Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Status propisa

Na snazi

Prikazana Verzija

Nema dostupnih verzija

Opšte Informacije

DonosilacNarodna skupština Republike Srbije

Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Strana 59

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca125,162,000125,162,000122,469,758122,469,75897.897.8
413Naknade u naturi1,400,0001,400,0001,398,7321,398,73299.999.9
414Socijalna davanja zaposlenima5,201,00010,021,00010,003,35610,003,35699.899.8
415Naknade troškova za zaposlene13,609,00013,609,00012,818,81412,818,81494.294.2
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi3,209,0006,717,0006,703,3436,703,34399.899.8
421Stalni troškovi49,300,00056,530,00056,499,43356,499,43399.999.9
422Troškovi putovanja4,765,0003,961,0003,685,5033,685,50393.093.0
423Usluge po ugovoru60,100,00060,900,00060,771,65260,771,65299.899.8
425Tekuće popravke i održavanje8,500,0005,335,0005,322,0335,322,03399.899.8
426Materijal12,500,00010,370,00010,369,37810,369,378100.0100.0
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate400,000250,00097,68897,68839.139.1
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa246,000245,000245,00099.699.6
511Zgrade i građevinski objekti1,0001,000
512Mašine i oprema1,500,000800,000800,000800,000100.0100.0
Statistika demografije, zdravstva i tržišta rada i upotreba85,950,00077,645,00074,257,18674,257,18695.695.6
0005
administrativnih podataka u statistici
422Troškovi putovanja450,000450,000347,728347,72877.377.3
423Usluge po ugovoru81,750,00074,855,00072,326,37372,326,37396.696.6
424Specijalizovane usluge3,600,0002,340,0001,583,0851,583,08567.767.7
426Materijal150,000
Usaglašavanje zvanične statistike sa evropskim statističkim49,621,000141,748,456133,094,468133,094,46893.993.9
4001
sistemom
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)39,702,00036,304,27036,304,27091.491.4
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca6,041,7005,500,0985,500,09891.091.0
421Stalni troškovi20,00020,00018,75018,75093.793.7
422Troškovi putovanja10,000,00016,400,00012,547,10712,547,10776.576.5
423Usluge po ugovoru38,300,00076,266,33875,410,71575,410,71598.998.9
425Tekuće popravke i održavanje1,0001,000
426Materijal1,300,0002,251,0002,250,7612,250,761100.0100.0
465Ostale dotacije i transferi1,066,4181,062,7681,062,76899.799.7
IPA 2022 nacionalna „Unapređen statistički sistem i povećana288,200,000338,200,000257,198,967257,198,96776.076.0
4003
uporedivost i međupovezanost statističkih podataka”
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)43,900,00043,628,86443,628,86499.499.4
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca6,650,0006,609,7746,609,77499.499.4
421Stalni troškovi250,000250,000249,715249,71599.999.9
422Troškovi putovanja17,800,00010,600,0006,624,4716,624,47162.562.5
423Usluge po ugovoru178,550,000157,000,00085,824,70985,824,70954.754.7
424Specijalizovane usluge25,000,00041,000,00040,609,04040,609,04099.099.0
425Tekuće popravke i održavanje100,000100,00099,00099,00099.099.0
426Materijal6,500,00013,700,00011,818,10911,818,10986.386.3
512Mašine i oprema57,300,00062,300,00061,735,28561,735,28599.199.1
515Nematerijalna imovina2,700,0002,700,000
7071IPA 2018 - Nacionalni program138,430,000245,829,000245,450,249245,450,24999.899.8
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)21,142,50021,141,25821,141,258100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca3,203,5003,202,9013,202,901100.0100.0
422Troškovi putovanja800,000335,000334,546334,54699.999.9
423Usluge po ugovoru76,280,00078,315,00077,942,35877,942,35899.599.5
424Specijalizovane usluge58,500,00033,717,00033,716,09533,716,095100.0100.0
425Tekuće popravke i održavanje34,689,00034,688,26134,688,261100.0100.0
426Materijal2,350,00011,281,00011,280,49511,280,495100.0100.0
512Mašine i oprema500,00063,146,00063,144,33763,144,337100.0100.0
44REPUBLIČKI HIDROMETEOROLOŠKI ZAVOD2,769,253,0002,667,022,8402,392,224,1202,392,224,12089.789.7
Izvori finansiranja za razdeo 44
01Opšti prihodi i primanja budžeta2,756,629,0002,648,429,0002,382,596,2812,382,596,28190.090.0
06Donacije od međunarodnih organizacija5,910,00011,129,4265,384,5405,384,54048.448.4
15Neutrošena sredstva donacija, pomoći i transfera iz ranijih godina6,714,0007,464,4144,243,2994,243,29956.856.8
0108Protivgradna zaštita1,314,060,0001,290,397,2001,190,060,4741,190,060,47492.292.2
420Poljoprivreda, šumarstvo, lov i ribolov1,314,060,0001,290,397,2001,190,060,4741,190,060,47492.292.2
0001Sistem odbrane od grada1,254,060,0001,258,795,2001,188,501,5411,188,501,54194.494.4
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)199,476,000188,176,000143,523,576143,523,57676.376.3
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca21,804,00022,004,00021,743,82221,743,82298.898.8
413Naknade u naturi1,0001,000
414Socijalna davanja zaposlenima2,660,0003,960,0003,382,3323,382,33285.485.4
415Naknade troškova za zaposlene96,646,00096,646,00096,281,34596,281,34599.699.6
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi4,381,0005,381,0004,443,4794,443,47982.682.6
421Stalni troškovi31,762,00043,366,00032,676,60832,676,60875.475.4
422Troškovi putovanja200,000200,000112,537112,53756.356.3
423Usluge po ugovoru96,060,00089,637,92589,510,87189,510,87199.999.9
424Specijalizovane usluge1,750,0001,750,0001,442,4901,442,49082.482.4
425Tekuće popravke i održavanje39,350,00036,035,18131,528,93131,528,93187.587.5
426Materijal748,760,000741,475,910736,797,992736,797,99299.499.4
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate500,000500,000194,630194,63038.938.9
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova10,00022,344,38522,324,47422,324,47499.999.9
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa1,000,0001,000,000981,781981,78198.298.2
511Zgrade i građevinski objekti7,400,0004,017,8002,662,8322,662,83266.366.3
512Mašine i oprema2,300,0002,300,000893,840893,84038.938.9
Izgradnja, opremanje objekata radarskih centara Valjevo, Užice,60,000,00031,602,0001,558,9331,558,9334.94.9
5002
Petrovac, Bešnjaja, Kruševac
424Specijalizovane usluge100,000100,000
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate150,000150,000
511Zgrade i građevinski objekti58,750,00031,352,0001,558,9331,558,9335.05.0
512Mašine i oprema1,000,000
0403Meteorološki i hidrološki poslovi od interesa za Republiku Srbiju1,455,193,0001,376,625,6401,202,163,6461,202,163,64687.387.3
410Opšti ekonomski i komercijalni poslovi i poslovi po pitanju rada1,455,193,0001,376,625,6401,202,163,6461,202,163,64687.387.3
0001Meteorološki osmatrački sistem680,844,000679,307,000641,086,446641,086,44694.494.4
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)170,036,000169,499,000146,254,152146,254,15286.386.3
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca24,091,00024,091,00022,250,55122,250,55192.492.4
415Naknade troškova za zaposlene22,900,00022,900,00016,312,21016,312,21071.271.2
421Stalni troškovi13,394,00013,394,00012,930,00212,930,00296.596.5
422Troškovi putovanja650,000650,000483,094483,09474.374.3
423Usluge po ugovoru49,825,00049,825,00049,411,67749,411,67799.299.2
424Specijalizovane usluge1,417,0001,417,0001,049,5321,049,53274.174.1
425Tekuće popravke i održavanje12,602,00012,602,00012,327,36612,327,36697.897.8
426Materijal33,555,00033,555,00029,118,70729,118,70786.886.8
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate150,000150,0002,7502,7501.81.8
511Zgrade i građevinski objekti1,150,000150,000
512Mašine i oprema350,989,000350,989,000350,862,156350,862,156100.0100.0
515Nematerijalna imovina85,00085,00084,24984,24999.199.1
Meteorološki i hidrološko analitičko-prognostički sistem,138,259,000138,259,000110,104,733110,104,73379.679.6
0002hidrometeorološki sistem za ranu najavu i upozorenja i
hidrometeorološki računarski i telekomunikacioni sistem
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)96,438,00096,438,00081,030,30481,030,30484.084.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca14,611,00014,611,00012,276,09112,276,09184.084.0
415Naknade troškova za zaposlene2,400,0002,400,000516,595516,59521.521.5
421Stalni troškovi5,316,0005,316,0005,157,9325,157,93297.097.0
422Troškovi putovanja420,000420,000180,457180,45743.043.0
423Usluge po ugovoru5,200,0005,200,0002,119,0202,119,02040.840.8
425Tekuće popravke i održavanje5,692,0005,692,0004,095,1204,095,12071.971.9
426Materijal4,860,0004,860,0001,570,1751,570,17532.332.3
512Mašine i oprema3,322,0003,322,0003,159,0403,159,04095.195.1
0003Hidrološki osmatrački sistem i hidrološke analize96,529,00093,029,00079,248,41579,248,41585.285.2
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)54,390,00054,390,00046,450,36046,450,36085.485.4
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca8,310,0008,310,0007,067,5647,067,56485.085.0
415Naknade troškova za zaposlene1,300,0001,300,000765,524765,52458.958.9
421Stalni troškovi6,619,0006,619,0006,287,5356,287,53595.095.0
422Troškovi putovanja1,922,0001,922,0001,356,2051,356,20570.670.6
423Usluge po ugovoru12,050,00011,550,00011,450,00611,450,00699.199.1
425Tekuće popravke i održavanje3,610,0002,110,000722,500722,50034.234.2
426Materijal6,668,0005,168,0003,495,7023,495,70267.667.6
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate30,00030,00023,01923,01976.776.7
512Mašine i oprema1,630,0001,630,0001,630,0001,630,000100.0100.0
Praćenje i analiza klime i prognoza klimatske varijabilnosti i69,289,00069,289,00060,329,52060,329,52087.187.1
0004
klimatskih promena
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)54,072,00054,072,00047,691,14647,691,14688.288.2
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca8,192,0008,192,0007,225,2087,225,20888.288.2
415Naknade troškova za zaposlene1,100,0001,100,000148,301148,30113.513.5
421Stalni troškovi3,539,0003,539,0003,340,1753,340,17594.494.4
422Troškovi putovanja220,000220,00043,83843,83819.919.9
423Usluge po ugovoru925,000925,000836,115836,11590.490.4
426Materijal1,021,0001,021,000844,738844,73882.782.7
512Mašine i oprema220,000220,000200,000200,00090.990.9
0005Ostali stručni i operativni poslovi307,648,000319,777,800266,246,774266,246,77483.383.3
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)103,733,000102,433,00086,576,47986,576,47984.584.5
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca15,716,00015,716,00013,116,33713,116,33783.583.5
413Naknade u naturi1,000538,000510,000510,00094.894.8
414Socijalna davanja zaposlenima5,772,0007,072,0006,751,9556,751,95595.595.5
415Naknade troškova za zaposlene1,800,0001,800,000540,412540,41230.030.0
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi6,589,0006,589,0005,039,1195,039,11976.576.5
421Stalni troškovi40,230,00055,230,00050,538,63450,538,63491.591.5
422Troškovi putovanja3,150,0003,150,0001,616,0551,616,05551.351.3
423Usluge po ugovoru48,806,00048,806,00045,295,57245,295,57292.892.8