi8,600,0006,650,0005,929,8345,929,83489.289.2
422Troškovi putovanja10,900,0005,002,6223,634,0603,634,06072.672.6
423Usluge po ugovoru44,520,00066,119,44065,986,15465,986,15499.899.8
424Specijalizovane usluge3,000,000
425Tekuće popravke i održavanje3,500,0003,150,0003,147,6723,147,67299.999.9
426Materijal28,100,00022,321,31822,285,09122,285,09199.899.8
462Dotacije međunarodnim organizacijama28,800,00023,994,12823,994,12823,994,128100.0100.0
465Ostale dotacije i transferi855,000855,000
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate1,000,000900,000760,454760,45484.584.5
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova6,800,0006,800,0006,800,0006,800,000100.0100.0
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa3,000,0003,000,0003,000,0003,000,000100.0100.0
512Mašine i oprema3,000,000854,558696,660696,66081.581.5
1802Preventivna zdravstvena zaštita2,179,526,0002,149,971,7612,052,151,4502,052,151,45095.595.5
760Zdravstvo neklasifikovano na drugom mestu2,179,526,0002,149,971,7612,052,151,4502,052,151,45095.595.5
0001Podrška radu instituta „Dr Milan Jovanović Batut”487,166,000521,371,303521,211,364521,211,364100.0100.0
423Usluge po ugovoru8,000,00012,750,21512,671,29712,671,29799.499.4
465Ostale dotacije i transferi479,166,000508,621,089508,540,067508,540,067100.0100.0
0002Podrška radu instituta i zavoda za javno zdravlje1,417,900,0001,354,330,3741,354,094,0051,354,094,005100.0100.0
465Ostale dotacije i transferi1,417,900,0001,354,330,3741,354,094,0051,354,094,005100.0100.0
0003Omasovljavanje dobrovoljnog davalaštva krvi26,000,00026,000,00025,949,29425,949,29499.899.8
465Ostale dotacije i transferi20,000,00020,000,00019,949,29419,949,29499.799.7
481Dotacije nevladinim organizacijama6,000,0006,000,0006,000,0006,000,000100.0100.0
0004Virusološki nadzor infektivnih bolesti (Institut „Torlak”)60,190,00060,190,00060,190,00060,190,000100.0100.0
465Ostale dotacije i transferi60,190,00060,190,00060,190,00060,190,000100.0100.0
0005Prevencija širenja humanog besnila (Pasterov zavod)1,500,0001,500,0001,500,0001,500,000100.0100.0
465Ostale dotacije i transferi1,500,0001,500,0001,500,0001,500,000100.0100.0
0010Unapređenje dostupnosti zdravstvene zaštite romskoj populaciji66,000,00026,376,01924,405,09924,405,09992.592.5
423Usluge po ugovoru50,000,00011,577,0199,606,9999,606,99983.083.0
481Dotacije nevladinim organizacijama16,000,00014,799,00014,798,10014,798,100100.0100.0
← Pomerite tabelu levo/desno za više detalja →
TabelaStrana 46

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
0012Podrška aktivnostima udruženja građana u oblasti zdravstvene zaštite20,000,000
481Dotacije nevladinim organizacijama20,000,000
4012Prevencije oboljenja izazvanih humanim papiloma virusom1,500,0001,500,0001,500,0001,500,000100.0100.0
465Ostale dotacije i transferi1,500,0001,500,0001,500,0001,500,000100.0100.0
Podrška aktivnostima udruženja građana u oblasti prevencije i96,770,000156,204,06460,808,36060,808,36038.938.9
4013
kontrole HIV infekcije
421Stalni troškovi115,000115,000
422Troškovi putovanja1,669,393706,194706,19442.342.3
423Usluge po ugovoru11,450,00026,121,86412,589,31912,589,31948.248.2
426Materijal30,205,00047,595,99725,735,02025,735,02054.154.1
465Ostale dotacije i transferi2,884,329
481Dotacije nevladinim organizacijama55,000,00076,215,16120,726,83420,726,83427.227.2
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate1,251,0001,050,9931,050,99384.084.0
512Mašine i oprema351,320
Program sprečavanja slepila u Srbiji kod dece sa prematurnom1,000,0001,000,000993,328993,32899.399.3
4016
retinopatijom uz program razvoja retine
465Ostale dotacije i transferi1,000,0001,000,000993,328993,32899.399.3
Podrška implementaciji programskih aktivnosti za unapređenje1,500,0001,500,0001,500,0001,500,000100.0100.0
4017
oralnog zdravlja dece i omladine u Republici Srbiji
465Ostale dotacije i transferi1,500,0001,500,0001,500,0001,500,000100.0100.0
1803Razvoj kvaliteta i dostupnosti zdravstvene zaštite2,932,480,0003,268,717,1302,434,220,4752,434,220,47574.574.5
760Zdravstvo neklasifikovano na drugom mestu2,932,480,0003,268,717,1302,434,220,4752,434,220,47574.574.5
Zdravstvena zaštita lica na izdržavanju kazne zatvora i pružanje hitne310,000,000231,442,353231,431,852231,431,852100.0100.0
0004medicinske pomoći osobama nepoznatog prebivališta i drugim licima
koja ovo pravo ne ostvaruju na drugačiji način
465Ostale dotacije i transferi310,000,000231,442,353231,431,852231,431,852100.0100.0
Lečenje oboljenja, stanja ili povreda koje se ne mogu uspešno lečiti u260,524,000431,009,600404,368,388404,368,38893.893.8
0005
Republici Srbiji
424Specijalizovane usluge260,524,000431,009,600404,368,388404,368,38893.893.8
0006Programi Crvenog krsta Srbije379,000,000379,000,000379,000,000379,000,000100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama379,000,000379,000,000379,000,000379,000,000100.0100.0
Izvršavanje mera bezbednosti obaveznog psihijatrijskog lečenja i300,000,000300,000,000299,987,619299,987,619100.0100.0
0008čuvanja u zdravstvenoj ustanovi, obaveznog lečenja alkoholičara i
zavisnika od droga
465Ostale dotacije i transferi300,000,000300,000,000299,987,619299,987,619100.0100.0
0009Javna ovlašćenja poverena Crvenom krstu Srbije15,000,00015,000,00015,000,00015,000,000100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama15,000,00015,000,00015,000,00015,000,000100.0100.0
4003Unapređenje kvaliteta rada Odeljenja za tipizaciju tkiva18,000,00028,000,00027,226,95927,226,95997.297.2
465Ostale dotacije i transferi18,000,00028,000,00027,226,95927,226,95997.297.2
Podrška zdravstvenoj zaštiti obolelih od hemofilije i drugih3,000,0003,000,0002,929,3462,929,34697.697.6
4004
urođenih koagulopatija
465Ostale dotacije i transferi3,000,0003,000,0002,929,3462,929,34697.697.6
4005Obezbeđivanje uslova za transplantaciju organa kod odraslih5,000,0005,000,0005,000,0005,000,000100.0100.0
465Ostale dotacije i transferi5,000,0005,000,0005,000,0005,000,000100.0100.0
4006Obezbeđivanje uslova za rad javne/porodične banke krvi pupčanika1,650,0001,650,000870,200870,20052.752.7
465Ostale dotacije i transferi1,650,0001,650,000870,200870,20052.752.7
4019Podrška pružanju zdravstvene zaštite migrantima276,983,000413,283,000101,063,463101,063,46324.524.5
422Troškovi putovanja365,000365,000
423Usluge po ugovoru46,194,00062,194,00016,379,98216,379,98226.326.3
426Materijal45,707,00075,707,000
465Ostale dotacije i transferi184,717,000274,717,00084,683,48184,683,48130.830.8
512Mašine i oprema300,000
4022Hitan odgovor Republike Srbije na COVID-19761,409,000849,594,800848,979,793848,979,79399.999.9
421Stalni troškovi1,700,0001,700,0001,583,5261,583,52693.193.1
422Troškovi putovanja1,000,000157,850156,958156,95899.499.4
423Usluge po ugovoru84,909,00099,458,50099,441,84399,441,843100.0100.0
425Tekuće popravke i održavanje500,000210,000207,714207,71498.998.9
426Materijal2,150,0002,150,0002,037,2652,037,26594.894.8
444Prateći troškovi zaduživanja1,200,0002,055,4502,055,4022,055,402100.0100.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate100,00073,00035,19635,19648.248.2
511Zgrade i građevinski objekti458,350,000570,353,500570,277,648570,277,648100.0100.0
512Mašine i oprema211,500,000173,436,500173,184,241173,184,24199.999.9
Podsticanje aktivnosti razvoja Registra tipiziranih davalaca krvi i5,000,0005,000,0004,798,5724,798,57296.096.0
4024
komponenata krvi u Institutu za transfuziju krvi Srbije
465Ostale dotacije i transferi5,000,0005,000,0004,798,5724,798,57296.096.0
4025Prevencija i kontrola nezaraznih bolesti u Republici Srbiji368,709,000368,709,00059,400,28359,400,28316.116.1
421Stalni troškovi1,351,0001,351,000482,119482,11935.735.7
422Troškovi putovanja3,100,0003,100,0001,848,2001,848,20059.659.6
423Usluge po ugovoru126,130,000126,130,00055,488,71655,488,71644.044.0
425Tekuće popravke i održavanje355,000355,00030,25030,2508.58.5
426Materijal1,710,0001,710,000993,021993,02158.158.1
444Prateći troškovi zaduživanja1,000,0001,000,000363,319363,31936.336.3
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate100,000100,00035,15735,15735.235.2
511Zgrade i građevinski objekti58,775,00058,775,000
512Mašine i oprema175,600,000175,600,000
515Nematerijalna imovina588,000588,000159,500159,50027.127.1
Učešće Republike Srbije u Programu Evropske unije „EU za zdravlje163,000,000148,406,7961,669,3381,669,3381.11.1
4026
(EU4HEALTH)”
462Dotacije međunarodnim organizacijama163,000,000146,700,000
465Ostale dotacije i transferi1,706,7961,669,3381,669,33897.897.8
7082IPA 2020 - Obrazovanje, zapošljavanje i socijalne politike65,205,00089,621,58152,494,66252,494,66258.658.6
423Usluge po ugovoru21,649,00046,065,58146,065,58046,065,580100.0100.0
512Mašine i oprema43,556,00043,556,0006,429,0826,429,08214.814.8
1807Razvoj infrastrukture zdravstvenih ustanova11,195,643,00011,281,599,78210,461,618,38810,461,618,38892.792.7
760Zdravstvo neklasifikovano na drugom mestu11,195,643,00011,281,599,78210,461,618,38810,461,618,38892.792.7
Izgradnja i opremanje zdravstvenih ustanova u državnoj svojini čiji je2,310,000,0003,644,455,7823,618,969,8763,618,969,87699.399.3
0001
osnivač Republika Srbija
464Dotacije organizacijama za obavezno socijalno osiguranje2,310,000,0003,644,455,7823,618,969,8763,618,969,87699.399.3
Informatizacija zdravstvenog sistema u jedinstveni informacioni1,502,387,0001,652,387,0001,597,738,8871,597,738,88796.796.7
4001
sistem
423Usluge po ugovoru866,387,000866,387,000854,836,887854,836,88798.798.7
512Mašine i oprema36,000,00036,000,000
515Nematerijalna imovina600,000,000750,000,000742,902,000742,902,00099.199.1
Koordinacija, nadzor i kontrola rekonstrukcije univerzitetskih186,896,000168,213,00098,912,78698,912,78658.858.8
4002
kliničkih centara Beograd, Kragujevac, Niš i Novi Sad
421Stalni troškovi5,066,0004,566,0002,932,0992,932,09964.264.2
422Troškovi putovanja1,750,0001,575,000188,000188,00011.911.9
423Usluge po ugovoru75,300,00067,770,00041,186,29941,186,29960.860.8
424Specijalizovane usluge100,000,00090,000,00054,300,58554,300,58560.360.3
425Tekuće popravke i održavanje3,000,0002,700,000150,166150,1665.65.6
426Materijal1,280,0001,152,00047,42547,4254.14.1
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate500,000450,000108,212108,21224.024.0
4010Program „Intereg” IPA Rumunija - Srbija 2021-202785,000,00085,000,00084,611,05984,611,05999.599.5
464Dotacije organizacijama za obavezno socijalno osiguranje85,000,00085,000,00084,611,05984,611,05999.599.5
5001Rekonstrukcija Univerzitetskog kliničkog centra Srbije, Beograd3,044,780,0001,785,181,0001,279,962,9301,279,962,93071.771.7
424Specijalizovane usluge15,000,00013,500,0004,800,0004,800,00035.635.6
444Prateći troškovi zaduživanja100,000100,00095,57095,57095.695.6
464Dotacije organizacijama za obavezno socijalno osiguranje2,528,680,0001,317,991,0001,135,241,6371,135,241,63786.186.1
465Ostale dotacije i transferi1,000,0001,000,000888,326888,32688.888.8
512Mašine i oprema500,000,000452,590,000138,937,397138,937,39730.730.7
5002Opremanje Opšte bolnice Leskovac608,880,000485,154,000476,921,434476,921,43498.398.3
512Mašine i oprema608,880,000485,154,000476,921,434476,921,43498.398.3
5003Rekonstrukcija Univerzitetskog Kliničkog centra Vojvodine, Novi Sad3,457,700,0003,461,209,0003,304,501,4173,304,501,41795.595.5
424Specijalizovane usluge2,000,0001,800,000
444Prateći troškovi zaduživanja100,0004,709,0004,708,7154,708,715100.0100.0
464Dotacije organizacijama za obavezno socijalno osiguranje1,749,400,0001,749,200,0001,644,031,3431,644,031,34394.094.0
465Ostale dotacije i transferi7,000,0006,300,000
512Mašine i oprema1,699,200,0001,699,200,0001,655,761,3591,655,761,35997.497.4
1808Podrška ostvarenju prava iz obaveznog zdravstvenog osiguranja20,010,000,00020,010,000,00020,010,000,00020,010,000,000100.0100.0
760Zdravstvo neklasifikovano na drugom mestu20,010,000,00020,010,000,00020,010,000,00020,010,000,000100.0100.0
Zdravstvena zaštita lica koja se smatraju osiguranicima po članu 16.4,600,000,0004,600,000,0004,600,000,0004,600,000,000100.0100.0
0001
stav 1. Zakona o zdravstvenom osiguranju
464Dotacije organizacijama za obavezno socijalno osiguranje4,600,000,0004,600,000,0004,600,000,0004,600,000,000100.0100.0
Naknada zarade u slučaju privremene sprečenosti za rad zbog bolesti5,200,000,0005,200,000,0005,200,000,0005,200,000,000100.0100.0
0002
ili komplikacija u vezi sa održavanjem trudnoće
464Dotacije organizacijama za obavezno socijalno osiguranje5,200,000,0005,200,000,0005,200,000,0005,200,000,000100.0100.0
0003Zdravstvena zaštita osiguranih lica obolelih od retkih bolesti10,200,000,00010,200,000,00010,200,000,00010,200,000,000100.0100.0
464Dotacije organizacijama za obavezno socijalno osiguranje10,200,000,00010,200,000,00010,200,000,00010,200,000,000100.0100.0
4001Podrška aktivnostima Banke reproduktivnih ćelija10,000,00010,000,00010,000,00010,000,000100.0100.0
464Dotacije organizacijama za obavezno socijalno osiguranje10,000,00010,000,00010,000,00010,000,000100.0100.0
1809Prevencija i kontrola vodećih hroničnih nezaraznih oboljenja49,146,00045,365,58435,978,86135,978,86179.379.3
760Zdravstvo neklasifikovano na drugom mestu49,146,00045,365,58435,978,86135,978,86179.379.3
0001Podrška radu Kancelarije za kontrolu duvana1,000,0001,000,0001,000,0001,000,000100.0100.0
465Ostale dotacije i transferi1,000,0001,000,0001,000,0001,000,000100.0100.0
Podrška aktivnostima zdravstvenih ustanova u oblasti onkološke25,000,00024,312,00016,999,87016,999,87069.969.9
0002
zdravstvene zaštite
465Ostale dotacije i transferi25,000,00024,312,00016,999,87016,999,87069.969.9
Podrška aktivnostima zdravstvenih ustanova u oblasti20,000,00016,907,58414,859,15114,859,15187.987.9
0003
kardiovaskularne zdravstvene zaštite
465Ostale dotacije i transferi20,000,00016,907,58414,859,15114,859,15187.987.9
4005Implementacija Nacionalnog programa za palijativno zbrinjavanje1,840,0001,840,0001,840,0001,840,000100.0100.0
← Pomerite tabelu levo/desno za više detalja →
TabelaStrana 47

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
465Ostale dotacije i transferi1,840,0001,840,0001,840,0001,840,000100.0100.0
Unapređenje dijagnostike kardiovaskularnih bolesti i identifikacija1,306,0001,306,0001,279,8391,279,83998.098.0
4009promena u sentinel limfnim čvorovima u hirurškom lečenju raka dojke
i melanoma u Srbiji
462Dotacije međunarodnim organizacijama1,306,0001,306,0001,279,8391,279,83998.098.0
27.1UPRAVA ZA BIOMEDICINU69,795,000145,495,000128,173,910128,173,91088.188.1
Izvori finansiranja za glavu 27.1
01Opšti prihodi i primanja budžeta69,795,000145,495,000128,173,910128,173,91088.188.1
1803Razvoj kvaliteta i dostupnosti zdravstvene zaštite69,795,000145,495,000128,173,910128,173,91088.188.1
760Zdravstvo neklasifikovano na drugom mestu69,795,000145,495,000128,173,910128,173,91088.188.1
0007Uređenje Uprave u oblasti biomedicine27,444,00028,444,00020,774,80820,774,80873.073.0
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)16,488,00015,388,00010,673,99110,673,99169.469.4
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca2,498,0002,498,0001,617,1101,617,11064.764.7
414Socijalna davanja zaposlenima365,000365,000
415Naknade troškova za zaposlene300,000400,000374,732374,73293.793.7
421Stalni troškovi550,000550,000546,789546,78999.499.4
422Troškovi putovanja500,000500,000243,712243,71248.748.7
423Usluge po ugovoru4,183,0006,283,0005,891,4045,891,40493.893.8
425Tekuće popravke i održavanje300,000300,000284,180284,18094.794.7
426Materijal160,000160,00072,95072,95045.645.6
462Dotacije međunarodnim organizacijama1,000,000900,000823,503823,50391.591.5
465Ostale dotacije i transferi500,000500,000
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate100,000100,00098,83998,83998.898.8
512Mašine i oprema500,000500,000147,600147,60029.529.5
Uspostavljanje Nacionalnog programa za presađivanje ljudskih organa u42,351,000117,051,000107,399,102107,399,10291.891.8
4018
Republici Srbiji
464Dotacije organizacijama za obavezno socijalno osiguranje10,000,0009,000,0004,721,1844,721,18452.552.5
465Ostale dotacije i transferi27,000,000103,200,000102,677,918102,677,91899.599.5
515Nematerijalna imovina5,351,0004,851,000
28MINISTARSTVO RUDARSTVA I ENERGETIKE30,969,780,00044,130,638,95836,727,285,12536,727,285,12583.283.2
Izvori finansiranja za razdeo 28
01Opšti prihodi i primanja budžeta27,538,604,00027,868,230,00025,540,494,33225,540,494,33291.691.6
05Donacije od inostranih zemalja284,200,000284,200,000102,029,841102,029,84135.935.9
06Donacije od međunarodnih organizacija13,400,00014,745,7735,178,7705,178,77035.135.1
10Primanja od domaćih zaduživanja8,932,000,0006,082,000,0006,082,000,00068.168.1
11Primanja od inostranih zaduživanja1,229,800,0003,791,613,9273,340,315,8733,340,315,87388.188.1
15Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih godina280,573,2586,751,7306,751,7302.42.4
56Finansijska pomoć EU1,903,776,0002,959,276,0001,650,514,5771,650,514,57755.855.8
28.0MINISTARSTVO RUDARSTVA I ENERGETIKE21,563,443,00026,292,970,95821,837,278,31721,837,278,31783.183.1
Izvori finansiranja za glavu 28.0
01Opšti prihodi i primanja budžeta18,132,267,00018,962,562,00016,732,487,52416,732,487,52488.288.2
05Donacije od inostranih zemalja284,200,000284,200,000102,029,841102,029,84135.935.9
06Donacije od međunarodnih organizacija13,400,00014,745,7735,178,7705,178,77035.135.1
11Primanja od inostranih zaduživanja1,229,800,0003,791,613,9273,340,315,8733,340,315,87388.188.1
15Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih godina280,573,2586,751,7306,751,7302.42.4
56Finansijska pomoć EU1,903,776,0002,959,276,0001,650,514,5771,650,514,57755.855.8
0501Planiranje i sprovođenje energetske politike11,690,757,00015,179,744,36611,796,716,57111,796,716,57177.777.7
430Gorivo i energija11,690,757,00015,179,744,36611,796,716,57111,796,716,57177.777.7
Uređenje sistema u oblasti energetske efikasnosti, obnovljivih izvora177,562,000179,007,773150,217,393150,217,39383.983.9
0001
energije i zaštita životne sredine u energetici
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)29,945,00029,945,00027,142,53427,142,53490.690.6
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca4,537,0004,537,0004,112,0944,112,09490.690.6
414Socijalna davanja zaposlenima100,000100,000000.00.0
415Naknade troškova za zaposlene500,000600,000525,981525,98187.787.7
423Usluge po ugovoru142,480,000143,825,773118,436,784118,436,78482.382.3
0002Elektroenergetika, nafta i prirodni gas i sistemi daljinskog grejanja4,420,347,0004,841,538,0004,581,337,7644,581,337,76494.694.6
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)51,661,00064,661,00063,883,03863,883,03898.898.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca7,827,00010,077,0009,678,2819,678,28196.096.0
414Socijalna davanja zaposlenima800,000800,000343,709343,70943.043.0
415Naknade troškova za zaposlene900,0001,990,0001,823,4841,823,48491.691.6
423Usluge po ugovoru442,309,000358,309,000107,957,802107,957,80230.130.1
424Specijalizovane usluge9,700,00010,200,0008,113,4118,113,41179.579.5
426Materijal13,050,00012,550,0008,122,2868,122,28664.764.7
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama3,893,600,0004,381,600,0004,381,414,7544,381,414,754100.0100.0
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova500,0001,350,000
621Nabavka domaće finansijske imovine1,0001,0001,000100.0100.0
0003Strateško planiranje u energetici252,243,000230,243,00033,797,72533,797,72514.714.7
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)5,844,0005,844,0005,196,4615,196,46188.988.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca886,000886,000787,264787,26488.988.9
414Socijalna davanja zaposlenima200,000200,000
415Naknade troškova za zaposlene200,000200,00045,72345,72322.922.9
423Usluge po ugovoru245,113,000223,113,00027,768,27727,768,27712.412.4
0005Administracija i upravljanje516,880,000513,590,000316,656,129316,656,12961.761.7
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)93,063,00096,863,00094,750,86894,750,86897.897.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca14,123,00014,773,00014,366,47714,366,47797.297.2
413Naknade u naturi250,000250,000
414Socijalna davanja zaposlenima2,600,0002,600,0002,287,2992,287,29988.088.0
415Naknade troškova za zaposlene1,448,0001,448,0001,294,5971,294,59789.489.4
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,501,0001,501,0001,423,5021,423,50294.894.8
421Stalni troškovi29,055,00028,355,00011,470,12511,470,12540.540.5
422Troškovi putovanja16,800,00015,610,0005,925,8605,925,86038.038.0
423Usluge po ugovoru109,236,00099,236,00067,377,62367,377,62367.967.9
424Specijalizovane usluge26,268,00025,168,0007,237,5007,237,50028.828.8
425Tekuće popravke i održavanje12,438,00012,438,0003,365,3973,365,39727.127.1
426Materijal10,036,00010,036,0003,649,3233,649,32336.436.4
462Dotacije međunarodnim organizacijama8,500,0007,650,0006,944,0156,944,01590.890.8
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate1,030,0001,030,000869,952869,95284.584.5
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa1,000,0001,000,000685,135685,13568.568.5
512Mašine i oprema29,572,00051,572,0008,656,4578,656,45716.816.8
515Nematerijalna imovina159,960,000144,060,00086,352,00086,352,00059.959.9
0007Pravedna energetska tranzicija3,000,000
423Usluge po ugovoru3,000,000
4001Formiranje baze podataka za naftu i gas10,500,00010,500,0004,990,5004,990,50047.547.5
423Usluge po ugovoru10,500,00010,500,0004,990,5004,990,50047.547.5
4006Program podsticanja obnovljive energije - razvoj tržišta biomase -125,700,00064,693,0689,262,0129,262,01214.314.3
422Troškovi putovanja500,000500,0001,0001,0000.20.2
423Usluge po ugovoru10,000,00010,001,0009,261,0129,261,01292.692.6
424Specijalizovane usluge115,200,00054,192,068
4008IPA 2017 - Izgradnja gasnog interkonektora Srbija-Bugarska2,659,663,0002,501,663,000977,651,564977,651,56439.139.1
511Zgrade i građevinski objekti2,659,663,0002,501,663,000977,651,564977,651,56439.139.1
4012IPA 2025 - Energetska efikasnost i kvalitet vazduha860,201,000666,201,000
423Usluge po ugovoru100,416,000100,416,000
511Zgrade i građevinski objekti759,785,000565,785,000
4013IPA 2024 - Integrisani nacionalni energetski i klimatski plan118,000,000118,000,000
423Usluge po ugovoru118,000,000118,000,000
4016Toplovod Obrenovac - Novi Beograd2,027,008,0932,027,008,0932,027,008,093100.0100.0
621Nabavka domaće finansijske imovine2,027,008,0932,027,008,0932,027,008,093100.0100.0
Izgradnja samo-balansiranih solarnih elektrana kapaciteta 1 GW sa420,000,000440,000,000413,307,000413,307,00093.993.9
5001
baterijskim sistemima za skladištenje električne energije
423Usluge po ugovoru20,000,00020,000,00013,931,10013,931,10069.769.7
511Zgrade i građevinski objekti400,000,000420,000,000399,375,900399,375,90095.195.1
7091Mere za ublažavanje posledica energetske krize275,621,4321,800,8471,800,8470.70.7
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama275,621,4321,800,8471,800,8470.70.7
7092IPA 2020 - I deo Demokratija i upravljanje129,661,000129,661,000124,881,006124,881,00696.396.3
423Usluge po ugovoru7,655,0007,655,0005,741,9275,741,92775.075.0
512Mašine i oprema122,006,000122,006,000119,139,079119,139,07997.797.7
7096Podrška realizaciji EXPO Beograd 20272,000,000,0003,179,018,0003,155,806,5393,155,806,53999.399.3
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama2,000,000,0003,179,018,0003,155,806,5393,155,806,53999.399.3
0502Energetska efikasnost1,401,750,0002,002,514,5921,416,205,2631,416,205,26370.770.7
430Gorivo i energija1,401,750,0002,002,514,5921,416,205,2631,416,205,26370.770.7
4007Rehabilitacija sistema daljinskog grejanja u Republici Srbiji - faza V436,550,000468,561,746409,778,759409,778,75987.587.5
422Troškovi putovanja250,000250,0006,3856,3852.62.6
423Usluge po ugovoru10,000,00010,003,8149,381,1439,381,14393.893.8
424Specijalizovane usluge54,300,00060,307,93247,484,03247,484,03278.778.7
621Nabavka domaće finansijske imovine372,000,000398,000,000352,907,199352,907,19988.788.7
4009Energetska efikasnost u zgradama centralne vlasti151,000,000125,000,000
462Dotacije međunarodnim organizacijama1,000,0001,000,000
511Zgrade i građevinski objekti150,000,000124,000,000
Energetska efikasnost u javnim zgradama i obnovljivi izvori energije u142,000,000142,050,20971,126,45171,126,45150.150.1
4010
sektoru daljinskog grejanja
423Usluge po ugovoru15,000,00015,050,20913,640,81413,640,81490.690.6
424Specijalizovane usluge127,000,000127,000,00057,485,63757,485,63745.345.3
Unapređenje sistema energetskog menadžmenta radi povećanja investicija12,400,00017,296,80310,075,57210,075,57258.358.3
4011
u energetsku efikasnost javnih zgrada u Srbiji
423Usluge po ugovoru12,400,00017,180,0719,958,8419,958,84158.058.0
426Materijal116,732116,731116,731100.0100.0
4012Projekat čiste energije i energetska efikasnost za građane659,800,0001,194,605,834925,224,482925,224,48277.577.5
421Stalni troškovi14,000,00020,700,00010,493,13710,493,13750.750.7
422Troškovi putovanja1,400,0001,400,000580,070580,07041.441.4
← Pomerite tabelu levo/desno za više detalja →
TabelaStrana 48

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
423Usluge po ugovoru33,100,00093,500,00067,462,47467,462,47472.272.2
425Tekuće popravke i održavanje600,000600,000
426Materijal1,200,0001,700,000372,538372,53821.921.9
444Prateći troškovi zaduživanja4,500,0004,500,0002,406,7182,406,71853.553.5
463Transferi ostalim nivoima vlasti600,000,0001,068,205,834843,104,889843,104,88978.978.9
512Mašine i oprema5,000,0004,000,000804,656804,65620.120.1
Obnovljivi izvori energije u sistemima daljinskog grejanja u Srbiji,55,000,000
4013
faza 1 - EBRD
424Specijalizovane usluge55,000,000
0503Upravljanje mineralnim resursima6,470,436,0007,310,212,0006,989,715,3386,989,715,33895.695.6
440Rudarstvo, proizvodnja i izgradnja6,470,436,0007,310,212,0006,989,715,3386,989,715,33895.695.6
0001Uređenje i nadzor u oblasti geologije i rudarstva945,436,000909,436,000589,306,388589,306,38864.864.8
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)39,153,00040,953,00039,766,37239,766,37297.197.1
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca6,030,0006,230,0006,024,6066,024,60696.796.7
413Naknade u naturi150,000150,000
414Socijalna davanja zaposlenima900,000900,000217,609217,60924.224.2
415Naknade troškova za zaposlene1,028,0001,028,000619,343619,34360.260.2
421Stalni troškovi2,900,0002,900,000275,454275,4549.59.5
422Troškovi putovanja2,800,0002,800,000613,915613,91521.921.9
423Usluge po ugovoru179,675,000161,675,00025,358,07025,358,07015.715.7
424Specijalizovane usluge101,000,00081,000,00025,980,00025,980,00032.132.1
426Materijal5,000,0005,000,0001,813,8681,813,86836.336.3
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate600,000600,000544,750544,75090.890.8
512Mašine i oprema118,200,000118,200,00092,40092,4000.10.1
621Nabavka domaće finansijske imovine488,000,000488,000,000488,000,000488,000,000100.0100.0
4003Konsolidacija poslovanja JP PEU Resavica5,525,000,0006,400,776,0006,400,408,9506,400,408,950100.0100.0
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama5,525,000,0006,400,776,0006,400,408,9506,400,408,950100.0100.0
0902Socijalna zaštita2,000,500,0001,800,500,0001,634,641,1451,634,641,14590.890.8
430Gorivo i energija2,000,500,0001,800,500,0001,634,641,1451,634,641,14590.890.8
0011Energetski ugroženi kupac2,000,500,0001,800,500,0001,634,641,1451,634,641,14590.890.8
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama2,000,000,0001,800,000,0001,634,641,1451,634,641,14590.890.8
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova500,000500,000
28.1UPRAVA ZA REZERVE ENERGENATA8,632,007,00017,056,338,00014,125,147,68814,125,147,68882.882.8
Izvori finansiranja za glavu 28.1
01Opšti prihodi i primanja budžeta8,632,007,0008,124,338,0008,043,147,6888,043,147,68899.099.0
10Primanja od domaćih zaduživanja8,932,000,0006,082,000,0006,082,000,00068.168.1
2403Upravljanje obaveznim rezervama8,632,007,00017,056,338,00014,125,147,68814,125,147,68882.882.8
430Gorivo i energija8,632,007,00017,056,338,00014,125,147,68814,125,147,68882.882.8
Formiranje i održavanje obaveznih rezervi nafte, derivata nafte i8,615,587,00017,039,918,00014,120,529,21314,120,529,21382.982.9
0001
prirodnog gasa
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)11,100,00012,400,00012,361,23512,361,23599.799.7
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,682,0001,882,0001,872,7271,872,72799.599.5
413Naknade u naturi40,00040,00040,00040,000100.0100.0
414Socijalna davanja zaposlenima625,000625,000
415Naknade troškova za zaposlene260,000260,00099,05999,05938.138.1
421Stalni troškovi2,200,330,0004,050,330,0002,200,030,7462,200,030,74654.354.3
422Troškovi putovanja1,400,0001,400,000478,359478,35934.234.2
423Usluge po ugovoru61,900,00061,900,00045,510,01045,510,01073.573.5
424Specijalizovane usluge100,000,00098,500,00068,352,94668,352,94669.469.4
426Materijal1,100,0001,100,000613,104613,10455.755.7
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate16,050,00016,050,000263,840263,8401.61.6
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova100,000100,000
512Mašine i oprema1,000,0001,000,000
521Robne rezerve5,200,000,00012,116,477,00011,113,055,49111,113,055,49191.791.7
622Nabavka strane finansijske imovine1,020,000,000677,854,000677,851,695677,851,695100.0100.0
5001Izgradnja rezervoara u skladištu derivata nafte u Smederevu16,420,00016,420,0004,618,4754,618,47528.128.1
511Zgrade i građevinski objekti16,420,00016,420,0004,618,4754,618,47528.128.1
UPRAVA ZA FINANSIRANjE I PODSTICANjE ENERGETSKE
28.2EFIKASNOSTI774,330,000781,330,000764,859,120764,859,12097.997.9
Izvori finansiranja za glavu 28.2
01Opšti prihodi i primanja budžeta774,330,000781,330,000764,859,120764,859,12097.997.9
0502Energetska efikasnost774,330,000781,330,000764,859,120764,859,12097.997.9
430Gorivo i energija774,330,000781,330,000764,859,120764,859,12097.997.9
0002Mere za unapređenje energetske efikasnosti774,330,000781,330,000764,859,120764,859,12097.997.9
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)22,524,00020,272,00016,343,52716,343,52780.680.6
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca3,413,0003,413,0002,476,0442,476,04472.572.5
413Naknade u naturi100,000100,00039,00039,00039.039.0
414Socijalna davanja zaposlenima534,000834,000679,496679,49681.581.5
415Naknade troškova za zaposlene210,000210,000182,162182,16286.786.7
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi100,000100,000
421Stalni troškovi12,000,00010,800,0006,540,6956,540,69560.660.6
422Troškovi putovanja2,900,0002,610,000281,966281,96610.810.8
423Usluge po ugovoru22,700,00026,832,00025,843,66925,843,66996.396.3
424Specijalizovane usluge1,000,0001,000,000815,000815,00081.581.5
425Tekuće popravke i održavanje3,900,0003,510,0002,343,0372,343,03766.866.8
426Materijal3,050,0002,750,000625,092625,09222.722.7
463Transferi ostalim nivoima vlasti675,349,000706,849,000706,741,951706,741,951100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama24,500,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa50,00050,000
512Mašine i oprema2,000,0002,000,0001,947,4801,947,48097.497.4
29MINISTARSTVO KULTURE17,815,742,00017,804,526,61312,901,461,58812,901,461,58872.572.5
Izvori finansiranja za razdeo 29
01Opšti prihodi i primanja budžeta16,599,915,00015,880,496,00011,718,312,05811,718,312,05873.873.8
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika780,878,0001,059,758,507862,056,457862,056,45781.381.3
05Donacije od inostranih zemalja1,900,0001,900,000
06Donacije od međunarodnih organizacija7,039,00014,763,5234,404,6814,404,68129.829.8
07Transferi od drugih nivoa vlasti399,900,000399,900,00010,299,15010,299,1502.62.6
08Dobrovoljni transferi od fizičkih i pravnih lica26,110,00026,110,0001,864,6581,864,6587.17.1
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina357,876,925295,069,620295,069,62082.582.5
15Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih godina50,102,6298,117,9468,117,94616.216.2
17Neutrošena sredstva transfera od drugih nivoa vlasti13,619,0281,337,0201,337,0209.89.8
29.0MINISTARSTVO KULTURE6,295,563,0005,729,624,1604,742,380,9824,742,380,98282.882.8
Izvori finansiranja za glavu 29.0
01Opšti prihodi i primanja budžeta6,295,563,0005,717,860,0004,735,775,9504,735,775,95082.882.8
06Donacije od međunarodnih organizacija7,724,5234,404,6814,404,68157.057.0
15Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih godina4,039,6362,200,3512,200,35154.554.5
1201Uređenje i razvoj sistema u oblasti kulture897,463,000886,261,000782,809,851782,809,85188.388.3
820Usluge kulture897,463,000886,261,000782,809,851782,809,85188.388.3
0001Uređenje i nadzor sistema u oblasti kulture103,907,000103,907,00090,565,73390,565,73387.287.2
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)76,332,00076,332,00072,110,46072,110,46094.594.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca11,565,00011,565,00010,924,73510,924,73594.594.5
415Naknade troškova za zaposlene2,000,0002,000,0001,734,4311,734,43186.786.7
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi560,000560,000373,060373,06066.666.6
422Troškovi putovanja13,450,00013,450,0005,423,0465,423,04640.340.3
0003Administracija i upravljanje329,056,000311,104,000229,112,959229,112,95973.673.6
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)79,076,00079,076,00072,452,93472,452,93491.691.6
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca11,980,00011,980,00010,976,62010,976,62091.691.6
413Naknade u naturi200,000200,000
414Socijalna davanja zaposlenima5,229,0006,429,0005,874,9795,874,97991.491.4
415Naknade troškova za zaposlene3,400,0003,400,0003,127,4383,127,43892.092.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi760,000760,000517,060517,06068.068.0
421Stalni troškovi10,600,00010,600,0004,671,2074,671,20744.144.1
422Troškovi putovanja14,000,00014,000,00010,418,17810,418,17874.474.4
423Usluge po ugovoru87,700,00087,700,00081,103,49181,103,49192.592.5
424Specijalizovane usluge6,500,0006,500,0001,547,2001,547,20023.823.8
425Tekuće popravke i održavanje20,000,00010,000,000828,163828,1638.38.3
426Materijal20,200,00020,200,00011,598,69511,598,69557.457.4
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate310,000310,00074,47474,47424.024.0
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova3,000,00012,700,00012,607,24512,607,24599.399.3
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa1,000,0001,000,00066,65966,6596.76.7
511Zgrade i građevinski objekti45,000,00022,800,000
512Mašine i oprema20,100,00010,100,000900,828900,8288.98.9
515Nematerijalna imovina1,00013,349,00012,347,78712,347,78792.592.5
0004Poslovi povereni reprezentativnim udruženjima u kulturi65,000,00048,750,00048,540,50048,540,50099.699.6
481Dotacije nevladinim organizacijama65,000,00048,750,00048,540,50048,540,50099.699.6
0005Podrška unapređenju kapaciteta kulturnog sektora na lokalnom nivou399,500,000422,500,000414,590,659414,590,65998.198.1
463Transferi ostalim nivoima vlasti399,500,000422,500,000414,590,659414,590,65998.198.1
1202Unapređenje sistema zaštite kulturnog nasleđa1,380,150,0001,271,950,0001,233,154,4431,233,154,44396.996.9
820Usluge kulture1,380,150,0001,271,950,0001,233,154,4431,233,154,44396.996.9
Podrška istraživanju, zaštiti i očuvanju nepokretnog kulturnog404,000,000404,000,000401,497,049401,497,04999.499.4
0001
nasleđa
423Usluge po ugovoru2,000,0002,000,000740,741740,74137.037.0
424Specijalizovane usluge45,000,00045,000,00044,517,54244,517,54298.998.9
463Transferi ostalim nivoima vlasti230,000,000230,000,000229,249,728229,249,72899.799.7
481Dotacije nevladinim organizacijama127,000,000127,000,000126,989,038126,989,038100.0100.0
0005Obnova i zaštita Manastira Hilandar100,000,000100,000,000100,000,000100,000,000100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama100,000,000100,000,000100,000,000100,000,000100.0100.0
← Pomerite tabelu levo/desno za više detalja →
TabelaStrana 49

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
0006Održavanje Dvorskog kompleksa na Dedinju77,000,00077,000,00077,000,00077,000,000100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama77,000,00077,000,00077,000,00077,000,000100.0100.0
0008Podrška radu Matice srpske71,000,00071,000,00071,000,00071,000,000100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama71,000,00071,000,00071,000,00071,000,000100.0100.0
0009Digitalizacija kulturnog nasleđa78,850,00078,850,00065,673,82265,673,82283.383.3
423Usluge po ugovoru10,000,00010,000,000370,370370,3703.73.7
424Specijalizovane usluge16,000,00016,000,00015,194,89215,194,89295.095.0
463Transferi ostalim nivoima vlasti40,850,00040,850,00038,117,56038,117,56093.393.3
481Dotacije nevladinim organizacijama12,000,00012,000,00011,991,00011,991,00099.999.9
Podrška istraživanju, zaštiti i očuvanju nematerijalnog i pokretnog236,000,000208,250,000202,957,234202,957,23497.597.5
0011
kulturnog nasleđa
423Usluge po ugovoru2,000,0002,000,0001,857,5831,857,58392.992.9
424Specijalizovane usluge38,000,00038,000,00036,961,16436,961,16497.397.3
463Transferi ostalim nivoima vlasti111,000,00091,750,00090,176,27490,176,27498.398.3
481Dotacije nevladinim organizacijama85,000,00076,500,00073,962,21373,962,21396.796.7
Podrška razvoju bibliotečko-informacione delatnosti i bibliotečko-82,000,00082,000,00078,676,33978,676,33995.995.9
0012
informacione delatnosti Saveza slepih Srbije
424Specijalizovane usluge5,000,0005,000,0002,640,0002,640,00052.852.8
463Transferi ostalim nivoima vlasti53,000,00053,000,00052,036,33952,036,33998.298.2
481Dotacije nevladinim organizacijama24,000,00024,000,00024,000,00024,000,000100.0100.0
0013Podrška radu zavoda za zaštitu spomenika kulture i istorijskih1,000,0001,000,000
463Transferi ostalim nivoima vlasti1,000,0001,000,000
0015Podrška obavljanju matične delatnosti ustanova zaštite13,500,00013,500,000
424Specijalizovane usluge500,000500,000
463Transferi ostalim nivoima vlasti13,000,00013,000,000
Obnova kulturno-istorijskog nasleđa i podsticanje razvoja Sremskih56,000,000112,000,000112,000,000112,000,000100.0100.0
0016
Karlovaca
463Transferi ostalim nivoima vlasti56,000,000112,000,000112,000,000112,000,000100.0100.0
Sufinansiranje tekućih izdataka i rashoda subjekata u kulturi koji35,000,00035,000,00035,000,00035,000,000100.0100.0
0017
uživaju posebnu brigu na osnovu Zakona o kulturi
481Dotacije nevladinim organizacijama35,000,00035,000,00035,000,00035,000,000100.0100.0
4001Zaštita i prezentacija manastira Manasija225,800,00089,350,00089,350,00089,350,000100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama225,800,00089,350,00089,350,00089,350,000100.0100.0
1203Jačanje kulturne produkcije i umetničkog stvaralaštva3,188,150,0002,758,999,0001,979,351,5221,979,351,52271.771.7
820Usluge kulture3,188,150,0002,758,999,0001,979,351,5221,979,351,52271.771.7
0001Podrška razvoju vizuelne umetnosti i multimedije130,800,000104,300,00014,342,82014,342,82013.813.8
423Usluge po ugovoru800,000800,000
424Specijalizovane usluge30,000,00028,500,0003,500,0003,500,00012.312.3
463Transferi ostalim nivoima vlasti50,000,00037,500,0002,350,8002,350,8006.36.3
481Dotacije nevladinim organizacijama50,000,00037,500,0008,492,0208,492,02022.622.6
0002Podrška filmskoj umetnosti i ostalom audiovizuelnom stvaralaštvu2,146,900,0001,825,749,0001,303,693,0761,303,693,07671.471.4
423Usluge po ugovoru400,000400,000
424Specijalizovane usluge80,000,00033,822,00024,916,95424,916,95473.773.7
454Subvencije privatnim preduzećima2,000,000,0001,731,652,0001,241,776,1221,241,776,12271.771.7
463Transferi ostalim nivoima vlasti26,500,00035,875,00035,000,00035,000,00097.697.6
481Dotacije nevladinim organizacijama40,000,00024,000,0002,000,0002,000,0008.38.3
0003Podrška razvoju književnog stvaralaštva i izdavaštva190,200,000178,200,000171,054,746171,054,74696.096.0
423Usluge po ugovoru2,200,0002,200,0002,098,7652,098,76595.495.4
424Specijalizovane usluge136,000,000117,000,000111,965,317111,965,31795.795.7
463Transferi ostalim nivoima vlasti12,000,00020,000,00018,599,45918,599,45993.093.0
481Dotacije nevladinim organizacijama40,000,00039,000,00038,391,20438,391,20498.498.4
0004Podrška razvoju muzičkog stvaralaštva106,450,000100,950,00098,155,57398,155,57397.297.2
423Usluge po ugovoru400,000400,000370,370370,37092.692.6
424Specijalizovane usluge19,050,00019,050,00018,047,63218,047,63294.794.7
463Transferi ostalim nivoima vlasti25,000,00035,000,00034,293,20634,293,20698.098.0
481Dotacije nevladinim organizacijama62,000,00046,500,00045,444,36545,444,36597.797.7
0006Podrška kulturnoj delatnosti društveno osetljivih grupa76,200,00059,950,00022,386,65422,386,65437.337.3
423Usluge po ugovoru1,200,0001,200,000987,654987,65482.382.3
424Specijalizovane usluge10,000,00010,000,0003,655,0003,655,00036.636.6
463Transferi ostalim nivoima vlasti20,000,00015,000,0004,854,0004,854,00032.432.4
481Dotacije nevladinim organizacijama45,000,00033,750,00012,890,00012,890,00038.238.2
0008Digitalizacija savremenog stvaralaštva19,400,00019,400,00010,892,70710,892,70756.156.1
423Usluge po ugovoru400,000400,000
424Specijalizovane usluge5,000,0005,000,0004,487,2904,487,29089.789.7
463Transferi ostalim nivoima vlasti8,000,0008,000,0006,405,4176,405,41780.180.1
481Dotacije nevladinim organizacijama6,000,0006,000,000
0010Podrška jačanju savremenog stvaralaštva Srba u inostranstvu30,400,00024,400,00023,672,42023,672,42097.097.0
423Usluge po ugovoru400,000400,000370,370370,37092.692.6
424Specijalizovane usluge30,000,00024,000,00023,302,05023,302,05097.197.1
0011Podrška razvoju umetničke igre62,400,00050,650,00047,039,24247,039,24292.992.9
423Usluge po ugovoru400,000400,000370,370370,37092.692.6
424Specijalizovane usluge5,000,0005,000,0003,400,0003,400,00068.068.0
463Transferi ostalim nivoima vlasti10,000,00010,000,0008,024,9728,024,97280.280.2
481Dotacije nevladinim organizacijama47,000,00035,250,00035,243,90035,243,900100.0100.0
0012Podrška jačanju pozorišne umetnosti110,400,000110,400,0003,997,0003,997,0003.63.6
423Usluge po ugovoru400,000400,000
424Specijalizovane usluge20,000,00020,000,000
463Transferi ostalim nivoima vlasti55,000,00055,000,0003,400,0003,400,0006.26.2
481Dotacije nevladinim organizacijama35,000,00035,000,000597,000597,0001.71.7
4001Prestonica kulture Srbije315,000,000285,000,000284,117,284284,117,28499.799.7
423Usluge po ugovoru1,500,0001,500,000617,284617,28441.241.2
463Transferi ostalim nivoima vlasti313,500,000283,500,000283,500,000283,500,000100.0100.0
1205Međunarodna kulturna saradnja482,800,000486,314,160424,894,506424,894,50687.487.4
820Usluge kulture482,800,000486,314,160424,894,506424,894,50687.487.4
0005Evropske integracije i saradnja sa međunarodnim organizacijama149,900,000142,900,00095,684,64195,684,64167.067.0
423Usluge po ugovoru900,000900,00077,16077,1608.68.6
424Specijalizovane usluge30,000,00027,000,00011,821,82711,821,82743.843.8
462Dotacije međunarodnim organizacijama70,000,00066,000,00065,634,40465,634,40499.499.4
463Transferi ostalim nivoima vlasti9,000,0009,000,0002,000,0002,000,00022.222.2
481Dotacije nevladinim organizacijama40,000,00040,000,00016,151,25016,151,25040.440.4
0006Bilateralna saradnja i Međunarodna kulturna razmena245,900,000232,457,102226,941,938226,941,93897.697.6
423Usluge po ugovoru900,000900,000291,267291,26732.432.4
424Specijalizovane usluge158,000,000106,557,102103,549,831103,549,83197.297.2
463Transferi ostalim nivoima vlasti15,000,00015,000,00013,832,19313,832,19392.292.2
481Dotacije nevladinim organizacijama72,000,000110,000,000109,268,647109,268,64799.399.3
7010IPA Podrška za učešće u programima EU87,000,000110,957,058102,267,927102,267,92792.292.2
423Usluge po ugovoru7,142,6744,897,8824,897,88268.668.6
424Specijalizovane usluge5,000,0007,814,3851,707,1501,707,15021.821.8
462Dotacije međunarodnim organizacijama82,000,00096,000,00095,662,89595,662,89599.699.6
1206Priznanja za doprinos kulturi347,000,000326,100,000322,170,660322,170,66098.898.8
820Usluge kulture347,000,000326,100,000322,170,660322,170,66098.898.8
0001Nacionalna priznanja za vrhunski doprinos u kulturi347,000,000326,100,000322,170,660322,170,66098.898.8
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta347,000,000326,100,000322,170,660322,170,66098.898.8
29.1USTANOVE KULTURE11,520,179,00012,074,902,4538,159,080,6078,159,080,60767.667.6
Izvori finansiranja za glavu 29.1
01Opšti prihodi i primanja budžeta10,304,352,00010,162,636,0006,982,536,1086,982,536,10868.768.7
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika780,878,0001,059,758,507862,056,457862,056,45781.381.3
05Donacije od inostranih zemalja1,900,0001,900,000
06Donacije od međunarodnih organizacija7,039,0007,039,000
07Transferi od drugih nivoa vlasti399,900,000399,900,00010,299,15010,299,1502.62.6
08Dobrovoljni transferi od fizičkih i pravnih lica26,110,00026,110,0001,864,6581,864,6587.17.1
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina357,876,925295,069,620295,069,62082.582.5
15Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih godina46,062,9935,917,5955,917,59512.812.8
17Neutrošena sredstva transfera od drugih nivoa vlasti13,619,0281,337,0201,337,0209.89.8
1202Unapređenje sistema zaštite kulturnog nasleđa7,468,750,0007,955,600,9585,200,507,3705,200,507,37065.465.4
820Usluge kulture7,468,750,0007,955,600,9585,200,507,3705,200,507,37065.465.4
0010Podrška radu ustanova u oblasti zaštite i očuvanja kulturnog nasleđa5,819,293,0006,393,242,9584,962,403,0874,962,403,08777.677.6
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)1,875,306,0001,961,904,0031,918,284,6451,918,284,64597.897.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca283,366,000300,717,385292,016,621292,016,62197.197.1
413Naknade u naturi9,373,0007,403,7704,454,4024,454,40260.260.2
414Socijalna davanja zaposlenima47,055,00049,058,30740,161,71640,161,71681.981.9
415Naknade troškova za zaposlene33,800,00038,257,00032,807,35332,807,35385.885.8
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi33,500,00073,316,87865,345,03165,345,03189.189.1
421Stalni troškovi727,050,000787,430,085724,479,897724,479,89792.092.0
422Troškovi putovanja102,400,000130,915,46096,324,72296,324,72273.673.6
423Usluge po ugovoru397,643,000588,130,765483,562,822483,562,82282.282.2
424Specijalizovane usluge700,325,000730,855,040577,187,769577,187,76979.079.0
425Tekuće popravke i održavanje130,920,000160,884,869131,539,058131,539,05881.881.8
426Materijal135,035,000160,085,727128,233,193128,233,19380.180.1
462Dotacije međunarodnim organizacijama750,0003,050,0002,869,8822,869,88294.194.1
481Dotacije nevladinim organizacijama100,00062,05762,05762.162.1
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate11,065,00015,713,52511,179,18211,179,18271.171.1
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova6,400,00071,544,00070,452,37570,452,37598.598.5
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa250,0001,978,0001,467,5041,467,50474.274.2
511Zgrade i građevinski objekti1,097,935,0001,051,325,000195,459,122195,459,12218.618.6
512Mašine i oprema131,120,000139,083,14390,272,53290,272,53264.964.9
515Nematerijalna imovina91,700,000113,160,00090,852,59290,852,59280.380.3
523Zalihe robe za dalju prodaju4,300,0008,330,0005,390,6125,390,61264.764.7
0014Digitalizacija u oblasti zaštite i očuvanja kulturnog nasleđa76,800,00080,700,00066,733,39966,733,39982.782.7
422Troškovi putovanja200,000200,00074,64474,64437.337.3
423Usluge po ugovoru45,000,00045,000,00037,951,54037,951,54084.384.3
← Pomerite tabelu levo/desno za više detalja →
TabelaStrana 50

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
424Specijalizovane usluge2,500,0002,500,0002,477,8792,477,87999.199.1
425Tekuće popravke i održavanje2,600,0002,600,0002,569,4182,569,41898.898.8
426Materijal1,500,0001,500,000859,011859,01157.357.3
512Mašine i oprema20,000,00023,900,00018,932,92618,932,92679.279.2
515Nematerijalna imovina5,000,0005,000,0003,867,9813,867,98177.477.4
CultHeRit - Pronalaženje rešenja za neuravnoteženosti na tržištu rada6,007,0006,007,0005,843,4795,843,47997.397.3
4002u sektoru kulturnog nasleđa u Dunavskom regionu poboljšanjem njegove
dostupnosti mladim stručnjacima
422Troškovi putovanja411,000411,000397,569397,56996.796.7
423Usluge po ugovoru4,096,0004,096,0003,947,2903,947,29096.496.4
512Mašine i oprema1,500,0001,500,0001,498,6201,498,62099.999.9
Konzervacija, restauracija i prezentacija arheološkog nalazišta166,650,000125,650,00019,921,49019,921,49015.915.9
5006
„Caričin grad” u opštini Lebane
511Zgrade i građevinski objekti166,650,000125,650,00019,921,49019,921,49015.915.9
Rekonstrukcija, sanacija i adaptacija objekta Glavne železničke900,000,000900,001,000145,605,914145,605,91416.216.2
5007
stanice u Beogradu i promena namene u objekat Istorijskog muzeja
423Usluge po ugovoru18,001,000
511Zgrade i građevinski objekti900,000,000882,000,000145,605,914145,605,91416.516.5
5008Izgradnja nove zgrade Prirodnjačkog muzeja500,000,000450,000,000
511Zgrade i građevinski objekti500,000,000450,000,000
1203Jačanje kulturne produkcije i umetničkog stvaralaštva4,051,429,0004,119,301,4952,958,573,2362,958,573,23671.871.8
820Usluge kulture4,051,429,0004,119,301,4952,958,573,2362,958,573,23671.871.8
0007Podrška radu ustanova kulture u oblasti savremenog stvaralaštva4,046,909,0004,114,781,4952,954,318,1842,954,318,18471.871.8
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)1,535,513,0001,551,493,9751,527,937,2411,527,937,24198.598.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca262,079,000265,139,469260,834,869260,834,86998.498.4
413Naknade u naturi2,651,0002,571,0001,506,2241,506,22458.658.6
414Socijalna davanja zaposlenima16,700,00023,454,66621,693,30021,693,30092.592.5
415Naknade troškova za zaposlene28,300,00025,400,00023,551,38023,551,38092.792.7
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi29,295,00053,692,56547,662,95747,662,95788.888.8
421Stalni troškovi223,700,000230,000,000216,936,186216,936,18694.394.3
422Troškovi putovanja132,100,000143,200,000112,184,484112,184,48478.378.3
423Usluge po ugovoru234,600,000330,975,690301,270,466301,270,46691.091.0
424Specijalizovane usluge1,346,339,0001,236,143,585267,973,230267,973,23021.721.7
425Tekuće popravke i održavanje42,200,00049,200,00040,096,38740,096,38781.581.5
426Materijal102,400,000102,512,72266,914,51866,914,51865.365.3
462Dotacije međunarodnim organizacijama940,000940,000709,621709,62175.575.5
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate4,226,0004,226,0002,138,1332,138,13350.650.6
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova6,500,0006,500,000162,698162,6982.52.5
511Zgrade i građevinski objekti6,166,0006,166,000
512Mašine i oprema61,700,00065,865,82348,587,55448,587,55473.873.8
515Nematerijalna imovina5,500,0005,300,0004,530,4784,530,47885.585.5
523Zalihe robe za dalju prodaju6,000,00012,000,0009,628,4589,628,45880.280.2
0009Digitalizacija u oblasti savremenog stvaralaštva4,520,0004,520,0004,255,0524,255,05294.194.1
423Usluge po ugovoru3,000,0003,000,0003,000,0003,000,000100.0100.0
512Mašine i oprema1,500,0001,500,0001,255,0521,255,05283.783.7
515Nematerijalna imovina20,00020,000
MINISTARSTVO ZA RAD, ZAPOŠLjAVANjE, BORAČKA I
30SOCIJALNA PITANjA226,642,747,000234,730,757,687230,284,097,580230,284,097,58098.198.1
Izvori finansiranja za razdeo 30
01Opšti prihodi i primanja budžeta206,809,558,000213,393,506,205211,904,446,860211,904,446,86099.399.3
03Socijalni doprinosi2,355,145,0002,401,336,5482,173,627,4452,173,627,44590.590.5
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika6,156,584,0006,213,440,5784,873,017,3024,873,017,30278.478.4
05Donacije od inostranih zemalja2,500,0006,683,750000.00.0
06Donacije od međunarodnih organizacija15,121,00016,974,8531,973,8531,973,85311.611.6
07Transferi od drugih nivoa vlasti10,065,776,00011,221,704,57310,312,540,37810,312,540,37891.991.9
08Dobrovoljni transferi od fizičkih i pravnih lica73,194,00076,995,53119,731,92119,731,92125.625.6
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina174,181,000247,432,038221,389,974221,389,97489.589.5
15Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih godina19,920,00043,289,98223,135,54723,135,54753.453.4
17Neutrošena sredstva transfera od drugih nivoa vlasti186,602,000295,855,852292,525,025292,525,02598.998.9
56Finansijska pomoć EU784,166,000813,537,778461,709,274461,709,27456.856.8
MINISTARSTVO ZA RAD, ZAPOŠLjAVANjE, BORAČKA I
30.0SOCIJALNA PITANjA186,246,233,000191,768,579,000190,485,666,211190,485,666,21199.399.3
Izvori finansiranja za glavu 30.0
01Opšti prihodi i primanja budžeta185,471,094,000190,993,440,000190,047,759,825190,047,759,82599.599.5
05Donacije od inostranih zemalja2,500,0002,500,000
15Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih godina5,950,0005,950,000656,727656,72711.011.0
56Finansijska pomoć EU766,689,000766,689,000437,249,659437,249,65957.057.0
0802Uređenje sistema rada i radno-pravnih odnosa1,183,430,0001,273,130,0001,023,867,5811,023,867,58180.480.4
410Opšti ekonomski i komercijalni poslovi i poslovi po pitanju rada1,183,430,0001,273,130,0001,023,867,5811,023,867,58180.480.4
0002Administracija i upravljanje939,064,0001,032,654,000844,972,630844,972,63081.881.8
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)342,609,000360,609,000359,117,578359,117,57899.699.6
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca51,906,00054,906,00054,422,03254,422,03299.199.1
413Naknade u naturi1,000301,000291,000291,00096.796.7
414Socijalna davanja zaposlenima4,000,0004,100,0002,098,2572,098,25751.251.2
415Naknade troškova za zaposlene11,059,00016,059,00015,894,23315,894,23399.099.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi3,800,0004,600,0004,383,6704,383,67095.395.3
421Stalni troškovi23,090,00023,090,00018,471,19018,471,19080.080.0
422Troškovi putovanja14,500,00014,500,00013,953,71713,953,71796.296.2
423Usluge po ugovoru223,754,000265,754,000229,108,278229,108,27886.286.2
424Specijalizovane usluge9,500,0009,500,0001,523,6001,523,60016.016.0
425Tekuće popravke i održavanje10,000,00016,000,0006,669,5006,669,50041.741.7
426Materijal28,220,00047,220,00021,333,25421,333,25445.245.2
462Dotacije međunarodnim organizacijama16,125,00015,515,00015,514,49615,514,496100.0100.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate1,500,0001,500,000186,305186,30512.412.4
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova30,000,00030,000,00024,828,18924,828,18982.882.8
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa1,000,0001,000,000652,406652,40665.265.2
512Mašine i oprema12,000,00012,000,0004,656,9244,656,92438.838.8
515Nematerijalna imovina156,000,000156,000,00071,868,00071,868,00046.146.1
0013Zapošljavanje i socijalne inovacije EASI66,166,00062,276,00054,046,53454,046,53486.886.8
421Stalni troškovi400,000400,000
422Troškovi putovanja865,000865,000
423Usluge po ugovoru5,900,0004,800,000
462Dotacije međunarodnim organizacijama57,001,00054,211,00054,046,53454,046,53499.799.7
463Transferi ostalim nivoima vlasti1,700,0001,700,000
465Ostale dotacije i transferi300,000300,000
Učešće u izgradnji i osnaživanju centara za socijalni rad u Republici60,000,00060,000,00010,393,91610,393,91617.317.3
4001
Srbiji
462Dotacije međunarodnim organizacijama60,000,00060,000,00010,393,91610,393,91617.317.3
4002IPA 2022- Usklađivanje radnog zakonodavstva i učešće u EURESU-u118,200,000118,200,000114,454,501114,454,50196.896.8
423Usluge po ugovoru118,200,000118,200,000114,454,501114,454,50196.896.8
0803Aktivna politika zapošljavanja2,063,806,0002,085,129,0001,558,101,0901,558,101,09074.774.7
412Opšti poslovi po pitanju rada2,063,806,0002,085,129,0001,558,101,0901,558,101,09074.774.7
0003Podrška rešavanju radno-pravnog statusa viška zaposlenih150,000,000195,000,000194,393,839194,393,83999.799.7
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta150,000,000195,000,000194,393,839194,393,83999.799.7
Podrška preduzećima za profesionalnu rehabilitaciju osoba sa705,000,000705,000,000704,984,118704,984,118100.0100.0
0004
invaliditetom
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama705,000,000705,000,000704,984,118704,984,118100.0100.0
Podsticanje zapošljavanja osoba sa invaliditetom putem Nacionalne550,000,000541,822,000423,385,144423,385,14478.178.1
0005
službe za zapošljavanje
464Dotacije organizacijama za obavezno socijalno osiguranje550,000,000541,822,000423,385,144423,385,14478.178.1
0006Podrška razvoju socijalnog preduzetništva50,000,0005,000,000
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama50,000,0005,000,000
0007Podrška IT prekvalifikaciji49,501,00048,447,71748,447,71797.997.9
462Dotacije međunarodnim organizacijama49,501,00048,447,71748,447,71797.997.9
4001Jačanje lokalne politike zapošljavanja1,650,0001,650,000
463Transferi ostalim nivoima vlasti1,450,0001,450,000
465Ostale dotacije i transferi200,000200,000
4002Garancija za mlade200,000,000180,000,000152,456,354152,456,35484.784.7
464Dotacije organizacijama za obavezno socijalno osiguranje200,000,000180,000,000152,456,354152,456,35484.784.7
7024IPA 2014 - Sektor podrške zapošljavanju mladih i aktivnoj inkluziji2,265,0002,265,000155,497155,4976.96.9
481Dotacije nevladinim organizacijama2,265,0002,265,000155,497155,4976.96.9
7084IPA 2020 - Podrška sprovođenju mera aktivne politike zapošljavanja404,891,000404,891,00034,278,42234,278,4228.58.5
423Usluge po ugovoru58,652,00058,652,00034,278,42234,278,42258.458.4
424Specijalizovane usluge346,239,000346,239,000
0902Socijalna zaštita34,990,329,00032,830,352,00032,446,127,50332,446,127,50398.898.8
Socijalna pomoć ugroženom stanovništvu, neklasifikovana na drugom34,521,414,00032,397,037,00032,015,403,36432,015,403,36498.898.8
070
mestu
0003Prava korisnika socijalne zaštite32,065,031,00030,137,824,00030,088,420,10830,088,420,10899.899.8
421Stalni troškovi384,000,000384,000,000354,950,412354,950,41292.492.4
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta31,681,031,00029,753,824,00029,733,469,69629,733,469,69699.999.9
0004Podrška udruženjima i lokalnim zajednicama1,100,000,0001,053,008,0001,009,842,4001,009,842,40095.995.9
463Transferi ostalim nivoima vlasti600,000,000555,000,000512,656,596512,656,59692.492.4
481Dotacije nevladinim organizacijama500,000,000498,008,000497,185,804497,185,80499.899.8
4003Pomoć migrantskoj populaciji u Srbiji99,520,00099,520,00063,651,70063,651,70064.064.0
421Stalni troškovi18,500,0002,500,000
423Usluge po ugovoru68,050,00085,350,00061,722,00061,722,00072.372.3
425Tekuće popravke i održavanje100,000100,000
426Materijal11,100,0009,800,0001,374,3481,374,34814.014.0
463Transferi ostalim nivoima vlasti1,000,0001,000,000
465Ostale dotacije i transferi770,000770,000555,352555,35272.172.1
← Pomerite tabelu levo/desno za više detalja →
TabelaStrana 51

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
Izrada i implementacija informacionog sistema za podršku poslovnim835,500,000679,322,000493,967,674493,967,67472.772.7
5001
procesima u sprovođenju socijalne zaštite - SOZIS
423Usluge po ugovoru231,000,000219,000,000102,577,979102,577,97946.846.8
515Nematerijalna imovina604,500,000460,322,000391,389,695391,389,69585.085.0
5002Registar Socijalna karta182,000,000188,000,000133,603,478133,603,47871.171.1
423Usluge po ugovoru122,000,000134,000,000133,603,478133,603,47899.799.7
515Nematerijalna imovina60,000,00054,000,000
7085IPA 2020 - Modernizacija sistema socijalne zaštite239,363,000239,363,000225,918,004225,918,00494.494.4
423Usluge po ugovoru85,140,00085,140,00075,315,93675,315,93688.588.5
424Specijalizovane usluge154,223,000154,223,000150,602,068150,602,06897.797.7
090Socijalna zaštita neklasifikovana na drugom mestu468,915,000433,315,000430,724,139430,724,13999.499.4
0006Zaštita položaja osoba sa invaliditetom468,915,000433,315,000430,724,139430,724,13999.499.4
421Stalni troškovi100,000100,00079,41179,41179.479.4
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta18,486,00024,386,00024,252,04524,252,04599.599.5
481Dotacije nevladinim organizacijama450,329,000408,829,000406,392,683406,392,68399.499.4
0903Porodično-pravna zaštita građana125,833,668,000131,437,268,000131,425,795,264131,425,795,264100.0100.0
040Porodica i deca125,833,668,000131,437,268,000131,425,795,264131,425,795,264100.0100.0
0001Prava korisnika iz oblasti zaštite porodice i dece125,833,668,000131,437,268,000131,425,795,264131,425,795,264100.0100.0
421Stalni troškovi77,000,00069,300,00063,864,56563,864,56592.292.2
423Usluge po ugovoru73,000,000111,700,000108,096,761108,096,76196.896.8
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta125,683,668,000131,256,268,000131,253,833,939131,253,833,939100.0100.0
0904Boračko-invalidska zaštita22,175,000,00024,142,700,00024,031,774,77224,031,774,77299.599.5
010Bolest i invalidnost22,175,000,00024,142,700,00024,031,774,77224,031,774,77299.599.5
0001Prava korisnika boračko-invalidske zaštite21,895,000,00023,912,700,00023,841,907,11623,841,907,11699.799.7
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi700,000700,000459,259459,25965.665.6
421Stalni troškovi700,000700,000497,766497,76671.171.1
423Usluge po ugovoru30,000,00030,000,00027,730,85327,730,85392.492.4
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta21,673,600,00023,706,300,00023,706,148,70323,706,148,703100.0100.0
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova190,000,000175,000,000107,070,535107,070,53561.261.2
0002Očuvanje tradicija oslobodilačkih ratova Srbije210,000,000160,000,000120,067,656120,067,65675.075.0
423Usluge po ugovoru90,000,00090,000,00076,252,91776,252,91784.784.7
424Specijalizovane usluge100,000,00050,000,00038,314,73938,314,73976.676.6
481Dotacije nevladinim organizacijama20,000,00020,000,0005,500,0005,500,00027.527.5
0003Podrška udruženjima u oblasti boračko-invalidske zaštite70,000,00070,000,00069,800,00069,800,00099.799.7
481Dotacije nevladinim organizacijama70,000,00070,000,00069,800,00069,800,00099.799.7
30.1INSPEKTORAT ZA RAD582,059,000618,559,000601,052,786601,052,78697.297.2
Izvori finansiranja za glavu 30.1
01Opšti prihodi i primanja budžeta582,059,000618,559,000601,052,786601,052,78697.297.2
0802Uređenje sistema rada i radno-pravnih odnosa582,059,000618,559,000601,052,786601,052,78697.297.2
410Opšti ekonomski i komercijalni poslovi i poslovi po pitanju rada582,059,000618,559,000601,052,786601,052,78697.297.2
0003Inspekcija rada582,059,000618,559,000601,052,786601,052,78697.297.2
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)417,534,000448,784,000444,039,580444,039,58098.998.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca63,276,00068,026,00067,285,71167,285,71198.998.9
413Naknade u naturi1,000401,000372,000372,00092.892.8
414Socijalna davanja zaposlenima10,000,00010,100,0008,014,7108,014,71079.479.4
415Naknade troškova za zaposlene14,655,00014,655,00014,259,85914,259,85997.397.3
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi3,420,0003,420,0003,272,5723,272,57295.795.7
421Stalni troškovi44,385,00044,185,00043,861,01443,861,01499.399.3
422Troškovi putovanja1,000,0001,400,000895,616895,61664.064.0
423Usluge po ugovoru1,622,0001,922,0001,666,6351,666,63586.786.7
425Tekuće popravke i održavanje4,700,0004,500,0002,677,7922,677,79259.559.5
426Materijal17,703,00017,403,00014,356,37314,356,37382.582.5
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate649,000649,000350,924350,92454.154.1
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa1,0001,000
512Mašine i oprema3,113,0003,113,000
30.2UPRAVA ZA BEZBEDNOST I ZDRAVLjE NA RADU25,476,00030,743,00027,477,03027,477,03089.489.4
Izvori finansiranja za glavu 30.2
01Opšti prihodi i primanja budžeta25,476,00030,743,00027,477,03027,477,03089.489.4
0802Uređenje sistema rada i radno-pravnih odnosa25,476,00030,743,00027,477,03027,477,03089.489.4
410Opšti ekonomski i komercijalni poslovi i poslovi po pitanju rada25,476,00030,743,00027,477,03027,477,03089.489.4
0004Uređenje u oblasti bezbednosti i zdravlja na radu25,476,00030,743,00027,477,03027,477,03089.489.4
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)15,037,00019,752,00018,841,62018,841,62095.495.4
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca2,279,0003,064,0002,877,1852,877,18593.993.9
413Naknade u naturi1,00026,00021,00021,00080.880.8
414Socijalna davanja zaposlenima549,000549,000000.00.0
415Naknade troškova za zaposlene2,460,0003,460,0003,014,5673,014,56787.187.1
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi2,000,0002,000,0001,893,6751,893,67594.794.7
422Troškovi putovanja200,00050,000
423Usluge po ugovoru1,500,0001,300,000828,982828,98263.863.8
426Materijal250,00050,000
515Nematerijalna imovina1,200,000492,000
USTANOVE ZA OSTVARIVANjE PRAVA ZAPOSLENIH IZ RADNOG
30.3ODNOSA I SAVETA ZA RAZVOJ SOCIJALNOG DIJALOGA289,743,000295,767,000288,856,492288,856,49297.797.7
Izvori finansiranja za glavu 30.3
01Opšti prihodi i primanja budžeta289,743,000295,767,000288,856,492288,856,49297.797.7
0802Uređenje sistema rada i radno-pravnih odnosa289,743,000295,767,000288,856,492288,856,49297.797.7
410Opšti ekonomski i komercijalni poslovi i poslovi po pitanju rada289,743,000295,767,000288,856,492288,856,49297.797.7
0005Prava zaposlenih u slučaju stečaja poslodavca231,297,000232,168,000229,377,283229,377,28398.898.8
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)33,746,00034,846,00034,481,62134,481,62199.099.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca5,113,0005,283,0005,223,9665,223,96698.998.9
413Naknade u naturi180,000180,000175,500175,50097.597.5
414Socijalna davanja zaposlenima824,000824,000820,555820,55599.699.6
415Naknade troškova za zaposlene650,000650,000489,183489,18375.375.3
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi180,000180,000157,112157,11287.387.3
421Stalni troškovi1,601,0001,451,0001,358,5161,358,51693.693.6
422Troškovi putovanja403,000403,000387,157387,15796.196.1
423Usluge po ugovoru4,080,0004,000,0003,821,7773,821,77795.595.5
424Specijalizovane usluge231,000231,000225,570225,57097.697.6
425Tekuće popravke i održavanje550,000500,000391,517391,51778.378.3
426Materijal880,000780,000664,424664,42485.285.2
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta180,339,000180,339,000178,743,102178,743,10299.199.1
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate65,00065,0004,7204,7207.37.3
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova20,0001,000
512Mašine i oprema1,700,0001,700,0001,697,5641,697,56499.999.9
515Nematerijalna imovina735,000735,000735,000735,000100.0100.0
0006Socijalno partnerstvo58,446,00063,599,00059,479,20959,479,20993.593.5
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)7,683,0007,733,0007,691,2027,691,20299.599.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,164,0001,194,0001,165,2171,165,21797.697.6
413Naknade u naturi1,0004,0003,0003,00075.075.0
414Socijalna davanja zaposlenima138,000138,000
415Naknade troškova za zaposlene123,000123,00067,76067,76055.155.1
421Stalni troškovi300,000300,000233,731233,73177.977.9
422Troškovi putovanja5,040,0004,960,0003,335,6523,335,65267.367.3
423Usluge po ugovoru12,647,00018,147,00016,095,03616,095,03688.788.7
425Tekuće popravke i održavanje150,000100,00092,86992,86992.992.9
426Materijal400,000400,000376,236376,23694.194.1
462Dotacije međunarodnim organizacijama300,000300,000293,596293,59697.997.9
481Dotacije nevladinim organizacijama30,000,00030,000,00030,000,00030,000,000100.0100.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate200,00050,0009,2979,29718.618.6
512Mašine i oprema300,000150,000115,615115,61577.177.1
30.4USTANOVE U OBLASTI SOCIJALNE ZAŠTITE39,499,236,00042,017,109,68738,881,045,06138,881,045,06192.592.5
Izvori finansiranja za glavu 30.4
01Opšti prihodi i primanja budžeta20,441,186,00021,454,997,20520,939,300,72820,939,300,72897.697.6
03Socijalni doprinosi2,355,145,0002,401,336,5482,173,627,4452,173,627,44590.590.5
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika6,156,584,0006,213,440,5784,873,017,3024,873,017,30278.478.4
05Donacije od inostranih zemalja4,183,750000.00.0
06Donacije od međunarodnih organizacija15,121,00016,974,8531,973,8531,973,85311.611.6
07Transferi od drugih nivoa vlasti10,065,776,00011,221,704,57310,312,540,37810,312,540,37891.991.9
08Dobrovoljni transferi od fizičkih i pravnih lica73,194,00076,995,53119,731,92119,731,92125.625.6
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina174,181,000247,432,038221,389,974221,389,97489.589.5
15Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih godina13,970,00037,339,98222,478,82122,478,82160.260.2
17Neutrošena sredstva transfera od drugih nivoa vlasti186,602,000295,855,852292,525,025292,525,02598.998.9
56Finansijska pomoć EU17,477,00046,848,77824,459,61424,459,61452.252.2
0902Socijalna zaštita39,499,236,00042,017,109,68738,881,045,06138,881,045,06192.592.5
Socijalna pomoć ugroženom stanovništvu, neklasifikovana na drugom39,499,236,00042,017,109,68738,881,045,06138,881,045,06192.592.5
070
mestu
0005Obavljanje delatnosti ustanova socijalne zaštite30,336,542,00032,295,554,48229,494,365,73629,494,365,73691.391.3
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)15,423,964,00016,227,575,06115,764,242,60615,764,242,60697.197.1
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca2,364,099,0002,499,426,8292,390,638,7032,390,638,70395.695.6
413Naknade u naturi87,483,00070,421,28353,067,55353,067,55375.475.4
414Socijalna davanja zaposlenima356,141,000408,142,403345,858,650345,858,65084.784.7
415Naknade troškova za zaposlene499,347,000504,880,379434,793,932434,793,93286.186.1
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi179,283,000200,577,755177,488,544177,488,54488.588.5
421Stalni troškovi1,906,282,0001,786,714,4041,320,291,3551,320,291,35573.973.9
422Troškovi putovanja211,483,000178,252,418154,659,055154,659,05586.886.8
423Usluge po ugovoru1,327,785,0001,376,730,3891,163,401,3501,163,401,35084.584.5
424Specijalizovane usluge221,500,000278,825,650212,224,857212,224,85776.176.1
← Pomerite tabelu levo/desno za više detalja →
TabelaStrana 52

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
425Tekuće popravke i održavanje425,351,000507,087,584388,789,182388,789,18276.776.7
426Materijal2,389,869,0002,273,688,0271,648,917,6931,648,917,69372.572.5
441Otplata domaćih kamata390,000270,558221,262221,26281.881.8
444Prateći troškovi zaduživanja521,000357,000249,703249,70369.969.9
465Ostale dotacije i transferi4,826,00046,134,99744,416,76844,416,76896.396.3
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta4,215,412,0004,635,710,6744,435,013,1994,435,013,19995.795.7
481Dotacije nevladinim organizacijama4,002,0002,002,0001,367,7151,367,71568.368.3
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate46,912,00041,966,31116,723,29116,723,29139.839.8
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova69,450,00023,516,85016,742,28116,742,28171.271.2
484Naknada štete za povrede ili štetu nastalu usled elementarnih nepogoda ili7,0001,313,0001,306,0001,306,00099.599.5
drugih prirodnih uzroka
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa8,791,00013,668,9738,542,9518,542,95162.562.5
511Zgrade i građevinski objekti276,826,000526,186,281362,779,261362,779,26168.968.9
512Mašine i oprema262,519,000608,132,630511,768,809511,768,80984.284.2
513Ostale nekretnine i oprema5,440,00027,815,9407,946,4007,946,40028.628.6
514Kultivisana imovina20,000529,000486,090486,09091.991.9
515Nematerijalna imovina11,967,00018,236,00012,710,33412,710,33469.769.7
523Zalihe robe za dalju prodaju36,872,00037,392,08719,718,19419,718,19452.752.7
0013Podrška radu hranitelja6,930,300,0007,638,800,0007,418,116,4107,418,116,41097.197.1
421Stalni troškovi34,500,00034,500,00029,982,88629,982,88686.986.9
423Usluge po ugovoru2,695,300,0002,603,800,0002,513,955,3602,513,955,36096.596.5
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta4,200,500,0005,000,500,0004,874,178,1644,874,178,16497.597.5
0015Podrška radu ustanova socijalne zaštite2,052,394,0001,963,786,2051,898,417,5931,898,417,59396.796.7
421Stalni troškovi670,000,000670,000,000667,861,436667,861,43699.799.7
422Troškovi putovanja7,158,0005,158,000971,551971,55118.818.8
423Usluge po ugovoru16,000,00016,000,00015,465,85215,465,85296.796.7
424Specijalizovane usluge4,386,0004,386,0002,717,1922,717,19262.062.0
425Tekuće popravke i održavanje75,000,00082,059,15475,507,67675,507,67692.092.0
426Materijal659,500,000630,019,000625,597,711625,597,71199.399.3
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate350,000350,000
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova32,000,000240,470,000239,752,624239,752,62499.799.7
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa1,500,0001,500,0001,379,8041,379,80492.092.0
511Zgrade i građevinski objekti300,000,000166,860,559140,694,692140,694,69284.384.3
512Mašine i oprema284,000,000144,483,492127,869,056127,869,05688.588.5
515Nematerijalna imovina2,500,0002,500,000600,000600,00024.024.0
0016Prava korisnika van mreže ustanova socijalne zaštite180,000,000118,969,00070,145,32270,145,32259.059.0
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta180,000,000118,969,00070,145,32270,145,32259.059.0
31MINISTARSTVO SPORTA7,513,497,0008,654,386,0008,570,980,5488,570,980,54899.099.0
Izvori finansiranja za razdeo 31
01Opšti prihodi i primanja budžeta7,230,710,0008,281,568,0008,236,162,3478,236,162,34799.599.5
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika282,787,000320,687,000287,292,781287,292,78189.689.6
06Donacije od međunarodnih organizacija8,717,0008,717,0008,717,000100.0100.0
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina43,414,00038,808,42038,808,42089.489.4
31.0MINISTARSTVO SPORTA6,553,841,0007,526,903,0007,491,382,4467,491,382,44699.599.5
Izvori finansiranja za glavu 31.0
01Opšti prihodi i primanja budžeta6,553,841,0007,526,903,0007,491,382,4467,491,382,44699.599.5
1301Razvoj sistema sporta6,453,841,0007,496,903,0007,462,728,7187,462,728,71899.599.5
810Usluge rekreacije i sporta6,453,841,0007,496,903,0007,462,728,7187,462,728,71899.599.5
0001Uređenje i nadzor sistema sporta76,964,00076,509,00071,844,30971,844,30993.993.9
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)65,318,00064,928,00061,771,72761,771,72795.195.1
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca9,896,0009,831,0009,358,4179,358,41795.295.2
422Troškovi putovanja1,000,0001,000,000270,365270,36527.027.0
423Usluge po ugovoru750,000750,000443,800443,80059.259.2
0004Administracija i upravljanje110,015,000137,455,478119,876,160119,876,16087.287.2
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)36,817,00036,817,00035,076,29835,076,29895.395.3
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca5,578,0005,578,0005,314,0595,314,05995.395.3
413Naknade u naturi700,000700,000619,381619,38188.588.5
414Socijalna davanja zaposlenima1,588,0001,988,0001,986,5211,986,52199.999.9
415Naknade troškova za zaposlene1,320,0003,210,0003,108,5743,108,57496.896.8
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi830,000830,000584,328584,32870.470.4
421Stalni troškovi4,400,0004,400,0001,852,9761,852,97642.142.1
422Troškovi putovanja4,500,0004,500,0002,032,3002,032,30045.245.2
423Usluge po ugovoru36,680,00036,680,00034,063,54034,063,54092.992.9
424Specijalizovane usluge1,600,0001,600,0001,236,4751,236,47577.377.3
425Tekuće popravke i održavanje5,000,0004,500,0001,828,7601,828,76040.640.6
426Materijal9,900,0008,950,0004,847,7544,847,75454.254.2
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate300,000300,000108,019108,01936.036.0
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova800,00026,990,47826,990,47726,990,477100.0100.0
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa1,00051,00039,01739,01776.576.5
512Mašine i oprema1,000361,000187,680187,68052.052.0
0005Programi granskih sportskih saveza1,934,712,0002,007,076,0002,006,545,0002,006,545,000100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama1,934,712,0002,007,076,0002,006,545,0002,006,545,000100.0100.0
0008Program Sportskog saveza Srbije150,000,000162,000,000162,000,000162,000,000100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama150,000,000162,000,000162,000,000162,000,000100.0100.0
0009Program Olimpijskog komiteta Srbije260,000,000260,000,000260,000,000260,000,000100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama260,000,000260,000,000260,000,000260,000,000100.0100.0
0010Program Paraolimpijskog komiteta Srbije86,000,00086,000,00086,000,00086,000,000100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama86,000,00086,000,00086,000,00086,000,000100.0100.0
0011Programi međunarodnih i nacionalnih sportskih takmičenja300,000,000569,390,000569,333,151569,333,151100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama300,000,000569,390,000569,333,151569,333,151100.0100.0
0012Programi sportskih kampova za perspektivne sportiste50,000,00050,000,00048,441,13448,441,13496.996.9
481Dotacije nevladinim organizacijama50,000,00050,000,00048,441,13448,441,13496.996.9
0013Stipendiranje vrhunskih sportista527,000,000639,839,708639,399,528639,399,52899.999.9
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta527,000,000639,839,708639,399,528639,399,52899.999.9
0014Novčane nagrade za vrhunske sportske rezultate50,000,000136,870,000135,994,057135,994,05799.499.4
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta50,000,000136,870,000135,994,057135,994,05799.499.4
0015Nacionalna priznanja za poseban doprinos razvoju i afirmaciji sporta1,388,000,0001,589,362,8141,588,709,7861,588,709,786100.0100.0
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta1,388,000,0001,589,362,8141,588,709,7861,588,709,786100.0100.0
0017Posebni programi u oblasti sporta35,000,00035,000,00034,500,00034,500,00098.698.6
481Dotacije nevladinim organizacijama35,000,00035,000,00034,500,00034,500,00098.698.6
0018Međunarodna saradnja u oblasti sporta26,150,00025,400,00018,085,59518,085,59571.271.2
422Troškovi putovanja5,000,0005,000,0003,512,0333,512,03370.270.2
423Usluge po ugovoru2,650,0002,650,0001,745,4701,745,47065.965.9
424Specijalizovane usluge11,000,00011,000,0006,498,9176,498,91759.159.1
462Dotacije međunarodnim organizacijama7,500,0006,750,0006,329,1756,329,17593.893.8
4017Održavanje Beogradskog maratona30,000,00030,000,00030,000,00030,000,000100.0100.0
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama30,000,00030,000,00030,000,00030,000,000100.0100.0
4019Organizacija Evropskog prvenstva u vaterpolu 2026. godine200,000,000522,000,000522,000,000522,000,000100.0100.0
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama200,000,000522,000,000522,000,000522,000,000100.0100.0
4026Organizacija Svetskog prvenstva u rvanju U23 2025. godine180,000,000180,000,000180,000,000180,000,000100.0100.0
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama180,000,000180,000,000180,000,000180,000,000100.0100.0
4027Organizacija Lige nacije u odbojci za žene u 2025. godini400,000,000400,000,000400,000,000400,000,000100.0100.0
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama400,000,000400,000,000400,000,000400,000,000100.0100.0
4028Organizacija Lige nacije u odbojci za muškarce u 2025. godini400,000,000400,000,000400,000,000400,000,000100.0100.0
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama400,000,000400,000,000400,000,000400,000,000100.0100.0
4029Organizacija Svetskog prvenstva u odbojci za juniorke u 2025. godini250,000,000190,000,000190,000,000190,000,000100.0100.0
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama250,000,000190,000,000190,000,000190,000,000100.0100.0
1303Razvoj sportske infrastrukture100,000,00030,000,00028,653,72828,653,72895.595.5
810Usluge rekreacije i sporta100,000,00030,000,00028,653,72828,653,72895.595.5
0001Izgradnja i kapitalno održavanje sportske infrastrukture100,000,00030,000,00028,653,72828,653,72895.595.5
463Transferi ostalim nivoima vlasti50,000,00019,500,00019,357,36819,357,36899.399.3
511Zgrade i građevinski objekti50,000,00010,500,0009,296,3609,296,36088.588.5
31.1USTANOVA IZ OBLASTI ANTIDOPINGA61,074,00067,026,00058,004,60658,004,60686.586.5
Izvori finansiranja za glavu 31.1
01Opšti prihodi i primanja budžeta41,936,00040,750,00038,407,57938,407,57994.394.3
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika19,138,00019,138,00013,978,60213,978,60273.073.0
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina7,138,0005,618,4255,618,42578.778.7
1301Razvoj sistema sporta61,074,00067,026,00058,004,60658,004,60686.586.5
810Usluge rekreacije i sporta61,074,00067,026,00058,004,60658,004,60686.586.5
0006Doping kontrole61,074,00067,026,00058,004,60658,004,60686.586.5
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)14,710,00015,500,00014,447,54114,447,54193.293.2
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca2,206,0002,301,0002,188,8032,188,80395.195.1
413Naknade u naturi75,00075,00056,00056,00074.774.7
414Socijalna davanja zaposlenima15,00015,000
415Naknade troškova za zaposlene245,000245,000138,097138,09756.456.4
421Stalni troškovi3,016,0003,546,0002,536,7772,536,77771.571.5
422Troškovi putovanja1,682,0001,682,0001,267,1551,267,15575.375.3
423Usluge po ugovoru12,585,00014,931,00013,848,54313,848,54392.892.8
424Specijalizovane usluge19,593,00019,955,00018,603,23218,603,23293.293.2
425Tekuće popravke i održavanje437,000437,00083,00083,00019.019.0
426Materijal3,787,0005,001,0003,527,2103,527,21070.570.5
444Prateći troškovi zaduživanja52,00052,000
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate191,0001,091,000942,666942,66686.486.4
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova55,00055,000
512Mašine i oprema2,390,0002,105,000365,584365,58417.417.4
515Nematerijalna imovina35,00035,000
31.2USTANOVE U OBLASTI FIZIČKE KULTURE898,582,0001,060,457,0001,021,593,4961,021,593,49696.396.3
Izvori finansiranja za glavu 31.2
← Pomerite tabelu levo/desno za više detalja →
TabelaStrana 53

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
01Opšti prihodi i primanja budžeta634,933,000713,915,000706,372,322706,372,32298.998.9
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika263,649,000301,549,000273,314,178273,314,17890.690.6
06Donacije od međunarodnih organizacija8,717,0008,717,0008,717,000100.0100.0
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina36,276,00033,189,99533,189,99591.591.5
1301Razvoj sistema sporta898,582,0001,060,457,0001,021,593,4961,021,593,49696.396.3
810Usluge rekreacije i sporta898,582,0001,060,457,0001,021,593,4961,021,593,49696.396.3
0007Kontrola treniranosti sportista i fizičke sposobnosti stanovništva160,532,000183,927,000169,817,485169,817,48592.392.3
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)114,686,000134,686,000130,413,119130,413,11996.896.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca17,376,00021,071,00019,757,58819,757,58893.893.8
413Naknade u naturi600,000600,000588,000588,00098.098.0
414Socijalna davanja zaposlenima1,500,0001,500,000922,813922,81361.561.5
415Naknade troškova za zaposlene2,900,0001,900,0001,792,5611,792,56194.394.3
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi870,000870,000663,118663,11876.276.2
422Troškovi putovanja2,200,0001,050,000465,888465,88844.444.4
423Usluge po ugovoru14,000,00013,200,0009,060,3759,060,37568.668.6
426Materijal6,400,0006,400,0006,154,0226,154,02296.296.2
512Mašine i oprema2,650,000
0016Upravljanje objektima i administrativni poslovi738,050,000876,530,000851,776,011851,776,01197.297.2
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)73,650,00087,510,00085,476,55485,476,55497.797.7
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca12,159,00015,204,00013,948,54413,948,54491.791.7
413Naknade u naturi700,000700,000420,000420,00060.060.0
414Socijalna davanja zaposlenima1,700,0001,700,0001,336,6931,336,69378.678.6
415Naknade troškova za zaposlene2,000,0001,400,0001,066,2011,066,20176.276.2
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi561,000561,000164,591164,59129.329.3
421Stalni troškovi227,480,000109,080,000108,997,449108,997,44999.999.9
422Troškovi putovanja2,100,0001,150,000221,460221,46019.319.3
423Usluge po ugovoru271,950,000228,131,000225,937,884225,937,88499.099.0
424Specijalizovane usluge7,800,0007,800,0005,218,6305,218,63066.966.9
425Tekuće popravke i održavanje38,000,00045,500,00044,028,05844,028,05896.896.8
426Materijal32,500,00032,500,00028,535,00728,535,00787.887.8
441Otplata domaćih kamata100,000
444Prateći troškovi zaduživanja50,00050,0005945941.21.2
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate2,500,0001,200,000885,621885,62173.873.8
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova10,000,00068,400,00065,172,49965,172,49995.395.3
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa500,000
511Zgrade i građevinski objekti3,100,000118,043,000117,224,257117,224,25799.399.3
512Mašine i oprema5,500,000114,451,000113,785,047113,785,04799.499.4
513Ostale nekretnine i oprema700,000
515Nematerijalna imovina500,0007,150,0006,356,3076,356,30788.988.9
523Zalihe robe za dalju prodaju45,000,00035,500,00033,000,61533,000,61593.093.0
32MINISTARSTVO UNUTRAŠNjE I SPOLjNE TRGOVINE4,214,057,0001,998,411,0001,778,201,1251,778,201,12589.089.0
Izvori finansiranja za razdeo 32
01Opšti prihodi i primanja budžeta4,214,057,0001,998,411,0001,778,201,1251,778,201,12589.089.0
0301Koordinacija i sprovođenje politike u oblasti spoljnih poslova2,810,008,000720,994,000668,517,570668,517,57092.792.7
490Ekonomski poslovi neklasifikovani na drugom mestu2,810,008,000720,994,000668,517,570668,517,57092.792.7
0004Multilateralni ekonomski odnosi sa inostranstvom83,961,00084,303,00075,354,24575,354,24589.489.4
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)31,703,00031,703,00025,641,82225,641,82280.980.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca4,480,0004,480,0003,639,1223,639,12281.281.2
414Socijalna davanja zaposlenima200,000505,000494,908494,90898.098.0
415Naknade troškova za zaposlene2,900,0003,000,0002,885,5092,885,50996.296.2
421Stalni troškovi308,000278,000183,319183,31965.965.9
422Troškovi putovanja330,000297,000209,528209,52870.570.5
423Usluge po ugovoru9,740,0009,740,0009,159,5909,159,59094.094.0
462Dotacije međunarodnim organizacijama34,000,00034,000,00033,140,44633,140,44697.597.5
512Mašine i oprema300,000300,000
0005Bilateralni ekonomski odnosi sa inostranstvom98,096,00057,064,00053,520,56253,520,56293.893.8
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)38,207,00038,507,00038,185,16438,185,16499.299.2
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca5,789,0005,889,0005,784,7045,784,70498.298.2
414Socijalna davanja zaposlenima200,000200,000105,590105,59052.852.8
415Naknade troškova za zaposlene350,000350,000304,599304,59987.087.0
421Stalni troškovi400,000360,000185,105185,10551.451.4
422Troškovi putovanja400,000360,000126,964126,96435.335.3
423Usluge po ugovoru52,300,00010,948,0008,828,4348,828,43480.680.6
512Mašine i oprema450,000450,000
0006Međunarodni sporazumi i spoljna trgovina kontrolisanom robom23,954,00023,954,00023,078,48623,078,48696.396.3
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)16,686,00016,686,00016,662,92016,662,92099.999.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca2,528,0002,528,0002,524,4322,524,43299.999.9
414Socijalna davanja zaposlenima200,000200,00020,00020,00010.010.0
415Naknade troškova za zaposlene290,000290,000113,712113,71239.239.2
421Stalni troškovi75,00075,00037,11137,11149.549.5
422Troškovi putovanja265,000245,000
423Usluge po ugovoru3,610,0003,610,0003,402,3353,402,33594.294.2
512Mašine i oprema300,000320,000317,976317,97699.499.4
4003Učešće Republike Srbije na svetskoj izložbi „EXPO 2025 - Osakaˮ502,997,000554,773,000516,564,278516,564,27893.193.1
421Stalni troškovi997,000898,00034,13834,1383.83.8
422Troškovi putovanja50,000,00041,875,0004,530,1404,530,14010.810.8
423Usluge po ugovoru452,000,000512,000,000512,000,000512,000,000100.0100.0
4004Srpsko-kineski industrijski park „Mihajlo Pupin” u Beogradu100,000,000
511Zgrade i građevinski objekti100,000,000
7096Podrška realizaciji EXPO Beograd 20272,001,000,000900,000
423Usluge po ugovoru1,000,000900,000
512Mašine i oprema2,000,000,000
1506Razvoj trgovine i zaštite potrošača1,404,049,0001,277,417,0001,109,683,5551,109,683,55586.986.9
410Opšti ekonomski i komercijalni poslovi i poslovi po pitanju rada1,404,049,0001,277,417,0001,109,683,5551,109,683,55586.986.9
0002Tržišna inspekcija963,728,000877,135,000776,172,490776,172,49088.588.5
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)639,822,000639,272,000584,225,786584,225,78691.491.4
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca96,961,00096,961,00088,530,16888,530,16891.391.3
413Naknade u naturi630,000630,000567,360567,36090.190.1
414Socijalna davanja zaposlenima10,550,00011,900,00011,816,43911,816,43999.399.3
415Naknade troškova za zaposlene14,000,00014,000,00012,172,35012,172,35086.986.9
421Stalni troškovi63,940,00043,392,00037,868,64937,868,64987.387.3
422Troškovi putovanja1,250,0001,125,000150,825150,82513.413.4
423Usluge po ugovoru21,814,00019,814,00018,207,18518,207,18591.991.9
424Specijalizovane usluge21,000,00018,900,000
425Tekuće popravke i održavanje5,434,0005,434,0002,981,6872,981,68754.954.9
426Materijal16,127,00017,007,00011,860,82111,860,82169.769.7
463Transferi ostalim nivoima vlasti2,700,0002,700,0002,700,0002,700,000100.0100.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate1,500,0001,500,000777,695777,69551.851.8
511Zgrade i građevinski objekti60,000,000
512Mašine i oprema2,500,0002,500,0002,315,8802,315,88092.692.6
515Nematerijalna imovina5,500,0002,000,0001,997,6451,997,64599.999.9
0004Uređenje sektora trgovine, usluga i politike konkurencije64,392,00061,908,00044,742,02344,742,02372.372.3
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)37,065,00037,065,00031,252,85031,252,85084.384.3
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca5,616,0005,616,0004,734,8074,734,80784.384.3
414Socijalna davanja zaposlenima546,000546,000321,880321,88059.059.0
415Naknade troškova za zaposlene870,000870,000646,390646,39074.374.3
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi2,000,0002,600,0001,911,1111,911,11173.573.5
421Stalni troškovi135,000122,00092,11192,11175.575.5
422Troškovi putovanja960,000864,0007,6057,6050.90.9
423Usluge po ugovoru16,700,00013,730,0005,304,4715,304,47138.638.6
426Materijal50,00045,00036,41036,41080.980.9
512Mašine i oprema450,000450,000434,388434,38896.596.5
0005Podsticaji za razvoj nacionalnog brenda Srbije i očuvanje starih9,000,0009,000,0007,451,0007,451,00082.882.8
423Usluge po ugovoru1,000,0001,000,000990,000990,00099.099.0
454Subvencije privatnim preduzećima8,000,0008,000,0006,461,0006,461,00080.880.8
0006Jačanje zaštite potrošača48,591,00043,785,00039,260,98539,260,98589.789.7
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)25,992,00026,092,00025,870,70425,870,70499.299.2
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca3,938,0003,988,0003,930,4033,930,40398.698.6
414Socijalna davanja zaposlenima200,000200,000145,018145,01872.572.5
415Naknade troškova za zaposlene300,000300,000188,275188,27562.862.8
421Stalni troškovi131,000118,00091,81291,81277.877.8
422Troškovi putovanja220,000198,0005,7665,7662.92.9
423Usluge po ugovoru17,200,00012,280,0009,029,0069,029,00673.573.5
426Materijal10,0009,000
512Mašine i oprema600,000600,000
Podrška programima udruženja potrošača i vansudskom rešavanju29,000,00026,437,00025,526,46925,526,46996.696.6
0007
potrošačkih sporova
424Specijalizovane usluge9,000,00022,716,00022,715,85022,715,850100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama20,000,000
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova3,721,0002,810,6192,810,61975.575.5
0008Administracija i upravljanje221,830,000210,964,000172,044,843172,044,84381.681.6
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)70,095,00070,095,00068,360,24468,360,24497.597.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca10,620,00010,620,00010,356,57710,356,57797.597.5
413Naknade u naturi1,100,0001,000,000513,000513,00051.351.3
414Socijalna davanja zaposlenima300,000300,000266,499266,49988.888.8
415Naknade troškova za zaposlene2,900,0002,900,0002,517,5682,517,56886.886.8
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi12,684,00011,416,0007,710,1227,710,12267.567.5
421Stalni troškovi7,571,0006,814,0003,565,7613,565,76152.352.3
422Troškovi putovanja19,900,00017,910,0007,641,2387,641,23842.742.7
423Usluge po ugovoru73,220,00042,898,00037,476,42537,476,42587.487.4
424Specijalizovane usluge1,300,000255,000
← Pomerite tabelu levo/desno za više detalja →
TabelaStrana 54

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
425Tekuće popravke i održavanje3,840,0003,456,000589,448589,44817.117.1
426Materijal11,200,00011,200,0004,778,9684,778,96842.742.7
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate340,000340,000215,460215,46063.463.4
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova800,00025,800,00025,288,09225,288,09298.098.0
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa800,000800,000596,440596,44074.674.6
512Mašine i oprema5,160,0005,160,0002,169,0002,169,00042.042.0
Koordinacija poslova razvoja, upravljanja projektima i evropskih67,508,00048,188,00044,485,74544,485,74592.392.3
0009
integracija
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)19,888,00019,888,00018,765,19518,765,19594.494.4
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca3,014,0003,014,0002,842,9272,842,92794.394.3
414Socijalna davanja zaposlenima200,000200,000159,272159,27279.679.6
415Naknade troškova za zaposlene506,000506,000478,916478,91694.694.6
421Stalni troškovi150,000150,00036,36136,36124.224.2
422Troškovi putovanja500,000500,000
423Usluge po ugovoru6,750,0006,750,0006,518,0286,518,02896.696.6
462Dotacije međunarodnim organizacijama36,500,00017,180,00015,685,04415,685,04491.391.3
MINISTARSTVO ZA LjUDSKA I MANjINSKA PRAVA I
33DRUŠTVENI DIJALOG576,869,000568,090,738547,010,453547,010,45396.396.3
Izvori finansiranja za razdeo 33
01Opšti prihodi i primanja budžeta576,869,000560,142,000545,700,545545,700,54597.497.4
06Donacije od međunarodnih organizacija7,948,7381,309,9081,309,90816.516.5
1001Unapređenje i zaštita ljudskih i manjinskih prava i sloboda511,354,000496,575,000485,745,845485,745,84597.897.8
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni poslovi i511,354,000496,575,000485,745,845485,745,84597.897.8
110
spoljni poslovi
0002Prava nacionalnih manjina na samoupravu30,000,00025,000,00024,500,00024,500,00098.098.0
481Dotacije nevladinim organizacijama30,000,00025,000,00024,500,00024,500,00098.098.0
0005Stvaranje uslova za politiku jednakih mogućnosti57,565,00050,292,00046,922,55346,922,55393.393.3
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)27,565,00029,725,00029,617,91429,617,91499.699.6
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca4,177,0004,494,0004,487,1144,487,11499.899.8
414Socijalna davanja zaposlenima1,0001,000
415Naknade troškova za zaposlene622,000622,000546,848546,84887.987.9
422Troškovi putovanja2,000,0001,800,0001,029,3661,029,36657.257.2
423Usluge po ugovoru6,900,0004,900,0003,091,3123,091,31263.163.1
481Dotacije nevladinim organizacijama16,000,0008,650,0008,150,0008,150,00094.294.2
515Nematerijalna imovina300,000100,000
0007Unapređenje položaja nacionalnih manjina330,415,000330,865,000329,649,613329,649,61399.699.6
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)12,964,00014,264,00014,095,99214,095,99298.898.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,964,0002,164,0002,135,5432,135,54398.798.7
414Socijalna davanja zaposlenima1,0001,000
415Naknade troškova za zaposlene186,000186,000136,417136,41773.373.3
422Troškovi putovanja400,000300,000149,980149,98050.050.0
423Usluge po ugovoru8,200,0007,300,0006,489,0926,489,09288.988.9
481Dotacije nevladinim organizacijama306,000,000306,000,000305,999,989305,999,989100.0100.0
515Nematerijalna imovina700,000650,000642,600642,60098.998.9
0008Administracija i upravljanje93,374,00090,418,00084,673,67884,673,67893.693.6
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)45,701,00045,701,00045,245,00945,245,00999.099.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca6,924,0006,924,0006,854,6196,854,61999.099.0
413Naknade u naturi400,000400,000386,040386,04096.596.5
414Socijalna davanja zaposlenima481,000721,000718,384718,38499.699.6
415Naknade troškova za zaposlene2,658,0003,969,0003,379,6143,379,61485.285.2
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi870,000570,000551,303551,30396.796.7
421Stalni troškovi2,557,0002,557,0001,611,8481,611,84863.063.0
422Troškovi putovanja2,150,0001,550,0001,549,4021,549,402100.0100.0
423Usluge po ugovoru18,950,00016,923,00015,353,94315,353,94390.790.7
424Specijalizovane usluge2,000,0002,000,0001,512,0001,512,00075.675.6
425Tekuće popravke i održavanje1,600,0001,000,000494,522494,52249.549.5
426Materijal5,280,0004,500,0003,554,3013,554,30179.079.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate202,000202,000107,879107,87953.453.4
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa1,000401,000386,614386,61496.496.4
512Mašine i oprema3,500,0003,000,0002,968,2002,968,20098.998.9
515Nematerijalna imovina100,000
1002Stvaranje podsticajnog okruženja za razvoj civilnog društva65,515,00071,515,73861,264,60761,264,60785.785.7
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni poslovi i44,914,00043,277,00039,667,20339,667,20391.791.7
110
spoljni poslovi
0001Podsticajno okruženje za razvoj civilnog društva44,914,00043,277,00039,667,20339,667,20391.791.7
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)23,930,00027,130,00026,854,00626,854,00699.099.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca3,626,0004,106,0004,068,3824,068,38299.199.1
414Socijalna davanja zaposlenima351,000351,00082,63382,63323.523.5
415Naknade troškova za zaposlene216,000921,000765,743765,74383.183.1
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi190,000225,000211,397211,39794.094.0
422Troškovi putovanja450,000323,000114,671114,67135.535.5
423Usluge po ugovoru5,000,0002,777,0001,450,2531,450,25352.252.2
481Dotacije nevladinim organizacijama11,000,0007,000,0005,837,2685,837,26883.483.4
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova50,00050,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa1,000394,000282,850282,85071.871.8
515Nematerijalna imovina100,000
133Ostale opšte usluge20,601,00028,238,73821,597,40421,597,40476.576.5
4001Građani, jednakost, prava i vrednosti20,601,00028,238,73821,597,40421,597,40476.576.5
422Troškovi putovanja2,922,330299,243299,24310.210.2
423Usluge po ugovoru3,506,796612,396612,39617.517.5
426Materijal1,519,612398,268398,26826.226.2
462Dotacije međunarodnim organizacijama20,601,00020,290,00020,287,49620,287,496100.0100.0
34MINISTARSTVO ZA BRIGU O PORODICI I DEMOGRAFIJU1,552,651,0001,942,834,4211,826,992,3211,826,992,32194.094.0
Izvori finansiranja za razdeo 34
01Opšti prihodi i primanja budžeta1,552,651,0001,938,432,0001,826,992,3211,826,992,32194.394.3
06Donacije od međunarodnih organizacija4,402,421
0903Porodično-pravna zaštita građana1,552,651,0001,942,834,4211,826,992,3211,826,992,32194.094.0
040Porodica i deca1,552,651,0001,942,834,4211,826,992,3211,826,992,32194.094.0
0004Administracija i upravljanje339,651,000328,853,000248,215,539248,215,53975.575.5
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)73,660,00081,460,00081,353,71081,353,71099.999.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca11,160,00012,360,00012,325,08712,325,08799.799.7
413Naknade u naturi70,000170,000159,000159,00093.593.5
414Socijalna davanja zaposlenima401,000801,000763,241763,24195.395.3
415Naknade troškova za zaposlene2,911,0007,960,0007,671,8377,671,83796.496.4
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi700,0001,000,000924,234924,23492.492.4
421Stalni troškovi4,120,0003,720,0002,068,3792,068,37955.655.6
422Troškovi putovanja15,000,00012,225,0006,474,0126,474,01253.053.0
423Usluge po ugovoru36,659,00032,994,00026,153,96926,153,96979.379.3
424Specijalizovane usluge3,000,0002,400,000536,900536,90022.422.4
425Tekuće popravke i održavanje3,000,0001,500,000564,216564,21637.637.6
426Materijal10,170,0008,170,0005,816,4725,816,47271.271.2
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta75,000,000101,500,00098,807,92098,807,92097.397.3
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate50,00050,00017,33117,33134.734.7
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova2,500,0002,500,0001,796,9421,796,94271.971.9
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa250,000250,000
512Mašine i oprema16,000,00014,400,0002,482,2892,482,28917.217.2
515Nematerijalna imovina85,000,00045,393,000300,000300,0000.70.7
0006Podrška porodici i deci90,000,00083,616,00074,053,21074,053,21088.688.6
423Usluge po ugovoru20,000,00018,616,00018,615,53818,615,538100.0100.0
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta20,000,00010,442,67210,442,67252.252.2
481Dotacije nevladinim organizacijama70,000,00045,000,00044,995,00044,995,000100.0100.0
0007Koordinacija i sprovođenje politike u oblasti demografije103,000,00095,102,42185,276,83185,276,83189.789.7
421Stalni troškovi100,421
422Troškovi putovanja558,000
423Usluge po ugovoru24,000,00023,344,00014,770,58514,770,58563.363.3
462Dotacije međunarodnim organizacijama54,000,00048,600,00048,006,85748,006,85798.898.8
481Dotacije nevladinim organizacijama25,000,00022,500,00022,499,38922,499,389100.0100.0
0008Koordinacija i sprovođenje populacione politike555,000,0001,014,600,0001,013,162,2341,013,162,23499.999.9
423Usluge po ugovoru20,000,00020,000,00018,580,49218,580,49292.992.9
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta500,000,000963,100,000963,081,742963,081,742100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama35,000,00031,500,00031,500,00031,500,000100.0100.0
0009Podrška udruženjima u oblasti zaštite porodice i dece465,000,000420,663,000406,284,507406,284,50796.696.6
463Transferi ostalim nivoima vlasti440,000,000398,163,000383,784,508383,784,50896.496.4
481Dotacije nevladinim organizacijama25,000,00022,500,00022,499,99922,499,999100.0100.0
35MINISTARSTVO ZA BRIGU O SELU1,455,497,0001,371,873,000757,875,747757,875,74755.255.2
Izvori finansiranja za razdeo 35
01Opšti prihodi i primanja budžeta1,455,497,0001,371,873,000757,875,747757,875,74755.255.2
0110Planiranje i sprovođenje politike razvoja sela1,455,497,0001,371,873,000757,875,747757,875,74755.255.2
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni poslovi i1,455,497,0001,371,873,000757,875,747757,875,74755.255.2
110
spoljni poslovi
0001Administracija i upravljanje131,727,000123,790,000106,771,417106,771,41786.386.3
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)49,822,00051,422,00051,224,13951,224,13999.699.6
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca7,548,0007,798,0007,760,4577,760,45799.599.5
413Naknade u naturi150,000150,00054,00054,00036.036.0
414Socijalna davanja zaposlenima926,000926,000584,998584,99863.263.2
415Naknade troškova za zaposlene3,300,0003,300,0002,139,6222,139,62264.864.8
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,0001,000
421Stalni troškovi1,100,0001,063,000279,539279,53926.326.3
422Troškovi putovanja1,190,0001,190,000248,707248,70720.920.9
← Pomerite tabelu levo/desno za više detalja →
TabelaStrana 55

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
423Usluge po ugovoru51,890,00050,040,00042,042,34842,042,34884.084.0
426Materijal8,800,0004,400,0001,738,0881,738,08839.539.5
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate500,000500,000
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova1,000,0001,000,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa1,000,0001,000,00057,27957,2795.75.7
512Mašine i oprema4,500,0001,000,000642,240642,24064.264.2
Podrška razvoju zadrugarstva i pokretanju privrednih aktivnosti na250,000,000175,313,000
0002
selu
463Transferi ostalim nivoima vlasti250,000,000175,313,000
0003Podrška kupovini seoskih kuća sa okućnicom750,000,000750,000,000530,094,604530,094,60470.770.7
463Transferi ostalim nivoima vlasti750,000,000750,000,000530,094,604530,094,60470.770.7
0004Podrška organizovanju manifestacija u selima Republike Srbije63,770,00063,770,00061,554,84461,554,84496.596.5
463Transferi ostalim nivoima vlasti63,770,00063,770,00061,554,84461,554,84496.596.5
0005Podrška opremanju i unutrašnjem uređenju seoskih domova60,000,00060,000,00059,454,88159,454,88199.199.1
463Transferi ostalim nivoima vlasti60,000,00060,000,00059,454,88159,454,88199.199.1
Podsticaj kupovini minibuseva za prevoz seoskog stanovništva i200,000,000199,000,000
4002
specijalizovanih namenskih vozila
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama80,000,00080,000,000
463Transferi ostalim nivoima vlasti120,000,000119,000,000
MINISTARSTVO NAUKE, TEHNOLOŠKOG RAZVOJA I
36INOVACIJA38,254,369,00040,015,403,25339,209,060,27439,209,060,27498.098.0
Izvori finansiranja za razdeo 36
01Opšti prihodi i primanja budžeta37,438,107,00038,288,105,00037,781,565,30537,781,565,30598.798.7
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika65,500,00065,500,00023,688,42923,688,42936.236.2
06Donacije od međunarodnih organizacija67,799,38067,799,38067,799,380100.0100.0
07Transferi od drugih nivoa vlasti10,000,00010,000,0002,303,0632,303,06323.023.0
08Dobrovoljni transferi od fizičkih i pravnih lica13,000,00013,000,0004,969,3414,969,34138.238.2
11Primanja od inostranih zaduživanja5,000,000805,308,951791,302,843791,302,84398.398.3
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina10,100,00048,296,69721,753,83021,753,83045.045.0
15Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih godina12,000,00014,399,8543,662,6173,662,61725.425.4
17Neutrošena sredstva transfera od drugih nivoa vlasti3,500,0005,831,3714,730,1094,730,10981.181.1
56Finansijska pomoć EU697,162,000697,162,000507,285,355507,285,35572.872.8
MINISTARSTVO NAUKE, TEHNOLOŠKOG RAZVOJA I
36.0INOVACIJA37,217,690,00038,934,536,18538,231,102,91338,231,102,91398.298.2
Izvori finansiranja za glavu 36.0
01Opšti prihodi i primanja budžeta36,510,528,00037,356,866,00036,861,301,81336,861,301,81398.798.7
06Donacije od međunarodnih organizacija67,799,38067,799,38067,799,380100.0100.0
11Primanja od inostranih zaduživanja5,000,000805,308,951791,302,843791,302,84398.398.3
15Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih godina5,000,0007,399,8543,413,5223,413,52246.146.1
56Finansijska pomoć EU697,162,000697,162,000507,285,355507,285,35572.872.8
0201Razvoj nauke i tehnologije37,217,690,00038,934,536,18538,231,102,91338,231,102,91398.298.2
140Osnovno istraživanje37,217,690,00038,934,536,18538,231,102,91338,231,102,91398.298.2
Podrška realizaciji opšteg interesa u naučnoj istraživačkoj25,934,352,00026,070,665,76625,741,140,87125,741,140,87198.798.7
0001
delatnosti
424Specijalizovane usluge24,998,071,00025,281,842,76624,953,135,19324,953,135,19398.798.7
462Dotacije međunarodnim organizacijama536,861,000520,861,000520,764,712520,764,712100.0100.0
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta399,420,000267,962,000267,240,966267,240,96699.799.7
0002Podrška realizaciji interesa u inovacionoj delatnosti353,320,000248,420,000245,848,231245,848,23199.099.0
423Usluge po ugovoru44,400,000400,000
424Specijalizovane usluge159,220,000133,320,000133,000,000133,000,00099.899.8
462Dotacije međunarodnim organizacijama99,700,00094,700,00093,769,10693,769,10699.099.0
463Transferi ostalim nivoima vlasti50,000,00020,000,00019,079,12519,079,12595.495.4
0003Podrška radu preduzeća i organizacija u oblasti nuklearne sigurnosti300,000,000350,000,000350,000,000350,000,000100.0100.0
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama300,000,000350,000,000350,000,000350,000,000100.0100.0
0004Podrška radu Jedinice za upravljanje projektima u javnom sektoru35,000,00035,000,00035,000,00035,000,000100.0100.0
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama35,000,00035,000,00035,000,00035,000,000100.0100.0
0005Podrška radu Fonda za inovacionu delatnost1,800,000,0001,259,000,0001,259,000,0001,259,000,000100.0100.0
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama1,800,000,0001,259,000,0001,259,000,0001,259,000,000100.0100.0
0006Podrška radu Centra za promociju nauke220,000,000210,000,000210,000,000210,000,000100.0100.0
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama220,000,000210,000,000210,000,000210,000,000100.0100.0
0007Administracija i upravljanje376,330,000386,032,088341,651,482341,651,48288.588.5
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)105,663,000105,663,000100,915,082100,915,08295.595.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca16,008,00016,008,00015,290,79315,290,79395.595.5
413Naknade u naturi100,000100,0001,5001,5001.51.5
414Socijalna davanja zaposlenima1,580,0002,580,0002,228,5802,228,58086.486.4
415Naknade troškova za zaposlene3,720,0003,720,0002,180,2232,180,22358.658.6
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,500,0001,500,0001,108,4361,108,43673.973.9
421Stalni troškovi15,368,00025,478,00021,504,35821,504,35884.484.4
422Troškovi putovanja17,265,00018,757,08812,441,90712,441,90766.366.3
423Usluge po ugovoru200,916,000197,016,000176,311,763176,311,76389.589.5
424Specijalizovane usluge1,457,0001,457,000915,100915,10062.862.8
425Tekuće popravke i održavanje1,700,0001,700,00024,96024,9601.51.5
426Materijal5,927,0005,927,0003,691,0553,691,05562.362.3
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate126,000126,00038,75038,75030.830.8
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa1,000,0002,000,0001,079,4041,079,40454.054.0
512Mašine i oprema4,000,0004,000,0003,919,5713,919,57198.098.0
0011Podrška radu Naučno-tehnološkog parka Beograd31,000,00046,900,00046,900,00046,900,000100.0100.0
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama31,000,00046,900,00046,900,00046,900,000100.0100.0
Podrška programu digitalizacije u oblasti nacionalnog50,000,0003,000,0002,940,0002,940,00098.098.0
0012
naučnoistraživačkog sistema
423Usluge po ugovoru50,000,0003,000,0002,940,0002,940,00098.098.0
0013Podrška radu Fonda za nauku1,282,785,000912,785,000912,785,000912,785,000100.0100.0
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama1,282,785,000912,785,000912,785,000912,785,000100.0100.0
0014Podrška radu NTP Niš30,000,00030,000,00030,000,00030,000,000100.0100.0
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama30,000,00030,000,00030,000,00030,000,000100.0100.0
0015Podrška radu NTP Čačak18,000,00018,000,00018,000,00018,000,000100.0100.0
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama18,000,00018,000,00018,000,00018,000,000100.0100.0
0017Podrška školovanju i usavršavanju mladih talenata1,165,160,0001,145,160,0001,084,333,4981,084,333,49894.794.7
423Usluge po ugovoru27,000,00012,000,0007,510,0217,510,02162.662.6
424Specijalizovane usluge19,020,00014,020,00012,000,00012,000,00085.685.6
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta1,119,140,0001,119,140,0001,064,823,4771,064,823,47795.195.1
0018Podrška radu BIO4832,501,000230,501,000229,182,524229,182,52499.499.4
423Usluge po ugovoru100,000,00025,000,00024,880,60324,880,60399.599.5
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama132,500,000132,500,000132,500,000132,500,000100.0100.0
462Dotacije međunarodnim organizacijama50,000,00050,000,00049,793,50149,793,50199.699.6
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate1,0001,000
511Zgrade i građevinski objekti550,000,00023,000,00022,008,41922,008,41995.795.7
0020Podrška radu Naučno-tehnološkog parka Kragujevac5,000,0005,001,0005,000,0005,000,000100.0100.0
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama5,000,0004,960,0004,960,0004,960,000100.0100.0
621Nabavka domaće finansijske imovine41,00040,00040,00097.697.6
0021Podrška radu Regionalnom inovacionom smart siti centru Novi Pazar5,000,000100,000
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama5,000,000100,000
4002Istraživanje i razvoj u javnom sektoru310,341,532310,341,532310,341,532100.0100.0
444Prateći troškovi zaduživanja931,012931,012931,012100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti309,410,520309,410,520309,410,520100.0100.0
4003Strateški projekti sa NR Kinom44,000,00043,400,00043,380,00043,380,000100.0100.0
424Specijalizovane usluge44,000,00043,400,00043,380,00043,380,000100.0100.0
4004IPA 2018 - Konkurentnost240,000,000240,000,0003,034,8333,034,8331.31.3
424Specijalizovane usluge240,000,000240,000,0003,034,8333,034,8331.31.3
Projekat akceleracije inovacija i podsticanje rasta preduzetništva -5,000,000562,766,799548,760,691548,760,69197.597.5
4011
SAIGE
421Stalni troškovi5,165,0004,956,7694,956,76996.096.0
422Troškovi putovanja200,000
423Usluge po ugovoru5,000,000423,552,608421,414,988421,414,98899.599.5
424Specijalizovane usluge125,983,215120,956,905120,956,90596.096.0
426Materijal900,000849,717849,71794.494.4
444Prateći troškovi zaduživanja6,765,975582,313582,3138.68.6
512Mašine i oprema200,000
7010IPA Podrška za učešće u programima EU3,649,854,0005,993,575,0005,992,121,4895,992,121,489100.0100.0
462Dotacije međunarodnim organizacijama3,649,854,0005,993,575,0005,992,121,4895,992,121,489100.0100.0
7079IPA 2019 - Konkurentnost i inovacije840,388,000833,888,000821,682,761821,682,76198.598.5
424Specijalizovane usluge840,388,000833,888,000821,682,761821,682,76198.598.5
36.1SRPSKA AKADEMIJA NAUKA I UMETNOSTI1,036,679,0001,080,867,068977,957,361977,957,36190.590.5
Izvori finansiranja za glavu 36.1
01Opšti prihodi i primanja budžeta927,579,000931,239,000920,263,493920,263,49398.898.8
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika65,500,00065,500,00023,688,42923,688,42936.236.2
07Transferi od drugih nivoa vlasti10,000,00010,000,0002,303,0632,303,06323.023.0
08Dobrovoljni transferi od fizičkih i pravnih lica13,000,00013,000,0004,969,3414,969,34138.238.2
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina10,100,00048,296,69721,753,83021,753,83045.045.0
15Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih godina7,000,0007,000,000249,095249,0953.63.6
17Neutrošena sredstva transfera od drugih nivoa vlasti3,500,0005,831,3714,730,1094,730,10981.181.1
0201Razvoj nauke i tehnologije1,036,679,0001,080,867,068977,957,361977,957,36190.590.5
140Osnovno istraživanje1,036,679,0001,080,867,068977,957,361977,957,36190.590.5
0010Podrška radu SANU959,679,0001,006,267,068905,246,383905,246,38390.090.0
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)267,617,000267,617,000263,841,565263,841,56598.698.6
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca40,544,00043,044,00042,397,19842,397,19898.598.5
413Naknade u naturi1,700,000500,000104,925104,92521.021.0
414Socijalna davanja zaposlenima2,814,0002,814,0001,722,4851,722,48561.261.2
415Naknade troškova za zaposlene5,000,0005,000,000629,907629,90712.612.6
← Pomerite tabelu levo/desno za više detalja →
TabelaStrana 56

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,200,000964,927964,92780.480.4
421Stalni troškovi94,204,00096,855,00072,757,36772,757,36775.175.1
422Troškovi putovanja7,200,0009,477,0006,272,1436,272,14366.266.2
423Usluge po ugovoru58,500,00065,728,69846,459,88446,459,88470.770.7
424Specijalizovane usluge14,600,00018,492,0004,383,8934,383,89323.723.7
425Tekuće popravke i održavanje23,100,00020,775,00011,227,22511,227,22554.054.0
426Materijal14,600,00014,253,00010,030,16510,030,16570.470.4
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta406,500,000422,400,000421,397,883421,397,88399.899.8
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate7,800,0009,773,6973,791,0273,791,02738.838.8
512Mašine i oprema12,500,00021,349,67317,037,13817,037,13879.879.8
515Nematerijalna imovina3,000,0006,988,0002,228,6512,228,65131.931.9
0019Naučno istraživački rad SANU77,000,00074,600,00072,710,97872,710,97897.597.5
421Stalni troškovi7,000,0004,700,0004,700,0004,700,000100.0100.0
422Troškovi putovanja10,000,00010,000,00010,000,00010,000,000100.0100.0
423Usluge po ugovoru23,000,00023,000,00022,965,62422,965,62499.999.9
424Specijalizovane usluge21,000,00021,000,00020,718,01720,718,01798.798.7
425Tekuće popravke i održavanje500,000500,000500,000500,000100.0100.0
426Materijal8,900,0008,900,0007,327,3377,327,33782.382.3
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate100,000
512Mašine i oprema5,500,0005,500,0005,500,0005,500,000100.0100.0
515Nematerijalna imovina1,000,0001,000,0001,000,0001,000,000100.0100.0
37MINISTARSTVO TURIZMA I OMLADINE5,623,759,0005,340,559,0004,321,926,0424,321,926,04280.980.9
Izvori finansiranja za razdeo 37
01Opšti prihodi i primanja budžeta5,621,721,0005,338,521,0004,321,784,6914,321,784,69181.081.0
56Finansijska pomoć EU2,038,0002,038,000141,351141,3516.96.9
1302Omladinska politika856,053,000835,913,000791,832,441791,832,44194.794.7
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni poslovi i856,053,000835,913,000791,832,441791,832,44194.794.7
110
spoljni poslovi
0002Podrška JLS u sprovođenju omladinske politike250,000,000238,000,000237,394,291237,394,29199.799.7
463Transferi ostalim nivoima vlasti250,000,000238,000,000237,394,291237,394,29199.799.7
0004Razvoj i sprovođenje omladinske politike269,708,000261,568,000228,835,976228,835,97687.587.5
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)40,786,00028,286,00027,966,78827,966,78898.998.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca6,180,0004,280,0004,236,9724,236,97299.099.0
414Socijalna davanja zaposlenima250,000250,000248,971248,97199.699.6
415Naknade troškova za zaposlene3,400,0003,060,0001,427,9801,427,98046.746.7
422Troškovi putovanja920,000920,000313,715313,71534.134.1
423Usluge po ugovoru7,486,00017,886,00015,344,06715,344,06785.885.8
424Specijalizovane usluge6,636,0007,836,0004,895,0004,895,00062.562.5
463Transferi ostalim nivoima vlasti50,000,00050,000,00049,907,80049,907,80099.899.8
481Dotacije nevladinim organizacijama78,500,00073,500,00050,000,00050,000,00068.068.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate300,000300,00024,76324,7638.38.3
512Mašine i oprema250,000250,000249,921249,921100.0100.0
515Nematerijalna imovina75,000,00075,000,00074,220,00074,220,00099.099.0
Programi i projekti podrške mladima u obrazovanju, vaspitanju,123,000,000123,000,000121,449,622121,449,62298.798.7
0005
bezbednosti, zdravlju i participaciji
481Dotacije nevladinim organizacijama123,000,000123,000,000121,449,622121,449,62298.798.7
0006Programi i projekti podrške mladima u zapošljavanju120,000,000120,000,000119,125,639119,125,63999.399.3
463Transferi ostalim nivoima vlasti22,000,00022,000,00021,215,71821,215,71896.496.4
481Dotacije nevladinim organizacijama98,000,00098,000,00097,909,92197,909,92199.999.9
0008Međunarodna saradnja u oblasti omladine91,080,00091,080,00084,871,41584,871,41593.293.2
421Stalni troškovi650,000950,000846,861846,86189.189.1
422Troškovi putovanja500,000500,000105,456105,45621.121.1
423Usluge po ugovoru23,000,00023,000,00022,266,00022,266,00096.896.8
424Specijalizovane usluge1,150,0001,150,000952,000952,00082.882.8
462Dotacije međunarodnim organizacijama61,780,00061,480,00056,702,37656,702,37692.292.2
481Dotacije nevladinim organizacijama4,000,0004,000,0003,998,7223,998,722100.0100.0
7024IPA 2014 - Sektor podrške zapošljavanju mladih i aktivnoj inkluziji2,265,0002,265,000155,498155,4986.96.9
481Dotacije nevladinim organizacijama2,265,0002,265,000155,498155,4986.96.9
1507Uređenje i razvoj u oblasti turizma4,767,706,0004,504,646,0003,530,093,6013,530,093,60178.478.4
473Turizam4,767,706,0004,504,646,0003,530,093,6013,530,093,60178.478.4
0004Turistička inspekcija249,585,000251,065,000231,183,337231,183,33792.192.1
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)165,765,000166,565,000166,149,942166,149,94299.899.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca25,114,00025,414,00025,171,96125,171,96199.099.0
413Naknade u naturi644,000644,000564,526564,52687.787.7
414Socijalna davanja zaposlenima1,140,0001,140,000710,741710,74162.362.3
415Naknade troškova za zaposlene6,500,0006,860,0006,726,0256,726,02598.098.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi650,000670,000486,855486,85572.772.7
421Stalni troškovi23,931,00023,931,00015,944,86015,944,86066.666.6
422Troškovi putovanja1,790,0001,790,000995,521995,52155.655.6
423Usluge po ugovoru9,040,0009,040,0006,281,2366,281,23669.569.5
424Specijalizovane usluge100,000100,000
425Tekuće popravke i održavanje5,005,0005,005,0002,995,3702,995,37059.859.8
426Materijal8,300,0008,300,0004,352,1634,352,16352.452.4
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate750,000750,000315,633315,63342.142.1
512Mašine i oprema856,000856,000488,505488,50557.157.1
Podsticaji za izgradnju infrastrukture i suprastrukture u turističkim1,123,000,0001,102,600,0001,100,346,0071,100,346,00799.899.8
0005
destinacijama
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama133,000,000133,000,000132,975,712132,975,712100.0100.0
454Subvencije privatnim preduzećima150,000,000150,000,000147,800,000147,800,00098.598.5
463Transferi ostalim nivoima vlasti830,000,000809,600,000809,570,295809,570,295100.0100.0
621Nabavka domaće finansijske imovine10,000,00010,000,00010,000,00010,000,000100.0100.0
0006Podrška radu JP „Skijališta Srbije”25,000,00080,000,00080,000,00080,000,000100.0100.0
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama25,000,00080,000,00080,000,00080,000,000100.0100.0
0007Podrška radu JP „Stara planinaˮ10,000,00020,000,00020,000,00020,000,000100.0100.0
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama10,000,00020,000,00020,000,00020,000,000100.0100.0
0008Podrška radu „Tvrđava Golubački grad” d.o.o.10,000,00010,000,0009,859,3969,859,39698.698.6
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama10,000,00010,000,0009,859,3969,859,39698.698.6
0009Podrška radu „Park Palić” d.o.o.10,000,00010,000,00010,000,00010,000,000100.0100.0
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama10,000,00010,000,00010,000,00010,000,000100.0100.0
0010Podsticaji za projekte promocije, edukacije i treninga u turizmu130,000,000130,000,000129,841,548129,841,54899.999.9
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama5,000,0005,000,0004,998,7924,998,792100.0100.0
463Transferi ostalim nivoima vlasti45,000,00045,000,00044,931,00044,931,00099.899.8
481Dotacije nevladinim organizacijama80,000,00080,000,00079,911,75779,911,75799.999.9
0011Podrška radu Turističke organizacije Srbije500,000,000500,000,000500,000,000500,000,000100.0100.0
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama500,000,000500,000,000500,000,000500,000,000100.0100.0
Istraživanje tržišta, upravljanje kvalitetom, unapređenje261,416,000326,656,000248,289,482248,289,48276.076.0
0012
turističkih proizvoda i konkurentnosti u turizmu
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)71,942,00078,142,00077,592,22377,592,22399.399.3
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca10,900,00012,050,00011,768,55011,768,55097.797.7
414Socijalna davanja zaposlenima750,000750,000730,177730,17797.497.4
415Naknade troškova za zaposlene1,200,0001,200,0001,119,4021,119,40293.393.3
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi400,000571,000569,060569,06099.799.7
421Stalni troškovi3,000,00020,500,00017,801,82217,801,82286.886.8
422Troškovi putovanja400,000900,000869,320869,32096.696.6
423Usluge po ugovoru58,154,000105,728,00084,947,44584,947,44580.380.3
424Specijalizovane usluge18,000,00018,000,0001,900,0001,900,00010.610.6
425Tekuće popravke i održavanje700,000700,000610,118610,11887.287.2
426Materijal2,420,0002,420,0002,181,7332,181,73390.290.2
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate550,000495,00089,23289,23218.018.0
511Zgrade i građevinski objekti3,000,0003,000,000936,000936,00031.231.2
515Nematerijalna imovina90,000,00082,200,00047,174,40047,174,40057.457.4
0013Administracija i upravljanje298,705,000345,102,000315,638,300315,638,30091.591.5
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)61,727,00086,227,00086,218,51286,218,512100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca9,352,00013,202,00013,062,10513,062,10598.998.9
413Naknade u naturi280,000280,000279,600279,60099.999.9
414Socijalna davanja zaposlenima677,000677,000573,521573,52184.784.7
415Naknade troškova za zaposlene700,0004,200,0003,801,6483,801,64890.590.5
421Stalni troškovi8,720,0009,520,0007,792,9417,792,94181.981.9
422Troškovi putovanja18,750,00018,750,00011,461,10311,461,10361.161.1
423Usluge po ugovoru116,443,000104,799,00093,810,39693,810,39689.589.5
424Specijalizovane usluge3,500,0003,500,0003,485,7003,485,70099.699.6
425Tekuće popravke i održavanje3,321,0003,321,0001,785,9221,785,92253.853.8
426Materijal16,460,00015,660,00010,963,85610,963,85670.070.0
462Dotacije međunarodnim organizacijama22,450,00022,450,00022,450,00022,450,000100.0100.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate400,000400,00089,62889,62822.422.4
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova1,700,0001,584,000394,518394,51824.924.9
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa850,000850,000279,926279,92632.932.9
512Mašine i oprema2,375,00031,042,00030,549,48430,549,48498.498.4
515Nematerijalna imovina31,000,00028,640,00028,639,44028,639,440100.0100.0
Vaučeri za intenziviranje korišćenja turističke ponude Republike500,000,000291,500,000285,878,447285,878,44798.198.1
4003
Srbije
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama35,000,00021,500,00016,662,52016,662,52077.577.5
454Subvencije privatnim preduzećima465,000,000270,000,000269,215,927269,215,92799.799.7
5002Unapređenje infrastrukture u oblasti nautičkog turizma310,000,000211,000,0003,863,3923,863,3921.81.8
511Zgrade i građevinski objekti310,000,000211,000,0003,863,3923,863,3921.81.8
Izgradnja i uređenje turističke infrastrukture i suprastrukture na1,300,000,0001,226,723,000595,193,691595,193,69148.548.5
5004
području Podunavlja
511Zgrade i građevinski objekti1,300,000,0001,226,723,000595,193,691595,193,69148.548.5
7051Podrška održavanju EGZIT festivala40,000,000
481Dotacije nevladinim organizacijama40,000,000
← Pomerite tabelu levo/desno za više detalja →
TabelaStrana 57

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
38MINISTARSTVO INFORMISANjA I TELEKOMUNIKACIJA6,422,056,0009,082,698,2406,613,591,4266,613,591,42672.872.8
Izvori finansiranja za razdeo 38
01Opšti prihodi i primanja budžeta2,855,856,0002,896,705,0002,793,715,8062,793,715,80696.496.4
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika200,000200,00099,90099,90050.050.0
11Primanja od inostranih zaduživanja1,200,000,0003,819,349,2403,819,348,4203,819,348,420100.0100.0
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina444,000427,300427,30096.296.2
56Finansijska pomoć EU2,366,000,0002,366,000,000
0703Telekomunikacije i informaciono društvo4,785,902,0007,513,264,2405,091,713,4915,091,713,49167.867.8
460Komunikacije4,785,902,0007,513,264,2405,091,713,4915,091,713,49167.867.8
0001Uređenje i nadzor elektronskih komunikacija i poštanskog saobraćaja134,771,000318,326,000316,378,031316,378,03199.499.4
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)58,563,00067,201,00066,935,34166,935,34199.699.6
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca8,843,00010,146,00010,140,70410,140,70499.999.9
413Naknade u naturi170,000153,00060,00060,00039.239.2
414Socijalna davanja zaposlenima400,000400,000394,676394,67698.798.7
415Naknade troškova za zaposlene300,000697,000531,312531,31276.276.2
421Stalni troškovi300,000900,000899,240899,24099.999.9
422Troškovi putovanja300,000300,000287,389287,38995.895.8
423Usluge po ugovoru25,000,00022,610,00021,812,98721,812,98796.596.5
426Materijal2,700,0002,700,0002,255,6962,255,69683.583.5
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama175,000,000175,000,000175,000,000100.0100.0
462Dotacije međunarodnim organizacijama32,595,00032,595,00032,538,42632,538,42699.899.8
463Transferi ostalim nivoima vlasti1,500,0001,500,0001,500,0001,500,000100.0100.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate100,000100,000
515Nematerijalna imovina4,000,0004,024,0004,022,2584,022,258100.0100.0
0003Održavanje i razvoj AMRES140,000,000140,000,000140,000,000140,000,000100.0100.0
424Specijalizovane usluge140,000,000140,000,000140,000,000140,000,000100.0100.0
0008Razvoj informacionog društva345,849,000309,070,000275,435,416275,435,41689.189.1
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)22,595,00030,034,00029,776,76829,776,76899.199.1
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca3,424,0004,551,0004,511,1804,511,18099.199.1
413Naknade u naturi100,000100,00018,00018,00018.018.0
414Socijalna davanja zaposlenima80,00080,00079,29979,29999.199.1
415Naknade troškova za zaposlene250,000300,000255,631255,63185.285.2
421Stalni troškovi900,000810,000629,857629,85777.877.8
422Troškovi putovanja400,000400,000360,115360,11590.090.0
423Usluge po ugovoru83,000,00073,224,00063,267,91663,267,91686.486.4
425Tekuće popravke i održavanje2,000,0001,830,0001,736,6641,736,66494.994.9
426Materijal100,000100,000
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama35,000,000
462Dotacije međunarodnim organizacijama88,000,00090,250,00090,249,93190,249,931100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama25,000,00025,000,00024,998,01324,998,013100.0100.0
512Mašine i oprema10,000,0009,100,0009,100,0009,100,000100.0100.0
515Nematerijalna imovina75,000,00073,291,00050,452,04050,452,04068.868.8
0010Razvoj IKT infrastrukture u ustanovama obrazovanja, nauke i kulture281,000,000280,782,000280,782,000280,782,000100.0100.0
424Specijalizovane usluge231,000,000231,000,000231,000,000231,000,000100.0100.0
512Mašine i oprema50,000,00049,782,00049,782,00049,782,000100.0100.0
0011Administracija i upravljanje98,106,000104,969,00095,473,60295,473,60291.091.0
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)31,880,00033,373,00033,286,80033,286,80099.799.7
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca4,830,0005,043,0005,042,9505,042,950100.0100.0
413Naknade u naturi200,000200,00030,00030,00015.015.0
414Socijalna davanja zaposlenima120,000230,000230,000230,000100.0100.0
415Naknade troškova za zaposlene1,276,0001,276,000817,943817,94364.164.1
421Stalni troškovi4,000,0006,388,0005,319,3655,319,36583.383.3
422Troškovi putovanja6,500,0007,964,0007,476,5687,476,56893.993.9
423Usluge po ugovoru37,000,00037,000,00034,760,92634,760,92693.993.9
424Specijalizovane usluge1,500,0001,350,0001,196,9501,196,95088.788.7
425Tekuće popravke i održavanje4,500,0004,050,0002,983,2232,983,22373.773.7
426Materijal5,000,0004,536,0003,755,1243,755,12482.882.8
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate300,000270,00075,01275,01227.827.8
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova500,000450,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa500,000450,000290,524290,52464.664.6
512Mašine i oprema2,389,000208,216208,2168.78.7
Izgradnja širokopojasne komunikacione infrastrukture u ruralnim3,566,000,0006,185,349,2403,819,348,4203,819,348,42061.761.7
4005
predelima Republike Srbije - Faza 1 i 2
511Zgrade i građevinski objekti3,566,000,0006,173,795,5193,807,794,6993,807,794,69961.761.7
512Mašine i oprema11,553,72111,553,72111,553,721100.0100.0
Unapređenje kapaciteta AMRES za pružanje IKT servisa školama i90,000,00060,000,00059,078,56859,078,56898.598.5
4009
ostalim ustanovama obrazovanja, nauke i kulture u RS
512Mašine i oprema90,000,00060,000,00059,078,56859,078,56898.598.5
4010Unapređenje IKT kapaciteta i servisa ustanova kulture50,000,00034,592,00034,486,65834,486,65899.799.7
512Mašine i oprema50,000,00034,592,00034,486,65834,486,65899.799.7
5004Digitalizacija turističke ponude Srbije80,176,00080,176,00070,730,79670,730,79688.288.2
512Mašine i oprema80,176,00080,176,00070,730,79670,730,79688.288.2
1204Sistem javnog informisanja1,636,154,0001,569,434,0001,521,877,9351,521,877,93597.097.0
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni poslovi i1,636,154,0001,569,434,0001,521,877,9351,521,877,93597.097.0
110
spoljni poslovi
0001Podrška ostvarivanju javnog interesa u oblasti informisanja312,200,000312,115,000304,940,998304,940,99897.797.7
423Usluge po ugovoru2,000,0002,337,0002,336,1702,336,170100.0100.0
424Specijalizovane usluge213,000,000211,678,000211,675,000211,675,000100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama97,200,00098,100,00090,929,82890,929,82892.792.7
Podrška informisanju građana na teritoriji AP Kosovo i Metohija na20,280,00019,970,00018,785,36518,785,36594.194.1
0003
srpskom jeziku
423Usluge po ugovoru280,000280,000244,565244,56587.387.3
424Specijalizovane usluge14,000,00014,000,00014,000,00014,000,000100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama6,000,0005,690,0004,540,8004,540,80079.879.8
Podrška informisanju pripadnika srpskog naroda u zemljama regiona35,120,00035,135,00035,088,68035,088,68099.999.9
0005
na srpskom jeziku
423Usluge po ugovoru320,000335,000334,598334,59899.999.9
424Specijalizovane usluge34,800,00034,800,00034,754,08334,754,08399.999.9
0006Podrška informisanju nacionalnih manjina na sopstvenom jeziku60,450,00060,475,00060,471,82860,471,828100.0100.0
423Usluge po ugovoru450,000475,000474,198474,19899.899.8
424Specijalizovane usluge42,000,00042,000,00042,000,00042,000,000100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama18,000,00018,000,00017,997,63017,997,630100.0100.0
0007Podrška informisanju osoba sa invaliditetom25,350,00025,395,00025,393,71525,393,715100.0100.0
423Usluge po ugovoru350,000395,000394,598394,59899.999.9
424Specijalizovane usluge14,000,00014,000,00014,000,00014,000,000100.0100.0
481Dotacije nevladinim organizacijama11,000,00011,000,00010,999,11610,999,116100.0100.0
0008Podrška radu ustanove za novinsko - izdavačku delatnost „Panorama”71,048,00072,663,00064,969,46364,969,46389.489.4
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)23,659,00024,509,00023,826,57123,826,57197.297.2
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca3,585,0003,715,0003,609,7253,609,72597.297.2
414Socijalna davanja zaposlenima191,000182,256182,25695.495.4
415Naknade troškova za zaposlene200,000180,000
421Stalni troškovi2,245,0002,021,0001,411,3551,411,35569.869.8
422Troškovi putovanja3,294,0002,975,000611,591611,59120.620.6
423Usluge po ugovoru29,069,00030,966,00030,932,70430,932,70499.999.9
425Tekuće popravke i održavanje528,000476,000464,700464,70097.697.6
426Materijal1,884,0001,696,0001,221,9061,221,90672.072.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate84,00084,00031,80531,80537.937.9
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova3,500,0003,150,000
512Mašine i oprema3,000,0002,700,0002,676,8502,676,85099.199.1
0009Finansiranje osnovne delatnosti javnih medijskih servisa900,000,000900,000,000900,000,000900,000,000100.0100.0
463Transferi ostalim nivoima vlasti900,000,000900,000,000900,000,000900,000,000100.0100.0
0010Projektno finansiranje javnih medijskih servisa100,000,000100,000,00080,000,00080,000,00080.080.0
424Specijalizovane usluge20,000,00020,000,000
463Transferi ostalim nivoima vlasti80,000,00080,000,00080,000,00080,000,000100.0100.0
0011Međunarodna saradnja u oblasti informisanja3,000,000
424Specijalizovane usluge3,000,000
Razvoj sistema u oblasti javnog informisanja i nadzor nad sprovođenjem28,706,00033,851,00032,227,88732,227,88795.295.2
0012
zakona
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)17,721,00021,325,00020,654,74420,654,74496.996.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca2,685,0003,225,0003,129,1943,129,19497.097.0
413Naknade u naturi100,00090,00030,00030,00033.333.3
414Socijalna davanja zaposlenima100,000190,000183,744183,74496.796.7
415Naknade troškova za zaposlene200,000900,000689,179689,17976.676.6
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi221,000211,268211,26895.695.6
422Troškovi putovanja400,000400,00017,98617,9864.54.5
423Usluge po ugovoru7,500,0007,500,0007,311,7727,311,77297.597.5
Istraživanje i analiza stanja i kretanja na medijskom tržištu i u20,000,0002,000,000
0013
oblasti javnog informisanja
424Specijalizovane usluge10,000,0001,000,000
481Dotacije nevladinim organizacijama10,000,0001,000,000
Podrška izdavanju pristupačnih novina saveza i udruženja osoba sa10,000,0004,020,000
0014
invaliditetom radi unapređenja osoba sa invaliditetom
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama10,000,0004,020,000
Podrška izdavanju novina čiji su izdavači osnovani od strane50,000,0003,810,000
0015
nacionalnih saveta nacionalnih manjina
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama50,000,0003,810,000
39MINISTARSTVO ZA JAVNA ULAGANjA25,048,367,00026,410,801,63619,331,103,76919,331,103,76973.273.2
Izvori finansiranja za razdeo 39
01Opšti prihodi i primanja budžeta7,300,196,0006,891,656,0005,222,360,8265,222,360,82675.875.8
06Donacije od međunarodnih organizacija1,722,198,9461,716,303,8521,716,303,85299.799.7
11Primanja od inostranih zaduživanja17,748,171,00017,774,381,06212,369,873,46312,369,873,46369.669.6
← Pomerite tabelu levo/desno za više detalja →
TabelaStrana 58

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
15Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih godina22,565,62822,565,62822,565,628100.0100.0
Obnova i izgradnja objekata javne namene i saniranje posledica
1511
elementarne nepogode25,048,367,00026,410,801,63619,331,103,76919,331,103,76973.273.2
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni poslovi i25,048,367,00026,410,801,63619,331,103,76919,331,103,76973.273.2
110
spoljni poslovi
0001Koordinacija poslova obnove i izgradnje objekata javne namene202,309,000202,311,000161,715,100161,715,10079.979.9
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)41,067,00042,267,00041,940,15741,940,15799.299.2
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca6,222,0006,357,0006,353,9346,353,934100.0100.0
413Naknade u naturi1,000
414Socijalna davanja zaposlenima200,000200,000
415Naknade troškova za zaposlene4,500,0004,500,0002,590,2782,590,27857.657.6
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi910,000884,960884,96097.297.2
421Stalni troškovi8,520,0008,520,0007,439,0337,439,03387.387.3
422Troškovi putovanja3,800,0003,550,0001,502,3641,502,36442.342.3
423Usluge po ugovoru115,800,000113,556,00088,721,80088,721,80078.178.1
424Specijalizovane usluge300,000300,000
425Tekuće popravke i održavanje3,000,0003,000,0001,196,6631,196,66339.939.9
426Materijal10,200,00010,200,0007,546,0277,546,02774.074.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate2,200,0002,200,000837,483837,48338.138.1
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova3,500,0003,500,000
512Mašine i oprema3,000,0003,250,0002,702,4002,702,40083.283.2
0002Koordinacija poslova nakon elementarne i druge nepogode400,000,000802,076,000286,441,901286,441,90135.735.7
463Transferi ostalim nivoima vlasti60,176,00060,100,00060,100,00099.999.9
484Naknada štete za povrede ili štetu nastalu usled elementarnih nepogoda ili400,000,000741,900,000226,341,901226,341,90130.530.5
drugih prirodnih uzroka
5001Obnova i izgradnja objekata javne namene u oblasti zdravstva6,957,554,0009,544,879,9028,010,699,9108,010,699,91083.983.9
444Prateći troškovi zaduživanja16,038,32816,038,32816,038,328100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti6,315,299,0008,710,785,5747,763,792,9277,763,792,92789.189.1
512Mašine i oprema642,255,000818,056,000230,868,654230,868,65428.228.2
5002Obnova i izgradnja objekata javne namene u oblasti prosvete i nauke10,116,900,00010,032,935,0906,857,112,8166,857,112,81668.368.3
424Specijalizovane usluge194,000
444Prateći troškovi zaduživanja8,835,0908,835,0908,835,090100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti9,735,144,0009,642,150,0006,612,126,4616,612,126,46168.668.6
512Mašine i oprema381,756,000381,756,000236,151,264236,151,26461.961.9
Obnova i izgradnja objekata javne namene u oblasti sportske3,507,979,0002,807,182,0002,721,434,3542,721,434,35496.996.9
5003
infrastrukture
511Zgrade i građevinski objekti3,507,979,0002,807,182,0002,721,434,3542,721,434,35496.996.9
5004Obnova i izgradnja objekata javne namene u oblasti socijalne zaštite874,506,000874,506,000561,295,533561,295,53364.264.2
511Zgrade i građevinski objekti874,506,000874,506,000561,295,533561,295,53364.264.2
5005Obnova i izgradnja objekata javne namene u oblasti kulture508,217,000508,499,14494,747,84994,747,84918.618.6
444Prateći troškovi zaduživanja282,144282,144282,144100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti457,395,000457,395,00094,465,70694,465,70620.720.7
512Mašine i oprema50,822,00050,822,000
Obnova i izgradnja objekata javne namene u oblasti lokalne komunalne2,480,902,0001,638,412,500637,656,307637,656,30738.938.9
5006
infrastrukture
444Prateći troškovi zaduživanja1,054,5001,054,5001,054,500100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti2,480,902,0001,637,358,000636,601,807636,601,80738.938.9
40BEZBEDNOSNO-INFORMATIVNA AGENCIJA9,678,139,0009,692,161,8509,684,000,3491,076,0009,685,076,34999.999.9
41REPUBLIČKI SEKRETARIJAT ZA ZAKONODAVSTVO145,921,000145,323,000141,416,682141,416,68297.397.3
Izvori finansiranja za razdeo 41
01Opšti prihodi i primanja budžeta145,921,000145,323,000141,416,682141,416,68297.397.3
1606Izgradnja, praćenje i unapređenje pravnog sistema145,921,000145,323,000141,416,682141,416,68297.397.3
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni poslovi i145,921,000145,323,000141,416,682141,416,68297.397.3
110
spoljni poslovi
Nadzor nad procesom donošenja propisa i opštih akata u pravnom145,921,000145,323,000141,416,682141,416,68297.397.3
0001
sistemu
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)113,031,000113,031,000111,516,926111,516,92698.798.7
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca17,125,00017,125,00016,944,84516,944,84598.998.9
413Naknade u naturi200,000200,00069,00069,00034.534.5
414Socijalna davanja zaposlenima3,085,0003,085,0003,011,3373,011,33797.697.6
415Naknade troškova za zaposlene1,000,0001,000,000745,738745,73874.674.6
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,350,0001,482,0001,480,8441,480,84499.999.9
421Stalni troškovi2,150,0002,150,0001,860,5271,860,52786.586.5
422Troškovi putovanja20,00020,000
423Usluge po ugovoru5,010,0004,280,0003,966,5403,966,54092.792.7
424Specijalizovane usluge500,000500,000
426Materijal1,300,0001,300,000967,050967,05074.474.4
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa150,000150,000
512Mašine i oprema1,000,0001,000,000853,875853,87585.485.4
42REPUBLIČKI SEKRETARIJAT ZA JAVNE POLITIKE261,894,000292,845,945224,565,308224,565,30876.776.7
Izvori finansiranja za razdeo 42
01Opšti prihodi i primanja budžeta174,394,000186,295,000183,978,591183,978,59198.898.8
06Donacije od međunarodnih organizacija87,500,00087,500,00033,898,80633,898,80638.738.7
11Primanja od inostranih zaduživanja17,252,5754,889,5414,889,54128.328.3
15Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih godina1,798,3701,798,3701,798,370100.0100.0
0610Razvoj sistema javnih politika261,894,000292,845,945224,565,308224,565,30876.776.7
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni poslovi i261,894,000292,845,945224,565,308224,565,30876.776.7
110
spoljni poslovi
0005Analiza efekata propisa122,663,000126,344,000124,787,336124,787,33698.898.8
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)62,470,00067,970,00067,647,28767,647,28799.599.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca9,465,00010,295,00010,248,56410,248,56499.599.5
413Naknade u naturi250,000250,000248,900248,90099.699.6
414Socijalna davanja zaposlenima500,000500,000107,705107,70521.521.5
415Naknade troškova za zaposlene850,000850,000680,081680,08180.080.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi330,000330,000161,792161,79249.049.0
421Stalni troškovi1,200,000790,000781,929781,92999.099.0
422Troškovi putovanja1,800,0001,330,0001,286,1091,286,10996.796.7
423Usluge po ugovoru41,687,00038,107,00038,024,15338,024,15399.899.8
424Specijalizovane usluge700,000921,000900,000900,00097.797.7
425Tekuće popravke i održavanje450,0001,040,000979,672979,67294.294.2
426Materijal2,300,0001,890,0001,804,4561,804,45695.595.5
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate60,00030,00012,49412,49441.641.6
512Mašine i oprema600,0002,040,0001,904,1941,904,19493.393.3
515Nematerijalna imovina1,0001,000
0006Upravljanje kvalitetom javnih politika51,731,00059,951,00059,191,25559,191,25598.798.7
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)43,032,00050,332,00050,126,39150,126,39199.699.6
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca6,520,0007,720,0007,594,1487,594,14898.498.4
414Socijalna davanja zaposlenima279,000279,00090,00090,00032.332.3
415Naknade troškova za zaposlene850,000856,000855,537855,53799.999.9
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi150,000144,000
422Troškovi putovanja900,000620,000525,179525,17984.784.7
4004Projekat za poslovno okruženje i digitalizaciju u Srbiji87,500,00089,298,37035,697,17635,697,17640.040.0
421Stalni troškovi800,000983,247483,038483,03849.149.1
423Usluge po ugovoru86,000,00087,615,12435,214,13835,214,13840.240.2
426Materijal100,000100,000
512Mašine i oprema600,000600,000
Projekat unapređenja upravljanja javnim finansijama za zelenu17,252,5754,889,5414,889,54128.328.3
7095
tranziciju
422Troškovi putovanja1,000
423Usluge po ugovoru17,201,5754,839,6284,839,62828.128.1
444Prateći troškovi zaduživanja50,00049,91349,91399.899.8
43REPUBLIČKI ZAVOD ZA STATISTIKU1,781,876,0002,026,578,4561,908,762,4731,908,762,47394.294.2
Izvori finansiranja za razdeo 43
01Opšti prihodi i primanja budžeta1,379,625,0001,430,089,0001,402,302,4691,402,302,46998.198.1
06Donacije od međunarodnih organizacija402,251,000540,097,000451,419,443451,419,44383.683.6
15Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih godina56,392,45655,040,56155,040,56197.697.6
0611Izrada rezultata zvanične statistike1,781,876,0002,026,578,4561,908,762,4731,908,762,47394.294.2
130Opšte usluge1,781,876,0002,026,578,4561,908,762,4731,908,762,47394.294.2
0001Društvene statistike, demografske analize i ciljevi održivog razvoja54,750,00052,765,00052,530,60552,530,60599.699.6
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi2,350,0002,280,0002,261,5972,261,59799.299.2
422Troškovi putovanja200,000200,00072,73072,73036.436.4
423Usluge po ugovoru50,700,00048,612,00048,533,15248,533,15299.899.8
424Specijalizovane usluge1,400,000372,000371,972371,972100.0100.0
426Materijal100,000100,00097,15297,15297.297.2
515Nematerijalna imovina1,201,0001,194,0021,194,00299.499.4
0002Makroekonomske statistike i statistika poljoprivrede33,380,00028,130,00027,643,62727,643,62798.398.3
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi3,230,0003,230,0003,180,3943,180,39498.598.5
422Troškovi putovanja150,000150,000115,280115,28076.976.9
423Usluge po ugovoru29,800,00024,550,00024,153,33724,153,33798.498.4
426Materijal200,000200,000194,616194,61697.397.3
0003Poslovne statistike21,452,00022,513,00022,423,82422,423,82499.699.6
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi2,250,0002,161,0002,160,0122,160,012100.0100.0
422Troškovi putovanja152,000152,00093,16793,16761.361.3
423Usluge po ugovoru18,950,00020,100,00020,071,13020,071,13099.999.9
426Materijal100,000100,00099,51699,51699.599.5
0004Administracija i upravljanje1,110,093,0001,119,748,0001,096,163,5461,096,163,54697.997.9
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)824,446,000824,446,000804,978,855804,978,85597.697.6
← Pomerite tabelu levo/desno za više detalja →
TabelaStrana 59

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca125,162,000125,162,000122,469,758122,469,75897.897.8
413Naknade u naturi1,400,0001,400,0001,398,7321,398,73299.999.9
414Socijalna davanja zaposlenima5,201,00010,021,00010,003,35610,003,35699.899.8
415Naknade troškova za zaposlene13,609,00013,609,00012,818,81412,818,81494.294.2
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi3,209,0006,717,0006,703,3436,703,34399.899.8
421Stalni troškovi49,300,00056,530,00056,499,43356,499,43399.999.9
422Troškovi putovanja4,765,0003,961,0003,685,5033,685,50393.093.0
423Usluge po ugovoru60,100,00060,900,00060,771,65260,771,65299.899.8
425Tekuće popravke i održavanje8,500,0005,335,0005,322,0335,322,03399.899.8
426Materijal12,500,00010,370,00010,369,37810,369,378100.0100.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate400,000250,00097,68897,68839.139.1
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa246,000245,000245,00099.699.6
511Zgrade i građevinski objekti1,0001,000
512Mašine i oprema1,500,000800,000800,000800,000100.0100.0
Statistika demografije, zdravstva i tržišta rada i upotreba85,950,00077,645,00074,257,18674,257,18695.695.6
0005
administrativnih podataka u statistici
422Troškovi putovanja450,000450,000347,728347,72877.377.3
423Usluge po ugovoru81,750,00074,855,00072,326,37372,326,37396.696.6
424Specijalizovane usluge3,600,0002,340,0001,583,0851,583,08567.767.7
426Materijal150,000
Usaglašavanje zvanične statistike sa evropskim statističkim49,621,000141,748,456133,094,468133,094,46893.993.9
4001
sistemom
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)39,702,00036,304,27036,304,27091.491.4
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca6,041,7005,500,0985,500,09891.091.0
421Stalni troškovi20,00020,00018,75018,75093.793.7
422Troškovi putovanja10,000,00016,400,00012,547,10712,547,10776.576.5
423Usluge po ugovoru38,300,00076,266,33875,410,71575,410,71598.998.9
425Tekuće popravke i održavanje1,0001,000
426Materijal1,300,0002,251,0002,250,7612,250,761100.0100.0
465Ostale dotacije i transferi1,066,4181,062,7681,062,76899.799.7
IPA 2022 nacionalna „Unapređen statistički sistem i povećana288,200,000338,200,000257,198,967257,198,96776.076.0
4003
uporedivost i međupovezanost statističkih podataka”
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)43,900,00043,628,86443,628,86499.499.4
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca6,650,0006,609,7746,609,77499.499.4
421Stalni troškovi250,000250,000249,715249,71599.999.9
422Troškovi putovanja17,800,00010,600,0006,624,4716,624,47162.562.5
423Usluge po ugovoru178,550,000157,000,00085,824,70985,824,70954.754.7
424Specijalizovane usluge25,000,00041,000,00040,609,04040,609,04099.099.0
425Tekuće popravke i održavanje100,000100,00099,00099,00099.099.0
426Materijal6,500,00013,700,00011,818,10911,818,10986.386.3
512Mašine i oprema57,300,00062,300,00061,735,28561,735,28599.199.1
515Nematerijalna imovina2,700,0002,700,000
7071IPA 2018 - Nacionalni program138,430,000245,829,000245,450,249245,450,24999.899.8
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)21,142,50021,141,25821,141,258100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca3,203,5003,202,9013,202,901100.0100.0
422Troškovi putovanja800,000335,000334,546334,54699.999.9
423Usluge po ugovoru76,280,00078,315,00077,942,35877,942,35899.599.5
424Specijalizovane usluge58,500,00033,717,00033,716,09533,716,095100.0100.0
425Tekuće popravke i održavanje34,689,00034,688,26134,688,261100.0100.0
426Materijal2,350,00011,281,00011,280,49511,280,495100.0100.0
512Mašine i oprema500,00063,146,00063,144,33763,144,337100.0100.0
44REPUBLIČKI HIDROMETEOROLOŠKI ZAVOD2,769,253,0002,667,022,8402,392,224,1202,392,224,12089.789.7
Izvori finansiranja za razdeo 44
01Opšti prihodi i primanja budžeta2,756,629,0002,648,429,0002,382,596,2812,382,596,28190.090.0
06Donacije od međunarodnih organizacija5,910,00011,129,4265,384,5405,384,54048.448.4
15Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih godina6,714,0007,464,4144,243,2994,243,29956.856.8
0108Protivgradna zaštita1,314,060,0001,290,397,2001,190,060,4741,190,060,47492.292.2
420Poljoprivreda, šumarstvo, lov i ribolov1,314,060,0001,290,397,2001,190,060,4741,190,060,47492.292.2
0001Sistem odbrane od grada1,254,060,0001,258,795,2001,188,501,5411,188,501,54194.494.4
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)199,476,000188,176,000143,523,576143,523,57676.376.3
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca21,804,00022,004,00021,743,82221,743,82298.898.8
413Naknade u naturi1,0001,000
414Socijalna davanja zaposlenima2,660,0003,960,0003,382,3323,382,33285.485.4
415Naknade troškova za zaposlene96,646,00096,646,00096,281,34596,281,34599.699.6
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi4,381,0005,381,0004,443,4794,443,47982.682.6
421Stalni troškovi31,762,00043,366,00032,676,60832,676,60875.475.4
422Troškovi putovanja200,000200,000112,537112,53756.356.3
423Usluge po ugovoru96,060,00089,637,92589,510,87189,510,87199.999.9
424Specijalizovane usluge1,750,0001,750,0001,442,4901,442,49082.482.4
425Tekuće popravke i održavanje39,350,00036,035,18131,528,93131,528,93187.587.5
426Materijal748,760,000741,475,910736,797,992736,797,99299.499.4
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate500,000500,000194,630194,63038.938.9
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova10,00022,344,38522,324,47422,324,47499.999.9
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa1,000,0001,000,000981,781981,78198.298.2
511Zgrade i građevinski objekti7,400,0004,017,8002,662,8322,662,83266.366.3
512Mašine i oprema2,300,0002,300,000893,840893,84038.938.9
Izgradnja, opremanje objekata radarskih centara Valjevo, Užice,60,000,00031,602,0001,558,9331,558,9334.94.9
5002
Petrovac, Bešnjaja, Kruševac
424Specijalizovane usluge100,000100,000
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate150,000150,000
511Zgrade i građevinski objekti58,750,00031,352,0001,558,9331,558,9335.05.0
512Mašine i oprema1,000,000
0403Meteorološki i hidrološki poslovi od interesa za Republiku Srbiju1,455,193,0001,376,625,6401,202,163,6461,202,163,64687.387.3
410Opšti ekonomski i komercijalni poslovi i poslovi po pitanju rada1,455,193,0001,376,625,6401,202,163,6461,202,163,64687.387.3
0001Meteorološki osmatrački sistem680,844,000679,307,000641,086,446641,086,44694.494.4
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)170,036,000169,499,000146,254,152146,254,15286.386.3
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca24,091,00024,091,00022,250,55122,250,55192.492.4
415Naknade troškova za zaposlene22,900,00022,900,00016,312,21016,312,21071.271.2
421Stalni troškovi13,394,00013,394,00012,930,00212,930,00296.596.5
422Troškovi putovanja650,000650,000483,094483,09474.374.3
423Usluge po ugovoru49,825,00049,825,00049,411,67749,411,67799.299.2
424Specijalizovane usluge1,417,0001,417,0001,049,5321,049,53274.174.1
425Tekuće popravke i održavanje12,602,00012,602,00012,327,36612,327,36697.897.8
426Materijal33,555,00033,555,00029,118,70729,118,70786.886.8
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate150,000150,0002,7502,7501.81.8
511Zgrade i građevinski objekti1,150,000150,000
512Mašine i oprema350,989,000350,989,000350,862,156350,862,156100.0100.0
515Nematerijalna imovina85,00085,00084,24984,24999.199.1
Meteorološki i hidrološko analitičko-prognostički sistem,138,259,000138,259,000110,104,733110,104,73379.679.6
0002hidrometeorološki sistem za ranu najavu i upozorenja i
hidrometeorološki računarski i telekomunikacioni sistem
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)96,438,00096,438,00081,030,30481,030,30484.084.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca14,611,00014,611,00012,276,09112,276,09184.084.0
415Naknade troškova za zaposlene2,400,0002,400,000516,595516,59521.521.5
421Stalni troškovi5,316,0005,316,0005,157,9325,157,93297.097.0
422Troškovi putovanja420,000420,000180,457180,45743.043.0
423Usluge po ugovoru5,200,0005,200,0002,119,0202,119,02040.840.8
425Tekuće popravke i održavanje5,692,0005,692,0004,095,1204,095,12071.971.9
426Materijal4,860,0004,860,0001,570,1751,570,17532.332.3
512Mašine i oprema3,322,0003,322,0003,159,0403,159,04095.195.1
0003Hidrološki osmatrački sistem i hidrološke analize96,529,00093,029,00079,248,41579,248,41585.285.2
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)54,390,00054,390,00046,450,36046,450,36085.485.4
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca8,310,0008,310,0007,067,5647,067,56485.085.0
415Naknade troškova za zaposlene1,300,0001,300,000765,524765,52458.958.9
421Stalni troškovi6,619,0006,619,0006,287,5356,287,53595.095.0
422Troškovi putovanja1,922,0001,922,0001,356,2051,356,20570.670.6
423Usluge po ugovoru12,050,00011,550,00011,450,00611,450,00699.199.1
425Tekuće popravke i održavanje3,610,0002,110,000722,500722,50034.234.2
426Materijal6,668,0005,168,0003,495,7023,495,70267.667.6
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate30,00030,00023,01923,01976.776.7
512Mašine i oprema1,630,0001,630,0001,630,0001,630,000100.0100.0
Praćenje i analiza klime i prognoza klimatske varijabilnosti i69,289,00069,289,00060,329,52060,329,52087.187.1
0004
klimatskih promena
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)54,072,00054,072,00047,691,14647,691,14688.288.2
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca8,192,0008,192,0007,225,2087,225,20888.288.2
415Naknade troškova za zaposlene1,100,0001,100,000148,301148,30113.513.5
421Stalni troškovi3,539,0003,539,0003,340,1753,340,17594.494.4
422Troškovi putovanja220,000220,00043,83843,83819.919.9
423Usluge po ugovoru925,000925,000836,115836,11590.490.4
426Materijal1,021,0001,021,000844,738844,73882.782.7
512Mašine i oprema220,000220,000200,000200,00090.990.9
0005Ostali stručni i operativni poslovi307,648,000319,777,800266,246,774266,246,77483.383.3
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)103,733,000102,433,00086,576,47986,576,47984.584.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca15,716,00015,716,00013,116,33713,116,33783.583.5
413Naknade u naturi1,000538,000510,000510,00094.894.8
414Socijalna davanja zaposlenima5,772,0007,072,0006,751,9556,751,95595.595.5
415Naknade troškova za zaposlene1,800,0001,800,000540,412540,41230.030.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi6,589,0006,589,0005,039,1195,039,11976.576.5
421Stalni troškovi40,230,00055,230,00050,538,63450,538,63491.591.5
422Troškovi putovanja3,150,0003,150,0001,616,0551,616,05551.351.3
423Usluge po ugovoru48,806,00048,806,00045,295,57245,295,57292.892.8
← Pomerite tabelu levo/desno za više detalja →
TabelaStrana 60

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
424Specijalizovane usluge5,425,0005,425,0002,180,4592,180,45940.240.2
425Tekuće popravke i održavanje20,718,00020,718,0008,905,7708,905,77043.043.0
426Materijal19,895,00019,895,00015,170,25315,170,25376.376.3
462Dotacije međunarodnim organizacijama29,137,00026,140,80025,462,45925,462,45997.497.4
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate950,000950,000410,209410,20943.243.2
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova10,00010,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa1,000,0001,000,000634,508634,50863.563.5
511Zgrade i građevinski objekti600,000600,000
512Mašine i oprema4,116,0003,705,0003,498,5523,498,55294.494.4
4008Klimatska osmatranja, modeliranje i usluge u Evropi500,0001,000,000835,576835,57683.683.6
512Mašine i oprema500,0001,000,000835,576835,57683.683.6
4010Podrška i saradnja sa WMO1,950,0001,950,000
422Troškovi putovanja50,00050,000
423Usluge po ugovoru1,900,0001,900,000
Unapređenje sistema za monitoring voda za potrebe zaštite životne552,413545,825545,82598.898.8
4013
sredine i prevencije od poplava u Vojvodini
423Usluge po ugovoru509,413502,825502,82598.798.7
424Specijalizovane usluge43,00043,00043,000100.0100.0
Unapređenje hidrometeorološke računarsko-telekomunikacione150,000,00058,370,00035,519,91935,519,91960.960.9
4014
infrastrukture i meteorološkog osmatračkog sistema
421Stalni troškovi19,720,00017,748,0007,962,2297,962,22944.944.9
511Zgrade i građevinski objekti8,700,0006,387,0003,168,5953,168,59549.649.6
512Mašine i oprema98,880,00034,235,00024,389,09624,389,09671.271.2
515Nematerijalna imovina22,700,000
Podrška razvoju i standardizaciji klimatskih servisa u Evropi -3,350,0003,350,0001,629,9381,629,93848.748.7
4016
CLIMATEUROPE 2
422Troškovi putovanja830,000830,000100,377100,37712.112.1
423Usluge po ugovoru2,520,0002,520,0001,529,5611,529,56160.760.7
4017Sistem za prognozu i upozorenja na pojavu poplava u slivu reke Save1,430,0001,430,000276,124276,12419.319.3
422Troškovi putovanja430,000230,00096,98896,98842.242.2
423Usluge po ugovoru300,000300,000
426Materijal200,000400,000179,136179,13644.844.8
511Zgrade i građevinski objekti300,000300,000
512Mašine i oprema200,000200,000
4018ASPECT - Koherentne prognoze evropske klime sa fokusom na adaptaciju5,394,0005,394,0001,463,1091,463,10927.127.1
422Troškovi putovanja1,274,0001,274,00086,40986,4096.86.8
423Usluge po ugovoru4,120,0004,120,0001,376,7001,376,70033.433.4
4020Proširenje baze podataka kao osnove sistema za monitoring suše250,414211,412211,41284.484.4
423Usluge po ugovoru250,414211,412211,41284.484.4
Priprema regionalnih scenarija klimatskih promena i istorijskih4,667,0134,665,8554,665,855100.0100.0
4021
podataka o klimi
423Usluge po ugovoru4,667,0134,665,8554,665,855100.0100.0
45REPUBLIČKI GEODETSKI ZAVOD7,233,861,0008,706,665,2458,379,545,8228,379,545,82296.296.2
Izvori finansiranja za razdeo 45
01Opšti prihodi i primanja budžeta7,233,861,0008,170,277,0008,049,612,3148,049,612,31498.598.5
11Primanja od inostranih zaduživanja536,388,245329,933,508329,933,50861.561.5
Državni premer, katastar i upravljanje geoprostornim podacima na
1102
nacionalnom nivou7,233,861,0008,706,665,2458,379,545,8228,379,545,82296.296.2
410Opšti ekonomski i komercijalni poslovi i poslovi po pitanju rada7,233,861,0008,706,665,2458,379,545,8228,379,545,82296.296.2
0001Upravljanje nepokretnostima i vodovima5,069,517,0005,016,018,0604,955,467,5364,955,467,53698.898.8
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)3,108,348,0003,028,248,0003,027,952,3203,027,952,320100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca471,053,000459,153,000459,145,659459,145,659100.0100.0
414Socijalna davanja zaposlenima16,540,00035,540,00035,536,01535,536,015100.0100.0
415Naknade troškova za zaposlene94,693,00099,693,00098,781,64398,781,64399.199.1
421Stalni troškovi740,798,000782,298,000781,992,116781,992,116100.0100.0
422Troškovi putovanja3,597,0004,497,0004,496,4074,496,407100.0100.0
423Usluge po ugovoru461,982,000463,182,000462,791,598462,791,59899.999.9
426Materijal171,506,000142,037,06083,904,67383,904,67359.159.1
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa500,000870,000861,106861,10699.099.0
512Mašine i oprema500,000500,0005,9995,9991.21.2
Obnova i održavanje referentnih osnova, referentnih sistema i256,849,000245,979,000232,780,635232,780,63594.694.6
0002
državne granice Republike Srbije
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)148,348,000140,448,000140,446,770140,446,770100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca22,475,00021,375,00021,277,68621,277,68699.599.5
414Socijalna davanja zaposlenima1,050,0001,050,000998,002998,00295.095.0
415Naknade troškova za zaposlene2,500,0002,500,0002,047,2002,047,20081.981.9
422Troškovi putovanja460,000460,000459,995459,995100.0100.0
423Usluge po ugovoru24,022,00024,022,00024,013,44524,013,445100.0100.0
425Tekuće popravke i održavanje13,037,00011,767,0005,459,3875,459,38746.446.4
426Materijal6,817,0006,217,0001,249,9501,249,95020.120.1
512Mašine i oprema36,720,00036,720,00036,720,00036,720,000100.0100.0
515Nematerijalna imovina1,420,0001,420,000108,200108,2007.67.6
Stručni, upravni i inspekcijski nadzor i procena vrednosti154,332,000152,432,000147,986,329147,986,32997.197.1
0003
nepokretnosti
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)117,290,000115,390,000115,349,489115,349,489100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca17,770,00017,770,00017,475,44717,475,44798.398.3
414Socijalna davanja zaposlenima200,000200,00060,57360,57330.330.3
415Naknade troškova za zaposlene1,500,0001,500,0001,081,7061,081,70672.172.1
422Troškovi putovanja794,000794,000793,997793,997100.0100.0
423Usluge po ugovoru13,219,00013,219,00013,150,52313,150,52399.599.5
426Materijal3,559,0003,559,00074,59474,5942.12.1
Uspostavljanje i unapređenje nacionalne infrastrukture geoprostornih8,530,0008,530,0008,215,7378,215,73796.396.3
0004
podataka
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)6,886,0006,886,0006,775,1876,775,18798.498.4
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,044,0001,044,0001,026,4411,026,44198.398.3
415Naknade troškova za zaposlene250,000250,00064,79364,79325.925.9
422Troškovi putovanja350,000350,000349,316349,31699.899.8
Unapređenje registra prostornih jedinica i adresnog registra i911,650,0001,038,476,5431,031,966,4771,031,966,47799.499.4
0005
uspostava interoperabilnosti sa drugim registrima
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)210,726,000203,126,000203,096,613203,096,613100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca31,925,00030,825,00030,769,13730,769,13799.899.8
414Socijalna davanja zaposlenima200,000200,000194,418194,41897.297.2
415Naknade troškova za zaposlene2,900,0002,900,0002,623,3222,623,32290.590.5
422Troškovi putovanja805,000805,000804,961804,961100.0100.0
423Usluge po ugovoru258,708,000312,394,000312,351,653312,351,653100.0100.0
425Tekuće popravke i održavanje225,042,00073,619,85373,587,17073,587,170100.0100.0
426Materijal3,305,0003,016,6901,022,0361,022,03633.933.9
512Mašine i oprema158,039,000321,179,000320,700,300320,700,30099.999.9
515Nematerijalna imovina20,000,00090,411,00086,816,86886,816,86896.096.0
0006Administracija i upravljanje832,983,0001,708,841,3971,673,195,5991,673,195,59997.997.9
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)386,687,000388,687,000388,070,470388,070,47099.899.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca58,583,00058,883,00058,805,63558,805,63599.999.9
413Naknade u naturi1,0001,000
414Socijalna davanja zaposlenima8,050,0008,050,0007,922,2477,922,24798.498.4
415Naknade troškova za zaposlene7,184,0007,184,0006,451,5576,451,55789.889.8
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi64,530,00072,040,00071,880,79371,880,79399.899.8
421Stalni troškovi120,065,000120,065,000120,053,004120,053,004100.0100.0
422Troškovi putovanja1,589,0001,589,0001,588,8931,588,893100.0100.0
423Usluge po ugovoru44,069,000864,736,000856,569,904856,569,90499.199.1
424Specijalizovane usluge8,000,0007,500,0001,816,7851,816,78524.224.2
425Tekuće popravke i održavanje84,358,00075,927,86867,299,72767,299,72788.688.6
426Materijal34,813,00031,813,00024,119,94624,119,94675.875.8
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate12,880,00015,880,00013,608,52613,608,52685.785.7
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova713,00055,024,52955,008,11455,008,114100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti795,000795,000
512Mašine i oprema666,000666,000
4002Unapređenje zemljišne administracije u Republici Srbiji536,388,245329,933,508329,933,50861.561.5
422Troškovi putovanja8,838,3184,590,2584,590,25851.951.9
423Usluge po ugovoru177,799,410124,077,428124,077,42869.869.8
426Materijal800,000285,905285,90535.735.7
444Prateći troškovi zaduživanja1,094,0791,094,0791,094,079100.0100.0
512Mašine i oprema70,000,000
515Nematerijalna imovina277,856,438199,885,838199,885,83871.971.9
46REPUBLIČKI SEIZMOLOŠKI ZAVOD23,134,00025,398,00024,226,41824,226,41895.495.4
Izvori finansiranja za razdeo 46
01Opšti prihodi i primanja budžeta23,134,00025,398,00024,226,41824,226,41895.495.4
0402Zaštita životne sredine23,134,00025,398,00024,226,41824,226,41895.495.4
410Opšti ekonomski i komercijalni poslovi i poslovi po pitanju rada23,134,00025,398,00024,226,41824,226,41895.495.4
0012Praćenje i proučavanje seizmičkih i seizmotektonskih pojava23,134,00025,398,00024,226,41824,226,41895.495.4
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)7,376,0009,975,0009,822,4049,822,40498.598.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,118,0001,514,0001,488,0941,488,09498.398.3
413Naknade u naturi35,00035,00012,00012,00034.334.3
414Socijalna davanja zaposlenima700,000630,000
415Naknade troškova za zaposlene304,000274,00078,87878,87828.828.8
421Stalni troškovi8,147,0007,636,0007,590,2797,590,27999.499.4
422Troškovi putovanja100,000100,00093,04093,04093.093.0
423Usluge po ugovoru1,891,0002,497,0002,494,0732,494,07399.999.9
424Specijalizovane usluge150,000150,000113,364113,36475.675.6
425Tekuće popravke i održavanje750,000675,000674,014674,01499.999.9
426Materijal390,000351,000346,317346,31798.798.7
← Pomerite tabelu levo/desno za više detalja →
TabelaStrana 61

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate50,00050,00025,41325,41350.850.8
512Mašine i oprema1,423,000881,000867,494867,49498.598.5
515Nematerijalna imovina700,000630,000621,047621,04798.698.6
47REPUBLIČKA DIREKCIJA ZA IMOVINU REPUBLIKE SRBIJE5,226,836,0005,606,821,0004,648,361,9434,648,361,94382.982.9
Izvori finansiranja za razdeo 47
01Opšti prihodi i primanja budžeta5,226,836,0005,606,821,0004,648,361,9434,648,361,94382.982.9
0605Evidencija, upravljanje i raspolaganje javnom svojinom5,226,836,0005,606,821,0004,648,361,9434,648,361,94382.982.9
130Opšte usluge5,226,836,0005,606,821,0004,648,361,9434,648,361,94382.982.9
Evidentiranje, upis prava svojine i drugih stvarnih prava na37,485,00039,885,00038,550,09738,550,09796.796.7
0001
nepokretnostima i uspostavljanje javne svojine
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)20,308,00022,308,00021,759,58921,759,58997.597.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca3,077,0003,477,0003,296,5783,296,57894.894.8
415Naknade troškova za zaposlene300,000300,000217,661217,66172.672.6
422Troškovi putovanja200,000200,00014,13114,1317.17.1
423Usluge po ugovoru11,000,00011,000,00010,972,13710,972,13799.799.7
425Tekuće popravke i održavanje2,550,0002,550,0002,290,0002,290,00089.889.8
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate50,00050,000
0002Upravljanje, raspolaganje i zaštita državne imovine301,935,000609,708,000548,929,883548,929,88390.090.0
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)109,887,000111,887,000111,131,395111,131,39599.399.3
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca16,648,00017,048,00016,837,72416,837,72498.898.8
415Naknade troškova za zaposlene1,500,0001,500,0001,157,5771,157,57777.277.2
421Stalni troškovi14,100,00031,512,00027,334,49327,334,49386.786.7
422Troškovi putovanja1,100,0001,100,000553,960553,96050.450.4
423Usluge po ugovoru21,300,00019,170,00012,710,29512,710,29566.366.3
424Specijalizovane usluge4,500,0004,050,0001,847,1721,847,17245.645.6
425Tekuće popravke i održavanje3,100,0003,100,0003,003,9463,003,94696.996.9
426Materijal500,000500,0008,6408,6401.71.7
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate300,000300,0005,0005,0001.71.7
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova8,000,00012,211,3549,950,8499,950,84981.581.5
511Zgrade i građevinski objekti120,000,0003,788,646
512Mašine i oprema1,000,000900,000118,791118,79113.213.2
541Zemljište402,641,000364,270,039364,270,03990.590.5
0003Administrativna podrška radu Direkcije83,589,00084,119,00075,579,02575,579,02589.889.8
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)40,856,00042,356,00041,413,69541,413,69597.897.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca6,190,0006,540,0006,274,1756,274,17595.995.9
413Naknade u naturi795,000795,000681,600681,60085.785.7
414Socijalna davanja zaposlenima3,347,0003,347,0002,441,6512,441,65173.073.0
415Naknade troškova za zaposlene900,000900,000693,207693,20777.077.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi900,000900,000810,439810,43990.090.0
421Stalni troškovi4,300,0004,300,0004,217,4194,217,41998.198.1
422Troškovi putovanja800,000800,000115,850115,85014.514.5
423Usluge po ugovoru10,400,00010,400,00010,082,15710,082,15796.996.9
424Specijalizovane usluge3,000,0002,700,000430,200430,20015.915.9
425Tekuće popravke i održavanje1,500,0001,500,0001,090,2651,090,26572.772.7
426Materijal5,700,0005,130,0004,215,6134,215,61382.282.2
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate400,000400,00073,82573,82518.518.5
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa1,0001,000
512Mašine i oprema4,500,0004,050,0003,038,9293,038,92975.075.0
0004Upravljanje drumskim, graničnim i pograničnim prelazima649,827,000607,364,000571,866,755571,866,75594.294.2
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)20,918,00021,418,00021,147,61621,147,61698.798.7
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca3,170,0003,320,0003,203,8643,203,86496.596.5
415Naknade troškova za zaposlene400,000400,000194,198194,19848.548.5
421Stalni troškovi192,839,000173,556,000160,327,864160,327,86492.492.4
422Troškovi putovanja400,000400,00055,17055,17013.813.8
423Usluge po ugovoru2,700,0002,430,000542,285542,28522.322.3
424Specijalizovane usluge4,600,0004,140,000384,621384,6219.39.3
425Tekuće popravke i održavanje163,000,000163,000,000162,993,960162,993,960100.0100.0
426Materijal800,000800,000716,006716,00689.589.5
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate1,000,0001,000,000856,270856,27085.685.6
511Zgrade i građevinski objekti231,000,000207,900,000192,969,715192,969,71592.892.8
512Mašine i oprema29,000,00029,000,00028,475,18628,475,18698.298.2
5006Pribavljanje objekata u svojinu Republike Srbije1,654,000,0001,194,210,000343,306,117343,306,11728.728.7
511Zgrade i građevinski objekti1,654,000,0001,194,210,000343,306,117343,306,11728.728.7
5007Izgradnja graničnog prelaza Sremska Rača2,500,000,0002,899,801,0002,899,801,0002,899,801,000100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti2,500,000,0002,899,801,0002,899,801,0002,899,801,000100.0100.0
7067Nagradna igra "Uzmi račun i pobedi"171,734,000170,329,065170,329,06599.299.2
423Usluge po ugovoru500,000252,280252,28050.550.5
511Zgrade i građevinski objekti142,624,000141,667,505141,667,50599.399.3
512Mašine i oprema28,610,00028,409,28028,409,28099.399.3
48CENTAR ZA RAZMINIRANjE88,520,000119,642,631117,617,492117,617,49298.398.3
Izvori finansiranja za razdeo 48
01Opšti prihodi i primanja budžeta88,520,00097,388,00096,992,69296,992,69299.699.6
06Donacije od međunarodnih organizacija22,254,63120,624,80020,624,80092.792.7
1401Bezbedno društvo88,520,000119,642,631117,617,492117,617,49298.398.3
250Odbrana neklasifikovana na drugom mestu88,520,000119,642,631117,617,492117,617,49298.398.3
0004Humanitarno razminiranje u Republici Srbiji88,520,000119,642,631117,617,492117,617,49298.398.3
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)24,151,00029,751,00029,413,70229,413,70298.998.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca3,659,0004,689,0004,456,1764,456,17695.095.0
414Socijalna davanja zaposlenima503,000502,000472,585472,58594.194.1
415Naknade troškova za zaposlene1,844,0002,744,0002,685,4702,685,47097.997.9
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi20,00021,00021,00021,000100.0100.0
421Stalni troškovi8,400,00011,232,00011,109,76511,109,76598.998.9
422Troškovi putovanja3,500,0007,932,0007,516,1617,516,16194.894.8
423Usluge po ugovoru5,454,00022,001,00021,555,09421,555,09498.098.0
424Specijalizovane usluge31,084,00026,501,00026,501,00026,501,000100.0100.0
425Tekuće popravke i održavanje2,450,0003,009,0002,814,4842,814,48493.593.5
426Materijal5,054,0008,042,0677,919,8477,919,84798.598.5
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate400,000781,564776,340776,34099.399.3
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova1,0001,000
512Mašine i oprema2,000,0002,436,0002,375,8662,375,86697.597.5
49ZAVOD ZA INTELEKTUALNU SVOJINU205,001,000210,586,065204,589,752204,589,75297.297.2
Izvori finansiranja za razdeo 49
01Opšti prihodi i primanja budžeta202,501,000205,240,000200,941,484200,941,48497.997.9
06Donacije od međunarodnih organizacija2,500,0002,500,0002,116,8082,116,80884.784.7
15Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih godina2,846,0651,531,4601,531,46053.853.8
0202Zaštita intelektualne svojine205,001,000210,586,065204,589,752204,589,75297.297.2
130Opšte usluge205,001,000210,586,065204,589,752204,589,75297.297.2
Zaštita industrijske svojine, autorskog i srodnih prava i134,679,000141,685,065138,941,122138,941,12298.198.1
0001
informaciono obrazovni poslovi u vezi sa značajem zaštite
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)107,502,000111,102,000111,051,969111,051,969100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca16,287,00016,847,00016,830,71216,830,71299.999.9
415Naknade troškova za zaposlene1,600,0001,600,0001,496,7481,496,74893.593.5
421Stalni troškovi200,000446,065171,073171,07338.438.4
422Troškovi putovanja3,210,0005,710,0004,923,5024,923,50286.286.2
423Usluge po ugovoru5,680,0005,280,0004,398,5784,398,57883.383.3
424Specijalizovane usluge200,000200,00068,54068,54034.334.3
512Mašine i oprema500,000
0003Administracija i upravljanje70,322,00068,901,00065,648,63165,648,63195.395.3
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)36,307,00036,697,00036,681,37836,681,378100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca5,501,0005,561,0005,557,2295,557,22999.999.9
413Naknade u naturi490,000490,000489,950489,950100.0100.0
414Socijalna davanja zaposlenima1,125,0001,125,000444,183444,18339.539.5
415Naknade troškova za zaposlene900,000900,000523,656523,65658.258.2
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,200,0001,815,0001,726,2511,726,25195.195.1
421Stalni troškovi3,530,0003,530,0003,514,3393,514,33999.699.6
422Troškovi putovanja610,000610,000383,632383,63262.962.9
423Usluge po ugovoru10,270,0009,855,0009,852,9849,852,984100.0100.0
424Specijalizovane usluge1,700,0001,700,000973,915973,91557.357.3
425Tekuće popravke i održavanje450,000243,000
426Materijal4,050,0002,086,0001,337,3881,337,38864.164.1
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa100,000200,000188,510188,51094.394.3
512Mašine i oprema4,089,0004,089,0003,975,2163,975,21697.297.2
50ZAVOD ZA SOCIJALNO OSIGURANjE38,588,00039,040,00038,770,98738,770,98799.399.3
Izvori finansiranja za razdeo 50
01Opšti prihodi i primanja budžeta38,588,00039,040,00038,770,98738,770,98799.399.3
0902Socijalna zaštita38,588,00039,040,00038,770,98738,770,98799.399.3
410Opšti ekonomski i komercijalni poslovi i poslovi po pitanju rada38,588,00039,040,00038,770,98738,770,98799.399.3
0008Primena međunarodnih ugovora o socijalnom osiguranju22,253,00022,713,00022,633,19722,633,19799.699.6
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)16,578,00017,028,00017,027,32517,027,325100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca2,512,0002,582,0002,579,6402,579,64099.999.9
414Socijalna davanja zaposlenima1,0001,000
415Naknade troškova za zaposlene160,000160,00088,90088,90055.655.6
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,0001,000
421Stalni troškovi1,0001,000
422Troškovi putovanja1,665,0001,645,0001,644,6961,644,696100.0100.0
423Usluge po ugovoru1,334,0001,294,0001,292,6361,292,63699.999.9
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa1,0001,000
← Pomerite tabelu levo/desno za više detalja →
TabelaStrana 62

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
Saradnja sa međunarodnim institucijama u oblasti socijalnog1,500,0001,471,0001,470,6081,470,608100.0100.0
0009
osiguranja
462Dotacije međunarodnim organizacijama1,500,0001,471,0001,470,6081,470,608100.0100.0
0010Administracija i upravljanje14,835,00014,856,00014,667,18214,667,18298.798.7
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)7,621,0008,071,0008,063,0528,063,05299.999.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,155,0001,225,0001,221,5521,221,55299.799.7
413Naknade u naturi60,00060,00056,00056,00093.393.3
414Socijalna davanja zaposlenima354,000354,000301,894301,89485.385.3
415Naknade troškova za zaposlene130,000130,00072,99372,99356.156.1
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,0001,000
421Stalni troškovi1,350,0001,300,0001,278,9701,278,97098.498.4
422Troškovi putovanja400,000400,000399,966399,966100.0100.0
423Usluge po ugovoru2,300,0002,300,0002,299,4082,299,408100.0100.0
424Specijalizovane usluge300,00011,000
425Tekuće popravke i održavanje400,000350,000347,541347,54199.399.3
426Materijal630,000606,000605,694605,69499.999.9
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate25,00025,00014,05414,05456.256.2
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova1,0001,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa1,0001,000
512Mašine i oprema87,0001,000
515Nematerijalna imovina20,00020,0006,0566,05630.330.3
KANCELARIJA ZA INFORMACIONE TEHNOLOGIJE I
51ELEKTRONSKU UPRAVU16,578,611,00016,973,692,23516,928,515,67316,928,515,67399.799.7
Izvori finansiranja za razdeo 51
01Opšti prihodi i primanja budžeta16,578,605,00016,070,749,00016,064,959,50116,064,959,501100.0100.0
06Donacije od međunarodnih organizacija6,00015,116,7586,974,0796,974,07946.146.1
11Primanja od inostranih zaduživanja886,669,932855,425,548855,425,54896.596.5
15Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih godina1,156,5451,156,5451,156,545100.0100.0
0614Informacione tehnologije i elektronska uprava16,578,611,00016,973,692,23516,928,515,67316,928,515,67399.799.7
140Osnovno istraživanje16,578,611,00016,973,692,23516,928,515,67316,928,515,67399.799.7
0001Razvoj sistema IT i elektronske uprave905,850,000842,883,000840,145,843840,145,84399.799.7
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)109,529,000115,529,000115,505,186115,505,186100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca16,594,00017,794,00017,499,03617,499,03698.398.3
413Naknade u naturi360,000360,000135,000135,00037.537.5
414Socijalna davanja zaposlenima600,000860,000858,803858,80399.999.9
415Naknade troškova za zaposlene1,200,0001,650,0001,598,6071,598,60796.996.9
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi216,000211,268211,26897.897.8
421Stalni troškovi2,350,0002,115,0002,113,2892,113,28999.999.9
422Troškovi putovanja1,614,0005,614,0005,590,8585,590,85899.699.6
423Usluge po ugovoru769,992,000692,993,000692,852,709692,852,709100.0100.0
424Specijalizovane usluge841,000841,000
425Tekuće popravke i održavanje106,000106,00084,94884,94880.180.1
426Materijal961,0003,201,0003,200,8023,200,802100.0100.0
512Mašine i oprema703,000703,000489,778489,77869.769.7
515Nematerijalna imovina1,000,000900,0004,5604,5600.50.5
621Nabavka domaće finansijske imovine1,0001,0001,000100.0100.0
0002Razvoj IT i informacione bezbednosti544,755,000509,835,000506,957,861506,957,86199.499.4
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)72,183,00078,183,00077,458,90577,458,90599.199.1
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca10,936,00011,936,00011,735,02411,735,02498.398.3
414Socijalna davanja zaposlenima386,000386,000310,605310,60580.580.5
415Naknade troškova za zaposlene500,000800,000779,788779,78897.597.5
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi250,000230,000161,792161,79270.370.3
421Stalni troškovi411,500,000370,350,000370,350,000370,350,000100.0100.0
423Usluge po ugovoru37,500,00037,500,00037,499,41837,499,418100.0100.0
425Tekuće popravke i održavanje10,500,0009,450,0007,662,6407,662,64081.181.1
426Materijal1,000,0001,000,000999,688999,688100.0100.0
4006Srbija na dodir - Digitalna transformacija za razvoj160,006,000167,173,336165,746,212165,746,21299.199.1
422Troškovi putovanja2,000152,00021,37221,37214.114.1
423Usluge po ugovoru4,0006,765,2965,574,7915,574,79182.482.4
462Dotacije međunarodnim organizacijama160,000,000160,000,000159,977,265159,977,265100.0100.0
512Mašine i oprema256,040172,784172,78467.567.5
4014Razvoj veštačke intelegencije120,000,000120,000,000119,982,892119,982,892100.0100.0
462Dotacije međunarodnim organizacijama120,000,000120,000,000119,982,892119,982,892100.0100.0
4015Centar za četvrtu industrisjsku revoluciju - Svetski ekonomski forum140,000,000149,099,967142,340,515142,340,51595.595.5
422Troškovi putovanja260,000259,378259,37899.899.8
423Usluge po ugovoru8,839,9672,102,2992,102,29923.823.8
462Dotacije međunarodnim organizacijama140,000,000140,000,000139,978,838139,978,838100.0100.0
4016Cloud licenciranje i podrška1,230,000,000777,892,000777,892,000777,892,000100.0100.0
423Usluge po ugovoru1,230,000,000777,892,000777,892,000777,892,000100.0100.0
4017Kreativni distrikt Novi Sad600,000,000
463Transferi ostalim nivoima vlasti600,000,000
4018Unapređenje usluga elektronske uprave886,669,932855,425,548855,425,54896.596.5
422Troškovi putovanja3,508,4893,507,6933,507,693100.0100.0
423Usluge po ugovoru174,649,338155,064,374155,064,37488.888.8
444Prateći troškovi zaduživanja2,875,8202,875,8202,875,820100.0100.0
512Mašine i oprema255,206,900245,132,108245,132,10896.196.1
515Nematerijalna imovina450,429,385448,845,553448,845,55399.699.6
5001Održavanje Microsoft softverskih licenci1,440,000,0001,369,100,0001,369,096,7801,369,096,780100.0100.0
515Nematerijalna imovina1,440,000,0001,369,100,0001,369,096,7801,369,096,780100.0100.0
5002Uspostavljanje CERT-a205,000,000204,305,000204,302,873204,302,873100.0100.0
515Nematerijalna imovina205,000,000204,305,000204,302,873204,302,873100.0100.0
Implementacija elektronskih registara organa i organizacija javne5,400,000,0005,263,000,0005,263,000,0005,263,000,000100.0100.0
5003
uprave i ljudskih resursa u sistemu javne uprave
515Nematerijalna imovina5,400,000,0005,263,000,0005,263,000,0005,263,000,000100.0100.0
Uspostavljanje Data centra za registre, „Backup” centar i „Disaster160,000,000160,000,000159,998,843159,998,843100.0100.0
5004
Recovery”
512Mašine i oprema160,000,000160,000,000159,998,843159,998,843100.0100.0
5005Implementacija „Oracle” tehnologije340,000,000340,000,000339,930,061339,930,061100.0100.0
515Nematerijalna imovina340,000,000340,000,000339,930,061339,930,061100.0100.0
5006Izgradnja Data centra u Kragujevcu1,547,000,0001,665,893,0001,665,869,6931,665,869,693100.0100.0
423Usluge po ugovoru185,000,000166,500,000166,498,908166,498,908100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti900,000,0001,037,393,0001,037,393,0001,037,393,000100.0100.0
512Mašine i oprema462,000,000462,000,000461,977,785461,977,785100.0100.0
5010Softversko rešenje za obradu i čuvanje elektronskih faktura96,000,00095,347,00095,346,46495,346,464100.0100.0
515Nematerijalna imovina96,000,00095,347,00095,346,46495,346,464100.0100.0
5013VM WARE licence600,000,000598,492,000598,491,846598,491,846100.0100.0
515Nematerijalna imovina600,000,000598,492,000598,491,846598,491,846100.0100.0
5014Jedinstvena informaciona komunikaciona mreža e Uprave500,000,000500,000,000500,000,000500,000,000100.0100.0
512Mašine i oprema500,000,000500,000,000500,000,000500,000,000100.0100.0
5016IBM licence290,000,000289,708,000289,707,962289,707,962100.0100.0
515Nematerijalna imovina290,000,000289,708,000289,707,962289,707,962100.0100.0
5018Kreativno inovativni/multifunkcionalni centar „Ložionica”1,600,000,0002,200,000,0002,199,986,2792,199,986,279100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti1,000,000,0001,555,000,0001,554,986,2791,554,986,279100.0100.0
512Mašine i oprema600,000,000645,000,000645,000,000645,000,000100.0100.0
5019Inovacioni distrikt Kragujevac700,000,000834,294,000834,294,000834,294,000100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti700,000,000834,294,000834,294,000834,294,000100.0100.0
52KANCELARIJA ZA JAVNE NABAVKE111,093,000109,755,000103,423,068103,423,06894.294.2
Izvori finansiranja za razdeo 52
01Opšti prihodi i primanja budžeta111,093,000109,755,000103,423,068103,423,06894.294.2
0612Razvoj sistema i zaštita prava u postupcima javnih nabavki111,093,000109,755,000103,423,068103,423,06894.294.2
410Opšti ekonomski i komercijalni poslovi i poslovi po pitanju rada111,093,000109,755,000103,423,068103,423,06894.294.2
0001Razvoj i praćenje sistema javnih nabavki111,093,000109,755,000103,423,068103,423,06894.294.2
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)74,089,00075,725,00075,518,31575,518,31599.799.7
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca11,227,00011,474,00011,442,14911,442,14999.799.7
413Naknade u naturi488,000440,000417,400417,40094.994.9
414Socijalna davanja zaposlenima462,000462,000374,952374,95281.281.2
415Naknade troškova za zaposlene1,500,0001,350,0001,019,3051,019,30575.575.5
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi630,000585,000584,328584,32899.999.9
421Stalni troškovi1,100,000990,000885,928885,92889.589.5
422Troškovi putovanja1,700,0001,530,000760,817760,81749.749.7
423Usluge po ugovoru16,486,00013,997,00010,462,11310,462,11374.774.7
424Specijalizovane usluge1,0001,000
425Tekuće popravke i održavanje500,000450,00028,20028,2006.36.3
426Materijal1,099,000990,000700,760700,76070.870.8
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate10,00010,000
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova1,0001,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa300,000270,000
512Mašine i oprema1,300,0001,300,0001,228,8001,228,80094.594.5
515Nematerijalna imovina200,000180,000
REPUBLIČKA KOMISIJA ZA ZAŠTITU PRAVA U POSTUPCIMA
53JAVNIH NABAVKI181,875,000179,974,000160,493,193160,493,19389.289.2
Izvori finansiranja za razdeo 53
01Opšti prihodi i primanja budžeta181,875,000179,974,000160,493,193160,493,19389.289.2
0612Razvoj sistema i zaštita prava u postupcima javnih nabavki181,875,000179,974,000160,493,193160,493,19389.289.2
410Opšti ekonomski i komercijalni poslovi i poslovi po pitanju rada181,875,000179,974,000160,493,193160,493,19389.289.2
0002Zaštita prava u postupcima javnih nabavki151,074,000148,021,000129,367,282129,367,28287.487.4
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)100,629,00099,629,00095,431,57895,431,57895.895.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca15,246,00015,094,00014,457,88414,457,88495.895.8
413Naknade u naturi250,000250,000106,080106,08042.442.4
← Pomerite tabelu levo/desno za više detalja →
TabelaStrana 63

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
414Socijalna davanja zaposlenima510,000510,000336,852336,85266.066.0
415Naknade troškova za zaposlene1,313,0001,313,000935,269935,26971.271.2
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi600,000600,000485,376485,37680.980.9
421Stalni troškovi9,990,0009,990,0008,893,2698,893,26989.089.0
422Troškovi putovanja3,600,0003,600,000857,409857,40923.823.8
423Usluge po ugovoru4,763,0004,446,0002,800,5882,800,58863.063.0
425Tekuće popravke i održavanje3,360,0002,786,000763,639763,63927.427.4
426Materijal4,383,0004,183,0002,023,5342,023,53448.448.4
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate350,000350,000137,412137,41239.339.3
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova1,200,0001,200,000115,480115,4809.69.6
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa960,000150,000
512Mašine i oprema3,500,0003,500,0002,022,9122,022,91257.857.8
515Nematerijalna imovina420,000420,000
0005Administrativna podrška radu Republičke komisije30,801,00031,953,00031,125,91031,125,91097.497.4
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)26,748,00027,748,00027,030,75227,030,75297.497.4
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca4,053,0004,205,0004,095,1594,095,15997.497.4
54GEOLOŠKI ZAVOD SRBIJE380,344,000378,440,000364,437,336364,437,33696.396.3
Izvori finansiranja za razdeo 54
01Opšti prihodi i primanja budžeta378,300,000372,294,000362,158,935362,158,93597.397.3
06Donacije od međunarodnih organizacija2,044,0002,044,000
15Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih godina4,102,0002,278,4022,278,40255.555.5
0503Upravljanje mineralnim resursima380,344,000378,440,000364,437,336364,437,33696.396.3
440Rudarstvo, proizvodnja i izgradnja380,344,000378,440,000364,437,336364,437,33696.396.3
0002Geološka istraživanja380,344,000378,440,000364,437,336364,437,33696.396.3
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)225,027,000223,787,000219,808,695219,808,69598.298.2
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca34,092,00034,092,00033,301,24533,301,24597.797.7
413Naknade u naturi400,000400,000399,360399,36099.899.8
414Socijalna davanja zaposlenima2,700,0003,600,0003,498,4303,498,43097.297.2
415Naknade troškova za zaposlene10,815,00010,815,00010,607,65710,607,65798.198.1
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi3,500,0003,869,0003,868,0003,868,000100.0100.0
421Stalni troškovi23,475,00022,457,00019,438,68919,438,68986.686.6
422Troškovi putovanja12,228,00015,091,00011,359,81111,359,81175.375.3
423Usluge po ugovoru33,406,00031,228,00029,850,54729,850,54795.695.6
425Tekuće popravke i održavanje6,816,0006,571,0006,346,2166,346,21696.696.6
426Materijal6,450,0006,355,0006,201,3486,201,34897.697.6
462Dotacije međunarodnim organizacijama650,000612,000611,513611,51399.999.9
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate600,000600,000462,994462,99477.277.2
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova1,0001,000
512Mašine i oprema19,581,00018,388,00018,312,75118,312,75199.699.6
515Nematerijalna imovina603,000574,000370,080370,08064.564.5
55KOMESARIJAT ZA IZBEGLICE I MIGRACIJE1,644,478,0001,934,362,2101,564,729,5311,564,729,53180.980.9
Izvori finansiranja za razdeo 55
01Opšti prihodi i primanja budžeta1,280,341,0001,215,968,0001,018,943,1921,018,943,19283.883.8
05Donacije od inostranih zemalja327,616
06Donacije od međunarodnih organizacija1,000,0003,344,274863,940863,94025.825.8
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina68,691,00068,691,000
15Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih godina167,000,000167,000,00075,548,40975,548,40945.245.2
56Finansijska pomoć EU127,446,000479,031,320469,373,991469,373,99198.098.0
1001Unapređenje i zaštita ljudskih i manjinskih prava i sloboda1,644,478,0001,934,362,2101,564,729,5311,564,729,53180.980.9
Socijalna pomoć ugroženom stanovništvu, neklasifikovana na drugom1,612,478,0001,897,281,2101,528,631,9211,528,631,92180.680.6
070
mestu
Podrška prisilnim migrantima i unapređenje sistema upravljanja1,612,478,0001,894,936,9361,527,767,9821,527,767,98280.680.6
0013
migracijama
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)120,032,000123,505,000122,876,607122,876,60799.599.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca18,185,00018,712,00018,623,92018,623,92099.599.5
413Naknade u naturi600,000600,000464,541464,54177.477.4
414Socijalna davanja zaposlenima920,0001,000,000999,506999,506100.0100.0
415Naknade troškova za zaposlene1,400,0001,561,0001,505,8921,505,89296.596.5
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi800,000778,000373,060373,06048.048.0
421Stalni troškovi11,062,00011,382,0009,852,8879,852,88786.686.6
422Troškovi putovanja28,446,0008,965,0006,339,7956,339,79570.770.7
423Usluge po ugovoru72,520,000316,606,000305,643,421305,643,42196.596.5
424Specijalizovane usluge3,000,0001,500,0001,472,0201,472,02098.198.1
425Tekuće popravke i održavanje37,430,00051,262,00034,394,22434,394,22467.167.1
426Materijal25,770,00029,385,28922,117,45722,117,45775.375.3
444Prateći troškovi zaduživanja30,00030,00022,62722,62775.475.4
462Dotacije međunarodnim organizacijama11,500,00012,766,00012,568,41812,568,41898.598.5
463Transferi ostalim nivoima vlasti620,000,000584,057,251548,671,440548,671,44093.993.9
465Ostale dotacije i transferi3,000,00012,307,5991,759,2851,759,28514.314.3
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta453,752,000494,282,181372,294,909372,294,90975.375.3
481Dotacije nevladinim organizacijama20,000,00020,000,00019,999,10019,999,100100.0100.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate1,200,0001,350,0001,150,7531,150,75385.285.2
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova200,0004,328,0004,327,9954,327,995100.0100.0
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa100,0001,159,0001,158,2141,158,21499.999.9
511Zgrade i građevinski objekti176,731,000184,126,19929,761,73129,761,73116.216.2
512Mašine i oprema5,800,00015,274,41711,390,18111,390,18174.674.6
Jačanje upravljanja migracijama i sistema azila u Srbiji: Unapređenje2,344,274863,940863,94036.936.9
4018
politika, zaštita prava (SDC/SEM)
423Usluge po ugovoru2,344,274863,940863,94036.936.9
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni poslovi i32,000,00037,081,00036,097,61036,097,61097.397.3
110
spoljni poslovi
0014Rad Komisije za nestala lica32,000,00037,081,00036,097,61036,097,61097.397.3
421Stalni troškovi250,000131,000109,005109,00583.283.2
422Troškovi putovanja2,000,0001,710,0001,698,9531,698,95399.499.4
423Usluge po ugovoru8,500,0007,560,0007,559,5577,559,557100.0100.0
424Specijalizovane usluge10,000,00016,740,00016,700,59316,700,59399.899.8
425Tekuće popravke i održavanje300,000300,00047,21247,21215.715.7
426Materijal1,000,000810,000694,432694,43285.785.7
472Naknade za socijalnu zaštitu iz budžeta3,200,0003,480,0003,472,8783,472,87899.899.8
481Dotacije nevladinim organizacijama6,000,0005,800,0005,799,9805,799,980100.0100.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate50,00050,00015,00015,00030.030.0
512Mašine i oprema700,000500,000
56AGENCIJA ZA SPREČAVANjE KORUPCIJE405,102,000429,932,000422,917,151422,917,15198.498.4
Izvori finansiranja za razdeo 56
01Opšti prihodi i primanja budžeta405,102,000429,932,000422,917,151422,917,15198.498.4
1601Borba protiv korupcije405,102,000429,932,000422,917,151422,917,15198.498.4
360Javni red i bezbednost neklasifikovan na drugom mestu405,102,000429,932,000422,917,151422,917,15198.498.4
0007Sprovođenje mehanizama sprečavanja korupcije367,102,000391,932,000384,918,751384,918,75198.298.2
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)249,220,000255,720,000255,005,466255,005,46699.799.7
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca37,375,00038,575,00038,416,15738,416,15799.699.6
413Naknade u naturi1,100,0001,100,000929,082929,08284.584.5
414Socijalna davanja zaposlenima2,600,0002,350,0002,225,9422,225,94294.794.7
415Naknade troškova za zaposlene3,337,0003,007,0002,865,2402,865,24095.395.3
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi2,000,0002,080,0002,010,4752,010,47596.796.7
421Stalni troškovi8,500,0008,000,0007,592,3987,592,39894.994.9
422Troškovi putovanja2,500,0001,300,000990,211990,21176.276.2
423Usluge po ugovoru45,000,00053,500,00052,400,98052,400,98097.997.9
424Specijalizovane usluge770,000400,000322,569322,56980.680.6
425Tekuće popravke i održavanje5,900,0004,540,0003,208,8793,208,87970.770.7
426Materijal3,000,0003,000,0002,715,7772,715,77790.590.5
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate150,000150,00020,86820,86813.913.9
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova100,000100,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa200,000700,000474,690474,69067.867.8
512Mašine i oprema4,700,00016,760,00015,104,11415,104,11490.190.1
515Nematerijalna imovina650,000650,000635,904635,90497.897.8
Izrada jedinstvenog informacionog sistema Agencije za sprečavanje38,000,00038,000,00037,998,40037,998,400100.0100.0
5001
korupcije
515Nematerijalna imovina38,000,00038,000,00037,998,40037,998,400100.0100.0
57DIREKCIJA ZA ŽELEZNICE100,696,00099,342,00099,207,38499,207,38499.999.9
Izvori finansiranja za razdeo 57
01Opšti prihodi i primanja budžeta100,696,00099,342,00099,207,38499,207,38499.999.9
0701Uređenje i nadzor u oblasti saobraćaja100,696,00099,342,00099,207,38499,207,38499.999.9
450Saobraćaj100,696,00099,342,00099,207,38499,207,38499.999.9
Regulisanje železničkog tržišta i osiguranje bezbednosti i100,696,00099,342,00099,207,38499,207,38499.999.9
0012
interoperabilnosti železničkog saobraćaja
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)64,718,00064,718,00064,710,81464,710,814100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca9,812,0009,812,0009,803,6889,803,68899.999.9
413Naknade u naturi250,000250,000249,850249,85099.999.9
414Socijalna davanja zaposlenima2,003,0001,978,0001,969,8171,969,81799.699.6
415Naknade troškova za zaposlene750,000750,000747,331747,33199.699.6
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi190,000215,000211,268211,26898.398.3
421Stalni troškovi3,271,0002,782,0002,777,4512,777,45199.899.8
422Troškovi putovanja3,453,0002,659,0002,657,8002,657,800100.0100.0
423Usluge po ugovoru9,140,0008,190,0008,189,1418,189,141100.0100.0
424Specijalizovane usluge5,000
425Tekuće popravke i održavanje2,200,000730,000729,539729,53999.999.9
426Materijal3,099,0001,496,0001,495,2581,495,258100.0100.0
← Pomerite tabelu levo/desno za više detalja →
TabelaStrana 64

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate96,00096,00051,19651,19653.353.3
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova3,0005,503,0005,454,9275,454,92799.199.1
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa3,0003,000
512Mašine i oprema1,698,000148,000147,304147,30499.599.5
515Nematerijalna imovina5,00012,00012,00012,000100.0100.0
REPUBLIČKA AGENCIJA ZA MIRNO REŠAVANjE RADNIH
58SPOROVA32,194,00032,144,00032,048,21932,048,21999.799.7
Izvori finansiranja za razdeo 58
01Opšti prihodi i primanja budžeta32,194,00032,144,00032,048,21932,048,21999.799.7
0802Uređenje sistema rada i radno-pravnih odnosa32,194,00032,144,00032,048,21932,048,21999.799.7
410Opšti ekonomski i komercijalni poslovi i poslovi po pitanju rada32,194,00032,144,00032,048,21932,048,21999.799.7
0011Mirno rešavanje radnih sporova32,194,00032,144,00032,048,21932,048,21999.799.7
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)16,890,00017,460,00017,457,75817,457,758100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca2,559,0002,646,0002,644,8502,644,850100.0100.0
413Naknade u naturi1,0001,000
414Socijalna davanja zaposlenima3,00099,00098,53498,53499.599.5
415Naknade troškova za zaposlene304,000304,000302,666302,66699.699.6
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi455,000455,000452,536452,53699.599.5
421Stalni troškovi1,455,0001,455,0001,443,6711,443,67199.299.2
422Troškovi putovanja600,000600,000597,065597,06599.599.5
423Usluge po ugovoru8,673,0007,870,0007,834,4717,834,47199.599.5
424Specijalizovane usluge250,000250,000219,100219,10087.687.6
425Tekuće popravke i održavanje1,0001,000
426Materijal700,000700,000698,097698,09799.799.7
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate2,0002,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa1,0001,000
512Mašine i oprema300,000300,000299,470299,47099.899.8
59UPRAVA ZA ZAJEDNIČKE POSLOVE REPUBLIČKIH ORGANA5,400,718,0005,668,212,0005,582,802,2285,582,802,22898.598.5
Izvori finansiranja za razdeo 59
01Opšti prihodi i primanja budžeta5,400,718,0005,668,212,0005,582,802,2285,582,802,22898.598.5
0606Podrška radu organa javne uprave5,400,718,0005,668,212,0005,582,802,2285,582,802,22898.598.5
130Opšte usluge5,400,718,0005,668,212,0005,582,802,2285,582,802,22898.598.5
0007Održavanje objekata i opreme, nabavka opreme i materijala1,342,308,0001,299,538,0001,245,208,9171,245,208,91795.895.8
425Tekuće popravke i održavanje268,402,000257,402,000257,332,717257,332,717100.0100.0
426Materijal841,329,000830,259,000830,211,102830,211,102100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti136,026,000117,026,00065,723,93565,723,93556.256.2
512Mašine i oprema96,550,00094,550,00091,666,66291,666,66297.097.0
514Kultivisana imovina1,000301,000274,500274,50091.291.2
0008Informaciono-komunikacione, opšte i specijalizovane usluge861,120,000815,510,000793,339,838793,339,83897.397.3
421Stalni troškovi784,390,000744,300,000742,929,537742,929,53799.899.8
423Usluge po ugovoru56,060,00050,540,00033,723,62933,723,62966.766.7
424Specijalizovane usluge15,270,00015,270,00013,877,87213,877,87290.990.9
515Nematerijalna imovina5,400,0005,400,0002,808,8002,808,80052.052.0
0009Administracija i upravljanje3,197,290,0003,553,164,0003,544,253,4743,544,253,47499.799.7
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)1,306,707,0001,315,007,0001,314,351,3161,314,351,316100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca197,990,000199,290,000199,127,905199,127,90599.999.9
413Naknade u naturi2,300,0002,300,0002,065,5092,065,50989.889.8
414Socijalna davanja zaposlenima13,101,00015,101,00014,938,48114,938,48198.998.9
415Naknade troškova za zaposlene30,307,00028,807,00028,434,46628,434,46698.798.7
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi15,808,00016,008,00015,938,17515,938,17599.699.6
421Stalni troškovi1,592,637,0001,776,117,0001,773,912,6041,773,912,60499.999.9
422Troškovi putovanja4,400,0003,960,0003,850,3973,850,39797.297.2
423Usluge po ugovoru26,340,00024,340,00023,375,53723,375,53796.096.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate3,000,0003,000,0001,025,5981,025,59834.234.2
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova2,000,0004,239,0002,411,4102,411,41056.956.9
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa2,000,000164,295,000164,171,204164,171,20499.999.9
515Nematerijalna imovina700,000700,000650,872650,87293.093.0
60UPRAVNI OKRUZI676,756,000665,176,532619,301,770619,301,77093.193.1
Izvori finansiranja za razdeo 60
01Opšti prihodi i primanja budžeta676,756,000664,675,000618,800,238618,800,23893.193.1
05Donacije od inostranih zemalja460,102460,102460,102100.0100.0
15Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih godina41,43041,43041,430100.0100.0
60.1SEVERNOBAČKI UPRAVNI OKRUG24,890,00024,063,00022,828,18022,828,18094.994.9
Izvori finansiranja za glavu 60.1
01Opšti prihodi i primanja budžeta24,890,00024,063,00022,828,18022,828,18094.994.9
0606Podrška radu organa javne uprave24,890,00024,063,00022,828,18022,828,18094.994.9
130Opšte usluge24,890,00024,063,00022,828,18022,828,18094.994.9
0010Stručni i operativni poslovi Severno-bačkog upravnog okruga24,890,00024,063,00022,828,18022,828,18094.994.9
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)8,890,0008,890,0008,731,6578,731,65798.298.2
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,347,0001,347,0001,322,8461,322,84698.298.2
413Naknade u naturi100,000100,00078,00078,00078.078.0
414Socijalna davanja zaposlenima121,000121,000112,238112,23892.892.8
415Naknade troškova za zaposlene370,000370,000246,410246,41066.666.6
421Stalni troškovi9,525,0009,115,0009,115,0009,115,000100.0100.0
422Troškovi putovanja141,000141,00098,18098,18069.669.6
423Usluge po ugovoru2,930,0002,513,0002,259,7322,259,73289.989.9
425Tekuće popravke i održavanje100,000100,00041,34741,34741.341.3
426Materijal1,265,0001,265,000750,972750,97259.459.4
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate1,0001,000
512Mašine i oprema100,000100,00071,79871,79871.871.8
60.2SREDNjOBANATSKI UPRAVNI OKRUG20,756,00020,305,00016,605,59616,605,59681.881.8
Izvori finansiranja za glavu 60.2
01Opšti prihodi i primanja budžeta20,756,00020,305,00016,605,59616,605,59681.881.8
0606Podrška radu organa javne uprave20,756,00020,305,00016,605,59616,605,59681.881.8
130Opšte usluge20,756,00020,305,00016,605,59616,605,59681.881.8
0011Stručni i operativni poslovi Srednje-banatskog upravnog okruga20,756,00020,305,00016,605,59616,605,59681.881.8
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)9,149,0009,546,0009,481,6939,481,69399.399.3
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,386,0001,489,0001,436,4761,436,47696.596.5
413Naknade u naturi20,00020,00014,07714,07770.470.4
414Socijalna davanja zaposlenima382,000344,000301,894301,89487.887.8
415Naknade troškova za zaposlene500,000450,000329,834329,83473.373.3
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,000471,000467,900467,90099.399.3
421Stalni troškovi4,750,0004,032,0002,498,8902,498,89062.062.0
422Troškovi putovanja50,00050,0003,0003,0006.06.0
423Usluge po ugovoru1,505,0001,355,0001,219,2601,219,26090.090.0
424Specijalizovane usluge1,0001,000
425Tekuće popravke i održavanje700,000700,000435,960435,96062.362.3
426Materijal1,850,0001,665,000408,810408,81024.624.6
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate62,00062,0007,8027,80212.612.6
512Mašine i oprema400,000120,000
60.3SEVERNOBANATSKI UPRAVNI OKRUG21,881,00020,584,00018,874,43718,874,43791.791.7
Izvori finansiranja za glavu 60.3
01Opšti prihodi i primanja budžeta21,881,00020,584,00018,874,43718,874,43791.791.7
0606Podrška radu organa javne uprave21,881,00020,584,00018,874,43718,874,43791.791.7
130Opšte usluge21,881,00020,584,00018,874,43718,874,43791.791.7
0012Stručni i operativni poslovi Severno-banatskog upravnog okruga21,881,00020,584,00018,874,43718,874,43791.791.7
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)10,281,00010,401,00010,356,81410,356,81499.699.6
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,558,0001,578,0001,569,0571,569,05799.499.4
414Socijalna davanja zaposlenima42,00042,000
415Naknade troškova za zaposlene270,000285,000274,262274,26296.296.2
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi247,000474,000473,900473,900100.0100.0
421Stalni troškovi3,934,0003,532,0003,372,7923,372,79295.595.5
422Troškovi putovanja200,000195,000157,821157,82180.980.9
423Usluge po ugovoru940,000948,000872,702872,70292.192.1
424Specijalizovane usluge190,000130,000127,520127,52098.198.1
425Tekuće popravke i održavanje2,670,0001,668,000405,862405,86224.324.3
426Materijal1,345,0001,127,0001,092,6151,092,61596.996.9
444Prateći troškovi zaduživanja15,00015,0001,5551,55510.410.4
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate38,00038,00019,94619,94652.552.5
512Mašine i oprema150,000150,000149,591149,59199.799.7
515Nematerijalna imovina1,0001,000
60.4JUŽNOBANATSKI UPRAVNI OKRUG23,363,00022,881,00022,758,77622,758,77699.599.5
Izvori finansiranja za glavu 60.4
01Opšti prihodi i primanja budžeta23,363,00022,881,00022,758,77622,758,77699.599.5
0606Podrška radu organa javne uprave23,363,00022,881,00022,758,77622,758,77699.599.5
130Opšte usluge23,363,00022,881,00022,758,77622,758,77699.599.5
0013Stručni i operativni poslovi Južno-banatskog upravnog okruga23,363,00022,881,00022,758,77622,758,77699.599.5
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)12,091,00012,017,00012,016,36912,016,369100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,832,0001,832,0001,820,4801,820,48099.499.4
413Naknade u naturi60,00060,00056,00056,00093.393.3
414Socijalna davanja zaposlenima2,0002,000
415Naknade troškova za zaposlene1,000,0001,062,0001,047,2781,047,27898.698.6
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi201,000213,000211,268211,26899.299.2
421Stalni troškovi2,720,0002,610,0002,609,4862,609,486100.0100.0
← Pomerite tabelu levo/desno za više detalja →
TabelaStrana 65

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
422Troškovi putovanja350,000470,000469,960469,960100.0100.0
423Usluge po ugovoru2,216,0001,794,0001,779,4011,779,40199.299.2
424Specijalizovane usluge200,000200,000198,300198,30099.299.2
425Tekuće popravke i održavanje300,000300,000298,675298,67599.699.6
426Materijal2,030,0001,850,0001,844,9631,844,96399.799.7
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate60,00060,0006,0326,03210.110.1
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa1,000111,000108,565108,56597.897.8
512Mašine i oprema300,000300,000291,999291,99997.397.3
60.5ZAPADNOBAČKI UPRAVNI OKRUG23,510,00022,860,00021,719,32121,719,32195.095.0
Izvori finansiranja za glavu 60.5
01Opšti prihodi i primanja budžeta23,510,00022,860,00021,719,32121,719,32195.095.0
0606Podrška radu organa javne uprave23,510,00022,860,00021,719,32121,719,32195.095.0
130Opšte usluge23,510,00022,860,00021,719,32121,719,32195.095.0
0014Stručni i operativni poslovi Zapadno-bačkog upravnog okruga23,510,00022,860,00021,719,32121,719,32195.095.0
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)9,878,0009,878,0009,816,0229,816,02299.499.4
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,497,0001,497,0001,487,1271,487,12799.399.3
413Naknade u naturi50,00050,00050,00050,000100.0100.0
414Socijalna davanja zaposlenima300,000300,000
415Naknade troškova za zaposlene420,000420,000267,179267,17963.663.6
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi400,000400,000359,201359,20189.889.8
421Stalni troškovi4,715,0004,960,0004,956,4284,956,42899.999.9
422Troškovi putovanja150,000150,000139,176139,17692.892.8
423Usluge po ugovoru1,049,0001,049,0001,048,8741,048,874100.0100.0
425Tekuće popravke i održavanje2,550,0001,900,0001,846,7841,846,78497.297.2
426Materijal1,800,0001,620,0001,143,3471,143,34770.670.6
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate50,00050,00022,16622,16644.344.3
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa1,0001,000
512Mašine i oprema650,000585,000583,016583,01699.799.7
60.6SREMSKI UPRAVNI OKRUG18,278,00017,862,00016,166,24816,166,24890.590.5
Izvori finansiranja za glavu 60.6
01Opšti prihodi i primanja budžeta18,278,00017,862,00016,166,24816,166,24890.590.5
0606Podrška radu organa javne uprave18,278,00017,862,00016,166,24816,166,24890.590.5
130Opšte usluge18,278,00017,862,00016,166,24816,166,24890.590.5
0015Stručni i operativni poslovi Sremskog upravnog okruga18,278,00017,862,00016,166,24816,166,24890.590.5
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)8,947,0009,325,0009,290,7929,290,79299.699.6
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,356,0001,416,0001,407,5551,407,55599.499.4
413Naknade u naturi70,00070,00042,23142,23160.360.3
414Socijalna davanja zaposlenima473,000473,000
415Naknade troškova za zaposlene350,000350,000288,844288,84482.582.5
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,0001,000
421Stalni troškovi4,132,0003,719,0002,719,6122,719,61273.173.1
422Troškovi putovanja200,000200,000199,200199,20099.699.6
423Usluge po ugovoru663,000663,000631,697631,69795.395.3
424Specijalizovane usluge1,0001,000
425Tekuće popravke i održavanje374,000434,000433,662433,66299.999.9
426Materijal1,300,000796,000768,197768,19796.596.5
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate10,00013,00012,55212,55296.696.6
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa1,0001,000
512Mašine i oprema400,000400,000371,908371,90893.093.0
60.7JUŽNOBAČKI UPRAVNI OKRUG34,674,00034,067,00033,365,99433,365,99497.997.9
Izvori finansiranja za glavu 60.7
01Opšti prihodi i primanja budžeta34,674,00034,067,00033,365,99433,365,99497.997.9
0606Podrška radu organa javne uprave34,674,00034,067,00033,365,99433,365,99497.997.9
130Opšte usluge34,674,00034,067,00033,365,99433,365,99497.997.9
0016Stručni i operativni poslovi Južno-bačkog upravnog okruga34,674,00034,067,00033,365,99433,365,99497.997.9
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)20,360,00019,475,00019,155,16419,155,16498.498.4
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca3,085,0002,954,0002,902,0072,902,00798.298.2
413Naknade u naturi60,00060,00056,00056,00093.393.3
414Socijalna davanja zaposlenima1,000204,000202,641202,64199.399.3
415Naknade troškova za zaposlene861,000775,000631,825631,82581.581.5
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,000317,000315,205315,20599.499.4
421Stalni troškovi7,938,0007,856,0007,768,4157,768,41598.998.9
422Troškovi putovanja30,00030,00028,20028,20094.094.0
423Usluge po ugovoru1,042,000789,000761,045761,04596.596.5
425Tekuće popravke i održavanje137,000137,000105,767105,76777.277.2
426Materijal908,0001,041,0001,017,9471,017,94797.897.8
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa109,000107,841107,84198.998.9
512Mašine i oprema251,000320,000313,938313,93898.198.1
60.8MAČVANSKI UPRAVNI OKRUG19,131,00018,801,00017,662,72117,662,72193.993.9
Izvori finansiranja za glavu 60.8
01Opšti prihodi i primanja budžeta19,131,00018,801,00017,662,72117,662,72193.993.9
0606Podrška radu organa javne uprave19,131,00018,801,00017,662,72117,662,72193.993.9
130Opšte usluge19,131,00018,801,00017,662,72117,662,72193.993.9
0017Stručni i operativni poslovi Mačvanskog upravnog okruga19,131,00018,801,00017,662,72117,662,72193.993.9
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)10,930,00010,930,00010,851,84610,851,84699.399.3
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,656,0001,656,0001,631,3121,631,31298.598.5
414Socijalna davanja zaposlenima93,000335,000274,357274,35781.981.9
415Naknade troškova za zaposlene820,000750,000641,431641,43185.585.5
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,00071,00033,00033,00046.546.5
421Stalni troškovi3,675,0003,265,0002,495,2572,495,25776.476.4
422Troškovi putovanja120,000120,000119,460119,46099.699.6
423Usluge po ugovoru430,000502,000500,539500,53999.799.7
425Tekuće popravke i održavanje100,000100,00092,00092,00092.092.0
426Materijal1,165,0001,030,0001,017,2471,017,24798.898.8
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate40,00040,0006,2726,27215.715.7
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa1,0001,000
512Mašine i oprema100,0001,000
60.9KOLUBARSKI UPRAVNI OKRUG30,093,00029,239,00028,439,88528,439,88597.397.3
Izvori finansiranja za glavu 60.9
01Opšti prihodi i primanja budžeta30,093,00029,239,00028,439,88528,439,88597.397.3
0606Podrška radu organa javne uprave30,093,00029,239,00028,439,88528,439,88597.397.3
130Opšte usluge30,093,00029,239,00028,439,88528,439,88597.397.3
0018Stručni i operativni poslovi Kolubarskog upravnog okruga30,093,00029,239,00028,439,88528,439,88597.397.3
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)12,592,00011,892,00011,738,18111,738,18198.798.7
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,908,0001,838,0001,778,3351,778,33596.896.8
413Naknade u naturi10,00010,0009,0009,00090.090.0
414Socijalna davanja zaposlenima690,000630,000554,937554,93788.188.1
415Naknade troškova za zaposlene385,000445,000409,422409,42292.092.0
421Stalni troškovi3,600,0003,450,0003,383,4283,383,42898.198.1
422Troškovi putovanja180,000180,00076,70476,70442.642.6
423Usluge po ugovoru6,647,0007,787,0007,577,4257,577,42597.397.3
424Specijalizovane usluge1,0001,000
425Tekuće popravke i održavanje2,100,0001,330,0001,328,4861,328,48699.999.9
426Materijal1,750,0001,446,0001,397,5561,397,55696.696.6
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate30,00030,00018,13118,13160.460.4
512Mašine i oprema200,000200,000168,281168,28184.184.1
60.10PODUNAVSKI UPRAVNI OKRUG16,674,00016,560,00016,265,55716,265,55798.298.2
Izvori finansiranja za glavu 60.10
01Opšti prihodi i primanja budžeta16,674,00016,560,00016,265,55716,265,55798.298.2
0606Podrška radu organa javne uprave16,674,00016,560,00016,265,55716,265,55798.298.2
130Opšte usluge16,674,00016,560,00016,265,55716,265,55798.298.2
0019Stručni i operativni poslovi Podunavskog upravnog okruga16,674,00016,560,00016,265,55716,265,55798.298.2
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)6,714,0007,014,0006,908,7226,908,72298.598.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,018,0001,068,0001,046,6711,046,67198.098.0
413Naknade u naturi20,00020,00019,95019,95099.899.8
414Socijalna davanja zaposlenima480,000480,000477,663477,66399.599.5
415Naknade troškova za zaposlene530,000530,000404,839404,83976.476.4
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi100,000380,000379,710379,71099.999.9
421Stalni troškovi4,841,0004,361,0004,356,3384,356,33899.999.9
422Troškovi putovanja20,00020,000
423Usluge po ugovoru1,419,0001,540,0001,537,8831,537,88399.999.9
425Tekuće popravke i održavanje385,000231,000228,019228,01998.798.7
426Materijal946,000792,000791,762791,762100.0100.0
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa1,0001,000
512Mašine i oprema200,000123,000114,000114,00092.792.7
60.11BRANIČEVSKI UPRAVNI OKRUG19,038,00018,685,00018,606,24518,606,24599.699.6
Izvori finansiranja za glavu 60.11
01Opšti prihodi i primanja budžeta19,038,00018,685,00018,606,24518,606,24599.699.6
0606Podrška radu organa javne uprave19,038,00018,685,00018,606,24518,606,24599.699.6
130Opšte usluge19,038,00018,685,00018,606,24518,606,24599.699.6
0020Stručni i operativni poslovi Braničevskog upravnog okruga19,038,00018,685,00018,606,24518,606,24599.699.6
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)10,548,00010,548,00010,537,30310,537,30399.999.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,598,0001,598,0001,596,4011,596,40199.999.9
413Naknade u naturi85,00085,00070,35070,35082.882.8
← Pomerite tabelu levo/desno za više detalja →
TabelaStrana 66

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
414Socijalna davanja zaposlenima300,000298,000297,860297,860100.0100.0
415Naknade troškova za zaposlene468,000468,000467,800467,800100.0100.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi276,000275,587275,58799.999.9
421Stalni troškovi2,551,0002,491,0002,489,9752,489,975100.0100.0
422Troškovi putovanja20,00020,00016,00016,00080.080.0
423Usluge po ugovoru550,000509,000508,394508,39499.999.9
425Tekuće popravke i održavanje690,000650,000649,345649,34599.999.9
426Materijal1,900,0001,546,0001,542,6011,542,60199.899.8
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate28,00026,0008,4408,44032.532.5
512Mašine i oprema300,000170,000146,190146,19086.086.0
60.12ŠUMADIJSKI UPRAVNI OKRUG24,630,00025,062,00022,991,87322,991,87391.791.7
Izvori finansiranja za glavu 60.12
01Opšti prihodi i primanja budžeta24,630,00025,062,00022,991,87322,991,87391.791.7
0606Podrška radu organa javne uprave24,630,00025,062,00022,991,87322,991,87391.791.7
130Opšte usluge24,630,00025,062,00022,991,87322,991,87391.791.7
0021Stručni i operativni poslovi Šumadijskog upravnog okruga24,630,00025,062,00022,991,87322,991,87391.791.7
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)12,833,00013,633,00013,433,11813,433,11898.598.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,945,0002,065,0002,035,1182,035,11898.698.6
413Naknade u naturi35,00035,000
414Socijalna davanja zaposlenima352,000352,000301,894301,89485.885.8
415Naknade troškova za zaposlene500,000499,000266,206266,20653.353.3
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi646,000647,000646,788646,788100.0100.0
421Stalni troškovi4,400,0004,400,0003,928,2763,928,27689.389.3
422Troškovi putovanja130,000130,00079,04079,04060.860.8
423Usluge po ugovoru1,331,0001,281,0001,007,0491,007,04978.678.6
425Tekuće popravke i održavanje170,000170,00087,36087,36051.451.4
426Materijal1,870,0001,820,0001,186,1431,186,14365.265.2
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate30,00030,00020,88220,88269.669.6
512Mašine i oprema388,000
60.13POMORAVSKI UPRAVNI OKRUG31,767,00030,680,00030,008,20430,008,20497.897.8
Izvori finansiranja za glavu 60.13
01Opšti prihodi i primanja budžeta31,767,00030,680,00030,008,20430,008,20497.897.8
0606Podrška radu organa javne uprave31,767,00030,680,00030,008,20430,008,20497.897.8
130Opšte usluge31,767,00030,680,00030,008,20430,008,20497.897.8
0022Stručni i operativni poslovi Pomoravskog upravnog okruga31,767,00030,680,00030,008,20430,008,20497.897.8
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)10,993,00010,993,00010,892,43610,892,43699.199.1
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,666,0001,666,0001,650,2041,650,20499.199.1
414Socijalna davanja zaposlenima455,000410,000
415Naknade troškova za zaposlene290,000261,000164,054164,05462.962.9
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi10,00010,0003,0003,00030.030.0
421Stalni troškovi10,200,0008,749,0008,731,4318,731,43199.899.8
422Troškovi putovanja210,000410,000408,900408,90099.799.7
423Usluge po ugovoru5,418,0006,389,0006,388,4006,388,400100.0100.0
425Tekuće popravke i održavanje800,000648,000627,663627,66396.996.9
426Materijal1,610,0001,066,0001,065,8171,065,817100.0100.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate15,00015,00013,51213,51290.190.1
512Mašine i oprema100,00063,00062,78862,78899.799.7
60.14BORSKI UPRAVNI OKRUG20,082,00019,487,00016,768,55516,768,55586.086.0
Izvori finansiranja za glavu 60.14
01Opšti prihodi i primanja budžeta20,082,00019,487,00016,768,55516,768,55586.086.0
0606Podrška radu organa javne uprave20,082,00019,487,00016,768,55516,768,55586.086.0
130Opšte usluge20,082,00019,487,00016,768,55516,768,55586.086.0
0023Stručni i operativni poslovi Borskog upravnog okruga20,082,00019,487,00016,768,55516,768,55586.086.0
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)8,155,0008,155,0007,568,7927,568,79292.892.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,236,0001,236,0001,146,6721,146,67292.892.8
413Naknade u naturi1,0001,000
414Socijalna davanja zaposlenima2,0002,000
415Naknade troškova za zaposlene585,000585,000402,101402,10168.768.7
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,0001,000
421Stalni troškovi3,050,0003,650,0003,133,9013,133,90185.985.9
422Troškovi putovanja150,000150,00073,00073,00048.748.7
423Usluge po ugovoru3,500,0003,150,0002,636,7072,636,70783.783.7
425Tekuće popravke i održavanje500,000197,000171,062171,06286.886.8
426Materijal2,500,0002,250,0001,619,0051,619,00572.072.0
444Prateći troškovi zaduživanja50,00050,0006506501.31.3
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate52,00052,00016,66616,66632.132.1
512Mašine i oprema300,0008,000
60.15ZAJEČARSKI UPRAVNI OKRUG21,768,00021,108,00019,561,61819,561,61892.792.7
Izvori finansiranja za glavu 60.15
01Opšti prihodi i primanja budžeta21,768,00021,108,00019,561,61819,561,61892.792.7
0606Podrška radu organa javne uprave21,768,00021,108,00019,561,61819,561,61892.792.7
130Opšte usluge21,768,00021,108,00019,561,61819,561,61892.792.7
0024Stručni i operativni poslovi Zaječarskog upravnog okruga21,768,00021,108,00019,561,61819,561,61892.792.7
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)8,310,0008,660,0008,597,9698,597,96999.399.3
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,259,0001,339,0001,302,5921,302,59297.397.3
413Naknade u naturi60,00060,00040,00040,00066.766.7
414Socijalna davanja zaposlenima801,000721,000210,995210,99529.329.3
415Naknade troškova za zaposlene185,000185,000133,300133,30072.172.1
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,0001,000
421Stalni troškovi7,150,0006,650,0006,167,1546,167,15492.792.7
422Troškovi putovanja110,000110,00061,64261,64256.056.0
423Usluge po ugovoru1,231,0001,138,0001,118,2731,118,27398.398.3
425Tekuće popravke i održavanje500,000500,000498,923498,92399.899.8
426Materijal2,050,0001,713,0001,403,2971,403,29781.981.9
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate6,0003,000
512Mašine i oprema105,00028,00027,47127,47198.198.1
60.16ZLATIBORSKI UPRAVNI OKRUG47,684,00046,067,00039,877,58539,877,58586.686.6
Izvori finansiranja za glavu 60.16
01Opšti prihodi i primanja budžeta47,684,00046,067,00039,877,58539,877,58586.686.6
0606Podrška radu organa javne uprave47,684,00046,067,00039,877,58539,877,58586.686.6
130Opšte usluge47,684,00046,067,00039,877,58539,877,58586.686.6
0025Stručni i operativni poslovi Zlatiborskog upravnog okruga47,684,00046,067,00039,877,58539,877,58586.686.6
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)19,862,00019,770,00017,420,14617,420,14688.188.1
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca3,009,0003,009,0002,639,1522,639,15287.787.7
414Socijalna davanja zaposlenima624,000624,000623,087623,08799.999.9
415Naknade troškova za zaposlene610,000610,000563,018563,01892.392.3
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi400,000492,000491,900491,900100.0100.0
421Stalni troškovi16,737,00015,566,00012,975,66712,975,66783.483.4
422Troškovi putovanja256,000239,000199,804199,80483.683.6
423Usluge po ugovoru2,586,0002,405,0001,870,1351,870,13577.877.8
424Specijalizovane usluge221,000206,000204,700204,70099.499.4
425Tekuće popravke i održavanje500,000465,000448,475448,47596.496.4
426Materijal2,616,0002,436,0002,198,8262,198,82690.390.3
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate13,00012,00010,18210,18284.984.9
512Mašine i oprema250,000233,000232,493232,49399.899.8
60.17MORAVIČKI UPRAVNI OKRUG28,251,00027,356,00025,047,92825,047,92891.691.6
Izvori finansiranja za glavu 60.17
01Opšti prihodi i primanja budžeta28,251,00027,356,00025,047,92825,047,92891.691.6
0606Podrška radu organa javne uprave28,251,00027,356,00025,047,92825,047,92891.691.6
130Opšte usluge28,251,00027,356,00025,047,92825,047,92891.691.6
0026Stručni i operativni poslovi Moravičkog upravnog okruga28,251,00027,356,00025,047,92825,047,92891.691.6
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)10,335,00010,335,00010,042,33610,042,33697.297.2
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,566,0001,566,0001,521,4141,521,41497.297.2
414Socijalna davanja zaposlenima352,000734,000596,894596,89481.381.3
415Naknade troškova za zaposlene486,000486,000414,211414,21185.285.2
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi300,000450,000437,379437,37997.297.2
421Stalni troškovi8,182,0007,948,0007,938,5067,938,50699.999.9
422Troškovi putovanja350,000350,000176,300176,30050.450.4
423Usluge po ugovoru2,130,0001,872,0001,819,7591,819,75997.297.2
425Tekuće popravke i održavanje700,000640,000603,610603,61094.394.3
426Materijal2,000,0001,700,0001,484,9611,484,96187.487.4
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate50,00050,00012,55812,55825.125.1
512Mašine i oprema1,800,0001,225,000
60.18RAŠKI UPRAVNI OKRUG30,538,00029,696,00026,462,63526,462,63589.189.1
Izvori finansiranja za glavu 60.18
01Opšti prihodi i primanja budžeta30,538,00029,696,00026,462,63526,462,63589.189.1
0606Podrška radu organa javne uprave30,538,00029,696,00026,462,63526,462,63589.189.1
130Opšte usluge30,538,00029,696,00026,462,63526,462,63589.189.1
0027Stručni i operativni poslovi Raškog upravnog okruga30,538,00029,696,00026,462,63526,462,63589.189.1
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)13,427,00012,127,00010,930,93110,930,93190.190.1
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca2,035,0001,835,0001,656,0361,656,03690.290.2
414Socijalna davanja zaposlenima142,000142,000140,000140,00098.698.6
415Naknade troškova za zaposlene400,000400,000318,033318,03379.579.5
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi215,000221,000220,268220,26899.799.7
← Pomerite tabelu levo/desno za više detalja →
TabelaStrana 67

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
421Stalni troškovi9,345,00010,078,0008,864,5848,864,58488.088.0
422Troškovi putovanja170,000170,000167,350167,35098.498.4
423Usluge po ugovoru2,194,0002,194,0002,110,9882,110,98896.296.2
424Specijalizovane usluge100,000300,000254,000254,00084.784.7
425Tekuće popravke i održavanje700,000515,000395,925395,92576.976.9
426Materijal1,680,0001,674,0001,387,6701,387,67082.982.9
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate40,00040,00016,85116,85142.142.1
512Mašine i oprema90,000
60.19RASINSKI UPRAVNI OKRUG22,372,00021,951,00020,563,48620,563,48693.793.7
Izvori finansiranja za glavu 60.19
01Opšti prihodi i primanja budžeta22,372,00021,951,00020,563,48620,563,48693.793.7
0606Podrška radu organa javne uprave22,372,00021,951,00020,563,48620,563,48693.793.7
130Opšte usluge22,372,00021,951,00020,563,48620,563,48693.793.7
0028Stručni i operativni poslovi Rasinskog upravnog okruga22,372,00021,951,00020,563,48620,563,48693.793.7
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)11,417,00011,117,00010,929,80610,929,80698.398.3
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,730,0001,730,0001,655,8661,655,86695.795.7
414Socijalna davanja zaposlenima737,000667,000408,153408,15361.261.2
415Naknade troškova za zaposlene720,000650,000444,120444,12068.368.3
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi25,00025,00018,00018,00072.072.0
421Stalni troškovi4,124,0004,535,0004,515,6544,515,65499.699.6
422Troškovi putovanja150,000118,00080,10080,10067.967.9
423Usluge po ugovoru719,000559,000304,689304,68954.554.5
424Specijalizovane usluge40,00040,00040,00040,000100.0100.0
425Tekuće popravke i održavanje900,000900,000841,503841,50393.593.5
426Materijal1,550,0001,350,0001,170,4741,170,47486.786.7
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate30,00030,00016,38116,38154.654.6
512Mašine i oprema230,000230,000138,740138,74060.360.3
60.20NIŠAVSKI UPRAVNI OKRUG41,308,00041,836,53239,955,24839,955,24895.595.5
Izvori finansiranja za glavu 60.20
01Opšti prihodi i primanja budžeta41,308,00041,335,00039,453,71639,453,71695.495.4
05Donacije od inostranih zemalja460,102460,102460,102100.0100.0
15Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih godina41,43041,43041,430100.0100.0
0606Podrška radu organa javne uprave41,308,00041,836,53239,955,24839,955,24895.595.5
130Opšte usluge41,308,00041,836,53239,955,24839,955,24895.595.5
0029Stručni i operativni poslovi Nišavskog upravnog okruga41,308,00041,836,53239,955,24839,955,24895.595.5
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)20,209,00021,009,00020,757,05820,757,05898.898.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca3,062,0003,184,0003,145,8373,145,83798.898.8
414Socijalna davanja zaposlenima1,055,0001,055,000599,414599,41456.856.8
415Naknade troškova za zaposlene700,000700,000582,187582,18783.283.2
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,120,0001,120,0001,036,2341,036,23492.592.5
421Stalni troškovi7,610,0007,610,0007,189,0787,189,07894.594.5
422Troškovi putovanja100,000200,000191,043191,04395.595.5
423Usluge po ugovoru3,610,0004,001,5723,636,8293,636,82990.990.9
425Tekuće popravke i održavanje1,285,0001,305,0001,203,3451,203,34592.292.2
426Materijal2,421,0001,629,9601,600,1681,600,16898.298.2
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate34,00020,00014,05414,05470.370.3
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova1,0001,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa1,0001,000
512Mašine i oprema100,000
60.21TOPLIČKI UPRAVNI OKRUG25,386,00024,616,00020,730,97020,730,97084.284.2
Izvori finansiranja za glavu 60.21
01Opšti prihodi i primanja budžeta25,386,00024,616,00020,730,97020,730,97084.284.2
0606Podrška radu organa javne uprave25,386,00024,616,00020,730,97020,730,97084.284.2
130Opšte usluge25,386,00024,616,00020,730,97020,730,97084.284.2
0030Stručni i operativni poslovi Topličkog upravnog okruga25,386,00024,616,00020,730,97020,730,97084.284.2
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)9,185,0009,335,0009,287,4409,287,44099.599.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,392,0001,422,0001,407,0471,407,04798.998.9
413Naknade u naturi27,00027,000
414Socijalna davanja zaposlenima230,000230,000127,077127,07755.355.3
415Naknade troškova za zaposlene590,000675,000612,568612,56890.890.8
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi600,000665,000661,804661,80499.599.5
421Stalni troškovi2,550,0002,370,0001,516,3591,516,35964.064.0
422Troškovi putovanja500,000200,000
423Usluge po ugovoru2,130,0002,130,0001,658,0021,658,00277.877.8
425Tekuće popravke i održavanje1,000,0001,000,000625,260625,26062.562.5
426Materijal2,450,0002,166,000960,168960,16844.344.3
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate50,00015,0006,8026,80245.345.3
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova4,281,0003,980,0003,637,5503,637,55091.491.4
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa1,0001,000
512Mašine i oprema400,000400,000230,892230,89257.757.7
60.22PIROTSKI UPRAVNI OKRUG21,826,00021,438,00018,521,03618,521,03686.486.4
Izvori finansiranja za glavu 60.22
01Opšti prihodi i primanja budžeta21,826,00021,438,00018,521,03618,521,03686.486.4
0606Podrška radu organa javne uprave21,826,00021,438,00018,521,03618,521,03686.486.4
130Opšte usluge21,826,00021,438,00018,521,03618,521,03686.486.4
0031Stručni i operativni poslovi Pirotskog upravnog okruga21,826,00021,438,00018,521,03618,521,03686.486.4
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)10,187,00010,187,0008,707,7568,707,75685.585.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,544,0001,544,0001,319,2251,319,22585.485.4
413Naknade u naturi20,00020,00015,00015,00075.075.0
414Socijalna davanja zaposlenima49,000110,00098,00098,00089.189.1
415Naknade troškova za zaposlene276,000276,000274,680274,68099.599.5
421Stalni troškovi6,200,0005,407,0004,564,5874,564,58784.484.4
422Troškovi putovanja100,000155,000152,626152,62698.598.5
423Usluge po ugovoru399,000740,000573,020573,02077.477.4
425Tekuće popravke i održavanje1,300,0001,170,0001,015,7061,015,70686.886.8
426Materijal1,400,0001,129,0001,117,7371,117,73799.099.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate50,00050,00035,66035,66071.371.3
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa1,0001,000
512Mašine i oprema300,000649,000647,039647,03999.799.7
60.23JABLANIČKI UPRAVNI OKRUG18,693,00019,140,00018,009,99818,009,99894.194.1
Izvori finansiranja za glavu 60.23
01Opšti prihodi i primanja budžeta18,693,00019,140,00018,009,99818,009,99894.194.1
0606Podrška radu organa javne uprave18,693,00019,140,00018,009,99818,009,99894.194.1
130Opšte usluge18,693,00019,140,00018,009,99818,009,99894.194.1
0032Stručni i operativni poslovi Jablaničkog upravnog okruga18,693,00019,140,00018,009,99818,009,99894.194.1
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)8,492,0009,142,0008,550,8108,550,81093.593.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,287,0001,407,0001,295,4481,295,44892.192.1
413Naknade u naturi40,00040,00028,00028,00070.070.0
414Socijalna davanja zaposlenima50,000200,00094,00094,00047.047.0
415Naknade troškova za zaposlene422,000380,000290,763290,76376.576.5
421Stalni troškovi5,227,0005,227,0005,222,5865,222,58699.999.9
422Troškovi putovanja180,00077,00041,27041,27053.653.6
423Usluge po ugovoru730,000680,000644,913644,91394.894.8
425Tekuće popravke i održavanje800,000950,000949,460949,46099.999.9
426Materijal1,150,000908,000892,748892,74898.398.3
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate35,00010,000
512Mašine i oprema280,000119,000
60.24PČINjSKI UPRAVNI OKRUG16,397,00016,096,00014,946,18914,946,18992.992.9
Izvori finansiranja za glavu 60.24
01Opšti prihodi i primanja budžeta16,397,00016,096,00014,946,18914,946,18992.992.9
0606Podrška radu organa javne uprave16,397,00016,096,00014,946,18914,946,18992.992.9
130Opšte usluge16,397,00016,096,00014,946,18914,946,18992.992.9
0033Stručni i operativni poslovi Pčinjskog upravnog okruga16,397,00016,096,00014,946,18914,946,18992.992.9
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)8,421,0008,581,0008,473,8858,473,88598.898.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,276,0001,306,0001,283,7931,283,79398.398.3
413Naknade u naturi30,00030,00014,07714,07746.946.9
414Socijalna davanja zaposlenima493,000493,00020,00020,0004.14.1
415Naknade troškova za zaposlene300,000300,000222,218222,21874.174.1
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,0001,000
421Stalni troškovi2,750,0002,750,0002,721,8672,721,86799.099.0
422Troškovi putovanja124,000124,00075,20075,20060.660.6
423Usluge po ugovoru700,000550,000465,582465,58284.784.7
425Tekuće popravke i održavanje900,000750,000495,067495,06766.066.0
426Materijal1,400,0001,209,0001,174,5001,174,50097.197.1
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova1,0001,000
512Mašine i oprema1,0001,000
60.25KOSOVSKI UPRAVNI OKRUG22,512,00022,449,00022,154,35522,154,35598.798.7
Izvori finansiranja za glavu 60.25
01Opšti prihodi i primanja budžeta22,512,00022,449,00022,154,35522,154,35598.798.7
0606Podrška radu organa javne uprave22,512,00022,449,00022,154,35522,154,35598.798.7
130Opšte usluge22,512,00022,449,00022,154,35522,154,35598.798.7
0034Stručni i operativni poslovi Kosovskog upravnog okruga22,512,00022,449,00022,154,35522,154,35598.798.7
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)13,688,00013,965,00013,887,01613,887,01699.499.4
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca2,074,0002,117,0002,103,8832,103,88399.499.4
← Pomerite tabelu levo/desno za više detalja →
TabelaStrana 68

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
413Naknade u naturi1,0001,000
414Socijalna davanja zaposlenima117,000117,00058,50058,50050.050.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi340,000372,000371,201371,20199.899.8
421Stalni troškovi1,605,0001,573,0001,468,7111,468,71193.493.4
422Troškovi putovanja300,000300,000290,020290,02096.796.7
423Usluge po ugovoru900,000900,000899,592899,592100.0100.0
424Specijalizovane usluge510,000510,000509,132509,13299.899.8
425Tekuće popravke i održavanje800,000493,000492,100492,10099.899.8
426Materijal1,616,0001,540,0001,540,0001,540,000100.0100.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate61,00061,00034,22034,22056.156.1
512Mašine i oprema500,000500,000499,980499,980100.0100.0
60.26PEĆKI UPRAVNI OKRUG7,514,0007,392,0007,341,1707,341,17099.399.3
Izvori finansiranja za glavu 60.26
01Opšti prihodi i primanja budžeta7,514,0007,392,0007,341,1707,341,17099.399.3
0606Podrška radu organa javne uprave7,514,0007,392,0007,341,1707,341,17099.399.3
130Opšte usluge7,514,0007,392,0007,341,1707,341,17099.399.3
0035Stručni i operativni poslovi Pećkog upravnog okruga7,514,0007,392,0007,341,1707,341,17099.399.3
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)3,786,0003,886,0003,838,6193,838,61998.898.8
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca574,000584,000581,551581,55199.699.6
413Naknade u naturi75,00075,00075,00075,000100.0100.0
414Socijalna davanja zaposlenima1,0001,000
415Naknade troškova za zaposlene278,000278,000278,000278,000100.0100.0
421Stalni troškovi480,000426,000426,000426,000100.0100.0
422Troškovi putovanja10,000
423Usluge po ugovoru740,000689,000689,000689,000100.0100.0
425Tekuće popravke i održavanje150,000150,000150,000150,000100.0100.0
426Materijal1,270,0001,153,0001,153,0001,153,000100.0100.0
512Mašine i oprema150,000150,000150,000150,000100.0100.0
60.27PRIZRENSKI UPRAVNI OKRUG9,159,00010,052,00010,002,22210,002,22299.599.5
Izvori finansiranja za glavu 60.27
01Opšti prihodi i primanja budžeta9,159,00010,052,00010,002,22210,002,22299.599.5
0606Podrška radu organa javne uprave9,159,00010,052,00010,002,22210,002,22299.599.5
130Opšte usluge9,159,00010,052,00010,002,22210,002,22299.599.5
0036Stručni i operativni poslovi Prizrenskog upravnog okruga9,159,00010,052,00010,002,22210,002,22299.599.5
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)5,619,0006,507,0006,464,1406,464,14099.399.3
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca852,000986,000979,317979,31799.399.3
421Stalni troškovi720,000683,000682,835682,835100.0100.0
422Troškovi putovanja120,000114,000114,000114,000100.0100.0
423Usluge po ugovoru640,000609,000609,000609,000100.0100.0
425Tekuće popravke i održavanje300,000285,000285,000285,000100.0100.0
426Materijal848,000808,000807,930807,930100.0100.0
512Mašine i oprema60,00060,00060,00060,000100.0100.0
60.28KOSOVSKO-MITROVAČKI UPRAVNI OKRUG16,338,00016,145,00014,632,79414,632,79490.690.6
Izvori finansiranja za glavu 60.28
01Opšti prihodi i primanja budžeta16,338,00016,145,00014,632,79414,632,79490.690.6
0606Podrška radu organa javne uprave16,338,00016,145,00014,632,79414,632,79490.690.6
130Opšte usluge16,338,00016,145,00014,632,79414,632,79490.690.6
0037Stručni i operativni poslovi Kosovsko-mitrovačkog upravnog okruga16,338,00016,145,00014,632,79414,632,79490.690.6
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)11,265,00011,415,00011,317,15511,317,15599.199.1
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,707,0001,730,0001,714,5491,714,54999.199.1
413Naknade u naturi9,0009,0009,0009,000100.0100.0
414Socijalna davanja zaposlenima350,000350,000292,052292,05283.483.4
415Naknade troškova za zaposlene50,00050,00010,00010,00020.020.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi608,000608,000551,174551,17490.790.7
421Stalni troškovi350,000308,000131,049131,04942.542.5
422Troškovi putovanja250,000177,00014,40014,4008.18.1
423Usluge po ugovoru550,000430,00034,25034,2508.08.0
426Materijal1,099,000968,000459,165459,16547.447.4
512Mašine i oprema100,000100,000100,000100,000100.0100.0
60.29KOSOVSKO-POMORAVSKI UPRAVNI OKRUG18,243,00018,698,00018,432,94318,432,94398.698.6
Izvori finansiranja za glavu 60.29
01Opšti prihodi i primanja budžeta18,243,00018,698,00018,432,94318,432,94398.698.6
0606Podrška radu organa javne uprave18,243,00018,698,00018,432,94318,432,94398.698.6
130Opšte usluge18,243,00018,698,00018,432,94318,432,94398.698.6
0038Stručni i operativni poslovi Kosovsko-pomoravskog upravnog okruga18,243,00018,698,00018,432,94318,432,94398.698.6
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)12,882,00013,332,00013,251,48713,251,48799.499.4
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca1,952,0002,022,0002,007,6002,007,60099.399.3
413Naknade u naturi1,0001,000
415Naknade troškova za zaposlene372,000348,000213,417213,41761.361.3
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi617,000658,000657,804657,804100.0100.0
421Stalni troškovi700,000648,000628,227628,22796.996.9
422Troškovi putovanja240,000240,000239,759239,75999.999.9
423Usluge po ugovoru320,000320,000319,445319,44599.899.8
425Tekuće popravke i održavanje140,000140,000137,703137,70398.498.4
426Materijal938,000908,000903,991903,99199.699.6
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate8,0008,0005105106.46.4
512Mašine i oprema73,00073,00073,00073,000100.0100.0
61REPUBLIČKA DIREKCIJA ZA ROBNE REZERVE4,954,539,0004,834,539,0003,930,046,7123,930,046,71281.381.3
Izvori finansiranja za razdeo 61
01Opšti prihodi i primanja budžeta2,954,539,0002,834,539,0002,108,297,2532,108,297,25374.474.4
09Primanja od prodaje nefinansijske imovine2,000,000,0002,000,000,0001,821,749,4591,821,749,45991.191.1
2401Upravljanje robnim rezervama4,954,539,0004,834,539,0003,930,046,7123,930,046,71281.381.3
490Ekonomski poslovi neklasifikovani na drugom mestu4,954,539,0004,834,539,0003,930,046,7123,930,046,71281.381.3
0002Obrazovanje, obnavljanje, smeštaj i čuvanje robnih rezervi4,710,239,0004,600,239,0003,794,020,7553,794,020,75582.582.5
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)156,979,000160,479,000158,312,844158,312,84498.798.7
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca23,829,00024,429,00024,045,06524,045,06598.498.4
413Naknade u naturi700,000700,000661,610661,61094.594.5
414Socijalna davanja zaposlenima2,611,0002,611,0002,112,0052,112,00580.980.9
415Naknade troškova za zaposlene3,200,0003,200,0002,479,7542,479,75477.577.5
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi2,300,0002,300,0002,286,1872,286,18799.499.4
421Stalni troškovi1,092,120,0001,092,120,0001,066,636,0171,066,636,01797.797.7
422Troškovi putovanja29,000,00029,000,00015,800,87715,800,87754.554.5
423Usluge po ugovoru261,000,000241,000,000198,171,625198,171,62582.282.2
424Specijalizovane usluge108,400,000204,400,000125,580,071125,580,07161.461.4
425Tekuće popravke i održavanje127,500,000127,500,00082,294,51282,294,51264.564.5
426Materijal13,750,00013,750,0007,666,3817,666,38155.855.8
444Prateći troškovi zaduživanja100,000100,00033,39933,39933.433.4
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate2,050,0002,050,000146,617146,6177.27.2
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova20,000,0002,000,0001,024,4091,024,40951.251.2
511Zgrade i građevinski objekti201,000,000196,900,00028,443,29728,443,29714.414.4
512Mašine i oprema37,700,00037,700,0006,543,0256,543,02517.417.4
515Nematerijalna imovina108,000,00012,000,000
521Robne rezerve2,520,000,0002,448,000,0002,071,783,0592,071,783,05984.684.6
0003Skladištenje obaveznih rezervi nafte i derivata nafte244,300,000234,300,000136,025,957136,025,95758.158.1
422Troškovi putovanja300,000300,000
423Usluge po ugovoru126,000,000116,000,000114,824,107114,824,10799.099.0
424Specijalizovane usluge7,000,0007,000,0005,052,0005,052,00072.272.2
425Tekuće popravke i održavanje10,000,00010,000,000
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate2,000,0002,000,000215,570215,57010.810.8
511Zgrade i građevinski objekti87,000,00087,000,0007,945,8667,945,8669.19.1
521Robne rezerve12,000,00012,000,0007,988,4137,988,41366.666.6
62CENTAR ZA ISTRAŽIVANjE NESREĆA U SAOBRAĆAJU76,229,00079,182,00067,552,96067,552,96085.385.3
Izvori finansiranja za razdeo 62
01Opšti prihodi i primanja budžeta76,229,00079,182,00067,552,96067,552,96085.385.3
0701Uređenje i nadzor u oblasti saobraćaja76,229,00079,182,00067,552,96067,552,96085.385.3
160Opšte javne usluge neklasifikovane na drugom mestu76,229,00079,182,00067,552,96067,552,96085.385.3
Stručni poslovi organizovanja i sprovođenja istraživanja nesreća u76,229,00079,182,00067,552,96067,552,96085.385.3
0011
vazdušnom, železničkom i vodnom saobraćaju
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)37,703,00037,703,00036,100,50236,100,50295.795.7
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca5,712,0005,712,0005,469,2295,469,22995.795.7
413Naknade u naturi150,000150,00077,00077,00051.351.3
414Socijalna davanja zaposlenima294,000294,000206,010206,01070.170.1
415Naknade troškova za zaposlene400,000388,000292,494292,49475.475.4
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi150,000162,000161,792161,79299.999.9
421Stalni troškovi10,894,00015,094,00011,987,42711,987,42779.479.4
422Troškovi putovanja2,600,0002,370,000896,189896,18937.837.8
423Usluge po ugovoru11,700,00010,660,0007,203,4257,203,42567.667.6
424Specijalizovane usluge850,000850,000629,530629,53074.174.1
425Tekuće popravke i održavanje900,000482,00044,16944,1699.29.2
426Materijal2,100,0002,000,0001,447,1121,447,11272.472.4
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate135,000135,00055,67455,67441.241.2
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa831,000823,058823,05899.099.0
512Mašine i oprema2,041,0001,751,0001,594,1491,594,14991.091.0
515Nematerijalna imovina600,000600,000565,199565,19994.294.2
← Pomerite tabelu levo/desno za više detalja →
TabelaStrana 69

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
63NACIONALNA AKADEMIJA ZA JAVNU UPRAVU223,374,000215,649,000203,949,220203,949,22094.694.6
Izvori finansiranja za razdeo 63
01Opšti prihodi i primanja budžeta212,727,000205,002,000195,441,883195,441,88395.395.3
06Donacije od međunarodnih organizacija1,600,0001,600,0001,154,7361,154,73672.272.2
56Finansijska pomoć EU9,047,0009,047,0007,352,6017,352,60181.381.3
0615Stručno usavršavanje u javnoj upravi223,374,000215,649,000203,949,220203,949,22094.694.6
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni poslovi i223,374,000215,649,000203,949,220203,949,22094.694.6
110
spoljni poslovi
Programiranje i sprovođenje programa stručnog usavršavanja u javnoj214,327,000206,602,000196,596,619196,596,61995.295.2
0001
upravi
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)67,881,00075,843,00075,601,41675,601,41699.799.7
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca10,284,00011,494,00011,453,61511,453,61599.699.6
413Naknade u naturi4,0009,0003,8033,80342.342.3
414Socijalna davanja zaposlenima1,000,000900,000648,774648,77472.172.1
415Naknade troškova za zaposlene800,000820,000786,509786,50995.995.9
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,650,0001,850,0001,808,4981,808,49897.897.8
421Stalni troškovi23,130,00021,330,00020,799,36620,799,36697.597.5
422Troškovi putovanja1,710,0001,540,000706,763706,76345.945.9
423Usluge po ugovoru61,298,00055,329,00047,966,04947,966,04986.786.7
424Specijalizovane usluge2,500,0002,250,0002,036,1832,036,18390.590.5
425Tekuće popravke i održavanje6,800,0003,601,0003,533,1503,533,15098.198.1
426Materijal3,910,0003,560,0003,547,3793,547,37999.699.6
462Dotacije međunarodnim organizacijama200,000200,000
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate30,00030,000
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova30,00030,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa100,000100,000
512Mašine i oprema9,000,0006,416,0006,405,1156,405,11599.899.8
515Nematerijalna imovina24,000,00021,300,00021,300,00021,300,000100.0100.0
4001Jačanje profesionalnih kapaciteta državnih službenika na položaju9,047,0009,047,0007,352,6017,352,60181.381.3
421Stalni troškovi475,000475,0001,5821,5820.30.3
422Troškovi putovanja48,00048,000
423Usluge po ugovoru8,524,0008,524,0007,351,0197,351,01986.286.2
64KOMISIJA ZA KONTROLU DRŽAVNE POMOĆI109,162,000110,053,000103,171,595103,171,59593.793.7
Izvori finansiranja za razdeo 64
01Opšti prihodi i primanja budžeta109,162,000110,053,000103,171,595103,171,59593.793.7
2301Uređenje, upravljanje i nadzor finansijskog i fiskalnog sistema109,162,000110,053,000103,171,595103,171,59593.793.7
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni poslovi i109,162,000110,053,000103,171,595103,171,59593.793.7
110
spoljni poslovi
0017Kontrola državne pomoći109,162,000110,053,000103,171,595103,171,59593.793.7
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)68,641,00073,641,00073,064,08873,064,08899.299.2
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca10,399,00011,199,00011,069,23011,069,23098.898.8
413Naknade u naturi200,000200,000198,800198,80099.499.4
414Socijalna davanja zaposlenima400,000400,000396,842396,84299.299.2
415Naknade troškova za zaposlene552,000552,000442,564442,56480.280.2
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi170,000170,000161,792161,79295.295.2
421Stalni troškovi12,500,00011,950,0009,282,6509,282,65077.777.7
422Troškovi putovanja2,750,0002,250,0001,399,5201,399,52062.262.2
423Usluge po ugovoru7,950,0003,816,0003,253,6783,253,67885.385.3
424Specijalizovane usluge1,200,0001,200,000724,000724,00060.360.3
425Tekuće popravke i održavanje500,000500,00024,80024,8005.05.0
426Materijal1,300,0001,300,0001,067,3761,067,37682.182.1
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate100,000100,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa275,000269,897269,89798.198.1
512Mašine i oprema2,000,0002,000,0001,565,8021,565,80278.378.3
515Nematerijalna imovina500,000500,000250,557250,55750.150.1
65REPUBLIČKA KOMISIJA ZA ENERGETSKE MREŽE60,320,00058,442,00029,241,28629,241,28650.050.0
Izvori finansiranja za razdeo 65
01Opšti prihodi i primanja budžeta60,320,00058,442,00029,241,28629,241,28650.050.0
0501Planiranje i sprovođenje energetske politike60,320,00058,442,00029,241,28629,241,28650.050.0
430Gorivo i energija60,320,00058,442,00029,241,28629,241,28650.050.0
0006Kontrola sistema prenosa električne energije i prirodnog gasa60,320,00058,442,00029,241,28629,241,28650.050.0
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)23,478,00023,478,00019,045,39619,045,39681.181.1
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca4,219,0004,219,0003,279,4333,279,43377.777.7
413Naknade u naturi120,000120,00048,00048,00040.040.0
414Socijalna davanja zaposlenima100,000200,000109,071109,07154.554.5
415Naknade troškova za zaposlene500,000500,00025,86125,8615.25.2
421Stalni troškovi4,600,0004,600,0002,513,9452,513,94554.754.7
422Troškovi putovanja2,300,0002,300,000423,959423,95918.418.4
423Usluge po ugovoru9,688,0009,688,0002,825,6172,825,61729.229.2
424Specijalizovane usluge300,000300,000
425Tekuće popravke i održavanje900,000900,000
426Materijal4,335,0004,335,000970,004970,00422.422.4
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate420,000420,000
512Mašine i oprema8,860,0006,882,000
515Nematerijalna imovina500,000500,000
← Pomerite tabelu levo/desno za više detalja →
Član5.
Ovaj zakon stupa na snagu osmog dana od dana objavljivanja u „Službenom glasniku Republike Srbije”.