Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Status propisa

Na snazi

Prikazana Verzija

Nema dostupnih verzija

Opšte Informacije

DonosilacNarodna skupština Republike Srbije

Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Strana 29

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
512Mašine i oprema12,500,00012,500,00012,500,00012,500,000100.0100.0
515Nematerijalna imovina1,200,0001,200,0001,181,0401,181,04098.498.4
0005Razvoj sistema kontrole predmeta od dragocenih metala23,323,00023,323,00021,971,54921,971,54994.294.2
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)15,894,00015,894,00015,421,17915,421,17997.097.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca2,408,0002,408,0002,336,3092,336,30997.097.0
413Naknade u naturi20,00020,000
414Socijalna davanja zaposlenima200,000200,000
415Naknade troškova za zaposlene230,000230,000196,929196,92985.685.6
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi370,000370,000359,201359,20197.197.1
422Troškovi putovanja1,200,0001,200,000698,299698,29958.258.2
425Tekuće popravke i održavanje400,000400,000399,180399,18099.899.8
426Materijal1,300,0001,300,0001,299,9991,299,999100.0100.0
462Dotacije međunarodnim organizacijama1,300,0001,300,0001,260,4521,260,45297.097.0
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa1,0001,000
21.2USTANOVA U OBLASTI STANDARDIZACIJE210,767,000210,856,492188,718,525188,718,52589.589.5
Izvori finansiranja za glavu 21.2
01Opšti prihodi i primanja budžeta146,226,000145,696,000143,080,297143,080,29798.298.2
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika64,241,00064,241,00045,018,73545,018,73570.170.1
06Donacije od međunarodnih organizacija300,000300,000
13Neraspoređeni višak prihoda i primanja iz ranijih godina619,492619,492619,492100.0100.0
1503Razvoj nacionalnog sistema infrastrukture kvaliteta210,767,000210,856,492188,718,525188,718,52589.589.5
130Opšte usluge210,767,000210,856,492188,718,525188,718,52589.589.5
0003Uređenje oblasti standardizacije210,767,000210,856,492188,718,525188,718,52589.589.5
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)106,060,000106,060,000102,270,267102,270,26796.496.4
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca16,071,00016,071,00015,496,13915,496,13996.496.4
413Naknade u naturi150,000150,000149,400149,40099.699.6
414Socijalna davanja zaposlenima1,450,0002,080,0001,056,8961,056,89650.850.8
415Naknade troškova za zaposlene1,510,0001,510,0001,218,6011,218,60180.780.7
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,800,0001,800,0001,298,9541,298,95472.272.2
421Stalni troškovi20,310,00021,330,00017,621,24917,621,24982.682.6
422Troškovi putovanja3,860,0003,860,0002,153,0512,153,05155.855.8
423Usluge po ugovoru19,260,00021,380,00018,739,04318,739,04387.687.6
424Specijalizovane usluge1,030,0001,030,00024,00024,0002.32.3
425Tekuće popravke i održavanje5,750,0003,400,0001,530,4621,530,46245.045.0
426Materijal5,425,0005,425,0003,513,3753,513,37564.864.8
462Dotacije međunarodnim organizacijama22,001,00022,001,00021,971,45421,971,45499.999.9
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate340,000340,00040,09440,09411.811.8
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa100,000100,00021,31721,31721.321.3
512Mašine i oprema4,650,0003,019,492596,895596,89519.819.8
515Nematerijalna imovina1,000,0001,300,0001,017,3291,017,32978.378.3
21.3USTANOVA U OBLASTI AKREDITACIJE313,565,000312,105,000285,633,026285,633,02691.591.5
Izvori finansiranja za glavu 21.3
01Opšti prihodi i primanja budžeta24,612,00023,152,00022,539,21022,539,21097.497.4
04Sopstveni prihodi budžetskih korisnika288,953,000288,953,000263,093,816263,093,81691.191.1
1503Razvoj nacionalnog sistema infrastrukture kvaliteta313,565,000312,105,000285,633,026285,633,02691.591.5
130Opšte usluge313,565,000312,105,000285,633,026285,633,02691.591.5
0002Akreditacija tela za ocenjivanje usaglašenosti313,565,000312,105,000285,633,026285,633,02691.591.5
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)117,944,000117,944,000117,578,133117,578,13399.799.7
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca17,869,00017,869,00017,813,08817,813,08899.799.7
414Socijalna davanja zaposlenima1,500,0001,500,0001,244,9031,244,90383.083.0
415Naknade troškova za zaposlene2,100,0002,100,000854,707854,70740.740.7
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi2,500,0002,500,000795,991795,99131.831.8
421Stalni troškovi7,032,0007,032,0006,346,0946,346,09490.290.2
422Troškovi putovanja9,500,0009,500,0007,631,6037,631,60380.380.3
423Usluge po ugovoru116,950,000116,950,000111,479,973111,479,97395.395.3
424Specijalizovane usluge1,300,0001,300,0001,287,6001,287,60099.099.0
425Tekuće popravke i održavanje1,200,0001,200,000605,146605,14650.450.4
426Materijal4,520,0004,520,0002,275,1792,275,17950.350.3
462Dotacije međunarodnim organizacijama3,600,0003,600,0002,988,3032,988,30383.083.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate550,000550,000221,744221,74440.340.3
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova7,000,0007,000,0004,764,2084,764,20868.168.1
512Mašine i oprema9,000,0009,000,0002,169,5302,169,53024.124.1
515Nematerijalna imovina11,000,0009,540,0007,576,8257,576,82579.479.4
MINISTARSTVO GRAĐEVINARSTVA, SAOBRAĆAJA I
22INFRASTRUKTURE294,318,133,000320,072,719,863271,264,437,067271,264,437,06784.884.8
Izvori finansiranja za razdeo 22
01Opšti prihodi i primanja budžeta155,427,885,000124,917,269,000105,424,119,631105,424,119,63184.484.4
05Donacije od inostranih zemalja500,000500,000
06Donacije od međunarodnih organizacija5,918,000,0005,957,909,516611,394,831611,394,83110.310.3
10Primanja od domaćih zaduživanja46,300,000,00057,623,580,80351,699,131,91051,699,131,91089.789.7
11Primanja od inostranih zaduživanja83,749,969,000128,651,681,544111,760,786,493111,760,786,49386.986.9
56Finansijska pomoć EU2,921,779,0002,921,779,0001,769,004,2021,769,004,20260.560.5
MINISTARSTVO GRAĐEVINARSTVA, SAOBRAĆAJA I
22.0INFRASTRUKTURE293,990,674,000319,740,582,863270,949,199,782270,949,199,78284.784.7
Izvori finansiranja za glavu 22.0
01Opšti prihodi i primanja budžeta155,100,926,000124,585,632,000105,108,882,346105,108,882,34684.484.4
06Donacije od međunarodnih organizacija5,918,000,0005,957,909,516611,394,831611,394,83110.310.3
10Primanja od domaćih zaduživanja46,300,000,00057,623,580,80351,699,131,91051,699,131,91089.789.7
11Primanja od inostranih zaduživanja83,749,969,000128,651,681,544111,760,786,493111,760,786,49386.986.9
56Finansijska pomoć EU2,921,779,0002,921,779,0001,769,004,2021,769,004,20260.560.5
0701Uređenje i nadzor u oblasti saobraćaja60,186,763,00056,902,013,00053,131,579,18953,131,579,18993.493.4
450Saobraćaj60,186,763,00056,902,013,00053,131,579,18953,131,579,18993.493.4
0001Drumski transport, putevi i bezbednost saobraćaja27,310,481,00022,504,478,00021,255,091,59221,255,091,59294.494.4
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)185,046,000166,542,000163,218,845163,218,84598.098.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca28,035,00025,235,00024,728,26124,728,26198.098.0
414Socijalna davanja zaposlenima1,101,0001,401,0001,333,7451,333,74595.295.2
415Naknade troškova za zaposlene2,500,0002,500,0001,739,1181,739,11869.669.6
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,800,0001,800,0001,725,2661,725,26695.895.8
423Usluge po ugovoru113,999,000113,999,000113,863,579113,863,57999.999.9
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama25,700,000,00020,926,000,00020,015,739,18420,015,739,18495.795.7
454Subvencije privatnim preduzećima1,063,000,000396,500,00091,890,54791,890,54723.223.2
463Transferi ostalim nivoima vlasti215,000,000832,500,000831,385,046831,385,04699.999.9
511Zgrade i građevinski objekti38,001,0009,468,0009,468,00024.924.9
0002Železnički i intermodalni saobraćaj24,693,068,00026,075,940,00026,016,057,10226,016,057,10299.899.8
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)22,028,00020,000,00014,771,97614,771,97673.973.9
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca3,338,0003,038,0002,237,9542,237,95473.773.7
414Socijalna davanja zaposlenima402,000602,000344,182344,18257.257.2
415Naknade troškova za zaposlene400,000400,000127,463127,46331.931.9
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi400,000400,000211,268211,26852.852.8
423Usluge po ugovoru6,500,00015,500,00013,128,10913,128,10984.784.7
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama24,510,000,00026,005,000,00025,984,048,15025,984,048,15099.999.9
454Subvencije privatnim preduzećima100,000,0001,000,000
512Mašine i oprema50,000,00030,000,0001,188,0001,188,0004.04.0
0003Vodni saobraćaj478,513,000994,164,000619,521,584619,521,58462.362.3
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)86,633,00087,533,00087,504,57887,504,578100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca13,125,00013,275,00013,265,83313,265,83399.999.9
414Socijalna davanja zaposlenima1,201,0001,801,0001,529,5631,529,56384.984.9
415Naknade troškova za zaposlene3,800,0003,800,0002,825,6512,825,65174.474.4
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi240,000240,000211,268211,26888.088.0
423Usluge po ugovoru115,000,000115,000,00017,592,93117,592,93115.315.3
424Specijalizovane usluge460,000,000460,000,000460,000,000100.0100.0
511Zgrade i građevinski objekti258,514,000258,514,00022,833,38422,833,3848.88.8
515Nematerijalna imovina54,001,00013,758,37513,758,37525.525.5
0004Vazdušni saobraćaj1,632,478,0001,535,358,0001,291,947,1621,291,947,16284.184.1
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)18,041,00020,541,00020,062,33820,062,33897.797.7
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca2,734,0003,113,0003,039,4443,039,44497.697.6
414Socijalna davanja zaposlenima302,000302,000
415Naknade troškova za zaposlene400,000400,000215,993215,99354.054.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi1,0001,000
423Usluge po ugovoru6,000,0006,000,0003,989,2953,989,29566.566.5
424Specijalizovane usluge1,000,000,000900,000,000659,640,091659,640,09173.373.3
451Subvencije javnim nefinansijskim preduzećima i organizacijama605,000,000605,000,000605,000,000605,000,000100.0100.0
621Nabavka domaće finansijske imovine1,000
0005Administracija i upravljanje1,726,669,0001,879,519,0001,616,001,6451,616,001,64586.086.0
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)143,710,000156,210,000155,188,776155,188,77699.399.3
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca21,773,00023,623,00023,511,10023,511,10099.599.5
414Socijalna davanja zaposlenima1,350,0002,350,0001,795,2781,795,27876.476.4
415Naknade troškova za zaposlene4,536,0004,536,0004,148,8044,148,80491.591.5
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi2,400,0003,900,0003,143,6623,143,66280.680.6
421Stalni troškovi137,060,000137,060,000128,932,861128,932,86194.194.1
422Troškovi putovanja26,100,00026,100,00014,516,27314,516,27355.655.6
423Usluge po ugovoru204,140,000204,140,000152,974,771152,974,77174.974.9
424Specijalizovane usluge30,000,00020,000,0005,283,0005,283,00026.426.4
425Tekuće popravke i održavanje41,700,00031,700,00012,663,39112,663,39139.939.9
426Materijal85,000,00085,000,00040,140,81640,140,81647.247.2
462Dotacije međunarodnim organizacijama150,000,00050,000,00039,088,63639,088,63678.278.2
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate3,000,0003,000,000651,712651,71221.721.7
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova730,000,0001,036,000,000987,988,501987,988,50195.495.4