Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Status propisa

Na snazi

Prikazana Verzija

Nema dostupnih verzija

Opšte Informacije

DonosilacNarodna skupština Republike Srbije

Zakon o završnom računu budžeta Republike Srbije za 2025. godinu

Strana 23

Tabelarni deo člana 4.

RazdeoGlavaProgramFunkcijaProgramska
aktivnost/

Projekat
Ekonomska
klasifikacija
OPISInicijalna
aproprijacija
Tekuća
aprorijacija
IzvršenjeRashodi i izdaci
iz

konsolidovanih

izveštaja
Ukupno
kol.10+11
% izvršenja (10:9) / konsolidovanih sredstava (12:9)
1234567891011121314
423Usluge po ugovoru111,800,000111,800,000111,499,999111,499,99999.799.7
515Nematerijalna imovina11,000,00011,000,00010,999,99910,999,999100.0100.0
5029Zaštita sistema od sajber napada282,000,000282,000,000281,997,708281,997,708100.0100.0
423Usluge po ugovoru230,000,000230,000,000229,998,108229,998,108100.0100.0
515Nematerijalna imovina52,000,00052,000,00051,999,60051,999,600100.0100.0
5031Platforma za objedinjenu naplatu taksi322,865,000322,865,000321,090,387321,090,38799.599.5
423Usluge po ugovoru322,865,000322,865,000321,090,387321,090,38799.599.5
16.4UPRAVA ZA DUVAN102,686,000120,678,000101,105,143101,105,14383.883.8
Izvori finansiranja za glavu 16.4
01Opšti prihodi i primanja budžeta102,686,000120,678,000101,105,143101,105,14383.883.8
2301Uređenje, upravljanje i nadzor finansijskog i fiskalnog sistema102,686,000120,678,000101,105,143101,105,14383.883.8
420Poljoprivreda, šumarstvo, lov i ribolov102,686,000120,678,000101,105,143101,105,14383.883.8
0010Regulacija proizvodnje i prometa duvana, duvanskih i srodnih proizvoda102,686,000120,678,000101,105,143101,105,14383.883.8
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)47,305,00049,205,00049,181,33849,181,338100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca7,167,0007,467,0007,458,8757,458,87599.999.9
413Naknade u naturi50,00050,000
414Socijalna davanja zaposlenima330,000347,000346,423346,42399.899.8
415Naknade troškova za zaposlene1,000,000900,000770,789770,78985.685.6
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi340,000423,000415,060415,06098.198.1
421Stalni troškovi439,0004,533,0004,219,3544,219,35493.193.1
422Troškovi putovanja702,000152,00019,88119,88113.113.1
423Usluge po ugovoru41,343,00036,674,00018,235,10618,235,10649.749.7
424Specijalizovane usluge1,060,000595,000391,747391,74765.865.8
425Tekuće popravke i održavanje235,0002,515,0002,361,7872,361,78793.993.9
426Materijal1,305,0001,055,000997,652997,65294.694.6
512Mašine i oprema1,352,000952,000898,164898,16494.394.3
515Nematerijalna imovina58,00015,810,00015,808,96815,808,968100.0100.0
16.5UPRAVA ZA SPREČAVANjE PRANjA NOVCA139,520,000300,101,000296,512,569296,512,56998.898.8
Izvori finansiranja za glavu 16.5
01Opšti prihodi i primanja budžeta139,520,000300,101,000296,512,569296,512,56998.898.8
2301Uređenje, upravljanje i nadzor finansijskog i fiskalnog sistema139,520,000300,101,000296,512,569296,512,56998.898.8
133Ostale opšte usluge139,520,000300,101,000296,512,569296,512,56998.898.8
0011Sprečavanje i otkrivanje pranja novca i finansiranje terorizma139,520,000300,101,000296,512,569296,512,56998.898.8
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)61,571,00059,214,00059,191,20659,191,206100.0100.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca9,328,0008,970,0008,967,4688,967,468100.0100.0
413Naknade u naturi1,0001,000
414Socijalna davanja zaposlenima648,000584,000000.00.0
415Naknade troškova za zaposlene1,400,0001,260,000620,143620,14349.249.2
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi500,000500,000427,591427,59185.585.5
421Stalni troškovi9,475,0008,528,0007,456,9127,456,91287.487.4
422Troškovi putovanja4,150,0004,770,0004,678,0234,678,02398.198.1
423Usluge po ugovoru43,074,00038,756,00038,692,15838,692,15899.899.8
424Specijalizovane usluge200,000200,000200,000200,000100.0100.0
425Tekuće popravke i održavanje1,150,0001,150,0001,063,1521,063,15292.492.4
426Materijal3,850,0003,195,0002,453,9822,453,98276.876.8
462Dotacije međunarodnim organizacijama800,000800,000710,840710,84088.988.9
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate122,000122,00053,35653,35643.743.7
512Mašine i oprema3,250,0003,250,0003,229,7393,229,73999.499.4
515Nematerijalna imovina1,000168,801,000168,768,000168,768,000100.0100.0
16.6UPRAVA ZA SLOBODNE ZONE45,788,00044,666,00041,718,35541,718,35593.493.4
Izvori finansiranja za glavu 16.6
01Opšti prihodi i primanja budžeta45,788,00044,666,00041,718,35541,718,35593.493.4
1510Privlačenje investicija45,788,00044,666,00041,718,35541,718,35593.493.4
410Opšti ekonomski i komercijalni poslovi i poslovi po pitanju rada45,788,00044,666,00041,718,35541,718,35593.493.4
0005Promocija, razvoj, kontrola i nadzor slobodnih zona45,788,00044,666,00041,718,35541,718,35593.493.4
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)22,483,00022,483,00021,723,61721,723,61796.696.6
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca3,407,0003,407,0003,291,1283,291,12896.696.6
413Naknade u naturi35,00035,00018,00018,00051.451.4
414Socijalna davanja zaposlenima324,000746,000741,124741,12499.399.3
415Naknade troškova za zaposlene600,000600,000426,958426,95871.271.2
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi200,000212,000211,268211,26899.799.7
421Stalni troškovi890,000890,000556,080556,08062.562.5
422Troškovi putovanja634,000569,000555,419555,41997.697.6
423Usluge po ugovoru14,744,00013,459,00012,562,24812,562,24893.393.3
424Specijalizovane usluge450,000438,000374,400374,40085.585.5
425Tekuće popravke i održavanje350,000315,000145,160145,16046.146.1
426Materijal1,301,0001,142,000775,912775,91267.967.9
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate20,00020,0007207203.63.6
512Mašine i oprema350,000350,000336,320336,32096.196.1
16.7UPRAVA ZA JAVNI DUG744,655,726,000726,361,344,000609,601,408,906609,601,408,90683.983.9
Izvori finansiranja za glavu 16.7
01Opšti prihodi i primanja budžeta737,805,726,000719,511,344,000606,730,820,258606,730,820,25884.384.3
10Primanja od domaćih zaduživanja100,000,000100,000,00018,271,49518,271,49518.318.3
11Primanja od inostranih zaduživanja250,000,000250,000,000208,846,072208,846,07283.583.5
12Primanja od otplate datih kredita i prodaje finansijske imovine6,500,000,0006,500,000,0002,643,471,0812,643,471,08140.740.7
2201Upravljanje javnim dugom744,655,726,000726,361,344,000609,601,408,906609,601,408,90683.983.9
Izvršni i zakonodavni organi, finansijski i fiskalni poslovi i1,459,128,0001,454,746,000142,236,993142,236,9939.89.8
110
spoljni poslovi
0005Administracija i upravljanje1,459,128,0001,454,746,000142,236,993142,236,9939.89.8
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)56,399,00063,399,00061,711,44161,711,44197.397.3
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca8,545,0009,745,0009,349,2839,349,28395.995.9
413Naknade u naturi150,000150,00087,00087,00058.058.0
414Socijalna davanja zaposlenima2,000,0002,000,000863,205863,20543.243.2
415Naknade troškova za zaposlene900,000900,000554,146554,14661.661.6
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi4,290,0004,290,0003,097,6503,097,65072.272.2
421Stalni troškovi6,060,0006,060,000909,189909,18915.015.0
422Troškovi putovanja6,375,0005,875,0001,388,6881,388,68823.623.6
423Usluge po ugovoru138,220,000128,638,00043,020,80843,020,80833.433.4
424Specijalizovane usluge960,000960,000316,800316,80033.033.0
425Tekuće popravke i održavanje1,500,0001,500,000401,820401,82026.826.8
426Materijal5,700,0005,700,0001,267,6791,267,67922.222.2
465Ostale dotacije i transferi300,000300,000
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate220,000220,0003,5163,5161.61.6
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova2,049,0001,549,000375,081375,08124.224.2
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa100,000,000100,000,00018,271,49518,271,49518.318.3
512Mašine i oprema10,000,0009,000,000619,192619,1926.96.9
515Nematerijalna imovina10,000,0009,000,000
622Nabavka strane finansijske imovine1,105,460,0001,105,460,000
170Transakcije javnog duga743,196,598,000724,906,598,000609,459,171,913609,459,171,91384.184.1
0001Servisiranje domaćeg javnog duga345,592,130,000334,752,130,000304,016,660,949304,016,660,94990.890.8
441Otplata domaćih kamata64,792,130,00066,292,130,00066,280,512,26966,280,512,269100.0100.0
444Prateći troškovi zaduživanja300,000,000500,000,000360,620,435360,620,43572.172.1
611Otplata glavnice domaćim kreditorima280,500,000,000267,960,000,000237,375,528,244237,375,528,24488.688.6
0002Servisiranje spoljnog javnog duga365,873,405,000356,923,405,000274,888,239,379274,888,239,37977.077.0
442Otplata stranih kamata126,539,560,000114,089,560,00092,351,524,03192,351,524,03180.980.9
444Prateći troškovi zaduživanja21,333,845,00024,833,845,00022,254,893,53822,254,893,53889.689.6
612Otplata glavnice stranim kreditorima218,000,000,000218,000,000,000160,281,821,810160,281,821,81073.573.5
0003Plaćanje po garancijama31,331,063,00032,831,063,00030,434,434,54030,434,434,54092.792.7
443Otplata kamata po garancijama6,477,063,0006,477,063,0004,775,788,8134,775,788,81373.773.7
444Prateći troškovi zaduživanja300,000,000300,000,00049,854,95249,854,95216.616.6
613Otplata glavnice po garancijama24,554,000,00026,054,000,00025,608,790,77525,608,790,77598.398.3
0004Zaduživanje emitovanjem državnih hartija od vrednosti400,000,000400,000,000119,837,045119,837,04530.030.0
444Prateći troškovi zaduživanja400,000,000400,000,000119,837,045119,837,04530.030.0
16.8USTANOVA ZA REGISTAR OBAVEZNOG SOCIJALNOG OSIGURANjA252,030,000241,329,000230,109,156230,109,15695.495.4
Izvori finansiranja za glavu 16.8
01Opšti prihodi i primanja budžeta252,030,000241,329,000230,109,156230,109,15695.495.4
0902Socijalna zaštita252,030,000241,329,000230,109,156230,109,15695.495.4
410Opšti ekonomski i komercijalni poslovi i poslovi po pitanju rada252,030,000241,329,000230,109,156230,109,15695.495.4
0002Registar obaveznog socijalnog osiguranja252,030,000241,329,000230,109,156230,109,15695.495.4
411Plate, dodaci i naknade zaposlenih (zarade)59,413,00059,413,00056,432,62756,432,62795.095.0
412Socijalni doprinosi na teret poslodavca9,001,0009,001,0008,549,5438,549,54395.095.0
413Naknade u naturi150,000150,000147,000147,00098.098.0
414Socijalna davanja zaposlenima747,000747,000197,068197,06826.426.4
415Naknade troškova za zaposlene900,000900,000625,133625,13369.569.5
416Nagrade zaposlenima i ostali posebni rashodi150,000150,000114,275114,27576.276.2
421Stalni troškovi1,060,000760,000571,285571,28575.275.2
422Troškovi putovanja1,000,000318,000238,552238,55275.075.0
423Usluge po ugovoru128,100,000123,784,000121,008,830121,008,83097.897.8
424Specijalizovane usluge600,00020,000
425Tekuće popravke i održavanje4,700,0004,700,0003,146,1233,146,12366.966.9
426Materijal1,959,0001,459,000797,298797,29854.654.6
482Porezi, obavezne takse, kazne, penali i kamate220,000220,00034,62034,62015.715.7
483Novčane kazne i penali po rešenju sudova200,000200,000
485Naknada štete za povrede ili štetu nanetu od strane državnih organa420,000220,000
512Mašine i oprema43,410,00039,287,00038,246,80238,246,80297.497.4