Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Status propisa

Na snazi

Prikazana Verzija

Nema dostupnih verzija

Opšte Informacije

DonosilacNarodna skupština Republike Srbije

Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Strana 16

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
1604Rad tužilaštva11,607,00011,607,00011,077,09011,077,09095.495.4
330Sudovi11,607,00011,607,00011,077,09011,077,09095.495.4
0002Tehnička podrška radu tužilaštva11,607,00011,607,00011,077,09011,077,09095.495.4
421Stalni troškovi7,900,0007,900,0007,371,0907,371,09093.393.3
423Usluge po ugovoru3,706,0003,706,0003,706,0003,706,000100.0100.0
424Specijalizovane usluge1,0001,000
8.1VRHOVNO JAVNO TUŽILAŠTVO185,841,000187,349,000183,500,708183,500,70897.997.9
Izvori finansiranja za glavu 8.1
01Opšti prihodi i primanja budžeta184,628,000184,712,000180,876,846180,876,84697.997.9
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika1,213,0002,637,0002,623,8622,623,86299.599.5
1604Rad tužilaštva185,841,000187,349,000183,500,708183,500,70897.997.9
330Sudovi185,841,000187,349,000183,500,708183,500,70897.997.9
0003Sprovođenje tužilačkih aktivnosti Vrhovnog javnog tužilaštva17,228,00016,712,00013,823,79813,823,79882.782.7
421Stalni troškovi3,808,0003,808,0003,672,0473,672,04796.496.4
422Troškovi putovanja2,502,0002,502,0001,258,1281,258,12850.350.3
423Usluge po ugovoru3,551,0003,551,0003,490,8103,490,81098.398.3
424Specijalizovane usluge805,000805,000644,589644,58980.180.1
425Tekuće popravke i održavanje600,000600,000294,678294,67849.149.1
426Materijal2,903,0002,903,0002,897,3912,897,39199.899.8
462Dotacije međunarodnim organizacijama501,000501,000234,935234,93546.946.9
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate350,000350,000153,735153,73543.943.9
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova200,000200,00064,66164,66132.332.3
512Mašine i oprema1,808,0001,292,0001,112,8241,112,82486.186.1
515Nematerijalna imovina200,000200,000
0004Administrativna podrška radu Vrhovnog javnog tužilaštva168,613,000170,637,000169,676,911169,676,91199.499.4
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)132,873,000132,873,000132,377,201132,377,20199.699.6
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca19,926,00020,526,00020,330,39320,330,39399.099.0
413Naknade u naturi200,000200,000168,000168,00084.084.0
414Socijalna davanja zaposlenima2,414,0004,046,0004,028,7064,028,70699.699.6
415Naknade troškova za zaposlene12,000,00011,792,00011,783,71811,783,71899.999.9
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,000,0001,000,000988,893988,89398.998.9
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa200,000200,000
8.2JAVNO TUŽILAŠTVO ZA RATNE ZLOČINE254,184,000253,104,000230,435,453230,435,45391.091.0
Izvori finansiranja za glavu 8.2
01Opšti prihodi i primanja budžeta254,184,000253,104,000230,435,453230,435,45391.091.0
1604Rad tužilaštva254,184,000253,104,000230,435,453230,435,45391.091.0
330Sudovi254,184,000253,104,000230,435,453230,435,45391.091.0
Sprovođenje tužilačkih aktivnosti Javnog tužilaštva za ratne18,346,00017,194,00012,378,01412,378,01472.072.0
0005
zločine
421Stalni troškovi5,000,0004,950,0004,196,8194,196,81984.884.8
422Troškovi putovanja1,600,0001,100,000302,814302,81427.527.5
423Usluge po ugovoru5,484,0005,484,0004,517,3964,517,39682.482.4
424Specijalizovane usluge600,000600,000579,200579,20096.596.5
425Tekuće popravke i održavanje400,000400,000146,900146,90036.736.7
426Materijal4,500,0003,898,0002,354,5272,354,52760.460.4
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate60,00060,00034,24634,24657.157.1
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova1,0001,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa1,0001,000
512Mašine i oprema700,000700,000246,112246,11235.235.2
0006Administrativna podrška radu Javnog tužilaštva za ratne zločine235,838,000235,910,000218,057,440218,057,44092.492.4
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)195,505,000195,505,000182,448,706182,448,70693.393.3
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca35,231,00035,231,00032,811,79532,811,79593.193.1
413Naknade u naturi500,000500,000440,107440,10788.088.0
414Socijalna davanja zaposlenima2,600,0002,340,000301,554301,55412.912.9
415Naknade troškova za zaposlene1,200,0001,200,000959,858959,85880.080.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi801,000801,000762,442762,44295.295.2
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa1,000333,000332,979332,979100.0100.0
8.3JAVNO TUŽILAŠTVO ZA ORGANIZOVANI KRIMINAL549,775,000546,583,000525,619,735525,619,73596.296.2
Izvori finansiranja za glavu 8.3
01Opšti prihodi i primanja budžeta549,775,000546,583,000525,619,735525,619,73596.296.2
1604Rad tužilaštva549,775,000546,583,000525,619,735525,619,73596.296.2
330Sudovi549,775,000546,583,000525,619,735525,619,73596.296.2
Sprovođenje tužilačkih aktivnosti Javnog tužilaštva za organizovani54,224,00051,032,00046,454,61446,454,61491.091.0
0007
kriminal
421Stalni troškovi6,623,0006,623,0006,063,9896,063,98991.691.6
422Troškovi putovanja2,000,0001,815,000207,767207,76711.411.4
423Usluge po ugovoru37,501,00036,310,00035,010,25635,010,25696.496.4
424Specijalizovane usluge1,600,0001,000
425Tekuće popravke i održavanje850,000750,000557,685557,68574.474.4
426Materijal5,199,0005,172,0004,532,7724,532,77287.687.6
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate100,00080,00019,94619,94624.924.9
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova1,0001,000
512Mašine i oprema350,000280,00062,19962,19922.222.2
Administrativna podrška radu Javnog tužilaštva za organizovani495,551,000495,551,000479,165,121479,165,12196.796.7
0008
kriminal
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)415,076,000413,576,000401,955,974401,955,97497.297.2
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca71,320,00072,820,00071,583,23971,583,23998.398.3
413Naknade u naturi500,000500,000349,160349,16069.869.8
414Socijalna davanja zaposlenima2,850,0002,850,000722,789722,78925.425.4
415Naknade troškova za zaposlene3,300,0003,300,0002,738,6472,738,64783.083.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi2,504,0002,504,0001,815,3131,815,31372.572.5
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa1,0001,000
8.4APELACIONA JAVNA TUŽILAŠTVA453,128,000513,828,000497,804,559497,804,55996.996.9
Izvori finansiranja za glavu 8.4
01Opšti prihodi i primanja budžeta444,128,000503,628,000489,336,784489,336,78497.297.2
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika9,000,0009,000,0007,792,7757,792,77586.686.6
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina1,200,000675,000675,00056.256.2
1604Rad tužilaštva453,128,000513,828,000497,804,559497,804,55996.996.9
330Sudovi453,128,000513,828,000497,804,559497,804,55996.996.9
0009Sprovođenje tužilačkih aktivnosti Apelacionih javnih tužilaštava284,091,000339,491,000329,675,153329,675,15397.197.1
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)198,206,000246,106,000244,793,263244,793,26399.599.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca29,929,00037,429,00036,912,02236,912,02298.698.6
413Naknade u naturi50,00050,00021,00021,00042.042.0
414Socijalna davanja zaposlenima2,500,0002,500,0002,407,5152,407,51596.396.3
415Naknade troškova za zaposlene9,496,0009,672,0009,610,9289,610,92899.499.4
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi3,300,0003,124,0003,115,7513,115,75199.799.7
421Stalni troškovi22,960,00022,960,00020,239,25620,239,25688.288.2
422Troškovi putovanja1,550,0001,550,000965,421965,42162.362.3
423Usluge po ugovoru7,200,0007,200,0005,036,8355,036,83570.070.0
426Materijal7,900,0007,900,0006,087,9536,087,95377.177.1
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate600,000600,000288,561288,56148.148.1
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova200,000200,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa200,000200,000196,648196,64898.398.3
0010Administrativna podrška radu Apelacionih javnih tužilaštava169,037,000174,337,000168,129,406168,129,40696.496.4
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)129,118,000132,618,000131,136,557131,136,55798.998.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca19,562,00020,162,00019,867,18919,867,18998.598.5
413Naknade u naturi907,000907,000565,656565,65662.462.4
414Socijalna davanja zaposlenima10,700,00011,900,0009,314,3359,314,33578.378.3
415Naknade troškova za zaposlene5,000,0005,000,0003,664,0503,664,05073.373.3
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,500,0001,500,0001,396,2461,396,24693.193.1
425Tekuće popravke i održavanje1,300,0001,300,0001,258,4821,258,48296.896.8
512Mašine i oprema950,000950,000926,891926,89197.697.6
8.5VIŠA JAVNA TUŽILAŠTVA3,568,973,0003,602,173,0003,569,163,3883,569,163,38899.199.1
Izvori finansiranja za glavu 8.5
01Opšti prihodi i primanja budžeta3,507,373,0003,533,573,0003,505,710,1243,505,710,12499.299.2
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika61,600,00061,600,00057,437,24257,437,24293.293.2
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina7,000,0006,016,0226,016,02285.985.9
1604Rad tužilaštva3,568,973,0003,602,173,0003,569,163,3883,569,163,38899.199.1
330Sudovi3,568,973,0003,602,173,0003,569,163,3883,569,163,38899.199.1
0011Sprovođenje tužilačkih aktivnosti Viših javnih tužilaštava2,511,104,0002,475,704,0002,454,965,1862,454,965,18699.299.2
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)1,171,805,0001,141,305,0001,136,207,4121,136,207,41299.699.6
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca177,513,000172,613,000172,010,863172,010,86399.799.7
413Naknade u naturi500,000500,000330,000330,00066.066.0
414Socijalna davanja zaposlenima7,000,0006,300,0005,967,7985,967,79894.794.7
415Naknade troškova za zaposlene14,375,00015,925,00014,703,61014,703,61092.392.3
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi8,500,0007,650,0007,080,3147,080,31492.692.6
421Stalni troškovi90,000,00083,785,40082,049,01182,049,01197.997.9
422Troškovi putovanja12,400,0008,905,9007,916,7327,916,73288.988.9
423Usluge po ugovoru967,068,000965,424,000964,937,930964,937,93099.999.9
426Materijal46,343,00039,846,90038,478,72738,478,72796.696.6
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate2,100,0001,443,0001,032,7791,032,77971.671.6
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova12,000,00030,505,80023,424,88423,424,88476.876.8
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa1,500,0001,500,000825,125825,12555.055.0
0012Administrativna podrška radu Viših javnih tužilaštava1,057,869,0001,126,469,0001,114,198,2021,114,198,20298.998.9
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)821,435,000871,135,000870,745,437870,745,437100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca124,448,000132,048,000131,921,621131,921,62199.999.9